Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

A JEdi visszatér csatája mérföldekkel van minden CGI kreálmány előtt. Etalon, viszonyítási alap és trükktechnikai mérföldkő.

A sok dobozzal igaz? :D Nem tudom levenni a TV fényerejét annyira, hogy ne lógjon ki a lólába a mérföldkőnek. :D Kijavíthatták volna már ezerszer mert így egy rakás fos és marhára zavaró. :(:angry:

 

Hát nem tudom, több tucat ismerősöm jelezte már, hogy nem igazán tetszett neki. Ehhez képest kint sokkal pozitívabbnak tűnik a fogadtatása.

Ne haragudj Donát, de ez miért releváns? Az ismerőseid vagyunk mi is. Ráadásul az én finnyás ismerősömnek meg bejött. Akkor most ebből mit is szűrünk le?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na második nézés után én is megosztom röviden a véleményemet. Végigolvastam minden eddigi kommentet (mármint a topikban, nem az interneten :D ) és én is valami hasonló véleményen vagyok. Én teljesen spoiler mentesen ültem neki a filmnek, pont úgy időzítettem az eddigi Kánon újranézését, (PT, pár CW rész, Rebels, OT, képregények) hogy szerencsére nem kellett próbára tennem a türelmemet a különböző spoileres trailerekkel, csak a 3 official-t láttam.

 

Éjéli nézés után is nagyon tetszett már, de utána mikor lefeküdtem annyi jelenet kavargott a fejemben, hogy nem tudtam rendet rakni. Elvileg vasárnap lett volna a következő nézés, de nem bírtam ki, hogy ne menjek el még egyszer ma. És milyen jól tettem, hogy újra elmentem! Másodszorra nagyon összeállt az egész. (Remélem minden nézéssel egyre jobb lesz. :) )

 

Megvallom őszintén, első nézés után ki akartam cserélni a mozibüfében a Kylo Ren figurámat Rey-re, annyira nem jött be a srác. A trailerek és az eleje alapján akkora übermenő volt a srác, (megállítja az időt!) hogy lesokkolt amikor a maszk alól előbújt egy görbeorrú huszonéves Piton professzor. Második nézésre azonban már nem voltak ilyen magasak az elvárásaim, és akkor már sokkal jobban működött az egész karakter. Érezhető volt benne a vívódás. A lázadás a szülők ellen, a nagyapa öröksége, de közben azért még félt a fénytől stb. Nem rég térhetett át, ezért volt még nagy a kísértés. De gondolom az apagyilkossággal végleg eldőlt a sorsa, úgyhogy mostantól elindulhat lefele a lejtőn (vagy felfele). Örülök, hogy nem megint egy "legyőzhetetlen" főgonosz van akit úgyis legyőznek a végén, hanem valami kis balfék, dühöngő örült, aki próbál gonosz lenni, de igazából még nem tudja, hogy hogy is kell.

 

Nekem a legtöbb jelenet azért működött. Talán a Halálcsillag n+1-re kitalálhattak volna valami más elpusztítási formát, mert túl egyszerűnek tűnt elővenni a régi sémát, és ugyanúgy elpusztítani. Ez látszott a briefing jelenetben is, amikor már nem is ismertették, hogy hogyan kell elpusztítani, csak kijelölték a szerepeket. :D

A párbaj nekem oké volt, Finn erőből csapkodott, ami ellen a sérült Kylo nem sokat tudott tenni, Rey meg szerintem azért konyított valamit a harchoz, nem véletlen volt nála végig a botja (és jól el is bánt két nehézfiúval a Jakkun). (Másodikra vettem észre, hogy ő amúgy is inkább közelharcban jeleskedett, mikor először lőtt a pisztollyal nem is biztosította ki, és utána mikor lelőtte a rohamosztagost akkor meg így nézte, hogy "Ez milyen fegyver már?" ) A magyar szinkronban elég idegennek hangzott a nagy vagdalkozás közben a "Leszek a tanárod" szöveg, (angolban gondolom a "master" szó van,) ez engem kicsit kizökkentett a nagy pálfordulásból, amikor Reyben valóban felébred az Erő.

