Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Nekem az lett volna röhejes ja csubival ölelkezik össze. A Takodanán pont jó volt és elég is. Itt elképzelni se tudom, hogy miként oldották volna meg a gyász érzését. Csubi talán bömböl amíg Leia öleli a combját és sír? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csubi talán bömböl amíg Leia öleli a combját és sír? :D

Ez így valóban röhejes, de nem ez az egyetlen megoldás. A Rey-Leia jelenetnek viszont nincs értelme és létjogosultsága szerintem :) Én így látom. Ilyesmi legyen a legnagyobb bajom az ep8-nál is, akkor biztosan nem fogok csalódni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapból nehéz dolguk volt Chewie esetében az érzelmek megjelenítésével mindig is. A 7 meg különösen feladta a leckét ezen a téren, nem is kell magyaráznom miért. A vidám ölelkezés jó lett! Han halálára adott reakció (düh) is jó lett. Részemről belefért volna még egy ölelkezés, hisz így viselkednek a friss gyászolók, ez kétségtelen.

Nem ilyen lett a jelenet. Később magányosan szomorkodik Chewie -ez is működik.

Miért ölelkezik Rey Leiaval?

Az én szememben azért, mert Han Reyt (is) ment megmenteni és eközben meghalt. A szememben Rey vigasztalja Leiát. "-Értem mentek, én vagyok az, de sajnos.." Számomra ez a jelenet "hangalámondással". Nem kell erőérzékenység ide, csak sima empátia. A visszaúton Chewie nyilván elmondta hova (kihez) mennek. Azért csak részvétet kell nyílvánítani, mert ebből a szempontból nagyon balul sült el a kaland.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abrams már maga is nyilatkozott a témában, és bocsánatot kért a jelenet miatt. Alapvetően Chewie arra fókuszál itt, hogy Finnt mielőbb biztonságba helyezzék. A jelenet megtervezésekor nem szerepelt a tervek között, hogy Leia és Chewie egy képre kerülnek, csak egy kissé rosszul jött ki a forgatáson. Ha Chewie nem lett volna a képen, valószínűleg kevésbé lett volna feltűnő, hogy Leia nem hozzá, hanem Reyhez megy oda. Rey közel került Hanhoz, és az Erőn keresztül mindketten igen erőteljesen érzik a hiányát, ezért osztoznak közösen ezen a pillanaton. Szerintem a jelenet maga jó, de kár, hogy Chewie simán elmegy közben Leia mellett. Így valóban kissé gáz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most mi a gáz abban, hogy elismeri, hogy elrontotta azt a jelenetet?

Minden logika azt diktálja, hogy Rey-nek kellett volna elkísérnie Finnt az orvosokhoz, hiszen kettejük között szorosabb kötelék van, mint Chewie és Finn között. Leianak meg azt az egyént kellett volna vigasztalnia, aki elvesztette a legjobb barátját, nem egy idegent, aki alig 2(?) napja ismeri Hant. Plusz Chewie-ban is lehetett volna annyi, hogy rögtön érkezéskor részvétnyilvánításként átöleli a legjobb barátjának volt feleségét.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ő öszintén úgy érzi hogy másképp jobb lett volna akkor szerintem kifejezetten dicséretes, hogy nem köntörfalazott. Egyébként általában szerintem első-osztályú munkát végzett a karakterek vezetésével, kibontásával. És az audiokommentárból egyértelmű, hogy mindez nem elsőre jött. Egy csomó mindent menetközben újra kellett gondolni. És szerintem a filmnek pont ezt a részét lesz a legnehezebb lekörözni a későbbi filmekben. A Zsivány Egyest én általába véve jobb filmnek tartom, de ezen a téren az ep.7 mögött kullog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én szememben azért, mert Han Reyt (is) ment megmenteni és eközben meghalt. A szememben Rey vigasztalja Leiát. "-Értem mentek, én vagyok az, de sajnos.." Számomra ez a jelenet "hangalámondással". Nem kell erőérzékenység ide, csak sima empátia. A visszaúton Chewie nyilván elmondta hova (kihez) mennek. Azért csak részvétet kell nyílvánítani, mert ebből a szempontból nagyon balul sült el a kaland.

Nekem ez a magyarázat nagyon tetszik!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most mi a gáz abban, hogy elismeri, hogy elrontotta azt a jelenetet?

