Ugrás a kommentre

Politikai berendezkedés a galaxisban


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Igen, az igaz, hogy a két trilógiának más volt a nézőpontja, erről már beszéltünk. De azért az nekem már az OT-ból is elsőre minden kétséget kizárólag lejött, hogy a Szenátust feloszlatták vagy hogy az Alderaan-t robbantották fel. :) Sajnos a teljes filmet nem igazán tudom így kézikamerásan újranézni, moziba meg most nincs módom újra elmenni, de elkezdtem újranézni pár jelenetet a Hux beszédtől. Abból én továbbra se világosodtam meg.

Ami viszont megütötte a fülem, hogy Poe szerint végeztek felderítést és az ott gyűjtött adatok egyeznek a Finn által adott infókhoz. Ezek szerint az Ellenállás tisztában volt azzal, hogy miféle fegyver készül és valószínűleg azzal is, hogy hol. Vagy ez a felderítés annyira friss volt? Csak mert így bennem megint felmerült, hogy ha ennyi infója már volt az Ellenállásnak, akkor ezzel hogy nem sikerült semmire se jutni a Köztársaságnál. Meg az oszcillátoros megoldásra is fél perc alatt sikerült rájönni és ezzel megszülni a nagy tervet. Az Első Rend átcsábíthatott volna néhány pilótát a mérnökeik helyett, legalább a tesztelési fázishoz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az igaz, hogy a két trilógiának más volt a nézőpontja, erről már beszéltünk. De azért az nekem már az OT-ból is elsőre minden kétséget kizárólag lejött, hogy a Szenátust feloszlatták vagy hogy az Alderaan-t robbantották fel. :) Sajnos a teljes filmet nem igazán tudom így kézikamerásan újranézni, moziba meg most nincs módom újra elmenni, de elkezdtem újranézni pár jelenetet a Hux beszédtől. Abból én továbbra se világosodtam meg.

Mert nem is az a kérdéses jelenet, de jó nyomon jársz. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az igaz, hogy a két trilógiának más volt a nézőpontja, erről már beszéltünk. De azért az nekem már az OT-ból is elsőre minden kétséget kizárólag lejött, hogy a Szenátust feloszlatták vagy hogy az Alderaan-t robbantották fel. :) Sajnos a teljes filmet nem igazán tudom így kézikamerásan újranézni, moziba meg most nincs módom újra elmenni, de elkezdtem újranézni pár jelenetet a Hux beszédtől. Abból én továbbra se világosodtam meg.

Ami viszont megütötte a fülem, hogy Poe szerint végeztek felderítést és az ott gyűjtött adatok egyeznek a Finn által adott infókhoz. Ezek szerint az Ellenállás tisztában volt azzal, hogy miféle fegyver készül és valószínűleg azzal is, hogy hol. Vagy ez a felderítés annyira friss volt? Csak mert így bennem megint felmerült, hogy ha ennyi infója már volt az Ellenállásnak, akkor ezzel hogy nem sikerült semmire se jutni a Köztársaságnál. Meg az oszcillátoros megoldásra is fél perc alatt sikerült rájönni és ezzel megszülni a nagy tervet. Az Első Rend átcsábíthatott volna néhány pilótát a mérnökeik helyett, legalább a tesztelési fázishoz. :D

Az első hírt Finntől kapják meg az állomásra vonatkozóan, ezután vezénylik oda a hírszerzést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes a két Köztársaságnak a sorsa. Az elsőt, ami ezer éve fennállt hihetetlen nehezen lehetett megdönteni. Külső támadásokkal is maximum gyengíteni tudták. Erre van ez az új rendszer, struccpolitikával megáldva, és 32 év után szinte el is éri a végzete. Egy jól irányzott lövés és le vannak fejezve. Régen ez sokkal de sokkal nehezebben ment. Talán ebből is látszik mennyivel gyengébb lábakon áll az új Köztársaság. Egyébként maga a Hosnian prime pusztulása megindító most már. A zene kicsit hajaz a 66 -os parancsra. Aki kicsit is szerette a régi rendszert azt biztos megérinti ez a jelenet. :)

De azért tegyük hozzá, hogy a régi Köztársaságnak ezer évig nem volt politikai és katonai ellenfele. Kevés nagy, egységes szervezet volt, azok java a Köztársaság részét képezte. De amint megjelent az első nagy, egységes politikai és katonai erő a Konföderáció képében, három év alatt azért csak gajra ment. Vagy tíz, attól függ, honnan számoljuk. Az új Köztársaság már eleve komoly politikai és katonai ellenféllel nézett szembe, ami nem is szűnt meg létezni.

Ilyen téren amúgy érdemesebb lenne a régi Köztársaság első éveit összevetni ezzel. Eleve, nem feledhetjük, hogy az ep7-ben látott Köztársaság már a harmadik a Galaxisban. A Galaktikus Köztársaságot egy már megelőzte, ami belepusztult a galaktikus konfliktusokba, mint a Mandalore-ok és a Sith-ek ellen vívott háború. Ezután jött létre a Galaktikus Köztársaság, és bár valószínűleg nem volt olyan ellenfele akkor már, mint most az Első Rend, azért akkoriban sem lehetett minden békés.

 

Amúgy szerintem a strucpolitikához az is vezethetett, hogy sokan belefáradhattak a háborúba. Mon Mothma és Ackbar már a klón háborúkat is végigélték - Ackbar speciel most keveredik bele a harmadik háborúba -, és ki tudja, hányan voltak még ott a Galaktikus Köztársaságból a vezetők között. Megértem, ha a békéhez foggal-körömmel ragaszkodtak, és inkább nem akartak tudomást venni egy újabb lehetséges veszélyről.

