Ugrás a kommentre

Snoke


Yoda József

Ajánlott hozzászólás

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon nehéz a kinézetéből bármilyen következtetést levonni. Főképp, hogy még a faját se ismerjük. Nem mondanám, hogy nekem égési sérüléseknek tűnnek ezek, az a nagy heg a fején még a leginkább beazonosítható sérülés. Tök aszimmetrikus is az egész feje. Még azt se zárnám ki, hogy csak valamiféle maszkot visel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OK http://www.stitchkingdom.com/disney-star-wars-the-force-awakens-20-new-stills-in-ultra-hi-res-featuring-snokes-maz-kanata-and-more-watermark-free-82945/nggallery/page/1 Remélem működik.

 

Szerintem egy PT karakter. Melyik jedi égett meg az EP I-III-ban? Túlélte, talán gonosszá vált?

Ezzel Vaderre célzol? Snoke 7 láb magas, és nagyon vékony testalkatú, Anakin azért alacsonyabb volt.

Most hirtelen ő ugrott be: http://rpggamer.org/shippics/yaraelpoof.jpg :P csak neki túl hosszú nyaka van

 

Nagyon nehéz a kinézetéből bármilyen következtetést levonni. Főképp, hogy még a faját se ismerjük. Nem mondanám, hogy nekem égési sérüléseknek tűnnek ezek, az a nagy heg a fején még a leginkább beazonosítható sérülés. Tök aszimmetrikus is az egész feje. Még azt se zárnám ki, hogy csak valamiféle maszkot visel.

 

Volt olyan híresztelés, hogy ennél sokkal rondábban néz ki, csak a hologramon igyekezett szebbnek mutatkozni

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyon valószínű, hogy Kylo volt. Ahogy Han mesél róla, egyrészről azért, másrészről, hogy Kylo lett a Ren lovagok mestere, ami azt sugallja, hogy kulcsszerepe volt a fellázadásban. Meglepne, ha Snoke lett volna.

 

 

Biztos hogy nem Kylo volt. Akkor Han azt mondta volna hogy a fiam állt át.

De mégegyszer az elmélet nem tőlem származik hogy Snoke állt át. Én abban sem vagyaok biztos hogy a látomásban a z új Jedik kinyírását látjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudjuk biztosan, hogy a Ren mikor jött létre

 

A nyitószövegből kiderül hogy Luke Skywalker eltünt. Mikor? Ezt meg Hantól tudjuk. Mikor egy tanítványa ellene fordult és mészárolt. Azaz ekkor jött létre a Ren lovagok Rendje. Tehát a sorrend. Luke tanitványokat képez köztük Ben Solot. Snoke ott sertepertél vagy tanítványként amit kétlek és mondja a hülye szöveget Ben fejébe. Az átáll megalakul a Rew Lovagjai és mészárolnak. Na ezután tünik el Luke. És közben létrejön az Első Rend.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos hogy nem Snoke-ról beszélt Han, egy vénembert tuti nem hívna "boy"-nak...

 

Ne komplikáljuk túl, szerintem Kylo volt. De az is lehetséges, hogy a többi Ren is Luke tanítványa volt, és csak egyszerűen követték Kylo-t

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt olyan híresztelés, hogy ennél sokkal rondábban néz ki, csak a hologramon igyekezett szebbnek mutatkozni

Ennek nem látom túl sok értelmét. Ha már manipulálja a hologramot, akkor ennél hatékonyabban is tehetné, mert így se egy Victoria's Secret modell. :) Sokkal rondábban meg ne nagyon nézzen ki szegény, mert akkor önmagában erre mehet majd a +18-as karika a 8-9-re, ha előkerül.

 

Biztos hogy nem Kylo volt. Akkor Han azt mondta volna hogy a fiam állt át.

Szerintem meg elég valószínű, hogy Kylo volt, dramaturgiailag is annak lenne a legtöbb értelme. Ráadásul kézenfekvő és jól simul a sztoriba. Han-nak meg sok oka lehetett épp nem a fiaként hivatkozni az árulóra, Donát ezek közül vázolt is egyet, pontosabban kettőt.

 

Mikor egy tanítványa ellene fordult és mészárolt. Azaz ekkor jött létre a Ren lovagok Rendje. Tehát a sorrend. Luke tanitványokat képez köztük Ben Solot. Snoke ott sertepertél vagy tanítványként amit kétlek és mondja a hülye szöveget Ben fejébe. Az átáll megalakul a Rew Lovagjai és mészárolnak.

