Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

A világ egyik legfeleslegesebb dolga feltenni a kérdést, hogy mi lett volna ha... , mert nem lehet minden tényezőt figyelembe venni, amikor valaminek az alternatív kimenetelét vizsgáljuk. Hasonló a helyzet ezen film kapcsán is. Mondhatjuk, hogy jobb lehetett volna az Ep7, ha több benne az információ a történelmi helyzetről és annak kialakulásáról, vagy többet megtudunk pl. Lor San Tekkáról, de igazából nem tudhatjuk, hogy úgy valóban jobb lett volna. Lehet, hogy nem, mert pl. felborult volna a jelenetek egyensúlya, vagy elvitte volna a történetet olyan irányba, amely felé nem akarták elvinni, vagy még nem. Nem csak a részletek számítanak, hanem az, és főleg az, hogy az egész film jól működjön. És ez szerintem megtörtént, még úgy is, hogy jórészt egyetértek Donát azon kijelentésével, hogy elsősorban a karakterek viszik el a hátukon a filmet, mert olyan jók.

Szerintem a kérdés az, hogy így, amilyen lett, élvezhető és szerethető-e. Én is azt mondom, hogy igen, és nekem igazából ez számít. Én személy szerint már nagyon várom, hogy folytatódjon, és mi jelezhetné ennél jobban, hogy a film tetszett? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De itt nem a 4-hez vagy globálisan a SW-hoz való passzolásról van szó, hanem a közvetlenül kapcsolódó részhez. Az 1 amúgy nagyon nem passzol a 4-hez, de nem is kell neki, hiszen hol van az még akkor. Kifejezetten kellemetlen lenne, ha szorosan kötődne ahhoz. A 2-höz kell neki, ahhoz pedig pont annyira teszi is, amennyire indokolt. Bár szerintem pont az 1-2 közt volt korábban ilyen téren a legnagyobb szakadék, a 7 előtt persze. Az 1. rész, ill. a PT bizonyos körökben való utálata pedig nem arról szól, hogy mennyire illeszkedik jól az előzményhez vagy folytatáshoz.

Ezt ugyanúgy el lehet mondani erről a részről is. Miért kötődne szorosan a VI-hoz? Eltel 32 év. Ha az EPI nél ez nem számít akkor itt most miért akkora baj? Nekem csak a politikai szálból kellene egy nyúlfarknyival több (szerintem a VIII-ban megkapjuk), a többi úgy jó ahogy van.

 

A világ egyik legfeleslegesebb dolga feltenni a kérdést, hogy mi lett volna ha... , mert nem lehet minden tényezőt figyelembe venni, amikor valaminek az alternatív kimenetelét vizsgáljuk. Hasonló a helyzet ezen film kapcsán is. Mondhatjuk, hogy jobb lehetett volna az Ep7, ha több benne az információ a történelmi helyzetről és annak kialakulásáról, vagy többet megtudunk pl. Lor San Tekkáról, de igazából nem tudhatjuk, hogy úgy valóban jobb lett volna. Lehet, hogy nem, mert pl. felborult volna a jelenetek egyensúlya, vagy elvitte volna a történetet olyan irányba, amely felé nem akarták elvinni, vagy még nem. Nem csak a részletek számítanak, hanem az, és főleg az, hogy az egész film jól működjön. És ez szerintem megtörtént, még úgy is, hogy jórészt egyetértek Donát azon kijelentésével, hogy elsősorban a karakterek viszik el a hátukon a filmet, mert olyan jók.

Szerintem a kérdés az, hogy így, amilyen lett, élvezhető és szerethető-e. Én is azt mondom, hogy igen, és nekem igazából ez számít. Én személy szerint már nagyon várom, hogy folytatódjon, és mi jelezhetné ennél jobban, hogy a film tetszett? :)

Köszi, hogy leírtad mit gondolok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt ugyanúgy el lehet mondani erről a részről is. Miért kötődne szorosan a VI-hoz? Eltel 32 év. Ha az EPI nél ez nem számít akkor itt most miért akkora baj? Nekem csak a politikai szálból kellene egy nyúlfarknyival több (szerintem a VIII-ban megkapjuk), a többi úgy jó ahogy van.

 

 

Köszi, hogy leírtad mit gondolok. :D

Mert az EpI nem az EpIV közvetlen előzménye. Az epVI viszont az az EpVII-nek. Nincs köztük több film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit írtam egybefüggő.

 

Továbbra se értem, hogy egy 32 éves blackhole-t miként lehet úgy tekinteni, hogy egy folytatás trilógia első részében(...) mindent meg kelljen magyarázni?

 

Mint ahogy írtam is, van pár dolog aminél elfért volna több bővítés a filmben. De ezek nem kardinális dolgok. Pildi jól leírta miért nem azok. A rendező hozott egy döntést milyen filmet szeretne csinálni. Úgy mint anno Lucas aki kivágta az egész politikai szálat az EPIII-ból.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben szerkesztettél, úgyhogy én is akkor:

 

Továbbra se értem, hogy egy 32 éves balckhole-t miként lehet úgy tekinteni, hogy egy folytatás trilógia első részében(...) mindent meg kelljen magyarázni?

Ez szerintem is jogos, de ennek meg semmi köze az EpI-hez. Szerintem hagyjuk az EpI-et, mint példát, mert nem releváns, ahogy - amint írtam Bomarrnak - az EpIV sem. Más esetek, mint a VII, mert a IV az első film volt, tehát mégcsak nem is folytatás, az EpI meg előzmény, ahol egyrészt 30 évvel megyünk vissza, másrészt több rész is beékelődik a IV és az I közé, tehát tök más szituáció, mint a VII.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 6 és 7 közé úgy érzem egy egész trilógiát is nyugodtan lehetne készíteni. Sőt nemcsak lehetne, de bizonyos szempontból kellene is, mert hiányzik. Azt is megkockáztatom, hogy sokkal érdekesebb az, amiről nincs szó a filmben, mint amiről szól. Ez egy tök érdekes kaland, ahogy Rey megtalálja Luke-ot, Han meg meghal, de igazából "csak" a Starkiller lövése az egyetlen fajsúlyos esemény. Ami a jakku-i csatához, a Köztársaság hatalomra jutásához, az ER kiépüléséről, Snoke, ill. a Renek előkerüléséhez, az új Rend és Luke bukásához, Leia és Han balhéjához, Kylo átállásához hasonlítható.

