Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

Akkor kezdeném azokkal az apróságokkal, amikre felfigyeltem.

Megmosolyodtam, amikor Finn kereste a kötszert, hogy összefoltozza Chewie-t, és közben megtalálta Luke gyakorló labdáját az epIV-ből.

Szintén jópofa volt, hogy a rohamosztagosok Rey menekülése közben az új BT-17-esről beszéltek.

 

Egyelőre a részemről ennyi, de a hétvégén még megnézem még egyszer, hátha fellelek valami rejtett utalást.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor aktiválódott a dejarik-tábla, Chewie hogy felkapta a fejét. :D De most sajnos nem volt idő játszani. Egyébként volt egy olyan érzésem, hogy 30 év alatt a hiperűrutazás nagyot fejlődött, a Falcon sokkal rövidebb idő alatt tett meg nagy távokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez volt ugye a látomás első helyszíne, ami felbukkant a fénykard megérintésekor. Abban a pillanatban egyébként lehet hallani egy aktiválódó fénykardot és egy Vader lélegzést. Ez még pluszba ráerősít Felhővárosra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy-két infó a Visual Dic.-ből, ami kánonnak számít:

 

-Az ep.7 idején a Köztársasági flotta rendelkezik a legnagyobb csapásmérő erővel. Viszont a haderejük kisebb mint amekkora a Galaktikus Köztársaságé volt a Klón-háború idején

-A Köztársaság szakitani akart a régi hagyományokkal ezért a központot nem Coruscanton rendezték be. A főváros helye folyamatosan változik és a székhelyről mindig szavazás dönt. Az ep.7 idején a szenátus helye Hosnian Prime. Ezt a bolygót pusztitja el a Starkiller bázis. A becsapódás előtti pillanatokban látjuk az aktuális kancellárt Lanever Villecham-ot, akit leírása szerint az Első Rend nyújtotta fenyegetésnél sokkal jobban érdekel a kereskedelem megfelelő menedzselése (a filmben Hux utal is egyébként a Szenátus végére) Érdekesség, hogy megváltoztatták a Köztársaság vezetőjének a titulusát. Nem főkancellár (Supreme Chancellor), hanem csak simán kancellár (Chancellor)

 

Ezen infók alapján szerintem az ep.8-ra egy újfajta háború várható, amelyben a köztársasági haderő és az ellenállás vagy külön-külön vagy összefogva harcol az Első Rend ellen.

 

Íme a néhai kancellár és a szenátusról szóló rész:

9I89gfk.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Bomarr! Kicsit sajnálom, hogy erre nem tértek ki a filmben. :(

Először én is így gondoltam. De igazából a film cselekménye nem kívánta meg ezeket az információkat. Mert a nagy-volumenű szál valószínűleg a 8.részben kezdődik egy Köztársaság - Első rend háborúval és ezek a információk oda kellenek és ésszerűbb majd ott a film elején felvázolni mi hogy volt és most hogy állnak az erőviszonyok mint hogy most amikor az egész film Rey-re van építve és nem a háborúra meg a politikára. Mindent a maga idejében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez világos. Csak így elég kuszák voltak a viszonyok a 7. részben. Nekem egy nézés után nehéz volt belőni, hogy az Ellenállás miért különbözik a Köztársaságtól, mi a célja az egyiknek és mi a másiknak. Nem lennék meglepve, ha kivágtak volna néhány erre vonatkozó jelenetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez világos. Csak így elég kuszák voltak a viszonyok a 7. részben. Nekem egy nézés után nehéz volt belőni, hogy az Ellenállás miért különbözik a Köztársaságtól, mi a célja az egyiknek és mi a másiknak. Nem lennék meglepve, ha kivágtak volna néhány erre vonatkozó jelenetet.

Az tény 1-2 információ-t adó párbeszéd elfért volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ellenállás háttere.

 

A small, secretive private military force, the Resistance was founded by rebel hero Leia Organa to monitor the actions of the First Order. Most New Republic power brokers tolerate the Resistance while regarding Organa and her fighters as dead-enders with an unfortunate fixation on the past. Organa’s cash-strapped movement relies on credits, ships and equipment quietly funneled to it from the few senators who share her concerns.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez világos. Csak így elég kuszák voltak a viszonyok a 7. részben. Nekem egy nézés után nehéz volt belőni, hogy az Ellenállás miért különbözik a Köztársaságtól, mi a célja az egyiknek és mi a másiknak. Nem lennék meglepve, ha kivágtak volna néhány erre vonatkozó jelenetet.

Komolyan nem értem, mi volt ezen olyan hűde bonyolult. Már ránézésre látni, hogy az Ellenállás egy ici-pici, jelentéktelenül pöcsköszörű katonai szervezet, aminek van tíz X-szárnyúja, azt csókolom. A céljaik sem voltak valami rejtélyesek: eltakarítani a fenében a Birodalom maradványait. A Köztársaságnak meg nyilván az, ami minden kormánynak: létezni, működni. Komolyan, azért ennyire nem volt bonyolult a film... És még én nem olvastam Képes Enciklopédiákat, csak láttam a filmet, és ezt ott helyben, a moziban levettem. Higgyétek el, amit láttok és ne bonyolítsátok agyon. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyan nem értem, mi volt ezen olyan hűde bonyolult. Már ránézésre látni, hogy az Ellenállás egy ici-pici, jelentéktelenül pöcsköszörű katonai szervezet, aminek van tíz X-szárnyúja, azt csókolom. A céljaik sem voltak valami rejtélyesek: eltakarítani a fenében a Birodalom maradványait. A Köztársaságnak meg nyilván az, ami minden kormánynak: létezni, működni. Komolyan, azért ennyire nem volt bonyolult a film... És még én nem olvastam Képes Enciklopédiákat, csak láttam a filmet, és ezt ott helyben, a moziban levettem. Higgyétek el, amit láttok és ne bonyolítsátok agyon. ;)

 

Ez igaz Dzséjt, de egy icipicit világosabb interpretáció nem ártott volna. Nekem pl. a 60 éves szüleim is megnézték és ezt a részt ők sem fogták annyira, és sok más helyről is hallottam, tehát ez a része valóban elég pongyolán lett bemutatva....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés James Arnold Taylor-hoz (Obi-Wan hangja) Twitteren

"So I really needed a pause button while watching, but it was you for the split second saying Rey correct? Think it was Rey."

Válasza: yes, it was me originally but they replaced my version with Ewan. I guess if I'm gonna be replaced it should be him!

Vagyis Obi-Wan megszólal a látomás alatt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.