Ugrás a kommentre

Snoke


Yoda József

Ajánlott hozzászólás

EU tudorok, tessék kutakodni, hogy kire illik Snoke karaktere az EU-ból.

Nem emlékszem senkire, akire illene azok közül, akikről olvastam. És nem is szeretnék semmiféle hasonlóságot más karakterrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt eddig pozitívnak veszem. Egyre egyértelműbb, hogy Snoke kapcsán az lesz a legfontosabb motívum, hogy mi ez a "nagyon sérülékeny, mégis erőteljes" dolog. Volt az a korábbi sebesülése, amiből következően még gyenge és törékeny, azonban más szempontból hatalmas lehet benne az Erő, ill. jó stratéga és manipulátor. Az igazi egyediségét alighanem ez fogja meghatározni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy mit is jelent az pontosan, hogy "turns out to be… just Snoke"?

Gondolom lényegében azt, hogy a személyazonossága semmilyen meglepetést nem fog okozni. Nincs álca, nincs álnév, a hologram is valós képet mutat (a méret kivételével, legalábbis remélem, hogy nem egy óriással van dolgunk :D). Snoke-ról nem fog kiderülni, hogy valójában ő XY, vagy valakinek a valakije, hanem ő szimplán csak Snoke, egy teljesen független karakter és ennyi.

 

Ebből amúgy nekem úgy jön le, hogy nem csupán a Plagueis-elméletet zárhatjuk ki, de más egyebeket is. Ezután nem hinném, hogy Luke vagy Sidious egykori tanítványáról lenne szó, Rey-hez se lesz közvetlen köze, ahogyan másokhoz se. Alighanem most ő lesz Palpatine szerepében, abban az értelemben legalábbis, hogy a megingathatatlan főgonosz, akit készen kapunk majd és nem kell firtatni az eredetét. A hangsúly a sérülésein és a gyengeségein lesz, nem pedig a kapcsolatain.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Serkis azt se tudja ki az a Plaguies. :D Elég ha tudja, hogy Snoke egyszerűen csak Snoke.

Na, hát JJ is pont így gondolta, ezért azt mondta neki: "fiam, bármit kérdeznek mondd azt, hogy Snoke az egyszerűen Snoke"

:P

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazáról erről a figuráról elég keveset tudni. Így harmadszori nézésre is egy titokzatos lény, akit az Első rend vezetése Vezérnek tart, ő vitte a sötét oldalra Kylot, Han és Leia ismeri őt, ja és ismeri az Erőt. Ezeket biztosan tudjuk a film alapján.

Szóval ahhoz hogy véleményt írjak róla sokat utána kéne olvasnom.

Pár gondolat azért van. Ami feltünt hogy nem egy erős karakter. Mint pl Vader. Nem olyan félelmetes és határozott. Hux és Kylo sem retteg tőle. Inkább olyan mintha a főnökükhöz mennének, akiről tudják hogy nem bántja őket. Vadertől azért rettegtek a beosztottai, ott hiba esetén megfojtás volt.

Snoke viszont minden kudarcot(ami van bőven) egyfajta vállrándítással intéz el. Semmi büntetés. Lehet erre utal hogy gyenge?

Gyakorlatilag Vader Hux-ot az első elbaltázásnál megfojtotta volna. Bár mondjuk az is lehet hogy Hux az egyetlen hadvezetésre is alkalmas személy az Első Renden belül, Kylo meg ugye az egyetlen tanítvány.

De nekem mégis fura volt a Sagához képest hogy Snoke nem tünt valami hú de kegyetlen figurának. Jó, kiadta a parancsot a bolygófegyver bevetésére, de az inkább katonailag volt szükséges.

Elolvastam a topicot és volt olyan felvetés hogy Snoke volt az aki Luke ellen fordult. Viszont ha átélte a Birodalom felemelkedését akkor miért nem csatlakozott a Felkelőkhöz. Hisz ha az endori csata után belépett Luke-hoz hogy Jedi legyen, akkor ő akkoriban még jó volt. Ha meg rossz akkor miért állt volna be padawannak, hisz lelepleződhet Luke elött.

