Ugrás a kommentre

Rey


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ha tudnák, hogy Luke lánya, miközben pont őt keresik és érte teszik tűvé a galaxist, akkor szerintem ezt legalább megemlítik neki. Még ha sokat tudnak róla, többek közt azt is, hogy magától úgyse tudja hol lehet az apja, a pszichés nyomás miatt akkor is felhoznák neki a témát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A párbaj a következő párbeszéddel kezdődik:

Kylo: Még nem végeztünk.

Rey: Szörnyeteg vagy!

Kylo: Már csak mi maradtunk. Han Solo már nem ment meg.

 

Rey előkapja a pisztolyát, lőni akar, de Ren odavágja az egyik fához.

 

Finn odafut hozzá.

 

Kylo: Áruló!!!!

 

Finn megfordul, és előveszi Luke kardját.

 

Kylo: Az a kard engem illet.

Finn aktiválja a kardot, és így szól: Akkor vedd el!

És innentől harc...

 

Én még csak kétszer láttam, de elég jó a memóriám :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Luke marad végig az abszolút világos oldalon. Túl sok lenne már a "Skywalkerek elcsábulnak"-ból!!! Megtörtént Anakinnal, most Bennel (oké, ő csak félig Skywalker - anyai részről -, de akkor is) akkor legalább Luke maradjon meg állandó jelleggel a jó oldalon! Szerintem Rey sem fogja beadni a derekát a sötétségnek ... és még mindig tartom, hogy a csaj Skywalker!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is feltétlenül csak arra gondoltam, hogy átáll-e, hanem magára a kísértésre. Nekem is sokkal jobban tetszene, ha ez Rey esetében ki is merült volna a 7 végi párbajban, amikor Kylo felajánlja neki, hogy mestere legyen. Amúgy ez elég vicces annak tükrében, hogy Rey nemrég jött rá arra, hogy egyáltalán Erőérzékeny, mégis ezt követően brutálisan lenyomja Kylo-t, aki tanítani akarta. :)

 

Azt gondolom, hogy Rey akkor lenne a legjobb, ha egyetlen pillanatig se venné fontolóra a sötétség esetleges ajánlatát és végig tökéletesen tiszta karakter lenne. Ez amúgy is ritka a SW főszereplői közt, pláne az Erőhasználóknál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is feltétlenül csak arra gondoltam, hogy átáll-e, hanem magára a kísértésre. Nekem is sokkal jobban tetszene, ha ez Rey esetében ki is merült volna a 7 végi párbajban, amikor Kylo felajánlja neki, hogy mestere legyen. Amúgy ez elég vicces annak tükrében, hogy Rey nemrég jött rá arra, hogy egyáltalán Erőérzékeny, mégis ezt követően brutálisan lenyomja Kylo-t, aki tanítani akarta. :)

 

Azt gondolom, hogy Rey akkor lenne a legjobb, ha egyetlen pillanatig se venné fontolóra a sötétség esetleges ajánlatát és végig tökéletesen tiszta karakter lenne. Ez amúgy is ritka a SW főszereplői közt, pláne az Erőhasználóknál.

Obi-want ilyennek látod a Maul elleni dühösség ellenére? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-want ilyennek látod a Maul elleni dühösség ellenére? :)

Abszolút. Bárkivel megeshet, hogy pár pillanatra ideges lesz vagy elragadja a hév, ettől még nem mondanám, hogy akármilyen szinten is megkísértette volna a sötét oldal. Obi-nál nekem ilyen téren egyrészt az Ep.3, később pedig a TCW-s Satine-szál volt a legbeszédesebb. Aki ezeket a traumákat képes így megélni, abban én nem kételkedek :)

 

Én amúgy Luke-nál se éreztem annyira brutálisan veszélyesnek a szitut, de Obi-nál mindenképp súlyosabb volt. De még Yoda-nál is előhúzták a TCW-ben a sötétebb énjét. Nyilván Rey-nél se feltétlenül várom el, hogy folyamatosan egy tucat glória repkedjen a feje körül, de örülnék, ha semmilyen szinten (akár csak a dramaturgia kedvéért se) nem hoznák be nála ezt a motívumot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy még némi adalék ahhoz, hogy miért örülnék neki, ha Luke lánya lenne. Ott van az az ominózus fénykard, ami először magához szólította. Legjobb tudomásom szerint a fénykardban egyedül a kristály az az alkotórész, amely érdemben (az átlagosnál jobban) kölcsönhat az Erővel. Leginkább a TCW-ben érhető tetten ez a motívum, amikor az ifjak Ahsoka és Yoda vezetésével a barlangba mennek, hogy mindenki meglelje a saját magának való kristályt. Elvileg ugyanis ezek a kristályok más és más módon rezonálnak az Erővel, így minden jedi-nek egyedileg kell meglelnie a neki leginkább megfelelő kristályt. De a Rebels-ben is ott van ez a dolog.

