Ugrás a kommentre

Rey


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ody-val értek egyet inkább. Rey-nél nem azt látjuk, hogy csak úgy a maga természetes módján reménykedik és bízik abban, hogy egyszer majd visszamennek érte, hanem 100%-ig biztosan állítja. Most a rovátkák húzogatása nem is annyira fontos a témához, de a párbeszédekből is világos, hogy szent meggyőződéssel állítja a családja visszatértét. Ebből nekem nagyon úgy tűnik, hogy konkrét ígéretet kapott erre vonatkozóan, az se kizárt, hogy hosszú éveken át plántálták bele ezt. Az is lehet, hogy Unkar hazidott, bár ennek túl sok haszna nem lett volna az ő szemszögéből. Valószínűbb, hogy ő maga is azt hitte, pontosabban úgy tudta (és várta is), hogy Rey-ért vissza fognak menni, ezt pedig sűrűn hangoztatta a kislány előtt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha 4-5 évesen kidobnak egy olyan bolygóra mint a Jakku és egy kanyi szöveget nem mondanak a szüleidről, akkor 20 éves korodra rohadtul nem fog érdekelni a téma. :) Rey ezzel szemben amint elhagyja a bolygót szinte azonnal vissza akar menni. Ez az egész ragaszkodás akkor lehetséges, ha valaki táplálta benne a reményt. Szerintem Plutt dumálhatta ezt neki csak azért, hogy ne menjen el. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody-val értek egyet inkább. Rey-nél nem azt látjuk, hogy csak úgy a maga természetes módján reménykedik és bízik abban, hogy egyszer majd visszamennek érte, hanem 100%-ig biztosan állítja. Most a rovátkák húzogatása nem is annyira fontos a témához, de a párbeszédekből is világos, hogy szent meggyőződéssel állítja a családja visszatértét. Ebből nekem nagyon úgy tűnik, hogy konkrét ígéretet kapott erre vonatkozóan, az se kizárt, hogy hosszú éveken át plántálták bele ezt. Az is lehet, hogy Unkar hazidott, bár ennek túl sok haszna nem lett volna az ő szemszögéből. Valószínűbb, hogy ő maga is azt hitte, pontosabban úgy tudta (és várta is), hogy Rey-ért vissza fognak menni, ezt pedig sűrűn hangoztatta a kislány előtt is.

Amikor kitették, valszeg mondták neki, hogy "majd visszajövünk", de ezt minden esetben mondták volna neki, akár komolyan gondolták, akár nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor kitették, valszeg mondták neki, hogy "majd visszajövünk", de ezt minden esetben mondták volna neki, akár komolyan gondolták, akár nem.

Már miért mondták volna? Sokan csak kiteszik egy ház vagy templom előtt a gyereküket, aligha mondanak nekik bármi ilyesmit. Jó, Rey-t már nem babaként hagyták ott, de semmi garancia nincs arra, hogy ilyen esetben mindig elhangzik az ominózus ígéret. Eleve miért kéne mondani neki, ha úgyse gondolják komolyan. Még a tettüket azzal is súlyosbítani akarják, hogy az utolsó mondatuk, amit a lányuk tőlük hallhat, még az is egy nagy büdös hazugság legyen? Nem kizárt, de szerintem nem is garantált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey-ért tuti vissza akartak menni, amikor a körülmények rendeződnek, mert akkor nem bízták volna senki gondjára. Unkart megfizették a gondoskodásért, de a vén zsivány a kifizetett ellátás ellenére dolgoztatta, de egyben vigyázott is rá. A fogdmegjei nem zaklatták a lányt. Az más kérdés hogy a 10 éves Rey-el az a valaki aki otthagyta mit közölt. Bármit is mondott neki nem igazán nyugtatta meg a kislányt. Rey nem álmodozta azt hogy jönnek majd érte, hanem tudta. Ezért is akart a Jakkura mindenképpen visszamenni, nehogy elmulassza a hazavitelét. Egyébként elgondolkodtam hogy Rey miért ilyen jószívű, naiv, ártatlan, egyszóval JÓ. És ezt a 10 évnyi Jakkui élet-halál harc, és Unkar sem (lehet hogy félreismerjük és valójában jó ember) irtotta ki belőle. Szerintem 10 éves koráig nagy szeretetben és magas erkölcsi normák szerint élt, hogy ember tudott maradni az embertelen körülmények között. Szóval szerintem jó emberek voltak akik otthagyták, és kényszerből tették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey-nél nem azt látjuk, hogy csak úgy a maga természetes módján reménykedik és bízik abban, hogy egyszer majd visszamennek érte, hanem 100%-ig biztosan állítja. Most a rovátkák húzogatása nem is annyira fontos a témához, de a párbeszédekből is világos, hogy szent meggyőződéssel állítja a családja visszatértét.

