Ugrás a kommentre

Rey


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Rey szinte mindent megold ösztönből és intelligenciából. Én el tudom képzelni, hogy valami durva alapozót kaphatott még kiskorában, csak nemigen emlékszik rá. A Falcon-nal és az Erővel is nem semmi mutatványokat tolt, de a fénykarddal is jól bánt. A technikai érzéke is kiváló, gyakorlatilag pár pillantás alatt úgy megismeri a Falcon-t, mint ahogyan Han és Chewie évtizedek alatt. Az se volt kispályás, ahogy elhappolta Anakin/Luke kardját Kylo orra elől.

 

Kylo elmemolesztálásának is nem pusztán ellenáll, de rögtön ellene is fordítja ugyanazt, mintha ott el is sajátította volna min alapszik az egész. Ezt pedig meg is erősíti később az elmetrükkel. Ha jól emlékszem, akkor Ezra már tudott ezt-azt magáról, az Erőről és a kapcsolatukról, amikor még nem sikerült neki elmetrükköt alkalmazni. Luke is elég lassan érzett rá a dolgokra, noha mentorai is voltak, az Ep.6-ban ott van pl. a kődobálós jelenet. Rey meg rögtön próbálgatta magát és sikeresen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól hogy nő, még nem lesz egyedi, ugyanis jó pár női karakter volt a SW-ban eddig is, és nem éppen háttérszereplők (Leia, Padmé). Nekem tökéletesen jó volt a korábbi felállás is: két férfi, egy nő, és a legény a főhős, aki megváltja a galaxist. A mesékben is mindig a parasztfiú menti meg a hercegnőt a sárkánytól. Az ébredő Erő című mesében viszont a parasztfiú folyton liheg vagy éppen alig-alig bukkan fel, a hercegnő pedig megmenti saját magát, sőt lekaszabolja a sárkányt. Ez jól mutatja, hogy a mai világ mennyire kifordult önmagából. Lehet,hogy ti tapsoltok hozzá, hogy a "hercegnő" lealázza a nemünket, de én inkább Lucassal értek egyet. Lehet, régi vágású vagyok, de mindegy, megszoktam már, hogy mindig tök egyedül vagyok a véleményemmel itt a fórumon.

 

Ne sírjon a szád! ;) A nemi szerepek klasszikus felállását részesítem én is előnyben. Nem csak filmekben, hanem a való életben is!! De itt most Rey mint főszereplő nagyon de NAGYON működik. És van mellette raklapnyi férfi karakter is, akik szintén jók. Én nem érzem a féri karaktereket Rey mellett másodhegedűsnek ebben a filmben. Egyáltalán! VIII. résztől képbe kerül Luke, tuti nem valami tutyimutyi alakot kapunk az ő szerepében, hanem egy tökös, bár megtört, de az évtizedek tapasztalatai alatt rendesen megkeményedett karakán FÉRFI karaktert!

 

Szóval nem érzem, hogy nőuralom lenne a filmben. Az, hogy most egy nő került a középpontba, Uram bocsá... most ez a felállás. Volt 6 film, amikor a hímek domináltak. Megjegyzem újra, a hímek most is dominálnak, de van egy iszonyú jó és előtérbe nyomott női karakter is mellettük. Nem helyettük!!! Mellettük!

 

;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma láttam a kik-ben sok más egyéb mellett egy Mara Jade figurát lila karrdal. Elkezdtem agyalni, a "Rey Luke lánya" feltevésen.

Persze fogalmunk sincs, hogy Luke-nak ki lehetett az (off-screen) asszonykája ezesetben, de ha így lenne, mi van ha Rey anyja is erőhasználó?

Rendkívüli képességei máris méginkább magyarázatra lelnének, hisz azt hiszem nem ismerünk senkit, akinek mindkét szülője erőhasználó volt.

Én örülnék egy ilyen fordulatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól hogy nő, még nem lesz egyedi, ugyanis jó pár női karakter volt a SW-ban eddig is, és nem éppen háttérszereplők (Leia, Padmé).