Még egy jelenet ami kicsit fura volt nekem, az a fejvadászos rész, amikor Hanékat két oldalról körülveszik. Bár életemben nem láttam Star Trek-et, de ez nekem olyan startrekes jelenet volt, és kicsit indokolatlannak tartottam. (Ebből lecsippenthettek volna időt pár apróbb magyarázatra. :D ) De gondolom ez arra ment ki, hogy egy rövid jelenetben bemutassa Han életét az elmúlt 10-20 évben.

 

Ha már a magyarázatok: Nekem nem hiányoztak a magyarázatok, úgy látom a Disneynek pont ez a célja, hogy nem csak a filmekből építi az univerzumot, biztos lesz majd egy képregény ami bemutatja, hogy került a lézerkard Mazhoz, lesz egy sorozat Luke első Jedijeiről, meg egy könyv a politikai háttérről stb. Szerintem semmivel nem vagyunk előrébb, ha kapunk egy 10 másodperces magyarázatot (mint ahogy elmondták, hogy hogyan került a Falcon a Jakkura...)

 

A karakterek fantasztikusan jól működtek. Han szerencsére zseniális. (Egyik legjobb jelenet amikor csak odaáll a Falcon kormányához meg sem szólal, csak ott a félmosoly. ;) )

Reybe meg azonnal szerelmes lettem, és ez a második nézéssel sem lankadt (inkább jobban fellángolt <3 :D ). És tényleg olyan Erő lakozik benne, hogy el tudom képzelni, hogy tovább tolják a "Jedi jóslatot" rá, és ő fog majd egyensúlyt hozni az Erőben. (De vajon mit jelent az egyensúly?) Én nem írnám le egyből Luke lánynak, inkább tovább áskálódnék, hogy milyen olyan családokat (embereket) ismerünk akik még szóba jöhetnek...

Finn elég jó volt, de még van hova fejlődni szerintem.

Kyloról már írtam.

Poet meg majd meglátjuk.

BB-8 már most kedvenc. (és nem csak mert nekem is ez a monogrammom) Tuti kell egy BB8 Sphero! (Majd amikor már olcsóbb lesz...)

Hux nekem annyira nem jött át, nem éreztem a karakterét. Nekem csak egy balfék csicska jutott róla eszembe.

Phasma nem is szerepelt kb.

 

A poénok elég jók voltak, de nekem néhol túlzásba estek. (Például mikor Han megkérdezi, hogy "Van szemétledobó?" akkor az egész mozi elkezdett nevetni, de mikor hozzátette, hogy "És szemétzúzó?" akkor mindenkinek lefagyott az arcáról a mosoly. Értettük elsőre is, köszi.) Illetve az egyszerre beszélések nekem kicsit kínosnak tűntek, szerencsére csak 2-3x volt.

 

Asszem egyelőre ennyi, majd később ha jobban összeér, vagy új gondolatom van még írok, most meg én is beszállok a kérdések "megválaszolásába", teória gyártásokba stb.

 

Szerk: Értékelésként első nézés után iMDb-n 9-et kapott, de a fórumban már akkor is 5-öt. Második nézés után azonban megkapta a 10-et imdbn is.

Szerkesztve: - Jinx Lumos Joke
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sok dobozzal igaz? :D Nem tudom levenni a TV fényerejét annyira, hogy ne lógjon ki a lólába a mérföldkőnek. :D Kijavíthatták volna már ezerszer mert így egy rakás fos és marhára zavaró. :(:angry:

 

 

 

Attól mentsen meg az isten, hogy abba egyszer belekontárkodjanak. Még akkor is ha azt te "javításnak" hívod. Legyen olyan amilyen mindig is volt. Minden szépségével, és hibájával együtt.

 

 

 

 

Egyébként egyetértek Donáttal, nekem is sokan mondták hogy vegyes érzelmekkel távoztak a filmről. Ráadásul a moziteremben kifejezetten siralmas volt a hangulat. A körülöttem ülők közül mindenki szorgalmasan írogatta J.J. nevét a halállistájára. Ez utóbbi tevékenységet - tényleg megtörtént - nem is értettem...