 

Amúgy azt figyeltétek, hogy Leia a film végén már nem a katonai hacukában van, hanem egy elég méltóságteljes cuccban? Nekem második nézésre egyből az jutott eszembe, hogy lehet, hogy már most kancellár lett, de legalábbis katonai vezetőből előlépett politikai vezetővé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elsőt, ami ezer éve fennállt hihetetlen nehezen lehetett megdönteni. Külső támadásokkal is maximum gyengíteni tudták. Erre van ez az új rendszer, struccpolitikával megáldva, és 32 év után szinte el is éri a végzete. Egy jól irányzott lövés és le vannak fejezve.

Az új rendszer nem volt még elég stabil, arról nem is beszélve, hogy a Régi Köztársaságban a Jedik voltak a béke őrei, szóval már itt bukott az egész. Nem hiába beszélt Tekka a Jedik fontosságáról és az egyensúlyról.

 

Hux beszédében elhangzik, hogy a szenátust törlik el (nem tudom a pontos szavakat, nehéz minden szöveget megjegyezni, apropó, nincs valahol a neten legalább egy ny*valyás angol át/felirat??), majd a megmaradt rendszerek behódolnak nekik. Vagyis a beszédből kiderül, hogy nem az egész Köztársaságot lövik ki, hanem csak a szenátust.

 

Amúgy azt figyeltétek, hogy Leia a film végén már nem a katonai hacukában van, hanem egy elég méltóságteljes cuccban? Nekem második nézésre egyből az jutott eszembe, hogy lehet, hogy már most kancellár lett, de legalábbis katonai vezetőből előlépett politikai vezetővé.

Igen :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy azt figyeltétek, hogy Leia a film végén már nem a katonai hacukában van, hanem egy elég méltóságteljes cuccban? Nekem második nézésre egyből az jutott eszembe, hogy lehet, hogy már most kancellár lett, de legalábbis katonai vezetőből előlépett politikai vezetővé.

Ez nekem is feltűnt. Itt már nagyon elegáns. Szerintem jelenése volt a Köztársasági vezetés előtt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy eddig akárhány ismerősömmel beszéltem erről, egyiknek se esett le mi történt valójában a bolygó felrobbanásánál. Elismerem, hogy figyelmetlenek voltunk, de azért ez már elég beszédes. Amikor elmondtam nekik, hogy az volt a főváros, akkor mindegyik rögtön a Coruscant-ra asszociált. A Hosnian Prime semmit nem mondott nekik, voltak akiknek a kancellár ábrázatát felidézni se sikerült, nemhogy tudták volna ki volt ő.

Így utólag pl. Hux beszéde meg 3PO dumája persze árulkodó, de én továbbra se érzem igazán, hogy teljesen egyértelműen bemutatták volna a helyzetet. A Köztársaság valahol hazudik a népének, az ádáz új fegyverrel majd elsöpörjük a Szenátust, a maradék bolygók pedig majd behódolnak stb.. Ebből nekem nem jött le, hogy ez az épp következő lövésre vonatkozik.

 

Na már csak az hiányozna, hogy kiderüljön, hogy Leia-ból közben kancellár lett, csak ezt se sikerült rendesen megmutatniuk. :) Neki amúgy is politikai vezetőként kellett volna ténykednie, attól függetlenül, hogy kigolyózhatták a Köztársaságnál és az Ellenállás inkább volt katonai szervezet. Ez a tábornokosdi nem illett hozzá szerintem, pláne nem sok értelme volt ezzel kavarni, ha legközelebb már megint politikus lesz. Padmé is fegyvert ragadott, ha kell, tudta a dolgát e téren, de azért nem lett belőle mondjuk parancsnok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz Poe mondja, hogy a ... Hosnian-rendszert elpusztító fegyver... amiből kiderül, hogy nem Coruscant volt az a bolygó, és nem is a Köztársaságot törölték el, hanem egy rendszert. Nagyon kell figyelni az apró részletekre is, ami sokaknak nehézkes lehet, mert közben elég pörgős a film.

Nagyobb problémának érzem, hogy nem a filmből derülnek ki a térképpel kapcsolatos részletek, hanem utólag a rendező nyilatkozik róla. A regényben erről is szerepel infó. A könyv szinte minden ponton többet tartalmaz a filmnél, biztosan kánonnak számít, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na már csak az hiányozna, hogy kiderüljön, hogy Leia-ból közben kancellár lett, csak ezt se sikerült rendesen megmutatniuk. :) Neki amúgy is politikai vezetőként kellett volna ténykednie, attól függetlenül, hogy kigolyózhatták a Köztársaságnál és az Ellenállás inkább volt katonai szervezet. Ez a tábornokosdi nem illett hozzá szerintem, pláne nem sok értelme volt ezzel kavarni, ha legközelebb már megint politikus lesz. Padmé is fegyvert ragadott, ha kell, tudta a dolgát e téren, de azért nem lett belőle mondjuk parancsnok.

De az Padmé volt ez meg Leia. ;) Leia pedig már a Lázadók Szövetségében is katonáskodott. Eleve ő volt az Echo Bázis másik parancsnoka Rikeen tábornok mellett.

 

Az a baj, hogy eddig akárhány ismerősömmel beszéltem erről, egyiknek se esett le mi történt valójában a bolygó felrobbanásánál.

