Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Azért ez mekkora feeling már? Ez egy darabka történelem. Az első találkozásom a Csillagok Háborújával. Könnyek szöknek a szemembe. :D

Ez tényleg óriási! :) Honnan kerülnek elő ilyen dokumentumok? Most már csak egy pénteki kellene, amikor a Dallas ment. :D

 

 

Azért ilyenkor (meg más miatt is) nagyon sajnálom, hogy nem születtem korábban, legalább 15-20 évvel. :(

Szerintem ne sajnáld. :) Minden kornak megvannak a maga szépségei és visszásságai. Azért akkor sem volt minden fenékig tejfel nagyon sok szempontból.

Viszont majd talán hallgathatod ugyanezt a szöveget a gyerekeidtől. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a szentségit. Csak most vettem észre ezt az újságot. Akkoriban csak 1 műsorújság volt. Emlékszem Szerencsről jöttünk haza nagymamámtól és csak azon agyaltam hogy érjünk haza 8-ra.

Elmondhatatlan mekkora érzés volt hogy a Csillagok Háborúja megy a tv-ben akkoriban. Különben úgy adták le hogy egy csomó gyerek írt az mtv-nek. A film előtt a bemondó bemondta hogy akkor következzék a Csillagok Háborúja és elkezdte sorolni a gyerekek neveit akik írtak.

Érdekes még hogy mennyire emlékszem még arra az estére. Ma is meg tudnám mondani kik ültek mellettem(pár osztálytársam nálunk volt mert abban az évben vettek a szülők színes tv-t). Te jósten majdnem 30 év telt el azóta.

Még valami. Délután ahogy látszik leadták a Süsü a sárkányt. A 80-as években karácsonykor szinte minden évben leadták pár részét.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ezt Brudek tolta fel a filmuniverzum.hu-ra az alábbi rovat új bejegyzéseként és gondoltam érdemes elolvasnotok, érdekes:

 

"Finomságok filmrajongóknak – Ki ölte meg Luke Skywalker nagybátyját és nagynénjét?

fett-suspect.png

Mikor az Új reményben Luke és Ben holtan találják a fiú nagybátyját és nagynénjét, mindenki arra gondol, hogy ezt a szörnyűséget csak a birodalmi rohamosztagosok tehették. Hiszen nem sokkal előtte Kenobi kijelenti, hogy a droidokat áruló Jawákkal csak a pontosan célzó rohamosztagosok végezhettek. De vajon tényleg ők voltak a gyilkosok? Jim Ciscell elmélete szerint nem. Az ő gyanúsítottja nem más, mint Boba Fett. Hogy miért, azt elolvashatjátok a folytatásban.Először is az biztos, hogy Fett ott volt a helyszínen, tehát nyugodtan nyomozhatott az eltűnt droidok után. Hiszen ebben az időben éppen a Tatooine-on volt: nem sokkal a gyilkosság megtörténte után ugyanis Mos Eisley űrkikötőjében láthatjuk a fejvadászt, a Han Solót felkereső Jabba kíséretében:

 

Azt is tudjuk, hogy a Birodalom, illetve személyesen Vader is többször igénybe vette Boba Fett szolgálatait. Ha nem vesszük figyelembe azokat a képregényeket és könyveket (és nem egy ilyen van), amelyekben a Sith Nagyúr és a mandalóri páncélt viselő fejvadász együttműködik, a filmek alapján akkor is egyértelmű, hogy dolgoztak együtt. A Birodalom visszavágban Vader fejvadászokat bérel fel, hogy keressék meg neki az Ezeréves Sólymot. Fettel pedig szorosan együttműködik Han Solo elfogásában, és még egy jelentős gesztust is tesz felé: megígéri, hogy ha Solo a fagyasztás során meghal, a Birodalom fizeti ki neki a Jabba által beígért vérdíjat (nyilván akárkivel nem beszélt volna így a Nagyúr, csak akit ismer és elismer).

