Ugrás a kommentre
Ody Mandrell

Értékeld a filmet

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

75 felhasználó szavazott

1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?

Recommended Posts

A fórumra? :D:lol: Amúgy szerintem sem nagy hiba, én simán túl tudok lendülni rajta. A legjobb, ha a filmeket a hibáival együtt is sikerül elfogadni. Abban egyetértek alább, hogy egyébként Chewbacca és Leia között a filmekben olyan nagy kötődés nem alakult ki, inkább azért fura a jelenet, mert náluk Han a közös nevező, így aztán ők azok abban a pillanatban a galaxisban akik a leginkább át tudnák érezni, hogy mit érez most a másik.

Vagy sem, ha azt vesszük, hogy nem csak két különböző kultúráról, de két különböző fajról is van szó. Bár nyilván ennyire nem mennek bele a készítők egy Star Wars esetén, de érdemes elgondolkodni azon, hogy a wookiee-k talán teljesen máshogy kezelik a gyászt, mint az emberek, és teszem azt egy ilyen esetben megölelni egy wookiee-t durva sértés is lehet. Simán lehetséges, hogy náluk a gyász megosztása nem téma, a magányos gyászolás dívik.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy sokan fikázzák a filmet, de én ne mértek velük egyet.

Nekem moziban nagyobb élmény volt, mint a PT bármelyik része. A sztori tényleg elég biztonsági játék, és egy dolog, ami eléggé nem tetszett, de összességében mégis egy átélhető mozi (szemben a PT-vel, ami a borzasztóan túltolt CGI miatt életszerűtlennek, animációs film szerűnek hat + számos elemében túl infantilis).

A karakterek közül Kylo Ren a legjobb, pont az összetettsége miatt.

Poe-n érezni, hogy eredetileg eldobható szereplő lett volna.

Finn jó lehetne, de Boyega nem tudott felnőni aszerephez.

Rey szerethető, de egyenlőre semmi extra.

Hux elég kemény fanatikus, még jó, hogy nincs vele az Erő, különben még Palpatine is berosálhatna tőle.

Aki külön tetszett, az a Legfőbb Vezető. Láthatóan jobb vezető, mint Palpatine vagy Vader. Pragmatikus, aki tudomásul veszi, hogy a beosztottai hibáznak, és emiatt nem folytja meg őket. Láthatóan versengenek a kegyeiért, de nem félelemből, mint Vader esetén, hanem őszintének tűnő tiszteletből/rajongásból. Kíváncsi vagyok, ezt mivel érte el.

Ami nem tetszett: A Csillagpusztító arányai - gigantikusnak kellene lennie, közben amikor ott röpködnek az X szárnyúak, az alapján igen kicsi, ráadásul az a mélyedés ha az egy igazi égitest lenne több 100km mély lenne, miközben nyilvánvalóan nincs annyi.

Az is hiányérzetet okozott, hogy a filmben nem fejtik ki - ami a könyvben benne van - hogy ez egy szub-hipertér fegyver, ezért is iylen veszélyes. Ez alapján nem is szabadna látni az energiasugarat, amit kilő.

Az is hiányzik a filmből - és ez is benne van a könyvben - hogy a lázadók felderítő repülést végeznek a támadásuk előtt.

Han és Kylo jelenete hatásos volt, és a végén a kardpárbaj nagyon szépre és látványosra is sikeredett.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ami nem tetszett: A Csillagpusztító arányai - gigantikusnak kellene lennie, közben amikor ott röpködnek az X szárnyúak, az alapján igen kicsi, ráadásul az a mélyedés ha az egy igazi égitest lenne több 100km mély lenne, miközben nyilvánvalóan nincs annyi.

Az is hiányérzetet okozott, hogy a filmben nem fejtik ki - ami a könyvben benne van - hogy ez egy szub-hipertér fegyver, ezért is iylen veszélyes. Ez alapján nem is szabadna látni az energiasugarat, amit kilő.

Az is hiányzik a filmből - és ez is benne van a könyvben - hogy a lázadók felderítő repülést végeznek a támadásuk előtt.