A jó pár ezzel ki is merült. Az Aranyfénykard szavazáson a 6 bármilyen női szereplő jelöltek képtelenség volt összeszedni, a színésznőknél a felére rá kellett keresnem, mert fogalmam nem volt ki kicsoda. Padmé még csak rendben van, nagyon jó karakter és pl. Rey sok tulajdonsága benne is megvan, kivéve az Erőérzékenységet. Csak ugye a SW-ban ez kulcselem, enélkül nem fognak senkit a Saga legfontosabbjai közt emlegetni. Leia meg ugyan Erőérzékeny, de ebből az eddigi 4 filmből (amiben érdemben szerepelt) talán 2-3 jelenetben van jelentősége.

Az igaz, hogy attól még önmagában nem lesz egyedi, hogy nő, csak így elég 2 másik nőtől jól elkülöníthetővé tenni és akkor már max. csak férfikarakterekkel lehet nagyon hasonló. Ahhoz viszont nagyon tudatosan és ügyesen kell koppintani egy szereplőt, hogy egy ellenkező nemű másik karakter feltűnően hasonlítson hozzá. Szóval Rey-nél arra kellett figyelni, hogy ne pont olyan legyen, mint Padmé vagy Leia, ill. ne erőlködjenek azon, hogy valamely korábbi férfit erőszakoljanak a bőrébe. Ez könnyű feladat és remekül sikerült is. Ezzel szemben egy újabb férfi esetében már sokkal több olyan szereplő van, akihez képest egyedi kell legyen. Csak ebben a filmben Poe, Kylo és Finn, de ott van Han, Luke, Obi-Wan, Anakin, Sidious, Yoda stb., stb..

 

Nekem tökéletesen jó volt a korábbi felállás is: két férfi, egy nő, és a legény a főhős, aki megváltja a galaxist. A mesékben is mindig a parasztfiú menti meg a hercegnőt a sárkánytól.

De pont ez a sablonosság alapköve. Miért kéne minden filmnek arról szólni, hogy a parasztfiú megmenti a hercegnőt? Épp elég párhuzam, hogy most a szintén az öntudatlan és gyerekkorában egy sivatagos bolygón hagyott nagyon Erőérzékeny parasztlány kerül a középpontba. Még csak az kéne, hogy hercegek meg parasztfiúk is legyenek.

 

Ez jól mutatja, hogy a mai világ mennyire kifordult önmagából. Lehet,hogy ti tapsoltok hozzá, hogy a "hercegnő" lealázza a nemünket, de én inkább Lucassal értek egyet.

Milyen felfogás ez? Mindjárt jön az is, hogy a nőknek a konyhában a helyük. :D Női szereplő csak a megmentésre szoruló elkényeztetett hercegnő/királynő lehet? Rey rohadtul nem ez a típus, hála a sorsnak. Az már engem is idegesítene, ha most hirtelen minden fontos szerepbe nők kerültek volna, de Rey-en kívül itt se volt senki. Az öregek közül Leia volt a leginkább súlytalan, rajta kívül még Phasma volt nő. Az engem amúgy nagyon meglepett, hogy Phasma nő, de az is tökre tetszett. Az már kevésbé, hogy totálisan semmi szerepe nem volt, csak hülyére vették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen felfogás ez? Mindjárt jön az is, hogy a nőknek a konyhában a helyük. :D Női szereplő csak a megmentésre szoruló elkényeztetett hercegnő/királynő lehet? Rey rohadtul nem ez a típus, hála a sorsnak. Az már engem is idegesítene, ha most hirtelen minden fontos szerepbe nők kerültek volna, de Rey-en kívül itt se volt senki. Az öregek közül Leia volt a leginkább súlytalan, rajta kívül még Phasma volt nő. Az engem amúgy nagyon meglepett, hogy Phasma nő, de az is tökre tetszett. Az már kevésbé, hogy totálisan semmi szerepe nem volt, csak hülyére vették.