Minden logika azt diktálja, ...

Az, hogy számomra jobb lett volna, ha ez nem derül ki. Ez bénasági bizonyítvány, pedig ki lehet magyarázni.

 

Ha ő öszintén úgy érzi hogy másképp jobb lett volna akkor szerintem kifejezetten dicséretes, hogy nem köntörfalazott.

Emberileg igen, de mint mesemondó és mint engem a star wars álomvilágában tartó egyén megbukott.

 

Sajnos e jelenetről egy darabig biztos eszembe jut majd, hogy bevallottan elhibázott. Nem jó érzéssel tölt el.

 

Nekem ez a magyarázat nagyon tetszik!

Köszi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez a magyarázat nagyon tetszik!

Igen, ez megmagyarázza Reyt, Chewie-t sajnos nem.

 

Itt van az eredeti link, ha esetleg nem pontosan idéztem volna be, amit mondott. A szürkés részek JJA szavai.

http://www.slashfilm.com/leia-hugging-rey-jj-abrams-force-awakens/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ő öszintén úgy érzi hogy másképp jobb lett volna akkor szerintem kifejezetten dicséretes, hogy nem köntörfalazott.

Mintha ez akkora hiba lenne. És ahogy szinte lement kutyába, hogy jaj a drága rajongók reméli megbocsátanak neki. Hát ez mega lol. Még szerencse, hogy Lucas anno nem kezdett el nyalni a rajongóknak pl. Jar Jar miatt.

 

Alapból nehéz dolguk volt Chewie esetében az érzelmek megjelenítésével mindig is. A 7 meg különösen feladta a leckét ezen a téren, nem is kell magyaráznom miért. A vidám ölelkezés jó lett! Han halálára adott reakció (düh) is jó lett. Részemről belefért volna még egy ölelkezés, hisz így viselkednek a friss gyászolók, ez kétségtelen.

Nem ilyen lett a jelenet. Később magányosan szomorkodik Chewie -ez is működik.

Miért ölelkezik Rey Leiaval?

Az én szememben azért, mert Han Reyt (is) ment megmenteni és eközben meghalt. A szememben Rey vigasztalja Leiát. "-Értem mentek, én vagyok az, de sajnos.." Számomra ez a jelenet "hangalámondással". Nem kell erőérzékenység ide, csak sima empátia. A visszaúton Chewie nyilván elmondta hova (kihez) mennek. Azért csak részvétet kell nyílvánítani, mert ebből a szempontból nagyon balul sült el a kaland.

Ez így ahogy van teljesen jó. Nem is kellene tovább csűrni csavarni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha ez akkora hiba lenne. És ahogy szinte lement kutyába, hogy jaj a drága rajongók reméli megbocsátanak neki. Hát ez mega lol. Még szerencse, hogy Lucas anno nem kezdett el nyalni a rajongóknak pl. Jar Jar miatt.

De Lucas a mai napig birja Jar Jart. Abrams szerint viszont másképp jobb lett volna. Ha meggondolta magát nyugodtan mondja ki. Ettől még persze nem kell egyetérteni vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig Lucas is reagált kritikákra, méghozzá azzal, hogy az epI-es (közel) főszereplő Jar Jar a folytatásra már csak (szinte) cameo szerepet kapott. Maga az epII a bizonyíték, hogy belátta a hibáját, és korrigált is, csak kimondani nem mondta ki soha. JJ ilyen szempontból korrektebb, bár azt is hozzá kell tenni, hogy neki nem is lesz alkalma kijavítani a hibáját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, igen ez most az az eset, hogy jobb lett volna a; "nem tudom, nem fáj".

Inkább játszotta volna meg a fejét és előállt volna valami magyarázattal, mint én alább.

 

Szerintem meg dicséretes hogy volt benne annyi gerinc hogy nem kezdett el valami izzadtságszagú magyarázatot kitalálni hanem bevallotta hogy hibáztak. A filmekben vannak dramaturgiai vagy egyéb hibák - ez alól az SW sem kivétel - kár úgy csinálni mintha ezek szándékosak lennének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ez piszlicsáré semmiség amiért nem kellene a kardjába dőlnie. Remélem nem fog minden olyan dologért bocsánatot kérni a jövőben, ami a rajongók szerint problémás.