Szerintem nem állítja 100%-ig, csak annyit mond, hogy vár rájuk, és egyszer visszatérnek. Reyt ott hagyták egy szinte kietlen és élhetetlen bolygón kisgyerekként. Természetes, hogy vágyik a szüleire, és ennyi idő után valószínűleg már a saját származására sem emlékszik- nagy titok. És mivel hosszú ideig az égvilágon senkije sem volt- magányos, ahogy Kylo megállapította róla, de ezt sugallja a film is-, a bolygón kívülről kizárólag azoktól várhatta, hogy feloldják ezt a magányt, akik itt hagyták. A Köztársaság kancellárját értelmetlen várnia :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem állítja 100%-ig, csak annyit mond, hogy vár rájuk, és egyszer visszatérnek.

 

Az lehet, hogy csak nagyon reménykedik benne. Kicsit talán hasonló, mint Kylo és Vader, abban az értelemben, hogy amit szeretne hinni a delikvens azt belsővé teszi, meggyőződéssé, de attól még az nem feltétlenül lesz igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem állítja 100%-ig, csak annyit mond, hogy vár rájuk, és egyszer visszatérnek. Reyt ott hagyták egy szinte kietlen és élhetetlen bolygón kisgyerekként. Természetes, hogy vágyik a szüleire, és ennyi idő után valószínűleg már a saját származására sem emlékszik- nagy titok. És mivel hosszú ideig az égvilágon senkije sem volt- magányos, ahogy Kylo megállapította róla, de ezt sugallja a film is-, a bolygón kívülről kizárólag azoktól várhatta, hogy feloldják ezt a magányt, akik itt hagyták.

Aki nem teljesen biztos a dolgában, az nem akar mindenáron visszamenni egy olyan porfészekbe. Lehet kicsit elrugaszkodott a példa, de az árva vagy elhagyott gyerekek se várnak nyugdíjas korukig az intézetekben, hátha értük mennek a szüleik. Azért Rey már nem egy tinédzseréveinek elején járó lányka, szerintem egyáltalán nem természetes ez a fajta ragaszkodás a Jakku-hoz. Az egy dolog, hogy magától nem akart lelépni, de ha már úgy hozta az élet, hogy elszabadulhatott onnan, ráadásul jó kezekbe került, barátokra, kvázi családra lelt, akkor miért ment volna vissza? Mert természetes, hogy vágyik a szüleire, akikre már ugyan nem is emlékszik, de abban annyira bízik, hogy majd visszamennek érte? Egy legendás Han Solo ajánlott neki munkát a legendás Ezeréves Sólymon, erre ő vissza akar menni a Jakku-ra vegetálni. Ahonnan ellopta a nem épp túl szívélyes "gyámjának" a hajóját, ill. feltételezhetően erősödik a birodalmi jelenlét. Erre nagyon nyomós oka kell legyen, nem holmi feltételezés, hogy majd biztos 15-16 év után fognak előkerülni a semmiből a rokonai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az lehet, hogy csak nagyon reménykedik benne. Kicsit talán hasonló, mint Kylo és Vader, abban az értelemben, hogy amit szeretne hinni a delikvens azt belsővé teszi, meggyőződéssé, de attól még az nem feltétlenül lesz igaz.

Találó észrevétel :)

 

Aki nem teljesen biztos a dolgában, az nem akar mindenáron visszamenni egy olyan porfészekbe.

Elképzelhető, hogy ő maga nem szerette volna cserben hagyni a családját, ha egyszer azok mégis visszatérnének érte :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki nem teljesen biztos a dolgában, az nem akar mindenáron visszamenni egy olyan porfészekbe. Lehet kicsit elrugaszkodott a példa, de az árva vagy elhagyott gyerekek se várnak nyugdíjas korukig az intézetekben, hátha értük mennek a szüleik.

