Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Valóban így van. Azt várjuk (várják sokan) tőle, hogy minden aprócska részlet stimmeljen az elmúlt 30 év filmtechnikájának és filmes igényeinek ellenére, és a filmekben magyarázza meg az összes nyitva maradt kérdést. Nekem erre a legjobb példa, amikor megkérdezik tőle, hogy miért terjed a vákuumban a hang az SW univerzumában? Lucas válaszászának lényege: Csak! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pont azt szeretem az SW -ben, hogy sok minden ránk van bízva. Lucas mesélési módja eléggé lakonikus, csak a legfontosabb dolgokat magyarázza meg. Ezért tudunk még mindig filózni a történet különböző elemein.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem is érdekelnének már ezek a logikai bukfencek, mert mondod, hogy van éppen elég, de nem rémlik, hogy egyszer is írtál volna ennél többet. Pedig már a chapterezéssel is az ötödik filmnél járunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, természetesen én is Lucas-párti vagyok. :) Nem kell mindent megmagyarázni a filmekben. Arra való a könyvváltozat, az EU, az enciklopédiák és a saját kis agyunk. Persze nem árt figyelembe venni az egyes információk értékét (Canonok).

Az ellentmondásokkal meg az a helyzet, hogy pont annyira megmagyarázhatók, elsimíthatók, amennyire mi akarjuk. Erre a legjobb példa Artu esete: sokan kérdezik, hogy miért nem repül az Ep4-5-6-ban? Hisz az Ep2-3-ban repült (eredetileg az Ep1-ben is tervezték), és hát egyik filmben sem történt vele semmi, ami megmagyarázná, hogy miért nem repül. A filmeken kívüli dolgok pedig nem számítanak. Lehetséges magyarázatnak sok mindent lehet mondani, most nem sorolnám. Inkább visszakérdeznék: Artu az Ep5-ben ködösítésre is képes (Bespin). Ez a funkció bizony a többi részben is jól jönne, nem egyszer. Miért nem használja, ha egyszer semmilyen információ nincs róla, mikortól képes erre? És csak Artuval kapcsolatban akad még pár hasonló kérdés. Lényeges kérdések, amit a filmekben meg kell magyarázni? Szerintem nem. Mi meg jól elszórakozhatunk a magyarázatok keresésén... :D

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem is érdekelnének már ezek a logikai bukfencek, mert mondod, hogy van éppen elég, de nem rémlik, hogy egyszer is írtál volna ennél többet. Pedig már a chapterezéssel is az ötödik filmnél járunk.

Az EPV -ben van rengeteg állítólag. Gondolom ha odaér a chapter, írni fog róluk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...
  • 2 héttel később...
Most láttam a Film+on az előzetesét és mintha Luke kezében zöld fénykard lett volna, tehát a 2004-es változat kerül a TV-be? :)

Az egy érdekes fordulat lenne, mivel az ep5-höz nincsen szinkron. Szóval, szerintem nem (és az ég óvjon meg minket attól, hogy a Film+ készítsen hozzá szinkront).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy érdekes fordulat lenne, mivel az ep5-höz nincsen szinkron. Szóval, szerintem nem (és az ég óvjon meg minket attól, hogy a Film+ készítsen hozzá szinkront).

Gondolom EPIV -et akartál írni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom EPIV -et akartál írni.

Jaja, jól írtam. Ha az ep4 a 2004-es lenne, aztán az ep5-öt is leadnák, gondolom akkor már az sem lenne a '97-es verzió. Viszont, az ep4 és 6-al ellentétben az ep5-ben ugye van szövegbeli változtatás, amihez semmilyen tekintetben (értelem, vágás, ajakszinkron) nem passzol az eredeti magyar szöveg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öööö az EPIV -ről van szó szerintem.

Igen, de az ep5 kibővítése a magyarázat arra, hogy a Film+ miért nem adhatná le elvben a 2004-es ep4-et... az meg szvsz frenetikus marhaság lenne, ha az ep4 2004-es lenne, az ep5 '97-es, az ep6 meg megint 2004-es.

Na meg eleve, bővítés ide vagy oda, a 2004-eshez ígyse, úgyse készült szinkron, szóval azt még el is kell készíteni, vagyis hozzá kell igazítani az SE szinkronját. Szóval, már csak ezért sem lesz 2004-es.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de az ep5 kibővítése a magyarázat arra, hogy a Film+ miért nem adhatná le elvben a 2004-es ep4-et... az meg szvsz frenetikus marhaság lenne, ha az ep4 2004-es lenne, az ep5 '97-es, az ep6 meg megint 2004-es.

Na meg eleve, bővítés ide vagy oda, a 2004-eshez ígyse, úgyse készült szinkron, szóval azt még el is kell készíteni, vagyis hozzá kell igazítani az SE szinkronját. Szóval, már csak ezért sem lesz 2004-es.

Szerintem kicsit túl van már magyarázva ez a dolog. :) Phobos valószínűleg rosszul látta. Ennyi. :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kicsit túl van már magyarázva ez a dolog. :) Phobos valószínűleg rosszul látta. Ennyi. :|

Nincs ezen semmi sem túlmagyarázva, csak a kedvedért részleteztem, mivel úgy tűnt, nem érted, miért hoztam fel az ep5-öt. De valószínű téynleg rosszúl látta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon durva, hogy a film+-on leadják.Azon a csatornán ahol zs-filmek tömkelege kerül levetítésre Lorenzo Lames, Michael Dudikoff, Don "The Dragon" Wilson és hasonló kaliberű "színészek" főszereplésével.Azért a Star Wars egy filmtörténeti alkotás, nem hinném hogy ebben a közegben kéne vetíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon durva, hogy a film+-on leadják.Azon a csatornán ahol zs-filmek tömkelege kerül levetítésre Lorenzo Lames, Michael Dudikoff, Don "The Dragon" Wilson és hasonló kaliberű "színészek" főszereplésével.Azért a Star Wars egy filmtörténeti alkotás, nem hinném hogy ebben a közegben kéne vetíteni.

Ez úgy alapból jellemző mindegyik csatornánkra :) De azért a Film+-on is elég sok normális film megy, tegnap pl. a Szökevény volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.