Ez akkor igaz, ha feltesszük, hogy a Ren lovagjainak rendjét maga Kylo hozta létre. Ez amúgy logikus feltételezés, többször is írtam erről korábban, de ettől még korántsem biztos.

 

De az is lehetséges, hogy a többi Ren is Luke tanítványa volt, és csak egyszerűen követték Kylo-t

Ez könnyen lehet, bár akkor miért nincs nekik is fénykardjuk? Ugyanakkor, ha Luke tanítványai voltak, az csak azt erősíti, hogy Kylo volt az ominózus áruló. Annak ugyanis nem sok értelme van, hogy van egy vezér, aki dominálja az árulást, majd a Ren Rend létrejöttekor egy másikat (Kylo-t) tesznek meg mesterüknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy Kylo volt a Jedik (egyik) mészárosa, azt szerintem bizonyítja, hogy a látomásban látni, amint egy padawant lebök egy vörös kard, és az egész látomásban, sőt, az egész filmben egy szem vörös fénykard van, amit Kylo használ. Ráadásul, annak pengéje az egész Star Warsban jellegzetesen egyedi.

Hogy Kylo alapította a Ren Lovagjait, vagy csak beállt közéjük, az egyáltalán nem derül ki a filmből. Mindkét verzió lehetséges a látottak alapján. A nyitószövegben szó sincs a Renekről, sőt, az egész filmben csak egyszer említi őket Snoke. A nyitószöveg az Első Rend megjelenését konkretizálja (valamikor Luke eltűnése után), de az Első Rend és a Ren Lovagjai között egyértelműen nincs ok-okozati összefüggés, két független szervezet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kylo topicba írt Falconos komment közben jutott eszembe: Snoke honnét a fütykösből tudja, hogy Hanhoz került BB-8? :?

 

Szerk.: ja, megvan, a rosszarcú gang feje leadta a drótot a dologról. Akkor viszont érdekes felállás rajzolódik ki: a kémhírek Snoke-hoz futnak be, és Kylo ezekről csak később értesül. Ezek szerint Kylónak igen kevés hatalma lehet, mert például az ep5-ben a kutászok anyaga az ő hajójára, az Executorra futottak be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kylo topicba írt Falconos komment közben jutott eszembe: Snoke honnét a fütykösből tudja, hogy Hanhoz került BB-8? :?

 

Szerk.: ja, megvan, a rosszarcú gang feje leadta a drótot a dologról. Akkor viszont érdekes felállás rajzolódik ki: a kémhírek Snoke-hoz futnak be, és Kylo ezekről csak később értesül. Ezek szerint Kylónak igen kevés hatalma lehet, mert például az ep5-ben a kutászok anyaga az ő hajójára, az Executorra futottak be.

Az EpV-ben Kylo még nem is élt. :P De Vadernél valóban kisebb hatalma van. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hupsz, kimaradt egy mondatrész a mondatból. :oops: Szóval:

Ezek szerint Kylónak igen kevés hatalma lehet, kevesebb, mint Vadernek volt a Birodalomban, mert például az ep5-ben a kutászok anyaga az ő hajójára, az Executorra futottak be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez könnyen lehet, bár akkor miért nincs nekik is fénykardjuk? Ugyanakkor, ha Luke tanítványai voltak, az csak azt erősíti, hogy Kylo volt az ominózus áruló. Annak ugyanis nem sok értelme van, hogy van egy vezér, aki dominálja az árulást, majd a Ren Rend létrejöttekor egy másikat (Kylo-t) tesznek meg mesterüknek.

 

Pl. mi van, ha ők fiatalabbak Kylo-nál is (ugye Kylo is még csak 15 éves volt az átálláskor), és nem is tanultak Luke-tól fénykardozni, így a fénykard készítéshez sem értettek... Szemmel láthatóan Kylo se nagyon érthetett hozzá, mert csak egy ilyen kardot tudott összetákolni. Ahhoz meg hogy lemészároljon pár nem igazán harcedzett tanítványt, nem kell nagy fénykardtudás

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pl. mi van, ha ők fiatalabbak Kylo-nál is (ugye Kylo is még csak 15 éves volt az átálláskor), és nem is tanultak Luke-tól fénykardozni, így a fénykard készítéshez sem értettek... Szemmel láthatóan Kylo se nagyon érthetett hozzá, mert csak egy ilyen kardot tudott összetákolni.

