Ugrás a kommentre

A fénykardpárbaj


csoli1138

Ajánlott hozzászólás

Nos remélem megér egy topicot. Számomra nagy élmény volt. Jó helyszín, jó ötletek, megoldások.

A teaser snittjét nem tartalmazta...

Tetszett, ahogy a sok fát kivagdossák közben. Jó mozdulatok is voltak dögivel.

Rey stílusa érdekes volt. Többször is próbált szúrni, nagyon tetszett. Finn megtette ami tőle telt.

Nagyon komolyat kapott végül szegény. De Kylo is. Nem hittem, de ki kell mondani; alulmaradt.

Felmerült pár kérdés is mert az adrenalintól nem emlékszem tisztán:

Kylo kardját elintézte Rey? Volt aki azt mondta, hogy a keze is bánta Kylo-nak.-Na ez nekem nincs meg, csak az amit az arcába kapott.

A maszk lehet, hogy ezentúl állandóra fent lesz. ;)

Az is tetszett, hogy nem lett menekülőre fogva a dolog, hanem egy külső behatás választotta el őket.

 

Szóval nektek hogy tetszett? Én nem avatnám a saga új legjobb párbajának, de emlékezetes és igazán klassz volt!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

. Nem hittem, de ki kell mondani; alulmaradt.

Konkrétan Rey feltörölte vele a hómezőt.

Kylo kardját elintézte Rey? Volt aki azt mondta, hogy a keze is bánta Kylo-nak

A kard szerintem megmaradt. Ami a kezét illeti: volt egy vágás amire teljesen azt hittem hogy Kylo keze nyisz, de aztán megvolt a következő képen. De elég bénultan lógatta.

Viszont nagyon úgy lett megoldva hogy akár bele is halhatott. Snoke mondja hogy szedjék össze, de közben esett szét alattuk a bolygó úgyhogy ha van egy kis önkritikájuk akkor meghalasztják.....

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Konkrétan Rey feltörölte vele a hómezőt.

 

A kard szerintem megmaradt. Ami a kezét illeti: volt egy vágás amire teljesen azt hittem hogy Kylo keze nyisz, de aztán megvolt a következő képen. De elég bénultan lógatta.

Viszont nagyon úgy lett megoldva hogy akár bele is halhatott. Snoke mondja hogy szedjék össze, de közben esett szét alattuk a bolygó úgyhogy ha van egy kis önkritikájuk akkor meghalasztják.....

Kizárt. Hux biztos időben felsugározta! :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont nagyon úgy lett megoldva hogy akár bele is halhatott. Snoke mondja hogy szedjék össze, de közben esett szét alattuk a bolygó úgyhogy ha van egy kis önkritikájuk akkor meghalasztják.....

Amennyi idő alatt kivitték Finnt, Kylót is simán kivihették. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont nagyon úgy lett megoldva hogy akár bele is halhatott. Snoke mondja hogy szedjék össze, de közben esett szét alattuk a bolygó úgyhogy ha van egy kis önkritikájuk akkor meghalasztják.....

 

Biztos nem ilyen súlytalanul ölnék meg ha meg is ölnék, ami egyébként a karakter teljes kasztrálása lenne így sem valami tekintélyes főgonosz. Ha ránézek az jut eszembe, hogy legszívesebben adnék neki visszakézből egy "stricipofont" amikor hisztizik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az összecsapás sokkal inkább a régi trilógia párbajait idézte, a prequelhez képest kevés akrobatikus mozdulattal. Ahhoz képest, hogy Rey csak most ismerkedik az Erővel, jól helyben hagyta Kylo-t, ami persze inkább a maszkos csávót minősíti (hogy azt már ne is említsük, hogy még Finn is képes volt őt megsebezni).