Rajongók ezreinek nem esik le az egész ep1-2-3, szóval az nem mérvadó, hogy neked hány ismerősöd közül nem esik le egy ici-pici, csak a világ, de a film szempontjából jelenleg annyira nem mérvadó momentum.

(Amúgy sosem értettem ezt a folyton előkerülő "mert az ismerőseim" érvet. Mi a szösz, itt mindenkinek annyi ismerőse van, ami már reprezentatív felmérést jelent az összes Star Wars rajongó és mezei mozinéző véleményéről? :roll: Nem, sajnálom, nem beszédes ez a példa. Ez csak annyit árul el, hogy XY és ismerősei figyelmetlenek.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindennel tisztában voltam, kivéve, hogy a főbolygó és hogy a Szenátussal együtt robbantják fel (de utóbbi tényleg elhangzik Hux beszédében, de ott inkább a pszichopata, vérben úszó ábrázatát figyeltem :D ). A Hosnian-rendszer tényleg elhangzik egyszer a film során, akkor fellélegeztem, hogy jaj, nem a Coruscant volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rajongók ezreinek nem esik le az egész ep1-2-3, szóval az nem mérvadó, hogy neked hány ismerősöd közül nem esik le egy ici-pici, csak a világ, de a film szempontjából jelenleg annyira nem mérvadó momentum.

(Amúgy sosem értettem ezt a folyton előkerülő "mert az ismerőseim" érvet. Mi a szösz, itt mindenkinek annyi ismerőse van, ami már reprezentatív felmérést jelent az összes Star Wars rajongó és mezei mozinéző véleményéről? :roll: Nem, sajnálom, nem beszédes ez a példa. Ez csak annyit árul el, hogy XY és ismerősei figyelmetlenek.)

Persze, csak eddig egyetlen korábbi SW filmnél se volt ilyen, hogy ekkora kaliberű infók mellett csak úgy elsiklik mindegyik. Más fórumokon is rendszeresen futok bele abba, hogy nem vágják a szitut. Nyilván lehet, hogy a nézők döntő többsége figyelmetlen és még a fontos dolgokat se veszi észre, de nem lehet, hogy esetleg mégis a filmben nincsenek rendesen kidolgozva és tálalva ezek a motívumok?

 

Én mindennel tisztában voltam, kivéve, hogy a főbolygó és hogy a Szenátussal együtt robbantják fel (de utóbbi tényleg elhangzik Hux beszédében, de ott inkább a pszichopata, vérben úszó ábrázatát figyeltem :D ). A Hosnian-rendszer tényleg elhangzik egyszer a film során, akkor fellélegeztem, hogy jaj, nem a Coruscant volt. :D

Ez remek. :D Mondjuk a Hosnian-rendszerről vagy a fővárosról is mit tudunk meg igazából? Ezek nem olyan dolgok, hogy melyik karja volt piros 3PO-nak vagy merre volt fésülve Chewie bundája. Még csak nem is olyan, hogy Ackbar vagy Nien Numb mit szerepelnek (mondjuk ezek is honnan derülnek ki, hogy tényleg ők...). Értem, hogy a sztori nem erre koncentrál, de hogy ilyen jelentőségű események ennyire háttérbe legyenek szorítva, az nekem nonszensz. Ennél még az OT is jobb volt ilyen téren.

Azért attól függetlenül, hogy kikre fókuszál a nézőpontunk, mindenki ebben a galaxisban és annak is ezen szegmensében éldegél. Az aktuális erőviszonyok határoznak meg nagyon sok dolgot és ilyen téren nem lehet így elmenni amellett, hogy az elvileg domináns Köztársaságot csak említik párszor, majd néhány elejtett utalás keretében felrobbantják a szenátusát, a fővárosát és elpusztítják a katonai erejének döntő többségét.

Akkor inkább hagyták volna ki az egészet a francba és foglalkozott volna a film tényleg csak Luke kutatásával. Hiszen elvileg ez a film az ő kereséséről szól. Ha viszont kitekintünk a paraván mögül, akkor az legyen rendesen felépítve és megcsinálva, nem feltétlenül kell többet foglalkozni vele, de legyen egyértelműbb és ügyesebb az egész. Nekem legalábbis itt van a legnagyobb hiányérzetem.

 

Mint ahogy az Ep.6 utáni politikai/katonai átrendeződést (amire sok mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy egyenesen következik az Ep.6 végéből) is összecsapják pár hevenyészett mondatban a film felvezető szövegében, aztán annyi. Miért kellett ezt így "bonyolítani", ha úgysincs idő vagy tudják rendesen bemutatni? Tökéletesen értem, hogy nem a kimaradó 30 évről szól a film és azt a korszakot nem lehet csak úgy utólagos dumákból felölelni.

De akkor elég lett volna annyi, hogy a Szövetségből Köztársaság lett, megerősödtek, de a Birodalom maradványa azért erős maradt, idővel rendezte sorait és létrejött az Első Rend. Nincs ellenállósosdi, hanem mondjuk a Köztársaság felderítői leplezik le a csodafegyvert aztán kész. Kb. totál ugyanúgy meg lehetett volna csinálni a filmet, de a kiindulási alap egyszerű lett volna, ahogyan az OT esetében is és simán köthető lett volna a 6 végéhez.

