Ugrás a kommentre

The Force Awakens BD/DVD kiadás


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nekem bejön az a jelenet. Vagyis amit eddig láttam belőle. Azonban én se tartom a sztoriba illőnek.

Gőzöm nincs mi a vége de úgy sejtem hogy Csubi a fájdalmas karbökdösésre egy még fájdalmasabb karletépéssel válaszol.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepő, de hamarosan az Xpressen is előrendelhető a Blu-ray.

 

 

Érdekes infó. azért köszi. Lekerült az O-ring? ..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 3D kiadás tartalma. Az extrákra kíváncsi lennék. :(

 

02:12:22:22

STAR WARS: THE FORCE AWAKENS (FEATURE WITH AUDIO COMMENTARY)

00:03:50:22

FOLEY - A SONIC TALE (FEATURETTE)

00:06:55:16

SOUNDS OF THE RESISTANCE (FEATURETTE)

00:06:09:15

DRESSING THE GALAXY (FEATURETTE)

00:11:14:11

THE SCAVENGER & THE STORMTROOPER - A CONVERSATION WITH DAISY RIDLEY AND JOHN BOYEGA

00:07:55:16

INSIDE THE ARMORY (FEATURETTE)

00:00:54:18

TUNNEL STANDOFF (DELETED SCENE)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ma megrendeltem Angliából az Ébredő Erő 3D-s, gyűjteményes változatát. Ahogy elnézem Magyarországon ezt már nem vállata be sem az MM, sem senki más. Kb. 8100 Ft-ba került az egész. November 11 és 15 között érkezik. Majd referálok a kiadványról. Jó kis tuning lesz számomra a Zsivány Egyes előtt.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megrendeltem Angliából az Ébredő Erő 3D-s, gyűjteményes változatát. Ahogy elnézem Magyarországon ezt már nem vállata be sem az MM, sem senki más. Kb. 8100 Ft-ba került az egész. November 11 és 15 között érkezik. Majd referálok a kiadványról. Jó kis tuning lesz számomra a Zsivány Egyes előtt.

El is várom, hogy beszámolj róla! Képekkel! Köszi! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El is várom, hogy beszámolj róla! Képekkel! Köszi! :)

 

Végülis a 3d a lényeg nálam. Azt nehéz lesz szemléltetni, de emlékszel még az Urániában éjfélkor. Aktív szemüveges 4K-s 3d. Valami nagyon mély 3d érzésre számítok. Az extrákról (újabb kimaradt jelenetek) nem tudom hogy tudnék képet kilopni egy gyári bd lemezről. Szerintem a Youtubon elég hamar fent lesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis a 3d a lényeg nálam. Azt nehéz lesz szemléltetni, de emlékszel még az Urániában éjfélkor. Aktív szemüveges 4K-s 3d. Valami nagyon mély 3d érzésre számítok. Az extrákról (újabb kimaradt jelenetek) nem tudom hogy tudnék képet kilopni egy gyári bd lemezről. Szerintem a Youtubon elég hamar fent lesznek.

Félreértettél. Csak kiadvány érdekel, "testközelből", tehát nem az eddig látott promó képek, hanem ahogy frissen kicsomagolta egy rajongó!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még meg sem jelent a kiadvány. ;)

 

Egyébként most nézem a Blu-ray.com kritikáját és képeit.... Mocskos szép ez a kiadvány. :)

 

Ja, oké, de remélem, hogy azért a megjelenés után elkészülhet..

Érdekelne Abrams kommentárja.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4K-s 3D biztos nem volt. A többi stimmel. :)

 

