Ugrás a kommentre

Snoke


Yoda József

Ajánlott hozzászólás

Vagy egy Luke-kal vívott párbaj nyomai vannak rajta :hmm:

Az is lehet. Bár akkor szomorú leszek, ha kiderül, hogy Luke legyőzte Snoke-ot, de nem adta meg neki a kegyelemdöfést, inkább berúgta a lávába, mondván, attól már úgyis meghal. :D

 

Mint említettem az Ep7 véleményezésemben is, egyelőre az is csoda, hogy többet tudunk Snoke-ról, mint az Ep4-ben Palpatineról. A Kylo Rennel közös hologramos jelenetek inkább az Ep5-re emlékeztettek, szóval a "főgonosz sztorijának elmesélése" kategóriában már így is begyorsítottunk egy kicsit az eredeti trilógiához képest. Majd meglátjuk, mit sikerül kisütni az egészből. Bőven van még idő fordulatokra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EP4-ben van egy néha felemlegetett "Uralkodó", akiről akkor még nem tudunk semmit, pláne a nevét sem. Ehhez képest Snoke már most szerepelt hologram formájában (amely technika 30 év alatt hihetetlen gyorsan fejlődött, vagy csak Snoke olyan csúcstechnológiával rendelkezik, amely a legtöbb lény számára megfizethetetlen).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hali, nekem is van egy elméletem:

 

snoke = darth sidious. nézzük miért:

palpatine az I-IIIban azzal csábítja át anakint a setét oldalra, hogy megtanítja neki "legyőzni a halált". elmondása szerint ezt régi mesterétől darth plaguiestől sajátította el, majd a tudás átadása után szépen ki is nyírta. az ep II-ben mikor beszélget anival elmondja neki, hogy behatóan tanulmányozta hosszú-hosszú évekig az erőt, és annak a sötét oldalát is. mivel a jedik sokáig kihaltnak hitték a sitheket rejtőzködése során bőven volt lehetősége az erő ezen tulajdonságainak a tökéletísétésre. az ep III végén megtudjuk, hogy a derék quigon is rájött eme trükkre. ugye ezen képességek miatt tud obi van, majd később yoda és anakin is megjelenni luke előtt az ep V és ep VI közben. Visszatérve sidioushoz, az ep VI-ban, mikor lukeot az apja elé viszi feltűnően nyugodtan buzdítja arra, hogy ölje meg ( ott a fény kard sújts le rám... ) ebből következtethetünk arra, hogy az uralkodó nem félte a halált mert birtokában volt a tudásnak amivel "legyőzheti azt". az sehol nincs bizonyítva, hogy a hologrammos megjelenést nem fejlesztette tökéletesebbre és akár fizikailag is tud reinkarnálódni az erő segítségével. ugye vadernek is többször elmondja, hogy - sokat kell még tanulnod ifjú tanítványom-, ergó még sejteti is, hogy minden tudását még nem adta át vadernek. az meg, hogy ilyen szarul néz ki pusztán a fizika. mikor vader az ep VI végén ledobja az aknába akkor már nincs teljes birtokában az erőnek, szójra a hülye villámait mint a világtalan mikor felkapja, hogy ledobja. kap belőle vader is, ill. saját maga is. továbbá amíg zuhan az aknában még aközben is bőven nyomja a szikráit, mutatja is a kamera. a földet érésnél még feljön egy kurva nagy szikra cunami ami átvilágítja vader sisakját miközben néz le utána.

láttuk az ep III végén, hogy milyen torzítást tudnak okozni a szarjai, tudjuk, hogy kapott még belőle saját magától zuhanás közben, így az is megvan miért néz ki ilyen cefetül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem rossz elmélet de sajnos szerintem több sebből vérzik.

 

Qui-Gon nem a sithek trükkjére jött rá. Őt kiválasztották az Erő-nővérei, hogy legyen Yoda és Obi-Wan tanítója (TCW 6. évad). Qui-Gon egy teljesen más létsíkon létezett, nem volt anyagi lény. Ezzel szemben Snoke nagyon is az. Ráadásul az olyan tudás volt, amit a sithek természetüknél fogva nem szerezhettek meg. Sidious csak azért buzdítja nyugodtan Luke -ot, hogy ölje meg mert ő tökéletes biztonságban van. A sújtással csak Luke kerül közelebb a sötét oldalhoz. Sidious zuhanása az EPVI végén szerintem egy irány utca. A végén cafatokra robban... De ha mégis visszatérne ebből akkor meg fogom emelni a nem létező kalapom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig szinte semmit nem tudunk róla. Ez önmagában nem nagy baj, Sidious pl. fel se tűnt a 4-ben. Mivel nincs róla elég infó, így nem tudom érdemben értékelni, de rossz előérzetem van vele kapcsolatban. A Plagueis és Sidious vonaltól egyenesen kiráz a hideg, annyira szánalmas lenne. Én annak se örülnék, ha sith lenne, sőt szerintem az lenne a legjobb, ha nem is lenne Erőhasználó. Mondjuk erre kicsi az esély. Az az (itt is felmerült) ötlet még tetszene, hogy nem is egy élő figura, csak valami holokron vagy hasonló, amire rálelt Ren és ezen keresztül tudhatnak meg dolgokat ősi sötét dolgokról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami intelligenciával felprogramozott holokron. :D Vagy akkor nem holokron, hanem valamiféle kivetülése egy szellemnek, kicsit hasonlóan, mint pl. a világos oldal esetében. Valami nagyon régi hatalmas sith hagyatéka, amit most találtak meg. Csak így tudom elképzelni, hogy Snoke valami ütős sötét Erőhasználó legyen, de anélkül, hogy belekavarna a Sidious-féle vonalba és degradálná az öreg jelentőségét.

