Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Én annyira nem vagyok meggyőződve erről a hagyományról, hiszen az ep1-2-3-ban az ep3 a legborúsabb.

Jó de az speciális eset, hiszen elő kellett készíteni a Birodalom számára (és az EpIV számára a terepet), és ott a harmadik darab nem a végső része a történetnek. :) Most elvileg a 9. az lesz. Elvileg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó de az speciális eset, hiszen elő kellett készíteni a Birodalom számára (és az EpIV számára a terepet), és ott a harmadik darab nem a végső része a történetnek. :) Most elvileg a 9. az lesz. Elvileg.

Na jó, de ha eleddig a két trilógiából csak egynek a közepe a legborúsabb, akkor milyen hagyományról van szó? :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, de ha eleddig a két trilógiából csak egynek a közepe a legborúsabb, akkor milyen hagyományról van szó? :?

Bocs, akkor fogalmazzunk úgy, hogy az OT esetén így működött jól, a PT esete meg speciális. Amúgy nem tudom, hogy azon filmek esetében, ahol tudatosan 3 részre készültek (pl. Hobbit vagy Gyűrűk Ura) fel lehet-e ismerni ilyen összefüggést. Történetvezetési szempontból nem lenne meglepő, ha úgy találnánk, hogy az a logikus, ha a második rész lesz darkos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs, akkor fogalmazzunk úgy, hogy az OT esetén így működött jól, a PT esete meg speciális. Amúgy nem tudom, hogy azon filmek esetében, ahol tudatosan 3 részre készültek (pl. Hobbit vagy Gyűrűk Ura) fel lehet-e ismerni ilyen összefüggést. Történetvezetési szempontból nem lenne meglepő, ha úgy találnánk, hogy az a logikus, ha a második rész lesz darkos.

Én nem különösebben érzékeltem ilyesmit trilógiáknál. Bár eleve nincs túl sok tudatosan trilógiára tervezett filmsorozat. De az említett Középfölde-filmeknél és speciel mindkét trilógiánál a harmadikat érzem a legsötétebbnek.

És szerintem az ep7-8-9 esetén pont az lenne a jó, ha ebből a negativitásból mennénk el abba a pozitívba, ami az ep1-et jellemezte. ep10-11-12-nek már nem biztos, hogy örülnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az OT-ban egyértelműen a középső, a PT-ban pedig a záró epizód volt a legsötétebb. A sequel esetében nem tudom hogy lesz, de ha a Saga-t be akarják fejezni, akkor szerintem a pozitív befejezés garantált, tehát a 9 kiesik ilyen szempontból. Az is lehet, hogy most pont a nyitány lesz a legnyomasztóbb hangulatú, a 8 egy vegyes, átvezetősebb rész lesz, a végén pedig kivezetik a sztorit a 9-cel egy boldog zárásra.

 

Amúgy nekem egy adott szempontból a 7 legjobban az 5-re emlékeztet. Nekem az is egy olyan film volt, amiben elképesztően ütős és meghatározó jelenetek voltak, de összességében nem voltam annyira elájulva tőle. A 7-nél is úgy érzem, hogy több jelenet is telitalálat lett és alighanem a legnagyobbak közé fog emelkedni, nekem is több kedvenc lesz belőle, de az összkép globálisan már nem győzött meg teljesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felmerült egy kérdésem:

 

Az jutott eszenbe, hogy mi van ha az alábbi fényképen nem Luke kardja és keze látható?

CakF7_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

 

Jó lenne tudni mi a hivatalos álláspont erről a képről. Mármint, hogy mi van rajta.

 

Először is mindenkinek Boldog karácsonyt!

Mondjuk idén itt mindenki előre megkapta az ajándékot nem? ;)

Szóval, bocs ha szóba került, mert pár napig nem voltam és csak futom át a topicokat, de a képes útmutató szerint a kardot "valaki megmentette a város ipari részéből"..

Szóval a lepottyanó tárgy nem a kéz és a kard.. És a felmerült logikai baki is védve van, miszerint egy gázbolygó belsejéből kellett kihalásznia Kanatának, vagy valakinek..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli! 1) ez nem idevaló 2) írtam a megfelelő topikba az infót, érdemes lenne előbb olvasni, aztán beidézni oldalakat.