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, több tucat ismerősöm jelezte már, hogy nem igazán tetszett neki. Ehhez képest kint sokkal pozitívabbnak tűnik a fogadtatása.

 

Külföldön is vannak negatív felhangok. Érdemes elolvasni az IMBD alatt található kritikákat. Nem mindegyik magasztalja és nem is kell magasztalnia minden kritikának. Mindenki a fekete - fehér mezsgyéjén korzózik, miközben a kettő között található az izgalmas áttörés. A filmnek vannak negatív aspektusai, mint a sok kérdőjel a történetben, Snoke abszolút jellegtelensége és pocsék megvalósítása, a kissé elsietett végeharc, de vannak nagyon erős pozitívumai, mint a csodálatos képi világ, az egyszerűségre való törekvés, a sok fizikai modell és díszlet, a nagyszerűen kiválasztott szereplők, a dinamikus történetvezetés, a mese faktor. Van benne szív és lélek...nem üres. BB8 hibátlan karakter lett, Leia és Han párbeszédei hitelesen hatnak, érezni, hogy sok éve már, mikor utoljára találkoztak. Han és Ren konfrontációja nagyon jól meg lett írva, döbbenetes ereje lett a jelenetnek. A fénykardpárbaj meg végre természetesen hat. Nem azt nézik a szereplők, hogy a koreográfiának megfelelően eltalálják a másik botot, hanem elhiszed, hogy komolyan harcolnak. Kylo Ren karaktere nem egy picsogó fapadós főgonosz, hanem egy pszichopata idegbeteg, akitől félni kell, mert kiszámíthatatlan. Hux évadnyitó beszéde angolul felborzolta a szőrt a hátamon, miközben a szinkron alatt minden düh kiveszett belőle. Ugyanez igaz Adam Driver hangjátékára és testbeszédére. Csubakka coolság faktora, amikor megölik Hant és mérgében lemészárol egy rakás rohamosztagost....áááá....döbbenet. Vagy amikor sírva kesereg Han halála fölött. Nem is tudom összeszámolni, mennyi fantasztikus jelenet került a filmbe. Finn véletlenül bekapcsolja a Dejarik holotáblát, pakolászás közben a kezébe akad az edzőgömb, BB8 oké-t mutat Finnek, a légzőmaszkok ugyanott vannak, ahova Han akasztotta a Birodalom visszavág idején. A látomásos jelenetben megjelenik Bespin folyosója, vagy az, hogy maga a látomás úgy indít, hogy beszakad Rey alatt a föld. Végtelenségig tudnám sorolni, annyi sok coolságot pakoltak bele. Poe kihallgatása alatt Kylo háta mögött van egy birodalmi vallatódroid, vagy amikor a T-14-esről beszélnek a rohamosztagosok és a végén az egyik hozzáteszi, hogy állítólag nem is olyan jó. És a film végén Luke arca és hogy nem veszi át a kardot....hibátlan!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez semmit nem jelent. Az EPIII végén se tapsolt senki.

Az elején mondjuk anno nagyon tapsoltak, itt viszont szinte senki és ennek biztos nem a filmekhez van köze hisz a logó berobbanásakor aligha tudta bárki is hogy jó-e a film vagy sem. Inkább az a nagy különbség hogy anno főleg klubtagokkal néztük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tervezettnél hamarabb, már délután megnéztem másodszor a filmet, nem hagyott nyugodni a gondolat, hogy negatív érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Nos a film nagy része elsőre is tetszett, de másodjára még nagyobbat ütött, és most már az ominózus Kylo vs. Rey párbajt is jobban elfogadom, habár így is fenntartom, hogy vannak kérdéses pontjai és jobban meglehetett volna oldani, de nem zavar annyira és nem ront sokat a megítélésen, sőt már pozitívumokat is felfedeztem benne. Szóval végre érzem azt amit vártam, hogy egy Star Wars film után teljesen be vagyok zsongva, csak arra vágyom, hogy ismét láthassam. Amiket már korábban említettem azok most még erősebben kijöttek, de hangsúlyozni kell, hogy a film karakterek szempontjából bitang erős, talán ennyi karakter ilyen jól kidolgozva egyik filmben sem volt még, és talán annyira ember közeli karakterrel sem találkozhattunk még mint Finn. Nem ez a legerősebb Star Wars film, de megállja a helyét és igen vannak még hibái, pl a sokat emlegetett néhol kapkodós tempó, ez már elsőre is feltűnt, de összességében nem ront a filmen. Han halála szerintem abszolút telitalálat, a film legerősebb jelenete mind dramaturgiailag, mind színészi játékot tekintve. Aludni sem bírtam ma, annyira zavart, hogy elsőre csalódtam a párbaj miatt, de mostmr boldog vagyok, hogy sikerült nagyjából helyretenni és megvan bennem az a láz ami szokásosan Star Wars film után szokott. :)