Igen, de ne feledd a film címét. Itt az Ébredő Erőn van a hangsúly, ami egyértelműen Rey. Tehát az igazán fontos történés a filmben Rey magára találása és biztos, hogy ennek utólag még több hangsúlya lesz majd a VIII. és IX. által. Valószínűleg ez fajsúlyosabb történéseket fog indukálni, mint az elmúlt 30 évben bármi (leszámítva az általad is említett Starkiller lövést). Mert mik azok a sorsdöntő események, amik megtörténtek az elmúlt 30 évben és be is következett a következményük? Snoke feltűnt, de az Első Rend még mindig nem mozgatta meg az új Köztársaságot, amely mindenféle politikai vitán ment keresztül DE még mindig ők a regnáló hatalom, ahogy azt sejteni lehetett, hogy bekövetkezik a VI. rész után. Kylo megszületett és átállt, de egészen a VII-ig ennek sok következménye nem volt. Poe elcsodálkozik az első rend rombolójában, tehát nagyon még nem mutatták meg magukat a galaxis előtt, nincs nyílt háború. Kylo közreműködött a Jedi rend kiirtásában, de a legnagyobb volumenű tette a Jedik kiírtása volt, amiből kaptunk és vélhetően fogunk is még kapni ízelítőt. A Starkiller felépült, de az első lövésig ennek nincs hatása, azt meg már látjuk.

 

Azt akarom mondani, hogy sok esemény történt már az EpVI és az EpVII között, de igazán sorsfordító a galaxis szemszögéből eddig még nem. Vagy ha történt is (pl. Kylo átállása), annak következményét együtt fogjuk megismerni az új filmekben. Igazából a VII-tel ott csatlakozunk be a sztoriba, ahol a VI. és a VII. között történő fontos események kicsúcsosodnak majd a galaxis szempontjából. Mert hiába látnánk a megszülető Kylo pelenkázását vagy az épp csak újjáéledő Jedi Rend kiirtását, azoknak az igazi hatása a galaxisban majd csak a VII. és az azutáni részekben fog érződni. Ez az, amit látni fogunk az előkészületek helyett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huh, elég sok mindenről esett itt szó az utolsó hozzászólásom óta :o Hiába meg kell reguláznom magam, mert egy ilyen vita nagyon a tanulás rovására megy (még az elolvasásuk is) :D

 

Pontosan. Nem jó példa. Itt is beékelődik sok minden, csak arról nem készült film.

Épp ez az. Az eddigi filmeknél minden fontosabb történeti elemet bemutattak. A nézőnek nem volt hiányérzete a nézéskor, hogy valami fontosról lemaradt, amikor sorban nézi a filmeket. Speciel nekem itt volt (és még mindig van). De ezt már kifejtettem a "miért nem tekintem a TFA-t feltétel nélkül az epVII-nek" vitámban a Mennyire egységes a hét film együtt? topicban. Ha valakit nagyon érdekelnek az érveim ott elolvashatja őket, ugyanis azokat azóta is tartom.

 

Azt akarom mondani, hogy sok esemény történt már az EpVI és az EpVII között, de igazán sorsfordító a galaxis szemszögéből eddig még nem. Vagy ha történt is (pl. Kylo átállása), annak következményét együtt fogjuk megismerni az új filmekben. Igazából a VII-tel ott csatlakozunk be a sztoriba, ahol a VI. és a VII. között történő fontos események kicsúcsosodnak majd a galaxis szempontjából. Mert hiába látnánk a megszülető Kylo pelenkázását vagy az épp csak újjáéledő Jedi Rend kiirtását, azoknak az igazi hatása a galaxisban majd csak a VII. és az azutáni részekben fog érződni. Ez az, amit látni fogunk az előkészületek helyett.

Szerintem (remélem) ezt az űrt majd egy animációs sorozat formájában fogjuk megkapni, miután az epVIII-ban (megjegyzem, lassan igazán kaphatnánk már egy címet ehhez a részhez) ellövi a fordulatokat. Viszont ha ez meg is történik, az sem menti fel a TFA-t a felhozott vádakkal szemben a szememben. Egy folytatásnak szerintem fel kell vennie az előző rész fonalát, és azt szőni tovább, nem a már továbbszőttet folytatnia, hiába egy egy új trilógia nyitányának szánták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de ne feledd a film címét. Itt az Ébredő Erőn van a hangsúly, ami egyértelműen Rey. Tehát az igazán fontos történés a filmben Rey magára találása és biztos, hogy ennek utólag még több hangsúlya lesz majd a VIII. és IX. által. Valószínűleg ez fajsúlyosabb történéseket fog indukálni, mint az elmúlt 30 évben bármi (leszámítva az általad is említett Starkiller lövést). Mert mik azok a sorsdöntő események, amik megtörténtek az elmúlt 30 évben és be is következett a következményük? Snoke feltűnt, de az Első Rend még mindig nem mozgatta meg az új Köztársaságot, amely mindenféle politikai vitán ment keresztül DE még mindig ők a regnáló hatalom, ahogy azt sejteni lehetett, hogy bekövetkezik a VI. rész után. Kylo megszületett és átállt, de egészen a VII-ig ennek sok következménye nem volt. Poe elcsodálkozik az első rend rombolójában, tehát nagyon még nem mutatták meg magukat a galaxis előtt, nincs nyílt háború. Kylo közreműködött a Jedi rend kiirtásában, de a legnagyobb volumenű tette a Jedik kiírtása volt, amiből kaptunk és vélhetően fogunk is még kapni ízelítőt. A Starkiller felépült, de az első lövésig ennek nincs hatása, azt meg már látjuk.

 

Azt akarom mondani, hogy sok esemény történt már az EpVI és az EpVII között, de igazán sorsfordító a galaxis szemszögéből eddig még nem. Vagy ha történt is (pl. Kylo átállása), annak következményét együtt fogjuk megismerni az új filmekben. Igazából a VII-tel ott csatlakozunk be a sztoriba, ahol a VI. és a VII. között történő fontos események kicsúcsosodnak majd a galaxis szempontjából. Mert hiába látnánk a megszülető Kylo pelenkázását vagy az épp csak újjáéledő Jedi Rend kiirtását, azoknak az igazi hatása a galaxisban majd csak a VII. és az azutáni részekben fog érződni. Ez az, amit látni fogunk az előkészületek helyett.

Donát írásához még hozzátéve, miről akartok ti filmet? Semmi sem történt, amiről egy Star Wars film szólhatna.

- Felépült a Csillagpusztító. Remek, maximum egy áldokumentumfilm lehetne az építési munkákról.