Persze mert az intézetesek döntő része egyáltalán nem ismeri a szüleit, de ha mégis akkoris tudja hogy nem jönnek érte. Ezért vannak intézetben. Nyugdijas korukig meg ha akarnak se maradhatnak mert ahogy munkaképesek lesznek kiteszik őket az utcára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze mert az intézetesek döntő része egyáltalán nem ismeri a szüleit, de ha mégis akkoris tudja hogy nem jönnek érte. Ezért vannak intézetben. Nyugdijas korukig meg ha akarnak se maradhatnak mert ahogy munkaképesek lesznek kiteszik őket az utcára.

Rey-nél is eléggé úgy tűnik (nekem legalábbis), hogy érdemben nem ismeri a családját. Majd később ez világosabb lesz, de elég homályosan utalgat csak a rokonaira, egyáltalán nem úgy, mint aki tudná kikről is beszél valójában. Na ez az, tudják, hogy nem mennek értük, de Rey meg honnan annyira elszánt és biztos a dolgában az ellenkezőjét illetően? Őt nem intézetbe tették, hanem kb. egy isten háta mögötti koszos porfészekben hagyták, ezt nem érzem döntő különbségnek. :) Az intézetben maradást pedig Te is tudod hogy értettem, a többségnek esze ágában sincs maradni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őt nem intézetbe tették, hanem kb. egy isten háta mögötti koszos porfészekben hagyták, ezt nem érzem döntő különbségnek. :)

Döntő különbség, hogy úgy hagyták ott hogy vissza fognak érte jönni, és hogy az intézetisekkel ellentétben nem szembesül nap mint nap azzal az élettel, amit nem kaphat meg, helyette olyan életet él, mint szinte mindenki más körülötte, ráadásul a maga ura.

 

Nekem egyébként úgy tűnik hogy Rey nagyonis tudja kik a szülei. Honnan tudná hogy vissza fognak jönni ha nem tőlük? Unkar Plutt-ban úgy tűnik nem igazán bizik meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, nagyon úgy tűnik, hogy nincs is különösebb kapcsolat Unkar és Rey között. Rey távol él tőle, Unkar nem utasítja, semmi olyan kapcsolat nincs köztük, ami azt mutatná, hogy Unkar nevelte fel Rey-t. Inkább olyanok, mint két vállalkozó: munkakapcsolat van köztük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Döntő különbség, hogy úgy hagyták ott hogy vissza fognak érte jönni

Akkor meg is érkeztünk. ;) Olyan szempontból legalábbis, hogy pont innen indultunk ki, miszerint konkrétan úgy hagyták ott, hogy ígéretet kapott a rokonainak visszatérésére. Legalábbis én így gondolom, ezért is lehetett ennyire biztos az üggyel kapcsolatban, persze a lehetőségekhez képest.

 

Nekem egyébként úgy tűnik hogy Rey nagyonis tudja kik a szülei. Honnan tudná hogy vissza fognak jönni ha nem tőlük?

Tudja, hogy vannak rokonai (jó eséllyel a szülei), akik anno a Jakku-n hagyták és megígérték, hogy vissza fognak menni érte. Erre a momentumra emlékezhet is, de akár a jakku-i nevelkedése során is többször megerősíthették efelől. Ez még nem feltétlenül jelenti azt, hogy ennél sokkal többre is emlékszik a családjával kapcsolatban. Tud róluk, de azt már kevésbé, hogy kik is ők valójában, milyenek, pláne hogy azóta milyenné és kikké váltak. Bizonyos szempontból nyilván ismeri őket, de más tekintetben inkább mondhatjuk, hogy nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván pénz igényes, de ha egyszer megoldható, akkor az már kérdéseket vet fel, hiszen innentől kezdve akármelyik bolygó dolgozhat azon, hogy elhagyja a galaxist. Nekem ez nem tetszik. Egy bolygó ne akarjon már letérni a saját pályájáról.