Megnéztem, XPAND 3D-t használ, még lehet hogy több is 4K-nál, 128 FPS. Nem merültem bele nagyon. Csolival szerintem itt nézzük meg a Zsiványt is éjfélkor. Pécs legszebb vetített képű mozija. A TFA Collectors 3D már megjelent Angliában október 31-én, azért is rendeltem onnan, na meg azért mert egy régiókódba tartozunk, így le tudom játszani, és persze ne legyen se német, se szlovák se semmilyen vonatkozása. A SW nyelve az angol számomra. Egyébként csodálkozom, hogy a Vatera miért nincs tele vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem, XPAND 3D-t használ, még lehet hogy több is 4K-nál, 128 FPS. Nem merültem bele nagyon. Csolival szerintem itt nézzük meg a Zsiványt is éjfélkor. Pécs legszebb vetített képű mozija. A TFA Collectors 3D már megjelent Angliában október 31-én, azért is rendeltem onnan, na meg azért mert egy régiókódba tartozunk, így le tudom játszani, és persze ne legyen se német, se szlovák se semmilyen vonatkozása. A SW nyelve az angol számomra. Egyébként csodálkozom, hogy a Vatera miért nincs tele vele.

Egy db steelbook-ot láttam ott összesen. "Ment a is bogár", de lecsaptam..-mármint a bogarat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Csak" kétszer-háromszor akkora meló lehet, mint egy film full feliratát lefordítani. Meglátjuk lesz-e ilyen elvetemült rajongó! ;)

Annál sajnos sokkal nagyobb meló hisz itt nincs eredeti írott forrás, amit le lehetne fordítani. Először valakinek egy időzitett feliratozást kéne készíteni a teljes audiokommentárhoz. Részletek egyébként vannak a neten. Egy-két érdekesebb megszólalás JJ-től:

 

tumblr_inline_ofw3hrHOh11u0rdiv_500.jpg

 

JJ: “But something we’ve not seen before in a Star Wars movie is a stormtrooper acting with compassion. When we were talking about the characters that we wanted to tell the story about, we had Rey, we had Kylo Ren, Poe and Finn. Larry had an idea early on, “What if there’s a stormtrooper who went rogue?” And I just loved this idea. And so having a character that was marked. I figured if we had him marked in the blood of someone he’s lost… Which immediately tells you, “Oh, they’re all humans in there. These aren’t robots.” Because I remember as a kid thinking they were robots. And to have body language and a stormtrooper behaving in a way that showed there was something else going on.”

 

tumblr_inline_ofw41a02X71u0rdiv_500.jpg

 

JJ: “When we first started shooting, we hadn’t really figured out the proper dynamic between Finn and Rey. It was much more contentious, and so in this first scene where they come together, it just didn’t work, and that was what we shot originally in Abu Dhabi, and so we ended up reshooting their entire first conversation. […] because we needed to change their dynamic. Originally, they were much more angry at each other. And truthfully, it wasn’t working. Originally in this scene, Finn revealed that he was a stormtrooper. And in this scene she had never heard of Luke Skywalker. Which didn’t really make sense because later she’s heard of Han Solo and she’s been wearing the Rebellion helmet.[…] So the idea was that her life was so isolated and so sad and so without hope that the most optimistic thing, Luke Skywalker himself, was nothing but a myth, and the idea is that Finn brings this hope to her. Also this really fun concoction that Finn is lying to her, that his truth that he’s actually a stormtrooper is being covered up with this lie about being with the Resistance, which allows for that great moment for Daisy to sort of fall for this guy. “Whose’s this daring, brave, good man?” But, of course, he’s lying. And she’s so lost in her own life that even when she hears the name Luke Skywalker, here, she doesn’t even believe it’s real. And changing their relationship and their attitudes and what they tell each other, I think helped enormously, in sort of bringing forward this sweetness and the kind of relatability that these characters needed.”

 

tumblr_inline_ofw472u6KU1u0rdiv_500.jpg

JJ: “ So, this scene wasn’t like it was on the original draft. […] we changed it after we felt that the original relationship wasn’t really working. They needed this kind of excitement. This kind of joy and bonding. And they simply weren’t having the kind of fun that felt appropriate. […] and I rewrote this scene so that they would have a little bit more of that kind of buoyant energy and where they would get to meet and have a sweet moment.”

 

tumblr_inline_ofw49i6TaB1u0rdiv_500.jpg

JJ: “ And now we go to this scene, where we actually get a very different side of Kylo Ren. Where we see how unlike Vader he is. How tempestuous he is. How uncontrolled he is. […] We were really throwing sparks his way. I think the moment I actually just fell in love with Adam Driver was in his timing of this line. “Anything else?” This is the moment of course where Kylo Ren learns about Rey. And now, these two disparate pieces come together.”