Így a 6 után felépítettek egy a PT-ban látható összetettségi szinthez hasonló katonai és politikai elrendeződést, csak annyi magyarázatot (se) kaptunk hozzá, mint az OT-ban. Persze ott van a sok háttéranyag meg enciklopédia, aztán lehet olvasgatni. Szívesen olvasgatom majd azt, de ez nem mentség a filmnek. Kb. olyan, mint amikor egy könyvadaptációt elég hanyagul és lyukasan dolgoznak fel, amire annyi a válasz, hogy "olvasd hozzá a könyvet és majd megérted". Az én bajom, de ez a hozzáállás nekem nem fekszik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, csak eddig egyetlen korábbi SW filmnél se volt ilyen, hogy ekkora kaliberű infók mellett csak úgy elsiklik mindegyik. Más fórumokon is rendszeresen futok bele abba, hogy nem vágják a szitut. Nyilván lehet, hogy a nézők döntő többsége figyelmetlen és még a fontos dolgokat se veszi észre, de nem lehet, hogy esetleg mégis a filmben nincsenek rendesen kidolgozva és tálalva ezek a motívumok?

Nem volt szájba rágva, az tény. Oda kell hozzá figyelni és nem árt kicsit gondolkodni, fantáziálni, kombinálni. Amire szerény véleményem szerint az emberek elszomorítóan nagy hányada minimális szinten vagy egyáltalán nem képes manapság. Ma csak az a jó, mait készen, elmagyarázva, felvázolva, a logikának maximálisan megfelelve tudnak tálalni. Nincs ideje az embereknek fantáziálni, kombinálni, gondolkodni vagy odafigyelni a részletekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most olyanért is reklamálsz pb ami benne van a filmben. Úgy elég veszélyes kritizálni ha még a művel se vagyunk teljesen tisztában.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt szájba rágva, az tény. Oda kell hozzá figyelni és nem árt kicsit gondolkodni, fantáziálni, kombinálni. Amire szerény véleményem szerint az emberek elszomorítóan nagy hányada minimális szinten vagy egyáltalán nem képes manapság. Ma csak az a jó, mait készen, elmagyarázva, felvázolva, a logikának maximálisan megfelelve tudnak tálalni. Nincs ideje az embereknek fantáziálni, kombinálni, gondolkodni vagy odafigyelni a részletekre.

Én kifejezetten szeretem ezeket a dolgokat és nem várom el a szájba rágást. A mai napig élvezem a PT-ben azt, hogy még 42. újranézésre is sikerül benne újdonságot találni. Ugyanakkor nem érdemes összemosni az ügyesen és tudatosan elszórt "morzsákat" és utalásokat (amiket fejben összerakva egy kis agytornával tényleg remekül összeáll a kép) a készítők lustaságából és hanyagságából eredő beszórt félinfókkal, amikből ha nem jön le az összkép, akkor a néző a hülye vagy figyelmetlen, meg olvasson utána máshol.

Nem azt mondom, hogy a 7-ben csak az utóbbiból van, mert az ordas nagy hazugság lenne, de szerintem vannak ilyenek is. Másrészt úgy gondolom, hogy a 7 eddig a PT előbb említett mélységét és komplexitását akarja az OT eszközkészletével és perspektívájával kínálni, ami nem fér úgy össze és sokszor katyvaszt szül.

Nem tudom lesz-e szó pl. a fénykard előkerüléséről, de az milyen már, hogy megkérdezik Maz-t és benyögi, hogy hiába érdekes sztori, most nincs rá idő. Remélem ez nem azt jelenti, hogy "kedves nézőink, a vetítés után kerekedjenek fel és vegyék meg az enciklopédiát, majd olvassák el a vonatkozó részt!". Persze a roncsolódott Vader-maszk is ilyen, de ott legalább nem sütöttek el hozzá ilyen mézesmadzagot. :D Kylo különleges kardjáról is tehettek volna említést, bár lehet ezt majd később Luke vagy valaki megteszi. Elég lenne annyi, mint a Falcon-ról, pár másodperc, de mégis legalább megtudjuk nagyjából hogyan kerülhetett az oda a Jakku-ra egy lepel alá. :)

 

De most olyanért is reklamálsz pb ami benne van a filmben. Úgy elég veszélyes kritizálni ha még a művel se vagyunk teljesen tisztában.

Olyanért IS. Meg olyanért is, ami nincs benne. Vagy olyanért, ami benne van utalásszinten vagy hevenyészve, de a filmtől amúgy kvázi független háttéranyagokat böngészve nyer értelmet. Ez egy összetett probléma, több szinten jelen van a 7-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kifejezetten szeretem ezeket a dolgokat és nem várom el a szájba rágást. A mai napig élvezem a PT-ben azt, hogy még 42. újranézésre is sikerül benne újdonságot találni. Ugyanakkor nem érdemes összemosni az ügyesen és tudatosan elszórt "morzsákat" és utalásokat (amiket fejben összerakva egy kis agytornával tényleg remekül összeáll a kép) a készítők lustaságából és hanyagságából eredő beszórt félinfókkal, amikből ha nem jön le az összkép, akkor a néző a hülye vagy figyelmetlen, meg olvasson utána máshol.

Nem azt mondom, hogy a 7-ben csak az utóbbiból van, mert az ordas nagy hazugság lenne, de szerintem vannak ilyenek is. Másrészt úgy gondolom, hogy a 7 eddig a PT előbb említett mélységét és komplexitását akarja az OT eszközkészletével és perspektívájával kínálni, ami nem fér úgy össze és sokszor katyvaszt szül.

