Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Lor San Tekkáról nem tudtunk meg sokat. Ötperces karakter. Wedge-dzsel nincs baj? Hát Ric Oliével? Nem ezért vagy azért, de Mace Winduról talán többet tudunk? És Dookuról? És ha már itt járunk, mennyit is tudtunk meg Chirrutról vagy Baze-ről? Utóbbi három nem éppen ötperces karakter, mint Tekka. ;)

 

Attól, hogy egy karakternek nem ismerjük meg az egész életútját, lehet jó karakter. Tekka az, hiszen alig van pár mondata és öt perce, mégis, számomra a nyolc film egyik legjobb figurájává nőtte ki magát ennyivel. És pont azért, mert nincs túlcifrázva. Nem kell mindig mindent megmagyarázni, ez akkora marhaság. Ezzel ölik ki az emberek a misztikumot, a csodát az életükből.

Jajj, ott egy lezuhant X-szárnyú, hát miért nem mesélik már el, miért zuhant le? Mert nem kell, süsd meg! Jedha háborús övezet, elmondták, láttuk, ilyen helyen előfordulnak katonai gépek roncsai. Ettől lesz hangulatos, élettel teli. Ugyanígy nem kell megmagyarázni miért ezüst C-3PO lába, vagy miért vörös a karja. Mi történt Cato Neimoidián, kit dezintegrált Boba Fett, honnan ismeri Tekka Kylót, stb. Ezek az emberek, lények nem csak addig élnek, amíg ott állnak a kamera előtt, hanem az után is (már amelyik még él azután). És ezt pont olyasmikkel lehet elérni, elhitetni, amikor olyasmikre céloznak, amik off-screen történtek velük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lor San Tekkáról nem tudtunk meg sokat. Ötperces karakter. Wedge-dzsel nincs baj? Hát Ric Oliével? Nem ezért vagy azért, de Mace Winduról talán többet tudunk? És Dookuról? És ha már itt járunk, mennyit is tudtunk meg Chirrutról vagy Baze-ről? Utóbbi három nem éppen ötperces karakter, mint Tekka. ;)

De se nem Wedge, se nem Ric, se nem Windu, se a két jómadár nem mondhatja el magáról, hogy egy trilógia történetének elindításért felelősek. Utolsó senkik, arcok a tömegben (igen, még Windu, Chirrut és Maze is), akikre nem is érdemes több figyelmet fordítani, mint amit kaptak. Dooku talán kivétel, ugyanis körülötte és a mozgalma körül forog az epII, de még róla is megtudjuk, hogy egy jedi volt, aki elhagyta a rendet, és a film végére beigazolódik, hogy átállt a sötét oldalra, ergo tudjuk honnan idult, honnan ismeri a többi karaktert, és miért csinálja azt amit csinál.

Tekka ennél azért fontosabb, nála van/volt az egész film/trilógia kulcsa: a tervek a térkép. Ez azért felvet némi kérdést a karakterével kapcsolatban, amire számomra nem elég válasz az, hogy anno ismerte a klasszikus triót.

 

Attól, hogy egy karakternek nem ismerjük meg az egész életútját, lehet jó karakter.

Nem is állítottam, hogy rossz karakter, de jelenlegi állás szerint lóg a levegőben.

 

Jajj, ott egy lezuhant X-szárnyú, hát miért nem mesélik már el, miért zuhant le?

Akkor itt félreértettél: nem nehezményezem, hogy nem láttuk mi lett az X-szárnyúval, csak kiemeltem, hogy a jelenléte és a kivágott jelenetek arra utalnak, hogy az eredeti vágásban fontosabb szerepe lett volna, mint egyszerű háttérelem

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De se nem Wedge, se nem Ric, se nem Windu, se a két jómadár nem mondhatja el magáról, hogy egy trilógia történetének elindításért felelősek.

Akkor így kérdezem: mit tudunk Qui-Gon Jinnről? Nem csak egy trilógia, de tulajdonképpen az egész Saga elindításáért felelős alak, aztán a filmek alapján maximum egy dolgot tudhatunk meg róla: Dooku tanítványa volt. Pusztán a filmek nem válaszolnak meg olyan kérdéseket vele kapcsolatban, minthogy miért képes a halálból visszaszólni, miért hisz ennyire a próféciában, honnan jött, milyen volt a kapcsolata Dookuval, mik voltak a nézetei a Köztársasággal kapcsolatban. Ezek közül az első kettő ráadásul kardinális kérdés az egész Sagara vonatkozóan.

Lor San Tekka ráadásul még bőven feltűnhet egy rahedli történetben, képregényekben, könyvekben, sorozatokban, sőt, akár filmekben is! Mivel láthatóan a Lucasfilm jelenlegi céljaiban több az Erőt tisztelő egyház bemesélése is fontossá vált (a Whillek őrzői, az Erő Egyháza, a kis lasat mami kétszemélyes kultusza), Tekka biztos elő fog még kerülni, és a kérdéseidre a választ ugyanúgy meg fogod kapni, mint ahogy azt a Tekka karakterét körülölelő kérdéseknél sokkal-sokkal-sokkal fontosabb rejtélyekre is megkaptuk a Saga-filmeken kívül.

Amúgy meg, Tekka nem lóg a levegőben, mert a szálát elvarrták, a funkcióját pedig betöltötte. Az, hogy nincs minden kérdés megválaszolva vele kapcsolatban, nem jelenti a levegőbe lógást. Ha ennyi elég lenne ehhez, akkor nagyon sok karakter ott lógicsál mellette az SW-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor így kérdezem: mit tudunk Qui-Gon Jinnről? Nem csak egy trilógia, de tulajdonképpen az egész Saga elindításáért felelős alak, aztán a filmek alapján maximum egy dolgot tudhatunk meg róla: Dooku tanítványa volt. Pusztán a filmek nem válaszolnak meg olyan kérdéseket vele kapcsolatban, minthogy miért képes a halálból visszaszólni, miért hisz ennyire a próféciában, honnan jött, milyen volt a kapcsolata Dookuval, mik voltak a nézetei a Köztársasággal kapcsolatban. Ezek közül az első kettő ráadásul kardinális kérdés az egész Sagara vonatkozóan.