 

Tehát Fett mindenképpen a bolygón tartózkodott, és abszolút elképzelhető, hogy Vader (akár titokban) felkérte, hogy nyomozzon neki. De mégis: miért ne lehettek volna a birodalmi rohamosztagosok, akik a Jawákkal és Larsékkal is végeztek? Obi-Wan szerint az apró teremtményeket rohamosztagosok ölték meg, akik ugyanakkor buckalakó-támadásnak próbálták beállítani az esetet. De miért kellett volna a Birodalom katonáinak úgy tenni, mintha nem ők lettek volna? Úgyis mindenki tudta, hogy droidokat keres a Birodalom, hiszen a rohamosztagosok nyilvánosan járőröztek és kérdezősködtek szerte a Tatooine-on. Ellenben egy fejvadásznak, aki nem akarja, hogy a riválisai is megszerezzék a szüksége információkat, érdekében állhat a tanúk végleges elhallgattatása, és saját ottjártának elleplezése. Vagyis kegyetlen, de logikus lépés volt Fett részéről a Jawák és az idős házaspár lemészárlása.Ráadásul a birodalmiaknak egyáltalán fogalmuk sem volt, hogy pontosan milyen típusú droidokat kell keresniük – máskülönben nem vizsgáltak volna át minden robotot. Márpedig hogyha valóban kikérdezték korábban a Jawákat és Larsékat, akkor tudniuk kellett volna, hogy egy R2-est és egy protokoll droidot kell keresniük, akik feltehetőleg egy homokfutón közlekedő fiúval vannak… Akkor nem rutinszerűen akarták volna Luke papírjait ellenőrizni, hanem már eleve úgy mennek oda hozzá, mint gyanúsítotthoz, hiszen olyan robotok voltak nála, amilyeneket kerestek (feltehetőleg egyből a droidokat kezdték volna vizsgálni).A rohamosztagosok mindenképp felsőbb utasításra cselekedtek. A droidok felkutatását célzó akciót minden bizonnyal maga Vader vezette – hiszen a kudarc miatt nem fojtott meg senkit, ami pedig azt jelenti, hogy ez esetben nem egy birodalmi tiszté, hanem az övé volt a felelősség. Felmerül az a kérdés, hogy Darth Vader vajon valóban parancsot adott volna a tanúk megölésére. Vader szerette maga kihallgatni a foglyait (gondoljunk Leiára!), ezért valószínű, hogy katonáinak csak a tanúk őrizetbe vételére adott parancsot. De még ha a Jawák megölésére utasítást is adott volna esetleg, nem valószínű, hogy az idős házaspár életét is ki akarta volna oltani, hiszen Owen és a felesége voltak Vader tudomása szerint az ő utolsó élő rokonai. Persze a társaságukat nem kereste, nem tartotta velük a kapcsolatot, de ezzel egyrészt őket védte, másrészt magát is, a múltjával való szembenézéstől, az emlékektől. Obi-Wan, akit Vader nagy erőkkel kerestetett, nyilván éppen ezért akart éppen a házaspár közelében bujkálni.A Birodalom visszavágban, amikor Chewbacca közbe akar avatkozni Han Solo lefagyasztásakor, Boba Fett gondolkodás nélkül le akarja lőni, de Vader megakadályozza, megmentve ezzel a wukit. Ez is azt mutatja, hogy a Sith Nagyúr ismeri a fejvadászt – másrészt pedig azt, hogy Fettel ellentétben ő nem mindig a gyilkosság módszeréhez akar folyamodni. Nyilván nem véletlenül mutat Boba Fettre Vader akkor, amikor az Ezeréves Sólyom felkutatására bérel fel fejvadászokat, s így szól: “önökre bízom, milyen módszert választanak, de élve akarom őket, nem darabokban”. Az egyetlen eset a filmekben, amikor a Vader számára fontos tanúk “darabokban” végzik, az a halálcsillag terveivel elszökő droidok keresése. Ez lehet tehát a végső, kvázi perdöntő bizonyíték, hogy Boba Fett oltotta ki a Lars házaspár életét, miközben Vader megbízásából a halálcsillag ellopott terveinek visszaszerzésén dolgozott."