Szó nem volt erről, ne keverj Ákossal :) De pont ez a jó abban, hogy két nem van, hogy mindkettőnek megvannak az előnyei ( és a hátrányai). És így kiegészítik egymást. Nekem úgy rémlik, hogy Leia sem az az elkényeztetett típus volt. De működött a karaktere, és a nézők sokasága beleszeretett, többek közt azért, mert klasszikus hercegnő volt, és nem Linda, aki mindenkit lekaratézott. :)

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De pont ez a jó abban, hogy két nem van, hogy mindkettőnek megvannak az előnyei ( és a hátrányai). És így kiegészítik egymást. Nekem úgy rémlik, hogy Leia sem az az elkényeztetett típus volt. De működött a karaktere, és a nézők sokasága beleszeretett, többek közt azért, mert klasszikus hercegnő volt, és nem Linda, aki mindenkit lekaratézott. :)

Megvannak, de nem minden esetben zárják ki egymást. Nyilván elég visszataszító lenne, ha egy kocsmában mondjuk nem egy twi'lek csajszi, hanem egy férfi rúdtáncolna, de szerintem egy lány is ugyanúgy lehet Erőérzékeny, ügyes Erőhasználó, jó kardforgató és remek harcos. Ott van pl. Ahsoka, aki szerintem az egyik legjobb jedi karakter, a TCW-ben mégis elég kislányos, a Rebels-ben pedig nőies, de semmi gond nincs vele. Az a fontos, hogy ne csak azért kerüljön valaki középpontba, mert nő, de ha amúgy olyan kiemelkedő vagy érdekes, hogy igazán fontossá váljon, akkor ez nyugodtan megtörténhessen mindkét nemmel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem hiszem, hogy Rey Luke lánya, ez túl kézenfekvő megoldás lenne.

Ma kolléga is azt mondta, hogy szerinte Rey nem Luke lánya :) Szóval vagyunk már néhányan, akik inkább ezt gondoljuk.

 

a hercegnő pedig megmenti saját magát, sőt lekaszabolja a sárkányt. Ez jól mutatja, hogy a mai világ mennyire kifordult önmagából.

Bár lent végül megegyezésre jutottatok, azért hozzáteszem, hogy a mai világ nem kifordult magából, hanem inkább megmutatja, hogy egyik nem sem alacsonyabb rendű a másiknál, és a "hercegnő" képes megmenteni saját magát. És miért ne tenné? Értelmes önálló emberi lény :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Értelmes önálló emberi lény"

"egy lány is ugyanúgy lehet Erőérzékeny, ügyes Erőhasználó, jó kardforgató és remek harcos"

 

Szerintem egyik mondatnak se állítottam az ellenkezőjét. És ezzel le is zárhatjuk a témát :)

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintegy zárszóként (és nőként) annyit tennék csak hozzá a lentiekhez, hogy eddig sem hiányoltam a női karakterek tömegét a Star Warsból, a női főszereplők ugyan kevesen voltak, de mindkettő remek ember és karakter volt, méltó képviselője a női nemnek. Ezzel együtt örülök, hogy Rey személyében ismét egy erős női karaktert ismertünk meg. Ráadásul úgy viszi el a filmet, hogy nem akar férfiasan viselkedni, feleslegesen hősködni, semmi férfi szerepet imitáló allűr nincs benne. Bájos és egyszerű, miközben eszes és nagyon operatívan áll hozzá minden helyzethez. A különleges képességeit pedig már felsoroltátok. Egyszóval remek főszereplő. :) Amúgy egyelőre egyáltalán nincs jelentősége, hogy nő - bár Finn motivációi talán kevésbé lennének erősek megmenteni őt, ha férfi volna. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Rey a kedvenc karakterem (korábban látatlanba Kylot jelöltem favoritnak, de a film után megváltozott a véleményem, noha őt is megkedveltem), mert egyszerre erős, bátor, talpraesett, céltudatos, önálló valamint meglehetősen vagány is és ezek mellett egy érzékeny, olykor bizonytalan, sebezhető karakter. Egyetértek Pildivel, hogy úgy tud vagány hősnő lenni, hogy nem válik maszkulinná és végig megmarad nőies mivoltában. Van benne egy adagnyi gyermeki lelkesedés is, ami az igazi báját adja ennek a karakternek, amihez hozzájárul Daisy Ridley nagyszerű mimikája. Szerintem egy nagyon jó kis főszereplőt kapott az új trilógia a képében és biztos sok gyereknek lesz ő a nagy hőse, akire felnézhet majd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is nagyon megszerettem Rey-t. Igazán emberséges és karakán csajszi. Biztos vagyok benne hogy ígéretes karrier áll előtte.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre inkább úgy érzem, hogy annak örülnék legjobban, ha Rey Luke lánya lenne. A Saga-ban eddig mindig egy Skywalker volt az abszolút középpontban, körülöttük fordult meg leggyakrabban a sztori, ők voltak a kulcsok. Luke és Leia biztos nem lesznek annyira fókuszban és a nagy megoldás se hozzájuk fog kötődni. Kylo meg önmagában szerintem nem elég ahhoz, hogy ezt a motívumot kiszolgálja. Rey már annál inkább.

