Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

Figyu, ezt írja a szöveg szó szerint:

 

The reason Luke* is this whole new entity is because he was the first to acknowledge his own dark side - that it was not separate from him.

 

A vastaggal kiemelt mondatra mondom, hogy ez tökéletesen áll Yodára is, tehát eleve hülyeség, hogy Anakin volt az első aki ezt véghez vitte, másrészről emiatt kár megvariálni a szellem kinézetét.

 

*amúgy valaki érti, hogy mit keres az idézett mondatban Luke neve?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én több szempontból se tartanám jó ötletnek, ha Anakin szelleme "ingázna" az oldalak között. Egyrészt eddig az Erőszellemek a világos oldalon jelentek meg, aminek volt egy fontos szimbolikus jelentése. Szerintem nem lenne jó, ha a sötét oldalon is így menne a dolog, ez legyen inkább a világos privilégiuma.

 

Másrészt Anakin az Ep.6 végén megtért, a világos oldalt választotta, így vált eggyé az Erővel és tért vissza szellemként. Az eddigi Saga szembeköpése lenne, ha aztán hol negatív, hol pozitív szerepben térne vissza az Erőből. Engem már az frusztrál, hogy Kylo ennyire példaképként tekint rá és teljesen úgy jön le a filmből, mint egy totálisan gonosz figura a múltból.

Ráadásul azért Leia és Han kapcsolata sem épp jól alakult, a gyerekük árulóvá lett. Luke is pofára esett a jedik képzésével, majd elkullogott a világ végére. A Szövetség endor-i győzelme után (ugyan sok off-screen kalamajkát követően) pedig most megint ott tartunk, hogy a Birodalom utódszervezete összecsapott az Ellenállással, lefejezte a Köztársaságot és pillanatok alatt kiegyenlítette az erőviszonyokat. Ha ezek mellé betennénk, hogy Anakin szelleme a sötét oldaliakat is segíti, akkor az már nekem nagyon durván az OT meggyalázása lenne.

 

Az meg pláne nem hiányzik, hogy esetleg a sötét oldalon Vader, a világoson meg Anakin térjen vissza. A Saga-nak szerintem pont az az egyik leglényegesebb pontja, hogy Anakin ugyanaz a személy, mint Vader. Már a páncél, Obi-Wan és Yoda érdekes szemléletmódja és a sith-ek dumái elegendőek voltak ahhoz, hogy sok néző tényleg külön kezelje és értékelje őket. A 6 végén pontosan az lett volna az egész Saga tökéletes feloldása, hogy bizony Anakin van a páncél mögött, nem veszett el és megtért, még aztán meg is jelent Yoda és Obi mellett.

Most Kylo viselkedésére jött az a nem túl elmés magyarázat Abrams-éktől, hogy a fiú szerint lényegében Vader nem Anakin, hanem Anakin legyőzte őt és így áttérítette a világos oldalra stb.. Ha ezt még tovább erősítenék azzal, hogy külön szellemekként térnének vissza itt-ott, akkor az számomra megint durván ízléstelen lenne. Tudom, hogy konkrétan ez a verzió itt nem merült fel, csak külföldről olvastam már hasonló ötleteket is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem is úgy képzeltem el, hogy "Vaderként" aktívan támogatja a rosszakat, hanem, mint ahogy könyv is illusztrálja, esetleg hol ilyen, hol olyan formában jelenne meg. A jók melletti elkötelezettségét természetesen alapvetőnek veszem, azért ne vegyük el Palpatine lehajításának és a megtérésének a dicsőségét tőle holmi hangulati ingadozásokra hivatkozva. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg 99%, hogy Sidious Anakin nélkül is révbe ért volna. Annyi mindenre gondolt és olyan zseniális terve volt, hogy aligha ezen bukott volna meg. Ha már kvázi az "ölébe hullott" a lehetőség a Kiválasztott maga mellé állítására és tanítványául fogadására, akkor azt is belekombinálta a stratégiába, de amúgy nem kellett volna neki.