Miért is kéne gigantikusnak lennie, amikor csak egy kisbolygó? Bár nekem így is nagynak tűnt, nem éppen egy kis viskó volt az erdő mélyén.

A Halálcsillagról sem kaptunk technikai leírást három film alatt, azt meg, hogy mit kéne látni és mit nem, egy fantázia alkotásnál igencsak dőreség vitatni. A fénykard pengéje sem lehetne véges és fény felett sem lehet utazni, de a hang sem terjed az űrben. Stb. ;)

Nem hiányzik a filmben, az eligazításon konkrétan még szövege is van a felderítőnek, és Poe említi is, hogy Wexley felderítést végzett, sőt még Hux is említi, hogy követték a felderítőt vissza a D'Quarba. Lényegében a szánkba rágták, hogy felderítés történt az Ellenállás részéről.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Miért is kéne gigantikusnak lennie, amikor csak egy kisbolygó? Bár nekem így is nagynak tűnt, nem éppen egy kis viskó volt az erdő mélyén.

A Halálcsillagról sem kaptunk technikai leírást három film alatt, azt meg, hogy mit kéne látni és mit nem, egy fantázia alkotásnál igencsak dőreség vitatni. A fénykard pengéje sem lehetne véges és fény felett sem lehet utazni, de a hang sem terjed az űrben. Stb. ;)

Nem hiányzik a filmben, az eligazításon konkrétan még szövege is van a felderítőnek, és Poe említi is, hogy Wexley felderítést végzett, sőt még Hux is említi, hogy követték a felderítőt vissza a D'Quarba. Lényegében a szánkba rágták, hogy felderítés történt az Ellenállás részéről.

Kisbolygó a star wars wikia szerint 660km átmérővel.

Akkor most ez alapján arányosítsd milyen mély lehet rajta a vájat, mekkorák az egyes űrből is látható objektumok, aztán gondold át hogy arányik ezekhez pl. egy X szárnyú.

Ránézésre pl. az a hosszú vájat vagy 60km mély lehet és magénak a fegyvernek az átmérője is kb. annyi (persze, tudom, az SW univerzumban nincs fizika, meg egyéb tudományok - lásd még áthajózás a Naboo magján - de legalább a képi megjelenítéskor reálisnak kellett volna maradni).

Az űrből látják, hogy ég az oszcillátorház, ami azért nem akkora épület, hogy az űrből látszódjon.

A felderítős részre akkor nem figyeltem eléggé. Minden esetre a könyvben bővebb, mert ott finn elmagyarázza a cucc működését is.

http://starwars.wikia.com/wiki/Starkiller_Base

https://vignette3.wikia.nocookie.net/starwars/images/4/47/Starkiller_Base.png/revision/latest?cb=20160402201529

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Akkor most ez alapján arányosítsd milyen mély lehet rajta a vájat, mekkorák az egyes űrből is látható objektumok, aztán gondold át hogy arányik ezekhez pl. egy X szárnyú.

Őszintén szólva, nem nagyon érdekel. Nem mozgat meg a dolog. A Star Warsban a bolygók egyáltalán nem állnak meg tudományosan, szóval magasról teszek az arányokra is. A látványbeli arányok úgyis ad hoc vannak 1977 óta. Ne 2017-ben kezdjünk ezen fennakadni.

Bár megjegyzem, hogy a Csillagpusztító 660 km-es átmérőjével még kisbolygónak is kicsi, ha azt veszem, hogy a Hold átmérője 3476 km...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Elég régen láttam már a filmet így mondhatni frissen csapott arcon az élmény. Hatalmas film! Ami a legérdekesebb, hogy immár ennek is van egy nosztalgia faktora. :o Olyannyira, hogy két nap alatt háromszor néztem meg. :D Egyik trilógia se indult még ennyire erős filmmel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Egyik trilógia se indult még ennyire erős filmmel.