Nem tudom lesz-e szó pl. a fénykard előkerüléséről, de az milyen már, hogy megkérdezik Maz-t és benyögi, hogy hiába érdekes sztori, most nincs rá idő. Remélem ez nem azt jelenti, hogy "kedves nézőink, a vetítés után kerekedjenek fel és vegyék meg az enciklopédiát, majd olvassák el a vonatkozó részt!". Persze a roncsolódott Vader-maszk is ilyen, de ott legalább nem sütöttek el hozzá ilyen mézesmadzagot. :D Kylo különleges kardjáról is tehettek volna említést, bár lehet ezt majd később Luke vagy valaki megteszi. Elég lenne annyi, mint a Falcon-ról, pár másodperc, de mégis legalább megtudjuk nagyjából hogyan kerülhetett az oda a Jakku-ra egy lepel alá. :)

Kicsit kezdenek irreálissá válni az elvárásaid nem? :) Mert akkor már ennyi erővel miért nem mutatkozott be minden egyes idegen lány Maz kantinjában? Személyesen!!! Skandalum!!! :D

 

 

Olyanért IS. Meg olyanért is, ami nincs benne. Vagy olyanért, ami benne van utalásszinten vagy hevenyészve, de a filmtől amúgy kvázi független háttéranyagokat böngészve nyer értelmet. Ez egy összetett probléma, több szinten jelen van a 7-ben.

Ez ok, de még mindig nem tudod mire gondolok és célzok a film kapcsán. ;) Terelésnek nem rossz ez de a dolog lényegén nem változtat. Hux nem a beszédében beszél először a Köztársaságról.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt egyetértek Pb-vel. A film nem hangsúlyozza eléggé a bolygók drámáját, és kicsit elsikkad az egész, pedig basszus 5 bolygót lőttek szét a szemünk láttára, köztük a Köztársaság fővárosát. És valóban nem véletlen, hogy az emberekben nem hagy mély nyomot a dolog és sokan hiszik, hogy Coruscant volt, vagy egyszerűen nem tudják, hogy mit is láttak pontosan, mert nincs kellően kidomborítva.

 

Nekem amúgy bejön ez az infó összevadászós történet a könyvekkel és társaival (az univerzum legmélyebb bugyrait ezekkel (könyvekkel, sorozatokkal, stb.) lehetne színvonalasan bemutatni, hangsúlyoznám a színvonalas szót), de a filmet ha önállóan nézem, bizony nekem is hiányérzetem van ezen a téren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már láttam a TFA SE -t :lol:

 

Pb írta, hogy nincs felépítve az egész és nincs utalás rá miért lövik szét a Hosnian Prime -ot.

Van utalás rá csak nincs kellően kidomborítva. Nem kapta meg az azt megillető súlyt. Valószínűleg azért, amit Pb is írt: PT szintű eseményt akarnak bemutatni OT szemszögből. A főszereplők nem kötődnek igazán a Hosnianhoz, így nem is kapja meg a megfelelő súlyt a jelenet, de közben fontos a történet szempontjából.

 

Mint írtam, nincs gondom azzal, hogy a kiegészítő alkotásokból kell elmélyíteni a súlyát, de a filmet önállóan is meg kell ítélni, és itt hiányérzetem van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez ok, de még mindig nem tudod mire gondolok és célzok a film kapcsán. ;) Terelésnek nem rossz ez de a dolog lényegén nem változtat. Hux nem a beszédében beszél először a Köztársaságról.

Nem. Beszél róla pl. akkor is, amikor Snoke leordítja a fejét, majd elküldi, hogy felügyelje a szuperfegyver kipróbálásának mozzanatait.

 

Mondjuk annyiból ez is megér egy misét, hogy van a Köztársaság, ami egy medve és van az Ellenállás, ami egy szúnyog. Különösebb összefonódás elvileg nincs, a Köztársaság "elméletben" támogatja az Ellenállást, de ez inkább csak szimbolikus, a lényeg, hogy elnézik a ténykedésüket és ennyi. Erre jön az Első Rend (egy mosómedve egy hatalmas mordállyal :D) és nekitámad a medvének, hogy utána lecsaphassa a szúnyogot. Persze más motivációik is vannak, mint ez később kiderül a beszédéből, de konkrétan ez a magyarázat elég furcsán hat. :)

 

Pb írta, hogy nincs felépítve az egész és nincs utalás rá miért lövik szét a Hosnian Prime -ot.

Szerintem nem ezt írtam. Nem azzal van bajom, hogy nem érthető miért lövik szét a Köztársaság aktuális fővárosát, a kancellárral és Szenátussal együtt, beleértve az egész rendszert a köztársasági haderő döntő többségével. Hanem azzal, hogy teljesen háttérbe szorul, hogy ez a Honsian Prime, a főváros (egyáltalán, hogy ez mindig változik és nem Coruscant-ról van szó), az az idegen "szépség" ott a kancellár, a Szenátus is a bolygón van és az a pár felrobbanó hajó az egész katonai erő jelentős hányadát hivatott jelképezni. Tudom, később elmondja 3PO, hogy a flotta nélkül nincs esélyük. Mondjuk nem azt, hogy ezzel a Köztársaságot az egész galaxisban totálisan kiherélték kb.. :)

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pb, ha valaki a negyedik epizóddal kezdi, akkor fogalma sem lehetett, hogy mi az a "Clone Wars". Semmivel sem állt több infó rendelkezésre, mint most. A következő két epizód után szerintem minden sokkal világosabb lesz, nem beszélve, hogy valószínűleg több könyv is kiadásra kerül majd a témában (amelyeket hiába szeretnél ledegradálni, most már egyenrangú részei az univerzumnak, köszönhetően az új EU-rendszerezésnek).