 

Engem nem győzött meg, azért nem semmi, hogy unatkoznak egyesek.. :)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen a témán még sosem gondolkodtam, mert nem tűnt olyan fontosnak. :) Bár belegondolva, van benne valami...

 

Nekem inkább mindig az sértette a fülemet, amikor Ben arról áradozik, hogy a rohamosztagosok milyen pontosan lőnek. Aztán később látjuk a filmekben, hogy ~10 m-ről sem képesek eltalálni senkit és semmit... Ezért kár volt leváltani a klónokat és elég gyatra lehetett az a birodalmi kiképzés, vagy lehet a sisak nem volt túl ergonomikus és nem láttak ki belőle rendesen. :D

Ami így visszagondolva gyanús, hogy Luke családja szénné sült csontvázként hevert a homokban. Na most a rohamosztagosokat szinte kizárólag lézerpuskákkal láttuk rohangálni, ami aligha okoz olyan sérüléseket. Még akkor se igazán ha 4-5 "tárat" beleeresztenek vkibe, de ennek eleve nem lett volna értelme. Alapból nem hinném, hogy a rohamosztag ilyen csúnya munkát végezne. Nekem ők úgy jöttek le, hogy céltudatosan elvégzik amit kell és kész (jelen esetben 1-2 lövés), nem tökölnek feleslegesen. Meg eleve semmi értelme nem volt megalázni őket, ha nem válaszoltak a kihallgatásnál, akkor se.

Ellenben mi végezhetett ilyen munkát? Mondjuk egy lángszóró. Vagy vmi keményebb fegyver, Boba-nak meg volt belőle pár. Ő pedig fejvadászként kegyetlenebb módszerekhez is nyúlhatott, már csak szokásból is. Pláne ha mondjuk felidegesítették némi titkolózással.

Mondjuk a java-knál már nem emlékszem annyira a körülményekre, de nem biztos, hogy mindkét esetért ugyanazok felelősek. Szerintem csak Luke családját irthatta ki Boba. A birodalmiak pedig a java-kat, a buckalakókra terelés pedig azért kellhet, hogy ne neszeljék meg, hogy hol tarthatnak az ügyben vagy mondjuk mert a huttok kevésbé örülnének neki, hogy a Birodalom a nyomozáson kívül az ott élőket is lemészárolja csak úgy poénból. Csak mert annak sok értelme nem lett volna, hogy mindkét helyen Boba ténykedik és az egyiknél próbálja álcázni magét, míg a másiknál egyáltalán nem.

A probléma igazából csak az, hogy Boba ugyan a Tatooine-on van, fel is tűnik később, de egyáltalán nem úgy néz ki, mint aki épp a Birodalomnak végez munkát. Jabba-nál ténykedik és úgy tűnik, inkább Solo érdekli. Vagy két vasat tart a tűzben és a droidok mellett Jabba kegyeit is keresi, de nem tudom ez mennyire elképzelhető ismerve a két potenciális munkáltató jellemét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez hülyeség. Egy ilyen volumenű mozzanat nem maradhatna a filmek mögött, a háttérben. Ha Boba nyírta volna ki Luke nagynénjét, nagybátyját, akkor az kiderülne a 3 rész során.

 

Persze, ez egy színes szagos elmélet. szerintem is meredek, de nem e-miatt..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez hülyeség. Egy ilyen volumenű mozzanat nem maradhatna a filmek mögött, a háttérben. Ha Boba nyírta volna ki Luke nagynénjét, nagybátyját, akkor az kiderülne a 3 rész során.

Nem hinném, hogy ez akkora volumenű dolog lenne. A SW amúgy is híres arról, hogy sok, amúgy a galaxis sorsáról döntő mozzanat simán kimarad, mert mindig teljesen a főszálon van a reflektorfény.