Nem vagyunk tisztában Luke tanítási módszereivel, de ez furcsa lenne. Annyira gyerekek álltak volna át Kylo-val? Anno már nagyon fiatalon kezdtek fénykardozni a padawan-ok, persze ez nem sokat jelent, de nekem természetesnek tűnne, hogy az árulók is rögtön kardot ragadjanak. Vagy lehet Kylo megtiltotta nekik, hogy ő legyen a jani. :D

 

Azt még ne jelentsük ki, hogy Kylo nem értett hozzá és azért lett ilyen egyedi és furcsa kardja. Lehet, hogy az ő belső vívódásához és csapkodó egyéniségéhez egy ilyen instabil kristály dukált, elvégre van kapocs a kristály és a megtalálója közt. Majd ha új kardot kell csinálni, akkor kíváncsi leszek rá, hogy az milyen lesz. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagyunk tisztában Luke tanítási módszereivel, de ez furcsa lenne. Annyira gyerekek álltak volna át Kylo-val? Anno már nagyon fiatalon kezdtek fénykardozni a padawan-ok, persze ez nem sokat jelent, de nekem természetesnek tűnne, hogy az árulók is rögtön kardot ragadjanak. Vagy lehet Kylo megtiltotta nekik, hogy ő legyen a jani. :D

 

Azt még ne jelentsük ki, hogy Kylo nem értett hozzá és azért lett ilyen egyedi és furcsa kardja. Lehet, hogy az ő belső vívódásához és csapkodó egyéniségéhez egy ilyen instabil kristály dukált, elvégre van kapocs a kristály és a megtalálója közt. Majd ha új kardot kell csinálni, akkor kíváncsi leszek rá, hogy az milyen lesz. :P

Pb, ezt írja az útmutató: Kylo Ren szokatlan fénykardja egy ősi modell évezredekkel ezelőttről, a Malachor pusztulása körüli időkből. A keresztvas pengék, vagy más néven szuronytüskék a főpenge mellékágai. Minden energia egy törött kiberkistályból származik, ez az oka a fogazott, instabil kinézetének.

 

Ez alapján Kylo nagyon is tudta, mit csinál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem mondta, hogy a fia, mert egyrészt nem akarta a sebeket magában feltépni, másrészről két idegennek (?) magyaráz, akiknek semmi közük ahhoz, hogy a fiáról van szó.

 

Ez nem emlékeztet téged valamire? Hát persze hogy az OT-ra. Ott sem mondta el Ben Luke-nak hogy Vader az apja. Én úgy gondolom hogy ezt elsütni az új trilógiában ötlettelenségre vallana. Nem hinném hogy ugyanazt meglépnék. Azért az már megint uncsi lenne ha nem vallanák be a valós személyt.

 

 

Hogy Kylo volt a Jedik (egyik) mészárosa, azt szerintem bizonyítja, hogy a látomásban látni, amint egy padawant lebök egy vörös kard, és az egész látomásban, sőt, az egész filmben egy szem vörös fénykard van, amit Kylo használ. Ráadásul, annak pengéje az egész Star Warsban jellegzetesen egyedi.

Mi bizonyítja hogy a látomásban Jediket öltek? Mi van ha egy falut írtottak ki? Persze gondolhatjuk hogy Luke tanítványait mészárolták le minden erre utal, de semmi bizonyíték nincs rá. Csak hullákat látunk meg egy lényt akinek a mellkasán áthatol Kylo kardja. Én örülnék neki ha meglepnének. Ráadásul a többi Ren lovagnál miért nincs fénykard? Csak nem azért mert fogalmuk sincs hogyan kell elkészíteni és Kylo is Snoke-tól kaphatta a keresztfénykardot?

 

 

Azt még ne jelentsük ki, hogy Kylo nem értett hozzá és azért lett ilyen egyedi és furcsa kardja. Lehet, hogy az ő belső vívódásához és csapkodó egyéniségéhez egy ilyen instabil kristály dukált, elvégre van kapocs a kristály és a megtalálója közt. Majd ha új kardot kell csinálni, akkor kíváncsi leszek rá, hogy az milyen lesz. :P

 

Én biztos vagyok benne hogy a keresztkardot nem Kylo készítette hanem Snoke-tól kapta. Először is egy ősi kard. Ilyet ma már nem tudna készíteni. Egyre inkább úgy érzem hogy Snoke többezer éves gonosz aki akár élt a Jedi-Sith háborúk idején és talán ez volt az első fénykardja. Majd átadta Kylonak egyfajta bizalom jeleként.