 

Oké, bocs, de korábban itt volt. Kicsit megkurtítottam, hogy ne legyen akkora ló a hsz..Most megyek és elolvasom az egész fórumot, mert folyton beégek.. :)

(amúgy előre bocsánatot kértem..)

 

De akkor meg is kérdezném, hogy hol lett megtárgyalva?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lada. Milyen értékeket hiányolsz amik a többiben benne vannak?

 

- új, eddig nem ismert egyedi világok, szárnyaló fantázia.

- érdekes, elgondolkodtató életbölcsességek, filozófiák (Maz felmondta Yoda szövegét és ennyi, ne már)

- következetesen ragaszkodik a saját szabályrendszeréhez.

Amit Kylo és Rey művel az ledegradálja még Yoda tetteit is. Kylo úgy bánik az Erővel (pedig még nincs is kész), amiről Vader csak álmodhatott. A film a képzés szót újraértelmezi. A korábbi tanulók képzései így időrabló bohóckodásnak tűnnek.

 

Nekem úgy tűnik, hogy erősebb lett a Disney hatása erre a filmre, mint gondoltuk, amihez sikerült egy olyan rendezőt találniuk, aki szerelmes az OT-ba, főleg az ep4-be.

Úgy könnyű fikázni a PT-t sterilitással, CGI túltengéssel, hogy közben más alkotók csak fantáziátlan, 'mindent megépítettünk' díszletekben osztják az észt, de a komfortzónájukból nem mernek kilépni.

 

Van néhány jó pillanata az ep7-nek, de összességében én egyelőre nem érzem, hogy erről mindenképpen tudnunk kellett. Kíváncsian várom, hogy milyen lesz a megítélése néhány hónap vagy év múlva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- új, eddig nem ismert egyedi világok, szárnyaló fantázia.

Mind új világ ami benne van a filmben. :) Bár értem mi a problémád ezzel. Ez is koncepcionális volt, hogy legyen megfogható minden mint az OT -ben.

 

- érdekes, elgondolkodtató életbölcsességek, filozófiák (Maz felmondta Yoda szövegét és ennyi, ne már)

Tegyük a kezüket a szívünkre. Ilyen az EPI -ben volt (mint nyitó rész). A IV nem a hatalmas bölcselkedésekről szólt. Itt is van annyi mint abban. Sajnos el kell fogadni, hogy ez az OT korszak folytatása, de új köntösben és ez látszik is azért.

 

- következetesen ragaszkodik a saját szabályrendszeréhez.

Ez ingoványos talaj mert néha kell bővíteni is. Ezt a PT alatt bátran megtette Lucas, szidták is érte rendesen (pl. a midik ugyebár... ). Itt talán az volt a legdurvább, hogy Solo egyszer egy hajó hangárából kapcsolt hipersebességre, egyszer meg egy bolygó légkörében lépett ki abból. Egyébként ragaszkodva a szabályrendszerhez, a szereplők ki is emelik, hogy ilyenről még nem hallottak, és ez képtelenség. Solo megcsinálja. Innentől ez az opció az SW világ része. Ezzel bővült a repertoár.

 

Amit Kylo és Rey művel az ledegradálja még Yoda tetteit is. Kylo úgy bánik az Erővel (pedig még nincs is kész), amiről Vader csak álmodhatott. A film a képzés szót újraértelmezi. A korábbi tanulók képzései így időrabló bohóckodásnak tűnnek.

Ezt nem igazán értem. Miben is degradálja le Yoda tetteit? Kylo jó eséllyel már vagy 20 éve Erőhasználó. Vadert nem hinném, hogy lepipálja. Nekem abszolút nem ez jött le a filmből. Rey -ről meg kb. nem tudunk semmit csak azt, hogy hihetetlen Erő-érzékeny és ez egy csapásra elő is jön belőle (miután megérinti Luke kardját). Ő egy különleges karakter lehet, nem egy átlagos youngling. Azért szerintem ezek kis belátással megint helyre rakhatók. Itt megint azt érzem mint a PT -nél anno. Valami nem úgy van ahogy képzeltük, vagy nem láttuk eddig és az rossz.

 

Nekem úgy tűnik, hogy erősebb lett a Disney hatása erre a filmre, mint gondoltuk, amihez sikerült egy olyan rendezőt találniuk, aki szerelmes az OT-ba, főleg az ep4-be.

