Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

19 órával ezelőtt, JangoFett írta:

A film nekem kb 10 percig tartott. Korábban a sw filmekre nem az általános sitcom humor volt a jellemző, hanem mint maga az sw világa is, teljesen finoman illettek a poénok a filmekbe. Az, amikor Kylo Ren lehajol Poe felé, majd az utóbbi, cseppet sem komolyan véve Kylot elkezdi mondani hogy te kezded vagy én kezdem és zavar a maszkod stb. Ez teljesen sw idegen humor, totálisan szükségtelen, és komolytalanná teszi az egész jelenetet, kizökkentett.

Az első mondatod előrevetíti miért látod ennyire negatívan az egész filmet. Ha Nálad ott megbukott a film, akkor igazából nehéz mit kezdeni a később írtakkal, hiszen eleve egy túl szigorú és kötözködő attitűdöt adott, ezen a szemüvegen keresztül pedig nehéz élvezni egy filmet. Kicsit olyan, mint aki az Ep.1-nél már az elején annyira felhúzta magát Jar Jaron, hogy emiatt már semmi értéket nem volt hajlandó észrevenni a filmben.

Az, hogy ezt egyetlen (SW-ban) furcsa humorral operáló jelenet idézte elő, az ráadásul túlzó is. Mit szólsz akkor a 8 felütéséhez, ahol hosszú perceken át ment ez a fajta bagatell humor? :) Amúgy Kylo és Poe jelenete valóban furcsa, de azt nem mondanám, hogy céltalan lenne. De később majd kitérek erre. Ilyenek amúgy azért a korábbi filmekben is vannak jócskán. Obi-Wan vagy Han is süt el ilyen poénokat, de Yoda bemutatkozása se a komolyságáról volt híres.

Ha már szükségtelen és jeleneteket teljesen komolytalanná tévő humorról beszélünk, akkor inkább Jar Jar vagy 3PO jut eszembe, vagy a már említett Hux-Poe csevej, mintsem a 7 nyitánya. Azért történik itt még egy s más. Kezdve Poe és Tekka beszélgetését, az ER rohamosztagosainak érkezését, Kylo belépőjét a kis Erőtrükkjével, a falu lemészárlását, Finn megdöbbenését és lefagyását. Szerintem ezek remek jelenetek és nagyon erős kezdést adnak.

19 órával ezelőtt, JangoFett írta:

egy egyébként olyan filmbe, amely – nyilván ez is ezerszer ki lett vesézve – az Új Remény cselekményéhez bántóan hasonló, és számomra zavaró. A sivatagbolygón élő nincstelen senki, aki egy fontos adatot szállító robot miatt bekerül a cselekménybe, na meg persze a Csillagpusztító, azaz Halálcsillag, amelyet természetesen a végén egy ellenálló x-szárnyú raj megsemmisít.

Ezzel egyetértek, nehéz is lenne belekötni.

19 órával ezelőtt, JangoFett írta:

bár ugye Luke, mint az egyik leghatalmasabb Jedi, hogy így összeesik, kissé a karakter megcsúfolása

Próbáld más oldalról megközelíteni a kérdéskört. Ez Luke drámája, ez árnyalja a karakterét és teszi még érdekesebbé a sorsát. Mertek kezdeni vele valamit és nem maradni a szokásos recepteknél. Luke a feddhetetlen hős, a semmiből jött parasztfiú, aki mégis morális iránytű, majd egyenes út vezet odáig, hogy a leghatalmasabb és legbölcsebb jedi mester legyen. Ebben semmi izgalom, semmi ötlet, semmi érdekes.

Arról nem is beszélve, hogy a 8 nagy katarzisa pont az, hogy ez a megcsömörlött és saját magát megcsúfoló Luke a végén mégis újra nagy hőssé avanzsál. A lényeg az, hogy nem az alkotók csúfolják meg a karaktert, hanem írnak köré egy olyan sztorit, aminek eredményeképp a kudarcot valló Luke csúfolja meg saját magát. Ez a történet szerves része, így lesz elegendő tér az új hősöknek, és így kap Luke is érdekes és hozzá méltó életutat. Mert ahogyan Yoda is mondja, ennek bizony része a kudarc is, de még mennyire.

19 órával ezelőtt, JangoFett írta:

a sötét és világos oldal közötti bizonytalansága, ebből fakadó kiegyensúlyozatlansága oké, de a törés zúzás, és a nyavalygás abszolút nem jött be, ez egy egyébként nagy erővel rendelkező karaktert ismét csak inkább nevetségessé tesz, mintsem hogy az ember komolyan vegye.

Pont ez a lényeg. Kylo valójában egy hisztis hülyegyerek, egy igazi lúzer. Hiába annyira Erőérzékeny, ha amúgy minden téren instabil. Ekkor ez adja a karakterének az esszenciáját, hogy nem lehet komolyan venni. Akármennyire pedálozik, mindenki csak hülyére veszi, mert érzik rajta, hogy meg lehet tenni vele.

Erről szól a maszkja is, amit hord, hogy félelmetesebbnek tűnjön meg komolyabban vegyék, de mindenki átlát rajta. Poe, Rey, Snoke, Han, mindenki le akarja vetetni vele, mert csak egy álca, amivel a gyengeségét akarja palástolni, ez pedig gyerekes és szánalmas. Ahogyan ő maga is az. Sokan problémáznak azon, hogy mennyire röhejesen fest, amikor leveszi a maszkot, pedig pont ez adja a lényének a különlegességét és élét.

Ezért is csapkod meg hisztizik, mert csak egy durcás kisgyerek, aki képtelen érett felnőtt módjára kezelni a problémákat és kudarcokat. És itt térnék vissza az első jelentére, amikor Poe bohóckodik vele. Akkor még ez tök érthetetlennek tűnik és kilóg a képből. De később látjuk milyen is Kylo valójában, ehhez pedig remekül illik az a jelenet az elején. Kylot nem is ismerik egy csomóan, mégis valahogy a kisugárzásából adódik, hogy ki lehet ugrasztani a nyulat a bokorból és valójában komolytalan.