 

 

Pb, ezt írja az útmutató: Kylo Ren szokatlan fénykardja egy ősi modell évezredekkel ezelőttről, a Malachor pusztulása körüli időkből. A keresztvas pengék, vagy más néven szuronytüskék a főpenge mellékágai. Minden energia egy törött kiberkistályból származik, ez az oka a fogazott, instabil kinézetének.

 

Ez alapján Kylo nagyon is tudta, mit csinál.

 

Lásd fentebb. Szerintem nem Kylo a kard készitője ,hanem Snoke és átadta ifjú tanítványának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az konkrétan nincs leírva, hogy Kylo építette, de Kylóról nagyon kevés konkrétum van leírva - az például, hogy kik a szülei, mi a valódi neve, valójában miért érdekli annyira Vader, egy szót sem kapott.

Azt viszont írja, hogy a kard bár a régmúlt kardokat idézi, modern eszközökkel készült és külalakja arra enged következtetni, hogy készítője tapasztalatlan volt. 1+1=2, azaz Kylo készítette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan tévképzet kering, hogy Snoke Palpatine reinkarnációja, vagy klónja. Az Ébredő Erő regényváltozata, ami ugye a forgatókönyv alapján készült, így a kivágott jelenetek is helyet kaptak benne, ezt a kérdést annyiban rendezi, hogy egy beszélgetés alkalmával Snoke felfedi Kylonak, hogy ő már a Birodalom idején is jelen volt. Konkrétan azt mondja, hogy látta a Birodalom bukását, tudja, hogy mik vezettek el a folyamathoz, mire Kylo azt válaszolja, hogy az érzelgősség. Snoke jóváhagyólag felel, hogy ez így van, Darth Vader fia iránt érzett érzelgőssége. Ezt csak azért írtam le, mert a könyv egyértelműen tisztázza, hogy Snoke jelen volt a Birodalom idején is, maximum háttérben maradt, vagy nem is volt részese Palpatine terveinek, de már élt. Ettől még lehet Palpatine fia, lánya, huga, klónja, akármilye. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag elég öreg, úgyhogy a korából is következik, hogy átélhette a birodalmi eseményeket. A Sidious-hoz vagy Plagueis-hez kötődő elméletek javára inkább azt lehetne írni, ha a Régi Köztársaság vagy a Jedi Rend kerülne ugyanígy terítékre és arra mondaná ugyanezt. De ennek sok jelentősége már nincs, ugyanis Serkis szerint Snoke totálisan új karakter. Remélem nem csak valami hazugság vagy szándékos félrevezetés. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan tévképzet kering, hogy Snoke Palpatine reinkarnációja, vagy klónja. Az Ébredő Erő regényváltozata, ami ugye a forgatókönyv alapján készült, így a kivágott jelenetek is helyet kaptak benne, ezt a kérdést annyiban rendezi, hogy egy beszélgetés alkalmával Snoke felfedi Kylonak, hogy ő már a Birodalom idején is jelen volt. Konkrétan azt mondja, hogy látta a Birodalom bukását, tudja, hogy mik vezettek el a folyamathoz, mire Kylo azt válaszolja, hogy az érzelgősség. Snoke jóváhagyólag felel, hogy ez így van, Darth Vader fia iránt érzett érzelgőssége. Ezt csak azért írtam le, mert a könyv egyértelműen tisztázza, hogy Snoke jelen volt a Birodalom idején is, maximum háttérben maradt, vagy nem is volt részese Palpatine terveinek, de már élt. Ettől még lehet Palpatine fia, lánya, huga, klónja, akármilye. :)