Ezért ezzel lehet, hogy vitába szállnék. Az eredeti SW a maga korában korszakalkotó filmnek bizonyult, amíg a TFA "mindössze" egy remek film lett. Ha rosszmájú akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy a mostani ~40 évvel későbbi folytatás is az eredeti film kitaposott nyomában haladva érte el a csúcsot. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Viszont az hogy egy film mennyire korszakalkotó nagyjából semmi jelentőséggel nem bír annak kapcsán, hogy mennyire élvezzük. Ha nem így lenne akkor mindenki 1920-as filmeket nézne, hisz akkor tették le a filmművészet alapjait. Vagy mindenkinek az egyik kedvence az 1902-es A Trip to the Moon lenne, ami az egyik első film volt ami igazán jól használta a speciális effekteket. Vagy az 1927-es Metropolist ajnároznánk, ami a Star Warsra is nagy hatással volt.

Az ep.4 zseniális film, de a Force Awakens élvezetesebb, szórakoztatóbb és emiatt szerintem is jobb film. Ami azt illeti sok minden az ep.4-ben elavult: elég csak egymás mellé tenni a Halálcsillag és a Starkiller bázis belső tereit. Vagy az Obi vs. Vader párbajt odatenni bármelyik azóta elkészült párbaj mellé. Ettől az még nem gáz, tényleg fontos mérföldkő volt, nélküle a Star Wars nem létezne, ma is kifejezetten szórakoztató de ettől még nem felülmúlhatatlan.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

De ha azt nézzük, hogy mi mennyire "erős egy nyitás", nem csak azt kell nézni, hogy mennyire jó/élvezetes egy film, hanem arról sem szabad elfeledkezni , hogy az adott korban mennyire számított ütősnek. A SW 77-ben robbantott, és olyat alkotott, amiről még 40 évvel később is beszélnek az emberek. A TFA szintén egy remek film lett, de messze elmarad a 77-es film sikerétől. Nyilván a ilyen nagy távlatokban nehezebb összehasonlítani a korszakokat, és a TFA-t is nagy érdeklődéssel fogadta a közönség, de azért a legtöbben nem dobták el az agyukat miatta, mint ahogy a SW esetében tették az emberek anno

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Viszont az hogy egy film mennyire korszakalkotó nagyjából semmi jelentőséggel nem bír annak kapcsán, hogy mennyire élvezzük. Ha nem így lenne akkor mindenki 1920-as filmeket nézne, hisz akkor tették le a filmművészet alapjait. Vagy mindenkinek az egyik kedvence az 1902-es A Trip to the Moon lenne, ami az egyik első film volt ami igazán jól használta a speciális effekteket. Vagy az 1927-es Metropolist ajnároznánk, ami a Star Warsra is nagy hatással volt.

Az ep.4 zseniális film, de a Force Awakens élvezetesebb, szórakoztatóbb és emiatt szerintem is jobb film. Ami azt illeti sok minden az ep.4-ben elavult: elég csak egymás mellé tenni a Halálcsillag és a Starkiller bázis belső tereit. Vagy az Obi vs. Vader párbajt odatenni bármelyik azóta elkészült párbaj mellé. Ettől az még nem gáz, tényleg fontos mérföldkő volt, nélküle a Star Wars nem létezne, ma is kifejezetten szórakoztató de ettől még nem felülmúlhatatlan.

Hát kb. pontosan így van. :D Mai szemmel néztem én is, és nem nosztalgiától átitatott, fátyolos szemmel. Főleg Nabo néz így aki pl. az EPIV idején még a fasorba se volt? :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

De ha azt nézzük, hogy mi mennyire "erős egy nyitás", nem csak azt kell nézni, hogy mennyire jó/élvezetes egy film, hanem arról sem szabad elfeledkezni , hogy az adott korban mennyire számított ütősnek. A SW 77-ben robbantott, és olyat alkotott, amiről még 40 évvel később is beszélnek az emberek. A TFA szintén egy remek film lett, de messze elmarad a 77-es film sikerétől. Nyilván a ilyen nagy távlatokban nehezebb összehasonlítani a korszakokat, és a TFA-t is nagy érdeklődéssel fogadta a közönség, de azért a legtöbben nem dobták el az agyukat miatta, mint ahogy a SW esetében tették az emberek anno

Látszik, hogy csak dokumentumfilmekből ismered a korszakot. :) Utálták az SW-t akkor is, főleg az elején a kritikusok. De ez még mindig nem nagyon tesz ahhoz hozzá, hogy mi a véleményem a filmekről, jelesül a nyitó filmekről. Most.

