Ugrás a kommentre

Snoke


Yoda József

Ajánlott hozzászólás

A Birodalom felemelkedése egy Star Wars korszak, mely yavin előtt 1 000-ben kezdődött és a yavini csata évében ért véget. Ezra yavin előtt 19-ben született, nem hinném olyan abszurd lenne belegondolni, hogy látott a korszakból valamit, és nem véresen komolyan venni hogy vigyázó szemeit Palpatine-on nyugtatta a háttérből. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés mit értünk a Birodalom felemelkedésén? Azt a folyamatot, mialatt a Köztársaságot Birodalommá formálta Palpatine, vagy azt az időszakot, ami a Birodalom kikiáltásától tartott a hanyatlás kezdetéig (ami legyen mondjuk az első HCS felrobbanása)

Szerintem ez nem ilyen bonyolult kérdés: ep1-től ep3-ig, plusz még egy kicsi, amiben megszilárdította a hatalmát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen a ponton sok minden lehet jó, hiszen semmit sem tudunk igazán Snoke eredetéről, de szerintem ezt a készítők nem azért hintették el, hogy ilyen nagyon lazán kezeljük. Mert véleményem szerint az, hogy Ezra már nagyjából egy hét éve üzemelő Birodalomba kap először betekintést - amikor elhurcolják a szüleit, valószínűleg akkor fogta fel először igazán, milyen a Birodalom -, az nekem nagyon laza értelmezése annak, hogy látta felemelkedni. És ha ehhez még hozzávesszük, hogy akkor kapott tágabb rálátást a Birodalomra, amikor újabb hét évvel később csatlakozott a lázadókhoz, még lazábbá válik ez az értelmezés, hiszen akkor már kevesebb volt a Birodalom előtt, mint mögötte.

Szóval egy ilyen infó elhintése szerintem valamivel több komolyságot kíván értelmezés szintjén, mint lazaságot. Emellett, erősen kételkedem abban, hogy az új trilógia főgonoszát egy animációs sorozat kisfiújáról mintáznák. Plusz a készítők ugye azt is kijelentették Snoke-ról, hogy vadonatúj karakter, ami újfent nem állná meg a helyét, ha Ezra lenne, hiszen Ezra már rég megvolt, mire Snoke-ról eldöntötték, miféle legyen.

És itt jön a koncepció része a képbe: Snoke kinézetét azt hiszem, egy hónappal a premier előtt véglegesítették. Addig koncepciók szintjén volt ő nő is, kígyóember is. Na már most, felteszem, azért a háttérsztoriját jóval előbb kitalálták, vagyis ha úgy gondolták, hogy Ezra lesz majd Snoke, akkor nyilván nem gondolkodtak volna nőben vagy kígyóemberben, hanem már a legelején tudták volna, hogy ember. De egy hónappal a premier előttig ebben sem voltak biztos. És most is inkább csak emberszerű, mert még azt sem tudjuk, hogy ember-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván vannak ellenérvek, nem is kevés. Szerintem viszont mindenképp jó volna, mert amit a Disney eddig művelt az egyértelműen a 12 éveseknek szól... most bizonyíthatnának és erre nincs is jobb lehetőség, mint egy bukott hős, amilyen Anakin is volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mert amit a Disney eddig művelt az egyértelműen a 12 éveseknek szól...

Na most, ha ezt csak a Rebelsre érted, arra is nehezemre esne rábólintani, de azt még elfogadom. Egy gyerekcsatornán futó, nyíltan gyerekeknek szánt sorozat kikhez másokhoz szólna elsődlegesen, mint gyerekekhez. Viszont, ha az ep7-re is vonatkozik, akkor mivan?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert a készítők minden szava szentírás, ugye? Főleg J.J. Abrams esetében :D Jó vicc volt :P Egyetlen egy ember szava szentírás szerintem, őt pedig Pablo Hidalgo-nak hívják, de ő még soha nem beszélt Snoke-ról

