Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Korábban már írtam, hogy Kylo-t úgy nevezik párszor Ren-nek, mintha az a neve lenne, nem mondjuk valami tisztség vagy valamiféle közösséghez tartozás.

Igen, írtad, amire ugyanezt az okfejtést vezettem le:

Mondjuk most az jutott eszembe, hogy lehet a Ren-ekről nem is tudnak mások, csak Snoke és Kylo? Lehet egy titkos szervezet is. Az Első Rend hiheti azt, hogy a Kylo Ren csak egy álnév és a Ren nem jelent semmit. Snoke pedig kifejezetten ezt a látszatot is akarja fenntartani.

Annyit hozzátéve, hogy Vadert is nevezték már Darth-nak, ráadásul Ben Kenobi, aki pontosan tudja, mit takar a Darth név.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, írtad, amire ugyanezt az okfejtést vezettem le:

Emlékszem, csak másképp értelmeztem azt a pontját az akkori hozzászólásodnak. ;)

 

Annyit hozzátéve, hogy Vadert is nevezték már Darth-nak, ráadásul Ben Kenobi, aki pontosan tudja, mit takar a Darth név.

Igen, mondjuk az más szitu volt. Az amúgy is egy furcsa beszélgetés, Vader pl. azt mondja, hogy most már ő a mester.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben mi a furcsa? Nem értem.

A Sith Rendben nem Vader a mester, mondjuk az inkvizítorok képbe kerülésével még egészen magyarázható a szitu. A képességét tekintve meg (látva a PT-t) ő is jócskán visszaesett a sérülései és a kora miatt. Bár az Erőben nyilván jártasabb lett, de ez alapján Kenobi se panaszkodhat, ahogyan azt bizonyította is, az új "mesterrel" ellentétben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azokat a muksókat akik Rey látomásában Kylo körül állnak az esőben. Ennél többet egyelőre nem tudunk róluk.

Igen, nagyon keveset tudunk róluk. És a látomás is elég ködös. Keveredik benne, jövő, múlt, valóság, fikció.

Például nyilván Rey fellnőttként nem volt szemtanúja az esős éjszakai mészárlásnak, most mégis így látta bele magát

Csak az jutott eszembe, hogy a képen látott Renek "valódiak-e"?

Rey csak Kylo-t látta, sőt jut eszembe; Kylo-t is csak később az erdőben.

Szóval nem tudom, hogy a saját emlékeit láttuk-e félig, vagy csak egy "filmet" vetített neki az erő az eseményekről?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, nagyon keveset tudunk róluk. És a látomás is elég ködös. Keveredik benne, jövő, múlt, valóság, fikció.

Például nyilván Rey fellnőttként nem volt szemtanúja az esős éjszakai mészárlásnak, most mégis így látta bele magát

Csak az jutott eszembe, hogy a képen látott Renek "valódiak-e"?

Rey csak Kylo-t látta, sőt jut eszembe; Kylo-t is csak később az erdőben.

Szóval nem tudom, hogy a saját emlékeit láttuk-e félig, vagy csak egy "filmet" vetített neki az erő az eseményekről?

Az Erővel nem csak emlékeket hanem a jövőt a múltat is lehet látni. Nyilván nem volt ott az esőben a mészárlásnál de ettől amit látott az nem fikció. Túl sok teteje nem lenne annak ha olyasmit tennének a látomásába ami nem történt meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sith Rendben nem Vader a mester, mondjuk az inkvizítorok képbe kerülésével még egészen magyarázható a szitu. A képességét tekintve meg (látva a PT-t) ő is jócskán visszaesett a sérülései és a kora miatt. Bár az Erőben nyilván jártasabb lett, de ez alapján Kenobi se panaszkodhat, ahogyan azt bizonyította is, az új "mesterrel" ellentétben. :)

Eddig is magyarázható volt. Vader arra utalt ezzel a mondatával, hogy most már ő a jobb és könnyedén le fogja győzni Kenobit. Abban pedig, hogy Kenobi Darth-nak szólítja, semmi különleges nincs: itt Obi arra utal, hogy számára ő már nem Anakin, "csak" egy Sith, akit ellenségének tekint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erővel nem csak emlékeket hanem a jövőt a múltat is lehet látni. Nyilván nem volt ott az esőben a mészárlásnál de ettől amit látott az nem fikció. Túl sok teteje nem lenne annak ha olyasmit tennének a látomásába ami nem történt meg.

Félreértettél. Magam is írom, hogy a jövő is látszott. Tudom miket tartalmazhat egy erőlátomás. Hisz látta Kylo-t magával szemben állni a havas erdőben is és az a jövő..