Szerkesztve: - Ody Mandrell

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

De ha azt nézzük, hogy mi mennyire "erős egy nyitás", nem csak azt kell nézni, hogy mennyire jó/élvezetes egy film, hanem arról sem szabad elfeledkezni , hogy az adott korban mennyire számított ütősnek.

Szerintem ez a hozzáállás meggátolja az embert abban hogy öszintén nyilatkozzon egy-egy filmről és helyette igyekszik odaképzelni olyan értékeket, amik lehet hogy ott sincsenek. A filmtörténelem tele van elfelejtett mesterművekkel és agyon ajnározott középszerű filmekkel. Az hogy egy film a maga korában sokat ért még önmagában semmit jelent.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Szerintem az ep4-nél bármelyik epizód ütősebb nyitás lett volna, mert az a leggyengébb epizód az összes mozifilm közül, minden téren. Nem véletlen, hogy amikor előkerül, mekkorát robbantott a film '77-ben, nem a történettel vagy a színészi játékokkal jönnek elő az emberek, hanem a látvánnyal. Ami 40+ év alatt meg még felújításokkal együtt is durván megkopott (de ezer hála Lucasnak a felújításért, mert durván nézne ki az ep4 a Rogue One és az ep7 között :) ). Az sem véletlen, hogy az emberek nagyon nagy hányada nem az ep4-et nevezi meg kedvencének, hanem valamelyik másik epizódot. Legtöbbször az ep5-öt, ugye, bár esélyes, hogy az RO felzárkózik e mellé, főleg az ifjak szemében (akik számára ugye már az ep5 sem üt akkorát).

És azért azzal én óvatosan bánnék, hogy olyat alkotott az ep4, amiről 40 évvel később is beszélünk. Mert ehhez kellett az nyolc másik epizód. Önmagában azt az egy filmet nem emeltük volna ilyen magasságokba, ma már valószínűleg olyan klasszikus lenne csak, mint pl. a 2001 vagy a Blade Runner, amit a fiatalok talán csak kíváncsiságból néznek meg életük folyamán egyszer, az öregek csak néhány évente veszik elő nosztalgiából, és szóba csak akkor kerülnek, ha valami listára kell felbiggyeszteni klasszikus sci-fi címeket. De hogy nem lenne több millió rajongója, saját show-ja, meg ez a fórum sem, az ziher. Szóval tévedés, nem az ep4 tett le olyat, amiről 40 évvel később is beszélünk. Az elmúlt 40 év alatt az összes alkotó összes műve az, ami elérte, hogy még beszéljünk róla ma is.

Én amúgy az ep1-et erősebb nyitásnak gondolom, de csak mert sokkal epikusabb, mint az ep7. Jobb szeretem azt a stílust, plusz annak sokkal nagyobb feladata volt: el kellett indítania a Star Wars új korszakát úgy, hogy az egész SAGA-nak ágyaz meg. Eme kettős feladat sikeres aposztrofálása miatt számomra az ep1 mindig is első lesz a trilógia-nyitányok sorában, de az ep7-tel sincs bajom, mint nyitány, szerintem nagyon jó. És ebben az is benne van, hogy szinte semmire sem ad választ, így van miről csámcsogni és van miért várni a folytatásokat, nem utolsó sorban: van hová fejlődnie a sorozatnak. És külön tetszik, hogy bár sokat nyúlt az elődökből, nagyon frankó újításokat is behozott, például a két légicsatát a mai napig nagyon szeretem, és főleg azért, mert ilyen még nem volt SW-ben mozivásznon.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Én továbbra is sokkal jobb filmnek tartom az EP4-et a 7-hez képest, és ebben a fátyolos szemű nosztalgiázás nem játszik szerepet. Sokkal jobb történetvezetés, karakterek, zene, hangulat, ami mellette szól. Az eddigi 7 saga-film + RO közül számomra az EP7 a leggyengébb, az egyetlen, aminél eddig nem éreztem késztetést, hogy akármikor "csak úgy" megnézzem. De persze ez még változhat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Én egyelőre még mindig nem tudtam dönteni, hogy hol helyezkedik el a film az SW -k sorában. :|

