Ugrás a kommentre

Rey


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

:D Miket nem írtam a film első megtekintése utáni napokban. Hát látszik, hogy ekkor még nem tisztult le a kép. :) Na de a másodszori megtekintésre még jobban bevadultam:

2015. 12. 23. - 20:46, Dzséjt írta:

Nekem valamiért most, a film másodszori megtekintése közben az ugrott be, hogy Rey akár egy Naberrie is lehetne. Padménak volt egy nővére, Sola, akinek két lánya is volt, akiknek akár lehetne is a lánya Rey. Így Benben folyhatna Vader, Reyben meg Padmé vére. :)

Mondjuk ez azért még nem is olyan merész, elvégre semmit sem tudunk arról, mi történt Padmé unokahúgaival. Akár az egyikük alkesz jakkutöltelékekké is válhatott. :lol: Januárban viszont már hosszan, nagyon hosszan ecseteltem, miért nem lehet Luke lánya Rey. (Azért az egészet nem idézem be, katt, ha valaki el akarja olvasni.)

2016. 01. 08. - 13:24, Dzséjt írta:

Viszont én is kicsit meredeknek érzem, hogy Luke a Jedi Rend visszaállítása mellett még családalapításba is belefogjon - az messze karakteridegen, hogy véletlen felcsinál egy nőt, aztán csók. Ő a Star Wars hőse, a legenda, a makulátlanság jelképe ilyen formában, ezért elég hülyén venné ki magát, ha kiderülne, hogy amúgy van egy be nem tervezett, házasságon kívüli lánya, akiről a rajongói teóriák szerint vagy nem is tud (bravó!), vagy jól otthagyta a kislányt a Galaxis segglyukának számító Jakkún egy szeméttel (még nagyobb tapsot neki). Valahogy ez a hős képbe nem igazán fér bele.

És pár nappal rá előálltam a "legyen senki" teóriával:

2016. 01. 11. - 16:47, Dzséjt írta:

A kérdések jók, remélem a válaszaim is lesznek legalább ilyen jók. :) Rey-t ebbe a családregénybe én a befogadott árva szerepében tudom elképzelni. A Star Wars mesei vonalától, de tulajdonképpen még a mainstream vonaltól sem rugaszkodik el ez a megközelítés nagyon nagy mértékben. Eleve a Skywlaker család eléggé csonka, hiszen Anakinnak sosem volt apja, ezt a szerepet folyamatosan más és más töltötte be, az anyjától is korán elszakadt. Luke és Leia is elvesztette mindkét szülőt - hiába él Vader, nem része a családjuknak, nem is igazán tudnak róluk. Luke hallott az apjáról, de lövése sincs az anyjáról. Leia hallott az anyjáról, de lövése sincs az apjáról.

Szóval az árvaság részben vagy egészében mindig is fontos eleme volt a Saga főszereplőinek. Ezen a ponton Rey ugyanígy egyezik velük, szóval megvan a biztos alap, ugyanakkor ha ő tényleg árva, az a "jól ismert elem" megújítása is lenne. S ez nagyon jellemző az ep7-re. Sok dolgot átvettek, de azért mindig megcsavarták egy kicsit. Van egy harmadik Halálcsillagunk, de annak megsemmisítése nem a történet középpontja, még maga a csata is hót mellékes, ráadásul űrcsata helyett légicsatát vívnak. Van egy második Darth Vaderünk, aki nagyon hamar tisztázza, hogy nincs szüksége maszkra, le is kapja. Van egy új Uralkodónk, aki viszont idegen. Van új Sith rendünk, de ők többen vannak és mintha Kylón kívül senki nem használna fénykardot. Van Tatooine 2.0-ánk, amit úgy agyonfűszereztek, hogy a sivatagos részt leszámítva semmiben sem hasonlít Tatooine-ra.

Szóval, ha ez a biztonsági játék továbbra is szerepet kap (ebben én most még optimistán kételkedem), akkor pont jól passzolna a koncepcióba egy valóban árva főszereplő. Megvan az is benne, ami Luke-ban és Anakinban volt, de azzal, hogy ő nem Skywalker, azaz teljesen árva, el is térnek tőle.