Boba Fett státuszszimbólum lett, de a filmekben vajmi kevés szerepe van. A főszál szempontjából teljesen mindegy ki mészárolta le Luke családját, pláne a java-kat. A lényeg az volt, hogy elindította útján a főszereplőt.

Vannak sebei az elméletnek (ahogyan írtam is korábban), de nem több, mint az "eredeti" rohamosztagos verziónak. Nekem egyébként egyik konkrét verzió se kielégítő, szerintem egy másik fejvadász/bérenc volt a tettes. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pedig épp az az SW egyik legfőbb szépsége, hogy mindenki azt lát bele, úgy nézi és értelmezi, ahogy akarja. A filmek fényében gondoltuk volna, hogy Anakinnak tanítványa volt? Vagy azt, hogy Darth Maul túlélte az Ep1-es szeletelést? Szerintem nem sokan... ennek ellenére így történt. Más kérdés, hogy mit sugallnak a filmek, és mi az, amit bele lehet látni és saját értelmezés szerint levezetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván sok belemagyarázós elem van benne, de azért szerintem nem teljesen az.

 

Elég sok olyan dolog ("lyuk") van, ami nincs kifejtve a filmekben, nem tudni hogyan történt, mindenkinek lehet rá egy elmélete. A figura előállt a sajátjával. Bár néhány esetben valóban eléggé túlzásokba esett, de ha neki így kerek a dolog... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy lyuk a történetben, az egy dolog. De ha a történetben egy karakter kerekperec kijelenti, hogy mi történik, és utána ennek vitatására semmilyen esemény nem utal, sőt, az alternatív magyarázat semmilyen kihatással nem bir a filmben látottakra,akkor az már más lapra tartozik. Egy ilyen tévedése Bennek nem maradhatna a filmben minden későbbi utalás nélkül , amiben tisztázzák a helyzetet. Továbbra is tartom, hogy ez az elmélet hülyeség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy lyuk a történetben, az egy dolog. De ha a történetben egy karakter kerekperec kijelenti, hogy mi történik, és utána ennek vitatására semmilyen esemény nem utal, sőt, az alternatív magyarázat semmilyen kihatással nem bir a filmben látottakra,akkor az már más lapra tartozik. Egy ilyen tévedése Bennek nem maradhatna a filmben minden későbbi utalás nélkül , amiben tisztázzák a helyzetet. Továbbra is tartom, hogy ez az elmélet hülyeség.

Azért érdemes vigyázni ezzel, mert tucatnyi melléfogást láttunk a Saga-ban. A fontosabbak ki lettek fejtve, a kevésbé fontosak meg lógva maradtak. A történet szempontjából teljesen érdektelen, hogy mi történt Luke családjával, a lényeg, hogy meghaltak. Rengeteg sebből vérzik, hogy a rohamosztagosok tették, de valószínűleg a készítők se foglalkoztak ezzel a momentummal. ;)

 

Ben meg azért beszélt érdekességeket akkortájt. Most így hirtelen nem is vagyok abban biztos, hogy Luke családjáról nyilatkozott volna. A jawa-król jelentette ki, hogy rohamosztagosok ölték meg őket, de az még reális is lehet. Aztán Luke elrohant, visszajött, hogy mindenkit megöltek és nincs miért maradnia.

Azért azt se felejtsük el, hogy Obi háborúba hívta Luke-ot, aki nem akart menni. Az eset után pedig bevállalta, (részben azért) mert fűtötte a bosszú a Birodalom ellen. Ez igencsak kapóra jött az öregnek, nyilván nem fogott bele magyarázkodásba. Pláne, hogy aligha tudhatta mi történt a háznál, hisz ott sem volt. Csak mi és Luke látta a nyomokat. Meg azért nagyobb titkot is elsumákolt a jó Ben, hogy meggyőzze Luke-ot. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is tartom, hogy ez az elmélet hülyeség.

