Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Már nyolc oldal (csak azért írom be, hogy lássátok, mily gyorsan írok :D). Na meg mert félek Ody-tól és Stigliztől. Még egy kis ízelítő:

 

"Hux ellenben egy elvakult pszichopata túlságosan is nagy hatalommal. A beszéde legalább olyan ütős, mint Sidious alapítóbeszéde a Szenátusban. És ahogy Domhnall Gleeson eljátssza a szerepét, az hátborzongató. Üvölt róla az elvakultság, és amikor a Csillagpusztító elsül, szerintem Hux is elsült."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, most hogy újra láttam a filmet egészben, van néhány észrevételem.

-Kylo tudja hogy kicsoda/micsoda Rey, ezt a "Melyen lány?" jelenetből gondolom. Ha nem lett volna ez fontos, akkor nem hiszem hogy ilyen nagy hangsúlyt kapott volna + ott van a "Sokat hallottam rólad" mondat is.

-Han is sejti, hogy ki lehet Rey. Mégpedig akkor kezd gyanakodni, amikor a Takodana-ra érve Rey azt mondja, "nem hittem volna, hogy létezhet ennyi zöld a galaxisban", akkor Han nagyon furcsa fejet vág, mintha éppen leesne neki valami (rájön, hogy egész életét a Jakkun töltötte, tehát ez az a lány lehet, aki...). A következő jelenetben meg már fel is ajánlja Rey-nek az állást a Falcon-on.

-Mikor Han Mazzal beszélget, jön a kérdés, hogy "Ki ez a lány?". Erre furcsamód nem tudjuk meg hogy mit mondott Han.

-Luke fénykardja szólította Rey-t. Azaz a kristály szólította őt. És a TCW-ből tudjuk hogy a kristály választja a Jedi-t. A kristály pedig egész végig Skywalkerek tulajdona volt. Most miért szólított volna mást?

-A sziget. Nekem elég érdekesnek tűnt Rey arckifejezése, mikor megérkeztek. Mintha nem akkor látta volna a szigetet először. Tehát vagy járt már itt korábban mikor még nagyon kicsi volt, vagy ez pontosan az a sziget, ami az álmaiban is szerepel (Kylo is mondta, hogy látja a szigetet). De miért álmodna erről a szigetről. Vagy inkább, az erő miért álmodtatná ezt vele?

 

Egy szó mint száz, csak még biztosabb lettem benne, hogy Rey Skywalker, mégpedig Luke lánya. :)

 

Magáról a 4DX-ről:

Ha egy szót kéne mondanom: furcsa. Néhol egész jó volt, mintha tényleg olyan lett volna, hogy benne vagyok a filmben. Ugyanakkor egy csomó helyen idegesítő és kizökkentő tud lenni, illetve a szagok, amiket generálnak, borzalmas illatúak. 3000 forintot biztosan nem ért meg :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

-Kylo tudja hogy kicsoda/micsoda Rey, ezt a "Melyen lány?" jelenetből gondolom. Ha nem lett volna ez fontos, akkor nem hiszem hogy ilyen nagy hangsúlyt kapott volna + ott van a "Sokat hallottam rólad" mondat is.

Ha Kylo nem ismeri, akkor is ezt a kérdést tette volna fel, és ha Rey egy ismeretlen, új fenyegetés, akkor is ilyen jelentősséget kap a kérdés. És persze, hogy sokat hallott róla, amióta képbe került, szerintem másról sem hall. A Jakkuról megszöktette Finnt és BB-8-et, Snoke is említi, mint ébredést, valószínűleg a bűnvezér is beszámolt a Han hajóján történtekről. Éppen eleget hallott már róla.