A politikai mesterkedésében Anakin-nak nem volt szerepe, a háború kirobbantásában se, a jedik kiirtása is olyan, hogy a Templomot leigáztathatta volna más tanítvánnyal is. Szóval a Birodalomig tuti eljutott volna az öreg, onnantól meg megint nem hinném, hogy a megkeseredett és páncélban vergődő Vader annyira domináns tényező lett volna mellette, hogy ne tudta volna pótolni vagy nélkülözni.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg 99%, hogy Sidious Anakin nélkül is révbe ért volna.

Teljesen egyetértek veled. A filmekből egyértelműen kiderül, hogy Anakin Skywalker nélkül is lett volna Birodalom. Sőt, valószínűleg sokkal tovább lett volna, hiszen akkor nem fogja egy megtérő Jedi lehajítani az Uralkodót a hídról. :) Eleve, mikor Palpadious ezt az egészet kiagyalta, Anakinról még csak nem is hallott. Később pedig minden Anakin átállásától függetlenül történt, sőt, ha megnézitek, minden kulcsmomentum Anakintól függetlenül történt. Padmé segítségével lett kancellár, Jar Jar segedelmével lett korlátlan hatalmú, Obi-Wan segítségével használhatta fel a klónokat és az ő segedelmével iktathatta ki Grievoust, ami megindította a végső folyamatot. Anakin semmilyen kulcsmomentumban nem játszott se aktív, se passzív szerepet. Obi-Wan sokkal többet tett a Birodalom megvalósításáért. :)

 

És ha Anakin megjelenne Kylónak is, akkor csakis a jó alakjában tehetné azt meg, és csakis világos oldali tanácsokkal. De szerintem még ez is ellentmondana az ep4-5-6-nak, hiszen Ben sem jelent meg Vadernek, pedig megtehette volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek veled. A filmekből egyértelműen kiderül, hogy Anakin Skywalker nélkül is lett volna Birodalom. Sőt, valószínűleg sokkal tovább lett volna, hiszen akkor nem fogja egy megtérő Jedi lehajítani az Uralkodót a hídról. :) Eleve, mikor Palpadious ezt az egészet kiagyalta, Anakinról még csak nem is hallott. Később pedig minden Anakin átállásától függetlenül történt, sőt, ha megnézitek, minden kulcsmomentum Anakintól függetlenül történt. Padmé segítségével lett kancellár, Jar Jar segedelmével lett korlátlan hatalmú, Obi-Wan segítségével használhatta fel a klónokat és az ő segedelmével iktathatta ki Grievoust, ami megindította a végső folyamatot. Anakin semmilyen kulcsmomentumban nem játszott se aktív, se passzív szerepet. Obi-Wan sokkal többet tett a Birodalom megvalósításáért. :)

 

És ha Anakin megjelenne Kylónak is, akkor csakis a jó alakjában tehetné azt meg, és csakis világos oldali tanácsokkal. De szerintem még ez is ellentmondana az ep4-5-6-nak, hiszen Ben sem jelent meg Vadernek, pedig megtehette volna.

Alapból mindenképpen Anakin nélkül is révbe ért volna. A terv nélküle lett kidolgozva, stb. Anakin csak egy "nice to have" kategória volt.

 

Viszont az öreg annyira rástartolt, hogy bizonyos dolgokat kockára tett, hogy megszerezze. Pl. teljesen biztosan a dolgában fordított hátat neki, amikor is Anakin simán lecsaphatta volna a III. részben. Nyilván, volt ütőkártyája az öregnek, és abban bízott is, de ha Anakin egy kicsit is jobban "Jedi", akkor ott gondok támadhattak volna. Palpatine elég jól ismerte, de azért egy minimális rizikót itt vállalt. Aztán vállalt Windu ellen is, ahol eljátszadozott a Jedi mesterrel, hogy Anakint kiélezett szituációba hozza. Ha ott Anakin ellene fordul, elég nagy gáz lett volna.

 

Szóval alapból Anakinre nem volt szüksége a terveihez, sőt, de mivel ennyire ráhajtott, vállalt némi kockázatot (ahogy egyébként vállalt Luke esetében is) amely szitukban ha Anakin máshogy dönt, akkor fuccs a birodalomnak, fuccs a terveknek és mindennek, szóval ilyen szemszögből nézve, azért valamelyest szüksége lett Anakinre is, de ez azért volt, mert Palpatine döntött úgy, hogy mindenáron megszerzi Anakint magának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De szerintem még ez is ellentmondana az ep4-5-6-nak, hiszen Ben sem jelent meg Vadernek, pedig megtehette volna.