 

Ha te sorrendben nézted a filmeket (1-6), akkor megértem, hogy ez az érzés még új neked, nevezetesen a "történelmi háttér" nem tisztázott. De ez csak idő kérdése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pb, ha valaki a negyedik epizóddal kezdi...

Erre szerintem nemsoká egy másik topikban írok egy kicsit részletesebb dolgot. Egyelőre annyit tennék hozzá, hogy az a 4. rész, ami elé tervezve volt egy másik trilógia, ami el is készült. Ez pedig a 7, ami a 6 után következik és már nem lesz közé Saga film készítve. Ennek fényében nekem kellemetlen az összehasonlítás, hogy ez is annyi kérdést hagy maga előtt, mint az Ep.4.

A könyveket, képregényeket vagy animációs sorozatokat nem degradálom, de egy filmnek azért önmagában is erősen kell állnia a lábán. A TCW zseniálisan egészítette ki az érát, de a PT anélkül is érthető és konzisztens volt. A Rebels szintén parádésan vezeti fel az OT-t és utal vissza a PT-ra, de megint csak az Ep.4 anélkül is teljesnek tűnt és tökéletesen illeszkedett a 3 zárásához.

A 7-nél én egyelőre úgy látom, hogy önmagában sok szempontból lóg a levegőben és sántít, nem logikus a 6 után és nem opcionális, hogy elmerülsz-e az egyéb kapcsolódó SW alkotásokban, hanem egyszerűen muszáj, ha érteni akarod mi zajlik. Nem kiegészítik, bővítik, elmélyítik, amit a filmben látunk, hanem alapvetően meghatározzák azt. De nem biztos, hogy sok értelme van tovább bolygatni ezt, mert annyira ellentétesen látom ezt a kérdéskört, hogy nem akarom mindenki agyát ezzel húzni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 év telik el ... nyilván nagyobb a kontraszt, főleg egy olyan zűrzavaros, ám a Galaxis történetének szempontjából rendkívül rövid időszak után, amely a Klónháborúktól kezdve meghatározta az eseményeket.

 

Én sem akarom azt mondani, hogy az EP7-ben minden elsőre világos volt, mert ez nem igaz, de abban, hogy a könyvek, enciklopédiák, képregények tartalmazni fognak fontos információkat, abban semmi újdonság sincs, ez eddig is így volt (az ep1-ben nem hangzik el Nute Gunray neve, hogy egy hozzám közelálló példát mondjak :P ).

 

Egyébként az, hogy mindössze ennyi politikai utalás került a filmbe, egyszerű fan service lépés. Még itt a fórumon is van olyan, aki a prequelre állandóan csak mint "parlamenti közvetítés"-re utal. Szerintem az EP7-ben némiképp átestek a ló túlsó oldalára, de a legtöbb néző szvsz magasról tett rá, hogy épp miért volt fontos az a bolygó, amit felrobbantottak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ássunk vissza a gyökerekhez. Ugye innen indultunk.

 

Emiatt nem lehetett semmi szó a politikáról és nem derülhettek ki olyan amúgy elhanyagolható infók, hogy a kancellár, a Szenátus, a főváros van oda azalatt a pár pillanat alatt

 

Aztán jött ez...

 

Az a baj, hogy eddig akárhány ismerősömmel beszéltem erről, egyiknek se esett le mi történt valójában a bolygó felrobbanásánál. Elismerem, hogy figyelmetlenek voltunk, de azért ez már elég beszédes. Amikor elmondtam nekik, hogy az volt a főváros, akkor mindegyik rögtön a Coruscant-ra asszociált. A Hosnian Prime semmit nem mondott nekik, voltak akiknek a kancellár ábrázatát felidézni se sikerült, nemhogy tudták volna ki volt ő.

Így utólag pl. Hux beszéde meg 3PO dumája persze árulkodó, de én továbbra se érzem igazán, hogy teljesen egyértelműen bemutatták volna a helyzetet. A Köztársaság valahol hazudik a népének, az ádáz új fegyverrel majd elsöpörjük a Szenátust, a maradék bolygók pedig majd behódolnak stb.. Ebből nekem nem jött le, hogy ez az épp következő lövésre vonatkozik.

 

És a vége ami már közelít de mégse ok.

 

Nem. Beszél róla pl. akkor is, amikor Snoke leordítja a fejét, majd elküldi, hogy felügyelje a szuperfegyver kipróbálásának mozzanatait.

 

Mondjuk annyiból ez is megér egy misét, hogy van a Köztársaság, ami egy medve és van az Ellenállás, ami egy szúnyog. Különösebb összefonódás elvileg nincs, a Köztársaság "elméletben" támogatja az Ellenállást, de ez inkább csak szimbolikus, a lényeg, hogy elnézik a ténykedésüket és ennyi. Erre jön az Első Rend (egy mosómedve egy hatalmas mordállyal :D) és nekitámad a medvének, hogy utána lecsaphassa a szúnyogot. Persze más motivációik is vannak, mint ez később kiderül a beszédéből, de konkrétan ez a magyarázat elég furcsán hat. :)

 