Ha Kylo tudja, ki Rey, miért nem árulja el? - ezt a kérdést sokszor feltettem már, de még senki sem próbálta meg megválaszolni. Pont az az ember, akinek minden oka megvan rá, hogy Rey-t a maga oldalára állítsa, miért nem fedi fel előtte a nagy titkot, hogy unokatestvérek? Hogy ő az egyik családtag, akire vágyik Rey, hogy az apja, a nagy Luke Skywalker elárulta és hátrahagyta egy pocsék bolygón, egy borzalmas alaknál? Hát mivel lehetne könnyebben átállítani a saját oldalára, ha nem ezzel? De nem, Kylo egy szót sem szól erről. Szóval, ha ő tudja, kicsoda Rey, tudja, hogy rokonok, hogy Luke a csaj apja, miért nem árulja el?

 

-Han is sejti, hogy ki lehet Rey. Mégpedig akkor kezd gyanakodni, amikor a Takodana-ra érve Rey azt mondja, "nem hittem volna, hogy létezhet ennyi zöld a galaxisban", akkor Han nagyon furcsa fejet vág, mintha éppen leesne neki valami (rájön, hogy egész életét a Jakkun töltötte, tehát ez az a lány lehet, aki...). A következő jelenetben meg már fel is ajánlja Rey-nek az állást a Falcon-on.

Vagy csak Hant szimplán meglepte, hogy van olyan teremtmény a Galaxisban, aki még képes rácsodálkozni egy új világra. Ilyet még mi sem láttunk, pedig több Star Wars kalandban volt részünk, mint Hannak. :) Ezután naná, hogy állást ajánl neki, hiszen Rey bizonyítottan ügyes a hajókkal és láthatóan ég a vágytól, hogy a Galaxist járja.

 

-Mikor Han Mazzal beszélget, jön a kérdés, hogy "Ki ez a lány?". Erre furcsamód nem tudjuk meg hogy mit mondott Han.

Bár tényleg furcsa, de nem zárom ki, hogy csak azért nem mondják meg, mert minek elmesélni újra azt, amit eddig láttunk, s Abrams csak szórakozik velünk, hogy ezzel is emelje Rey titokzatosságát.

 

-Luke fénykardja szólította Rey-t. Azaz a kristály szólította őt. És a TCW-ből tudjuk hogy a kristály választja a Jedi-t. A kristály pedig egész végig Skywalkerek tulajdona volt. Most miért szólított volna mást?

Megfordítva a kérdést: miért ne szólíthatna mást? Sehol sincs megírva, hogy az Erő nem ajánlhat fel egy más tulajdonában volt kardot a következő Jedi-kiválasztottjának. Ne feledjük, Ezra is megérezte Kanan kardját, pedig az világéletében Kanané volt. Az Erő furcsán működik, nem feltétlen kell benne logikát keresni.

 

-A sziget. Nekem elég érdekesnek tűnt Rey arckifejezése, mikor megérkeztek. Mintha nem akkor látta volna a szigetet először. Tehát vagy járt már itt korábban mikor még nagyon kicsi volt, vagy ez pontosan az a sziget, ami az álmaiban is szerepel (Kylo is mondta, hogy látja a szigetet). De miért álmodna erről a szigetről. Vagy inkább, az erő miért álmodtatná ezt vele?

Az pontosan az a sziget, amiről álmodik. Ugyanúgy, mint ahogy Luke is látta már a Dagobah-t, mielőtt odaért volna. "Az Erővel sok mindent láthatsz. A jövőt, a múltat, távoli világokat, tovatűnt barátokat." Mondhatjuk, hogy akárcsak Luke, úgy Rey is meglátta előre, hol lapul a mestere, hová vezeti majd őt az Erő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, bár már úgy egy hete elkészítettem a kritikámat, a blogom közben megpistult, így nem tudtam hová feltölteni. De aztán Ody feldobta a lehetőséget, hogy ide tegyem fel. Egy 12 oldalas doksit azért hosszú lenne posztba nyomni, de mint azt eszembe juttatta, a dokut is fel lehet tölteni. Tehát kérem, itt van a visszafogott kritikám, vegyétek, vigyétek. Jó olvasást. :)

 