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát erről lehet vitatkozni, de nekem például nem tetszett a VII. rész. :D Amilyen sötétséget ígértek, olyan humorbomba lett inkább az egész, legtöbb helyen abszurd jelenetekkel és nevetséges megoldásokkal. Érthető a Rebelsre is, ami meg sem közelíti a TCW-t, de messzebb megyek, még az új kánonos könyvek, amiket felnőttek részére adtak ki és a képregények is elég gyermekbarátok, egyszerűek és a legtöbb semmit mondó történettel van megáldva. Nyilván ez most így egy kicsit tömören radikális, de nem akarok regényt írni, hogy aprólékosan kifejtsem.

A könyvekkel és képregényekkel az a fő bajom, hogy hétköznapi sztorik, amik legtöbb esetben semmit nem tesznek hozzá a Galaxis alakulásához. Korlátolt időben is, mert az egész az OT időszakában játszódik például. De azt szóval se mondom, hogy ez mindig így lesz, mert tudom hogy fel kell építeni a kánont és talán majd idővel, évek múlva kapunk is normális történeteket. ;)

 

De ahogy az elején is írtam, ne kezdjünk bele, mert annyit vitatkoztam már erről. :D És sokan így gondolják még... sokan meg nem. Hát kinek mi ugye :) Nem vagyok az a fanatikus sem, akinek minden tetszik. Eddig az új kánonból inkább tetszett egy-két momentum, mint mondjuk egy egész könyv, vagy egész rész. Vegyük akár a Rebels évadzárót ami nagyon jó lett volna, de persze kellett a Disney-s bullshit, hogy repülnek a fénykardokkal, szóval ehh... :D és ez így az egészet letudja húzni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát erről lehet vitatkozni, de nekem például nem tetszett a VII. rész. :D Amilyen sötétséget ígértek, olyan humorbomba lett inkább az egész, legtöbb helyen abszurd jelenetekkel és nevetséges megoldásokkal. Érthető a Rebelsre is, ami meg sem közelíti a TCW-t

Hát ezzel mélységesen nem tudok egyetérteni, sőt... Na jó, nem írom le, aki ismer, úgyis tudja, mi következett volna. :):evil: Majd Ody és pb megírja helyettem. :D

 

Mert a készítők minden szava szentírás, ugye? Főleg J.J. Abrams esetében :D Jó vicc volt :P Egyetlen egy ember szava szentírás szerintem, őt pedig Pablo Hidalgo-nak hívják, de ő még soha nem beszélt Snoke-ról

Abrams sosem hazudott, csak hallgatott. Pablo pedig már beszélt Snoke-ról, hiszen egyebek mellett ő erősítette meg, hogy élőlényről, nem szellemről van szó, hogy nem Sith, hogy nem Plageuis (ugyan ezt csak közvetett módon).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is mondtam hogy egyet kell érteni. :P Épp ezért mondtam, hogy ne menjünk bele. :D

 

Amúgy Hidalgo az Ezráról is azt mondta, hogy nem Snoke... de most gondoljatok bele, ha kap egy olyan kérdést, ami telibe trafálja a választ, mégsem mondhatja azt, hogy igen ő az, mert az spoiler és amúgy se mondhatja el. Szóval nyilván letagadja, mert ha meg eltereli a témát vagy kitér előle, az elég gyanús. :D Szóval nem szentek az ő szavai sem azért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abrams sosem hazudott, csak hallgatott.

 

Star Wars esetében valóban nem, de én úgy hallottam, hogy a Star Trek esetében már volt, hogy hazudott (ebben amúgy nem vagyok biztos, ezt te jobban tudod szerintem, úgyhogy megkérdezlek a spoiler mögött)

 

 

Igaz az, hogy azt mondta, hogy Khan nem fog szerepelni a Star Trek - Into Darkness-ben?

 

 

Pablo pedig már beszélt Snoke-ról, hiszen egyebek mellett ő erősítette meg, hogy élőlényről, nem szellemről van szó, hogy nem Sith, hogy nem Plageuis (ugyan ezt csak közvetett módon).