A másik elmélet pb-é, miszerint egy ősi Sith és eddig hibernálva, álomban stb.. töltötte az időt és a Ren lovagjai találtak rá az Ismeretlen Régióban. Ezzel az a baj hogy Kylot Snoke állította át és utána lett belőle Ren lovag. Az Első Rend sem lehet a megtaláló mert a nyítószövegben az van hogy Luke távollétében alakult meg az Első Rend. Tehát asorrend az hogy Luke tanít, közben Snoke átállítja Kylot, akik írtanak Jediket majd Luke visszavonul. És ezután alakul meg az Első Rend az IR-ban.

Gondolkodom én is néha rajta ki lehet Snoke ,de mindig zsákutcába jutok.

Először is pontosan tudnunk kéne mi történt a 30 év alatt és ezt időrendi sorrendben. Amig ez nincs meg addig Snoke karaktere rejtély marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami feltünt hogy nem egy erős karakter. Mint pl Vader. Nem olyan félelmetes és határozott. Hux és Kylo sem retteg tőle. Inkább olyan mintha a főnökükhöz mennének, akiről tudják hogy nem bántja őket. Vadertől azért rettegtek a beosztottai, ott hiba esetén megfojtás volt.

Inkább úgy fogalmaznék, hogy nem tűnik olyan félelmetesnek, legalábbis nem hívja fel erre a figyelmet. Viszont ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy gyenge. Ha rettegnek tőle, ha nem, valamiért mindkettejüket ő irányítja és feltétlenül bíznak benne, engedelmeskednek. Szinte versenyeznek a kegyeiért, ami árulkodó. Nekem nem úgy tűnik, hogy a Ren tagja lenne, ahogyan szerintem az Első Rendet se ő vezeti "hivatalosan", mégis ő a főnök.

Pedig az Első Rend egy kifejezetten erős szervezet, a Ren Rendről nem tudunk semmit, de valószínűleg ők se annyira kispályásak. Szóval nagy spílernek kell lennie, ha ekkora befolyása van és ilyen hatalmat tud gyakorolni, pláne ha mellé fizikálisan meg sérült és gyenge. Ha belegondolunk, akkor Sidious se tűnt sokszor olyan közvetlenül agresszívnek (kivétel csak a TCW-s Maul-szál, az Ep.3 vége és az Ep.6 vége), mégis bitang erős volt és dominált mindenkit a sötét oldalon. Snoke-nál is inkább az a helyzet, hogy fojtogatás meg "arcoskodás" nélkül is megvan a kellő tekintélye.

 

Snoke viszont minden kudarcot(ami van bőven) egyfajta vállrándítással intéz el. Semmi büntetés. Lehet erre utal hogy gyenge?

Ez leginkább Kylo-nál érdekes, mert Hux nem is csinál annyi hülyeséget, ill. neki egyszer le is ordítja a fejét. Mondjuk nekem nem igazán világos, hogy miért förmedt úgy rá... Meg az Első Rend céljai szerintem őt kevésbé érdeklik, a Ren motivációival már komolyabb átfedés lehet. Egyelőre úgy tűnik, hogy Snoke-ot csak a jedik teljes kiirtása érdekli, így a legfontosabb Luke megtalálása. Na meg persze Rey, miután színre lép, de mondjuk az Új Köztársaság sorsa totál mellékes neki.

 

Gyakorlatilag Vader Hux-ot az első elbaltázásnál megfojtotta volna. Bár mondjuk az is lehet hogy Hux az egyetlen hadvezetésre is alkalmas személy az Első Renden belül, Kylo meg ugye az egyetlen tanítvány.