De visszakanyarodva a sztorira. Rey lehet a szerencsétlen kis utcagyerek, akit a hős lovag befogad apródnak és lovagot nevel belőle. Később felveheti a nevét és a címét is, apja helyett apjává válik. Ez a motívum nagyon sok mesében fellelhető. Így válhat Rey Skywalkerré, noha nem vér szerinti örökös.

Hogy a látomás miért kötődik Luke-hoz? Nos, egyrészt, azt nem vonta kétségbe, hogy Reynek lehet köze Luke-hoz, csak az nem jön be és a filmből le nekem, hogy ez a kapcsolat rokoni. Rey lehet egy nebuló, aki túlélte valahogy a Renek mészárlását, akár az is lehet, hogy akkor árvult el. Lehetett a tagja az új generációs Jedik második nemzedékének, akiket Bennek és társainak kellett volna már kiképeznie.

De az sem feltétlen elvetendő, hogy Rey azért követi látomásában részben Luke-ot, mert az Erő így akarta tudatni vele, hogy a sorsuk összefonódott, és az ő feladata visszahozni Skywalkert.

Hogy miért reagált rá így a kard, azt már korábban levezettem. Az én személetemben Rey így kapta meg a saját kiber kristályát (ezek a kristályok rezonálnak az Erővel - ez már az ep7 és a Disney előtt tény volt, a Jedik próbatétele a kristály megszerzéséhez a Lucasi érából van), mert az egész folyamat tökéletesen ugyanúgy fest, mint amikor a TCW-ben a padawanok, vagy amikor a Rebelsben Ezra megszerezte a sajátját. Az Erő fintora, hogy ez a kristály már egy fénykard része volt, és pont Luke és Anakin Skywalker fénykardjáé. Ezáltal nekem tetszetős jelkép, hogy az Erő így, a kiber kristályt tartalmazó fénykardon keresztül befogadta a kis árva Rey-t a Skywalker-családba és őt jelölte meg jogos örökösnek, nem Kylót.

És ez is egy szép húzás lenne, hogy a vér szerinti leszármazott megtagadta valódi identitását, Ben Solót, ezáltal kitagadta magát a családból, s miután a fénykard nem hozzá, hanem Rey kezébe repül bele, kvázi az Erő is kitagadta a Skywalkerek közül. Ami azután, amit Kylo tett, az apja meggyilkolása után elég jogos tett.

Az Erő ilyesformán megnyilvánult: nem akartál a család része lenni, meg akartál szabadulni Ben Solótól? Oké, megtetted. Amikor megölted Hant, megölted Bent is. Te, Anakin Skywalker vér szerinti örököse ezzel ki vagy tagadva, és a koszos, árva lány lép a helyedre. Majd ő befejezi, amit a nagyapád elkezdett és amire te nem voltál képes. Ez pedig egy nagyon-nagy szégyen lenne Kylónak is, ami kiélezheti a helyzetet közte és Rey között. Elvégre maga az Erő tagadja meg és egy senkit választ helyette ("az a fénykard hozzám tartozik").

És, hogy miért van ennyire kihangsúlyozva, hogy Rey árva? Mert számára ez fontos. Rey számára az árvaság, ezáltal a remény egy olyan kapaszkodó, mint Anakinnak az anyja iránti szeretete. Valami, amiről le kell mondania, ha tovább akar lépni, mert máskülönben visszahúzza, megmérgezi. Ez egy nagyon fontos karakterelem. Meghatározó a számára. Emiatt tud gyorsan kapcsolatot kiépíteni Finn-nel, mint testvérrel és Hannal, mint apával. Neki nincs családja, vágyik rá, és amint belép a képbe két jelölt, be is fogadja őket. De akkor is, ott a reménye, hogy visszakapja az igazi családját. Már nem emlékszik rájuk, de egy hajszálba kapaszkodva még mindig kergeti ezt a hiú ábrándot. Ez visszahúzza, nem bír továbblépni, és ezt kell fejlődése folyamán leküzdenie. Ezért része Rey árvaságának legfontosabb pillanata is a látomásnak: ahogy a padawanoknak és Ezrának, úgy előtte is megjelent a legnagyobb félelme (család nélkül marad), amit el kell engednie. És ezt végül meg is teszi, továbblép, elfogadja azt, aki és voala, nem csak úgy pofán vágja (fénykarddal) Kylót, hogy azt egy életre megemlegette, de képes mindent hátrahagyva elutazni az ismeretlenbe Luke Skywalkerét. A karakter ezáltal továbbfejlődött, szintet lépett. Elfogadta önmagát (vele ellentétben erre Kylo képtelen), eleresztette a reményt, a vágyait és új cél után nézett. Tulajdonképpen megtette azt, amire Anakin nem volt képes: lemondott egy számára nagyon fontos dologról.

