Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

Még nem szereztem be a kiadványt, de január végén érkezik egy komoly mennyiségű "SW packkal". :D

Viszont nem lehet, hogy a következőre gondoltak? Az ordításon túl, az emberi fül számára észrevétlen hangokat is képes kiadni.

Lehet fordítási hiba is mint ahogy a többiek írják. :)

 

Egyébként tévedtem, a filmben mégsem szerepel ithori, csak egy ahhoz nagyon hasonló faj, amely valószínűleg távolabbi rokona lehet a pörölyfejűeknek. (hasonlóan a neimoidi - duros rokonsághoz)

Melyik lényre gondolsz pontosabban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyik lényre gondolsz pontosabban?

Egy Praster Ommlen nevű csóka, elvileg ott volt Maz kastélyában (forgatási fotón illetve az enciklopédiában mindenesetre felbukkant). Mivel hasonlít rájuk, azt hittem, ő egy ithori, de valójában egy ottegan, az útmutató szerint, amely meg is jegyzi, hogy ez a faj hasonlít az ithoriakhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, itt ráadásul érthetetlen módon találtak ki egy új fajt, mert Ommlen teljesen úgy néz ki, mint egy ithori. :) Na mindegy, azért elképzelhető, hogy nekem mennyire bejött a film, ha a legnagyobb hibájának személy szerint azt tartom, hogy a SW-fajok csúnyán alul voltak reprezentálva. :) De legalább színesebb lett a galaxis, lehet majd írni az új háttérsztorikat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem nem lesz tendencia ebből a koncepcióból. Röhejesen kevés ismerős fajt kapunk, ráadásul beesik egy ilyen szitu, hogy szinte 1 az 1-ben lekoppintanak egy korábbit, de új néven emelik be az univerzumba. Pedig azt hittem, hogy a Maz-Yoda témánál megállnak. Abszolút nem látom mi értelme van ennek és az egész fajok körüli hozzáállásnak. Mintha Abrams-nek a mániája lenne, hogy az új fajok módszeres erőltetésével próbálja hangsúlyozni az újító szándékát és bátorságát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez Abrams-mánia, aki otthon van a Star Trek-franchise-ban, az már megismerhette. :)

 

Akkor örülök, hogy a következőt nem ő rendezi, remélem abba kicsit visszatérnek a régi fajok, persze jó ez az új fajok behozatala is csak kicsit kisebb mértékben és többet hozni a régiekből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem nem lesz tendencia ebből a koncepcióból. Röhejesen kevés ismerős fajt kapunk, ráadásul beesik egy ilyen szitu, hogy szinte 1 az 1-ben lekoppintanak egy korábbit, de új néven emelik be az univerzumba. Pedig azt hittem, hogy a Maz-Yoda témánál megállnak. Abszolút nem látom mi értelme van ennek és az egész fajok körüli hozzáállásnak. Mintha Abrams-nek a mániája lenne, hogy az új fajok módszeres erőltetésével próbálja hangsúlyozni az újító szándékát és bátorságát.

Nekem az összes új faj tetszik. Ha pedig előfordulhat hogy embernek kinéző lények kis változással már komplett új fajnak számitanak akkor nem értem miért ne lehetne ugyanez más fajjal is. Pláne hogy az ithori variáció kb. egy fél másodpercre tűnik fel a háttérben. A nagytotált kapó lények mind újszerűek. Értem én hogy ennél a filmnél bevett fordulat a másolásokra mutogatni és sok helyen meg is érdemli, de néha úgy érzem hogy már olyan helyen is rá van sütve ez a billog ahol nem érdemli meg. Egy csomó fajt beújitottak erre abból is kiderül, hogy másolnak.... nekem ez nem klappol össze.

 

És persze legyenek majd visszatérő fajok, de azért nehogy már ne legyen akkora a galaxis hogy ne készülhessen úgy film hogy csak pár faj tér vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És persze legyenek majd visszatérő fajok, de azért nehogy már ne legyen akkora a galaxis hogy ne készülhessen úgy film hogy csak pár faj tér vissza.