- Megalapult az Új Köztársaság. Király, véget nem érő politikai műsort köré.

- Megalakult az Ellenállás. Annyira tartalmas eseménysor, hogy egy könyvben az egészet letudták. Sőt, technikailag egy fejezetben. S bár zseniális könyvről van szó, de csak könyvként működik. Semmi sincs benne, aminek egy Star Wars filmben már csak címéből fakadóan is benne kell, hogy legyen. Akció mindössze kettő van benne, amiből egy az endori üldözésre hajaz, egy meg nagyjából annyit fed le, mint a takodanai légicsata. Ezen kívül csak párbeszédek és gondolatok, amikkel vajmi nehéz lenne megtölteni egy Csillagok háborúja filmet.

- Megalakult az Első Rend, amiről még keveset tudunk, de valószínűleg ez sem egy komplett háború forgatagában történt, hanem éppen ellenkezőleg: már az ep7-ből levehető, hogy ez egy hosszú, csendes folyamat volt, amire megint csak nem lehet filmet alapozni. Lehet, csak én vagyok vele így, de semmi kedvem két és fél órán át az Első Rend hajógyárait és katonai kiképzőtáborait bambulni, mert számukra nagyjából erről szólt az a harminc év. Ez egy könyvben tök jól működhet, mint mellékszál, de egy filmben említésre sem méltó események halmaza. Tipikusan csak és kizárólag enciklopédiákba illő információ.

 

Semmi olyan nem történt abban a harminc évben, ami tartalmilag elég lenne egy Star Wars Saga-filmre. Mint ahogy az ep1-2 között sem történt ilyen, pedig azért ott is voltak olyan események, amik érdekesek lehetnek, példának okáért a szeparatista mozgalom megjelenése. Megjegyzem, a szeparatistákról semmivel sem tudunk többet a film alapján, mint az Első Rendről. Sőt, még annyit sem, hiszen a filmekben még a hivatalos neve sem hangzik el.

Egy spin-off filmben működhet egy politikai thriller, ami foglalkozhat az új Köztársaság, az Ellenállás és az Első Rend kapcsolataival. De őszintén szólva, amit ebből ki lehet hozni, azt az ep8-9-ben is elmesélhetik pár szóban. Sőt, tulajdonképpen az a pár mondat, amit az ep7-ben elejtettek, már jól lefesti a dolgot. Abban viszont biztos vagyok, hogy lesz egy animációs sorozat az ep6-7 között, de abban is biztos vagyok, hogy az is egy olyan időszakban játszódik, amiben már vagy még háborús helyzet van, és nem az új Köztársaság politikája vagy az Első Rend fegyverkezéséről fog szólni. Vagy az endori és a jakkui csata közti egy évet öleli majd fel, vagy az ep7-hez kerülünk meglehetősen közel.

 

Egy szó mint száz, nem történt semmi abban a harminc évben, ami filmre lenne való. Főleg nem egy Saga filmre. Lehet, hogy fejben jól fest az elképzelés, hogy lássuk, hogyan próbálja Luke újra létrehozni a Jedi Rendet, de ez eleve egy 10-20 éves folyamat, aminek egy részében Luke valószínűleg könyvek fölött görnyedt, hogy egyáltalán tudja, hogyan kell ennek nekifogni, aztán meg embereket gyűjtött, hogy amatőr tanárként Yodát utánozva megpróbáljon Jedit faragni belőle. Biztos nagyon izgalmas... Olyannyira, hogy a 100+ részes TCW is mindössze egy epizódot szánt a gyerekek nevelésére, aztán lazán űrkalózokat kevert melléjük, az eddigi nyolc film meg fél percet, amit Obi-Wan hamar megzavart. Ezt leszámítva még láthattunk úgy tíz percet egy nem hagyományos gyorstalpalóból.

És az is biztos fejben jól hangzik, hogy lássuk a Köztársaság politikai csatározásait, de ez is jórészt arról szól, hogyan próbálták újra kialakítani. Az Első Rendről meg tudjuk, hogy ők titokban voltak, valós alakjuk csak az ep7-ben mutatkozott be. Vagyis, még ha az Első Rend néha-néha oda is csapott a hidegháborús helyzetben a Köztársaságnak, akkor sem a teljes katonai erejével, max néhány rohamosztagossal és hiperképes TIE/sf-fel.

 

Nem, kérem, minden lényeges, amire egy Star Wars filmet alapozni lehet, az az ep7-tel vette kezdetét. Addig meg csak olyan események voltak, amire könyveket, enciklopédiákat és sorozatot lehet alapozni. Esetleg spin-off filmet. És ezekre az ep8-9 majd utalgathat. Ahogy valószínűleg fog is, hiszen Rian Johnson tuti nem a hecc kedvéért folyt bele a Vérvonalak című regény történetének kialakításába. Csak ezeket nem ártana türelemmel kivárni, és nem elvárni, hogy készen kapjuk az egészet. Tudom, sokaknak nehéz már, mert már van egy generáció, akik majdnem készen, vagy teljesen készen kapták a Sagát. Itt is sokan vannak, akiknek már nem kellett elképzelnie a Köztársaságot, Palpatine trónra kerülését, a klón háborúkat és a Jedi Rendet, mert ott voltak a filmek, néhányuknak már a TCW is, és rengeteg kiegészítő mű alapból. És ahogy nézem, pont ez a generáció van azon fennakadva, hogy az ep7 sok rejtélyt adott, azok, akik már az ep1-2-3-mal, vagy a TCW-vel csöppentek bele ebbe (tisztelet a szabályt erősítő kivételnek). Most pedig itt egy új film, amiben egy olyan történet van, aminek nem ismerik a jövőjét, és ami előtt is van egy lyuk. Képzeljétek el, régen ilyen volt az ep4-et is megnézni. Sőt, az ep1-et is, mert bár tudtuk, hogy lesz majd folytatása, ezt tudni és látni nem ugyanaz. Nem véletlen verte ki sokaknál a biztosítékot, hogy az ep1-ben szinte semmi sincs, ami benne van a régi filmekben. És szépíteni ugyan lehet, de azért az ep3 sem kapcsolódik annyira szervesen az ep4-hez, amire a legékesebb példa, hogy a filmekben semmi sincs a birodalmi hadseregben a köztársasági hadseregből. Járművek, páncélok és fegyverek terén a két film között Grand Kanyont szégyenítő szakadék húzódik, amit csak a később alkotások, a TCW, a Rebels és az RO árnyalt. Ezzel szemben az ep7 legalább megtartotta a gépparkot, így technikai szinten megvan a kapcsolat - poén, hogy ez meg a film egy sokat szidott pontja. (És ahogy nézem, ez is részben annak a generációnak a mantrája, amit Lucas hozzászoktatott ahhoz, hogy érthetetlen módon minden részben teljesen új hajókat vonultat fel - az ep2 és az ep3 klónhadserege akár két különböző hadsereg is lehetne, átfedés a kettő között egyedül a LAAT/i és a DC-15; a KNH többet változott három év alatt, mint a Birodalom 15 alatt! Szerencsére a TCW-vel és a Rebelsszel Filoniék ezt helyrerakták, de ez is jelzi, hogy érdemes türelemmel várni, mert még jöhet egy másik alkotóbrigád, ami a kérdéseket megválaszolja, a hibákat kontextusba helyezve kijavítja. És igen, ezek azok a kiegészítő művek, amikről néhányan azt vallják, hogy nem ezekből akarják megismerni a filmeket. Pedig ez harminc éve nincs máshogy.)