Lor San Tekka ráadásul még bőven feltűnhet egy rahedli történetben, képregényekben, könyvekben, sorozatokban, sőt, akár filmekben is! Mivel láthatóan a Lucasfilm jelenlegi céljaiban több az Erőt tisztelő egyház bemesélése is fontossá vált (a Whillek őrzői, az Erő Egyháza, a kis lasat mami kétszemélyes kultusza), Tekka biztos elő fog még kerülni, és a kérdéseidre a választ ugyanúgy meg fogod kapni, mint ahogy azt a Tekka karakterét körülölelő kérdéseknél sokkal-sokkal-sokkal fontosabb rejtélyekre is megkaptuk a Saga-filmeken kívül.

Amúgy meg, Tekka nem lóg a levegőben, mert a szálát elvarrták, a funkcióját pedig betöltötte. Az, hogy nincs minden kérdés megválaszolva vele kapcsolatban, nem jelenti a levegőbe lógást. Ha ennyi elég lenne ehhez, akkor nagyon sok karakter ott lógicsál mellette az SW-ben.

Ilyen szempontból pl. egy szintén kardinális szereplő, Sidious is "lóg" a levegőben. Miért lett ilyen gonosz? Valóban Naboo-n született, vagy "bevándorolt"? Hogyan lett belőle Sith? Miért nem fedezték fel a Jedik, ha valóban a Köztársaságban született? És így tovább, és így tovább. Ha szigorúan csak a filmekre támaszkodunk, az ő karakterével kapcsolatban is egy csomó kérdés volt, amire vagy kaptunk azóta választ máshonnan, vagy volt a filmekben célozgatás, hogy esetleg az lehet a válasz (pl. Plagueis története). Egyetértek, ettől még jól működik a karaktere, akárcsak Lor San Tekkáé. Ráadásul ő 5 filmben is benne van, míg Tekka kapott kb. 8 percet? Egy ilyen fontos, de abszolút mellékszereplő esetében szerintem nem túl fair elvárás, hogy hirtelen minden lényeges infót tudjunk meg róla hirtelen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gonról megtudjuk, hogy sokszor nem tartja be a szabályokat, ergo egy szabadabb szellemiségű jedi mint a többiek. Innen már nem nehéz belátni miért hisz jobban a próféciában, mint a többi jedi.

Az hogy milyen a kapcsolata Dookuval, mi a véleménye a Köztársaságról és hogy honnan jött a sztori szempontjából nem releváns. Az ő feladata az volt, hogy Anakint elindítsa a jedik útján, amihez ezek marginális kérdések (nem úgy, minthogy miért van Tekkánál a térkép)

Az hogy visszajött a halálból tényleg nincs eléggé kifejtve, ahogy Obi-Wan, Yoda és Anakin visszatérése sem, szóval itt megintcsak nincs nagy újdonság.

 

Sidious meg olyan különös helyzetben van, hogy őt előbb ismertük meg mint gonoszt még a klasszikus trilógiában, és vele már így vesszük fel a fonalat az epI-ben is. Bár szerintem ha valakit megkörnyékez egy sith, onnantól már nem kell túlságosan belemenni, hogy miért vágyik hatalomra :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gon azért hisz a proféciában, mert szabadszellemű. A fű meg azért zöld, mert az ég fenn van... Ja és persze a szellemesdi tök elfogadható, mert másnál sincs kifejtve. Aha, ja, persze, hát hogyne... Érdekes, hogy az ep1-6 esetében minden kimagyarázható, az ep7 esetében a legjelentéktelenebb karakter kódexekbe illő kiteljesedésének hiánya is megbocsáthatatlan bűn. :roll: Á, nincs itt szemellenző, kérem, egy deka sem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a prófécia engem arra emlékeztet, amikor az egyik szabadabb szellemiségű egyetemi tanárom hitt a horoszkópban. Nem mindegyik szabad szellemiségű hitt benne - mint ahogy valószínűleg nem mindegyik Qui-Gon féle jedi hitt a próféciában -, de mindegyiknek megvan a maga "hülyesége", amit el kell fogadni.

 

A szellemesdit, pedig már a klasszikus alatt elfogadtuk úgy, ahogy van. Mondhatni a SW egyik alappillére lett. Minek ezt megbolygatni? A kivételes tehetségű jedik visszatérhetnek a halálból. Ennyi évtizedekig bőven elég is volt. Az már más kérdés, hogy a TCW még bővített ezen, megpróbálta megmagyarázni, de szerintem az előtt senkinek nem volt hiányérzete a dolog mikéntjét illetően (főleg, hogy a TCW-s magyarázat Anakin esetében nem is ül igazán)

Amúgy elég megnézni, hogy az utolsó ilyen mértékű megbolygatás mekkora felháborodással járt (itt a midikloriánokra gondolok), így nem csoda, hogy a pontos magyarázat kimaradt a filmből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a prófécia engem arra emlékeztet, amikor az egyik szabadabb szellemiségű egyetemi tanárom hitt a horoszkópban. Nem mindegyik szabad szellemiségű hitt benne - mint ahogy valószínűleg nem mindegyik Qui-Gon féle jedi hitt a próféciában -, de mindegyiknek megvan a maga "hülyesége", amit el kell fogadni.

Akkor sem következik az egyik a másikból. Ennyi erővel nyugodtan mondhatjuk, hogy Tekka azért birtokolja a térképet, mert öreg.

 

de szerintem az előtt senkinek nem volt hiányérzete a dolog mikéntjét illetően

Akkor van egy rossz hírem: miután az ep1 alaposan megbolygatta ezt azzal, hogy Qui-Gon nem tűnt el, nekem rohadtul nagy hiányérzetem támadt, amit Lucas egy laza mozdulattal még tovább fokozott az ep2-vel, és az egész katyvaszt cseszte megválaszolni. Egy böszöm nagy kérdőjel maradt a Sagaban az egyik legfontosabb kérdéskörrel kapcsolatban.

