Ugrás a kommentre

Snoke


Yoda József

Ajánlott hozzászólás

  • 2 hónappal később...
  • 7 hónappal később...

Annyi rajongói teória meg hivatalos bejelentés érkezett már Snoke-kal kapcsolatban, hogy én már képtelen vagyok követni őket. A legjobb rajongói teória, amihez szerencsém volt eddig, azt állítja, hogy Snoke egy olyan figura, akit már régóta ismerünk. Én azonban azt is el tudom képzelni, hogy ő egy teljesen új karakter. Nem tudom, ez mennyire reális, már tényleg el vagyok veszve a róla szóló cikkek rengetegében. :) Én viszont személy szerint jobban örülnék neki, ha a 9. részben kiderülne, hogy ő egy olyan valaki, akit már eddig is ismertünk, hogy legyen valami óriási csattanója ennek a trilógiának. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
2019. 04. 25. - 18:14, Ody Mandrell írta:

Erről én nem hallottam. Még a spoilerek kezdeti szakaszában voltak ilyen hírek de azt a Kylo-t mutató karakterről gondolták. :) 

TLJ novellában van benne elvileg. Sőt! Ott még azt is elhintik, hogy Luke és Snoke egy ponton találkoztak is, amikor mindketten az Erő titkait kutatták. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Az sem lehetetlen, már ha van valami tényleges kapcsolata Vaderrel és/vagy Sidiousszal. Csak sajnos nem igazán ismerjük Snoke indítékait és céljait. Remélhetőleg erre az ep9 majd választ ad. Amúgy Snoke-kal kapcsolatban már egy ideje olyan érzésem van, hogy egy olyan figura, aki mindig is jelen volt, csak senki sem látta (smoke). Azért remélem, ezen tényleg változtat az ep9 és rendesen el tudjuk helyezni az öreg playboy-t a sagában.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Amikor a TROS elején fény derült Snoke mivoltára, olyan jót nevettem, mert egyből eszembe jutott, hogy a TFA után az internet tulajdonképpen Ezra Bridgertől kezdve Mace Windun, Ki-Adi Mundin meg Grievous tábornokon keresztül Madam Pomfrey-n, Fehér Gandalfon át Mickey egérig meggyanúsított mindenkit, hogy biztosan ő Snoke. :lol2: Aztán kiderült, hogy - Kylo Ren szavaival élve - egy senki:kylo: 

Én sejtettem ezt, bár nem bántam volna, ha kiderül, hogy ő "valaki" (tehát egy figura, akit régóta ismerünk), hogy legyen valami baromi nagy csattanója a 9. résznek vele kapcsolatban. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ennek a topiknak az első pár oldalát érdemes átolvasni. Zseniális! :D 

Spoiler

 

Ha kiderül, hogy Snoke-ot Plagueis holttestéből klónozta Palpi, akkor igazam volt anno? :D

 

Amúgy érdekes ez a "látta a Birodalom felemelkedését és bukását". Ezek szerint Snoke korábban elkészült, mint hinnénk... De értelmezhetjük úgyis, hogy mindez Palpatine-ra vonatkozik, aki irányította, esetleg "megszállta" Snoke-ot.

 

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Palpatine-ra vonatkozik. :)

 

Egyébként érdekes, hogy szinte mindenki Plaguies-re gondolt, pedig a másik evidens személy Palpatine lett volna. :D Akkor még senkinek se jutott eszébe, hogy visszatér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akkor még senkinek se jutott eszébe, hogy visszatér

Egyedül Nute írta a legelején, hogy Snoke akár Palpatine is lehet :D persze ki is akadtak páran :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez marha jó! :D 

 

2015. 12. 21. - 12:24, Nute Gunray írta:

Jelen tudásunk szerint Snoke bárki lehet. Akár még Palpatine is.

 

2015. 12. 21. - 12:26, Lenci írta:

Na neeeee. . .

 

2015. 12. 21. - 12:30, Shettard Hart írta:

Akkor kötöm fel magam gyorsütemben, ha kiderül, hogy Palpatine klónja, vagy esetleg Plagueis. :D De erre jelenleg 0% esélyt látok.