 

Mikor? Én úgy emlékszem erről Serkis beszélt (mármint arról, hogy nem az, akinek én nem írhatom le a nevét itt :P )

 

Nem is mondtam hogy egyet kell érteni. :P Épp ezért mondtam, hogy ne menjünk bele. :D

 

Amúgy Hidalgo az Ezráról is azt mondta, hogy nem Snoke... de most gondoljatok bele, ha kap egy olyan kérdést, ami telibe trafálja a választ, mégsem mondhatja azt, hogy igen ő az, mert az spoiler és amúgy se mondhatja el. Szóval nyilván letagadja, mert ha meg eltereli a témát vagy kitér előle, az elég gyanús. :D Szóval nem szentek az ő szavai sem azért.

 

Én egy ilyen kérdésre azt felelném, hogy "idővel úgyis megtudjátok, legyetek jó Jedihez méltóan türelmesek" :D Függetlenül attól, hogy beletrafáltak-e, vagy sem.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars esetében valóban nem, de én úgy hallottam, hogy a Star Trek esetében már volt, hogy hazudott (ebben amúgy nem vagyok biztos, ezt te jobban tudod szerintem, úgyhogy megkérdezlek a spoiler mögött)

 

 

Igaz az, hogy azt mondta, hogy Khan nem fog szerepelni a Star Trek - Into Darkness-ben?

 

Sosem mondott ilyet Abrams. Ő csak még nagyon az elején jelentett ki olyat, hogy nem fogja Khant használni, ha annak nem látja értelmét. De ekkor még forgatókönyv sem volt.

 

Mikor? Én úgy emlékszem erről Serkis beszélt (mármint arról, hogy nem az, aki)

Tudtam, hogy linkelnem kellett volna. :)

Snoke nem Sith - ez egyben azt is megerősíti, hogy nem Plageuis.

Lawrence Kassdan azt sem tudja, ki az a Plageuis (mivel Kassdan híresen gyűlöli az ep1-2-3-at, ezen nem lepődöm meg), így nehezen írna rá sztorit.

 

Amúgy Hidalgo az Ezráról is azt mondta, hogy nem Snoke... de most gondoljatok bele, ha kap egy olyan kérdést, ami telibe trafálja a választ, mégsem mondhatja azt, hogy igen ő az, mert az spoiler és amúgy se mondhatja el. Szóval nyilván letagadja, mert ha meg eltereli a témát vagy kitér előle, az elég gyanús. :D Szóval nem szentek az ő szavai sem azért.

Megfordítva a dolgot, miért hazudna vagy terelne, ha még senki sem találta el? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát erről lehet vitatkozni, de nekem például nem tetszett a VII. rész. :D Amilyen sötétséget ígértek, olyan humorbomba lett inkább az egész, legtöbb helyen abszurd jelenetekkel és nevetséges megoldásokkal.

 

Khmmm...ki mondta, hogy az EPVII sötét lesz? Szerintem senki. De miért is lett volna az? De még ezek ellenére is, magasan a legsötétebb nyitódarab a három trilógia közül (halkan jegyezem meg, hogy akkor milyen lesz a többi?). A humorbomba és abszurd jelenetek tárháza pedig végtelen...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sosem mondott ilyet Abrams. Ő csak még nagyon az elején jelentett ki olyat, hogy nem fogja Khant használni, ha annak nem látja értelmét. De ekkor még forgatókönyv sem volt.

 

 

Tudtam, hogy linkelnem kellett volna. :)

Snoke nem Sith - ez egyben azt is megerősíti, hogy nem Plageuis.

 

Szerintem azt nem feltétlenül erősíti meg ;) de ez már csak értelmezés kérdése, szerintem hagyjuk is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azt nem feltétlenül erősíti meg ;) de ez már csak értelmezés kérdése, szerintem hagyjuk is.