Azért érdekes látni, hogyan változik meg az ember látásmódja, ahogy egyre több és több információhoz jut és feldolgozza őket. Nem egészen egy hónap alatt eljutottam az "akár Hanék lánya is lehet"-től a "befogadott árva" nézetig, ami hála az égnek, nagyjából igaznak is bizonyult. Rey árva, aki a Skywalkerek méltó örököse.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2016. 05. 07. - 11:38, MissKarrde írta:

Jah, nem biztos, hogy Rey szülei nemes érzésű emberek voltak, csak éppen Rey még elég kicsi volt ahhoz, hogy ezt ne ismerje fel, és az ott hagyás pillanatában- valamint utána- ne vágyódjon utánuk.

És kiderült, hogy tényleg nem voltak nemes érzésű emberek :D 

Amiben szinte az elejétől biztos voltam: Rey nem Luke lánya. 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, én is összeszedtem, mi volt a vélekedésem Rey családi hátteréről. Alapvetően jól éreztem meg az igazságot, de kételyeim ellenére eleinte nem határolódtam el eléggé a Luke-teóriától. :D

A sokadszori megtekintés végül segített: tavaly május óta már szent meggyőződésem volt, hogy nem kell a múltját keresgélni. :)

 

2015. 12. 21. - 23:23, Pildi írta:

Én sem hiszem, hogy Rey Luke lánya, ez túl kézenfekvő megoldás lenne. Viszont nagyon várom, hogy a következő filmben elkápráztassanak egy jó háttérsztorival. :)

 

2015. 12. 23. - 23:12, Pildi írta:

Nekem is hasonló a véleményem, és kiemelem benne azt, miszerint megérdemli, hogy a saját jogán legyen érdekes. :) Ettől még lehet köze Luke-hoz úgy, ahogy írtad.

Szerintem meg a történet eredetiségét növelné, ha nem lenne Skywalker. Ettől még lehet úgy kitalálni a háttértörténetét, hogy pl. kellően drámai legyen a következő találkozása Kylo Rennel.

Egyébként ha mégis Skywalker lesz, akkor sem fogok szomorkodni. :P

 

2016. 01. 08. - 20:17, Pildi írta:

Én továbbra is semleges vagyok a "Rey apja Luke" teóriával kapcsolatban, vagyis nem bánom, ha végül ez lesz, bár jobban örülnék neki, ha valami más sülne ki a lány titokzatos múltjából. Az mindenesetre valóban elgondolkoztató, az erején túl, hogy annyira hasonlít Padméra. :)

 

Viszont az valóban kérdés, hogy ha így van, akkor Rey miért nem emlékszik az apjára? :hmm: Egy 5 éves gyereknek, pláne Rey intelligenciájával, már lehetnek maradandó emlékei, főleg, hogy ami kevés emléke van a korábbi életéről, azt gondolom, minden este lefekvés előtt gondosan felidézi.

Ebből viszont csak az következhet, hogy hamarabb elszakadt az apjától, mint ahogy a Jakkura került, Valami miatt, amit még nem ismerünk....

 

Vagy, minden valószínűség ellenére, nem Luke lánya.

 

2016. 01. 10. - 22:17, Pildi írta:

Annak ellenére, hogy nem zavarna, ha Rey-ről valami értelmes magyarázattal kísérve kiderülne, hogy Luke lánya, én is valami ilyen megoldásnak örülnék a legjobban. Nagyon tetszene, ha Rey és Kylo egyenrangú szembenállása alkotná a történet gerincét. Végül is ők az új nemzedék, nekik kell alakítaniuk a világ rendjét elsősorban. Ráadásul ez már lenne annyira egyedi és eltérő a korábbiaktól, hogy senki nem mondhatná, hogy tovább másolják Lucas sztoriját.