Azt láttuk, hogy a 7-ben egyértelműen Rey vitte el a show-t, valószínűleg leginkább ő fogja betölteni azt a szerepet, amit korábban Anakin és Luke. Ráadásul brutálisan Erőérzékenynek tűnik, így nekem a legjobban az tetszene, ha Skywalker lenne Oké, a Rebels-ben Ezra is gyorsan fejlődik a nulláról, de azért Rey őt is jócskán odaveri, ill. a Rebels azért sokaknak nem egyenértékű a filmekkel. Meg nagyon jók a reflexei, ösztönösen remek pilóta, megvan a technikai érzéke is.

 

Ezen kívül a 7 végén hatalmas jelenet (és láthatóan annak is van szánva), ahogy megtalálja Luke-ot és nézik egymást. Nyilván ez lehet pusztán csak azért, mert Luke itt tér vissza és még a kardja is előkerült, de jobb lenne, ha ennél mélyebb érzelmi oka is lennének az egésznek.

Jól passzolna a képbe, hogy anno Luke elkezdte őt is képezni, de aztán jött Ren és a rombolás, Luke pedig elvonult, így a kis Rey-től meg kellett válnia. Ha másért nem is, hogy megvédje. A kérdés csak az, hogy ki lehet az anyja, de én simán el tudom képzelni, hogy Kylo-ék támadásánál megölték őt. Így megkerülnék a témát és nem nagyon kéne itt szerepeltetni a nőt, hiszen már jó ideje halott, viszont ütne a jelenet, amikor mondjuk ezt Rey megtudja.

Ráadásul ez húzna egy rokoni szálat Kylo és Rey közé, ami annyiból nem lenne rossz, hogy azért köztük is vibrált valami. Nyilván nem úgy, mint mondjuk Finn esetében, de azért működött a kémia. Ezen kívül az is lehet egy érv, hogy ez magyarázná miért is kellett Rey-t megfosztani a nevétől. Ha még tényleg Rey-nek is hívják, a vezetékneve akkor se derül ki, aminek persze ezer oka lehet, de kicsit erőltetett lenne, ha mondjuk Rodriguez vagy Kovács lenne, csak valamiért ezt nem akarták ellőni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Luke nem hagyta volna így magára Reyt. Az apját sem adta fel, akkor a saját kisgyerekét se pakolná ki egy sivatagban. Inkább vitte volna magával...