Számomra a film egyik nagy előnye maga a karakterek. Ilyen gyorsan még nem sikerült megszeretnem egy karaktert sem, mint itt, és még az öregek is jobbak - szerintem. De abban egyetértek Nute -al, hogy a 4. rész jobb az EpVII -nél. Az persze egyértelmű, hogy az EpIV mai szemmel nem egy akkora eresztés, de én amikor nézem, mindig bevonz a hangulat. A 7. résznél ez csak a későbbi megtekintéseknél volt tapasztalható.

Hogy melyik film (I,IV,VII) kezdett a legjobban? Ha a karaktereket nézzük, akkor a VII, ha magát a hangulatot, akkor én a IV -et mondom, de alapjáraton az EpI lett az, amiben bár nem minden karakter sikerült jóra, de az újfajta hangulat, a látvány, és a történet tekintetében a legjobb kezdés volt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Szerintem az SW-t illetően minden trilógia kezdődarabjának megvan az az erőssége ami kiemeli a jelentőségét. Az ep4 tökéletes nyitás volt az az alapja mindennek, nem csak történetileg, hanem mert amellett, hogy akkor tényleg újat hozott, olyna film volt ami egy kultuszt teremtett, de valóban nem tartott volna ki, ha nincs a Többi film. Az ep1 bármennyire is megosztó volt szintén jelentős, sokan elfordultak a Star Warstól, de mégtöbben lettek rajongók, egyik film sem tett annyi embert a Saga rajongójává mint az, ez pedig hihetetlenül fontos volt, ez is bizionyítja, hogy bár lehet kritizálni néhány ponton, de igenis egy jó kezdés volt, és a feladatát tökéletesen teljesítette. Az ep7 szintén sok új rajongót hozott, de ilyen téren elmarad az ep1-től, ennek a filmnek a jelentősége szerintem másban áll. A Star Warsnak volt egy vegyes megítélése addig, a legnépszerűbb franchise volt mind közül ezekben az időkben is, de sokan gyűlölték, aminek részben az előzményfilmek megosztó kritikai visszhangja volt az oka, de az egész világot valahogy divat lett gyűlölni, tehát aki nem szerette, az előszeretettel szólta le, nem csak a prequelt, hanem minden mást is. Amióta azonban kijött az ep7, bár megvannak a haterek, ez a megítélés megváltozott, már nem divat szidni az SW-t, sőt, az elismertsége egyre fokozódik és az emberek, mintha globálisabban is sokkal komolyabban vennék, ez pedig vitathatatlanul a hetedik rész érdeme.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Történet, vágás - ezekben az EpIV veri a hetet. Zenében szerintem egál bár a többség előrébb tenné a IV-et szerintem. Karakterekben látványban (40 év sokat számít) és humorban a VII. a jobb. Nyitányként szerintem az is fontos, hogy hány szálat alapoz meg a későbbi filmekre. A IV-ben ez karcsú, mert Vader bár túléli és az uralkodót egyszer említik, de sok levegőben lógó szál emellett nem maradt. A VII ellenben egy az egyben alapozó rész. Filmként épp ezért nálam a felújított IV. a jobb. Nyitányként a 7.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A felderítős részre akkor nem figyeltem eléggé. Minden esetre a könyvben bővebb, mert ott finn elmagyarázza a cucc működését is.

http://starwars.wikia.com/wiki/Starkiller_Base

https://vignette3.wikia.nocookie.net/starwars/images/4/47/Starkiller_Base.png/revision/latest?cb=20160402201529

A filmben is elmondja Finn.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Hihetetlen, de a 2015-ös premier óta most először tudtam rávenni magamat arra, hogy megnézzem a TFA-t. Pedig eszméletlenül magával ragadott, amikor láttam a moziban. Először annyira a hatása alatt voltam, hogy ki mertem jelenteni, minden idők legjobb SW-filmje. :) De azért a későbbiek során rájöttem, ez korántsem így van.