Meg is látszott a Birodalmon, hogy egyre kevesebb kompetens tisztjük maradt. Könnyen lehet, hogy az Első Rend már jobban megbecsülte a vezetőit, vagy akár Snoke is jobban rá lehet utalva a két figurára. Meg egyelőre úgy gondolom, hogy Snoke sokkal függetlenebb a vele együttműködő két szervezettől, mint ez a Birodalom esetében fennállt. Sidious azt csinált, amit akart, közvetlen alatta Vader-re ez hasonlóan igaz. Így a Snoke-Kylo-Hux trió kapcsolatai is másképp működhettek, simán lehet, hogy Snoke nem fojthatja meg csak úgy Hux-ot vagy Kylo-t, mert akko az Első Rend vagy a Ren-ek esetleg kiállnak mögüle.

 

Elolvastam a topicot és volt olyan felvetés hogy Snoke volt az aki Luke ellen fordult. Viszont ha átélte a Birodalom felemelkedését akkor miért nem csatlakozott a Felkelőkhöz. Hisz ha az endori csata után belépett Luke-hoz hogy Jedi legyen, akkor ő akkoriban még jó volt. Ha meg rossz akkor miért állt volna be padawannak, hisz lelepleződhet Luke elött.

Nem tartom valószínűnek, hogy Snoke Luke tanítványa lett volna. Ha netán mégis, akkor akár az is elképzelhető, hogy már eleve direkt épült be a Jedi Rendbe.

 

A másik elmélet pb-é, miszerint egy ősi Sith és eddig hibernálva, álomban stb.. töltötte az időt és a Ren lovagjai találtak rá az Ismeretlen Régióban. Ezzel az a baj hogy Kylot Snoke állította át és utána lett belőle Ren lovag.

Azt nem tudjuk biztosan, hogy a Ren mikor jött létre. Ha nem Kylo átállásával, hanem már előtte léteztek, akkor megtalálhatták Snoke-ot még Ben átállása előtt is, aki csak később lett a vezérük. A Ren megtalálta és "reaktiválta" Snoke-ot, ő átállította Ben-t, majd megtette őt a Ren-ek mesterének.

 

Az Első Rend sem lehet a megtaláló mert a nyítószövegben az van hogy Luke távollétében alakult meg az Első Rend.

Erre is hasonlót tudok írni, mint az előzőre. Az Első Rend ha nem is létezett, de nem a semmiből jött létre, a közvetlen elődök rátalálhattak Snoke-ra, sőt még az is lehet, hogy pont az ő javaslatára és közreműködésével alapították meg az Első Rendet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami feltünt hogy nem egy erős karakter. Mint pl Vader. Nem olyan félelmetes és határozott. Hux és Kylo sem retteg tőle. Inkább olyan mintha a főnökükhöz mennének, akiről tudják hogy nem bántja őket. Vadertől azért rettegtek a beosztottai, ott hiba esetén megfojtás volt.

Snoke viszont minden kudarcot(ami van bőven) egyfajta vállrándítással intéz el. Semmi büntetés. Lehet erre utal hogy gyenge?

Pb-vel egyetértve, az, hogy nem nyír ki mindenkit, aki elsőre hibázik, nem a gyengeség jele. Sőt, korábban már kifejtettem az ep5 elemzése topicban, hogy amit Vader művel, az az elképzelhető legrosszabb vezetési stratégia. Destruktív és hibagerjesztő, lezúzza a morált miközben jó katonákat is a halálba küld, csak mert bal lábbal kelt fel. Gondoljunk csak Needára, aki rövid szereplése alatt legalább azt bizonyította, hogy gerinces, bátor katona, aki nem kente rá másra a "hibáját" (nem is nevezném hibának), mint mondjuk, Constantine admirális, hanem vállalta a felelősséget, és jól tudván, hogy a halálba sétált, maga járult Vader elé. És ezt az embert, aki ennyi idő alatt normálisabbnak tűnt, mint sok más birodalmi tiszt együttvéve, aki talán később még nagyon nagy hasznára válhatott volna a Birodalomnak, Vader gúnyolódások közepette megölte. Szóval én nagyon örülök, hogy se Kylo, se Snoke nem követte ezt az idióta felfogást. Vader ilyen szinten pocsék vezető volt, nem éppen követésre méltó példa.