Az ominózus jelenetet jól érzékeled, Snoke Kylo és Hux van jelen. Snoke értesítést kap (láttuk hogy kitől kapták az infót), hogy a droid úton van az Ellenálláshoz. Skywalker nem térhet vissza mert akkor a Jedi rend újjászületik. Ekkor szól közbe Hux, hogy vállalja a felelősséget de Snoke letorkolja és közli, hogy változtatnak a stratégián. Erre Hux felveti, hogy mi lenne ha elpusztítanák az Ellenállást támogató kormányt, a Köztársaságot. Mert ha nem lesz aki megvédje, az Ellenállás sebezhetővé válik, és meg tudják állítani őket mielőtt rátalálhatnának Skywalkerre. Van egy remek jelenet a csata előtt amiben C3PO épp a támogató haderőt hiányolja. Ezután jön Hux beszéde amiben jobban megágyaz a szituációnak. Szóval ez benne van a filmben és nem tudom ennél mi kellhet több, tekintve az EPVII struktúráját.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Első Rend az új szuperfegyver bevetését tervezi. El akarják pusztítani a Köztársaságot, majd utána az így védtelenül maradt Ellenállást (ennek a pikantériájáról már írtam pár sort), majd a beszédben már konkrétan elhangzik, hogy elsöprik a Köztársaságot és a Szenátust. Eldördül az egyetlen lövés, a Hosnian rendszer elpusztul, majd 3PO elmondja, hogy flotta nélkül nincs esélyük. Ebből szerinted mindaz egyértelműen következik, amit az idézett részekben ki is emeltél?

Hangsúlyoznám, hogy az Ellenállás összesen pár X-szárnyút tud felküldeni a Starkiller bázis ellen, ezzel nem elégedett a droid, ehhez kellene még segítség az amúgy hatalmas köztársasági flottától, nem mondjuk a galaxis leigázáshoz.

 

A beszédben (ill. újra a korábbi jelenetről írtakra utalva) meg egyre kevésbé értem, hogy Hux miért az Ellenállást akarja annyira lenyomni... Mert az világos, hogy Snoke-nak Luke kell, ő meg az Ellenálláson keresztül közelíthető meg. De az Első Rend a Birodalom nyomdokain újra le akarja igázni a galaxist, amiben nyilván nem a pár hajóból és emberből álló Ellenállás gátolná meg őket, hanem a Köztársaság.

Ehhez képest arról papol, hogy milyen jó lesz rommá verni a Köztársaságot, de nem azért, mert akkor győznek és újra övék a világ, hanem mert akkor nem marad támogató kormánya az Ellenállásnak. Erre még azt mondom, hogy Snoke előtt ez a szitu, biztos csak a kedvére akar tenni. De később a beszédben is az Ellenállásról dumál, megint mintha az lenne a fő célpontjuk és a sokkal erősebb és hatalmasabb Köztársaság lefejezése csak egy aprócska lépés lenne ehhez.

Többek közt erre írtam, hogy öljük meg a medvét, hogy utána lecsaphassuk a szúnyogot. Annyira dominál a főhősökre koncentráló nézőpont, hogy maguk a gonoszok is inkább azzal foglalkoznak, hogy a maréknyi Ellenállást (amihez kötődnek a nézőknek fontos szereplők) bökdössék, miközben nem az lenne a nagy préda. Meg ha nekik annyira ez a fontos, akkor rögtön kezdhetnék ezzel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Első Rend az új szuperfegyver bevetését tervezi. El akarják pusztítani a Köztársaságot, majd utána az így védtelenül maradt Ellenállást (ennek a pikantériájáról már írtam pár sort), majd a beszédben már konkrétan elhangzik, hogy elsöprik a Köztársaságot és a Szenátust. Eldördül az egyetlen lövés, a Hosnian rendszer elpusztul, majd 3PO elmondja, hogy flotta nélkül nincs esélyük. Ebből szerinted mindaz egyértelműen következik, amit az idézett részekben ki is emeltél?

Hangsúlyoznám, hogy az Ellenállás összesen pár X-szárnyút tud felküldeni a Starkiller bázis ellen, ezzel nem elégedett a droid, ehhez kellene még segítség az amúgy hatalmas köztársasági flottától, nem mondjuk a galaxis leigázáshoz.

 

A beszédben (ill. újra a korábbi jelenetről írtakra utalva) meg egyre kevésbé értem, hogy Hux miért az Ellenállást akarja annyira lenyomni... Mert az világos, hogy Snoke-nak Luke kell, ő meg az Ellenálláson keresztül közelíthető meg. De az Első Rend a Birodalom nyomdokain újra le akarja igázni a galaxist, amiben nyilván nem a pár hajóból és emberből álló Ellenállás gátolná meg őket, hanem a Köztársaság.

Ehhez képest arról papol, hogy milyen jó lesz rommá verni a Köztársaságot, de nem azért, mert akkor győznek és újra övék a világ, hanem mert akkor nem marad támogató kormánya az Ellenállásnak. Erre még azt mondom, hogy Snoke előtt ez a szitu, biztos csak a kedvére akar tenni. De később a beszédben is az Ellenállásról dumál, megint mintha az lenne a fő célpontjuk és a sokkal erősebb és hatalmasabb Köztársaság lefejezése csak egy aprócska lépés lenne ehhez.

Többek közt erre írtam, hogy öljük meg a medvét, hogy utána lecsaphassuk a szúnyogot. Annyira dominál a főhősökre koncentráló nézőpont, hogy maguk a gonoszok is inkább azzal foglalkoznak, hogy a maréknyi Ellenállást (amihez kötődnek a nézőknek fontos szereplők) bökdössék, miközben nem az lenne a nagy préda. Meg ha nekik annyira ez a fontos, akkor rögtön kezdhetnék ezzel.