 

Az ep6 és 7 között megvannak a szükséges kapcsolatok, ugyanazok, ami az ep3 és 4 között voltak. Sőt, most már pontosabb lenne úgy fogalmazni, hogy az ep3 és RO között, mert poén, de az ep3 néhány aspektusát tekintve szorosabban kapcsolódik az RO-hoz, mint az ep4-hez. Abban ugye láthatjuk Coruscantot, Mustafart, ami két fontos ep3 világ. Időben mindössze 6 évvel kezdődik az ep3 után, emellett ebben feltűnik Bail és Mon Mothma is, látunk juggernautot (és akkor a TCW-s utalásokat bele sem számolom, mint Saw vagy a kyber kristályok).

De visszatérve az ep6-7-re: megvannak a karakterek közti átfedések. Han, Leia, Chewie, Luke, C-3PO, R2-D2, Acbar és Nien Nunb simán kimerítik ezt. Az ep3-4 között sincs több karakter: Vader, Owen, Beru, C, R2, Chewie, Ben és Tarkin, utóbbit amúgy az ep3-ban annyi ideig sem láthattunk, mint Luke-ot az ep7-ben. Jó, meg ide vehetjük Luke-ot és Leiát. Luke ezúttal sem szerepel sokat, de itt legalább halljuk a hangját. :lol:

Az ep3-4 között 10 karakter van, az ep6-7 között 8, nem rossz arány. Én még Obi-Want is hallhatjuk új szövegel. :) Vannak fajok közti átfedések is: mon cala, sullusti, wookiee. Ebből kettő kifejezetten az ep6-ban jelent meg először készítési sorrendben, és mindegyik elég nagy szerepet kapott. Az ep4 az ep3-ból átemelte a rodit, az aqualisht, a wookiee-t, a bith-et, a grant és a pacithhipot, de vesszek meg, ha ezek többségéről pontosan meg tudnám mondani fejből, hol láthatóak az ep3-ban. Gondolom a szenátusi tömegjelenetekben. (Megjegyzem, az is aranyos, hogy mekkora hepaj volt itt, mert az ep7-ben sok az új faj, és alig van régi - szám szerint öt -, viszont ugyanez az RO-ban már senkinek sem szúrja a csőrét, pedig ott mindössze három régi faj köszönt vissza, és minden más lény új, és az enciklopédiát elnézve, jóval több van, mint az ep7-ben.)

Technikai téren magasan veri az ep6-7 kapcsolat az ep3-4-et, mert utóbbi esetben kis túlzással akár egy tök más filmről is beszélhetnénk. Az ep3-ból egyedül az YT-1300-as, egészen konkrétan a Millennium Falcon köszön vissza, amit ugye csak akkor szúrhatunk ki az ep3-ban, ha a jó időben jó helyre pillantunk és nem pislogunk. A legtöbb, amit elmondhatunk, hogy formájában a V-szárnyú szemből hasonlít egy TIE-ra, a Venator hasonlít az Imperialra, az ARC-170 az X-szárnyúra, a Tehta a Sentinelre (bár itt már nagyon elnézőek kell lennünk) a Tantive III meg a Tantive IV-re (Lucas legalább a Tantive IV-et pakolta volna bele). Az ep6-ból ezzel szemben megújítva azért csak átvette az ep7 az X-szárnyúakat, a TIE vadászokat. Viszont a rombolók között már csak hasonlóság van, ahogy a kompok között is (bár az Upsilon esetében is eléggé elnézőeknek kell lennünk, ha a Lambdához hasonlítjuk, mert tulajdonképpen csak abban hasonlítanak, hogy van szárnyuk :) ).

A történet szövésében sincs akkor szakadék. Az ep4-ben az ep3-ban elbukott Köztársaság utódját, a Birodalmat láthatjuk, amint a Köztársaságot visszaállítani kívánó kisebb katonai hatalommal, a Lázadók Szövetségével viaskodnak. Az ep7-ben az ep6-ban elbukott Birodalom utódját, az új Köztársaságot láthatjuk, amint a Birodalom visszaállítani kívánó kisebb katonai hatalommal, az Első Renddel viaskodnak. A politikai háttérről se az ep4-ből, se az ep7-ből nem derült ki sok, amit azt hiszem, semmi sem jellemez jobban, minthogy a Lázadók Szövetségének működését tavaly év végén, kis híján 40 évvel az ep4 után ismertük meg. Az ep4-5-6 képtelen volt ezt bemutatni! Mégis eleddig mindenkinek tökéletesen funkcionális volt a Szövetség, senki sem firtatta, honnan jöttek, hogyan működtek, amit az ep4-ből legfeljebb sejteni lehet. Vezetőik, mint Mon Mothma és Bail Organa totálisan más, későbbi filmekben tűntek fel, az eredettörténetet pedig egy animációs tévésorozatból ismerhetjük meg. És ugyanez a tévésorozat világít rá a Birodalom működésére, ami eme hiánnyal együtt volt elfogadott. Három film csak sejtette, vagy azt sem, hogyan funkcionálhat a Birodalom. A Szövetség létezése és a Birodalom működése mindenféle ismeret nélkül teljesen elfogadott volt három filmen át, de az Első Rendről már mindent áruljanak el az első filmben? És persze nehogy véletlen más művekben derüljenek ki fontos információk, de az teljesen rendben van, hogy a Szövetségről és a Birodalomról teljesen más művekben derül ki fontos információ, évtizedekkel(!!!!!!!!) az ep4-6 megjelenése után.