 

De ismétlem, gyönyörű, ahogy az ep1-6 esetében minden hiányosságot kimagyarázol, ha mást nem azzal, hogy "hát azt így fogadtuk el", persze az ep7-ben a homokszem is legyen a szánka rágva, hogy miért úgy szállt fel a hajtómű fuvallatáról. Mi lenne, ha egyszerűen az is el lenne fogadva, mint az ep1-6 hiányosságai? Pláne annak tükrében röhejes ez a hozzáállás, hogy számos fontos kérdésre az ep1-3 esetében ÉVEKET kellett várni a magyarázatra (szellemek, 66-os parancs, klónok megrendelése, igazán semmiség, mindezekre csak a Saga épül), míg az ep7 után elég sok anyag jött ki igen gyorsan, ami sok-sok válasszal szolgáltak már. És még csak egy filmnél járunk. Az ep1-3 kész trilógiaként hagyott maga után lényeges kérdéseket. Az ep7-et még követi két folytatás. De persze, értem én, a régieket "úgy szoktuk meg"... meg felháborodás volt X dologgal, ezért nem magyarázzuk meg az összes többit, és ez is elfogadható a régi részek esetében. Meg az egyik szereplő szeme kék, ezért az összes lyuk elnézhető. Meh... Mikor is láttam hasonló eszmefuttatásokat? 1999, 2002 és 2005 táján? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előzmény-trilógiát egyébként is Madakor kapitány és Williams hadnagy nyitja, hozzájuk képest Lor San Tekka meg nagyon is kiforrott karakter. :D

 

Ahogy Dzséjt is írja, szükségtelen mindent megmagyarázni. Ha meg erre mégis van igény az adott helyzetben, akkor arra ott az EU. Annak pont a háttértörténet bővítése az egyik legfontosabb feladata, amellyel természetesen mélyül az adott karakter, de anélkül is bőven érthetőek a motivációi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor sem következik az egyik a másikból. Ennyi erővel nyugodtan mondhatjuk, hogy Tekka azért birtokolja a térképet, mert öreg.

Mert aki öreg, annak szabályszerűen több térképpel kell hogy rendelkezzen, mint egy fiatal? :P

Qui-Gonról elhangzik, hogy különc a Jedi renden belül, és mint minden rendes különc olyan dolgokat tart fontosnak, amit mások le se bagóznak (vagy egyenesen nevetségesnek tartanak)

 

Akkor van egy rossz hírem: miután az ep1 alaposan megbolygatta ezt azzal, hogy Qui-Gon nem tűnt el, nekem rohadtul nagy hiányérzetem támadt, amit Lucas egy laza mozdulattal még tovább fokozott az ep2-vel, és az egész katyvaszt cseszte megválaszolni. Egy böszöm nagy kérdőjel maradt a Sagaban az egyik legfontosabb kérdéskörrel kapcsolatban.

Akkor remélem még mindig van hiányérzeted, mert mint ahogy írtam a TCW-s magyarázat sem ül sokkal jobban, mint az ezt megelőző feltételezések. :P

 

szellemek, 66-os parancs, klónok megrendelése

De ezekre mind kaptunk magyarázatot a filmekben: ok, a szellemekre nem, de az a magyarázat még most is dadog; az epII-ben elhangzik, hogy a klónokat genetikailag módosították, hogy feltétlenül engedelmesek legyenek; az már az epII nézésekor sejthető volt, hogy a sithek rávették Sido Dyas-t, hogy rendelje meg a sereget, majd ezután megölték, és minden nyomot eltüntettek, ami Kaminora utal. Az hogy később nagyobb mélységeiben is megismerjük ezeket, az már más dolog, de a többségnek nincs hiányérzete a filmek alapján (legalábbis azoknak, akik rendesen figyelnek)

 

Lehet ezzel egyedül vagyok de a Saga fontos kérdéseit illetően én nem háttéranyagokból szeretnék értesülni. És az, hogy a Luke rejtekhelyét felfedő egyetlen térkép - ami körül az egész film forgott - miért és hogyan kerül egy öregemberhez, és hogy ezt az öregembert miért csak most vette rá a lélek, hogy megossza ezt az Ellenállással, szerintem elég fontos kérdés.

 

Ha a VIII-ba vagy a IX-ben lesz róla szó, akkor minden rendben, de nekem ez így hiányos (mint sokminden más a VII-ben)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez benne van a filmben, elmondja az elején Poe-nak.

 

Hát konkrét dolgot nem igazán mond, csak egy hangzatos bullshitet... Nem tudom tétlenül nézni a galaxist eluraló kétségbeesést, valami ilyesmit. De ezt ugyanúgy mondhatta volna 1 évvel az előtt is. Hogy konkrétan mi vette rá, azt valóban nem tudjuk meg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt mondja, hogy nem nézheti tétlenül a galaxist eluraló kétségbeesést, és kellenek a jedik. Ez rezonál Maz szövegével aki kimondja, hogy az Első Rend az új ellenség. Gondolom akkorra erősödtek meg annyira, hogy már nyílt fenyegetést jelentsenek. Ezért kellett lépni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert aki öreg, annak szabályszerűen több térképpel kell hogy rendelkezzen, mint egy fiatal? :P

Mert aki külön, annak szabályszerűen vak hitűnek kell lennie és az első útjába eső kölyköt kikiáltania Kiválasztottnak? ;)

 

Akkor remélem még mindig van hiányérzeted, mert mint ahogy írtam a TCW-s magyarázat sem ül sokkal jobban, mint az ezt megelőző feltételezések. :P

A TCW-s magyarázat csak k*rva jól ül, úgyhogy köszönöm, a hiányérzetem ezen a téren megszűnt.

 

De ezekre mind kaptunk magyarázatot a filmekben

Igen? Mutasd már meg nekem kérlek azt a pontot, ahol egyértelmű magyarázat hangzik el Kamino törlésére, a 66-os parancs titokban tartására, a klónok megrendelésére. Egyértelmű, azaz semmi kérdés nem marad után. Ja, hogy nincs ilyen? I am sorry... :roll:

 

az epII-ben elhangzik, hogy a klónokat genetikailag módosították, hogy feltétlenül engedelmesek legyenek

Ja, közben ezzel párhuzamosan leközlik, hogy önállóak.

 

az már az epII nézésekor sejthető volt, hogy a sithek rávették Sido Dyas-t, hogy rendelje meg a sereget, majd ezután megölték, és minden nyomot eltüntettek, ami Kaminora utal

Ami sejthető, az minden, csak nem magyarázat. Marha jó, hogy még a saját ellenérvedben is csak sejthetőnek írsz le valamit, aztán meg kifejted a spekulációt. Gratulálok, és köszönöm, hogy alátámasztottad az én érvemet. :rock: Lor San Tekkáról is sok minden sejthető. ;)

 

Lehet ezzel egyedül vagyok de a Saga fontos kérdéseit illetően én nem háttéranyagokból szeretnék értesülni.

Ennek ellenére elég sok mindenről csak és kizárólag háttéranyagokból értesültünk vagy a későbbi filmekből.