De ha belegondolsz, még az Uralkodó sem volt ilyen fékevesztett állat, mint tüdőbeteg tanítványa. Elég csak arra gondolni, milyen hibák sorozatát követte el Gunray az ep1-ben. Nem, hogy nem tudta megölni a Jediket, azok eljuttatták a királynőt Coruscantra, vissza is tudták vinni és még Naboo-t is felszabadították. Részint miattuk vesztette el Mault és nagyon sokszor kellett miattuk rögtönöznie. Gunray mégsem halt meg a Mustafarig, pedig valószínűleg annyira azért nem volt pótolhatatlan figura.

Szóval nem csak attól lesz valaki félelmetes figura, hogy oktalanul gyilkolja le a saját embereit. Persze, úgy is rettegni fognak tőle, de a dolgot máshogy is el lehet érni. Snoke-nak is lehetett erre módszere, még ha egyelőre ezt nem is láttuk. Bár szvsz. azért a figura pofája nem éppen bizalomgerjesztő, és azért, amikor bedühödik, a két pitbullja egyből vigyázzba vágta magát. Az is sokat tehet az imidzséhez, hogy ilyen méretes hologramként jelenik meg.

 

Ez leginkább Kylo-nál érdekes, mert Hux nem is csinál annyi hülyeséget, ill. neki egyszer le is ordítja a fejét. Mondjuk nekem nem igazán világos, hogy miért förmedt úgy rá... Meg az Első Rend céljai szerintem őt kevésbé érdeklik, a Ren motivációival már komolyabb átfedés lehet. Egyelőre úgy tűnik, hogy Snoke-ot csak a jedik teljes kiirtása érdekli, így a legfontosabb Luke megtalálása. Na meg persze Rey, miután színre lép, de mondjuk az Új Köztársaság sorsa totál mellékes neki.

Viszont az Első Rend még szükséges eszköz lehet a kezében, aminek elvesztegetése nem feltétlen lehet előny a számára. Az Ellenállás számon tartja, mint veszélyforrás, ezzel Snoke is tisztában lehet, és hosszútávon ennek kellemetlen következményei lehetnek, ha Snoke elveszti az Első Rendet, mint eszközt - mint védelmi eszközt. Szóval ilyen téren, még ha a céljai nem is egyeznek az Első Renddel, de mivel annak van egyedül flottája, szükséges eszköz a számára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke már azért sem lehetett az, aki Luke ellen fordult, mint tanítvány, mert Han boyt mond a szövegben. Persze ez felveti azt, hogy akkor Kylo volt, rá illik a boy, csak hát mint korábban írtam, Han annyira érzelemmentesen beszél róla, hogy emiatt gondoltam azt, nem Kylo volt. Persze ha csak szimplán azért hivatkozott rá boyként, hogy kívülállóként meséljen róla, ez a gondolatom megdől, de ez most mellékes. A lényeg, hogy szerintem biztosan nem Snoke volt a kérdéses tanítvány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy két jó minőségű hd kép a SW Episode 7 News. com-on és úgy látom, hogy Snoke egész arca, feje meg van ÉGVE. Szerintetek??

Esetleg ha szolgálnál egy linkkel, és nem nekünk kéne kinyomozni, milyen képekről van szó, az előremozdítaná a kérdés megválaszolását. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OK http://www.stitchkingdom.com/disney-star-wars-the-force-awakens-20-new-stills-in-ultra-hi-res-featuring-snokes-maz-kanata-and-more-watermark-free-82945/nggallery/page/1 Remélem működik.

 

Szerintem egy PT karakter. Melyik jedi égett meg az EP I-III-ban? Túlélte, talán gonosszá vált?

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.