Ugrás a kommentre

Rey


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ahogy az sem lehetetlen, hogy Han nem csak egy ilyet tartott a Falconon.

 

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az sem erőltetett, hogy a Falconon lehetett több is belőle. Akkor pláne jó, mert még az újra is ráfoghatja, hogy azt is Hantól kapta valamilyen módon.

 

Nekem ez a verzió jön be legjobban. Amúgy is van már ebben-abban olyan hogy valakinek több stukija van és az se kizárt hogy azok egyformák. Ezen az alapon Han is tarthatott a közelében több egyforma stukit.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Erőltetett az, hogy egy hadseregben vannak fegyverek és egy bűnöző több fegyvert is tartott magánál? Te milyen filmeket nézel, amikor a Star Wars fut a tévében? :lol2::lol:

Mondjuk filmekből nem derül ki, sem az, hogy Hannak több ilyenje lenne, sem az, hogy az Ellenállásnak több ilyenje is van, sem az, hogy ez a fegyver nem egyedi darab. Ahhoz, hogy ezt tudjuk, gondolom el kell olvasni egy enciklopédiát, ez viszont nem menti fel a filmet az alól, hogy azt megnézve az az érzése az embernek, hogy ez egy baki.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz, mint ahogy az is, hogy ennél nagyobb dolgokat is enciklopédiákból vagy egyéb művekből tudtunk meg. Engem csak az zavar, amikor ezek a dolgok evidensnek vannak véve, holott amint te is írod, abszolút nem azok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez felfogás kérdése kötözködni akarunk, vagy az in-universe megoldást megtalálni, nyilván több, mint valószínű baki, de nem jobb érzés-e úgy gondolni rá, hogy volt még másik ugyanilyen típusú fegyver elfekvöben, ahelyett, hogy hát igen a stáb elcseszte, ez van és van egy logikai bukfenc emiatt amit le kell nyelni.

 

Amúgy szerintem ha valami egyedi, azt ki szokták hangsúlyozni. 
Lehet csak én vagyok így, de ha meglátok egy fegyvert amiről nem mondanak semmi extrát én alapból azt gondolom, hogy 1 a sok közül, nem pedig fordítva.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ez felfogás kérdése kötözködni akarunk, vagy az in-universe megoldást megtalálni, nyilván több, mint valószínű baki, de nem jobb érzés-e úgy gondolni rá, hogy volt még másik ugyanilyen típusú fegyver elfekvöben, ahelyett, hogy hát igen a stáb elcseszte, ez van és van egy logikai bukfenc emiatt amit le kell nyelni.

Szerintem nem figyelmetlenség volt, hanem tudatos. A dramaturgia a Starkilleren megkívánta, hogy ne legyen Rey-nél a stukker, viszont az írók vissza akarták adni Rey-nek a fegyvert. Természetesen jobb az in-universe magyarázat, csak ismétlem, nem evidencia, amit ha valaki nem talál ki azonnal, röhögni kell (a'la Dzséjt)...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ez felfogás kérdése kötözködni akarunk, vagy az in-universe megoldást megtalálni, nyilván több, mint valószínű baki, de nem jobb érzés-e úgy gondolni rá, hogy volt még másik ugyanilyen típusú fegyver elfekvöben, ahelyett, hogy hát igen a stáb elcseszte, ez van és van egy logikai bukfenc emiatt amit le kell nyelni.

 

Amúgy szerintem ha valami egyedi, azt ki szokták hangsúlyozni. 
Lehet csak én vagyok így, de ha meglátok egy fegyvert amiről nem mondanak semmi extrát én alapból azt gondolom, hogy 1 a sok közül, nem pedig fordítva.

Engem aztán nem zavar. Az Ep3-ban van hasonló, sokkal nagyobb baki, hogy Palpatine Anakin markolatával vív Windu ellen pár képkockán (mivel az egész párbaj 2 különböző verzióból van összevágva). A film értékéből semmit nem von le (ahogy a pisztoly sem), de az tényleg olyan baki, amire még in-universe magyarázatot is nehéz találni :D vagy ha nem baki, akkor minimum lustaság volt a készítőktől a kardmarkolat meg nem változtatása.