Nos, második megnézésre ugyanúgy tetszett, mint az első megnézésre. A látvány pazar, izgalomban nincs hiány, és szerintem egyáltalán nincs olyan rész a filmben, ami kínzóan vontatott, lassú, unalmas lenne. A sztori mondjuk nem túl egyedi véleményem szerint - tény, hogy sok momentum megegyezik az ANH-pal, de úgy vélem, barokkos túlzás azt állítani, hogy ez a film annak a koppintása, másolata stb., ahogyan azt a neten oly sokan beállítják. 

A karakterek egytől egyig meggyőztek, a sokak által - főként a bőrszíne miatt - szidott Finnt is megkedveltem már a legelején, ahogyan a többi szereplővel is igen jól tudtam azonosulni. Kylo Ren pedig továbbra is lenyűgöz. Nekem bejön ez a fajta pszichopata, idegbeteg embertípus. Nem egy olyan kommenttel találkoztam már a világhálón, ami azt taglalja, hogy Kylo gagyi Vaderhez képest, a nyomába sem érhet, meg ilyenek. Lehet, hogy ez most furcsán fog hangzani, de szerintem annak idején elég magasra helyezték a mércét a készítők Vaderrel, és én mindig is azt gondoltam, hogy még egy olyan jellegzetes gonosz karaktert, mint ő, nem tudnak megálmodni. Tehát azzal valamilyen szinten egyetértek, hogy nincs Vader nyomában, de én igazán nem hasonlítanám össze a kettőt, mert mindketten teljesen más típusú szereplők. Ha külön-külön vesszük őket, szerintem mindketten nagyszerűek. 

Han halála továbbra is felettébb könnyfakasztó, a film egyik, ha nem a legmeghatóbb jelenete. A kedvenc jelenetem pedig továbbra is az, amikor Rey meg Kylo megküzdenek egymással a hóban. Az nagyon ott van! Főleg, mert roppantmód kedvelem a havas tájakat a Star Wars világában. :D

Összességében remek filmet hozott össze J. J. Abrams, most már kíváncsian várom a folytatást. Viszont én alapvetően a Legendákhoz ragaszkodom, szóval sokkal inkább preferálom a ROJ-nak azt a folytatásait, amik regény formájában jelentek meg, és már nem részei a Kánonnak. Tehát ahol Han és Leia gyerkőcei Jacen és Jaina, nem pedig Ben. :) Ettől függetlenül nagyon bejött ez a film. Nálam félúton van az eredeti trilógia, valamint a prequel között. 

• Tetszik 2

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Azt mondják, hogy ha többször megnézi az ember a filmet, akkor jobban fog tetszeni neki. Nos, ez nálam vagy nem jött be, vagy még nagyon sokszor kéne megnézni. Annak idején a moziból úgy jöttem ki, hogy nem volt bennem különösebb vágy az újranézéshez. (Ez volt az első ilyen a Star Wars filmeknél) Továbbra is tartom magam a két évvel ezelőtti állapothoz. Nem volt rossz film, de nem volt túl jó se. Voltak benne emlékezetes, ütős pillantok - ezek mindegyike Rey-hez, az Erőhöz, Kylo Ren-hez, vagy Snoke-hoz kötődnek -, de voltak olyan pillanatok is, melyeket áttekertem volna. Továbbra is zavart az Új remény másolás és az újabb Jedi hiányos légkör.

A Baljós árnyak maradt a kedvenc trilógia nyitányom. A Disney korszakhoz kötődő új kánonos filmek és sorozatok közül a Zsivány Egyes jobb lett, a Lázadók pedig lenyűgöző. Úgyhogy van még remény arra, hogy jobban is tudják csinálni.

• Nem tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