19 órával ezelőtt, JangoFett írta:

Olvastam több helyen, hogy azért ne legyen zavaró hogy Snoke csak úgy bejött a képbe, mert az Új Reményben is az Uralkodót mennyit emlegették, és ott sem tudtuk ki ő, honnan jött, hol volt eddig, stb. Csakhogy az az első filmje volt a sagának, immár más a helyzet: hat film után az, hogy kapunk egy sötét oldali erőhasználót

Ezt az érvelést sosem értettem. Nem az a "baj" az OT-ban Palpival, hogy az első SW filmben nyilván a semmiből jött, mert hát az az első film és mindenki megalapozatlan. Hanem hogy lemegy úgy egy egész film, hogy egyszer szóba hozzák és ennyi. Az 5-ben sem kap sokkal nagyobb szerepet, aztán a 6 végén meg kiderül, hogy valójában ő az atyaúristen. Egyáltalán nincs felépítve a karaktere, egy egész trilógiára vonatkoztatva, nem a 4 a legproblémásabb ilyen téren. Ráadásul Obi-Wanról, Vaderről, Yodáról kapunk infókat, de Palpiról semmit. Pedig ő az uralkodó és a sithek vezetője.

Snoke amúgy egy tejesen új érában lép be a képbe, ráadásul az Ismeretlen Régiókban ténykedett előtte, ami nem véletlenül volt ismeretlen. Miért is kéne róla tudnunk bármit is? A 7 ugyanúgy egy új korszak első filmje, miért kéne megkapnunk az eredettörténetét? Ha már Palpinak nem kellett, de az Ep.1-ben sem tudunk meg az előzményekről semmit, Maulról se, Palpiról se.

19 órával ezelőtt, JangoFett írta:

Rey karaktere, oké, egy teljesen egyedül létező, sorstalan senki, nyilván, ahogyan Anakin esetében is, az erő irányította úgy a dolgokat hogy eltaláljanak hozzá, és ő lesz ebben a trilógiában a Jedi. Ezen kívül semmi érdekes nincs benne, nem ismerjük meg semmilyen oldalát, személyisége pedig semmilyen.

Ez így egyszerűen nem igaz. Igenis sokat megtudunk Rey-ről, a jelleméről, a motivációiról, a képességeiről, a sorsáról, a gondolkodásmódjáról stb.. Miért ne lenne személyisége? Ennyi erővel Luke-nak, Obi-Wannak vagy Vadernek se volt több személyisége a két nyitórészben. Mit kellett volna még Rey-ről megtudnunk? Az eredetén kívül lényegében mindent megtudunk.

19 órával ezelőtt, JangoFett írta:

Nála is érdektelenebb karakter Finn és Poe. Az erőltetett bárgyú humor megtestesítői a filmben, túl sokat nem adnak hozzá a történethez, különösen Finn az, aki egy teljesen funkciótlan figura – teljesen súlytalanok.

Végül is, Poe csak a katalizátora az egész sztorinak, plusz fantasztikus pilóta, Finn személyében pedig végre láthatunk egy rohamosztagost a sisak mögött is, akiből ráadásul áruló lesz. Azért erre nem mondanám, hogy érdektelen senkik.

19 órával ezelőtt, JangoFett írta:

Hasonló csalódás az előzetesen keményebb arcnak tűnő Phasma kapitány – ehhez képest még a karakter feltűnését sem látom indokoltnak, dettó Maz Kanata, ez is hasonló mint Snoke: egy, a történet szempontjából, és látszólag az sw világban egy idősebb, és fajsúlyosabb figura, aki érdekesebb lehetne az embernek – persze hogy fogalmunk sincs ki ő, miért tud ennyit, és egyáltalán pl a lézerkard hogyan került hozzá.

Phasma kapcsán igazat adok. Maz megint egy olyan karakter, akinél nem értem mire számítottak egyesek. Érdekes figura, persze, hogy szívesen hallanánk róla többet, de ebben a sztoriban csak sokadlagos mellékszereplő, mégis mit kellett volna kezdeni vele? Watto, Valorum, Gunray, Windu, Maul, Dooku, Jango, Grievous, Tarkin, Jabba, Lando, Chewie, Ackbar stb. mind-mind tök érdekes karakterek, mégis alig tudunk meg róluk valamit a Saga-ban, mert csak mellékszereplők. Maz is egy ilyen a sorban, semmi több.

19 órával ezelőtt, JangoFett írta:

A ratharos jelenet kínos, érthetetlen, funkciótlan, nem is értem mi szükség volt rá, azon játékidő alatt, amíg tartott, szélesebb ismertetést lehetett volna adni a film többi, lényeges dolgáról.

Az nekem sem tetszett, főképp a két bűnbandával. Nekem annyira SW-idegenek voltak, hogy kifejezetten kínosan érzem magam a mai napig, ha nézem ezt a részt. De ez vélhetően csak egyéni ízlés kérdése.

19 órával ezelőtt, JangoFett írta:

Hux tábornok beszéde szörnyen erőltetett, inkább nevetséges, mint hatásos, és a harmadik birodalommal való párhuzam jegyében hogy a rohamosztagosoknak még karlendítése is van, kabaré. Teljesen súlytalan a Csillagpusztító támadása is, amelynek következtében a fél galaxis elpusztul, csak megtörténik és kész, semmilyen hatása nem észlelhető, pedig elég dramatikus esemény.

Ezt abszolút nem értem és nem tudom hová tenni. Szerintem Hux jelenete pár másodpercben tökéletes jellemzést ad a karakterről, ráadásul brutálisan erős és félelmetes, nyomasztó az egész. Ahogyan pedig utána elsül (nemcsak Hux, de) a Csillagpusztító (is), az nálam libabőrös jelenet. Mi az, hogy semmilyen hatása nem észlelhető? Elég látványos, hogy az ÚK seperc alatt totálisan szétesett, eltűnt a haderő, ami felvehetné a versenyt az ER-del, ledöbbent a fél galaxis. Nehéz lett volna ennél nagyobb súlyt adni a jelenetnek. Vessük össze pl. az Alderaan elpusztításával.