Nem tudom, ezt hányféleképpen lehet értelmezni. Snoke nem Sith, Darth Plageuis, aki Darth Sidious mestere volt, Sith névvel, meg Sith. Ergo a kettő nem lehet ugyanaz. Milyen más értelmezése lehetne még ennek? :roll: Nem fáj a fogatok és a körmötök, amikor ennyire ragaszkodtok egy cáfolt teóriához? :P

Amúgy sem értem, miért ördögtől való a gondolat, hogy Snoke egy teljesen új karakter, akit még nem láttunk soha korábban, akiről eleddig sohasem hallottunk. Megint ez a kettősség: szidva van az ep7, mert annyit kölcsönzött az ep4-5-6-tól, de közben többen is egyenesen elvárják, hogy Snoke egy korábbi karakter legyen, ne valami új.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezekre a jövőre vonatkozó nyilatkozatokkal úgy vagyok, hogy hiszem, ha látom. Ahogy alább is elhangzott, ha valaki egy teóriával beletrafálna a megoldásba, nem vallanák be a készítők, hogy "hopsz, lelőttétek a készülő film legnagyobb meglepetését". Vagy terelés jönne, vagy cáfolás. Ezzel együtt szerintem Snoke eleddig ismeretlen karakter lesz, de én nem zárnék ki semmit, amíg a filmekben az ellenkezőjét nem láttuk (Ep VIII, Ep IX)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legfeljebb annyira nem Sith, mint amennyire Ahsoka és Obi-Wan nem Jedi már. Még a nevét sem változtatta azért annyira meg, hiszen továbbra is Maul, márpedig az is a Sith neve. Ha annyira meg akarna attól szabadulni, teljesen megváltoztathatta volna a nevét, sőt, talán az igazi nevét is kideríthette volna. Arról nem is beszélve, hogy éppen nagyban manipulálta hőseinket, szóval valószínűleg a fele sem igaz mindannak, amit állított. :) De ez itt már off.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Snoke = Ezra elméletről már elég részletesen kifejtettem a véleményem, nem tudok mit hozzátenni. Én is úgy gondolom, hogy azért nem kell mindenkinek valakinek a valakijének lennie ebben az univerzumban. Itt van/volt a klasszikus trió (kiegészülve a 3PO-R2-Chewie fogattal), Kylo Han és Leia fia, minden esély megvan arra, hogy Rey is szorosan kapcsolódni fog egy korábbi karakterhez. Ezek után Snoke hadd lehessen már egy teljesen új szereplő, pláne az Ismeretlen Régió képbe kerülésével. :)

 

Az Ep.7 nálam se egy hézagmentes film, nem tartom hibátlannak, de azt szerintem egyáltalán nem lehet rámondani, hogy gyerekes lenne, vagy gyerekeknek készült volna. Nyilván vannak benne ilyen elemek is, de ennyi erővel az Ep.1, 4 és 6 is simán annak nevezhető. Az új főhősök szempontjából nem mondható sötétnek a film, bár a végén Finn igencsak pórul járt. De Han meghalt, az elején kiirtottak egy falut, közben elpusztítottak egy egész rendszert, lefejezték a Köztársaságot, Snoke és az Első Rend pedig tovább fűzi a szálakat. Ráadásul Leia-ék gyereke az egyik főgonosz, Luke meg félig-meddig bukott jediként bujkál a galaxis egy eldugott zugában. Azért ez összességében elég sötét tónust ad a filmnek.

Na most a Rebels-nek is vannak olyan epizódjai, amik gyerekesebbek, ill. amúgy is sok ilyen jellegű motívummal dolgoznak, de efölött se ítélkeznék így. Pláne egy ilyen évadzárás után. Sokszor elég komoly szimbolikával operálnak a készítők, ezek egyértelműen nem a 12 éveseknek szólnak, ők nem is sokat fognak fel ebből. Nyilván célközönségnek tekinthetők a gyerekek is, de szerencsére sokat tesznek azért az illetékesek, hogy kellő mennyiségű felnőtteknek szóló tartalom (na nem úgy :D) is kerüljön bele.