Úgy könnyű fikázni a PT-t sterilitással, CGI túltengéssel, hogy közben más alkotók csak fantáziátlan, 'mindent megépítettünk' díszletekben osztják az észt, de a komfortzónájukból nem mernek kilépni.

Megölték Han -t és Luke szinte nem is szerepel a filmben. Mi ez ha nem a komfortzóna elhagyása? ;)

 

Van néhány jó pillanata az ep7-nek, de összességében én egyelőre nem érzem, hogy erről mindenképpen tudnunk kellett. Kíváncsian várom, hogy milyen lesz a megítélése néhány hónap vagy év múlva.

Valóban sok múlik a következő részeken. Én bizakodó vagyok.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem igazán értem. Miben is degradálja le Yoda tetteit? Kylo jó eséllyel már vagy 20 éve Erőhasználó. Vadert nem hinném, hogy lepipálja. Nekem abszolút nem ez jött le a filmből. Rey -ről meg kb. nem tudunk semmit csak azt, hogy hihetetlen Erő-érzékeny és ez egy csapásra elő is jön belőle (miután megérinti Luke kardját). Ő egy különleges karakter lehet, nem egy átlagos youngling. Azért szerintem ezek kis belátással megint helyre rakhatók. Itt megint azt érzem mint a PT -nél anno. Valami nem úgy van ahogy képzeltük, vagy nem láttuk eddig és az rossz.

Abszolút egyetértek. Többször hallottam már, hogy hú meg ha micsoda dolog, hogy megállította a lézerlövedéket Kylo.

 

És? Látványos, meg minden, de nem sokkal van előrébb ezzel, mintha csak hatástalanította volna. Jó, megbénította az ellenfeleit is, de egy fojtogatás vagy villámozás szerintem ennél jóval könyörtelenebb tett, ráadásul egy jártas erőhasználó szerintem simán vissza tudná verni ezeket a trükköket is.

 

Majd ha Kylo mérföldekről megfojt valakit, vagy szétvillámoz mindenkit, akkor lehet arról beszélni, hogy új kontextusba helyeződnek az ismert erőhasználók korábbi tettei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader szerintem nagyobb tettet hajtott végre azzal, hogy kézzel(!!!) védett ki több lézerlövedéket is. Kylo mutatványa kétségkívül látványosabb de nem biztos, hogy nagyobb jártasságról tanúskodik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader szerintem nagyobb tettet hajtott végre azzal, hogy kézzel(!!!) védett ki több lézerlövedéket is. Kylo mutatványa kétségkívül látványosabb de nem biztos, hogy nagyobb jártasságról tanúskodik.

Egyetértek. Nekem inkább arról árulkodik, hogy a Renek máshogy állnak hozzá az Erőhöz, mint a Sith-ek, így más mutatványokat látunk, láthatunk majd tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader szerintem nagyobb tettet hajtott végre azzal, hogy kézzel(!!!) védett ki több lézerlövedéket is. Kylo mutatványa kétségkívül látványosabb de nem biztos, hogy nagyobb jártasságról tanúskodik.

 

Kézzel amik ki tudja milyen fémből voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút egyetértek. Többször hallottam már, hogy hú meg ha micsoda dolog, hogy megállította a lézerlövedéket Kylo.

Én se hinném, hogy ezek a "fagyasztások" (Rey-t is érdekesen bénította meg) akkora trükkök lennének, hogy átértékelnék Yoda vagy Vader tetteit. Ugyanakkor nekem se különösebben tetszett. Illetve látványos meg badass volt, de furcsának találtam. Legfőképp azért, mert nagyon újszerű. Persze ez nem feltétlenül baj, meg kell szokni az ilyeneket is.

Nem is önmagában az, ahogy megállítja a sugarat vagy blokkolja Rey-t, hanem hogy utána lazán tesz-vesz, mintha semmilyen erőfeszítésbe nem is tellene már a mutatvány. Szóval mintha nemcsak tartaná az Erővel a dolgokat (mint mondjuk a különféle telekinetikus Erőhasználatnál, pl. a fojtásnál is), hanem ténylegesen megállítaná őket örökre. Ennek mégis látszólag ellentmond, amikor "elengedi" a sugarat és az becsapódik pár méterrel odébb. Mert nem úgy tűnik, hogy új lendületet adna neki, inkább csak mintha már nem tartaná tovább. Rey-jel is hasonló a helyzet.