 

2016. 01. 11. - 22:03, Pildi írta:

Dzséjt válasza mellé én még azt tenném hozzá, hogy pont azért lenne nagyszerű megoldás Rey származását homályban hagyni, vagy csak minimálisan feltárni, mert ezzel akkor nem sokat kell foglalkozni, mehet a műsoridő a jelen eseményeire, és a továbbiakban a karakter jövőjére lehet koncentrálni a múltja helyett.

 

2016. 01. 11. - 22:41, Pildi írta:

Nagy hűhót nem csaptak Rey titokzatos háttere miatt, szimplán csak nem derült ki. Igazad van, lehet, hogy azért nem, mert eget rengető leleplezés vár ránk a következő filmben - de az is lehet, hogy azért, mert nincs jelentősége.

 

2016. 04. 16. - 14:28, Pildi írta:

Én örülök neki, hogy Rey teljesen független karakter, mert ez csak növeli az érdekességét, és a történetbeli potenciálját. Nem beszélve arról, hogy mennyire erőltetetten lehetne az Ep7 után bárki ismert karakterrel rokoni kapcsolatba hozni.

 

2017. 05. 27. - 22:39, Pildi írta:
2017. 05. 27. - 13:56, Dzséjt írta:

Persze nyilván nem véletlen nem tudtunk meg róla ezt meg azt, ez hozzátartozik a történetíráshoz, de nem is jelenti minden esetben azt, hogy egy hatalmas titokról van szó. Jelentheti azt is, hogy egyáltalán nem érdekes a múltja.

Szerintem erre a filmben is utalnak, mégpedig Maz Kanata, aki ki is mondja, hogy amit Rey keres, az nem a múltjában van, hanem a jövőjében. Nekem ez azt jelenti, hogy a múltja nem érdekes, az az érdekes, hogy kivé válik majd még ezután.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Kis érdekesség a bolygós könyvből: Rey-nek van egy Y-szárnyúból szerzett számítógépe az AT-AT-jében. Ezen futtatta azokat a szimulációkat, amiken megtanult repülni, ezen voltak azok a nyelvi programok, amikből megtanulta különféle droidok nyelvét, és ezen voltak olyan tervrajzok is, amiket tanulmányozva megtanult űrhajókat szerelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szenzációs! Egy kis utalás, pár sor és minden a helyére kerül. Ráadásul abszolút nem erőltetett hanem jobban belegondolva teljesen logikus, hisz tele van a bolygó hajó roncsokkal, azokon meg rengeteg számítógép és egyéb értékes cucc van. :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 1 hónappal később...
  • 10 hónappal később...

Nézegetem az ep7 néhány jelenetét. Eddig furán viszonyultam ahhoz, hogy Snoke és Kylo megérezték Rey ébredését az Erőben. Elvégre, az Erő nap mint nap feléledhet valakiben, hiszen minden életben ott van és száz számra születhetnek olyanok az egész Galaxisban, akikben a midi-chlorian szám elég magas ahhoz, hogy használni is tudják. Mégsem érzik meg mindig mindegyiket, inkább csak azt, ha az Erőben erős személlyel valami nagyobb dolog történik. Például se Vader, se Sidious nem érezte meg, amikor Luke-ban felébredt az Erő, de azt már mindketten érezték, amikor találkozott Yodával. Rey-ben viszont itt még úgy tűnt, azért olyan sok különlegesség nincs, csak jó az esze és gyorsan tanul, ellenben az Erőt a film végéig nem használja tudatosan. De így, hogy kiderült, ő egy Palpatine, azért máris érthetőbb, hogy a Sötét Oldal két jeles képviselője miért érezte meg az ébredését az Erőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...
7 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Rey kvázi MINDENT képzés nélkül csinált, az említett példák mindannyian csak egyféle dologban emelkedtek ki, amit önmaguktól meg tudtak csinálni.

De amúgy ha jól tudom, ha kánon magyarázat az, hogy amikor összekapcsolódott Kylo-val a Starkilleren, Kylo tudásának egy része átvándorolt bele.