Amúgy nem a fél galaxis pusztult el, "csak" egy rendszer, azért az messze nem ugyanaz. ;)

19 órával ezelőtt, JangoFett írta:

És akkor ami számomra a mélypont a filmben: a párbaj. Adott egy Kylo Ren, akinek a vérében nem csakhogy egy az Erőben nagyon durván erős család vére folyik, de magától Luke-tól, aztán pedig egy szintén elég erős(nek tűnő) alaktól, Snoketól tanult. Erre egy teljesen képzetlen valaki, aki életében először fog lézerkardot és bánik az Erővel, viszonylag simán legyőzi, ez számomra elfogadhatatlan.

Nem árt észrevenni, hogy Kylo fizikálisan és mentálisan is egy roncs, amikor sor kerül erre a párbajra. Valahogyan szeretnek az emberek elmenni emellett a nem épp elhanyagolható tény mellett. Az a viszonylag simán legyőzi is túlzás azért.

19 órával ezelőtt, JangoFett írta:

Lényegében a tanulási folyamatot mint olyat sutba dobták mert hát ő már olyannyira erős rögtön az Erőben, hogy oktatás, vezetés nélkül ilyeneket művel

A tanulási folyamat megvolt Rey esetében, csak észre kellett volna venni a jelenetek mögött. Pl. ahogyan ösztönösen ráérzett az elmetrükk lényegére, amikor Kylo turkált a fejében, eltanulta tőle a módszert. Azt se felejtsük el, hogy Rey ugyan fénykarddal nem harcolt még, de elég harcedzett csajszi, ráadásul közelharcban, egy bottal. Noha több dologban is más a kettő, de azért nem egy teljesen amatőr nyeretlen kétévesről beszélünk.

De ha már itt tartunk, Luke aztán rohadt sokat edzett a fénykarddal, meg komoly harci tanítást kapott, mielőtt szembenézett Vaderrel. És ő egy burokban tartott párakertész volt, nem a zord sivatagban kellett egyedül életben maradnia, feltételezhetően sok-sok küzdelem közepette. Vagy Anakin 8 évesen életében először beült egy vadászgépbe, felszállt az űrbe és nemhogy megvívott, de egymaga megnyert egy űrcsatát. De ezek persze smafuk, Rey-jel van a baj, hogy tapasztalt közelharcosként le tudott győzni egy önkívületi állapotban lévő, néha a sérülésétől támolygó Kylot.

20 órával ezelőtt, JangoFett írta:

Kylo Ren harcstílusa is elég fura, hogy ilyen vagdalkozásból áll, amennyit és akiktől tanult, illene jobban kardoznia – de hát ez is csak olyan következetlen húzás, ami gyakorlatilag az egész filmet jellemzi.

Ez a csapkodás és csalapálás egyrészt tökéletesen passzol ahhoz a Kylo-képhez, amiről még pár bekezdéssel ezelőtt írtam. Ő egy hisztis hülyegyerek, aki képtelen uralkodni az érzelmein és kontrollálni magát. Teljesen mindegy mennyit, mit és kiktől tanult (amikről egyébként semmit nem tudunk, szóval nem tudom miért adunk ekkora súlyt ennek), mert ebből semmit nem tud realizálni a csatatéren, mert ész nélkül harcol, nincs semmi önuralma.

Másrészt pedig pszichésen és fizikálisan is erősen megtépve érkezik a párbajra, ami csak tovább rontja a helyzetét. Persze, hogy képtelen koncentrálni és normálisan harcolni, miután szenved és több sebből vérzik. Minden baja van ott már, csak a féktelen dühe és bosszúvágya viszi előre, de ezzel egy párbajban nem lehet mit kezdeni.

20 órával ezelőtt, JangoFett írta:

Persze ez az én véleményem, és vállalom is, igyekeztem kulturáltan megfogalmazni, tudom hogy nagyon negatív, de én így látom. Bocs, ha sok lett.

Teljesen kulturált és jól megformált vélemény, nincs ezzel semmi gond. Jó ilyeneket is olvasni, kell az ellenpont. ;) Nem tudom mennyire írta le magát végleg Nálad a film, mennyire utálod nézni és viszolyogsz tőle. De érdemes lehet adnod neki úgy egy új esélyt, hogy sokkal kevésbé kritikusan és nem hatalmas elvárásokkal ülsz le elé.

Egyébként, ha van kedved, visszaolvashatod miket írtam a filmről, nekem sem a kedvencem. Elég sok problémám van vele, és összességében nekem is inkább csalódás volt, mintsem katartikus élmény. Ugyanakkor félre tudom tenni ezeket a negatívabb gondolatokat és remekül tudok szórakozni a filmen. Ugyanis számomra azért nagyon sok pozitívuma is volt, amiket érdemes megélni és átadni magad ezeknek az élményeknek.

Összességében nem voltam elájulva tőle, de több olyan jelenete is van, amelyeket a legjobbak között tartok számon a SW tekintetében. Pedig piszkosul erős a felhozatal, mégis így látom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Korrekt vélemény, bár nem értek vele a legtöbb helyen egyet, de pl. a Snoke-os részt adom :) 

Mondtam már, hogy imádom a Snoke rajongásod? :D 

 

OFF

@pb69 nem nézed a Resistance-t? 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, pb69 írta:

Még sajnos nem jutottam oda, de tervezem. Csak az a baj, hogy nekem nem igazán fekszik a klasszikus sorozatformátum. Inkább szeretem nagyobb "csomagokban" pörgetni a témát.

Ok értem. Azt hittem nem érdekel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, JangoFett írta:

A film nekem kb 10 percig tartott. Korábban a sw filmekre nem az általános sitcom humor volt a jellemző, hanem mint maga az sw világa is, teljesen finoman illettek a poénok a filmekbe. Az, amikor Kylo Ren lehajol Poe felé, majd az utóbbi, cseppet sem komolyan véve Kylot elkezdi mondani hogy te kezded vagy én kezdem és zavar a maszkod stb.