 

Én még nagyon várnék egyet a Starkillerért...

 

De itt egyébként nem a hiba nagysága fontos, hanem a gesztus. Az hogy beismerte hogy hibáztak, annak ellenére hogy lett volna lehetősége magyarázkodni. Én ezt értékelem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig Lucas is reagált kritikákra, méghozzá azzal, hogy az epI-es (közel) főszereplő Jar Jar a folytatásra már csak (szinte) cameo szerepet kapott. Maga az epII a bizonyíték, hogy belátta a hibáját, és korrigált is, csak kimondani nem mondta ki soha. JJ ilyen szempontból korrektebb, bár azt is hozzá kell tenni, hogy neki nem is lesz alkalma kijavítani a hibáját.

Lucas a mai napig minden interjúban leszögezi, ahol teheti, hogy imádja Jar Jart. Azért mert hallgatott a külső visszajelzésekre nem jelenti, hogy a figura neki nem tetszik.

Én még nagyon várnék egyet a Starkillerért...

A jelek szerint azt hiába várod. Abrams elmondása szerint kifejezetten cél volt a Halálcsillag megidézése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez megmagyarázza Reyt, Chewie-t sajnos nem.

Nyilván nem, bár én annál több magyarázatot nem is keresek erre, minthogy Finn-nel tartott. Én eleve Chewie-t nem tartom többre az egész SW-ben, mint egy szőrős díszletelemet, ami Han tartozéka. A Saga 90%-ban semmi szerepe sincs, azon kívül, hogy morogjon. És eleve Leia és Chewie között sincs különösebb kapocs. Egyetlen fontos esemény jegyezhető meg e téren: amikor a fagyasztása idejére Han rábízta a hercegnőt. Amiből meg semmit sem láttunk. Chewie nem védte különösebben Leiát (érzékletes jelenet, hogy a Bespinen a felfegyverzett Chewie már majdnem a Falconon volt, amikor a fegyvertelen Lando elráncigálta Leiát a tűzvonalból a folyosón).

Biztos szép lett volna némi interakció Chewie és Leia között, de engem a hiánya sem zavar. Addig, amíg erről nem olvastam valahol, fel sem tűnt. Azóta sem érdekel a film közben.

Különben is, Chewie akár szégyenében is kerülheti a hercegnőt. A férje mellette halt meg, aztán meg majdnem kinyírta a fiát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a "Chewie elmondta Rey-nek, hogy hova mennek" dolog sántít. Rey ért vukiul?

Tekintettel, hogy a filmben Rey válaszol Chewie kérdésére, aztán Finn döbbenten rákérdez, hogy "te érted ezt az izét?", később pedig Rey Chewie-tól tudja meg, hogy Finn ötlete volt a mentőakció, én azt mondanám, hogy nem, egy kukkot sem ért. ;)

Szerintem lassan meg kéne újra nézni a filmet, nem? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván nem, bár én annál több magyarázatot nem is keresek erre, minthogy Finn-nel tartott. Én eleve Chewie-t nem tartom többre az egész SW-ben, mint egy szőrős díszletelemet, ami Han tartozéka. A Saga 90%-ban semmi szerepe sincs, azon kívül, hogy morogjon. És eleve Leia és Chewie között sincs különösebb kapocs. Egyetlen fontos esemény jegyezhető meg e téren: amikor a fagyasztása idejére Han rábízta a hercegnőt. Amiből meg semmit sem láttunk. Chewie nem védte különösebben Leiát (érzékletes jelenet, hogy a Bespinen a felfegyverzett Chewie már majdnem a Falconon volt, amikor a fegyvertelen Lando elráncigálta Leiát a tűzvonalból a folyosón).

Biztos szép lett volna némi interakció Chewie és Leia között, de engem a hiánya sem zavar. Addig, amíg erről nem olvastam valahol, fel sem tűnt. Azóta sem érdekel a film közben.

Különben is, Chewie akár szégyenében is kerülheti a hercegnőt. A férje mellette halt meg, aztán meg majdnem kinyírta a fiát. :)

Kb. igy vagyok én is ezzel. Sőt igazából Chewit az ep.7 tette nekem legalább egy kicsit érdekessé. Néhol humoros volt, Han halálánál pedig az egyik kedvenc momentumom, ahogy Chewie utána beírt.