 

Amúgy meg, ha már sejthető: sejthető az is, hogy a Galaxis ánuszában lévő Jakku űrhajómentes kis seholnincsen falujából talán nem tudta a jó Tekka eljuttatni a térképet a drága Ellenállás titkos bázisára a Tuanul-Ellenállás bázis közvetlen hipertérjárattal. Ugye a filmből - már ha valaki figyelt ;) - lejön, hogy az Ellenállás bázisa titkos. Akkor feltételezhetjük sejthetjük, hogy Tuanulban sem tudja mindenki, még valószínűleg a sejthetően évek óta ott héderelő Tekka sem. Ezután az is kitalálható sejthető, hogy üzenni csak sutyiban tudott, hiszen a titkos bázisokat a kívülállók általában nem is tudják feltelefonálni, pláne nem egy isten háta mögötti faluból. És ebből következik sejthető, hogy a sutyiba történő üzenés célba érése talán időbe telik. Ráadásul mindezt úgy, hogy lehetőleg az Első Rend ne tudja meg, legalábbis ne azelőtt, hogy az Ellenállás odaérne. Legalábbis sejtésem szerint ez sejthető. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszonylag hosszú idő után -nyár vége- újra megnéztem a filmet egyben.

És talán túl sok negítív hangot hallottam róla az elmúlt időszakban baráti körből, meg a Rogue One nagyon pozitív fogadtatása kapcsán. Ahol nem egy esetben úgy dícsérték az R-1-t, hogy jobb lett, mint a 7, de NEM!

Akkor is van varázsa a filmnek! Nem is kicsi. Működik a film és kész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom akkorra erősödtek meg annyira, hogy már nyílt fenyegetést jelentsenek. Ezért kellett lépni.

Mert az Erő háta mögött szinte remeteségben lakó Lor San Tekka, aztán biztosan nagyon képben van az Első Rend haderejének folyamatos gyarapodásáról, amiről nemhogy a Köztársaság, de még az Ellenállás sem tud.

 

Mert aki külön, annak szabályszerűen vak hitűnek kell lennie és az első útjába eső kölyköt kikiáltania Kiválasztottnak? ;)

Qui-Gon nem vak hitű volt, különben nem ellenőrizte volna le Anakin midiklorián szintjét. Hitt a próféciában, de nem vakon, és nem az első útjába eső kölyköt rángatta magával, hanem azt, aki "biológiailag" is kiemelkedő volt.

 

A TCW-s magyarázat csak k*rva jól ül, úgyhogy köszönöm, a hiányérzetem ezen a téren megszűnt.

Akkor kérlek magyarázd el a TCW-ban megismertek alapján, hogy Anakinból hogy lett erő szellem. Merthogy valószínűleg nem csinálta végig a rituálét, és még a teste sem tűnt el, mint a többi jedinek, akik meg tudnak jelenni. És miért a fiatal énje tért vissza, miközben mindenki abban az állapotban tud megjelenni, amiben meghalt?

 

Egyértelmű, azaz semmi kérdés nem marad után. Ja, hogy nincs ilyen? I am sorry... :roll:

De a filmeknek nem az a feladata, hogy minden elemét a szájunkba rágja. Ha megad elég részletet, amiből már nagyjából össze lehet rakni a képet, azzal már nekem nincs bajom. Lor San Tekkánál az a baj, hogy a megadott részletekből nem lehet megmondani, hogy miért nála van a térkép, és hogy miért csak most lépett kapcsolatba az Ellenállással.

 

Ja, közben ezzel párhuzamosan leközlik, hogy önállóak.

Mert nem lehet valaki egyszerre önálló és engedelmes? :o Én a jó munkaerőt úgy képzelem el, hogyha nincs jobb dolga, akkor önállóan keres valamit, amivel hasznossá teheti magát, de ha jön a főnök és megmondja, hogy most inkább ezt csináld, akkor zokszó nélkül teljesíti az utasítást.

 

Marha jó, hogy még a saját ellenérvedben is csak sejthetőnek írsz le valamit, aztán meg kifejted a spekulációt

Ez a sejthető lényege, nem? Hogy nincs konkrétan kimondva, ezért teóriákat kell alkotni. Viszont sejthető, és sejthető között is van különbség attól függően, hogy mennyi részletet adnak meg a film során.

Az epII-ben megtudtuk, hogy Sifo Dyas adta le a rendelést titokban, aki tényleg jedi volt, és a rendelés leadása körüli halt meg. Azt is megtudtuk, hogy Jangot már Darth Tyranus bérelte fel, ergo a sithek tudtak a rendelésről és, ezután át is vették a "projekt" irányítását. Innen már nem nem nehéz kikövetkeztetni, hogy nagyjából mi is történt.

 

Ennek ellenére elég sok mindenről csak és kizárólag háttéranyagokból értesültünk vagy a későbbi filmekből.

Mint írtam is, ha az epVIII-ba vagy a IX-ben magyarázzák meg, akkor nincs problémám, de jelen állás szerint ez közel sem biztos.

 

Amúgy meg, ha már sejthető: sejthető az is, hogy a Galaxis ánuszában lévő Jakku űrhajómentes kis seholnincsen falujából talán nem tudta a jó Tekka eljuttatni a térképet a drága Ellenállás titkos bázisára a Tuanul-Ellenállás bázis közvetlen hipertérjárattal. Ugye a filmből - már ha valaki figyelt ;) - lejön, hogy az Ellenállás bázisa titkos. Akkor feltételezhetjük sejthetjük, hogy Tuanulban sem tudja mindenki, még valószínűleg a sejthetően évek óta ott héderelő Tekka sem. Ezután az is kitalálható sejthető, hogy üzenni csak sutyiban tudott, hiszen a titkos bázisokat a kívülállók általában nem is tudják feltelefonálni, pláne nem egy isten háta mögötti faluból. És ebből következik sejthető, hogy a sutyiba történő üzenés célba érése talán időbe telik. Ráadásul mindezt úgy, hogy lehetőleg az Első Rend ne tudja meg, legalábbis ne azelőtt, hogy az Ellenállás odaérne. Legalábbis sejtésem szerint ez sejthető. :P

Azt tudjuk, hogy ismerte a klasszikus trió karaktereit. Innen nem túl merész feltételezés, hogy vannak más közös ismerőseik is, esetleg olyanok akik nem bujkálnak, mint Leia, de tudják, hogyan kell kapcsolatba lépni vele, vagy az Ellenállással. Basszus, eleve egy olyan helyen, mint Maz kocsmája is voltak, akik kapcsolatba tudtak lépni az Ellenállással.

Ha Bodhinak is sikerült Sawhoz jutni - pedig őt még ráadásul a fél Birodalom üldözte is - akkor nehogy Tekka ne tudjon kapcsolatba lépni egy régi ismerősével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert az Erő háta mögött szinte remeteségben lakó Lor San Tekka, aztán biztosan nagyon képben van az Első Rend haderejének folyamatos gyarapodásáról, amiről nemhogy a Köztársaság, de még az Ellenállás sem tud.