Igen. A probléma, hogy itt egy nem létező lyukat akarnak betömni. A film elég pontosan megmondta, hogy mi történt. Vader leküld egy osztagot a kabin után, látjuk is őket ahogy a droidok után kutakodnak a sivatagban, Obi-Wan megállapítja hogy a jawákat kinyirták és Luke rájön hogy ha a jawák beszéltek akkor már a Larrs farmra is eljutottak és lőn.

Van egy rakás rész és jelenet, ahol a film hagy teret az agyalásra. De ez nem ilyen. Semmilyen plusz értelmet nem ad semminek ha nem a rohamosztagosok voltak, sőt csak elvesz a történetből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmilyen plusz értelmet nem ad semminek ha nem a rohamosztagosok voltak, sőt csak elvesz a történetből.

Pontosan! Ez egy sarkalatos pont, hogy itt annak kellett lennie amit mondanak a szereplők, mert Luke drámája is ezen alapszik. Első blikkre ez egy egyszerű Birodalom mosdatásnak tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. A probléma, hogy itt egy nem létező lyukat akarnak betömni. A film elég pontosan megmondta, hogy mi történt. Vader leküld egy osztagot a kabin után, látjuk is őket ahogy a droidok után kutakodnak a sivatagban, Obi-Wan megállapítja hogy a jawákat kinyirták és Luke rájön hogy ha a jawák beszéltek akkor már a Larrs farmra is eljutottak és lőn.

Van egy rakás rész és jelenet, ahol a film hagy teret az agyalásra. De ez nem ilyen. Semmilyen plusz értelmet nem ad semminek ha nem a rohamosztagosok voltak, sőt csak elvesz a történetből.

Abszolút így érzek én is. Az elmélet kiagyalója azt a pontot támadta, hogy a rohamosztagosok miért akarják a buckalakókra kenni a történetet. Ezzel anno mi is foglalkoztunk, és ennél sokkal egyszerűbb magyarázatra jutottunk: nem akarják felhívni a figyelmet a két droidra, akik az elpusztíthatatlan HCS gyengeségeit tartalmazó tervrajzokat szállítják. Boba Fettnek egyébként is van egy karaktere, amit eredendően térítene másik irányba, ha kiderülne róla, hogy ártatlanokat gyilkolt, mindezt off-screen, mindezt úgy, hogy még csak utalás, és stb. sincs rá. Nagyon gáz lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan! Ez egy sarkalatos pont, hogy itt annak kellett lennie amit mondanak a szereplők, mert Luke drámája is ezen alapszik. Első blikkre ez egy egyszerű Birodalom mosdatásnak tűnik.

Miért lenne a Birodalom mosdatása? Nyilván bárki követte el a balhét, nem önszántából vagy poénból tette, hanem mert felbérelték, csak túlzásba vitte a példastatuálást. ;)

 

Ellenben én továbbra sem értem miért dicsőíti Obi annyira a rohamosztagosokat (szerintem még benne vannak az emlékek a klónokról), ill. miért néz ki teljesen máshogy a helyszín (Luke-háznál), mint ahogyan kéne neki egy rohamosztagos mészárlás után.

 

Egyébként konkrétan elhangzott (a szereplők szájából), hogy ki tette azt a szörnyűséget? Csak mert Obi monológja más ügyre vonatkozik, Luke meg mintha nem mondana konkrétumot. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért lenne a Birodalom mosdatása? Nyilván bárki követte el a balhét, nem önszántából vagy poénból tette, hanem mert felbérelték, csak túlzásba vitte a példastatuálást. ;)

 

Ellenben én továbbra sem értem miért dicsőíti Obi annyira a rohamosztagosokat (szerintem még benne vannak az emlékek a klónokról), ill. miért néz ki teljesen máshogy a helyszín (Luke-háznál), mint ahogyan kéne neki egy rohamosztagos mészárlás után.

 

Egyébként konkrétan elhangzott (a szereplők szájából), hogy ki tette azt a szörnyűséget? Csak mert Obi monológja más ügyre vonatkozik, Luke meg mintha nem mondana konkrétumot. ;)

Nem kell elhangoznia, mert ha nem a rohamosztagosok ölték volna meg őket, nem működne a jelenet:

 

Obi-wan kijelenti, hogy ilyen lövései csak a birodalmi rohamosztagosoknak vannak.