Az ep6-7 között két dologban lazább vagy nincs kapcsolat. A laza az a Saga. Az első hat film egyértelműen Anakin Skywalker életéről szól, még ha az ep4-6-ban tulajdonképpen mellékszereplő, sőt, az ep4-ben tulajdonképpen jelentősége annyi, mint Grievousnak az ep3-ban: ő a helyi főgonosz fogdmegje. Illetve Darth Sidious felemelkedése és bukása a másik központi szál. Ez a két szál el lett varrva, ugyanakkor az ep4-gyel elindult a Skywalker Saga egy másik szála, Luke felemelkedése. Ezzel a szállal az ep7 igenis kapcsolódik az ep6-tal, sőt, Kylo Ren Vader hagyatékaként szintén ide kapcsolódik. És nekem van egy olyan érzésem, hogy még az Uralkodó is be fog valahogy ide kapcsolódni valami laza szállal.

Az olyan nüánszokról meg ne is beszéljünk, mint az, hogy az Erő Egyensúlya központi témaként lett felvezetve az ep7-ben, amivel az ep4-6 nem is foglalkozik, csak az ep1-3. Tehát még megkerülve a közvetlen előzményeket a film becsatlakozik hatvan évvel korábban indított eseményekhez, olyan fonalat vesz fel, amit Qui-Gon Jinn indított el.

Az ep7 egyetlen dologban hibádzik: nem vett át bolygókat, csak lemásolta őket. Ennek vannak pozitív és negatív hatásai is. Nyilván, eredetiséggel nem vádolhatjuk, de az sem lett volna túl eredeti, ha Rey is a Tatooine-ról indul el. Persze, én is azt dicsértem volna a legjobban, ha Rey egy tök új, másmilyen világról rajtol. Most van egy filmünk, miben rengeteg új bolygó van, de a legtöbb hajaz egy régire. Jobb lett volna, ha lett volna egy halom új bolygónk, ami kicsit sem hasonlít a régiekre, vagy ha már szorosra akarták venni a látványbeli hasonlóságot, akkor tényleg használhattak volna régi bolygókat. Ugyanakkor én azt mondom, egyszer belefér, pláne úgy, hogy azért törték magukat legalább némi elütésért. Jakkúnak és a Csillagpusztítónak hangulatilag és a felületes látványon túl szerencsére köze nincs Tatooine-hoz és Hoth-hoz. Takodana és D'Quar már más tészta, bár most, hogy a Yavin IV-et az RO-val jobban megismerhettük, nekem már D'Quar is elfogadottabb. És tessék, egy újabb példa, hogy egy későbbi film árnyalja, változtatja a dolgokat. Ki tudja, lehet még simán visszatérünk Takodanára, ahol kiderül, hogy amúgy egy bazi nagy város is van rajta.

 

Annyi, de annyi minden lehet még, és ezt kéne megtanulnia azoknak, akik készen várják az egészet: türelemmel kivárni. Van, aki 39 év után ismerte meg a Lázadók Szövetségének működését. 39 év után derült ki, hogy az ep4 egyik legnagyobb bakijának tartott tervezési hiba valójában szándékos szabotázs! 39 év után eltörölték a bakit és az egész ep4-et új megvilágításba helyezték. Ehhez képest mi lehet, hogy 11 hónap múlva tök máshogy fogunk már az ep7-re nézni. Azért ebbe érdemes lenne belegondolni. Ha valamit megtanulhattunk a Star Warsról, az az, hogy nem konstans. Ez nem a Star Trek, ahol kész egy epizód, és akkor az harminc év után is ugyanazt fogja jelenteni. A Star Wars változik, folyamatosan formálódik. Elkészül egy film, és lehet, hogy már a következő héten mást fogunk róla gondolni, mert jön egy sorozatepizód, ami új megvilágításba helyez dolgokat. Vagy negyven év után jön egy új film, ami után a negyvenéves mozira tekintünk máshogy. Ilyenek ismeretében már-már nevetséges azért korholni az ep7-et egy évvel a premierje után, mert nem tudtunk meg a benne szereplő dolgokról mindent.

 

 

A világ egyik legfeleslegesebb dolga feltenni a kérdést, hogy mi lett volna ha... , mert nem lehet minden tényezőt figyelembe venni, amikor valaminek az alternatív kimenetelét vizsgáljuk. Hasonló a helyzet ezen film kapcsán is. Mondhatjuk, hogy jobb lehetett volna az Ep7, ha több benne az információ a történelmi helyzetről és annak kialakulásáról, vagy többet megtudunk pl. Lor San Tekkáról, de igazából nem tudhatjuk, hogy úgy valóban jobb lett volna. Lehet, hogy nem, mert pl. felborult volna a jelenetek egyensúlya, vagy elvitte volna a történetet olyan irányba, amely felé nem akarták elvinni, vagy még nem. Nem csak a részletek számítanak, hanem az, és főleg az, hogy az egész film jól működjön. És ez szerintem megtörtént, még úgy is, hogy jórészt egyetértek Donát azon kijelentésével, hogy elsősorban a karakterek viszik el a hátukon a filmet, mert olyan jók.

Szerintem a kérdés az, hogy így, amilyen lett, élvezhető és szerethető-e. Én is azt mondom, hogy igen, és nekem igazából ez számít. Én személy szerint már nagyon várom, hogy folytatódjon, és mi jelezhetné ennél jobban, hogy a film tetszett? :)

Ez meg annyira szépen meg lett fogalamzava, hogy le a kalappal. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Felépült a Csillagpusztító. Remek, maximum egy áldokumentumfilm lehetne az építési munkákról.

- Megalapult az Új Köztársaság. Király, véget nem érő politikai műsort köré.

- Megalakult az Ellenállás. Annyira tartalmas eseménysor, hogy egy könyvben az egészet letudták. Sőt, technikailag egy fejezetben. S bár zseniális könyvről van szó, de csak könyvként működik. Semmi sincs benne, aminek egy Star Wars filmben már csak címéből fakadóan is benne kell, hogy legyen. Akció mindössze kettő van benne, amiből egy az endori üldözésre hajaz, egy meg nagyjából annyit fed le, mint a takodanai légicsata. Ezen kívül csak párbeszédek és gondolatok, amikkel vajmi nehéz lenne megtölteni egy Csillagok háborúja filmet.