Annál pedig ezerszer jobban működik minthogy Boba Fett konkrétan egy vicc keretében halt meg. Han véletlenül hátrafordul a nagy fejvadász erre belebucskázik egy szörny szájába az meg büfög egyet. Hát ehhez képest ez a Kylo-s jelenet vérkomolynak tünik. Legalábbis szerintem. Igazából jól megmutatja, hogy Poe milyen laza. Pont ahogy Han is még vakon is elküldte a sunyiba és elmondta mindennek Jabbát a bárkáról. Én ebben semmi sitcomosat nem érzek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@pb69 ezt jól összedobtad, szóról szóra egyetértek.

 

@JangoFett Na kérem, ilyen egy kulturált, de azért szenvedélyes negatív vélemény, ezt díjaztam. Abszolút nem értek egyet szinte semmivel, szerintem több helyen is roppant mód rosszul látod a helyzetet (felrobbant a fél Galaxis és semmi hatása... komolyan? az SW-re legjellemzőbb humor dobott ki a filmből úgy, hogy aztán nem is tudtál visszatérni? WTF? És ez SW idegen a fingós eopi után? :o ) de el tudom fogadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Dzséjt írta:

@pb69 ezt jól összedobtad, szóról szóra egyetértek.

Nem is tudtam, hogy neked inkább csalódás volt a film. :P:evil:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

JangoFett, az írásodat tanítnai kéne a "kintieknek". Hogy hogyan kell úgy véleményt írni - mégha az negatív is - hogy ne legyen bicskanyitogató és öntelt. Gratulálok. Én sem értek egyet szinte semmiben veled az EP7 kapcsán, de teljes mértékben elfogadom hogy így látod. Ja igen és hosszú idő után nem éreztem dühöt, és shotgun iránti vágyat mikor az írásodat olvastam. Ez nálam nagy szó.

 

pb: Veled 90 %-ban egyetértek. Annyiban nem hogy én imádom minden porcikáját. Amit esetleg nem az meg annyira elenyésző mint egy lepkef*ng.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És ez SW idegen a fingós eopi után? 

És akkor még ott van az a "nagyon SW-s" ep.1 poén, ahol az a vicc, hogy Jar Jar belelép egy kupac kakiba. Oké ez utóbbi nem akkora tragédia, de azért na.... az SW-ben láttunk már ezt-azt ha poénokról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

No nem mintha Rian rendezése nem tetszett volna, de számomra Abrams jobban meg tudta ragadni a Star Wars hangulatot. Abrams jobb rendező, jobban tud új karaktereket felélíteni szerintem. Ugyanakkor Rian jobb forgatókönyvíró, legalábbis a TLJ sztorija sokkal eredetibb, mint a TFA-é, azt meg kell hagyni :D illetve Rian jobban bánt a régi karakterekkel szerintem (itt most régi alatt Reyt, Kylot stb... is értem, hisz ők számára már átvett karakterek, nem ő vitte őket a sztoriba). Viszont az újak bevezetése elég felemásra sikerült nála.

Ketten együtt tökéletes párost alkotnának szerintem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Yoda József írta:

nagyon örülök, hogy JJ Abrams rendezheti a befejező részt

9 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

Nem vagy vele akkor egyedül :D Bár én annak örültem volna a legjobban, ha el se megy

8 órával ezelőtt, Yoda József írta:

No nem mintha Rian rendezése nem tetszett volna, de számomra Abrams jobban meg tudta ragadni a Star Wars hangulatot.

Én még azért megvárnám ezzel a záróepizódot. Az igaz, hogy Abrams talán jobban megragadta a SW hangulatot, viszont nagyon kevés új ötletet tudott felmutatni a film, és már-már arcátlanul biztonsági játék volt az egész. És így azért sokkal könnyebb hozni egy adott franchise hangulatát, ha konkrét karakter- és sztorimotívumokat szinte változatlanul "bekopizol" a filmedbe. A film pedig még így is ellentmondásosra sikeredett.

Rian egy még sokkal megosztóbb alkotást tett le az asztalra, de ennek volt masszív alapja, célja, értelme. A 8 egy komoly vállalás volt, egy nagyon merész és bátor film, amely érdemi új impulzusokat hozott a SW világába. A 7-nek van egy magával ragadó hangulata és néhány baromi erős jelenete, amik akár majd bevonulhatnak a kultuszba, a többi része viszont kalandos alibizés. A 8-ban nekem sem tetszik minden motívum és megoldás, viszont ezekben is ott az ötlet, az univerzumépítés, az újszerűség.

8 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Abrams jobb rendező, jobban tud új karaktereket felélíteni szerintem.

Azért egy trilógia nyitódarabjánál sokkal könnyebb felépíteni a karaktereket, mint a folytatásokban. A főszereplők újak, sok idő jut rájuk, szimmetriában vannak, mert mindenki 0-ról indul. Az új mellékszereplők szintén, a visszatérőket pedig nem kell felépíteni, csak megmutatni mi lett velük. A 7 meg ilyen téren szintén nem vállal sokat. Han visszatért csempésznek, Leia meg "renegát" politikus tábornoknak, Luke meg eltűnt és legendaként keresik.

A 8-nál már nehezebb volt a helyzet, mert a főszereplőket ismertük, a többiekre meg nem juthat annyi idő, hogy a semmiből részletesen felépítsék őket. Gondoljunk vissza arra, hogy pl. egy Dooku és Grievous mennyire volt felépítve a 2-3-ban, vagy mondjuk Lando és Sidious az 5-6-ban.

9 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Rian jobban bánt a régi karakterekkel szerintem

A legtöbb kritikát a 8 Luke szerepe és jelleme miatt kapta, kapja a mai napig. Itt az a helyzet, hogy a 8-nak a 7 igencsak kemény csapdát állított fel. A 7-ben Luke még csak úgy központi szereplő, hogy remeteségbe vonult legendaként keresik, de mást nem tudni róla. Ebbe még simán beleférne egy olyan irány is, amit az emberek döntő többsége elképzelt volna. A film zárása is ezt vetíti előre. Pedig az teljesen nyilvánvaló, hogy az alkotók már ekkor tudták mi lesz Luke-kal.