 

Kylo sok esetben egyelőre inkább dühöngő tinédzsernek tűnt, tele komplexusokkal (amikor szétzúzza a monitorokat, ez jól megnyilvánul), a nagyfaterhez még fel kell nőnie. Azért az első lépést már megtette afelé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fénykardpárbajnál az, hogy Kylot ilyen könnyen lenyomták (még akkor is, ha teszem azt mondjuk Finn még rohamosztagosként, ha nem is fénykarddal, hanem azzal a spéci közelharci fegyverükkel, de kapott ilyesmi kiképzést + Rey-t meg nagyon mélyen átjárja az erő) nekem nem annyira tetszett. Ha úgy lett volna megkomponálva ez a csata, hogy végig Kylo dominál és Rey az Erő segítségével azért nehezen de fel tudja venni vele a versenyt és a végén a bolygó "összeomlása" miatt elmenekül Finnel az nekem jobban bejött volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez az. Rey életében nem vívott még mégis érdekes módon legyűrte. Mondjuk tudat alatt szabadon áramlott az Erő. Így talán elfogadható. Ezt a párhuzamot a Rebelsben màr láttuk Kanen vs a Főinkvizítornál. Ott is Kanennél szabadon áramlott az Erő mint most Reynél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Rey esetében nem egy szimpla Erőhasználóról beszélhetünk. Ahogy szinte megszállta az ihlet, izé az Erő, az nem normális az eddigi SW-ismereteink alapján, de a fénykard általi "kiválasztottsága" sem. Jelenleg azt gondolom, hogy Reyre vonatkozik az awakens valamilyen formában, és a csajban van valami nagyon különleges. Nem véletlenül nem tudunk meg róla többet, egyelőre még második neve sincs. Fantasztikus volt, ahogy Kyloval szemeztek, várom, hogy ezek a pillanatok bővebb értelmet kapjanak majd a két folytatásban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pedig nagyszerű volt a párbaj, igazi adrenalin bomba. Tetszett ahogy Ben elintézte Finn -t, pont ezt vártam. Úgy hazavágta, hogy a film végéig kómában is maradt. Az nagyon erős jelenet volt amikor a kis oldalpengéket belenyomta Finn vállába. :para: Na de Rey belépése volt az igazán nagyon dolog! Az a mód, ahogy belépett. Itt ért a tetőpontjára az a folyamata ami még Maz kastélyában indult meg benne. Egyébként sokáig Kylo dominál, egészen addig amikor felajánlja Rey -nek, hogy majd ő kitanítja. Ott a lány olyat nyújt megint amit egész egyszerűen előtte soha senki. Mély koncentrációval túllép önmagán, és felveszi a harcot Kylo -val. Nem tudom mi lesz ebből a lányból, de nem piskóta az biztos. Szerintem Snoke kezdhet izgulni, bármit is tudjon a zombi képű. Az volt a legszebb ahogy, mint egy jelképesen, a harcoló feleket a szétnyíló föld választja el egymástól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Rey esetében nem egy szimpla Erőhasználóról beszélhetünk. Ahogy szinte megszállta az ihlet, izé az Erő, az nem normális az eddigi SW-ismereteink alapján, de a fénykard általi "kiválasztottsága" sem. Jelenleg azt gondolom, hogy Reyre vonatkozik az awakens valamilyen formában, és a csajban van valami nagyon különleges. Nem véletlenül nem tudunk meg róla többet, egyelőre még második neve sincs. Fantasztikus volt, ahogy Kyloval szemeztek, várom, hogy ezek a pillanatok bővebb értelmet kapjanak majd a két folytatásban.

 

Beidézem magamat, hogy lásd mennyire egyetértünk: :)

 

...Anakin kettőssége. A két leszármazott az Ő két énje lehet. A pengék összeakasztásánál volt Rey ébredése, de már korábban is pislákolt ugyebár.

 

A film címe magyarázza Rey-t. Ilyen egyszerű. A lánynak biztos hogy van múltja az erő világában.

 

Annyira nagyszerű, hogy nem is igaz!!! :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo Ren mozgásán látszott, hogy a találat után mér nem a finomabb/precízebb, hanem inkább az elnagyolt mozdulatok jellemezték a mozgását, ami érthető, ha hasi sérülést szenved az ember. Utána az sem tett jót neku, hogy Finn is elkapta a kezét

Rey döfködései nekem is bejöttek, rögtön az epIV-es párbaj ugrott be róluk. Bár a vége tényleg lehetett volna inkább patt, mert fizikális és pszihés hátrány ide vagy oda, Kylo Rennek már csak a képzettségéből kiindulva be kellett volna húznia ezt a párbajt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2. mozis meggtekintés után azthiszem egyértelmű, hogy van lassítás a pengék összeakasztásánál.