- Megalakult az Első Rend, amiről még keveset tudunk, de valószínűleg ez sem egy komplett háború forgatagában történt, hanem éppen ellenkezőleg: már az ep7-ből levehető, hogy ez egy hosszú, csendes folyamat volt, amire megint csak nem lehet filmet alapozni. Lehet, csak én vagyok vele így, de semmi kedvem két és fél órán át az Első Rend hajógyárait és katonai kiképzőtáborait bambulni, mert számukra nagyjából erről szólt az a harminc év. Ez egy könyvben tök jól működhet, mint mellékszál, de egy filmben említésre sem méltó események halmaza. Tipikusan csak és kizárólag enciklopédiákba illő információ.

 

Én csak egy jelenetsort vártam, amiben pár mondatból kiderülnek ezek... De JJ ódzkodott attól, hogy politikai szálat tegyen a filmbe. Látszik, hogy igyekezett minél jobban elhatárolódni a PT-től (sajnos), hogy a PT-hatereket megnyerje magának.

 

Ezt a problémát persze még orvosolhatja a hátralévő két film, de szerintem jobban elfért volna itt, ha már ez a felvezető film. Azért eléggé furcsának tűnhet egy nézőnek, hogy miért van egyáltalán külön Ellenállás, miért nem az Új Köztársaság küzd az Első Rend ellen. Utánaolvasás után világos, de ez azért kiderülhetett volna a filmből

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a nyitó szövegben benne van, hogy "a Köztársaság által támogatott Ellenállás", szerintem maga a kérdés fel sem merült fel az átlagnéző kobakjában. És a filmben később több ízben is közölték, hogy a Köztársaság támogatja az Ellenállást. Ez nyitásnak elég magyarázat, a többi meg jöhet később, amikor a történetbe már belefolyik a politika. Mert az ilyen témák oda valóak. A kész filmbe politikai szálat sehová sem lehetett volna beilleszteni, arról nem beszélve, hogy amit eddig láttam a törölt jelenetek között a politikai szálról, hát jobb is, hogy az kimaradt. Érezhetően Abramsnek nem erőssége a politikai intrikák szövése (ez a Trekken is tetten érhető).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, hogy leírtad mit gondolok. :D

Ez meg annyira szépen meg lett fogalamzava, hogy le a kalappal. :clap:

Köszi srácok! :)

 

Azt akarom mondani, hogy sok esemény történt már az EpVI és az EpVII között, de igazán sorsfordító a galaxis szemszögéből eddig még nem. Vagy ha történt is (pl. Kylo átállása), annak következményét együtt fogjuk megismerni az új filmekben. Igazából a VII-tel ott csatlakozunk be a sztoriba, ahol a VI. és a VII. között történő fontos események kicsúcsosodnak majd a galaxis szempontjából. Mert hiába látnánk a megszülető Kylo pelenkázását vagy az épp csak újjáéledő Jedi Rend kiirtását, azoknak az igazi hatása a galaxisban majd csak a VII. és az azutáni részekben fog érződni. Ez az, amit látni fogunk az előkészületek helyett.

Ezek jó érvek. :) Én is azt gondolom, hogy valószínűleg szándékosan kezdték ezen a csúcsponton az új trilógiát, ez egy koncepció része. Biztos benne van az is, hogy nem akartak sokaknak unalmas politikai szállal kockáztatni, inkább belecsaptak a lecsóba. Ekkora várakozás esetén talán megbocsátható biztonsági játék. Egy világ várta ezt a filmet, ez volt a Disney első SW filmje, így biztosra kellett menni, hiszen számtalan eljövendő film és sorozat sorsa múlt ezen.

 

 

Szerintem (remélem) ezt az űrt majd egy animációs sorozat formájában fogjuk megkapni, miután az epVIII-ban (megjegyzem, lassan igazán kaphatnánk már egy címet ehhez a részhez) ellövi a fordulatokat. Viszont ha ez meg is történik, az sem menti fel a TFA-t a felhozott vádakkal szemben a szememben. Egy folytatásnak szerintem fel kell vennie az előző rész fonalát, és azt szőni tovább, nem a már továbbszőttet folytatnia, hiába egy egy új trilógia nyitányának szánták.

Lehet, hogy egy sorozat elképzelése is volt az oka annak, hogy olyan lett a TFA, mint amilyen. A klónháborút is egy sorozatból ismertük meg, és belátható, hogy ez jó döntés volt, hiszen egy évekig tartó esemény, amely sok kisebb-nagyobb cselekmény halmaza, ilyen formában sokkal élvezhetőbb és áttekinthetőbb módon tudja ezt bemutatni.

 

 

Egy szó mint száz, nem történt semmi abban a harminc évben, ami filmre lenne való. Főleg nem egy Saga filmre. Lehet, hogy fejben jól fest az elképzelés, hogy lássuk, hogyan próbálja Luke újra létrehozni a Jedi Rendet, de ez eleve egy 10-20 éves folyamat, aminek egy részében Luke valószínűleg könyvek fölött görnyedt, hogy egyáltalán tudja, hogyan kell ennek nekifogni, aztán meg embereket gyűjtött, hogy amatőr tanárként Yodát utánozva megpróbáljon Jedit faragni belőle. Biztos nagyon izgalmas... Olyannyira, hogy a 100+ részes TCW is mindössze egy epizódot szánt a gyerekek nevelésére, aztán lazán űrkalózokat kevert melléjük, az eddigi nyolc film meg fél percet, amit Obi-Wan hamar megzavart. Ezt leszámítva még láthattunk úgy tíz percet egy nem hagyományos gyorstalpalóból.

És az is biztos fejben jól hangzik, hogy lássuk a Köztársaság politikai csatározásait, de ez is jórészt arról szól, hogyan próbálták újra kialakítani. Az Első Rendről meg tudjuk, hogy ők titokban voltak, valós alakjuk csak az ep7-ben mutatkozott be. Vagyis, még ha az Első Rend néha-néha oda is csapott a hidegháborús helyzetben a Köztársaságnak, akkor sem a teljes katonai erejével, max néhány rohamosztagossal és hiperképes TIE/sf-fel.