Viszont a totálisan más és illúzióromboló Luke bemutatása teljes egészében a 8 feladata maradt. Így noha a "tróger" Luke koncepciója nem Rian egyéni ötlete, ő vitte el miatta a balhét, az ő filmje lett az, ami "lerombolja sokak gyermekkorát", "méltatlan az elődeihez" stb.. Nekem nagyon bejön, amit Luke-kal kezdtek, ahogy hozzányúltak és amilyen irányba vitték el a karakterét, de a legtöbbeknél ez csapta ki a biztosítékot, és ezt előszeretettel varrják Johnson nyakába.

9 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Viszont az újak bevezetése elég felemásra sikerült nála.

Holdo szerintem jól össze lett rakva, DJ pedig spontán berobbant a képbe, de így is üde színfoltja volt a filmnek, aki ráadásul egy teljesen új nézőpontot mutatott a világban. Rose nekem már nem jött be különösebben, de komolyabb gondom se volt vele. Az viszont mindenképp kiemelendő, hogy a hétköznapiságával ő is egy új színt tudott hozni nemcsak a 8-ba, de az univerzumba.

A bevezetése pedig szerintem pont olyan, amivel nem volt semmi baj. Jól emelték be a sztoriba, a családja, a múltja, a Finn iránti rajongása stb. mind-mind ültek és jó alapot adtak a karakterének. Akik utálják, főképp a kinézetével és a stílusával, jellemével van bajuk, ez nem kapcsolódik szorosan a felépítéséhez és a bevezetéséhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, pb69 írta:

Nekem nagyon bejön, amit Luke-kal kezdtek, ahogy hozzányúltak és amilyen irányba vitték el a karakterét

Nekem is, szerintem az ST eddigi legzseniálisabb húzása :) 

 

4 órával ezelőtt, pb69 írta:

Pedig az teljesen nyilvánvaló, hogy az alkotók már ekkor tudták mi lesz Luke-kal.

Na, erre nem vennék mérget. Sok nyilatkozat utal arra, hogy Rian elég komolyan elrugaszkodott az Abrams-féle tervektől. És azt is tudjuk, hogy Abrams lebegő sziklákat akart Luke köré rakni a TFA utolsó jelenetében, hogy megmutassa, mennyire vele van az Erő, de végül Hamill beszélte le róla. Ezzel szemben a "Luke elvágta magát az Erőtől" meglehetősen ellentétes szemlélet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Yoda József írta:

Na, erre nem vennék mérget. Sok nyilatkozat utal arra, hogy Rian elég komolyan elrugaszkodott az Abrams-féle tervektől.

Luke szerepe minden tekintetben kritikus az új trilógiát nézve. Egyrészt azért, mert ő a legfontosabb visszatérő, akitől mindenki a legtöbbet várta és akire a leginkább kíváncsiak voltunk. Neki kellett valahogyan továbbvinnie a jediséget. A sztoriban pedig ő az, akitől a jók a reményt várják, ill. akitől Snoke és Kylo a legjobban tart. Teljességgel elképzelhetetlen, hogy úgy essenek neki egy trilógiának, hogy egy ilyen jelentős karakter esetében ne legyen meg előre mit akarnak vele kezdeni.

Olyan nincs, hogy JJ egy hős Luke-ot akart, akit megtalál Rey, valamilyen jó és nemes indokkal kimagyarázzák miért tűnt el, tök jól együttműködnek, igazi hősként visszatér és csodákat tesz, ezzel szemben Rian meg egy lezüllött, kiábrándult, megkeseredett, szánalmas bukott öregembert kreált belőle, aki csak ebből a gödörből felállva tér végül vissza hősként. Egy ilyen éles koncepcióváltás egy ilyen szereplővel teljesen szétzilálná a trilógia egységességét és konzisztenciáját.

22 perccel korábban, Yoda József írta:

És azt is tudjuk, hogy Abrams lebegő sziklákat akart Luke köré rakni a TFA utolsó jelenetében, hogy megmutassa, mennyire vele van az Erő, de végül Hamill beszélte le róla. Ezzel szemben a "Luke elvágta magát az Erőtől" meglehetősen ellentétes szemlélet.

Ez egy in-universe szempontból teljesen céltalan, kívülről nézve pedig röhejes jelenet lett volna, jó, hogy nem került bele. Nyilván nem elhanyagolható dolog, hogy Luke elvágta magát az Erőtől, de nem ez határozza meg a karakterét, a hozzáállását, a sorsát. Úgy is kaphattunk volna egy nagyon hasonló Luke-ot, hogy nem vágja el magát az Erőtől. Mondatjuk úgy is, hogy ez nem egy olyan sarkalatos kérdés, amiben Rian ne változtathatott volna JJ elképzelésein.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, pb69 írta:

Olyan nincs, hogy JJ egy hős Luke-ot akart, akit megtalál Rey, valamilyen jó és nemes indokkal kimagyarázzák miért tűnt el, tök jól együttműködnek, igazi hősként visszatér és csodákat tesz, ezzel szemben Rian meg egy lezüllött, kiábrándult, megkeseredett, szánalmas bukott öregembert kreált belőle, aki csak ebből a gödörből felállva tér végül vissza hősként. Egy ilyen éles koncepcióváltás egy ilyen szereplővel teljesen szétzilálná a trilógia egységességét és konzisztenciáját.

Alapvetően, ha úgy nézzük ez valamilyen szinten megvalósult JJ-nek voltak vázlatai a továbbiakba amiket RJ fogott, és félresöpört. 

 

https://hu.ign.com/star-wars-episode-viii/35177/news/az-ebredo-ero-rendezoje-a-viii-es-ix-epizodhoz-is-irt-vazlat

 

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Na, erre nem vennék mérget. Sok nyilatkozat utal arra, hogy Rian elég komolyan elrugaszkodott az Abrams-féle tervektől. És azt is tudjuk, hogy Abrams lebegő sziklákat akart Luke köré rakni a TFA utolsó jelenetében, hogy megmutassa, mennyire vele van az Erő, de végül Hamill beszélte le róla. Ezzel szemben a "Luke elvágta magát az Erőtől" meglehetősen ellentétes szemlélet.