Így van. Ő mondja. Az UK meg lebecsülte az Első Rendet. Meg is szívták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az Ep7 kapcsán nem az a baj, hogy a szereplők nincsenek kidolgozva, hanem hogy maga film lóg a levegőben. 30 évvel az Ep6 után vesszük fel a fonalat, de egy szerencsétlen elejtett fél mondatot sem hallunk az eltelt idő eseményeivel kapcsolatban. A képregényeket direkt nem számítom bele, ez egy film, önmagában is meg kell hogy állja a helyét. Ez eddig minden SW filmnek sikerült, csak ennek nem. (RO is beleértve)

 

Felrobbant a 2. halálcsillag, meghalt a birodalmi vezérkar. Mi történt azután? Összeomlott a birodalom? Pillanatnyi zavar után minden ment tovább? Létrejött az új köztársaság? Jól működik, vagy ugyanolyan korrupt mint a régi volt? Hogyan siklott félre a Happy end? Mikor és hogy kezdett el körvonalazódni az Első rend? Mikor bukkant fel Snoke meg Hux? MIK AZ ERŐVISZONYOK?- mert a film alapján az első rendnek van egy csúcsfegyvere, az ellenállásnak meg tíz x-szárnyúja.

 

És az a szörnyű, hogy ezek megválaszolásához nem kellett volna sok. 4-5 beszélgetős jelenetben le lehetett volna fektetni az alapokat (amiket már könnyű lenne tovább vinni a kövi részekben) és el lehetett volna mélyíteni a galaxist. Sokkal átérezhetőbb lenne minden ha tudnánk hova tenni a történéseket. Kb 20 perc kellett volna ezekhez. Pl pont egy Starkiller bázisnyi idő. És mennyivel nagyobb jelentősége lenne.

 

Azok a kisebb vagy épp "személyesebb" rejtélyek meg hogy, mi lett C3PO karjával meg Luke fénykardjával + Rey szülei stb. a fentebb írtak teljesülése esetén, simán belefértek volna.

 

Az a baj, hogy számomra csak a visszatérő karakterek tették ezt a filmet a 6.rész folytatásává. Ha nem lettek volna benne, ez a film akár játszódhatna 400 évvel később is, olyan szinten nincs semmi kötődése az OT-hez sztori szinten. Egyszerűen lóg a levegőben. Ez az amiért minden egyes újranézésnél egyre kevésbé szeretem az Ep7-et. És nagy tényleg nagy kár, mert az új karakterek, Poe, Rey, BB-8, Hux, Kylo, Snoke tök jóé sikerültek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felrobbant a 2. halálcsillag, meghalt a birodalmi vezérkar. Mi történt azután? Összeomlott a birodalom? Pillanatnyi zavar után minden ment tovább? Létrejött az új köztársaság? Jól működik, vagy ugyanolyan korrupt mint a régi volt? Hogyan siklott félre a Happy end? Mikor és hogy kezdett el körvonalazódni az Első rend? Mikor bukkant fel Snoke meg Hux? MIK AZ ERŐVISZONYOK?- mert a film alapján az első rendnek van egy csúcsfegyvere, az ellenállásnak meg tíz x-szárnyúja.

 

És az a szörnyű, hogy ezek megválaszolásához nem kellett volna sok. 4-5 beszélgetős jelenetben le lehetett volna fektetni az alapokat (amiket már könnyű lenne tovább vinni a kövi részekben) és el lehetett volna mélyíteni a galaxist. Sokkal átérezhetőbb lenne minden ha tudnánk hova tenni a történéseket. Kb 20 perc kellett volna ezekhez. Pl pont egy Starkiller bázisnyi idő. És mennyivel nagyobb jelentősége lenne.

 

Ez nagyon igaz! Ezen kérdésekre kizárólag a Képes Útmutatóból kapunk választ (ott sem mindegyikre), holott azért elég fajsúlyos kérdések, amelyekre nem utánaolvasás után kellene választ kapni a nézőnek. És ez bizony a film hibája (persze, ha ezek a dolgok kiderülnek a 8. vagy a 9. részből, az árnyal a képen, de ha nem, akkor bizony ez egy fájó hibapontja lesz az új trilógiának). Ha ez egy olyan jó felvezetőfilm lenne, akkor ezek a dolgok kiderültek volna belőle

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.4-ben épp igy nem tudtuk kicsoda az Uralkodó hogyan jött képbe, azt se lehetett tudni hogy a Halálcsillag felrobbantása mekkora károkat okozott a Birodalomnak és úgy általában a Birodalom erejéről semmiféle képet nem kaptunk. De ezt senki nem rója fel, mert megszületett az ep.5-6, amik jó pár kérdést helyreraktak aztán jött a prequel ami a teljesen levegőben logó és totál érdektelennek tűnő Uralkodónak is adott egy kis back story-t.

Az ep.8-9 még bőven megmagyarázhatja a dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.4-ben épp igy nem tudtuk kicsoda az Uralkodó hogyan jött képbe, azt se lehetett tudni hogy a Halálcsillag felrobbantása mekkora károkat okozott a Birodalomnak és úgy általában a Birodalom erejéről semmiféle képet nem kaptunk. De ezt senki nem rója fel, mert megszületett az ep.5-6, amik jó pár kérdést helyreraktak aztán jött a prequel ami a teljesen levegőben logó és totál érdektelennek tűnő Uralkodónak is adott egy kis back story-t.

Az ep.8-9 még bőven megmagyarázhatja a dolgokat.

Valamelyest így is ül azonban Jar-Jar kritikája. A VIII-IX nyilván meg fog magyarázni dolgokat, ami rendben is van. Viszont az a tény, hogy az EpIV-hez hasonlítod a filmet (és egyértelműen ahhoz is hasonlít leginkább) pontosan rávilágít a kritika jogosságára szerintem. Mert valóban, a IV sem kapcsolódott semmihez, sok mindent bedobott, amit később az EpI-II-III konkretizált, de ahogy Pb is írta még pár hete, itt nem lesz epizód számozású rész a VI és a VII között, tehát hiába várnánk, hogy az epizód számozású saga majd megmutatja ezeket az eseményeket. Másrészről ha jól értem Jar-Jar kritikáját alapvetően az a baja, hogy az EpVII nem kapcsolódik elég erősen az első VI részhez. Na ha most az EpIV-et hozzuk fel kontraként, akkor az nem biztos, hogy jó kontraérv, mert az EpIV aztán bemutatásakor végképp nem kapcsolódott egyetlen (addigi) SW filmhez sem, mentségére legyen szólva, akkor még nem volt másik. :) Most viszont van, tehát ilyen mentsége nem nagyon lehet az EpVII-nek.