Luke el kezd gondolkodni arról, hogy miért ölnek a rohamoszik Jawakat.

Rájön, hogy a droidok a lényegesek.

Rájön, hogy a Jawaktól ők vették meg őket.

Haza indul.

Felfedezi a pusztítást.

Obi-wanhoz visszatérve Ben jelzi neki, hogy a droidok már az uralkodónál lennének, és Luke sem menthette volna meg a nevelőit.

 

 

Na most ebben a jelenetben egyértelmű, hogy a rohamosztagosok, akik meg tudták az infot a jawaktól, ölték meg Luke rokonait, ellenkező esetben nem működik az utalás. Nyilván be lehet ide szúrni, hogy Ben esetleg tévedett, de ez a jelenet elég erős motiváció Luke-nak a későbbi birodalom elleni harcban ahhoz, hogy tisztázzák a rokonai halálát. Ha Fett ölte volna meg őket, akkor valahol a 3 rész során ennek muszáj lett volna kiderülnie, ilyen "sunnyogás" nem mehet a háttérben mindenféle nyom nélkül.

 

Fölöslegesnek érzem a jelenet körüli hajcihőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már ne is haragudj, de ez egy értelmezhetetlen mondat. :)

Valóban kissé nyakatekert lett. :D Elnézést, vizsgaidőszak van. :P

 

A lényeg az, amit már írtam először is. A helyszínen száll a fekete füst és szénné égett hullák fetrengenek a ház előtt. Ilyen nyomokat nem hagynak a sima lézerpuskák. Most akkor odamentek a rohamosztagosok lángszórókkal, gránátokkal és rakétavetőkkel kihallgatni néhány fegyvertelen öregembert? Aztán amikor nem jött össze a vallomás, akkor kihívták őket és addig lőtték őket, amíg így nem néztek ki? Nem igazán vall ez a rohamosztagosok módszereire. Még Vader is "büszke" lett volna arra a vérfürdőre, amit ott rendeztek.

Másrészt pedig a jawa-knál lévő nyomok nem igazán hasonlítanak a másik helyszínre. Erre gondoltam. ;)

 

Nem kell elhangoznia, mert ha nem a rohamosztagosok ölték volna meg őket, nem működne a jelenet

Attól még, hogy nem ők tették, a Birodalom tette, így szerintem a jelenet érdemi része működik. Amúgy a rohamosztagosok leadhatták a drótot bkinek, aki benne volt a buliban. Akár Vader is meglátogathatta volna volt családját, de persze magam sem gondolom ezt komolyan. :)

 

Obi-wan kijelenti, hogy ilyen lövései csak a birodalmi rohamosztagosoknak vannak.

Ezt már kifejtettem, nevetséges mondat. ;)

 

Nyilván be lehet ide szúrni, hogy Ben esetleg tévedett, de ez a jelenet elég erős motiváció Luke-nak a későbbi birodalom elleni harcban ahhoz, hogy tisztázzák a rokonai halálát.

Egyrészt Obi-Wan nem látta a helyszínt, nem is mondta, hogy rohamosztagosok tették. Joggal feltételezte, hogy a Birodalom keze van a dologban, de ez nem is ellentmondás. Másrészt pedig (bizonyos szemszögből nézve) el lett sunnyogva ki is az a Vader, mert meg kellett győzni Luke-ot a Szövetséghez való csatlakozásról.

 

Ha Fett ölte volna meg őket, akkor valahol a 3 rész során ennek muszáj lett volna kiderülnie, ilyen "sunnyogás" nem mehet a háttérben mindenféle nyom nélkül.