 

Pont,hogy nem beszélte le róla sőt kifejezetten tetszett neki az ötlet. 

https://hu.ign.com/star-wars/39152/feature/ezert-latja-tragikusnak-mark-hamill-luke-skywalker-eletutjat

 

Itt is kiderül,hogy volt váltás Luke karakterét illetően nem kicsi. Amúgy arra a nyakamat ráteszem,hogy spec. JJ-nél még Luke karaktere nem halt volna meg max. a 9.részbe egy Luke-Snoke hatalmas erőpárbaj után amire igazából várt a fél világ, de sajnos nem kapták meg. 

 

 

De igazából már mind1 mert mindig a jelen számít ami történt az már történelem. Ezért is örültem volna,ha JJ marad a seggén, és nem más ül a rendező székbe. 

 

 

 

 

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ideje leírnom a véleményemet eme alkotásról, mert habár jó ideje megfogalmazódott bennem, mit gondolok, 2015-óta nem jutottam el odáig, hogy le is írjam.

 

Ez sincs véletlenül, mivel sajnos azt kell mondjam, azoknak a táborát erősítem, akiknek az előző 6 film jobban tetszett és akik szerint túl nosztalgikus volt ez a rész. Eddig összesen kétszer láttam a filmet és másodszorra csak tavaly vettem rá magamat, hogy újra megnézzem.

 

Engem annak idején nem kapott el úgy a TFA hype, mint sok más embert, inkább irritált. Egyrészt mindenütt ott volt a Star Wars (még a narancson is :lol: ), másrészt már a trailereknél éreztem, hogy ez a film annyira nem fog levenni a lábamról.

 

A TFA-val picit rögösen indult a kapcsolatom, majd csak később melegedtünk össze és ez többek között az előzmény trilógia iránti szeretetem miatt van. A film kijövetelét pedig körüllengte egy anti-Prequel hangulat. Úgy reklámozták, hogy "Ez majd nem lesz olyan sz*r, mint a Prequel-filmek voltak, most majd szépen visszatérünk az OT-feelinghez."

 

Nos, ez meg is történt, mert egyetértek George Lucasszal abban, hogy ez egy retro film. Ez egy soft reboot, ami visszaállította a galaxis állapotát 30 évvel korábbra, csak új köntöst kapott az egész. Ha már egy egyébként tökéletesen lezárt filmszériához folytatást csináltak, akkor az legalább legyen kreatív, de a TFA szerintem nem túlzottan az. Hiányzott a filmből Lucas merészsége, ami miatt először annyira megszerették, majd később megutálták őt a rajongók, pontosabban egy részük.

 

Végső soron a film abban, amit csinál jó. JJ Abramsnek abszolút sikerült az OT varázsát és az azt körüllengő nosztalgiát megidéznie... viszont ez a film lehetett volna sokkal, de sokkal merészebb és kevésbé retro-mániás.

 

A mai napig nem tudom eldönteni, hogy most elfogadom-e az előző 6 film hivatalos folytatásának vagy sem. Majd meglátjuk, mit hoz a jövő, elvégre az ugye mindig mozgásban van. :) Talán majd egyszer beáll az egyensúly köztem és a TFA között, de egyenlőre zavar van az Erőben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

JJ-nek voltak ötletei, godolatai amik sokkal merészebbek lettek volna elég rágondolni a szellem Vader meg a többi főleg az Ébredő világából kiderül nem egy két dolog. Csak,hát megvolt kötve valamilyen szintena kezek, és így a biztosra kellett menni nem mertek kockáztatni...elég megnézni minden régi filmet vesznek elő, és újraforgatják mert nincs ötlet, nincs agyalás.....Új dolgokra meg szinte alig eveznek mert mindennek aminek neve van az a biztos, és amíg letudják fejni a tehenet addig fejik is. 

 

Amúgy az egész film jól össze van rakva felvet kérdéseket, de tényleg JJ eltalálta azt amit kellett, és amire sok rajongó várt a hangulat. Az első fele az ami igazán szórakoztató főleg Han, és Csubi jelenléte miatt aztán pedig a film második felére elfogy, és jön a teljes retro amitől nagyot veszít az élvezeti faktorból. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Kargarosz írta:

JJ-nek voltak ötletei, godolatai amik sokkal merészebbek lettek volna elég rágondolni a szellem Vader meg a többi főleg az Ébredő világából kiderül nem egy két dolog. Csak,hát megvolt kötve valamilyen szintena kezek, és így a biztosra kellett menni nem mertek kockáztatni...

Azok a merész ötletek amikről lehet látni látványterveket nem JJ-hez hanem a látványtervezőkhöz tartoznak. Sok látványtervező szeret bedobni egy-egy durvább ötletet. Ezeket viszont JJ nem karolta fel. Nem az ő kezét kötötték meg, hanem ő kötötte meg a többiek kezét. Mondjuk látva azokat a merész ötleteket az Art könyvben én azt mondom hogy hála istennek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem olvastam el csak a képeket néztem meg belőle. Mondjuk lehet tetszett neki belőle ötlet sőt a Véder szellemet annak idején is írták,hogy erősen gondolkodtak,hogy betegyék a filmbe. Mondjuk szerintem tele van jó ötlettel főleg a Jedi gyilkos, Darth Talon aki háta mögött ott van egy nagyon furcsa lény aki a háttérből írányítja meg még lehetne sorolni, ha tudom ma jobban át is nyálazom. 

 

https://hu.ign.com/star-wars-az-ebredo-ero/43993/news/ilyen-is-lehetett-volna-rey-otthona-az-ebredo-eroben

 

Nem lett volna rossz ez se.

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

Tegnap hirtelen ötlettől vezérelve megnéztem a filmet. Általában idehaza nem szoktam csak úgy belevágni a SAGA filmjeibe, szeretem sorban végignézni, de most úgy voltam vele, hogy az ep1-6-ot éppen eleget láttam, inkább az újak érdekelnek. Mivel a Solót, a Rogue One-t és az ep8-at nemrég néztem meg, így az ep7-re esett a választásom (bár mivel a "bugi még benne van a lábamban", valószínűleg ma sort kerítek az ep8-ra is újfent, mert abból sosem elég, meg úgyis ugyanúgy összetartozik az ep7-tel, mint az RO az ep4-gyel).