 

A Sugár moziban az éjféli premieren a film elején volt taps, a végén elmaradt. A délutáni vetítésen meg mögöttem néhány idióta tinédzser ült és folyamatosan a hülye megjegyzéseiket tették, egy csaj még a Han halála jelenet alatt is folyamatosan szórta a hülyeségit, kis híja volt, hogy szétcsapjak közöttük... Na de ez már csak mellékes és nem is túl fomtos infó :D

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne haragudj Donát, de ez miért releváns? Az ismerőseid vagyunk mi is. Ráadásul az én finnyás ismerősömnek meg bejött. Akkor most ebből mit is szűrünk le?

Bocs már, hogy nem az itteni reakciókból próbálom felmérni a film átlagos fogadtatását. :roll:

 

Hogy mi mit gondolunk róla, az egy dolog. Nekem nagyon fontos, de a hazai megítélést nem mi, hanem a többi 9,5 millió ember fogja főként alakítani. Amit amúgy lesz*rok, csak épp a box office kapcsán vetődött fel bennem, hogy milyen lesz vajon a megítélése nálunk, illetve külföldön. Ezzel kapcsolatban mondom - mivel magyar egyszeri SW nézőket ismerek csak, külföldieket nem - hogy mintha a kritikai fogadtatáshoz képest az egyszeri nézőknek kevésbé jönne be a film. Sajnos nincs 9,5 millió ismerősöm, hogy megkérdezzem mindet, így kénytelen vagyok arra a jó néhányra támaszkodni, akiket ismerek.

 

Nem kell mindent személyes vagy a film elleni támadásnak venni. Amúgy meg pont lesz*rom, hogy az egyszeri néző mit gondol, csak jó lenne box office rekordokat dönteni, meg az sem ártana, ha a következő filmeket is világpremier időpontban nézhetnénk majd meg, amihez nem ártana jó hazai jegybevétel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fulcrum Te ilyen latens PT utáló vagy? Még nem mondtad ki, de a megnyilatkozásaidból ez jön le. :hmm:

Abszolút nem Én jobban szeretem a PT-t mint az OT. De reálisan nézek rájuk mert sokk hibája van a filmeknek. De érzelmileg jobban kötődök hozzájuk mint az OT-hez mert azokat láttam először. De az OT jobb filmek.

De szinte biztos vagyok benne hogy az ST lesz a kedvenc trilógiám. Mert nekem nagyon jól felvette az új trilógiát annak ellenére hogy túl sok a megválaszolatlanan kérdés van.

 

Nagyon sok potenciált láttok a többi filmekben. Ez a rész kicsit olyan volt mint egy TV sorozat első része (pilot). Bemutatja a karaktereket és előre vetíti a történet de mindent nyitva hagyj hogy a TV néző megnézze a következő részt is.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor Han Solo leszáll a SK bázison és Kylo Ren azonnal megérzi a jelenlétét, de amikor ott áll tőle 100 méterre a dzsungeles bolygón akkor semmi. :)

Az SW-ben jó pár példa van rá, hogy az Erőképességek random mód változnak. A Baljós Árnyak elején mikor megjelennek a droidikák Qui-Gon és Obi-Wan szupergyorsasággal futnak a folyosó túloldalára. Mikor a film végén a szuper-gyors futásra ennél sokkal nagyobb szükség lenne -és Obi-Wannak oda kéne futnia Qui-Gonhoz mielőtt a lézerajtók bezárodnak- már csak normál sebességgel tud futni :)