Star Wars Episode VII. The Force Awakens.doc

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, bár már úgy egy hete elkészítettem a kritikámat, a blogom közben megpistult, így nem tudtam hová feltölteni. De aztán Ody feldobta a lehetőséget, hogy ide tegyem fel. Egy 12 oldalas doksit azért hosszú lenne posztba nyomni, de mint azt eszembe juttatta, a dokut is fel lehet tölteni. Tehát kérem, itt van a visszafogott kritikám, vegyétek, vigyétek. Jó olvasást. :)

 

Star Wars Episode VII. The Force Awakens.doc

 

 

 

Jó olvasmány volt! Köszi! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, nagyon tetszik az írásod! :) Mesterkéletlen, kegyetlenül őszinte, de átsüt rajta a Star Wars nagy szeretete. Különösen tetszett benne, amit a nézőpontról és a karakterekről írtál. Abszolút igaz, hogy miattuk nagyszerű ez a film a leginkább, ők kárpótolnak a hibákért. Rey és Kylo Ren párhuzamba állítása is szép gondolat. A humorfaktor pedig legalább akkora volt, mint a filmben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó volt olvasni, és hirtelen nem is találok benne semmit, amivel vitába szállnék (nem mintha tudnék :hehe: ).

"Mert amíg képesek szórakoztatni és elérik, hogy késztetést érezzek a szétcincálására, addig valószínűleg minden hibát meg fogok bocsátani eme franchise-nak."

Na valami hasonlót mondtam Odynak, amikor együtt néztük a filmet: csak amit szeretünk, azt érdemes szétcincálni, és keresni a lököttségeket is benne :)

 

Ez már csak félig tartozik ide: a logikai marhaságokon meg egyebeken is jókat tudok derülni :) Pl. milyen jól néz ki, ahogy Rey leszánkózik a homokon, persze nem tudom, arra hányan gondoltak, hogy fel is kellett valahogy jutnia a "szánkóval"; vagy amikor Finn magához tér a zuhanás után, és elfut a roncshoz: valahogy a környéken sincs egyetlen első rendbeli katona sem, pedig elvileg lekövették őket, vagy mi a szösz... Nem, ezek számomra nem ölik meg a mesét, csak jókat derülök rajtuk (mint Leia ruháján az ep6-ban) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pl. milyen jól néz ki, ahogy Rey leszánkózik a homokon, persze nem tudom, arra hányan gondoltak, hogy fel is kellett valahogy jutnia a "szánkóval"; vagy amikor Finn magához tér a zuhanás után, és elfut a roncshoz: valahogy a környéken sincs egyetlen első rendbeli katona sem, pedig elvileg lekövették őket, vagy mi a szösz... Nem, ezek számomra nem ölik meg a mesét, csak jókat derülök rajtuk (mint Leia ruháján az ep6-ban) :)

Mondjuk pont ezek szerintem nem logikai bukfencek. Rey fémlapjának nem a szánkózás az elsődleges célja. Azon viszi a fémtárgyakat amiket összegyűjt. Lehet hogy nem volt könnyű felhúzni a dombon, de még mindig inkább ez mint hogy a kezében egyesével kelljen levinni a darabokat és mehet pár kört oda-vissza :)

 

Finnéknek pedig senki nem volt közvetlenül a nyomában, ezért a zuhanás után nem kell azonnal ott legyen valaki. Aztán persze utánuk mentek. Nyilván ezért találták meg később olyan hamar.

 

Dzséjt írására pedig hamarosan én is rávetem magam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma hatodszor is megvolt, most ismét IMAX -ban. Nem hiába termelt ez a film majd' 2 milliárdot. Mintha az összes eddigi rész esszenciája lenne. Nincs benne egy unalmas másodperc sem. Persze a mozi tele volt, és mindenki kussban nézte a filmet. A kedvencem amikor Rey kinyitja a ládát...na akkor a légy fingását is lehet volna hallani. :D Nagyon jó volt. A végén a "kisgyerkőc" élmény megint megvolt: "apa de ugye értetted miről szólt?" :lol:

 