 

2015. 12. 21. - 12:41, Lenci írta:

 

Ezt már perverzió... :D

 

2015. 12. 21. - 13:02, Ody Mandrell írta:

Palpatine biztos nem. :) Annyira roncs feje van, hogy még az is kérdéses ember-e egyáltalán. :)

 

És a slusszpoén!

2015. 12. 21. - 18:00, catfish írta:

hali, nekem is van egy elméletem:

 

snoke = darth sidious. nézzük miért:

palpatine az I-IIIban azzal csábítja át anakint a setét oldalra, hogy megtanítja neki "legyőzni a halált". elmondása szerint ezt régi mesterétől darth plaguiestől sajátította el, majd a tudás átadása után szépen ki is nyírta. az ep II-ben mikor beszélget anival elmondja neki, hogy behatóan tanulmányozta hosszú-hosszú évekig az erőt, és annak a sötét oldalát is. mivel a jedik sokáig kihaltnak hitték a sitheket rejtőzködése során bőven volt lehetősége az erő ezen tulajdonságainak a tökéletísétésre. az ep III végén megtudjuk, hogy a derék quigon is rájött eme trükkre. ugye ezen képességek miatt tud obi van, majd később yoda és anakin is megjelenni luke előtt az ep V és ep VI közben. Visszatérve sidioushoz, az ep VI-ban, mikor lukeot az apja elé viszi feltűnően nyugodtan buzdítja arra, hogy ölje meg ( ott a fény kard sújts le rám... ) ebből következtethetünk arra, hogy az uralkodó nem félte a halált mert birtokában volt a tudásnak amivel "legyőzheti azt". az sehol nincs bizonyítva, hogy a hologrammos megjelenést nem fejlesztette tökéletesebbre és akár fizikailag is tud reinkarnálódni az erő segítségével. ugye vadernek is többször elmondja, hogy - sokat kell még tanulnod ifjú tanítványom-, ergó még sejteti is, hogy minden tudását még nem adta át vadernek. az meg, hogy ilyen szarul néz ki pusztán a fizika. mikor vader az ep VI végén ledobja az aknába akkor már nincs teljes birtokában az erőnek, szójra a hülye villámait mint a világtalan mikor felkapja, hogy ledobja. kap belőle vader is, ill. saját maga is. továbbá amíg zuhan az aknában még aközben is bőven nyomja a szikráit, mutatja is a kamera. a földet érésnél még feljön egy kurva nagy szikra cunami ami átvilágítja vader sisakját miközben néz le utána.

láttuk az ep III végén, hogy milyen torzítást tudnak okozni a szarjai, tudjuk, hogy kapott még belőle saját magától zuhanás közben, így az is megvan miért néz ki ilyen cefetül.

 

+1 Dzséjt felvetette, hogy Rey Snoke lánya. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Nosztalgiáztam kicsit és összegyűjtöttem pár gyöngyszemet. :D 

 

2015. 12. 21. - 12:24, Nute Gunray írta:

Jelen tudásunk szerint Snoke bárki lehet. Akár még Palpatine is.

Majdnem talált.

 

2015. 12. 21. - 12:30, Shettard Hart írta:

Akkor kötöm fel magam gyorsütemben, ha kiderül, hogy Palpatine klónja

Remélem, azért végül nem dugtad hurokba a nyakad. :para:

 

2015. 12. 22. - 20:06, pb69 írta:

A másik lehetőség, hogy más bukkant rá valami régi sith dologra és Snoke valahogyan "félre volt téve", mint a befőtt. :D

Tetszik lenni jós, hogy látni évekre előre dunsztolt Snoke? :o 

8A2XkCk.png

 

2015. 12. 22. - 21:20, Dzséjt írta:

Akkor inkább már támadjon fel Sidious. :)

Imáim meghallgattak. :lol:

 

2015. 12. 25. - 22:19, Yoda József írta:

Természetesen ez is lehet... De valahogy túl sok minden mutat Plagueis irányába... Túl sok a véletlen

Ez a Snoke = Darth Plagueis téma sokáig tartotta magát ebben a topikban, és többször is előjött a lenti zenei elelmzés, amiben néhányan afféle bizonyítékot láttak.