 

Nem is akar hidd el, mert ezzel tönkretenné magát. Persze ha nem egy Alfa Holfbázisról van szó. :lol:

 

 

Aki nem teljesen biztos a dolgában, az nem akar mindenáron visszamenni egy olyan porfészekbe. Lehet kicsit elrugaszkodott a példa, de az árva vagy elhagyott gyerekek se várnak nyugdíjas korukig az intézetekben, hátha értük mennek a szüleik. Azért Rey már nem egy tinédzseréveinek elején járó lányka, szerintem egyáltalán nem természetes ez a fajta ragaszkodás a Jakku-hoz. Az egy dolog, hogy magától nem akart lelépni, de ha már úgy hozta az élet, hogy elszabadulhatott onnan, ráadásul jó kezekbe került, barátokra, kvázi családra lelt, akkor miért ment volna vissza? Mert természetes, hogy vágyik a szüleire, akikre már ugyan nem is emlékszik, de abban annyira bízik, hogy majd visszamennek érte? Egy legendás Han Solo ajánlott neki munkát a legendás Ezeréves Sólymon, erre ő vissza akar menni a Jakku-ra vegetálni. Ahonnan ellopta a nem épp túl szívélyes "gyámjának" a hajóját, ill. feltételezhetően erősödik a birodalmi jelenlét. Erre nagyon nyomós oka kell legyen, nem holmi feltételezés, hogy majd biztos 15-16 év után fognak előkerülni a semmiből a rokonai.

Teljesen egyetértek! Lényegében, ahogy írtad is, megérkeztünk az elejéhez amiből kiindult az egész.

 

Sőt, nagyon úgy tűnik, hogy nincs is különösebb kapcsolat Unkar és Rey között. Rey távol él tőle, Unkar nem utasítja, semmi olyan kapcsolat nincs köztük, ami azt mutatná, hogy Unkar nevelte fel Rey-t. Inkább olyanok, mint két vállalkozó: munkakapcsolat van köztük.

Ehhez képest Rey elég jól ismeri a sólymon végrehajtott módosításokat. Szerintem van köztük kapcsolat, de nem túl szoros. Ki tudja? Lehet, hogy Rey oda járt vasárnaponként bütykölni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én három opciót tudok elképzelni, az első kettőt ugyanolyan valószínűséggel:

 

1) Reynek azt mondták a szülei, hogy visszajönnek érte, de valami hiba csúszott a számításukba, ezért nem sikerült a manőver, Rey meg ebbe kapaszkodik kétségbeesetten.

 

2) Reynek nyugtatásból annyit mondtak, hogy visszajönnek érte, de sohasem gondolták komolyan. Könnyebb volt így ott hagyni a lányt, ha azt hitte, visszajönnek érte. (És még így is eléggé ki volt). A lány ezt komolyan vette, és reményvesztetten ebbe kapaszkodik.

 

3) Reyt egyszerűen kirakták (mivel a lány ébren volt, ez kvázi se szó se beszéd kirakást és ott hagyást jelentene, amihez nagyon szívtelennek kellene lennie a szüleinek, amiben egyetértek a többiekkel, hogy akkor Rey nem várná vissza annyira a szüleit, ha ilyen mostohán bánnának vele... szóval ezt nem tartom valószínűnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes olvasgatni a lentebbi frissebb fejtegetéseket. Nagyon ködös Rey esete.

Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz a megoldása. Remélem nem a teljes rejtély marad.

Én remélem, hogy egy tarcsiba' elmentett padawan lesz részleges memóriatörléssel.

Bár ez a verzió is igényel ügyességet az író(k) részéről, de meg lehet oldani.

A család várása inkább az Ő "sara" lehet, hisz sosem mondja, hogy megígérték, hogy visszajönnek.

A "visszatérnek..egyszer" inkább olyan módon hangzik el, mint aki győzködi magát erről.

Részemről kezdem dobni a "Luke az apja" teóriát, de azt tartom, hogy örülnék, ha már lett volna kapcsolata az új Jedi rend-del, csak fel kellett ébrednie..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit kezd olyan lenni ez a dolog mint Ahsoka esetében, hogy ki a merénylő. Ismerős? :D

De még mennyire...Csak nehogy az legyen itt is, hogy jobb kombinációkkal állunk elő, mint maguk az alkotók.