Azért szónokol erről Hux, mert a Köztársaságnak ismerik ekkor már a szívét, az ellenállásnak meg nem. Azonos a szitu a földi terrorizmussal: egy országot könnyű kilőni, de egy sejtekből szerveződő gyakorlatilag láthatatlan szervezetet annál nehezebb. Mivel nem tudják, hogy pontosan mekkora támogatást kap a Köztársaságtól az Ellenállás (külső szemmel nézve annyi látszik, hogy az Ellenállás hasonló jelvény mögött szerveződik és a Köztársaság eltűri) és valamit tenni akarnak, ezért kilövik a Köztársaság szívét. Nyilván néhány X-szárnyút is célba vehetnének, de annak nincs értelme. :P Később, amikor megtudják az Ellenállás bázisának helyét, rögtön célba veszik azt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezd kicsit erőltetett lenni nem gondolod?

 

Az Első Rend az új szuperfegyver bevetését tervezi. El akarják pusztítani a Köztársaságot, majd utána az így védtelenül maradt Ellenállást (ennek a pikantériájáról már írtam pár sort), majd a beszédben már konkrétan elhangzik, hogy elsöprik a Köztársaságot és a Szenátust. Eldördül az egyetlen lövés, a Hosnian rendszer elpusztul, majd 3PO elmondja, hogy flotta nélkül nincs esélyük. Ebből szerinted mindaz egyértelműen következik, amit az idézett részekben ki is emeltél?

Mindebből az következik, hogy a Hux-Snoke-Kylo jelenetről fingod se volt amíg ide nem írtam az előbbi párbeszédet. Azzal neked ez az egész nem kerek? Mi kell még könyörgöm? Szenátusi ülés? 20 perc piknik a szenátorokkal, hogy átérezd? Elmondják, hogy miért van ez az egész? Igen! Akkor meg min lovagolunk megint? Meddig lehet tekerni, csűrni, csavarni? Szerintem már Te se érted a gondolatmenetedet.

 

Hangsúlyoznám, hogy az Ellenállás összesen pár X-szárnyút tud felküldeni a Starkiller bázis ellen, ezzel nem elégedett a droid, ehhez kellene még segítség az amúgy hatalmas köztársasági flottától, nem mondjuk a galaxis leigázáshoz.

Ez így van. A flotta mint látható mégis csak jól jött volna a Köztársaságnak. Mint ahogy Hux is mondta. Ebben hol a hiba?

 

A beszédben (ill. újra a korábbi jelenetről írtakra utalva) meg egyre kevésbé értem, hogy Hux miért az Ellenállást akarja annyira lenyomni... Mert az világos, hogy Snoke-nak Luke kell, ő meg az Ellenálláson keresztül közelíthető meg. De az Első Rend a Birodalom nyomdokain újra le akarja igázni a galaxist, amiben nyilván nem a pár hajóból és emberből álló Ellenállás gátolná meg őket, hanem a Köztársaság.

Mind a kettőt el kell pusztítani. Hux azért mondja Luke -ot Snoke -nak, hogy elsüthesse a fegyvert. Szerintem ezt már rég tervezi, elég ha megnézzük a szónoklatát. Mintha ezer éve várna erre. Nem mondhatja a Fővezérnek, hogy sz*rik Skywalkerre csak süssék már el azt a k*rva ágyút. Egyébként az szépen le is jön a filmből, hogy Hux -ot nem igazán érdekli a robot.

 

Ehhez képest arról papol, hogy milyen jó lesz rommá verni a Köztársaságot, de nem azért, mert akkor győznek és újra övék a világ, hanem mert akkor nem marad támogató kormánya az Ellenállásnak.

De! Azt is mondja, hogy a többi rendszer majd behódol nekik.

 

Erre még azt mondom, hogy Snoke előtt ez a szitu, biztos csak a kedvére akar tenni.

Pontosan, mint ahogy fentebb is írtam.

 

De később a beszédben is az Ellenállásról dumál, megint mintha az lenne a fő célpontjuk és a sokkal erősebb és hatalmasabb Köztársaság lefejezése csak egy aprócska lépés lenne ehhez.

És újfent. Nem csak erről beszél hanem a megmaradt rendszerek behódolásáról is.

 

Többek közt erre írtam, hogy öljük meg a medvét, hogy utána lecsaphassuk a szúnyogot. Annyira dominál a főhősökre koncentráló nézőpont, hogy maguk a gonoszok is inkább azzal foglalkoznak, hogy a maréknyi Ellenállást (amihez kötődnek a nézőknek fontos szereplők) bökdössék, miközben nem az lenne a nagy préda. Meg ha nekik annyira ez a fontos, akkor rögtön kezdhetnék ezzel.

De mivel? Fingjuk sincs hol az Ellenállás. Lődözzenek szerteszét a galaxisban hátha eltalálják őket? Teljesen logikus lépés előbb a Köztársaságot támadni mert ezen keresztül az Ellenállás is gyengül. Így a kecske is jól lakik (Hux) és a káposzta is boldog lesz (Snoke).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A beszédben elég jól elhangzik a Köztársaság bukása is, nem csak az Ellenállásról dumál Hux:

 

"Today is the end of the Republic. The end of a regime that acquiesces to disorder. At this very moment, in a system far from here the New Republic lies to the galaxy while secretly supporting the treachery of the loathsome Resistance. This fierce machine which you have built upon which we stand, will bring an end to the Senate! To their cherished fleet! All remaining systems will bow to the First Order! And will remember this! as the last day of the Republic!"

 

Tehát a Köztársaság a cél igazából, és mintha az, hogy támogatják az Ellenállást, csak egy ürügy lenne. Jah, és a flottát is megemlíti, tehát C-3PO jogosan morog miatta, csak látni nem sokat láttunk belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.