 

28 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Természetesen jobb az in-universe magyarázat, csak ismétlem, nem evidencia, amit ha valaki nem talál ki azonnal, röhögni kell (a'la Dzséjt)...

Igen, inkább ezen akadtam fenn én is

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

ha valaki nem talál ki azonnal, röhögni kell (a'la Dzséjt)...

Csak a jegyzőkönyv kedvéért, én azon kezdtem röhögni, hogy adtam egy teljesen jó, hihető, akár józan paraszti ésszel mások által is kitalálható választ, amihez semmit nem tudtam, amúgy, mert én is csak később néztem utána, hogy lehetséges-e ez, miután ezzel felbosszantottál: erre te jöttél a lefitymáló "kicsit erőltetett, de legyen" szöveggel, meg a telivigyori fejjel. Egy köszönöm jobban esett volna. Vagy legalább egy "ja, ez akár lehetséges is lehet2. Egészen odáig még csak nem is mosolyogtam se élőben, és smile-val sem. ;) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Engem aztán nem zavar. Az Ep3-ban van hasonló, sokkal nagyobb baki, hogy Palpatine Anakin markolatával vív Windu ellen pár képkockán (mivel az egész párbaj 2 különböző verzióból van összevágva). A film értékéből semmit nem von le (ahogy a pisztoly sem), de az tényleg olyan baki, amire még in-universe magyarázatot is nehéz találni :D 

 

Arra az a magyarázat, hogy "Ne bízz a szemedben, az megcsalhat!" :D :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Csak a jegyzőkönyv kedvéért, én azon kezdtem röhögni, hogy adtam egy teljesen jó, hihető, akár józan paraszti ésszel mások által is kitalálható választ, amihez semmit nem tudtam, amúgy, mert én is csak később néztem utána, hogy lehetséges-e ez, miután ezzel felbosszantottál: erre te jöttél a lefitymáló "kicsit erőltetett, de legyen" szöveggel, meg a telivigyori fejjel. Egy köszönöm jobban esett volna. Vagy legalább egy "ja, ez akár lehetséges is lehet2. Egészen odáig még csak nem is mosolyogtam se élőben, és smile-val sem. ;) 

Abszolút nem lefitymálásnak szántam, csak leírtam, hogy ez szerintem erőltetett. :) A Falconos ötletedre meg leírtam, hogy az jobban tetszik, de nyilván az elkerülte a pici szemecskéidet. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kerülte el, de az már hűde az erőltetett szöveg után volt. És mivl mire azt olvastam, már a többi poszt is ott volt, köztük annak vádja, hogy már megint hülyének nézek valakit, az jobban érdekelt. De, hogy pici lelked megnyugodjon, akkor arra is reagálok.

  

20 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ott, hogy abban a szituációban amiben akkor került Rey, kisebb gondja is nagyobb volt annál, hogy egy ilyen lézerstukkert vadásszon az Ellenállás bázisán. Ez még az SW-ben is valószínűtlen, de persze nem lehetetlen, de azért na...

Mit kell ezen vadászni? Gondolom ott is van fegyverraktár, ahová bemegy, szétnéz és meglátja, ami kell neki. Sőt merjünk nagyon fantáziálni: még holografikus jegyzéket is vezetnek a fegyverekről, és így akár egy listát átfutva is megtalálhatja a számára megfelelő fegyót. Legalábbis erősen kétlem, hogy az Ellenállás mindenfelé papírozás és gondolkodás nélkül, csak úgy szertehagyta a cuccokat a d'quari bázison, hogy aztán valamit megtalálni legalábbis órákba teljen. Ez nem a MÁV, hogy a hangosbemondón kelljen bemondani, hogy a Józsi hozza vissza a fogót, mert különben pofán lesz vágva. :D 

 

  

20 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez már mindjárt sokkal jobb magyarázat. 

És miért nem lehetett ezt már az elején beírni? Mert a Falconos elmélet is ott volt már az első posztban, amit cakumpakk erőltetettnek neveztél. De nyilván az elkerülte a pici szemecskéidet. :P  

 

20 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Most Rog leszek: Lor San Tekka! :D 

Köszi, ezt benéztem. :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.