Az viszont már tényleg elég bitang lenne, ha mindenféle koncentráció nélkül ilyen lazán "sztázisban" tudna tartani bármit, akár egy élőlényt is (pláne, hogy Rey is Erőérzékeny). Azért eddig elég ritkaság számba ment, hogy valaki totálisan mással foglalkozva is így fókuszálni tudja az erejét tök más dologra. Talán Vader volt ehhez legközelebb, amikor párbaj közben hajigálta a dobozokat Luke-hoz.

 

Kézzel amik ki tudja milyen fémből voltak.

Mondjuk azért szerintem az Erő nélkül elég hamar szétlőtték volna azt a robotkezet is. :)

 

Egyáltalán kik/mik ezek a Ren -ek? Mennyiben mások mint a korábbi csoportosulások? Még róluk se tudunk semmit. :)

Az már biztos egyáltalán, hogy mind Erőérzékeny? Nem lehet, hogy csak Kylo az közülük?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kézzel amik ki tudja milyen fémből voltak.

 

Azért Luke gépkezébe belelőttek 1x és majdnem teljesen haza is vágta ezen sérülés azt. Oké, Luke nem oda koncentrált és nem használta az Erőt, hogy lövedéket védjen ki, de akkor is eléggé leamortizálta a kezét. Szóval Vader trükkje a "kézzel kivédek több lézerlövedéket is" eléggé badass gépkéz ide vagy oda!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2! Meglepett, hogy 75% -ra értékelted a TFA -t. Azt hittem gyengébbet adsz neki. :) Legalább a linket berakhattad volna ide ha már a kritikát nem is. ;)

 

 

Attól, hogy kicsit kritikusabban szemlélem, még szeretem ezt az egészet. Nem véletlenül láttam már háromszor. ;)

 

Kicsit lehet, félreérthető voltam a múlt héten, a kérdéseim, aggályaim talán túlságosan negatívnak tűntek: úgy kell nézni őket, hogy én CSODÁT vártam ennyi idő után és az sajnos elmaradt. Minél többet látom, minél többet beszéltek/beszélünk róla, annál jobban tetszik, az első nézés "sokkja" is már leülepedett. Már tudom úgy nézni, hogy csak a jó oldalát látom.

 

Két dolog, ami viszont feltétlenül fáj: az egyik Han elvesztése (ahogy azt az első nap is írtam), a másik meg Lucas hiánya. Én - most még!!! - kicsit koncepciótlannak érzem az egészet, kicsit lélektelennek... mintha Abramsék nem igazán tudnák, merre tartsanak. Persze, ez az aggályom is a múlté lesz majd két év múlva, de nekem most még Lucas, mint történetmesélő hiányzik az EP VII-ből.

 

Az írás meg... a múlt heti hangulat után nem volt kedvem olajat önteni a tűzre. Időm nincs folyamtosan figyelni a netet, s nem volt kedvem felesleges - partalan - vitákba, magyarázatokba is belemenni. :peace:

 

 

.

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze megértelek. :) De én se vagyok az a véresszájú szörny aki kiírt minden negatívumot. :P Én totál megértem ha valakinek vannak ellenvetései. Csak az nem mindegy hogy adja elő. Ezzel pl. nálad sose volt baj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cupsy linkelte a RetroShock (KenyTheOne) videóját a filmről. Amellett, hogy zseniálisan igényesen összerakott munka, sok dologban egyet tudok érteni vele. Mondjuk a karakterek szerintem nemcsak rendben vannak, hanem nagyon jók, de amúgy csak a PT látványának a fikázásával nem tudtam egyáltalán azonosulni. Pláne azzal, hogy az Ep.1 milyen bugyután fest ma. Hát nemrég néztem pl. a Hobbit trilógiát, ami 13 évvel újabb, de a CGI szerintem messze nem volt azon a szinten, mint a Baljós Árnyakban. Az a film engem annyira lenyűgöz a látványával, hogy szerintem egész nyugodtan kiadhatnának akár holnap is egy ilyen filmet és büszkén vállalhatnák. Szerencsére később már elismerően is megnyilatkozik a PT-ról és azzal kapcsolatban már nagyon egyet is értek vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy hét, és két mozis megtekintés után ülepedett annyira a téma, hogy megpróbáljak írni róla néhány sort. Azt már az elején leszögezem, hogy összességében tetszett a film, tehát nem a negatív véleményen lévők táborát fogom erősíteni. :)