Egyébként nagyon sok helyen libabőr érzés van és ez a legjobb jele annak, hogy ütős a film.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pl. milyen jól néz ki, ahogy Rey leszánkózik a homokon, persze nem tudom, arra hányan gondoltak, hogy fel is kellett valahogy jutnia a "szánkóval"; vagy amikor Finn magához tér a zuhanás után, és elfut a roncshoz: valahogy a környéken sincs egyetlen első rendbeli katona sem, pedig elvileg lekövették őket, vagy mi a szösz... Nem, ezek számomra nem ölik meg a mesét, csak jókat derülök rajtuk (mint Leia ruháján az ep6-ban) :)

Én egyáltalán nem gondoltam arra, hogyan jutott fel a szánkóval, mert az lenne az igazi, valódi logikai bukfenc, ha a szánkót felhúzta volna maga után (nyilvánvaló, hogy még ebben az esetben sem ült volna rajta), nem pedig egy másfél kilométer hosszú, több száz méter magas roncsból szedett volna ki egy vaslemezt. Mert abban szerintem megegyezhetünk, hogy akad a célnak megfelelő vaslemez egy csillagromboló roncson. Talán már ott a hajtómű környékén is volt legalább egy. :P

A TIE után meg jó, hogy nem mentek azonnal. Mert mi is történt az előtt? Poe és Finn szétlőtte a Finalizer hangárját. Elpusztították a készenlétben álló TIE vadászok egy részét, megöltek pilótákat és rohamosztagosokat, de ami a repülések szempontjából a legfontosabb: felrobbantották a repülésirányító fedélzetet, és ezzel megölték az ott szolgálatot teljesítő személyzetet is. Szerinted ebből a kisebb fedélzeti katasztrófából a Finalizer legénysége azonnal felállt, leporolta magát és már indultak is? Szerintem azt azért megelőzte egy kárelhárítás, kárfelmérés és kármentés. Új személyzet kellett a repülésirányításra, el kellett tüntetni a roncsokat a fedélzetről, ki kellett váltani a szétlőtt repülésirányító fedélzetet. Tehát távolról sem logikai bukfenc, hogy a Finn és Poe rendezte ramazuri után nem teleportált egy rohamosztagos kontingens a roncs helyére.

Ezt már csak tetézi, hogy jól láthatóan nem tűhegy pontossággal határozták meg a Finalizeren a roncs helyét, hanem csak annyit tudtak, hogy a Goazan fennsíkra zuhant, a holoképen pedig remekül látható, hogy az egy baromi nagy terület. Így az átfésülése valószínűleg nem két percbe telik, akár sűrű fésűt használnak, akár nem. :D

Szóval, miután ezek nem logikai bukfencek, nem hibák vagy bakik, akkor milyen egyéb kategóriába sorolhatóak? ;) Mármint a "látottakból logikusan következik" kategóriát leszámítva. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy olyan érzésem, hogy előbb-utóbb az ep.7-nek is lesz újrabemutatója. Ha máskor nem hát a trilógia vége után/körül.

A próféta beszéljen belőled :clap2: Szívesen megnézném moziban a három részt együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Még nem is említettem a számomra egyik legszuperebb elemet a filmben. Ez nem más mint a Guaviai halálbanda félig ember félig gép zsoldosai. Az a piros gép fej elég félelmetes. Szörnyű belegondolni mi lehet alatta a kibernetikus implantátumokkal. Talán nincs is arcuk ezeknek a harcosoknak. Remek ötlet és kiváló megvalósítás!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megtartva magamnak tett ígéretemet így "tisztelegve" a 10 évvel ez előtti A Sith-ek bosszúja mozis megtekintései előtt..., ahhoz hasonlóan a TFA-t is sikerült 5x megnézni moziban.

 

Ami szép még a dologban, hogy ott voltam a legelső vetítésen, az éjféli premieren és ma az utolsó vetítésen is, ami a nyíregyházi CinemaCityben volt. Ezennel a film vetítése nálunk hivatalosan is véget ért.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.