A teljes írásoddal egyetértek. :) A fenti rövid részletre már csak annyi írnék még hozzá, hogy nyilvánvalóan az is cél, hogy hagyjanak muníciót a jövendő SW könyvek, sorozatok és spin-off filmek részére is, hogy azok is érdekes, sokakat érdeklő témákról szóljanak. A Saga filmek a zászlóshajók, de kellenek kisebb cirkálók is egy csatában. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A teljes írásoddal egyetértek. :) A fenti rövid részletre már csak annyi írnék még hozzá, hogy nyilvánvalóan az is cél, hogy hagyjanak muníciót a jövendő SW könyvek, sorozatok és spin-off filmek részére is, hogy azok is érdekes, sokakat érdeklő témákról szóljanak. A Saga filmek a zászlóshajók, de kellenek kisebb cirkálók is egy csatában. :)

Ez jó. :)

És szerintem is szépen megfogalmaztad alább, csak még nem írtam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előbb utóbb úgyis megfilmesítik az új kánon produktumait is, hisz azért írják, rajzolják öket. A moziban van a nagy biznisz, a gyöngyvásznon, nem vitás. És az EP VII-IX vagy XII. is tele lesz spin-off lehetőségekkel eleve úgy forgatják őket, csak gyözzem kivárni. És itt nem a Disney-el van a baj, Ő igyekszik. Itt a Lucas éra elvesztegetett évtizedei a felelősek.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jó. :)

És szerintem is szépen megfogalmaztad alább, csak még nem írtam. :)

Köszi Donát. :)

 

 

Előbb utóbb úgyis megfilmesítik az új kánon produktumait is, hisz azért írják, rajzolják öket. A moziban van a nagy biznisz, a gyöngyvásznon, nem vitás. És az EP VII-IX vagy XII. is tele lesz spin-off lehetőségekkel eleve úgy forgatják őket, csak gyözzem kivárni. És itt nem a Disney-el van a baj, Ő igyekszik. Itt a Lucas éra elvesztegetett évtizedei a felelősek.

Lucasnak más volt a koncepciója, neki csak a Skywalkerek számítottak, és addig csinált róluk filmet, amíg szép kerek nem lett a történet. Viszont szerencsére nem hagyta parlagon heverni a Star Wars márkanevet, hanem eladta olyannak, aki tudott vele mit kezdeni, és ötletei is voltak/vannak bőven. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmi olyan nem történt abban a harminc évben, ami tartalmilag elég lenne egy Star Wars Saga-filmre.

Az epI-ben sem történt semmi Galaxis méretű esemény Palpatine megválasztását, és Anakin Jedi Rendbe való felvételét leszámítva, de ezek is csak később lettek kulcsfontosságúak. Ennyi esemény meg történt az epVI és a TFA között is (sőt több is), úgyhogy azért mégsem olyan lehetetlen egy Saga filmet elképzelni ide.

Én simán megnéztem volna egy filmet, ahol láthatjuk a Luke féle Jed Rend hogyan működik (mondjuk egy ahhoz hasonló küldetésen, mint a naboo-i volt - egy helyi konfliktus megoldása, ami egy kalandba csak át), Snoke hogyan fordítja mestere ellen Bent és Leia ellen a Szenátust (az utóbbi nem biztos, hogy ő volt, de szerintem elég sanszos), hogy megy tönkre Han és Leia kapcsolata, és hogy közben a háttérben egyrecsak erősödik egy titokzatos szervezet. A történet íve nem változna, de jobban kapcsolódna az epVI-hoz

 

Persze nyilván amikor összeültek a fejesek a Disney és a Lucasfilm részéről és elgondolkoztak, hogy milyen filmmel is kezdjék az új trilógiát, nem volt nehéz kizárni az epI típusú filmet, és inkább egy OT-ra hajazó filmet preferálni in medias res kezdéssel, és nagy csavarral a folytatásban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az epI-ben sem történt semmi Galaxis méretű esemény Palpatine megválasztását, és Anakin Jedi Rendbe való felvételét leszámítva, de ezek is csak később lettek kulcsfontosságúak. Ennyi esemény meg történt az epVI és a TFA között is (sőt több is), úgyhogy azért mégsem olyan lehetetlen egy Saga filmet elképzelni ide.

Tekintve hogy ezek a filmek Rey-ről, Finnről és Poe-ról szólnak, nem igazán lehetett volna mit mondani, mert ők most váltak csak fontossá. Eleve totál tévút lett volna újra a régi szereplőket erőltetni. Carrie Fisher isten nyugosztalja, óriási személyiség volt de nem valami nagy szinésznő és ennek egyértelmű jelét adta az ep.7-ben. Mindannyian jobban jártunk azzal hogy fiatal tehetségek vették át a stafétabotot (persze az sajnálatos hogy mellékszereplőként nem látjuk majd az ep.9-ben). Arról nem is beszélve hogy a felsorolt dolgokra sok mindent lehet mondani csak azt nem hogy túl érdekesek lennének. Han és Leia összekapásán egyáltalán mit kéne bemutatni? Azért mentek külön mert nehezen tudták feldolgozni a fiúk átállását. Ez egy mondatban elmondva untig elég volt. Nehogy már ilyen fölösleges dolgokról szóljon a Star Wars.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert a kereskedelmi útvonalak megadóztatásában, egy (korábban) nevenincs bolygó királynőjének menekítésében és a főkancellár leváltásában mi érdekes van galaxis szinten? :P Mégis az epI közel sem mondható unalmasnak.

Rey és Kylo adja magát, hogy hogyan jönnének a történetbe, Poe annyira főszereplő, hogy JJ-nek külön meg kellett mentenie a karakterét, mert az eredeti forgatókönyv szerint ugye a Jakkun hagyta a fogát, Finn meg Lando mintájára csatlakozhatott volna csak a folytatásban.

És amilyen ikonikussá vált Han és Leia összejövetele, én bántam, hogy végül off-screen váltak el

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kereskedelmi utak megadóztatásával az első öt perc után már senki sem foglalkozik, az a nevenincs bolygóról szökött királynő meg épp csak hatalomra juttatta a Star Wars V-VI főgonoszát (aki mellesleg szintén arról a nevenincs bolygóról származik és annak a szenátora), és nem mellesleg, ő az ep1-6 főszereplőjének a szerelme, egyben az anyja az ep4-7 két fontos szereplőjének. Á... tényleg semmi olyan nincs az ep1-ben, ami Galaktikus szinten érdekes lehet. :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezek mind csak később bizonyultak fontosnak a Galaxis szemszögéből. Egyenként egyik esemény sem tekinthető önmagában "érdekesnek", csak ha a hosszútávú hatásait nézzük. Ennyi erővel az epVI és a TFA történései közé is simán fel lehetett volna húzni egy olyan történetet, amely elsőre tök érdektelen, de később kihatással lesz a trilógia történéseire.