 

Meg kell állapítanom, hogy továbbra sem tudok haragudni erre a filmre. Annak ellenére, hogy látom a hibáit, a nyúlásait az ep4-ből, és persze én is meglettem volna Halálcsillag III Csillagpusztító nélkül, mégis, amint elkezdem nézni, lecsokizom minden hibáját. A film indítása szerintem az ep3 után a legütősebb. Ahogy bekúszik a Finalizer a Jakku holdja/szomszéd bolygója elé, és megindulnak a csapatszállítók a békés Tuanul felé, az máris megalapoz egy igen markáns hangulatot, amit a következő jelenetek csak erősítenek. Lor-San Tekka erős jelenléte, a falu felégetése, a rohamosztagosok ezúttal tényleg könyörtelen rohama és végül Kylo Ren színre lépése úgy ránt be, mint porszívó a lego figurát.

 

Apropó, szerintem Kylo Rennek van az egyik legjobb belépője a gonoszok sorában. Már az, ahogy a komp dögkeselyűként leereszkedik a lángoló faluba, jelzi, hogy itt valami nagyformátumú rohadék érkezik. Aztán előtrappol azzal a fura járásával, majd rövid szóváltás után szinte örömmel vág le egy védtelen öregembert, jelzi, hogy Kylo Ren talán a leggonoszabb egyén Darth Sidious után, és ezt még tetézi is azzal, hogy lelkiismeret furdalás nélkül kiirttatja a falut, tekintet nélkül korra vagy nemre. Az meg már csak hab a tortán, hogy olyan Erőtrükköt villant, mint eddig senki soha.

 

És szerintem ez az ep7 nagy erénye, ahogy kezeli a szereplőket. Kylo Ren bevezetése is nagyon ott van, de az, ahogy Finnt és Rey-t úgy mutatja be Abrams, hogy a két szereplő sokáig meg sem szólal, az már művészi.

 

Rey-t szerintem egyszerűen nem lehet nem szeretni. Már az első percekben megmutatkozik, hogy ő azért egy kemény csajszi. Egyedül derít fel egy döglött csillagrombolót, teljesen egyedül él egy látványosan veszélyes világon, és simán elzavarja Teedót egy szál bicskával. Mégis, például a Captain Marvel főhősnőjével szemben, aki nem több egy női testbe bújtatott férfi karakternél, Rey-ben megmaradt a nőiesség mind fizikailag, mind lelkileg. Kemény, amikor annak kell lennie, de gondoskodó, megértő és hallgató, amikor arra van szükség, ráadásul távolról sem csak valagak szétrúgásával intézi a dolgokat. Nem azért erős női karakter, mert szuperereje van, amivel mindenkit lepofozhat – még akkor is, ha tényleg az van neki, bár még ezzel sem képes minden helyzetben mindenki fölé kerekedni –, hanem mert olyan jellem.

 

Azt meg külön imádom benne, hogy mennyire lelkes minden újdonság iránt, milyen állhatatosan veti bele magát a dolgokba az akarata ellenére. Mert bár nem akar elmenni Jakkuról, egy percig sem dilemmázik, amikor Finn és BB-8 mellé csapódik, és Hant is simán követi mindenhová. De ugye a film végén sem a Jakku felé veszi az irányt. És mindezek mellett még leleményes is.

 

De Finn-t sem érdemes lebecsülni. Ez a fickó engem az ellentmondásosságával nyűgöz le. Mindenáron menekülni akar az Első Rend elől, de a barátai iránti elkötelezettsége rendre az Első Rend irányába tereli. Igen, a Takodanán kész otthagyni Rey-t, de csak mert Han mellett biztonságban tudja. Amint látta, hogy Kylo elrabolja a lányt, már nem is emlegeti a menekülést, éppen ellenkezőleg, egyenesen beszalad az oroszlán barlangjába. Finn összességében tehát egy gyáva figuraként indít, aki elég erős jellemmel bír ahhoz, hogy legyőzze gyávaságát és bátran belevesse magát a harcokba. Nagyon tetszetős, hogy ez a jellemvonás az ep8-ban úgy érte el a csúcspontot, ahogy (ugyanez igaz Rey-re is).

 

Végül itt van Poe, akiről sajnos üvölt, hogy eredendően mellékszereplőnek szánták, nincs is sokkal több szerepe, emiatt a Jakkuról való menekülése is kicsit lyukas, de a mellék művek azért betömték ezt. Túl sokat ebben a részben nem virít, briliáns pilóta és „ki ha én nem” figura, aki szinte egy az egyben Han koppintása, még Kylo Rennek is beszólogat. Őt tényleg az ep8-ban bontották ki, bár ehhez kellett az ep7, mert pont ez a „ki ha én nem” jellem az, ami a következő részben a gondok forrásává válik.

 

Az ep7 karakterkezelésének erőssége abban is megmutatkozik, hogy képes volt egy nagyszájú csempészből érdekes karaktert csinálni. Bár Han Solót isten igazán a Solo bontotta ki és csinált belőle valóban érdekes, több rétegű karaktert, már az ep7 elkezdte felemelni az ázsióját, kiemelni abból, hogy ő a vagány űrvagány, azt jónapot. Szeretjük, mert laza és sármos és csibész. Az ep7-ben Han persze még mindig laza és sármos és csibész (imádom, amikor oda sem nézve lő le egy rohamosztagost vagy azon panaszkodik, hogy azt a napot nem így képzelte), ugyanakkor érezhetően vívódik a fia elvesztése és amiatt, amit a Solóban Qi’ra ki is mond: ő egy jó ember, akinek a gonosz elleni harc élvonalában a helye. És naná, hogy vissza is ugrik oda, vesztére. És ha valami, ez egy remek vég volt, Han Solo halála az ep7 egyik legremekebbül megkomponált jelenete.

 

Fura mód most jöttem rá, hogy én voltaképpen szeretem az ep7 világait. Valóban nem olyan fantáziadúsak vagy epikusak, mint Naboo, Bespin vagy Cantonica, de mégis, sajátságos hangulatuk van. Jakku ebben különösen erős. A roncsok a pusztulás, Niima a kétségbeesettség érzését hordozzák, de az egészet Abrams képes olyan apróságokkal is feldobni, mint az, amikor Rey megissza az utolsó korty vizét. Jelentéktelen apróságnak tűnik, de tudat alatt tudjuk, hogy a sivatagban, ha elfogy a víz, akkor baj van.