 

Ellenben az az érv, hogy a 30 éves ugrás kissé nehézzé teszi a hidak felépítését, szerintem ül. Persze, vannak utalások, látványelemek, és vannak visszatérő szereplők, amikből azért érezni, hogy ugyanabban a galaxisban járunk, de a 30 éves öregedése az egykori főhősöknek kissé behatárolja a kapcsolódási lehetőségeket, hiszen ilyen helyzetben épp az lenne a kínos és természetellenes, ha a karakterek hirtelen 30 évvel azelőtti eseményekről kezdenének el diskurálni, csakhogy felelevenítsék a nézők kedvéért, hogy mi történt.

 

Azzal viszont egyetértek, hogy a filmben ennél több időt kellett volna rászánni az erőviszonyok konkretizálására, mert ami működött in medias resként a gyökértelen IV. résznél (amire JJ igazából mint egy fajta ösvényre tekintett a készítésnél), az nem feltétlenül teljes mértékben célravezető egy - készítési sorrendben - 7. epizódnál, ahol a nézők kvázi elvárják, hogy tudják, pontosan hogy is állunk a 6. részhez képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.1-6 Anakin Skywalker/Darth Vader története volt. Most kiszélesedett a Saga, ami miatt teljesen érthető szerintem hogy az új rész leválik, hisz egy lezárt történetet folytat azzal hogy belekezd egy teljesen újba. Az ep.4 pedig azért jó példa, mert megmutatja hogy egy új film nem kell mindig mindent elmagyarázzon. Óriási siker volt pedig a sztori hátteréről alig derült ki valami, pedig ez a film is megtehette volna hogy pár mondatban tisztázza a dolgokat. De nem tisztázta. Ettől még működött.

 

Ahhoz pedig hogy fény derüljön a feltett kérdésekre nem kellenek prequelek. Meg tudja őket magyarázni a két folytatás is. Eleve úgy tűnik hogy semmi fontosról nem maradtunk le: létrejött az Új Köztársaság mellette a galaxis szélén megerősödött az Első Rend, de a csatározásuk most kezdődik. Snoke háttérsztoriját pedig simán megtudhatjuk teszem azt Luke-tól. Az ep.7 eleve formát bontott azzal, hogy láttunk konkrét flashback-et. Ha van egy-két momentum amit feltétlenül meg kell mutatni a múltból annak igazán nincs már akadálya.

 

Annak pedig én is örülök hogy senki nem kezdett 30 évvel ezelőtti dolgokról beszélni. Az erőltetett expoziciónál kevés dolog rosszabb pláne az újranézéseknél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.1-6 Anakin Skywalker/Darth Vader története volt. Most kiszélesedett a Saga, ami miatt teljesen érthető szerintem hogy az új rész leválik, hisz egy lezárt történetet folytat azzal hogy belekezd egy teljesen újba. Az ep.4 pedig azért jó példa, mert megmutatja hogy egy új film nem kell mindig mindent elmagyarázzon. Óriási siker volt pedig a sztori hátteréről alig derült ki valami, pedig ez a film is megtehette volna hogy pár mondatban tisztázza a dolgokat. De nem tisztázta. Ettől még működött.

Igen, de mások az elvárások. Az ott akkor valami teljesen új, független, formabontó volt, mindenféle előzmény nélkül. Itt, a VII. résznél azért nem lehet eltekinteni attól, hogy történt már jó néhány dolog 6 rész alatt. Ezért kellett volna egy szerintem jobban konkretizálni a rész elején, hogy pontosan hányadán is állunk a VI. rész óta. Leginkább az Új Köztársaság -- Ellenállás -- Első Rend hármasát kellett volna még egy kicsit kibontani, ez megtörtént a háttéranyagban, de egyetértek, hogy szükséges lett volna magában a filmben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy gondolom, hogy azért sok igazság van Nabo és Jar-Jar gondolataiban. Mondjuk engem Tekka helyzete nem igazán izgat, noha nyilván látom benne a nagy potenciált. Furcsa, hogy ő indítja a legújabb trilógiát, egy nagy öreg, mégse régi ismerős. Köze van az Erőhöz, de valami új szervezet tagja, akikről még nem hallottunk és a filmben sincs róluk szó. És nemcsak az, hogy ő szerepel abban a jelentben, hanem a térképpel, ami által az ő kezében a nagy kulcs, amire aztán a film épül. Aztán rögtön megölik. Furcsa, de nem zavar.

 

A 6 és 7 közti nem épp sallangmentes átmenet már annál inkább. Most az egy dolog, hogy rengeteg a homályos folt és ki nem fejtett rész. Ezt lehet magyarázni, a korábbi részeknél is tényleg voltak ilyenek. Én itt abban látom a nagy különbséget, hogy más epizódoknál a hiányzó infókat és a lyukakat viszonylag könnyen áthidalhatta a néző, mert abból a kevés leadott infóból is logikusan következett az, ami végül történt. Szóval amikor később (akárhonnan is) jött a magyarázat, akkor azt érezhettük, hogy ez majdhogynem magától értetődő, vagy legalábbis elég sima az út a két ismert pont között. A másik pedig a kimaradt események fontossága.

 

A 7 esetében itt csúsztak kissé félre a dolgok. Oké, megkaptuk utólag a sztorit, hogy mi miért történt, hogyan jöttek létre a látott frakciók, miért tartanak ott a szereplők, ahol, de ezek nekem a film alapján jóval nyakatekertebbnek tűnnek, mint korábban. Leia és Han már nincsenek együtt, van egy közös gyerekük, aki átállt a sötét oldalra. Csatlakozott egy eddig tök ismeretlen Erőhasználó szektához, mert egy szintén tök ismeretlen eredetű valaki "megrontotta", aki még csak nem is a Renek feje, hanem vmi különálló. Meg ugye közben Vadert egy velejéig romlott és a sötét oldalnak totálisan elkötelezett mintagonosznak festik le.