Csak Luke-nak jelent meg, mert létfontosságú információkat adott át. Ilyenformán nem igazán pártolom az Erőszellemek szaladgálását a következő részekben, csakis végszükség esetén, amikor az Erőnek (!) nincs más módja beavatkozni. Persze nekem jóval szegényesebb a fantáziám, az írók kitalálhattak olyan szitukat a szellemeknek, amelyek valamelyest konzisztensek az eddigiekkel, mégis lényeges a megjelenésük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha Anakin megjelenne Kylónak is, akkor csakis a jó alakjában tehetné azt meg, és csakis világos oldali tanácsokkal. De szerintem még ez is ellentmondana az ep4-5-6-nak, hiszen Ben sem jelent meg Vadernek, pedig megtehette volna.

 

Biztos? Biztos, hogy megjelenhetne egy jedi erőszellem egy a sötét oldal képviselőjének?

Mivan, ha az erőszellemesdi "kétoldali" erő trükk? Ha a befogadónak "kompatibilisnek kell lennie a praktikára?

Mi van ha az erő világos oldali ilyenformájú manifesztuma csak a szintén világos oldali alakkal tud kapcsolatba lépni?

 

Szóval lehet, hogy hiába várjuk hogy Anakin helyretegye Kylo-t. Lehet, hogy csak Luke-kal tudnak kommunikálni a halhatatlan jedik..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet. Vagy Rey-jel. :) Mondjuk én egyáltalán nem lennék ellenére, ha Luke dumálhatna kicsit a faterral, sőt. :) Csak ugye az a furcsaság, hogy Anakin fiatalkori képében tért vissza a 6 végén, Luke meg már öreg. Érdekes lenne, ha a ~60 éves Luke dumálna az apjával, aki gy huszonéves szellem képében tetszeleg. :) Viszont minden más szempontból nagyon tudna ütni a jelenet.

 

Egyébként egyre inkább úgy érzem, hogy az Erőszellemeknek (nyilván nem mindnek) egész egyszerűen muszáj megjelenniük a ST-ban is. Ha tényleg felébredt az a bizonyos Erő, akkor ennek be kell hozni ezt a motívumot, különben csalódott lennék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet. Vagy Rey-jel. :) Mondjuk én egyáltalán nem lennék ellenére, ha Luke dumálhatna kicsit a faterral, sőt. :) Csak ugye az a furcsaság, hogy Anakin fiatalkori képében tért vissza a 6 végén, Luke meg már öreg. Érdekes lenne, ha a ~60 éves Luke dumálna az apjával, aki gy huszonéves szellem képében tetszeleg. :) Viszont minden más szempontból nagyon tudna ütni a jelenet.

 

 

Ezen már túl vagyunk. Luke arcáról nem nem virított a "kiaf@szez?" a jedi végén, csak párbeszéd nem volt.

Egy fél mondattal elintézhető egy jól megírt párpeszédben. Remélem lesz is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen már túl vagyunk. Luke arcáról nem nem virított a "kiaf@szez?" a jedi végén, csak párbeszéd nem volt.

Egy fél mondattal elintézhető egy jól megírt párpeszédben. Remélem lesz is!

Ezt most nem sikerült megértenem. :) Arra gondoltam, amit Donát is írt, hogy látványra lenne furcsa, hogy apa és fia beszélget, miközben a papa huszonéves, a fiú pedig 60 körül van. Nyilván simán túltenném magam rajta és ennyit bőven megér az a potenciál, ami amúgy ebben a motívumban rejlik, csak megjegyeztem, hogy kissé érdekes lenne látni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt most nem sikerült megértenem. :) Arra gondoltam, amit Donát is írt, hogy látványra lenne furcsa, hogy apa és fia beszélget, miközben a papa huszonéves, a fiú pedig 60 körül van. Nyilván simán túltenném magam rajta és ennyit bőven megér az a potenciál, ami amúgy ebben a motívumban rejlik, csak megjegyeztem, hogy kissé érdekes lenne látni. ;)