 

Vagy akkor tényleg ne is legyen köze az Erőhöz. Elvégre nem feltétlenül kell ahhoz Erőérzékenynek lenni, hogy valaki zseniális stratéga vagy politikus legyen, uralni akarjon egy galaxist stb.. Mondjuk az kicsit ellentmond ennek, hogy be akarja fejezni Kylo kiképzését, de lehet nem valamiféle sith-dologra gondolt, vagy van más figura is a háttérben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egy rossz elmélet volt, amit a buszon hazafele gondoltam ki. :lol:

Mondjuk ahogy olvastam, másoknak is eszébe jutott a dolog. :D

Ezt nem neked írtam. ;)

 

Valami intelligenciával felprogramozott holokron. :D Vagy akkor nem holokron, hanem valamiféle kivetülése egy szellemnek, kicsit hasonlóan, mint pl. a világos oldal esetében.

Azért jó, hogy nem Te írtad a sztorit. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tudjuk, hogy Luke az első Jedi Templomot kereste. Nem igazán tudni, hogy miért. Úgy értem, ott van 3 Erőszellem a zsebében, akik az információk végeláthatatlan tárházának tűnnek (aztán persze ki tudja), ő mégis a Jedi Templomot keresi, és elvileg meg is találta.

 

Azon gondolkodom, hogy mi van, ha ennek az ötletnek a gyökere Snoke-tól ered. Azt tudjuk, hogy Snoke ragadta el Leiáék fiát. Mi van akkor, ha Luke valamiféle küldetésre küldte Bent anno, aki megtalált egy ősi Ren templomot. Hatalmas zavart érzett az Erőben, és hasonló próba elé került, mint anno Luke a barlangban. Csak itt nem volt vele egyetlen mester sem, aki tanácsokkal lássa el.

 

Tegyük fel, hogy a templomban megtalálta az évszázadok óta szunnyadó Snoke-ot (a karbonit hibernálást ismerve, nem elképzelhetetlen, hogy Snoke-ot lefagyasztották, vagy egyéb más módon lett "leszedálva"), akit felébresztett. Tudom, kicsit khanos...

 

Snoke felébredve megérezte a bizonytalanságot Benben, illetve azt a hataloméhséget, ami Anakinben ugyanúgy megvolt, mint benne. Megmutatta neki a sötét oldal hatalmát, és a maga oldalára állította a hatalom ígéretével. Ezt követően kitervelték, hogy miként számoljanak le a Jedikkel, köztük Luke-kal és a tanítványaival. Kylo visszament a küldetésről, úgy tett, mintha semmi sem történt volna, és várt a kellő pillanatra, amikor megérkezett Snoke, és belső támogatást kapva a meglepetés erejével lemészárolták a tanítványokat. Luke megpróbálta megfékezni őket, de Snoke és Kylo közösen erősebbnek bizonyultak, ezért Luke visszavonult (PT utalás - Yoda).

 

Snoke pedig feltérképezve az aktuálpolitikai helyzetet, felkarolta az ismeretlen régióban szerveződő First Ordert, hogy magához ragadja a galaxis uralmát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesség a Képes útmutatóból:

Bár Snoke-ról alig esik szó benne, az kiderült, hogy a főhadiszállása folyton mozgásban van. Ezek szerint egy űrhajón lakik e rejtélyes figura.

 

Nem rossz elmélet, Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke mibenléte szerintem még mindig olyan irányban keresendő, hogy bőven élt a korábbi részek ideje alatt és Palpatine tudott is róla, viszont Snoke ereje nem ért fel a sith nagyúréval ezért bujkálni kényszerült, mert az üldöztette. Lehet ő is Plagueis tanítványa volt, vészmegoldás az egyre fenyegetőbb Palpatine helyett, de mivel Plagueis meghalt így Snoke bújkálni kényszerült, Sidious pedig nem akadt rá. A másik lehetőség, hogy mindig is egy Ren lovag volt ami a sith-eknél egy gyengébb sötét oldal használó rend, de amíg előbbi rend létezett nekik nem sok babér termett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könnyvből nem ez jön le. Ott kiderült Snoke figyelte Ben-t és egy hosszabb folyamat lehetett az átállás mert Leia a kezdetektől tudta Snoke próbálta befolyása alá vonni. Csak úgy gondolta hogy megtudja őt óvni.

Szerintem ez a figura két teljesen különböző életszakaszát irja le. Snoke valoszinüleg akkor próbálta befolyása alá venni Kylo-t amikor még nem ő volt az első számú főellenség. Most viszont már folyamatosan változtatja a helyét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, az biztos, hogy a lányoknak nem lesznek nedves álmai ettől a szépfiútól. Szerintem post-Ep3 Palpatine bármelyik reggeli felkelés után (de még kávé előtt) kellemesebben nézhetett ki, smink nélkül is. :D

 

Komolyra fordítva, biztosan sokat agyaltak azon, hogy milyen legyen az új főgonosz, már ha tényleg Snoke lesz az - és úgy néz ki, hogy az "Evil Makes You Ugly" toposzt választották. Megjegyzem, elég jól sikerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.