Inkább azt a kérdést veti fel a hsz-m (ha figyelmsen olvasod- hogy jelen volt-e a Rey a mészárláskor, amikor az megtörtént?

Mert belelátta magát felnőttként, pedig max gyerekként lehett jelen. Ott állt az esőben a Renekkel szemben. Ez talán azt is jelentheti, hogy ott volt csak nem emlékszik rá igazán.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félreértettél. Magam is írom, hogy a jövő is látszott. Tudom miket tartalmazhat egy erőlátomás. Hisz látta Kylo-t magával szemben állni a havas erdőben is és az a jövő..

Inkább azt a kérdést veti fel a hsz-m (ha figyelmsen olvasod- hogy jelen volt-e a Rey a mészárláskor, amikor az megtörtént?

Mert belelátta magát felnőttként, pedig max gyerekként lehett jelen. Ott állt az esőben a Renekkel szemben. Ez talán azt is jelentheti, hogy ott volt csak nem emlékszik rá igazán.

Erre irtam hogy ha a múltról van szó nem csak emlékeket láthat és szerintem nem volt ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre egyedi perspektíva, hogy mostani valójában ott látta magát! :hmm:

Csak mi nézők láttuk őt ott. Nem hiszem hogy ő kivülről látta magát. De ha már: ott láttuk a Bespinen is úgy hogy hallottuk Vader lélegzését. Pedig ott aztán biztos nem volt. Kislánykori önmagát is felnőttként nézi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak mi nézők láttuk őt ott. Nem hiszem hogy ő kivülről látta magát. De ha már: ott láttuk a Bespinen is úgy hogy hallottuk Vader lélegzését. Pedig ott aztán biztos nem volt. Kislánykori önmagát is felnőttként nézi.

Isten ments, hogy kötekedjek, de akkor a Bespin folyosón sem látta magát kívülről? Ott csak a folyosót látja? Szerintem egyértelmű, hogy az Ő szemével nézünk, tehát Ő végig kívülről látja magát..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Isten ments, hogy kötekedjek, de akkor a Bespin folyosón sem látta magát kívülről? Ott csak a folyosót látja? Szerintem egyértelmű, hogy az Ő szemével nézünk, tehát Ő végig kívülről látja magát..

Nem, mi a szereplőt nézzük, aki a saját szemén át látja a látomást, nem önmagát nézi kívülről. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Isten ments, hogy kötekedjek, de akkor a Bespin folyosón sem látta magát kívülről? Ott csak a folyosót látja? Szerintem egyértelmű, hogy az Ő szemével nézünk, tehát Ő végig kívülről látja magát..

Szerintem az ellenkezője az egyértelmű. A Bespines jelenet eleve úgy kezdődik hogy Maz kastélyában kiveszi a kardot a ládából. Ha valamit hát azt biztos nem az ő szemével látjuk.

 

Pont úgy ahogy Luke se látta magát kivülről amikor a Dagobah-n harcolt Vader látomása ellen. Csak mi nézők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az ellenkezője az egyértelmű. A Bespines jelenet eleve úgy kezdődik hogy Maz kastélyában kiveszi a kardot a ládából. Ha valamit hát azt biztos nem az ő szemével látjuk.

 

Pont úgy ahogy Luke se látta magát kivülről amikor a Dagobah-n harcolt Vader látomása ellen. Csak mi nézők.

 

Ott nem váltottunk helyszínt. Azt úgy képzeltem, hogy csak Vader a többlet/manifesztum a szituációban.

Nekem Rey látomása egyelőre nagyon rejtélyes. Nem győztetek meg 100%-ig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyet elvileg még nem láttunk. De ki tudja.... Lehet az is. Főleg mert az egyik jedit/padawant nagyon gyermek perspektívából szúrták le. De ha így van akkor már csak az a kérdés, hogy erre miért nem emlékezett korábban? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obié hallatszik a végén az eredeti szinkron hanggal. :)

Ez biztos? melyik eredetivel?

Blehellgatok a kalózba!

 

szerk: talán a suttogós rész Anger Zsolt lehet? az iszdb-n sem Ő sem archív Szabó Ottó nincs feltüntetve..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez biztos? melyik eredetivel?

Blehellgatok a kalózba!

 

szerk: talán a suttogós rész Anger Zsolt lehet? az iszdb-n sem Ő sem archív Szabó Ottó nincs feltüntetve..

Anger mondja, hogy megtetted az első lépéseid.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor a rohamosztagosok a legújabb sugárvetőről beszélgetnek, miközben Rey lopakodik, azt le sem fordították. Helyette némán állnak. Vagy pedig csúnyán lemaradtam róla, de nem hiszem. Szóval inkább eredeti nyelv-párti leszek ennél a filmnél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.