És ha a First Order megtalálja a térképet, akkor mindkettejüknek annyi...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindkettőben van kockázat, ez tény. Viszont Luke éppen az érzelmi kötődése miatt volt az a Jedi, aki volt, és nehéz róla elképzelni, hogy Reyt magára hagyja. Na mindegy, majd meglátjuk :)

 

Még egy fantazmagória: Rey Anakin testvére, csak hibernálták egy időre :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban meg voltam győződve róla, hogy Rey Luke lánya, de tegnap újranéztem és most már én inkább annak örülnék, ha ő nem kötődne a Skywalkerekhez és nem csak úgy az oppozíció kedvéért, hanem ez egy olyan újítás lenne, ami nekem tetszene a Sagaban. Egyfelől így is meglenne a Skywalker sarja a történetnek Kylo/Ben személyében (akinek az ívét remélem nagyon kreatívan fogja kanyarítani Rian Johnson a következő filmekben, bár már itt a VII. részben is érdekes úton ment keresztül a srác), másrészt Rey van annyira eredeti és új figura, hogy önmagában, úgymond saját jogán is érdekes tud lenne, anélkül, hogy benne is közvetett módon a Kiválasztott vére csörgedezne.

 

Annak talán örülnék, ha kiderülne, hogy ő is Luke akadémiájáról való és esetleg a szülei is ott jedik voltak, aztán Kylo és a Renek romba döntötték az egészet és Rey szülei is itt haltak meg. Ha Snoke-hoz kötődne (ilyet is felvetett valaki) az annyira nem tetszene, de a leginkább az lenne durva, ha Kenobi leszármazott lenne (valahol ezt is olvastam, hogy nem véletlenül szólalt meg neki Obi-Wan a látomása végén, de szerintem ez nonszensz)... ez eléggé lehangolna. Luke, mint Rey apja :hmm: , ebben kétségtelenül ott van az az érzelmi potenciál, hogyha Kylo-val találkoznak legközelebb, akkor egy plusz feszültség forrás (bár akkor is lehetne ilyen, ha Rey szülei halottak és Kylo, vagy Snoke ölte meg őket), de tényleg annak örülnék a legjobban, ha eltérnének az ő esetében a fő (Anakin) száltól és valami igazán eredetit, egyedit alkotnának a karakter mögé háttérül, ami a származását és az Erő körülötte összpontosuló intenzitását is megmagyarázná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyfelől így is meglenne a Skywalker sarja a történetnek Kylo/Ben személyében (akinek az ívét remélem nagyon kreatívan fogja kanyarítani Rian Johnson a következő filmekben, bár már itt a VII. részben is érdekes úton ment keresztül a srác), másrészt Rey van annyira eredeti és új figura, hogy önmagában, úgymond saját jogán is érdekes tud lenne, anélkül, hogy benne is közvetett módon a Kiválasztott vére csörgedezne.

Én is remélem, hogy kreatívan oldják meg Kylo karakterét, és Reyjel kapcsolatban is hasonlóan gondolkodunk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Luke nem hagyta volna így magára Reyt. Az apját sem adta fel, akkor a saját kisgyerekét se pakolná ki egy sivatagban. Inkább vitte volna magával...

De lehet, hogy nem volt más választása, mert kettejük közös jelenlétét megérezték volna Kyloék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem valamiért most, a film másodszori megtekintése közben az ugrott be, hogy Rey akár egy Naberrie is lehetne. Padménak volt egy nővére, Sola, akinek két lánya is volt, akiknek akár lehetne is a lánya Rey. Így Benben folyhatna Vader, Reyben meg Padmé vére. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem valamiért most, a film másodszori megtekintése közben az ugrott be, hogy Rey akár egy Naberrie is lehetne. Padménak volt egy nővére, Sola, akinek két lánya is volt, akiknek akár lehetne is a lánya Rey. Így Benben folyhatna Vader, Reyben meg Padmé vére. :)

És "véletlenül" ennyire tombol benne az Erő? Gyanús nekem ez az Anakin gyerek. Úgy fest, egy Naberrie már nem is volt neki elég. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És "véletlenül" ennyire tombol benne az Erő? Gyanús nekem ez az Anakin gyerek. Úgy fest, egy Naberrie már nem is volt neki elég. :P

Semmi sem tiltja, hogy valakiben megjelenjen az Erő úgy, hogy az őseiben nem volt jelen különösebben nagy számú midi-chlorian. Ezra is elég erős az Erőben annak ellenére, hogy eleddig halvány utalás sem volt arra, hogy a szülei Erőrézékenyek lettek volna. ;) De lehet példázni Shmivel is. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.