 

Nehéz szavakba önteni egy ilyen jelentőségű filmmel kapcsolatos gondolataimat. Napokkal, sőt órákkal a vetítés előtt ugyanúgy képtelen voltam elhinni, hogy a befejezettnek hitt, legendás Saga folytatódik, mint 2012. október 30-án. Az irreális érzés egy pillanatra sem eresztett, a moziból kijövet pedig nem tudtam hova tenni az élményt, átfogó véleményt alkotni róla meg pláne. Jócskán kavarogtak a gondolataim, és mostanra sem igazán sikerült helyretennem bizonyos dolgokat, így ez az értékelés amolyan "hangos elmélkedés" is a részemről. Tudom, hogy a legtöbb témát kitárgyaltátok már, de a hozzászólások számát és a karcsú szabadidőmet tekintve talán érthető, hogy nem tudtam mindent tüzetesen végigolvasni.

 

Kezdetben furcsa kettősség élet bennem Az ébredő Erő kapcsán. Maga a film összességében tetszett, mégis motoszkált bennem valami megmagyarázhatatlan hiányérzet, amit nem tudtam hova tenni. Furcsa és szokatlan volt ezt a régi-új Star Warst első ízben látni. Régi, mert igyekszik (talán túlzottan is) megteremteni az OT atmoszféráját, ugyanakkor új, mert Han Solo és Chewbacca kivételével gyakorlatilag teljes mértékben az új karakteren van a hangsúly. Ez utóbbiban nem érzek kivetnivalót. Számomra sem Luke nyúlfarknyi szerepe, sem Han halála nem okozott olyan törést, amit hibának tartanék a készítők részéről. Természetesen sajnáltam Solót: ahogyan és amiért az életét adta, annak a Saga legdrámaibb pillanatai közt a helye. :shocked: Főleg, miután ebben a részben vált a legszerethetőbb karakterré a vén csempész. A Chewbaccával alkotott párosa egyértelműen ebben a filmben volt a legerősebb. :psycho: Remekül működött a kémia kettejük közt. Ugyanakkor figyelemre méltó, hogy meg merték lépni Solo kiírását, megszegve ezzel a régi EU által "halhatatlan triónak" tartott hármas sérthetetlenségét. Bemutatva Kylo és az Első Rend fenyegetettségének súlyát, a dolgok tétjének mértékét. Bár átmenetileg béke honolt a Galaxisban (tehát a Lázadás győzelme már nem volt hiábavaló), a sötétség ismét módot talált a térnyerésre a rejtélyes Snoke vezette Első Rend formájában. Mese és történeti kerekség ide vagy oda, mindig is naivságnak tartottam azt gondolni, hogy a Lázadók győzelmével évezredekig tartó béke köszöntött a Galaxisra, a Sötét Oldal pedig végleg eltűnt a Sith-ek pusztulásával. :) A Galaxis hatalmas, amelyben mindig lesznek kisebb-nagyobb csoportosulások, amelyek galaktikus mértékű uralomra vágynak. Korábban a Jedikre hárult a feladat, hogy féken tartsák ezeket a frakciókat, és őrizzék a Galaxis békéjét. Ám a Jedik nem léteznek többé, utolsó képviselőjüket is sokan már csak legendának tartják. Kíváncsi lennék, mi vezetett a Jedi Rend feltámasztásának kudarcához (Snoke és Kylo Ren nyilván, de hogyan?), illetve arra, hogy Skywalker miért a száműzetésben látta a legjobb opciót? :hmm: Odáig világos, hogy kudarcot vallott, nem csak a Jedik feltámasztásával, de Han és Leia fiával, az unokaöccsével is. Szégyenében pedig jobbnak látta elvonulni, a Jedik okozta potenciális veszélyektől megkímélni a Galaxis népét. Ugyanakkor Jediként felelőtlenség tétlenül hagyni, hogy a Sötét Oldal képviselői szabadon tombolhassanak. Yoda és Ben száműzetésének oka és funckiója teljesen mást volt. Az is érdekelne (számomra nem derült ki), hogy Lor San Tekka hogyan tett szert a térképdarabra (Luke adta neki?), illetve miért épp a filmet megelőzően szerzett róla tudomást az Ellenállás? Luke bár alig pár másodpercet töltött a vásznon, a történet mégis az ő keresése köré épült. Abszolút érthető az, hogy csak a történet zárásakor, "végső feloldásként" bukkant fel a Jedi-mester. Ellenkező esetben a bemutatni kívánt, új főszereplők elől vonta volna el a reflektorfényt, ami a legkevésbé sem lett volna szerencsés.