 

Konkrétan 2 Ackbar meg a sullusti oké, hogy nagy a galaxis, de így már kicsit idegenszerű is volt nekem a Maz Kanata kocsmájában játszódó jelenetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon érdekes C3PO droidkémhálózata. :D Ez nagyon tetszett az enciklopédiában mert C3PO ezzel is fejlődött, megmutatja milyen nagy fej lett az Ellenállásban. :) Ami pedig külön pikáns, hogy ki jelent az Ellenállásnak Maz kastélyából? Hát persze, hogy egy droid, GA-97. :D Ezt eleinte kicsit furának véltem, de így már minden klappol. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha pedig előfordulhat hogy embernek kinéző lények kis változással már komplett új fajnak számitanak akkor nem értem miért ne lehetne ugyanez más fajjal is.

Szerencsére a SW-ra kevésbé jellemző ez a fajta fantáziátlanság. Nyilván sok humanoid lény van, de eléggé eltérnek az emberektől. Ugyanakkor az emberhez való hasonlóság egy olyan dolog, hogy már a kisebb különbségek is feltűnőek, hiszen az emberi testet és annak kinézetét jól ismerjük. Ellenben ha veszünk mondjuk egy Kel Dor-t vagy Ithorian-t, akkor már más a helyzet, itt az apróbb eltérések nem lesznek annyira szemet szúróak, hogy elégedetten elkönyveljük őket új fajnak.

 

A nagytotált kapó lények mind újszerűek. Értem én hogy ennél a filmnél bevett fordulat a másolásokra mutogatni és sok helyen meg is érdemli, de néha úgy érzem hogy már olyan helyen is rá van sütve ez a billog ahol nem érdemli meg. Egy csomó fajt beújitottak erre abból is kiderül, hogy másolnak.... nekem ez nem klappol össze.

Nem sütöm rá, hogy másol, itt pont az a baj, hogy nem látom a koncepciót. Ha már beerőltetnek egy rakat új fajt és totálisan háttérbe szorítják a régieket, akkor mi értelme van lényegében még egy régire is rásütni, hogy új?

 

És persze legyenek majd visszatérő fajok, de azért nehogy már ne legyen akkora a galaxis hogy ne készülhessen úgy film hogy csak pár faj tér vissza.

Elég nagy problémának gondolom, mert egy univerzumnak ez az egyik alapköve, az azt benépesítő fajok. Természetesen lehet, sőt kell is újítani (megtette a PT, a TCW és a Rebels is), ezzel nincs gond. Azzal már sokkal inkább, amikor ezzel túlzásokba esnek. Elnézegetek pár olyan jelenetet a 7-ből, amiben szinte csak és kizárólag új fajok szerepelnek (kiemelten a kocsmát) és nagyon minimálisra esik vissza a SW feeling-je az egésznek, nekem legalábbis. Olyan mintha pár SW karaktert hirtelen átdobnánk egy másik világba. Meg kellett volna találni egy középutat, mert így szerintem kissé elveszett a SW identitása egyes képsoroknak.

 

Most az már egy egyéni problémám, hogy feleennyi eredetiséget sikerült volna más pontokba fecskendezni, akkor máris jobb lett volna az összkép és akár egy kifogástalanul tökéletes film is lehetett volna. Nem tudom miért kellett ennyire aránytalanul bedobni az új elemeket. A film mondjuk 25%-a tekinthető újszerűnek, ebből 20-at az új fajok tesznek ki. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Elnézegetek pár olyan jelenetet a 7-ből, amiben szinte csak és kizárólag új fajok szerepelnek (kiemelten a kocsmát) és nagyon minimálisra esik vissza a SW feeling-je az egésznek, nekem legalábbis. Olyan mintha pár SW karaktert hirtelen átdobnánk egy másik világba. Meg kellett volna találni egy középutat, mert így szerintem kissé elveszett a SW identitása egyes képsoroknak.

 

Pontosan így érzem én is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem sütöm rá, hogy másol, itt pont az a baj, hogy nem látom a koncepciót. Ha már beerőltetnek egy rakat új fajt és totálisan háttérbe szorítják a régieket, akkor mi értelme van lényegében még egy régire is rásütni, hogy új?

Továbbra is egy alig látható figurán megy a pörgés. Azért van rásütve hogy új mert emberszerü szája van.

 

Elnézegetek pár olyan jelenetet a 7-ből, amiben szinte csak és kizárólag új fajok szerepelnek (kiemelten a kocsmát) és nagyon minimálisra esik vissza a SW feeling-je az egésznek, nekem legalábbis. Olyan mintha pár SW karaktert hirtelen átdobnánk egy másik világba.

