Ugrás a kommentre

Kedvenc jelenet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Solo akkor eléggé meglepődik amikor Kylo a kezébe teszi a fegyvert. Akkor talán egy pár másodpercre elhiszi, hogy van remény. Addig nekem is az az érzésem az arcát látva, mintha a vágóhídra menne.

 

Így utólag úgy érzem lehetett volna nyitni Han halálának egy külön topikot. Ikonikus jelenet.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ti jobban megfogalmaztátok. Erre gondolok pontosan. Amikor Han utánaszól és Kylo mondja hogy régóta erre a pillanatra vár akkor szerintem Han megölésére gondol. A színjátékot lehet rosszul írtam, inkább átveri Hant aki azt hiszi a vivódással hogy hazaviheti a fiát. Bár szerintem valahol érzi hogy Ben elveszett és neki kampec. Az arcára van írva egy kicsit. Viszont Kylo erőt gyüjt az apja megöléséhez kifelé viszont azt sugallja hogy vívódik a sötétség és a fény között. Erre írtam hogy színjáték. Mert nem azon vívódik szerintem.

Nem könnyű megfogalmazni, mi is történt pontosan a hídon, mi mehetett végbe a két fél lelkében. Pedig milyen egyértelműnek tűnt első megnézéskor. :)

 

Han arcán a döbbenet szerintem annak szól, hogy a végén már csaknem elhitte, hogy sikerrel jár, pedig kezdetben egyáltalán nem reménykedett ebben, sőt valószínűleg tudta, hogy az életével játszik. Kylo Ren őszinte vívódása (és ebből a szempontból mindegy, hogy valójában min vívódott: hogy visszatérjen-e vagy hogy megölje-e az apját, bár én is úgy érzem, hogy ez utóbbin) félrevezette. :(

 

Az pedig annyira megható, ahogy halála pillanatában is még utoljára megsimította az arcát, mintha ezzel még a halálban is biztosítani akarná őt, hogy még most sem késő, sőt sohasem lesz késő visszatérni a Világos Oldalra, mert ő mindig is a Leia-val közös gyerekük marad, s így nem lehet véglegesen gonosz...

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az pedig annyira megható, ahogy halála pillanatában is még utoljára megsimította az arcát, mintha ezzel még a halálban is biztosítani akarná őt, hogy még most sem késő, sőt sohasem lesz késő visszatérni a Világos Oldalra, mert ő mindig is a Leia-val közös gyerekük marad, s így nem lehet véglegesen gonosz...

 

Ebben teljesen egyetértek. Han ekkor olyan érzelmeket hozott elő mely se nem sötét se nem világos oldali hanem az apai szeretet megnyílvánulása. Az az arcsimítás nem Kylo Rennek szólt hanem Ben Solonak. És úgy gondolom többet ért bármely papolásnál. Mert Han tudja hogy nem a fia ölte meg, hanem Kylo Ren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Most már be kell vallanom, hogy a film elején látható Ren vs. Poe jelenet volt a titkos favoritom már az elejétől fogva. Ahogy belevágja Poe -t a székbe Kylo....azok a hangok...az a súly. :yes: Ez a nagybetűs STAR WARS.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Közben zárkózik fel a Hosnian Prime pusztulása. Ott maga a zene fenomenális, és az egész olyan hangulatot teremt ami letaglóz. Újra kezdődik a háborúskodás, hiába volt béke évtizedekig. Tragikus az egész és az esemény súlya teljesen átérezhető, egyben szomorú is. Itt kicsit olyan érzés telepedik rá az emberre, hogy az a győzelem amit anno elértek a Lázadók éppen akkor vált semmissé. Mint amikor felépítesz valamit verejtékes munka árán, aztán az a szemed előtt dől romba pár pillanat alatt. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.