A másik megérzése is ilyen. Mikor Padmé az ep.3-ban megérkezik Anakinhoz a Mustafarra Obi-Wan száz méternél is közelebb van, de Anakin semmit nem érez és simán elkezd Padméval beszélni. Később viszont az ep.4-ben kifejezetten utal rá Vader hogy Obi-Want megszokta érezni és most hasonlót érez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SW-ben jó pár példa van rá, hogy az Erőképességek random mód változnak. A Baljós Árnyak elején mikor megjelennek a droidikák Qui-Gon és Obi-Wan szupergyorsasággal futnak a folyosó túloldalára. Mikor a film végén a szuper-gyors futásra ennél sokkal nagyobb szükség lenne -és Obi-Wannak oda kéne futnia Qui-Gonhoz mielőtt a lézerajtók bezárodnak- már csak normál sebességgel tud futni :)

A másik megérzése is ilyen. Mikor Padmé az ep.3-ban megérkezik Anakinhoz a Mustafarra Obi-Wan száz méternél is közelebb van, de Anakin semmit nem érez és simán elkezd Padméval beszélni. Később viszont az ep.4-ben kifejezetten utal rá Vader hogy Obi-Want megszokta érezni és most hasonlót érez.

Amúgy ezt most nem úgy írtam mintha zavarva, vagy hiba lenne, csak itt pörgetem a gépen a filmet és pont ezt a két jelenetet néztem meg egymás után aztán úgy viccesnek hatott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oh, fent van a neten? Hol?

Egyedül MikroBiten láttam és az is szinkronos már, lejjebb írtam azt hiszem. (ja nem a spoileresbe írtam)

Sehol máshol, még csak angolt se találtam. :D

 

 

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs már, hogy nem az itteni reakciókból próbálom felmérni a film átlagos fogadtatását. :roll:

 

Hogy mi mit gondolunk róla, az egy dolog. Nekem nagyon fontos, de a hazai megítélést nem mi, hanem a többi 9,5 millió ember fogja főként alakítani. Amit amúgy lesz*rok, csak épp a box office kapcsán vetődött fel bennem, hogy milyen lesz vajon a megítélése nálunk, illetve külföldön. Ezzel kapcsolatban mondom - mivel magyar egyszeri SW nézőket ismerek csak, külföldieket nem - hogy mintha a kritikai fogadtatáshoz képest az egyszeri nézőknek kevésbé jönne be a film. Sajnos nincs 9,5 millió ismerősöm, hogy megkérdezzem mindet, így kénytelen vagyok arra a jó néhányra támaszkodni, akiket ismerek.

 

Nem kell mindent személyes vagy a film elleni támadásnak venni. Amúgy meg pont lesz*rom, hogy az egyszeri néző mit gondol, csak jó lenne box office rekordokat dönteni, meg az sem ártana, ha a következő filmeket is világpremier időpontban nézhetnénk majd meg, amihez nem ártana jó hazai jegybevétel.

Nem kell ez a "mindent a film elleni támadásnak veszel" szöveg. Nem veszek annak. Csupán ahogy eddig mindig, azóta se tartom épkézláb ötletnek ha nagymértékű megítélést vonunk le tucatnyi ember véleményéből. Max. azt tudjuk meg ezzel, hogy a baráti körnek hogy tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ennek szemily szerint nem örülök, mert én a JEdi visszatér folytatására voltam kíváncsi és nem a JEdi folytatásának a folytatására.

Ezzel csak az a baj hogy eltelt 30 év. Egy 73 éves Ford nem tudja eljátszani a 40-es Han-t. Egyértelműen időben nagyot kellett ugraniuk. Az meg alap hogy ez alatt a 30 év alatt voltak történések és így nem lesz a Jedi visszatér egyenes folytatása. Nem is értelek Zééé-t azért lehetetlent ne várjunk el a filmkészítőktől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tegnap megvolt a második (ha úgy vesszük, 1 nap alatt kétszer) Tényleg sokkal jobb lett másodszorra, mert rájöttem, hogy csomó dolog amit nem értettem, az azért volt mert lassú volt felfogásom:). Vagyis amit hibának éreztem, az valamennyire meg volt magyarázva.