Ilyen alapon Kamino is SW idegen. Nagyon remélem hogy a feelinget nem azzal akarják majd tartani hogy állandóan minden ugyanugy néz ki. Vicces hogy vizuálisan egyetlen téren mertek igazán új irányba elmenni és máris kapják a savazást. Így jobban értem hogy miért köszön vissza más téren annyi ismerős design. Pedig semmi szükség arany középutakra. Néhány bolygón igenis legyenek teljesen más fajok mint más helyeken.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig semmi szükség arany középutakra. Néhány bolygón igenis legyenek teljesen más fajok mint más helyeken.

 

Igen néhány bolygón, de azért a filmen érezzük, hogy melyik galaxisban vagyunk. EP I-be se látunk Tatooine-ig ismerős fajokat az OT-ből sőt azoknak is a legtöbbjét a háttérben és abba is hoztak be új fajokat, mégis jobban működik a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen alapon Kamino is SW idegen.

Eléggé az, de ki is van hegyezve rá a sztori, hogy egy távoli és ismeretlen, rég elfeledett, az adatbázisokból is törölt bolygó. Teljesen új helyszín, teljesen új lakókkal, belefér, Látszik, hogy totálisan steril a környezet, szinte senkivel nem lépnek közvetlen kapcsolatba. Azért teljesen más egy olyan kocsmai jelenet, ahol látványosan mindenféle "söpredék" tanyázik és csak úgy hemzsegnek az idegenek. Olyan nagyon megerőltető lett volna, ha csak a 20%-uk már ismert fajból kerül ki?

 

Nagyon remélem hogy a feelinget nem azzal akarják majd tartani hogy állandóan minden ugyanugy néz ki. Vicces hogy vizuálisan egyetlen téren mertek igazán új irányba elmenni és máris kapják a savazást. Így jobban értem hogy miért köszön vissza más téren annyi ismerős design. Pedig semmi szükség arany középutakra.

Senki nem arról beszél, hogy nézzen ki minden ugyanúgy, de ne legyenek már ilyen aránytalanságok. Persze, hogy kapják a savazást, pont azért mert kb. egyetlen téren mertek új irányba menni, ott viszont teljesen túltolták az egészet. Az meg pláne nonszensz, hogy ezzel kéne igazolni a más téren hozott bátortalanságukat és biztonsági játékukat. De, pontosan az arany középutakra lett volna szükség, minden téren. A fajoknál visszafogottabban kellett volna újítani, míg más elemekben pedig merészebben. Akkor nem azt kaptuk volna, hogy a karaktereket leszámítva minden fronton sikerült beleesni valamely végletbe.

Főképp, hogy ezek a szélsőségek egymásra is hegyezik némileg a szitut. Annyi klasszikus elem közepette pláne feltűnő és hangulatgyilkos csupa új fajokkal teletömött kocsmai jelenetet látni. Ha egyedibb lenne az egész film, akkor az új fajok is jobban ülnének az egészben. Így kicsit olyan érzésem volt, mint a gyerekkorom azon "3D" könyveinél, ahol lapozásnál 2-3 figura kiemelkedett a lap síkjából, na így lógtak ki nekem néha a vadonatúj fajok a SW hangulatból.

 

Erről van szó. Az EPI is tele volt új fajokkal. :)

Nehezen tudok nyilatkozni, mert én azzal kezdtem anno. Ugyanakkor érdemes megjegyezni, hogy ott sok választás nem volt, hisz az OT olyan rengeteg idegen fajt nem vonultatott fel, bővíteni meg kellett az univerzumot. Ehhez képest elég sok ismerős faj vagy szereplő visszatért, majd a 2-ben megint úgy emelték a téteket, hogy azért ne rugaszkodjanak el totálisan az alapoktól. És így tovább, pl. a TCW-ben méltán népszerű Cad Bane fajtársa már az OT-ban is szerepelt, ahogyan mondjuk egy ithoriai és azt hiszem egy talz is.

A nagy különbség az, hogy a 7-re már annyi, de annyi idegen faj volt a pakliban, hogy egyáltalán nem kellett azon izgulni, hogy nem tudnak belőlük elég változatos figurákat összehozni. Újra írom, hogy semmi gond az újítással, de ennyi idegen faj felvonultatása esetén nem lehet elmenni amellett, hogy nincsenek ismerősök, hiszen nagyon kilóg a lóláb, hogy ez nem véletlen. Koncepcionálisan akartak e téren teljesen új vizekre evezni, ami JJ-nél ráadásul már volt így.

