Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

Valaki a Jakkun lezuhant roncsok között - a csillagrombolók, és szuper csillagromboló kivételével - talált valaki felkelő hajó roncsokat, amiket be lehet azonosítani mondjuk a OT-ból?

Én eddig kettőt szúrtam ki. Amikor a Falcon ráfordul a roncsmezőre, nagyon a háttérben lehet látni egy földből kiálló Mon Calamari cirkálót, amikor pedig lelövik az első TIE-t, lehet látni egy GR-75 transportot is. Illetve azon a tájon mintha egy blokádtörő hajtóművei is láthatóak lennének, de arra nem esküdnék meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, pont ezért írtam, hogy valószínűleg nem lesz rá logikus magyarázat :D

Pedig van: R2-D2 egy közel hetven éves droid, akinek közel hatvan éve nem formatálták a merevlemezét és így ment le alvómódba. Egyszer próbálj bekapcsolni egy harmadennyi idős számítógépet, az sem fog pik-pak életre kelni. :)

R2 egy nagyon öreg droid, szerintem mostanra már Choppert is kenterbe veri (kivéve, ha Chop még működik :) ). Amióta Anakinhoz került, nem volt formatálva a merevlemeze (ami, ha az ep2-től számítjuk, laza ötven éve, de nem lennék meglepve, ha már az ep1-2 között sem esett volna át törlésen), rengeteg adat zsúfolódott össze benne (jó nagy vinyója lehet), és nem mellesleg, legalább háromszor szenvedett már komoly károsodást, kétszer tulajdonképpen ki is múlt. Ennyi megpróbáltatás után nem csoda, hogy nehezen jön ki alvó módból. Sőt, majdnem csoda, hogy ki tudott jönni. :)

 

Amúgy a fénykardra van egy nagyon egyszerű magyarázat: Anakin Skywalkerről elég sok holofelvétel készülhetett a klónok háborúja alatt, amiben szorongatta azt a kardot, de legalábbis az övén lógott. Csak talált egyet a Vader-fétissel megáldott Kylo. :) Plusz azt is tudjuk, hogy Anakin hagyott hátra holokronokban oktatóprogramot, amik eljutottak Luke-hoz és azt felhasználta Ben tanításakor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

transport 222.png

Hát van egy lezuhant X-wing de gondolom azt te is kiszúrtad. Nagy lázadó csatahajóra gondolsz? Könnyen lehet hogy olyan le se zuhant a Jakkun. Ebben az ütközetben főleg a birodalmi haderő szívott.

 

 

Én is azonosítottam. Szerintem ez a két roncs transport 11.png , transport 22.png Ez lesz: latest.jpg

 

AT-AT: transport 222.png

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eddig kettőt szúrtam ki. Amikor a Falcon ráfordul a roncsmezőre, nagyon a háttérben lehet látni egy földből kiálló Mon Calamari cirkálót, amikor pedig lelövik az első TIE-t, lehet látni egy GR-75 transportot is. Illetve azon a tájon mintha egy blokádtörő hajtóművei is láthatóak lennének, de arra nem esküdnék meg.

 

 

Én is azonosítottam. Szerintem ez a két roncs transport 11.png , transport 22.png Ez lesz: latest.jpg

 

AT-AT: transport 222.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első képen észre sem vettem a transzportot. Viszont azon, nagyon a háttérben (a hátsó TIE szárnya "alatt") a Mon Calamari cirkáló. Mintha az a kiálló toronyszerűség egyezne egy mon cala cirkáló tornyával (esetleg ketté törhetett):

Commandship%20Home%20One.jpg

 

Az AT-AT-t nem tudom belőni.

Elvileg amúgy van valahol egy Lambda komp is.

Amikor meg lelövik a második TIE/fo-t, az egy rakat, egymásra hányt TIE/LN roncs fölött repül el. Az új csúcsmodell ugyanott végezte, ahol a lepusztult régiek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első képen észre sem vettem a transzportot. Viszont azon, nagyon a háttérben (a hátsó TIE szárnya "alatt") a Mon Calamari cirkáló. Mintha az a kiálló toronyszerűség egyezne egy mon cala cirkáló tornyával (esetleg ketté törhetett):

Commandship%20Home%20One.jpg

 

Az AT-AT-t nem tudom belőni.

Elvileg amúgy van valahol egy Lambda komp is.