Nos, azt ugye ma már biztosan tudjuk, hogy Snoke nem Darth Plagueis volt, hanem Darth Sidious elfajzott klónja. Ugyanakkor a zenei választás lehet, hogy nem véletlen, hiszen lazán, de Plagueisnek van köze Snoke-hoz. Egyfelől, Plagueis örök élet utáni kutatása és tudása miatt született meg, hiszen Snoke egyike az első klónoknak, amik azért születtek, hogy Sidious tovább élhessen. Ez a biztos rész. Másrészt, az sem kizárt, hogy Snoke is részben azért él, mert Plagueis megtanította azt a tudást, hogy a midi-chlorianokkal életet teremtsen. Ez a teória rész.

 

2015. 12. 27. - 12:23, Ody Mandrell írta:

Snoke -nál többször is azt érzem, hogy nem érdekli ez az egész Első Rend - Köztársaság dolog. Neki csak Luke feje kell.

Ami most már biztosan kijelenthető, hogy azért, mert az Első Rend nem is volt igazán fontos. Csak a kirakata volt egy sokkal hatalmasabb entitásnak, s csupán annyi volt a dolga, hogy elterelje a figyelmet a Végső Rendről, teszteljék az oda tervezett dolgokat és megnyissa az utat a Sith Birodalom felemelkedéséhez. Az Első Rend csak a jéghegy csúcsa volt.

 

2015. 12. 30. - 13:22, Donát írta:

Amúgy elég nagy húzás lenne, ha a filmek során túlnőne rajta Kylo Ren, és a főgonosznak indult Snoke végül nem is főgonoszként fejezné be a sztorit, hanem Kylo lenne az...

Bár Kylo Ren csak ideiglenesen volt főgonosz, azért részint ez is bejött, hiszen túlnőtt Snoke-on.

 

2015. 12. 30. - 18:59, Bomarr írta:

Szinte biztos hogy új karakter lesz és a magam részéről kifejezetten örülök neki. Nem szeretem a halálból visszatérő gonoszokat. Ennyi erővel Palpatine-t is visszahozhatnák. Elvégre sose láttuk a holttestét.

Hupsz. :D 

 

2015. 12. 30. - 19:28, Ody Mandrell írta:

A disney nem fog ekkora PT elemeket átvenni. ;) Nézd meg az EPVII sikerét, abból egyértelműen kiderül mi kell a népnek...

 

2015. 12. 30. - 19:32, Ody Mandrell írta:

Semmit nem számít, hidd el. :) Én is ezt mondogattam magamnak, de nem lényeg mit szeret.

 

2015. 12. 30. - 19:52, Ody Mandrell írta:

Apróságokban bejöhetnek, említés szintjén. De ilyen Plaguies magasságokba nem fognak elmenni az biztos. :)

Azért nagyon-nagyon örülök, hogy magabiztos pesszimizmusodat a Disney/Lucasfilm folyamatosan és markánsan cáfolja, annak meg pláne, hogy ebben a kérdésben nekem lett igazam: 

 

2015. 12. 30. - 19:35, Dzséjt írta:

Simán visszatérhetünk még Coruscantra, láthatunk még zabrakot, stb.

:D Bár azt még én sem gondoltam volna, hogy ama zabrakok közt ott az lesz az is, akit először láttunk a fajból (Maul), és azt meg pláne nem, hogy Coruscantot a PT érában is viszontlátjuk.

 

2015. 12. 30. - 23:21, Lenci írta:

Szerintem: Palpatine tanult a múlt hibáiból a Sith-ek sebezhetőségéből, azaz a kettős szabályból. Lehet, hogy mikor már biztosan ült a császári trónon, szépen, csendben, alapított egy másik rendet, ami ugyan a sith-ek örökségét hivatott továbbvinni, de néhány változást eszközölve.... Szerintem ebben van ráció... s persze mindezt titokban....

És majdnem ez is történt. Hiszen létrehozta az Örök Sith rendjét, amely a Sith-et követte, csak néhány változtatást eszközölve. Például hathatósabb hadsereget gyártottak, meg a fő feladatuk nem a hagyomány továbbvitele, hanem az ő feltámasztása volt.

 

2015. 12. 31. - 13:39, Ody Mandrell írta:

Snoke rejtélyének kulcsa szerintem az ismeretlen területeken rejlik.