Most azt csak halkan jegyezném meg, hogy a legsimábban és legstílusosabban pont a szerepeltetett fajok terén lehetett volna megoldani a PT, TCW és Rebels (bár utóbbi kevésbé szorul rá az OT-hoz való közelség miatt) szorosabb csatolását az Ep.7-hez, de "ügyesen" kukázták ezt a lehetőséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eléggé az, de ki is van hegyezve rá a sztori, hogy egy távoli és ismeretlen, rég elfeledett, az adatbázisokból is törölt bolygó. Teljesen új helyszín, teljesen új lakókkal, belefér, Látszik, hogy totálisan steril a környezet, szinte senkivel nem lépnek közvetlen kapcsolatba.

Geonosison más bolygókról hozták a szörnyeket de egy rancort se hoztak. Meg wampát se. Ez már aztán biztos nagyon SW idegen. Hogy lehet hogy csak új szörnyfajok kerültek oda? Ez is hiba?

 

Persze, hogy kapják a savazást, pont azért mert kb. egyetlen téren mertek új irányba menni, ott viszont teljesen túltolták az egészet.

Érdekes módon az SW hangulat a nagy többségnek teljesen megvolt igy új fajokkal is. Sok tucat véleményt elolvastam már átlag mozinézőktől de olyat még nem láttam hogy ők fennakadtak volna a fajokon. Talán mert az SW hangulat nem ezen múlik. Ha ez tendenciává válna akkor beállok a sorba, de hogy volt egy film ami csupa új bolygón szerepelt és csak három faj tért vissza... valahogy nem látom megalapozottnak a kritikát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Pb-nek igaza van, ráadásul Abrams ugyanezt művelte a Star Trek esetében is. Átesett a ló túloldalára, ettől nem lesz rossz film, de ez nálam is egy fekete pont. Fontosak az új fajok, de az is, hogy a régieket se feledjük el. Itt csak azok a régi fajok lettek beemelve, ahol a karakter miatt erre nem volt más mód (Ackbar, Chewi, Nien, stb.). Kb. mintha bűn lenne a régi fajokhoz nyúlni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt csak azok a régi fajok lettek beemelve, ahol a karakter miatt erre nem volt más mód (Ackbar, Chewi, Nien, stb.). Kb. mintha bűn lenne a régi fajokhoz nyúlni.

Ha szerinte szinte már bűn a régi fajokhoz nyúlni akkor minek rakta bele Nient vagy Ackbart? Nem éreztem, hogy olyan elképesztően fontosak lennének. Akár ki is lehetett volna őket vágni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha szerinte szinte már bűn a régi fajokhoz nyúlni akkor minek rakta bele Nient vagy Ackbart? Nem éreztem, hogy olyan elképesztően fontosak lennének. Akár ki is lehetett volna őket vágni.

Gondolom a nosztalgia kedvéért. :)

 

Ugyanezen okból berakhatott volna pár régi fajt is, ahogy pl. arra volt energiája, hogy a holo-sakkot újra megcsinálja motion capture-rel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha szerinte szinte már bűn a régi fajokhoz nyúlni akkor minek rakta bele Nient vagy Ackbart? Nem éreztem, hogy olyan elképesztően fontosak lennének. Akár ki is lehetett volna őket vágni.

Azért ne keverjük a fajokat a karakterekkel. Az tény, hogy egyikük se volt annyira fontos, mint Chewie, de bekerültek a filmbe. Ackbar személyében végül is egy prequel-érából érkezőt tisztelhetünk, hiszen már a TCW-ben is feltűnt. Noha ez többekről elmondható (pl. Chewie), de Ackbar-nak a TCW-ben jutott a több szerep. :D

 

Mondjuk érdekes a szitu, mert nekem rögtön feltűnt Nunb és Ackbar is, de nem rémlik, hogy kaptunk volna bármiféle megerősítést arról, hogy ők azok. Mármint konkrétan a filmben. Persze gyanús volt, hogy nem véletlenül tűnik fel egy sullust-i és egy mon cala. Lehet pont ezért nem szerepeltettek egyetlen korábbi fajt se, hogy a visszatérőkről rögtön tudjuk, hogy nem csak nímand fajtársak, hanem az ominózus karakterek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.