Ezzel szemben azt mondjátok, hogy a TFA és az epVI között olyan "érdektelen" dolgok köré nem lehet épkézláb történetet felhúzni mint: a kiválasztott unokájának megrontása; a létező Jedi Rend kiírtása; az utolsó jedi remeteségbe vonulása; az Első Rend folyamatos térnyerése; az egyetlen valamire való politikus ellehetetlenítése a Szenátusban. Igazatok van, tényleg nem történt semmi érdekes, ami köré fel lehetne húzni egy filmet...

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem a többiek álláspontját is, van is bennük igazság, de itt inkább Nabo felé hajlik a kezem. Abban legalábbis mindenképp, hogy bőven fel lehetne építeni egy filmet a 6 és 7 közé. Most itt nyilván olyan dolgokat tudunk előhozni a korábbi filmekből, amikből már készült film, nem is akármilyen, így könnyű azt mondani, hogy jó alapanyag. Ezt összehasonlítjuk olyanokkal, amiket max. megemlítettek a 7-ben vagy írtak róla az enciklopédiában.

A 2 és 3 között alig telt el pár év, folyt egy "műháború", mégis egy 5,5 évados sorozatra elég tartalmat tudtak kicsiholni belőle. A Rebels szintén minimális időtartamot ölel fel. Persze ezek sorozatok. Nyilván nem minden egyes pillanat annyira érdekes,de azért egy trilógiányi filmet bőven össze lehetne hozni belőlük. És nem lennének érdektelenek, sőt.

 

A 6 és 7 között pont az a kérdéses, mennyire voltak sűrűek az események. Sok minden fontos történt, de lehet 4-5 évente voltak ezek, a Saga eddigi történetmesélésébe meg nehéz lenne egy ilyet beilleszteni. Olyasmit lehetne, hogy 3 film, két nagyobb időugrással vagy ilyesmi. Persze nem arról van szó, hogy akkor félóráig nézhessük Leia és Han civódását vagy vágjanak be többórás szenátusi vitákat és üléseket a politikai lépések kapcsán. Ügyesen ezeket is bele lehetne szőni, ahogyan azt a PT-ban tették. De azért az új Jedi Rend működése vagy Kylo átállása, Snoke feltűnése és aknamunkája nehogy ne adjon elég teret min. egy filmre.

 

Meg nem is csak az a kérdés, hogy mekkora a táv két film között, még csak nem is az, hogy mennyi fontos esemény történt közben, hanem hogy ezek mennyire ott veszi fel a folytatás a fonalat, ahol az abbamaradt. Ott a TCW vagy a Rebels sok olyan motívummal, amire gondolni se mertünk korábban, de mégis ezek nélkül is sima az átmenet a filmek közt. És nem kell hozzá feltétlenül a még korábbi vagy még későbbi epizód. Az 1-2 neccesebb, de ott is nagyobb szemöldökrántás nélkül logikusnak tűnhet, hogy vannak a lejtőn lévő Köztársaságból kilépni vágyók, ill. a sithek háttérben történő mesterkedése is ül.

Úgy tudnám ezt szemléletesen elképzelni, hogy minden film egy egyenes, a szomszédosak között pedig ki van takarva valamekkora rész. Az 1 és 6 között bármekkora és bármilyen tekervényes is legyen a nem látott rész, a vonal nagyjából ott folytatódik, amerre az előzmény egyenese mutat. Kicsit el van csúszva és nem is tökéletesen párhuzamos, de nincs messze tőle. A 7-nél viszont úgy látom, hogy nagyon messze kerülünk a 6 "meghosszabbított" vonalától, így kínosabbak a kimaradó részek.

Korábban simán átlendülhettünk a lyukakon, mert "biztos nem sok érdekes történt". Nem a francokat nem, de nem volt nagy hiányérzetünk. Lehet, hogy sokaknak most sincs, nekem van. Mert teljesen nyilvánvaló, hogy rengeteg sorsfordító dolognak kellett lezajlania a köztes időszakban. Persze ez annyiból nehezítés is a jövőre nézve, hogy egy ebbe az időszakba helyezett alkotástól mindenki ezen történések boncolgatását várja, még annyi szabad kéz sincs, mint az eddigi közbeékelt eseteknél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Szerintem ez egy ritka fölösleges kérdés, mert úgyis az unalomig ismert dolgokat hozzák fel:

- az ep4 másolata

- Semmi új nincs benne

- Sok benne az új lény

- Újak a főszereplők

- Kylo Ren teljesen más, mint Darth Vader

- Nem tudni semmit a politikai oldalról

- Az elmúlt harminc évet nem mesélték el a nyitószövegben

- Eleve: harminc évvel később játszódik

- Han Solo meghal

- Han Solo gagyin hal meg

- Han Solo nincs benne az egész filmben

- Han Solo nem lesz benne a folytatásban

- Han Solót más játssza a róla szóló filmben

Most így kapásból ezek jutottak eszembe. Ha néhol önellentmondást véltek felfedezni, az nem a véletlen műve. ;)

 

Részemről: bár minden kalap sz*r film olyan lenne, mint a TFA! És most, hogy olvasom a művészeti munkákkal foglalkozó könyvet, engem még inkább lenyűgöz ennek a filmnek a megvalósítása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van a negativ vélemény (amiről szivesen beszélek... minden filmnek van hibája és nyugodtan ki lehet beszélni) és van az a vélemény ami szerint ez egy kalap sz*r. Teljesen szubjektiv véleményem de aki ilyet állit az nem ért a filmekhez és épp ezért picit se vagyok kiváncsi a bővebb kifejtésére. De ez csak én vagyok. Felőlem mindenki úgy vitatja meg ezt a filmet ahogy akarja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Aki leírja, hogy nekem ez és az ezért és azért nem tetszik, azzal szívesen vitatom meg, még ha nem is feltétlen fogok egyetérteni vele - vagy éppen egyet fogok érteni vele, mert bár sarkosan és cinikusan írtam az alanti listát, van benne olyan elem, amivel egyetértek. De aki annyit böfög fel, hogy egy kalap sz*r, azzal nem lehet vitázni, beszélni, és mivel itt már az objektivitás teljes hiánya látható (minden hibája ellenére ez a film nem egy kalap sz*r - aki ezt állítja, az vagy elvakult gyűlölködő, vagy még életében nem látott valóban rossz filmet), részemről a tolerancia sem opció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszik, hogy meg se várjátok hogy leírja, és máris élből leminősítitek, ízekre szeditek az illetőt... Nagyon toleránsak vagytok, mondhatom :facepalm:

Relaxálj kicsit. Épp azért kérdeztem rá konkrétan. Nem kell egyből hisztizni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.