Szerintem itt nem a tudás átvándorlása a lényeges. Rey nem csinál igazán különleges dolgokat, amiket pedig Kyloval csinál (akármelyik részt is nézzük), azt részben a diád is magyarázza. Ami különleges, az valóban az, hogy több dolgot is megcsinál képzés nélkül. Viszont Rey tudta, hogy Erőérzékeny, és noha tudatosan nem értette mit jelent ez, de érezte ennek a jelentőségét, ill. hogy ez miket tehet lehetővé számára. És itt van a nagy jelentősége annak, amikor Kyloval összekapcsolódnak. 

Dzséjt példái nem tudtak az Erőről, elképzelni sem tudták mi mindenre lehetnének képesek, így ösztönösen csak 1-1 dologra jöttek rá. Rey viszont ismerte a benne rejlő potenciált, ez nyitotta meg előtte a kapukat. Ahogyan Luke se kapott Obi-Wantól érdemi képzést, az öreg "csak" felnyitotta a szemét, hogy különleges kapcsolata van az Erővel, azt pedig sok mindenre használhatja. Innentől pedig már ment a "vakrepüléses" Halálcsillag felrobbantás, magához tudta húzni a kardot a jégből, tudott beszélni Obi-Wan szellemével, lebegtette a köveket, elérte az Erőn keresztül Leiát stb..

Annyi volt a különbség, hogy Luke kicsit korlátoltabban gondolkodott, keretek között, így pl. az X-szárnyút nem volt képes megemelni. De ez inkább jellembeli kérdés. Rey nyitottabb volt, ő igazából mindent megpróbált véghezvinni az Erővel, ami épp eszébe jutott, vagy amire intuíciója támadt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, pb69 írta:

Rey nem csinál igazán különleges dolgokat

Azért elmetrükköt képzetlen Jeditől nem láttunk még valljuk be. Ahsoka is elmondta, hogy rengeteget gyakorolta, és ha jól emlékszem, nem is sikerült neki rendesen elsőre, csak megjátszotta az alanya. Ezenkívül Rey valóban csak telekinézist használt képzetlenként, de azt Luke-tól is láttunk már az Ep4-ben a protontorpedókkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Azért elmetrükköt képzetlen Jeditől nem láttunk még valljuk be.

Igen, viszont Kylo pont az elméjében bóklászott, amikor Rey már "vissza tudott olvasni", Kylo ellen tudta fordítani a technikát. Oké, az nem ugyanaz az alesete az elmemanipulációnak, de ezek után én nem lepődök meg rajta, hogy Rey képes egy random emberen alkalmazni a korábban ismert elmetrükköt. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott, hogy Rey erejére talán hatott az is, hogy számára egy olyan bolygón kezdett kitárulni az Erő, mint az Ilum, ami a kyberkristályok miatt különleges színhely az Erőben. Lehet, hogy a diád sem véletlen teremtődött meg éppen ezen a világon. :hmm:  :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Reyről van egy kis érdekesség a nemrég megjelent Star Wars Fascinating Facts c. könyvben (írója Pablo Hidalgo), ahol az alábbiak vannak megemlítve:

- Lucas eredeti terveiben Rey egy 14 éves lány lett volna, akit Taryn -nak neveztek.

- Későbbi iterációkban Thea -ként és Winkie -ként is hivatkoztak rá.

- Amikor J.J bekerült a közösbe, kicsit módosított a felálláson: Kylo Ren akkor még úgy volt megnevezve, hogy Jedi gyilkos. Thea Sallyvá vált, Finn pedig ekkor még Harry -ként volt ismert. Poe neve John Doe volt.

- Ahogy egyre jobban dolgoztak rajta, Sallyt átnevezték Kirának (ugye erről hallottunk kezdetben), amiből Echo, végül pedig Rey vált.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Reyről van egy kis érdekesség a nemrég megjelent Star Wars Fascinating Facts c. könyvben (írója Pablo Hidalgo), ahol az alábbiak vannak megemlítve:

- Lucas eredeti terveiben Rey egy 14 éves lány lett volna, akit Taryn -nak neveztek.

- Későbbi iterációkban Thea -ként és Winkie -ként is hivatkoztak rá.

- Amikor J.J bekerült a közösbe, kicsit módosított a felálláson: Kylo Ren akkor még úgy volt megnevezve, hogy Jedi gyilkos. Thea Sallyvá vált, Finn pedig ekkor még Harry -ként volt ismert. Poe neve John Doe volt.

