Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...
Szerintem meg azért, mert Obi-Wan feláldozza magát, és akkor jóformán már nincs is a köpenyben. Már előbb kezd el összeomlani a köpeny, mint ahogy a levágás van.

Ez inkább a trükk baja, semmint az önfeléáldozás képi megjelenítése :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokan említik bakiként, hogy a halálcsillag mellet zajló ütközetnél, nem látszik a háttérben a Yavin. Nos a csata szerintem a hol túloldalán zajlik, tehát abszolút nem is látszódhatna a bolygó... Erre még nem is gondoltunk eddig. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ÉN sokáig töprengtem azon, hogy a Halálcsillagról miért nem lövik szét először a Yavint, majd a mögötte levő holdat. Kár volt ennyit töprengeni rajtam, elég lett volna megkérdeznem kevéssé szakavatott, s így valamelyest objektívebb ismerősöm. Ő világított rá, hogy a Yavin GÁZbolygó, tehát a robbanása feltehetőleg elsöpörte volna a Halálcsillagot is magával... (igaz a lázadókat is, ami így, utólag visszatekintve, még mindig jobb üzlet lett volna a Birodalomnak... :D )

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem (de ez erősen az én véleményem), ahogy egyre többen lettek a Rohamosztagosok, úgy csökkent egyre inkább az értékük. Plussz, most már nem is voltak harcok, így aztán semmi szükség nem volt egy olyan korszerű páncélzatra, mint amilyen a klónoknak volt a droidok ellen. Inkább kaptak egy olcsóbb páncélt, de hatásosabb fegyvert.

 

Ezt onnan gondolom, hogy pl. a Tie fightereknél is hasonló metódus figyelhető meg. Nuku védőpajzs, viszont rendkívüli gyorsaság, és remek fegyverek.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EPIV-kor már igen, de előtte nem. Az a HCS terv lopás volt a lázadás első komolyabb akciója (legalábbis én így tudom). Addig csupán diplomáciai szerveződés volt.

 

És akkor meg már újra felszerelni azt a sokmillió katonát fölösleges volt már. A Császár nyugodtan vélhette úgy, hogy van belőlük elég, nem kell olyan spéci páncél ahhoz, hogy ütőképesek legyenek.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem (de ez erősen az én véleményem), ahogy egyre többen lettek a Rohamosztagosok, úgy csökkent egyre inkább az értékük. Plussz, most már nem is voltak harcok, így aztán semmi szükség nem volt egy olyan korszerű páncélzatra, mint amilyen a klónoknak volt a droidok ellen. Inkább kaptak egy olcsóbb páncélt, de hatásosabb fegyvert.

 

Ezt onnan gondolom, hogy pl. a Tie fightereknél is hasonló metódus figyelhető meg. Nuku védőpajzs, viszont rendkívüli gyorsaság, és remek fegyverek.

Hát izé, na, az ep2-es páncélok korszerűtlenebbek, mint az ep4-esek. Több elemből áll, a belső komrendszernek még külön antennája van (az a kis tarély a fejükön), sokkal-sokkal kényelmetlenebb (ülni benne elméletileg kínszenvedés volt). Az ep4-5-6-os páncélok ellenben kényelmesek voltak, kevesebb elemből álltak, a sisakba spéci cucokat szereltek, nem volt már külön antenna, stb. Az ep3-as páncél meg ezek átmenete. Szóval nem a felszerelésük romlott, hanem a kiképzésük.

 

Az, hogy a TIE vadászoknak remekek lennének a fegyvereik nem vitatott, de az X-szárnyú az élő példa, hogy bezony az is elavult. Az X-szárnyú már képes utolérni egy TIE/In-t, rendlekezik létfenntartással, pajzzsal és hiperhajtóművel is és négy lézerágyúja van + két torpedóvető. Szóval a TIE minden, csak nem remek fegyverzetű. Fejlődés persze volt, mikor a Birodalom rájött, hogy 1 X-szárnyúra 6 TIE/In jut (tehát mire egy X-et kilőnek, addig az elpusztít 4 TIE-t) megépítették a TIE Interceptort, mely fordulékonyabb, gyorsabb és valóban erősebb fegyverzetű volt (ugyan azt használta, mint az In, de már négyet szereltek rá), sőt, az Endor után Thrawn már némelyiket hiperhajtóművel is ellátta. Csak hát erre a Lázadók válasza az A-Szárnyú volt, mely gyorsabb még az Interceptornál is, ugyan olyan fordulékony, és emellett rendelkezik hiperhajtóművel és létfenntartással. Persze neki csak két lézerágyú jutott, de azon kívül még mindig ott a két torpedókilövő is. És az X-Szárnyú is szembe tud szállni az Interceptorokkal, bár az arány ott már 1 X-Szárnyú 2 Interceptorral szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a HCS terv lopás volt a lázadás első komolyabb akciója (legalábbis én így tudom).

Nem az első komolyabb, hanem az első sikeres akció!

Ez nagy különbség.

Előtte lehetett akármennyi és akármilyen komoly nem tudjuk, de mind kudarcot vallott a HCS terv ellopásáig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondod??? Komolyan??? :(

TIE X1 Advenced a neve, és az X1-ből leszűrhető, hogy az a hajó prototípus volt. De egyébként az a hajó rendelkezett emellett létfenntartással és pajzzsal is, sőt, amíg el nem készültek a TIE Bomberek az egyetlen olyan TIE vadászgép volt, ami képes volt leszállni. Viszont összesen egy, azaz 1 darab készült belőle, mivela Birodalom túl drágának ítélte. Éppen ezért nem alkalmazták csak a hajlított napelemtáblát a Bombereken, illetve később az Interceptorokon, más semmit. Thrawnt viszont már nem érdekelte a pénzt, ezért sorozatgyártásba helyezett TIE Interceptorok lettek hiperhajtóművel felszerelve, és ez az, ami érdekessé teszi a sztorit és megkülönbözteti az X1-estől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.