 

És csak gondoljuk ezt végig: Rey számára a mindennapi életben maradást, hogy aznap este ehessen és valami maradjon reggelire, a megszerzett roncsok jelentik. De csak addig tud a roncsokra vadászni, amíg el nem fogy a víz. Képzeljük el, hogy mi van, ha nem szerez elég roncsot, mire ez bekövetkezik. Eleve, az is kiderült a filmből, hogy a roncsok napi értéke Unkar Plutt szeszéjétől függ, szóval mindezt egybevéve, Jakkún iszonyú sz*r az élet, legalábbis Niima közelében. Tuanul valamivel barátságosabb lehet, ott azért folyik állattenyésztés és van kút is. De Rey… Hát a fene bele, Anakin és Luke keleti kényelemben és nyugati nyugalomban élhettek, és mégis ők picsogtak Tatooine miatt, Rey meg még mindezek ellenére vissza akar menni a Jakkúra.

 

Szóval, még mindig tetszik a The Force Awakens. A hibáit pont letojom, amikor nézem, rengeteg erős pillanata van, imádom a hőseit, régieket és újakat, a látványa szerintem egyszerűen pazar, és bár valószínűleg sosem lesz a kedvenc Star Wars filmem, amíg minden egyes percét élvezem, amikor nézem, addig engem senki sem győz meg arról, hogy ez a film milyen rossz. Éppen ellenkezőleg, bár ilyen rossz lenne minden tényleg rossz film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
5 órával ezelőtt, pb69 írta:

Ha valakinek Leia, Luke, Han, Chewie, a Falcon, Vader stb. nem mond semmit, akkor rengeteget veszít a fényéből az alkotás.

Vagy éppen ezzel nyer sokat, mert akkor prekoncepciók nélkül ismerkedhet meg minden szereplővel, újakkal és régiekkel egyaránt, ráadásul annak felismerése sem fenyegeti, hogy az ep7 eléggé hasonlít az ep4-re.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Vagy éppen ezzel nyer sokat, mert akkor prekoncepciók nélkül ismerkedhet meg minden szereplővel, újakkal és régiekkel egyaránt, ráadásul annak felismerése sem fenyegeti, hogy az ep7 eléggé hasonlít az ep4-re.

Pontosan, ugyanúgy működik az egész, 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Vagy éppen ezzel nyer sokat, mert akkor prekoncepciók nélkül ismerkedhet meg minden szereplővel, újakkal és régiekkel egyaránt, ráadásul annak felismerése sem fenyegeti, hogy az ep7 eléggé hasonlít az ep4-re.

Esetleg kíváncsi lesz az előtörténetükre is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Vagy éppen ezzel nyer sokat, mert akkor prekoncepciók nélkül ismerkedhet meg minden szereplővel, újakkal és régiekkel egyaránt

Egyáltalán nem úgy van felépítve a film, hogy ez a vonal működjön. A fő szál, hogy keresik Luke Skywalkert. Aki nem ismeri, annak ebből mi jön le? Keresnek valami ismeretlen öregembert, aki valami ismeretlen szekta múltja után kutatva lelépett. És? Kit érdekel, ha semmit nem tudunk róla. Attól, hogy szóban megemlítik, hogy Luke mekkora legenda, még senki nem fogja átérezni ezt.

Mekkora katarzis már a végén, amikor Rey megtalálja Luke-ot, de aki azt se tudja ki az, annak ez semmitmondó lesz. Mintha nekünk azt kellett volna nézni, hogy Tekkát keresik végig, aztán a végén hatalmas epikus jelentben megtalálják. Képzeljük el mennyivel lett volna kevesebb a film és főképp a zárójelenetek.

 

Ugyanez Hannál vagy Chewie-nál. Betoppan 2 vadidegen, akik elkezdenek nosztalgiázni. De miért, mire ez a nagy felhajtás? Zseniális, amikor Han elmereng azon, hogy mindaz amit anno az Erőről hallott, igaz, Luke valóban tudja amit stb.. Nagyon ütős ezt ismeretlen figuráktól úgy hallani, hogy azt sem tudjuk miről van szó. Vagy a Falcon esete. Találnak egy "roncsot" a Jakkun, amivel menekülnek. Aki nem ismeri a történetét, annak semmi hozzáadott értékkel nem bír az egész. Lehetne ott akármilyen hajó, érdektelen.

Vagy vegyük Leia és Han találkozását. Őszintén szólva, nekem még az előzmények ismeretében is elég kínos volt az a jelenet, a maga esetlenségével és Fisher fura kinézetével, a röhejes párbeszéddel. De ha ezt egy olyan látja, aki Hannal is nemrég ismerkedett meg, Leia meg egy senki számára... Találkozik 2 ember, akik közt biztos volt valami anno, ettől kéne úgy hasra esni?

 

Az a baj, hogy a film arra van kihegyezve, hogy ezek a pillanatok üssenek. Üssenek azoknak, akik tudják miről van szó. Nincsenek sehogy felvezetve, ha történetileg nézzük, ellenben dramaturgiailag annál inkább. Érezhető, hogy ezeket egyfajta csúcspontoknak, emlékezetes jeleneteknek szánták, aminek robbannia kell. De ez nem működik, ha nincs semmi ismereted a kontextusról. Totál hülyén fogod érezni magad, hogy itt most érezhetően vmi nagy dologról van szó, és lelkendezni kéne, de nem tudod mi van.

 

De még az olyan apróságok is, mint a Halálcsillag felrobbantásáról szóló poén. De igazából Leia és Han összes jelenete olyan, hogy nem mozgat meg igazán olyanokat, akik nem ismerik őket. Meg ugye Kylo vívódása és a Vader-fétise. Ez még elmegy úgy is, ha Vader csak egy misztikus figura a múltból, de akkor is jóval gyengébb eresztés, mint egyébként. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.