 

Egy érdekes dolog jelentkezett viszont nálam: amikor ránézek a klasszikus trilógia DVD-re, egyszerűen egy rossz érzés fog el. Magyarán semmi kedvem most egy jó darabig belenézni. Nálatok nincs ilyen érzés? Talán Han halála miatt van ez?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyedül MikroBiten láttam és az is szinkronos már, lejjebb írtam azt hiszem. (ja nem a spoileresbe írtam)

Sehol máshol, még csak angolt se találtam. :D

 

 

Ez vicces annak fényében hogy a Disney azért akarta eredetileg egy héttel halasztani a magyar premiert mert szerintük innen kerülnek ki elsőként a kalóz-videók. Akkor ezek szerint nem is olyan hülyék az egeres cégnél?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez vicces annak fényében hogy a Disney azért akarta eredetileg egy héttel halasztani a magyar premiert mert szerintük innen kerülnek ki elsőként a kalóz-videók. Akkor ezek szerint nem is olyan hülyék az egeres cégnél?

Elég szomorú. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de a videosáv nem tőlünk származik, mert az elején lévő szöveg fogalmam sincs milyen nyelven megy. Meg, aki ebben a "minőségben" nézi meg annak csak gratulálni tudok. Hiányzik fél óra belőle, meg a kép fele...

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de a videosáv nem tőlünk származik, mert az elején lévő szöveg fogalmam sincs milyen nyelven megy.

Pont ezt akartam írni hogy a kommenteknél is ezt hozzák fel hogy jujj igazuk van a Disneynél...dehogy van. A hangsávok már azonnal fent voltak a neten több nyelven csak a képre vártak, az meg nem tudom én sem hogy honnan jött, de nem magyar nyilván...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyorsan néhány gondolat - majd hosszabban is kifejtem, de azt nem tudom, mikor lesz rá időm. Lehet, hogy megvárom még a második megtekintést, az nálam 23-án lesz.

 

- Nagyon gyorsan tisztázták, hogy az ep1-2-3 nem ment a levesbe - az Erő egyensúlya ugyanis abban lett Anakin karakterének és az Erőne a vezérmotívuma, erről szó sem volt az ep4-5-6-ban. Itt az első párbeszédben elhangzik ezzel kapcsolatban új infó.

- Köztársaság a Köztársaság neve, a filmben az új szó csak megkülönböztető jelleggel van - mint az ep4-ben a régi szó.

- Bár sokat nyúlt az ep4-6-ból, minden nyúláson csavartak annyit, hogy azt befogadjam.

- Szignifikáns különbség az előző hat Star Wars-filmhez képest: azokban arra kellettek a karakterek, hogy Lucas valakivel elmeséltesse a sztorit, Abramsnek arra kellett a sztori, hogy valami mentén elmesélhesse a karaktereket.

- Lesz*rom ki, mikor, mennyit tapsolt. Eleddig kétszer éltem meg ilyet a baromi sok k*rva jó filmből (ebben négy Star Wars-film van momentán, és csak egynél tapsikoltak a népek, ott is csak egyszer az öt megtekintésből), amit eddig láttam. Nekem hihetetlen, hogy ezen ennyit kattognak egyesek... :roll:

- Az összes új szereplő nagyon jó volt. Arcra Boyega nem volt szimpatikus, de Finnt seperc alatt azzá tette. Poe kár, hogy a film közepén nem szerepel, de nagyon jó volt, amikor a vásznon volt. A következő részben remélem több Finn-Poe kettős lesz.

- Rey egy külön szám. Karaktere még nagy rejtély, róla valószínűleg a következő részekben fog még sok dolog kiderülni. A második legjobb jelenet is hozzá köthető, amikor megszerzi a kardot. Meg a harmadik is, a látomás.

- A fordulat megvett kilóra - bár egész biztos voltam benne, hogy ez lesz, látni és sejteni nem ugyanaz. Nagyon szépen felépített jelenet, lazán ott van az elmúlt hat film legjobb jelenetei között.