- Ahogy egyre jobban dolgoztak rajta, Sallyt átnevezték Kirának (ugye erről hallottunk kezdetben), amiből Echo, végül pedig Rey vált.

Sokkal jobb a Rey, mint a fentiek közül bármelyik. Az különösen tetszik, hogy a ray a-val (de ugyanúgy e-vel ejtve) sugarat jelent, ami még illik is a lányra. Reménysugár a Jedi Rend túlélésére. :)

 

A többi név is no comment. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...
  • 2 hónappal később...
  • 4 hónappal később...
2021. 11. 13. - 1:10, Donát írta:

 EpIV copyval és társaival, 

Igen, de közben mégse. :) Pl. itt van Rey aki homlokegyenest más, mint az EPIV-es Luke. Skywalker kereste a kalandot, a csatlakozást a lázadókhoz, az apja nyomdokain akart járni. Szemernyi kétség nem volt benne merre visz az útja. Ezzel szemben Rey az egész film alatt menekülne a sorsa elől. Amint kimozdul a komfortzónájából, folytonos kísértések veszik körül, de a legvégéig ellenáll. Szimbolikus jelenet, amikor szinte elmenekül Maz Kanata monológja után, hogy ő ebben nem vesz részt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Előbbinek olyannyira fontossá válik az a pisztoly, hogy bár a Csillagpusztítón a Hantól kapottat elvesztette, később egy ugyanolyan típust rendszeresít az övéről lelógó tokban, amtől nem mellesleg még Jediként sem szabadul.

Akkor valakinek az Ellenállásnál volt egy ugyanolyan stukkere, mert Rey-nek már az fityeg az oldalán amikor az Ahch-To-ra indul. Valószínűleg arra gondoltak, hogy ez a kis hiba nem fog feltűnni senkinek, de nem számoltak veled. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy ez nem hiba. Rey NN-14-es pisztolya nem egyedi darab, akár több ezer is létezhet belőle a Galaxisban, így egyáltalán nem valószínűtlen, hogy az Ellenellásnak is van belőle. Ahogy az sem lehetetlen, hogy Han nem csak egy ilyet tartott a Falconon. Talán ez utóbbi a legvalószínűbb, hiszen a DL-44-eséből is előkerült egy másik, miután az eredetit Vader elkobozta.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem válasz arra, hogy miért erőltetett ez a magyarázat.

Han miatt van NN-14-ese, ez tiszta sor. Han miatt ragaszkodik ehhez a típushoz. Elvesztette azt, amit Hantól kapott, hát szentimentális okok miatt pótolta azt egy ugyanolyannal. Hol erőltetett ez? Emberi viselkedés, mindennapos emberi viselkedés. Az sem erőltetett, hogy a Falconon lehetett több is belőle. Akkor pláne jó, mert még az újra is ráfoghatja, hogy azt is Hantól kapta valamilyen módon.

De az sem erőltetett, hogy az Ellenállásnál talált még egy darabot, hiszen tudjuk, hogy ők is használták. Például nem sokkal az ep7 cselekménye előtt, amikor Leia és a Fekete osztag betört Paw Maccon házába, hogy kiszabadítsák Lor San Teccát, Suralinda Javos is egy NN-14-est lóbált. Szóval legalább egy NN-14-es biztosan van az Ellenállás birtokában. És mit ad isten, ahhoz, hogy Rey szerezzen egy újat az Ellenállás bázisán, pontosan egyre van szükség. ;) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Dzséjt írta:

Han miatt van NN-14-ese, ez tiszta sor. Han miatt ragaszkodik ehhez a típushoz. Elvesztette azt, amit Hantól kapott, hát szentimentális okok miatt pótolta azt egy ugyanolyannal. Hol erőltetett ez?

Ott, hogy abban a szituációban amiben akkor került Rey, kisebb gondja is nagyobb volt annál, hogy egy ilyen lézerstukkert vadásszon az Ellenállás bázisán. Ez még az SW-ben is valószínűtlen, de persze nem lehetetlen, de azért na...

 

48 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az sem erőltetett, hogy a Falconon lehetett több is belőle.

Ez már mindjárt sokkal jobb magyarázat. 

 

49 perccel korábban, Dzséjt írta:

Lor San Teccát

Most Rog leszek: Lor San Tekka! :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.