 

Ez az epizód az új generáció karaktereit hivatott bemutatni, amit véleményem szerint sikeresen meg is tett. A záráskor fel sem merült bennem, hogy kevés volt Luke és Leia, vagy hogy egyéb ismerősökhöz hasonlóan C-3PO és Artoo alig szerepelt. Rey, Finn, Poe, BB-8 és Kylo Ren mind remekül eltalált karakterekként mutatkoztak be, gyorsan megkedveltetve magukat velem. Igen, még Kylo Ren is. Ő is kedvelhető, mint jól megírt antagonista. :kylo: Karakterek terén tehát zseniálisnak érzem a filmet (leginkább Rey-t és BB-8-et emelném ki), talán egy korábbi Star Wars filmben sem tetszett ennyire a szereplőgárda. :clap: Valamennyien egyedi jellemvonásokkal bírnak, senkit nem éreztem egy másik szereplő koppintásának. Motivációik érthetőek, emberiek, éppen ezért nem nehéz azonosulni velük. Igyekszem majd részletesebben is írni róluk a megfelelő topikokban. :) A Galaxis politikai státuszát nem éreztem kevésnek, ahogy a karaktereket övező rejtélyek sem keltenek hiányérzetet. Bár első megtekintés után kimondottan frusztrált a sok kérdés, ez mégis csak egy trilógia nyitánya, felvezetés. A 4. részben sem tudtunk többet Vaderről és az Uralkodóról, vagy a politikai viszonyokról, mint jelenleg Kylóról és Snoke-ról. Az alapokat lefektették, a további felfedezések később várnak ránk. Arról nem is beszélve, hogy számos plusz infóval gazdagodhatunk a más platformon kiadott Star Wars alkotásokból. Így szükségtelen mindent szájbarágós módon egy filmbe zsúfolni.

 

Magát a történetet nehéz megítélni. Számtalan véleményt olvastam, melyek az eredetiség hiányát rótták fel a 7. rész legfőbb gyenge pontjának. Bár nem fogalmaznék olyan szélsőségesen, hogy "Egy új remény remake", tény, hogy számos hasonlóság van a régi trilógia eseményei (főkét a 4. rész) és jelen film cselekménye közt. Igaz, hogy a film részemről nem fog elvérezni emiatt (a korábbi epizódok is tartalmaznak párhuzamokat szép számmal), egy kevésbé ismerős történetnek jobban örültem volna, főleg, hogy ez egy franchise 7. része, nem független alkotás. Annak ellenére, hogy tudom, miért döntött így JJ és csapata. Az első Disney égisze alatt készített Star Wars filmnek ütnie kellett, így egy kézenfekvő megoldás létezett: a biztos siker receptjét beváltva olyan mozit kellett alkotniuk, ami a klasszikus részek hangulatát idézi, minimális újítással, vagy merészebb elrugaszkodással. Így születhettek meg a hasonló momentumok, a hasonló bolygók, azaz a hasonló atmoszféra, ami a dolog kulcsa. Ennek ellenére, szerintem úgy is képesek lettek volna a régi részek atmoszféráját idézni, ha bizonyos történeti elemeket jobban módosítanak, a bolygókat eltérőbbre formázzák. A humor és dráma arányát sikerült eltalálni, így egyik véglet sem nyomja rá a bélyegét a rész hangulatára. Örülök, hogy inkább a karakterek sikerültek zseniálisan, számomra mindig is ők voltak a legfontosabbak egy alkotásban. A történet lehet faék egyszerűségű, vagy akár hússzor lemásolt, ha a szereplők szerethetőek, motivációik átérezhetők, lehet aggódni értük, szorítani nekik, vagy épp gyűlölni őket.

 

Összességében pozitív élményt kaptam, az apró szépséghibák ellenére egy jó filmet hozott összes Abrams mester. Azt egyelőre nehéz lenne megmondani, hogy szükség volt-e az új trilógiára, miután a 9. rész után fogunk teljes rálátást kapni a témára. Nagyon kíváncsian állok a 8-9. rész, illetve az önálló filmek elébe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.