- Kylo Ren zseniális karakter lett. Egy részben tűnt eddig fel, de nagyon szépen kidolgozott figura.

- Kicsit több régebbi idegen lényt el tudtam volna viselni.

- A zene nem valami erős. Sőt, szerintem a leggyengébb a hat hét film közül. Sok szabad kezet adtak egy elfáradt Williamsnak. A következőkben vagy kapjon pontos instrukciókat, vagy cseréljék le! A neve és személye nem elég indok ahhoz, hogy ő készítse a Star Wars-filmek zenéjét. Ebben a formában semmiképpen sem.

- Nagyon nagy negatívuma a trilógiának, hogy most két évet várhatok a következő részre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Dzséjt a szösszenetet. Minden szóval egyetértek!

 

És igen, valóban csak másfél évet kell várni. Majd a VIII. és IX. között már valóban két év lesz a várakozási idő.

 

És ne felejtsük, hogy ugyan nem ezt a sztorit fogja folytatni, sőt még csak nem is ebben a korszakban fog játszódni, de egy év múlva újra Star Wars-t nézhetünk a moziban!!! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- A zene nem valami erős. Sőt, szerintem a leggyengébb a hat hét film közül. Sok szabad kezet adtak egy elfáradt Williamsnak. A következőkben vagy kapjon pontos instrukciókat, vagy cseréljék le! A neve és személye nem elég indok ahhoz, hogy ő készítse a Star Wars-filmek zenéjét. Ebben a formában semmiképpen sem.

Igen, a párbaj végkimenetelének milyensége mellett ezen a téren tudnék még sajnos mérvadó negatívumot említeni. Bár tetszett Poe Dameron és Kylo Ren témája is (ami egyben az Ellenállásé és az Első Rendé is), de nem nyújtott semmilyen maradandó dallamot, az előző filmekbe mindig több olyan is volt, de minimum egy amit ha meghallottam az a rész jutott eszembe és sokszor hallgatom azóta is. Az utolsó jelenetnél is mikor Luke feltűnik nagyon jó, hogy megszólal az erő zenéje, de ott is vártam volna, hogy az az emelkedő dallam menjen tovább, de oda nem illően egy taktus váltás volt, ami kicsit rontott a zene és a kép összhangján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel most valószínűleg ide néz be a legtöbbet a közösség nagy része, ide írom a szolgálati közleményt. Mindenki nézzen rá a főoldalra vagy a Star Wars hírportál szekcióra, és olvassa el a legfrissebb hírt. A törvény nem ismerete ugyanis senkit sem fog felmenteni, és házi Dredd bírónk teljes szigorral fog lesujjtani. :kylo::saber_kylo:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A zenével nem értek egyet, a történet - karakter viszonynál nem tértél ki a Starkiller bázis levegőben lógására, de a többivel egyetértek. :)

A Starkiller engem nem zavar. Amilyen kicsinek és jelentéktelennek tűnik az Első Rend, kellett nekik valami, amivel egyből a csúcsra törhetnek. Erre egy bolygópusztító fegyver, pláne ebben a formában, jól jöhet. Plusz helyszínként is jól funkcionált. Persze nem szükséges része az ep7-nek, vagyis pont az valósult meg, mint amiről a podcastban is beszéltem: egy mellékes szál a fősztori szempontjából. A hősök megtudták, hogy van ilyen is, így mentek elpusztítani. Ráadásul szerintem tök jó szintlépés, szép íve egy olyan folyamatnak, amit a Malevolence indít el. De természetesen ennél több szuperfegyver már tényleg ne szerepeljen. Jó továbbgondolása a Halálcsillagnak (jobb, mint amit Lucas csinált a II. Halálcsillaggal), de ez legyen a végpont.

Szóval a Starkiller funkciója csak ennyi volt: helyszínt adott a szereplőknek. Nem fontosabb része a filmnek, mint az Executor az ep5-nek. Csak ez bolygókat is el tud pusztítani. :)

 

Van egy dolog amiben a második nézés után sem vagyok teljesen biztos. A bolygó amit elpusztít az Első Rend és egy pillanatra látjuk is a lakóit az Coruscant?

Nem, az a Hosnian Prime.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.