Ott is a teljesen kiszámítható sablon lett a megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De még mennyire...Csak nehogy az legyen itt is, hogy jobb kombinációkkal állunk elő, mint maguk az alkotók.

Ott is a teljesen kiszámítható sablon lett a megoldás.

 

Ez szerintem is könnyen benne van, hogy sokkal egyszerűbb lesz a megoldás, mint hinnénk. Most nem csak Daisy nyilatkozatára gondolok, hanem összességében az egész karakterrel kapcsolatos misztikumra... de ne legyen igazam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én örülnék ha egyszerű lenne. Attól hogy valami bonyolult nem lesz automatikusan jobb is. Ez az emlékezet törlős teória például nekem egyáltalán nem tetszik.

Pedig az sántít hogy az állítólag a semmiből jövő, képzésben nem részesült Rey képességei nagyobbak, mint a midiclorianok nemzette, szintén képzésben nem részesült Anakiné aki a kiválasztott volt és 10 évig tanult jedinek. Jó, legyen Rey is egy nagy hatalmú erőhasználó majd egyszer, a jelenlegi képességeire pedig egy kis Luke féle megszakadt jedi képzés pont magyarázatot adna. De találjanak ki jobbat ha tudnak.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezra vagy a rodian kisbaba a TCW-ben sokkal komolyabb Erőképességekről tett tanúbizonyságot mint a kis Anakin. Az Erő természetfölötti és nincs tudományos háttere épp ezért a megnyilvánulása lehet váratlan és azaz elképzelés miszerint valakinek az Erőképességeit csak a szülei kiléte magyarázhatja remélem egy olyan felfogás amit az ST végleg eltöröl. Kicsiben már a Rebels is megtette: Ezra szülei nem világmegváltó jedik mégis képzés nélkül érzelmi hatásra, gyerekként elképesztőt tudott alkotni már az első évad elején. De azt a sorozatot nyilván kevesen nézik, így remélem az ST csak megerősíti ezt. A mese halála ha tudományosan levezethető a természetfölötti az meg pláne ha mindenkinek a sorsát a szülei kiléte determinálja. Ezutóbbi egy kifejezetten rossz üzenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se Rey szüleire vagyok kiváncsi, hanem arra aki otthagyta a Jakkun és persze arra hogy miért. Persze itt most mindenki arra vágyik, hogy ignorálják a Lucas éra kiválasztott mitoszát, mert az új generációnak új kiválasztott kell, de 30 év fejlődése nem írhatja felül emberöltök ezrein át felgyült tapasztalatot, mármint azt hogy az erőérzékenyeket képezni kell hogy Jedivé, Sith-é, Ren-é váljon. Akkor már régen rossz ha istenek születnek erre a világra, hol marad makkor mögülle a jellemfejlődés, a tévelygés a jó és rossz között. Kíváncsi vagyok, hogy elmernek-e játszani azzal a gondolattal a készítők, hogy mi van ha Reyt megérinti a gonosz, mert jelen állapotában annyira szerethetőre kreálták JJ-ék, hogy ilyesmit ki se néznék belőle. És valóban én is úgy érzem, hogy a Lucas féle éra egyes alapvetéseit ignorálni akarják, de ez egy korai feltételezésem, a trilógiát egyben kell látni, mert lehet hogy nem így lesz.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze itt most mindenki arra vágyik, hogy ignorálják a Lucas éra kiválasztott mitoszát, mert az új generációnak új kiválasztott kell, de 30 év fejlődése nem írhatja felül emberöltök ezrein át felgyült tapasztalatot, mármint azt hogy az erőérzékenyeket képezni kell hogy Jedivé, Sith-é, Ren-é váljon.

Szerintem itt a fórumon egy ember sincs akire passzolna a mondatod elején lévő leírás. A többit meg szimplán nem tudom értelmezni. Rey az ep.7 végén elment, hogy Luke képezze. Most akkor hogy jön egyáltalán szóba a képzés elvetése? Csak arról volt szó, hogy az ösztönös Erőhaszálat mindenkinél más lehet. De persze ahhoz hogy egy Erőhasználó tudása tényleg nagy legyen képezni kell. De mi mond ennek ellent? Hát ez benne van az ep.7-ben is. Elvesztettem a fonalat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.