Exegol.

2016. 01. 02. - 15:42, Dzséjt írta:

És az első kérdése az lenne a Rebelst nem ismerőknek, hogy ha Luke szerint ilyen inkvizítorok vadásztak a Jedikre, rá, Benre és Yodára miért nem vadásztak, és egyáltalán, honnan tud Luke a létezésükről, amikor a filmekben sosem találkozott ilyenekkel. [...] basszus, hát Yoda és Ben is simán elbújt Vader és az Uralkodó elől, pedig Ben valószínűleg csak pár kilométerre lakott Vader rokonaitól.

Mondjuk azóta kiderült, hogy Ben Kenobit is hajkurászták ezek a fránya inkvizítorok, és Ben egy igen hosszú ideig közelebb lakott Vader rokonaihoz, mint hittük volna. :) 

 

2016. 01. 03. - 1:24, Master írta:

Ki tudja, talán Palpatine azért hozta létre (akár Plagueis mintájára?), mint egy mesterséges intelligenciával felruházott, akár holokron-figurát, hogy legyen egy Legfelsőbb vezér, aki egyben tartja a Birodalom maradékát, akire újra fel lehet építeni a birodalmi társadalmat, és valójában egész más, vagy mások kormányoznak/kormányoz a háttérből Snoke alakja mögött.

Oké, úgy érzem, ez a Master elég jó névválasztás volt, mert ez így majdnem az, ami Snoke lett végül. Sidious hozta létre, mesterséges emlékanyaga van, azért létezik, hogy egybefogja a Birodalom elkallódott maradékát és valójában a háttérből egészen más irányít. :clap:

 

2016. 01. 04. - 19:57, Ody Mandrell írta:

Ez a könnyű sebezhetőség engem is foglalkoztat. Szerintem tőle még sok meglepetést fogunk látni.

Hát az, hogy milyen könnyen sebezhető, eléggé meglepett mindenkit. :lol:

2016. 01. 08. - 12:41, Zééé írta:

Olyan tévképzet kering, hogy Snoke Palpatine reinkarnációja, vagy klónja.

Lehet, hogy komolyabban kellett volna venni ezeket a tévképzeteket? :hmm:

2016. 01. 12. - 20:53, Yoda József írta:

Egy újabb teória szerint Snoke Palpatine fia...

Bizonyos szemszögből nézve, az. Ha Dathan lehet a fia, akkor Snoke is.

 

2016. 01. 13. - 10:05, Yoda József írta:

Az újjal az a baj, hogy nincs köze az eddigiekhez... Így nincs az egész Sagának egy ultimate villain-je.

És mégis, Snoke új karakter lett, de az egész Sagának lett ultimate villainje is.

 

2016. 01. 13. - 11:04, pb69 írta:

Adódik a kérdés, hogy szükség van-e ilyenre? Az 1-6 esetében Sidious az, de ő meghalt. Vagy "felélesztik" valahogy és akkor marad a szerepben

Azért ez a lehetőség már akkoriban is egyre-másra felmerült, bár jellemzően egyikünk sem volt oda az ötletért akkor még (van, aki még most sem).

2016. 08. 21. - 11:15, caseyjones írta:

Én azt sem bánnám, hogyha csak a kilencedik részben derül fény a mivoltára.

Ez is így lett végül, bár amekkora füstöt csináltunk Smoke-nak, annál kisebb lánggal oltották ki ezt a lángot. :) 

2016. 09. 24. - 17:49, Dzséjt írta:

Ez szerintem 100%, hogy így lesz. Az ep7-8-9-cel kapcsolatos kérdések egyikére sem fogjuk idő előtt megtudni a választ a sorozatokból, pláne nem az animációsokból.

Ez bejött, olyannyira, hogy néhány kérdés megválaszolására még az ep9 után is várni kellett/várni kell. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jó kis összeállítás lett. :D  Rey-ről nem akarsz csinálni? 

 

Akkoriban tényleg nem így nézett ki, hogy érdekelné a Disney-t a PT éra, ami igaz is volt. Akkor. Később jöttek csak a már ismert események. :)

 

Azért Snoke esete is mutatja, hogy nem légből kapott az ST története. Terrio és Abrams is hasonlóan gondolta. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.