 

Maul meg már abban az értelemben nem sith, hogy hivatalosan nem tagja a Sith Rendnek. Ennek aktuális tagjai pedig tényleg az ellenségei és le akar számolni velük. Ugyanakkor az elveit és a céljait tekintve továbbra is tekinthető sithnek, ahogyan Ahsoka, Kanan, Ezra vagy Luke jedinek. Kifejezetten úgy tűnt, hogy Sidious-ék kigolyózása után újjá akarja építeni a Sith Rendet, aminek ő lenne a mestere és keresi a tanítványt. Ugyebár ezzel már korábban is próbálkozott. Snoke az Ep.7 idején tuti nem sith, korábban persze lehetett az, de ez erőltetett lenne, nem hinném, hogy ilyen jellegű megoldásokat kéne kutatnunk a fejesek eddigi nyilatkozatainak sorai között. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatalkozom Dzséjt és Pb véleményéhez. Ez az Ezra= Snoke teória már csak azért sem tetszik, mert akkor megint lenne egy karakter, aki gyerekként idealista és önzetlen volt, aztán később önzővé és zsarnokká vált - ugye nem kell mondani, kinek a sorsára hasonlít ez? Nekem nincs semmi bajom azzal, hogy az Ep7 lett sok mindenben emlékeztet az Ep4-re, tisztelgésből meg marketing okokból, de további hasonlóság már sok lenne, és a történetnek nincs is rá szüksége. Sokkal eredetibb lenne, ha Snoke csak Snoke lenne, akinek megvan a maga története, ami teljesen új, és amit reményeim szerint hamarosan megismerünk.

 

Snoke-ról egyébként a regényből annyival derül ki több infó, hogy jól ismerte Leiákat, és a kis Bent születése óta figyelte. De ilyen alapon is lehet pont olyan teljesen új karakter, mint Lor San Tekka, aki szintén bennfentes személynek tűnik a Solo-Organa család köreiből, mégis most hallottunk róla először.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Snoke-ról egyébként a regényből annyival derül ki több infó, hogy jól ismerte Leiákat, és a kis Bent születése óta figyelte. De ilyen alapon is lehet pont olyan teljesen új karakter, mint Lor San Tekka, aki szintén bennfentes személynek tűnik a Solo-Organa család köreiből, mégis most hallottunk róla először.

 

Akkor a Solo család környékén kell Snoke-ot keresni. Talán Leia politikai életének a része volt. Megint egy szenátor??? :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke-kal kapcsolatban sok teóriát olvastam külföldi fórumokon és oldalakon, volt köztük nagyon jó, amit szívesen olvastam.

Szeretném, ha lenne körülötte valami csavar, de még mindig úgy gondolom, hogy egy teljesen új karakterről van szó.

Az persze bele férhet, hogy bár ismeretlen karakter, de a háttér története alapján valakinek, vagy valakiknek a régi ismertségei közül való.

 

Én már nagyon várom, hogy ne csak hologramon lássuk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is miért ne. Snoke sérülései bacta után kiáltanak. Ezek a császári őrök a kérdésesek. Csak Palpatine engedélyével gondolnám, hogy őrzik. Ebből kifolyólag vagy nagyon jóban, vagy nagyon rosszban vannak. De mivel Snoke tanuja volt Palpatine felemelkedésének, és bukásának, az nem zárja ki hogy ne ismernék egymást. Szerintem Snoke nem Sith, úgyhogy Palpinak nem kell veszélyben érezni magát, és a kettő szabálya is megmarad. Előbb utóbb muszály lesz neki eredettörténetet kreálni, amit lehetne eredeztetni a Rebelsben, vagy a spin-off filmekben, és ez így teljesen szilárd alapokon állna. Sőt lehet hogy lesz neki egy önálló eredetfilmje akár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.