Luke valahol a világ végén remetéskedik, mert bebukott az új Jedi Rend felépítésével és eltűnt. Van egy Ellenállás nevű szervezet, ez harcol a Birodalomból kialakult Első Renddel, az erőviszonyok kísértetesen hasonlítanak az OT-hoz. Csak közben itt mégis tök más a helyzet, mert a domináns rendszer az Új Köztársaság, amiből viszont semmit nem kapunk. Nagyon nem jön le a filmből, hogy itt a Birodalom végső vereséget szenvedett, ismereten területre vonult, az új rendszer töketlen volt, az Ellenállás látta csak a reális veszélyt és szállt szembe az ellenséggel stb..

 

Nem is akarok jobban belemenni. Képzeljünk el egy random nézőt, aki elkezdi nézni sorban a filmeket. Szerintem egészen a 7-ig nem találkozik semmi olyan hézaggal, amin igazán fennakadna, amikor belekezd egy-egy újabb részbe. Ha nincs is megmagyarázva minden, de nincs látszólagos ellentmondás, nem kapkodja a fejét, hogy most tulajdonképpen mi is történik. A 7-nél már szerintem igen. A TCW-ból és a Rebels-ből látjuk, hogy rengeteg dolgot be lehet pakolni a 2-3 és 3-4 közé is. Ez így lenne más átmenetekkel is.

Ennek ellenére, ha csak a filmeket nézzük, akkor se lehet igazán komoly hiányérzetünk.A 6 és 7 közé úgy érzem egy egész trilógiát is nyugodtan lehetne készíteni. Sőt nemcsak lehetne, de bizonyos szempontból kellene is, mert hiányzik. Azt is megkockáztatom, hogy sokkal érdekesebb az, amiről nincs szó a filmben, mint amiről szól. Ez egy tök érdekes kaland, ahogy Rey megtalálja Luke-ot, Han meg meghal, de igazából "csak" a Starkiller lövése az egyetlen fajsúlyos esemény. Ami a jakku-i csatához, a Köztársaság hatalomra jutásához, az ER kiépüléséről, Snoke, ill. a Renek előkerüléséhez, az új Rend és Luke bukásához, Leia és Han balhéjához, Kylo átállásához hasonlítható.

 

Ennek ellenére a mai napig baromira élvezem a filmet, amikor nézem. Nagyon látványos, nagyon hangulatos, de a korábbi részekhez képest mégis haloványabb. Eléggé a karakterek viszik a hátán, nincs benne igazi egyediség. Ha nézem, rajongóként magával ragad, de amúgy elég szembetűnőek a hibái. És ezek nem olyan "apró, de jól megragadható motívumok", mint az 1-ben Jar-Jar, a 2-ben a szerelmi szál, a 3-ban Sidious letartóztatása, a 4-ben a fénykardpárbaj vagy a 6-ban Boba végjátéka. Itt szerintem általánosabb és koncepcionálisabb problémák is felmerülnek. Ettől még szó sincs arról, hogy rossz lenne, sőt jó film, csak sok szempontból kár érte és nem megalapozatlan a fanyalgóbbak álláspontja se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek ellenére a mai napig baromira élvezem a filmet, amikor nézem. Nagyon látványos, nagyon hangulatos, de a korábbi részekhez képest mégis haloványabb.

Majdnem teljesen egyetértek, de nálam az egyik kedvenc résszé nőtte ki magát, függetlenül a hibáitól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen vannak hézagok, de ezeket ha már most helyreteszik lehet hogy fontos fordulatokat előre lelőnek, amiknek a kifejtése később hatásosabb lenne. Igen ez új dolog, a régiek nem így működtek, ha valaki sorba nézte nem voltak kérdései, de nem értem hogy ez miért jelentené automatikusan hogy csak igy lehet történetet mesélni. Az ep.7 elképesztő sikerei alapján ahogy elmesélték a történetet az működött, a lényeget mindenki megértette. A hézagokat pedig még két rész betöltheti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másrészről ha jól értem Jar-Jar kritikáját alapvetően az a baja, hogy az EpVII nem kapcsolódik elég erősen az első VI részhez.

 

Lényegét tekintve igen.

 

Az Ep4 szerintem azért nem jó példának, mert az eredetileg az első SW volt. Egy kerek egész sztorit mesél el, ami történetileg megállta volna önmagában is a helyét, ha bukás lett volna, és nem készültek volna folytatásai. Persze nyilván ebben az esetben nem lenne olyan élvezhető, hisz az SW univerzum sem lenne olyan komplex.

 

A TFA ebben az esetben kicsit hátrányból indul, hiszen egy már meglévő filmsorozat 7. része. Egy folytatás. És ez a kulcsszó. Egy folytatással szemben alapkövetelmény hogy vigye tovább és mélyítse el az előzményeket. És ezt az Ep7 kivételével minden SW film meg is teszi. Itt van például a sokak által szidott Ep1. Szintén nem egyszerű a feladata, hiszen évtizedekkel az Ep4 előtt játszódik, de sikerrel veszi az akadályt. (persze vannak más fajta hibái, de ez más téma) Anakint teszi a középpontba, mert őt ismerjük, vagy legalábbis azt amivé vált. Az ő szemén keresztül pedig bemutatja a galaxist. Legalábbis nagy vonalakban. Bemutatja a politika működését, Palpatine ügyeskedéseit, az aktuális galaktikus helyzetet, és vázolja az erőviszonyokat. Az ep2 pedig mindezt továbbviszi, mégpedig úgy hogy még arra is tud reflektálni ami a két rész közti tíz évben eltelt. Erre az Ep8 azért sem lenne képes, mert nem tudjuk mi volt az Ep7 idején.

 

A TFA pedig ebből a szempontból hasonló helyzetben van mint az Ep1. Adott pár karakter, akiket már ismerünk, meg egy nagyobb időugrás, csak most előre felé. Ráadásul szintén van egy karakter (Rey) aki nincs képben a galaxist illetően, annyira adta volna magát a lehetőség hogy őt (és vele együtt minket is) felvilágosítsák a főbb dolgokkal kapcsolatban. Nem baj az ha vannak kisebb rejtélyek, csak a 6-7 kapcsolat hiánya ami bosszant. Ahogy pb is írta, a két rész közé akár egy egész trilógia is elférne. És tényleg, én is pontosan így érzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyrészt Bomarr pártján állok. Ez a film egy új kezdet. Az EPI -nél azért érezzük a passzolást, mert már ismertük a végkifejletet. Így könnyű elhelyezni és befogadni. Persze ez csak ide vonatkozik, mert a legtöbb csávónak az EPI a vörös posztó. :D Szóval visszafelé nézve ok az EPI. Az EPVII -et nem tudod visszafelé nézni. És hiába mondjátok, 32 évvel az előző rész utáni sztorit nem lehet ennél sokkal jobban megcsinálni. Max. elk*rni lehet a sok emlékezéssel. Bár azt elismerem, hogy az általános helyzetet azért jobban is bele lehetett volna szőni! De ez plusz egy két jelenetet jelentene. Viszont a film így is maximálisan megfelel a céljának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az azért mindent elmond, hogy míg az összes többi filmhez (beleértve a RO) a képes útmutató leginkább háttérérdekességként szolgált, az EP7 esetében viszont olyan létfontosságú információkat tartalmazott, amely számomra rengeteg dolgot helyre tett a premier után.