Szerintem sem Boba tette. ;)

 

Utólag persze tisztázhatták volna mi volt, de miért tették volna? Az egésznek az érdemi része nem ez volt. Nagyobb horderejű részletek se lettek letisztázva, mert a főszál szempontjából nem érdekesek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól még, hogy nem ők tették, a Birodalom tette, így szerintem a jelenet érdemi része működik. Amúgy a rohamosztagosok leadhatták a drótot bkinek, aki benne volt a buliban. Akár Vader is meglátogathatta volna volt családját, de persze magam sem gondolom ezt komolyan. :)

Sőt akár maga az Ewok atyaúristen is ellátogathatott a Tatuinra, hogy kinyírja Luke nevelőit, vagy, ami logikusabb, a Birodalom tette, ahogy erre a filmekben található nyomok 99,9%-ban utalnak. Azt meg, hogy mi történt Owenékkel, elég könnyű megmagyarázni. Mivel gyanították, hogy ők a végfelhasználók, szépen rájuk gyújtották az egész helyet, hadd égjenek le droidostól, mindenestül. Az égő Beruék kimenekültek a házból, de szétégtek. Utána a rohamosztagosok átnézték a nyomokat, de nem voltak ott a droidok.

 

Továbbra sem értem, hogy miért vitatkozunk egy full nyakatekert, a történetbe nem illeszkedő, arra semmilyen szinten semmivel sem utaló dologról, amikor van egy logikus, karakter kímélő (mármint Bobáé), kézenfekvő megoldás. A teóriát gyártó gondolatmenetét követve akár Greedo is kicsinálhatta volna Owenéket: ő is ott volt a Tatuinon, ő is fejvadász volt, és az ő karakterének a megírásából is kifelejtették "volna" ezt a vonalat, akárcsak Bobáéból. Sőt, továbbmegyek: Greedo megvádolása pont ugyanakkora logikátlanság és baromság lenne, mint Bobáé. Akkor miért nem ő tette?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt akár maga az Ewok atyaúristen is ellátogathatott a Tatuinra, hogy kinyírja Luke nevelőit, vagy, ami logikusabb, a Birodalom tette, ahogy erre a filmekben található nyomok 99,9%-ban utalnak.

Így van, efelől nekem sincs kétségem. ;)

 

Azt meg, hogy mi történt Owenékkel, elég könnyű megmagyarázni. Mivel gyanították, hogy ők a végfelhasználók, szépen rájuk gyújtották az egész helyet, hadd égjenek le droidostól, mindenestül. Az égő Beruék kimenekültek a házból, de szétégtek. Utána a rohamosztagosok átnézték a nyomokat, de nem voltak ott a droidok.

A semmi közepén miért kéne szó nélkül rágyújtani vkikre a házukat? Nem kihallgatni akarták őket? Csak mert akkor esetleg arra is rájöhettek volna, hogy hol vannak azok a droidok, ha már ott nem. ;) Eleve, a droido(ka)t nem épségben akarták?

 

Továbbra sem értem, hogy miért vitatkozunk egy full nyakatekert, a történetbe nem illeszkedő, arra semmilyen szinten semmivel sem utaló dologról, amikor van egy logikus, karakter kímélő (mármint Bobáé), kézenfekvő megoldás.

Mert szerintem korántsem annyira kézenfekvő és logikus az a bizonyos megoldás. Amúgy az szerintem is nyakatekert, hogy Boba tette volna. Ha esetleg még nem lenne teljesen tiszta, én nem azt a verziót "támogatom", amit felvetett az a figura. Csak arról ugrott be ez a problémakör és ha már felvetődött, akkor leírtam a saját kétségeimet. ;)

 

Arra egyébként mi lehet a magyarázat, hogy Obi-Wan szerint annyira pontosak és jók a rohamosztagosok? Ez engem jobban zavar, mint ez a Luke családjával kapcsolatos sztori. Anno már legelőször is nagyon szúrta a szemem. Ben leírása alapján én kb. elitkatonáknak képzeltem el a rohamosztagosokat, aztán csalódnom kellett, hogy kb. minden szereplő jobb katona volt náluk. Vagy csak a buckalakókhoz képest gondolta? De akkor is miért mondta, hogy csak ők céloznak így?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.