A katarzis közepette volt időm megfigyelni egy balról jobbra szép lassan átúszörös kard-parázs darabkát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez a párbaj összességében tetszett. Kylo lenyomta Finn-t, Kylo-t meg Rey, ahogyan kell. Ügyes húzás volt, hogy Kylo már korábban megsérült, így ezzel lényegében tökéletesen magyarázható a visszafogottabb teljesítménye. Meg eleve nem tudjuk mennyire volt képzett kardforgató. Azért Finn biztos kapott vmi kézifegyveres kiképzést Rohamosztagosként, meg amúgy se húzta olyan sokáig, bár megsebezte Kylo-t. Rey meg kifejezetten ügyesen harcolt a bottal, szóval amúgy is volt érzéke az ilyesmi fegyverekhez. Arról nem is beszélve, hogy mennyire vele volt az Erő, milyen gyorsan tanult, ill. nagyon úgy tűnt, hogy ahhoz a kardhoz minden eddiginél durvább kötődése volt.

 

Nagyon bejött, hogy a párbaj sokkal látványosabb volt, mint az OT-beliek (érthető módon), mégis visszafogottabbak, mint a PT-sek. Vagyis látszott, hogy a résztvevők messze nem olyan spílerek, mint mondjuk Obi, Sidious, Yoda vagy Anakin, mégis hihetetlenül hangulatos és mutatós párbajt hoztak össze. Az is nagyon jó volt, hogy a keresztpengének is jutott szerep, így azok is megkapták a választ, akik előzetesen teljesen értelmetlennek és önveszélyesnek tartották. A végén elsőre kicsit furcsa volt, hogy ezzel a "kettészakad a föld" megoldással zárták az egészet, de utólag belegondolva, egész jó volt. Sőt, nem is nagyon lett volna más út, ha egyedibb és hosszabb távon kifizetődő megoldást akartak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagyis látszott, hogy a résztvevők messze nem olyan spílerek,

Inkább hétköznapiak, ami nem azt jelenti, hogy nem ugyanolyan ügyesek. Csak éppen színpadiasság nélkül vívnak. Rey pedig alkalmazza a Jon Snow által adott tanácsot: a hegyes végével szúrunk :D Bocs a kitérőért, de ez a duma jutott eszembe látva Rey vívását, bár egy valódi kard nem ugyanaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább hétköznapiak, ami nem azt jelenti, hogy nem ugyanolyan ügyesek. Csak éppen színpadiasság nélkül vívnak.

Azért nekem eléggé úgy tűnt, hogy nem is annyira jó kardforgatók, mint a PT idejében sokan. Arra gondolok, hogy azért nekem nem tetszett volna, ha Rey csak úgy érzésből úgy nyomta volna, mint Obi vagy Anakin. Vagy Kylo nem tudom milyen kiképzést kapott, de ugye már nem élt olyan, aki a PT érájában tanult volna, ahol évszázadokra visszamenőleg személyesen adták tovább (hosszú évekig tartó képzés során) a fénykardhasználat terén is a tudást. Szóval Kylo-nál is furcsa lett volna, ha Maul vagy Dooku szinten nyomja a show-t. Ez így szerintem tökéletes volt ilyen téren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a környezet lezúzása mellett az is nagyon ütött, amikor Kylo a szakadék szélén összeakasztja a kardját Rey-jel és mindkettejük arca előtt váltakozik a kék-piros fény. Kylo, aki nem biztos magában és a filmben vívódott a sötét és világos oldal közt, ill. Rey, aki csak most eszmélt rá az erejére és próbálják elcsábítani a sötétségbe.

 

Rey vívóstílusa amúgy mintha Sidious-énak és Vader-ének az ötvözete lenne. Ha esetleg valami miatt megválna az ominózus fénykardtól, (vagy esetleg a mellé) sajátot készítene, akkor mit szólnátok hozzá, ha egy duplapengéset dobna össze? Jól tudott vívni azzal a bottal, amihez leginkább talán egy olyan hasonlít, amilyen mondjuk Maul-nak is volt. Nekem nagyon tetszene egy ilyen világos oldalon egyedibb megoldás. A TCW-ben vagy a Rebels-ben már a világos oldalon is voltak egyedi kardok, de filmen is jó lenne ilyet látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.