 

A trilógia következő két részével nyilván más lesz a leányzó fekvése, de részemről az összes eddigi film közül ez a leggyengébb alkotás, amely sztorijának hiányosságait azonban a remek karakterdrámák és párbeszédek ellensúlyoznak. Mindenesetre míg 1-6-ig akármelyik filmet bármikor megtudnám nézni, az EP7-tel korántsem vagyok így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TFA ebben az esetben kicsit hátrányból indul, hiszen egy már meglévő filmsorozat 7. része. Egy folytatás. És ez a kulcsszó. Egy folytatással szemben alapkövetelmény hogy vigye tovább és mélyítse el az előzményeket. És ezt az Ep7 kivételével minden SW film meg is teszi.

Most hogy nevezhető-e hátránynak, az kérdés, de alapvetően egyetértek. Az Ep.7 igazából nem a 6-ban látottakat viszi tovább, hanem azon eseményeket, amik időközben zajlottak és mi nem láthattunk. Mintha valami kimaradt film (vagy filmek) folytatása lenne. Túl nagy a távolság. Olyan, mintha az Ep.4 mondjuk rögtön a 2 után jönne. Nyilván valahol annak is a folytatása, csak nincsenek meg a közvetlen és így jól átlátható kapcsolódási pontok.

 

Itt van például a sokak által szidott Ep1. Szintén nem egyszerű a feladata, hiszen évtizedekkel az Ep4 előtt játszódik, de sikerrel veszi az akadályt. (persze vannak más fajta hibái, de ez más téma) Anakint teszi a középpontba, mert őt ismerjük, vagy legalábbis azt amivé vált. Az ő szemén keresztül pedig bemutatja a galaxist.

Ez mondjuk szerintem inkább zsákutca. Az Ep.1 megkezdett egy előzménytrilógiát, aminek a végén a 4 elé kellett kifutnia. A 7 is megkezd egy trilógiát, de amúgy semmilyen téren nem érdemes egy folytatáshoz hasonlítani. Már csak azért sem, mert ugye az egész Saganak ez a nyitánya. Ennek megfelelően érdemes megjegyezni, hogy elég egyszerű alaphelyzettel is nyit, hiszen van a Köztársaság, mint alaprendszer, ami évezredek óta regnál és működik. Ebbe köp bele a korrupció, a kereskedelmi szervezetek és tűnnek fel a jedik és sithek, de alapvetően jóval egyszerűbb még akkor a helyzet, mint később bármikor.

A másik, hogy azért az Ep.1 szerintem nem igazán Anakint helyezi a középpontba és nem is az ő szemén keresztül mutatja be a galaxist. Persze kulcsszereplő lesz, onnan hogy belép a képbe, de ez a film még nem róla szól. Bár az tény és való, hogy remekül ragadják meg az alkalmat arra, hogy a jeleneteiben pár alapinfót elsüssenek a világról. Így jön képbe a Prófécia, a midikloriánok, Coruscant bemutatása, de a jedikről is sokat tudhatunk meg.

 

Ráadásul szintén van egy karakter (Rey) aki nincs képben a galaxist illetően, annyira adta volna magát a lehetőség hogy őt (és vele együtt minket is) felvilágosítsák a főbb dolgokkal kapcsolatban.

Azért több ízben éltek is ezzel a lehetőséggel. Csak az a baj, hogy annyi fordulat és kritikus esemény történt a kimaradó 30 évben, hogy nem győzték volna sehogy beleszőni a filmbe. Mert az is igaz, amit Oda vagy Bomarr pedzeget, hogy akkor elég kínosan csak arról szólt volna a film, hogy elmesélik mi volt off-screen eddig. Ezért kellett volna vagy hamarabb felvenni a fonalat és tényleg az említett 30 év ominózus eseményeiről trilógiát forgatni. Vagy pedig erre a köztes időszakra jóval kevésbé fordulatos és fajsúlyos történéseket kreálni.

 

Az EPI -nél azért érezzük a passzolást, mert már ismertük a végkifejletet. Így könnyű elhelyezni és befogadni. Persze ez csak ide vonatkozik, mert a legtöbb csávónak az EPI a vörös posztó. :D

De itt nem a 4-hez vagy globálisan a SW-hoz való passzolásról van szó, hanem a közvetlenül kapcsolódó részhez. Az 1 amúgy nagyon nem passzol a 4-hez, de nem is kell neki, hiszen hol van az még akkor. Kifejezetten kellemetlen lenne, ha szorosan kötődne ahhoz. A 2-höz kell neki, ahhoz pedig pont annyira teszi is, amennyire indokolt. Bár szerintem pont az 1-2 közt volt korábban ilyen téren a legnagyobb szakadék, a 7 előtt persze. Az 1. rész, ill. a PT bizonyos körökben való utálata pedig nem arról szól, hogy mennyire illeszkedik jól az előzményhez vagy folytatáshoz.

 

És hiába mondjátok, 32 évvel az előző rész utáni sztorit nem lehet ennél sokkal jobban megcsinálni. Max. elk*rni lehet a sok emlékezéssel.

Ezért nem kell 32 év után folytatni. Vagy ha mégis, akkor ezért kell "egyszerűsíteni" a köztes vonalat, hogy a folytatásban legyen esély úgy felvenni a fonalat, hogy ne csak pislogjon mindenki. A 7 alaphelyzetével az a baj, hogy gyakorlatilag játszódhatna pár hónappal is a 6 után, de akár 80 évvel később is. Ha nem nézzük a visszatérő szereplőket és a korukat ugye. Nézhetjük úgy is a filmet, hogy a Birodalmat nem sikerült felszámolni, újra megerősödtek, az ellenállás meg ugyanúgy a lázadás. Luke is elbukhatott bármikor. De ugyanilyen erővel eltelhetett volna több száz év is, elbukhatott volna az ÚK, az ER pedig lehetett volna a domináns hatalom, ami ellen lázadni kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.