Jó, leszek tolmács. :D Csoli meg arra gondolt, hogy a Jedi végén Luke felismerte az apját attól még, hogy fiatalabb korabeli képét mutatta. Szóval nem volt számára kérdéses, hogy ki az ott a szellemek között, a felismerésen már túl vagyunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja oké, sorry, tényleg nem értettem. Nekem mindig is annyira triviális volt, hogy az Ep.6 végén Luke felismeri az apját, hogy nem is gondoltam erre. :) Meg szerintem akkor még nem voltam fórumtag, amikor ez kitárgyalásra került. Emlékszem, hogy egy Shaw-Christensen beszélgetésben már részt vettem, de ott mintha nem merült volna fel, hogy Luke egyáltalán meg se ismeri Anakin-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja oké, sorry, tényleg nem értettem. Nekem mindig is annyira triviális volt, hogy az Ep.6 végén Luke felismeri az apját, hogy nem is gondoltam erre. :) Meg szerintem akkor még nem voltam fórumtag, amikor ez kitárgyalásra került. Emlékszem, hogy egy Shaw-Christensen beszélgetésben már részt vettem, de ott mintha nem merült volna fel, hogy Luke egyáltalán meg se ismeri Anakin-t.

Emlékszem, mikor először néztem meg, 2002-ben a Jedi Visszatért, akkor nekem elsőre nem esett le, hogy az Anakin (Sebastian Shaw). Mivel úgy sosem nézett ki. Aztán szerencsére lecserélték Haydenre, és a 3. résszel egyértelművé vált a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól rémlik, akkor én már eleve Hayden-nel láttam azt a jelenetet és csak később futottam bele a Shaw által megformált Anakin-ba. Ettől függetlenül tudtam, hogy ő Anakin (nem lehetett más), de erősen meglepődtem. :D Sokkal jobb szerintem a fiatalkori Anakin-nal, mert őt legalább van hova kötni, ill. úgy legalább nézett ki élete során Anakin. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy csak én hiányoltam az Y-, A- és B-szárnyúakat a filmből? Az Ellenállásnak szinte csak X-szárnyúi voltak, tök jó volt látni őket (Poe feketéje meg fantasztikusan néz ki), de elég illúzióromboló volt. Az Első Rend oldalán is csak a felújított TIE-ok. Itt se erőltették meg magukat a készítők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy csak én hiányoltam az Y-, A- és B-szárnyúakat a filmből? Az Ellenállásnak szinte csak X-szárnyúi voltak, tök jó volt látni őket (Poe feketéje meg fantasztikusan néz ki), de elég illúzióromboló volt. Az Első Rend oldalán is csak a felújított TIE-ok. Itt se erőltették meg magukat a készítők.

 

Én nem bánom. Nosztalgiának elég volt. Én most komolyabb elmozdulást várok a trilógia maradék részére járművekből. persze 1-2 megfordulhat még, nem bánom, de a PT 30 évvel korábbi az OT-nél nagyátlagban és az ST viszont 30 évvel későbbi. Legalább akkora volumenű differenciát várok a dizájnokban az idő előrehaladásával, mint amekkorák a visszatekintésekből lettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy csak én hiányoltam az Y-, A- és B-szárnyúakat a filmből? Az Ellenállásnak szinte csak X-szárnyúi voltak, tök jó volt látni őket (Poe feketéje meg fantasztikusan néz ki), de elég illúzióromboló volt. Az Első Rend oldalán is csak a felújított TIE-ok. Itt se erőltették meg magukat a készítők.

Nehogy már legyenek Y-szárnyúak, kivénhedt ócskaságok. :) Jó, hogy nem Torrentekkel harcol az Ellenállás. A és B-szárnyú lehet a Köztársaság soraiban. Már ha még gyártják őket. Bár a B-szárnyúból egy Mark II-es változat volt, az tuti, mert Leia hajójára egy olyan kabinját szerelték rá. De gondolom az Ellenállásnak nem futotta ennyi típusváltozatra - meg hát, mivel ők nem csapásmérő erő csak felderítők, annyira nem is kellett nekik. Az más kérdés, hogy aztán felderítőből csapásmérők lettek, de ezt ki láthatta előre? :) Minden esetre biztos, hogy pénzügyi okokból van csak néhány régebbi típusú X-szárnyú. Ennyire futotta.

Azért ott volt egy totál új TIE típus is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.