Ehhez nem lehet mást hozzátenni, mint amit már korábban is hozzátettünk, amikor előjött, hogy ez benne van a könyvben, meg Serkis is mondta anno egy interjúban: hogy látta a Birodalom bukását, ez elmondható még Luke Skywalkerről, Han Solóról, Leia Organáról, Chewbaccáról, R2-D2-ról, C-3PO-ról, Lando Calrissianról, Gial Acbarról, Mon Mothmáról, Obi-Wan Kenobiról, Anakin Skywalkerről, Yodáról, Lor San Tekkáról (sőt, a felsoroltak között néhányról még jóóóóval több is elmondható), és még a Galaxis egy tetemes részéről. Sóval, semmit sem jelent, csak annyit, hogy öregebb, mint az új szereplők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja ezt most nem a Plagueis-rajongásom miatt mondtam, csak eszembe jutott Kenobi híres mondata. (mivel a készítők szava sem kézpénz, ezt már megtanultuk szerintem) A Plagueis-témát hanyagolom egy ideig, de továbbra sem tekintem cáfoltnak ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez nem lehet mást hozzátenni, mint amit már korábban is hozzátettünk, amikor előjött, hogy ez benne van a könyvben, meg Serkis is mondta anno egy interjúban: hogy látta a Birodalom bukását, ez elmondható még Luke Skywalkerről, Han Solóról, Leia Organáról, Chewbaccáról, R2-D2-ról, C-3PO-ról, Lando Calrissianról, Gial Acbarról, Mon Mothmáról, Obi-Wan Kenobiról, Anakin Skywalkerről, Yodáról, Lor San Tekkáról (sőt, a felsoroltak között néhányról még jóóóóval több is elmondható), és még a Galaxis egy tetemes részéről. Sóval, semmit sem jelent, csak annyit, hogy öregebb, mint az új szereplők.

 

 

Csak arra próbáltam reflektálni, hogy ha Snoke erőhasználó és már jelen volt Palpatine uralkodása idején, lesz mit magyarázni az alkotóknak. :)

 

Feltételezem, hogy a hivatkozott monológ hasonló okokból nem hangzott el a filmben.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak arra próbáltam reflektálni, hogy ha Snoke erőhasználó és már jelen volt Palpatine uralkodása idején, lesz mit magyarázni az alkotóknak. :)

 

Feltételezem, hogy a hivatkozott monológ hasonló okokból nem hangzott el a filmben.

Hát ha kánonnak számít a könyv (és ez egy nagy "ha"), akkor így is lesz mit magyarázni... és jogos a felvetés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan tévképzet kering, hogy Snoke Palpatine reinkarnációja, vagy klónja. Az Ébredő Erő regényváltozata, ami ugye a forgatókönyv alapján készült, így a kivágott jelenetek is helyet kaptak benne, ezt a kérdést annyiban rendezi, hogy egy beszélgetés alkalmával Snoke felfedi Kylonak, hogy ő már a Birodalom idején is jelen volt. Konkrétan azt mondja, hogy látta a Birodalom bukását, tudja, hogy mik vezettek el a folyamathoz, mire Kylo azt válaszolja, hogy az érzelgősség. Snoke jóváhagyólag felel, hogy ez így van, Darth Vader fia iránt érzett érzelgőssége. Ezt csak azért írtam le, mert a könyv egyértelműen tisztázza, hogy Snoke jelen volt a Birodalom idején is, maximum háttérben maradt, vagy nem is volt részese Palpatine terveinek, de már élt. Ettől még lehet Palpatine fia, lánya, huga, klónja, akármilye. :)

 

Ha Erőhasználó. De még ez sem biztos. Az hogy hallott az Erőről nem igazolja azt hogy használja is. Lehet egy manipulátor aki kihasználja a gyenge Erőhasználókat a saját céljaira. Lsd Kylo Ren. Mert több mint 30 éves sw pályafutásom alatt még nem találkoztam ennyire gyenge és idegbajos Erőhasználóval mint Kylo Ren. Megmondom őszintén én is kihasználnám a tudását hisz szegény olyan lüke hogy bármibe belemenne annak érdekében hogy Darth Vader ereje hassa át. De sosem fogja mert ahhoz gyenge.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Erőhasználó. De még ez sem biztos.

Kylo az egyik jelenetben azt mondja Snoke-nak, hogy a "te útmutatásoddal" megszerzi a lányból az infót. Egy korábbi jelenetben pedig Snoki mondja, hogy "Feltámadt egy ősi Erő. Te is érezted?" (magyar fordítás :P). Szóval nekem ez azt sugallja, hogy nagy benne az Erő, Leia is mondja, hogy Ő térítette át Ben-t a Sötét Oldalra. Ez azt jelenti számomra, hogy egy nagy hatalmú, Sötét Oldalon álló Erőhasználóról beszélünk. Ha nem így lenne, akkor Kylo le se csokizná az öreget.

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.