 

tumblr_inline_ofw4fhYhSI1u0rdiv_500.jpg

JJ: “So, this scene is not about strategy or military might. This is just about crisis. Kylo Ren is doubting his own strenght. And the key for this scene is to set up an uncertainty as to what will happen when the inevitable occurs when Kylo Ren and Han Solo face off. What’s important here is the struggle, the internal struggle that Kylo Ren is experiencing, that he’s not sure. And he’s begging his grandfather for help, for strength, for power. He want’s to succeed where his grandfather failed.”

 

tumblr_inline_ofw52tWAlE1u0rdiv_500.jpg

JJ: “I will say that shooting this scene was a very tricky thing. I think that both Harrison and Adam brought quite a lot to it. I think, their own personal baggage came to this. I think, the idea of killing Han Solo was a crazy, painful idea. And the truth is, because Harrison had been injured early in the shoot, despite his full recovery, I hated the idea of seeing him vulnerable at all. So, this was hard, I think, for everyone to do, even though we knew it was essential and necessary. People have asked me if I think that Kylo Ren was just playing with him the whole time, if he meant to kill him from the beginning. And the truth is, I think that Kylo Ren in this moment is actually being convinced to walk away from this. Snoke is, as Han says, using him. And I think that somewhere Ben knows this. But I think that he can’t accept it deep down. He has gone too far. We were working on this scene quite a bit, trying to find the right rhythm. And it was actually Jon Kasdan, Larry’s son, who helped us with this. And I think really helped us get to a place where there was a lot of emotion, but also this raw uncertainty of what was going to happen. […] But I don’t think that in this moment this is a put on. I think that Ben is legitimately going to give up. But then, the idea was that in this moment, where he’s taking the lightsaber and offering it to him as a gesture, the sun finally is drained from the sky. And you see the light go away. And now they’re in this darkness. And darkness takes over. And as if this moment isn’t disturbing enough, he pushes the saber further in and says these terrifying two words. “Thank You.” In Kylo’s mind, what he has just done seals the deal. It’s the ultimate proof to Snoke that he is to be trusted, that he will not be seduced by the light. And I think, the instant that he’s done it, he regrets it.”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

And I think, the instant that he’s done it, he regrets it.”

Ez egy nagyon érdekes felvetés. A filmből inkább úgy jön le, hogy befogadja a sötétség új mélységeit, és később sem tűnik úgy, hogy megbánná a tettét, pláne nem azonnal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Az xpress egyik régi motorosa szerint (téglagyári megálló), a mostani o-ring nélküli kiadás utángyártás, és már csak pár darab lézeng az o-ringesből.

Ez számomra azért nagy hír, mert akkor máris bizakodom a Rogue One hazai BD megjelenésében!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az o-ring nekem új. Mit jelent pontosan? Azt a műanyag, a tokról felfelé vagy lefelé lehúzható borítást, ami "díszdobozos" kiadványok egy típusánál szokott lenni?

Asszem talán ilyen volt a TFA media marktos kiadása is, nem? (a TFA pont nincs meg blurayen)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az o-ring nekem új. Mit jelent pontosan? Azt a műanyag, a tokról felfelé vagy lefelé lehúzható borítást, ami "díszdobozos" kiadványok egy típusánál szokott lenni?

Asszem talán ilyen volt a TFA media marktos kiadása is, nem? (a TFA pont nincs meg blurayen)

Igen. az 'O-ring' egy plusz papír/karton tok, egy "fekni", ami alul és felül nyitott, tehát alulról vagy felülről lehet a tokot ki-be csúsztatni.

A 'slipcase' a másik hasonló: ennek viszont csak az egyik hosszanti oldala nyitott, így az a belső tok ki- és bejárata.

Utóbbit jobban szeretem, mert többnyire vastagabb és nem áll fenn a veszélye annak, hogy mikor lekapod a polcról kicsúszik a belső tok és a földön landol, mint pl.: a TFA BD esetén -amely jól mondod; o-ringes-, ahol lazán csusszan ki-be a BD tok az o-ringbe. (De eddig tudtam rá figyelni) ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.