 

Ez a "Chewie elmondta Rey-nek, hogy hova mennek" dolog sántít. Rey ért vukiul?

Igen, az első közös jelenetükben erre Finn rá is csodálkozik

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván nem, bár én annál több magyarázatot nem is keresek erre, minthogy Finn-nel tartott. Én eleve Chewie-t nem tartom többre az egész SW-ben, mint egy szőrős díszletelemet, ami Han tartozéka. A Saga 90%-ban semmi szerepe sincs, azon kívül, hogy morogjon. És eleve Leia és Chewie között sincs különösebb kapocs. Egyetlen fontos esemény jegyezhető meg e téren: amikor a fagyasztása idejére Han rábízta a hercegnőt. Amiből meg semmit sem láttunk. Chewie nem védte különösebben Leiát (érzékletes jelenet, hogy a Bespinen a felfegyverzett Chewie már majdnem a Falconon volt, amikor a fegyvertelen Lando elráncigálta Leiát a tűzvonalból a folyosón).

Biztos szép lett volna némi interakció Chewie és Leia között, de engem a hiánya sem zavar. Addig, amíg erről nem olvastam valahol, fel sem tűnt. Azóta sem érdekel a film közben.

Különben is, Chewie akár szégyenében is kerülheti a hercegnőt. A férje mellette halt meg, aztán meg majdnem kinyírta a fiát. :)

 

Megkéne néznem.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így ahogy van teljesen jó. Nem is kellene tovább csűrni csavarni.

Lassan könny szökik a szemembe. :peace: Ritka pillanat ez nekem. :)

 

Ez a "Chewie elmondta Rey-nek, hogy hova mennek" dolog sántít. Rey ért vukiul?

Ne viccelj, a binárisat is érti. Mindkettő nyelv ismerete olyan jelenetben derül ki, mikor Finnről az ellenkezője derül ki.

 

Összességében:

Azért egyszer őszintén most azok is tegyék fel a kezüket akiknek ez elsőre feltűnt! Nem ordít annyira szerintem. Most néztem meg.

Első nézésre simán elvitte a hangulat a jelenetet. Maradok annál, hogy van egy bakink. És? anakin kezéről is hiányzik a kesztyű 3-ban egyszer és azt is lesz@rjuk nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jómagam ebben a formában nem igazán szeretem ezeket a szőrözéseket mert nem visz előbbre, és sok értelmét se látom. Persze ne értse félre senki, ha erre van igény akkor van létjogosultsága. A magam részéről viszont sokkal szívesebben olvasnék olyan elemzéseket mint legutóbb pl. Dzséjt értekezése a Jakku-Tattoine párhuzamról. Sajnos kevés az ilyen mint a fehér holló. Sokkal könnyebb apróságokon lamentálni, és kukacoskodni. Mint fentebb is céloztam rá ennek is meg van a helye, csak érzésem szerint mostanában ez került túlsúlyba.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként bennem felmerült a jelenet kapcsán, hogy Csubi talán neheztelt Leiára, amiért amaz, a vuki esetleges értelmezésében, érzelmi zsarolással "halálba küldte" Hant. Csubi elég sok mindent láthatott már, így akár tudhatja, hogy a Sötét Oldalról való visszatérés lehetetlen, számára Ben már nem létezett, csak Kylo Ren.

 

Igazából az lett volna a jó, ha ebben az ölelkezős jelenetben fel sem bukkan Csubakka, akkor nem lenne ilyen gáz az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb. igy vagyok én is ezzel. Sőt igazából Chewit az ep.7 tette nekem legalább egy kicsit érdekessé. Néhol humoros volt, Han halálánál pedig az egyik kedvenc momentumom, ahogy Chewie utána beírt.

A fórumra? :D:lol: Amúgy szerintem sem nagy hiba, én simán túl tudok lendülni rajta. A legjobb, ha a filmeket a hibáival együtt is sikerül elfogadni. Abban egyetértek alább, hogy egyébként Chewbacca és Leia között a filmekben olyan nagy kötődés nem alakult ki, inkább azért fura a jelenet, mert náluk Han a közös nevező, így aztán ők azok abban a pillanatban a galaxisban akik a leginkább át tudnák érezni, hogy mit érez most a másik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.