Amikor meg lelövik a második TIE/fo-t, az egy rakat, egymásra hányt TIE/LN roncs fölött repül el. Az új csúcsmodell ugyanott végezte, ahol a lepusztult régiek. :)

 

Kicsinek vélem Mon Cal cirkálónak. Szerintem becsap a szemed latest 1.jpg De ki tudja. Lambda komp a Rey által átkutatott csillagromboló hangárjában biztos van. Itt a roncsmezőn nem találkoztam még vele. Az egymásra hányt TIE-ok is megvannak. Már vadásztam a neten ilyen roncstérképet, de még nem találtam.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Finn panaszkodott hogy a Niima bázison nincs egy sugárvető sem. Hát én találtam egyet. Nekem kellet volna Rey-t megmentenem. Kedvemre való lett volna. Vagy Őneki engem. Ime: Pisztoly.png ;)

Nem rossza találat, de szerintem ez nem műkődőkèpes..De a jelenetből ítèlve hátravan mèg a helyreállítás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem rossza találat, de szerintem ez nem műkődőkpes..De a jelenetből ítlve hátravan mg a helyreállítás.

 

A galaxis lepusztult vidékein ilyenre futja. Tuti hogy működik. Inkább ezt rakták volna kivágott jelenetnek, mert ellentmond pár nyomtatott háttéranyagnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyiben ezt nem ironikusan kérdezed, abban a videóban az Interstellar című filmből vettek egy ikonikus jelenetet, és odabiggyesztették a képernyőre az előzetest, mintha azon fakadna ki. Igazából a lánya üzenetét nézi a monitoron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Finn panaszkodott hogy a Niima bázison nincs egy sugárvető sem. Hát én találtam egyet.

Gratula, arról meg feledkezzünk meg, hogy ez a pisztoly egy másik "épületben" volt, egy másik napon, plusz Finn több mint valószínű, hogy költői túlzással élt. :D Abba meg már csak úgy mellékesen megyek bele, hogy mivel ez Rey tisztítópadján fekszik, szinte biztos, hogy nem is fegyver, hanem valami tisztító/javító eszköz. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratula, arról meg feledkezzünk meg, hogy ez a pisztoly egy másik "épületben" volt, egy másik napon, plusz Finn több mint valószínű, hogy költői túlzással élt. :D Abba meg már csak úgy mellékesen megyek bele, hogy mivel ez Rey tisztítópadján fekszik, szinte biztos, hogy nem is fegyver, hanem valami tisztító/javító eszköz. ;)

 

Nem tudsz örülni semminek. :angry: Egyébként beazonosítottam még egy roncsot: Blokádtörö.png szerintem ez: BM-350RR.jpg Legalábbis a pilótafülke ott elől olyan, a hajtóműbül nincs meg mind és a homok is jól betakarta.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki valahol nem olvasott arról, hogy Matthew McConaughey-nek mi volt reakciója a film megnézése után? Mert amit a trailer után leművelt az felejthetetlen.

Ez irónia vagy full komoly? Csak mert nincs smiley...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudsz örülni semminek. :angry: Egyébként beazonosítottam még egy roncsot.

Dehogynem, például most örülök ennek, mert én is azt néztem anno blokádtörőnek, csak nem esküdtem volna meg rá. De ha már te is így véled, akkor ketten vagyunk, szóval mostantól az blokádtörő.

Viszont a vélt hibákhoz hasonlóan annak már kevésbé örülök, hogy ez megint nem a BD/DVD kiadás topicjába tartozik, és helyezhetem át ahová való: háttérben lévő érdekességek. A plusz munkáért nem rajongok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyiben ezt nem ironikusan kérdezed, abban a videóban az Interstellar című filmből vettek egy ikonikus jelenetet, és odabiggyesztették a képernyőre az előzetest, mintha azon fakadna ki. Igazából a lánya üzenetét nézi a monitoron.

 

Én ironikusan gondoltam. De ez még nekem is az újdonság erejével hat, hogy összevágták. És ez mikor derült ki? A theatrical trailer topicban erről lehet olvasni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

A film eredetileg tényleg Luke levágott kezével kezdett volna.

http://filmbuzi.hu/archives/2016/05/05/mark-hamill-a-force-awakens-kezdo-kepsorairol/

Nem is tudom hány sebből vérezne egy ilyen kezdés. Már eleve a pörgő kéz, mint nyitójelenet... de ráadásul Jakkuba csapódna, hogy utána Maznál lássuk viszont mindenféle magyarázat nélkül... ennél nagyobb őrültséget nehéz lenne kitalálni. Ha tényleg így kezdődött volna a film, akkor remélem az ötletet adó embert többet az életben nem engedik SW közelébe, vagy... továbbra is lesznek körülötte józan emberek, hogy megvétózzák az "aranyköpéseit".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.