 

Na most az a fénykard Anakin-é volt először, majd a fiához, Luke-hoz került. A fénykard lelke a kristály, egyelőre úgy tudom elképzelni, hogy úgy "hívta" magához Rey-t, ahogyan korábban a gyerkőcöket vagy Ezra-t. Ez a fajta kapocs igencsak erősnek tűnik, ami nehezen lenne magyarázható akkor, ha Rey-nek nem lenne köze a Skywalker-ekhez, közülük is leginkább Luke-hoz, hisz az apa csak erősebb kötődés, mint a nagyapa. A kard a két Skywalker-en kívül nem kötődött senkihez, Obi tartogatta kicsit, ill. Maz, meg aki meglelte a Bespin-en és továbbadta neki, de aligha ezek miatt a kötődés.

 

Mondjuk a párbajnál nem tudom miért tudta Rey így behúzni Kylo elől a cuccot. Lehet, hogy csak annyival Erőérzékenyebb, hogy mindenféle előképzettség nélkül is ment neki. De az is egy lehetőség, hogy a kardhoz való kötődésének is köze van ehhez és kvázi mintha a kard inkább őt választotta volna. Mondjuk ez a korábbi filmekhez képest eléggé új motívum lenne, de nem zárható ki. Ekkor viszont tényleg jobban kell kötődnie hozzá Rey-nek, mint Kylo-nak, aki viszont Skywalker.

Nyilván Leia-nak semmi köze a fegyverhez, még Han-nak is több van, mert ő azzal vágta ki a taun-taun hasát, de mindezektől függetlenül azért Vader-hez Kylo-nak van legtöbb köze Luke és Leia után, ill. ő kifejezetten Vader követőjének és szellemi örökösének tartja magát. A kard viszont nem, tehát egy olyan figura kell ide, aki erősebben kötődik a Skywalker fiúkhoz, mint Kylo. Ő Rey, ez pedig praktikusan akkor lehetséges, ha ő Luke lánya. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép teória csak az a gond vele, hogy Kanan kardja is hívta Ezrát. Nekik semmi kapcsolódási pontjuk nem volt korábban. Bár itt mondja is Maz, hogy Rey -t hívta a kard. Talán mert Erőérzékeny? Ha más lép be oda hasonló kvalitásokkal akkor lehet, hogy őt is "hívta" volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is hasonlóan gondolom, mint pb. És a "Kylo tudja hogy kicsoda Rey" feltevés eddigi alátámasztásai közé tartozik szerintem a párbaj előtti, 'csak "mi" maradtunk!'

Ezt kettejükre érti, és száz, hogy képben van. És igen, Kylo kijelenti, hogy a kard őt illeti, majd Rey és a kard erre frappáns választ ad.

Mert itt nem arról van szó, hogy Rey erősebb volt a tárgy odavonzásának csatájában, hanem, hogy kit választ a kard..

Szerintem zseniális!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép teória csak az a gond vele, hogy Kanan kardja is hívta Ezrát. Nekik semmi kapcsolódási pontjuk nem volt korábban.

Ez mondjuk igaz. Viszont Rey-nek sokkal durvább kötődése van ahhoz a kardhoz, mint Ezra-nak Kanan-éhoz. Meg piszkosul Erőérzékeny is lehet (persze ez másból is kiderül), mert ilyen víziók Luke-ot se kapták el, amikor megkapta Obi-tól a kardot. Meg Ezra bár kifejezetten a fénykardra mondja, hogy hívta, de volt mellette egy jedi holokron is.

Az biztos, hogy a kristályok mindenképp kölcsönhatnak az Erővel, tehát bármilyen Erőérzékeny megérezheti a jelenlétüket, így egy kardét is. Szóval a kastélyban bármilyen Erőérzékeny rálelhetett volna, csak valószínűleg nem ilyen intenzív módon. Szóval Rey esetében én ennél komolyabbnak gondolom a szitut. Ha jól rémlik, akkor mintha Maz is olyasmire utalna, hogy kifejezetten Rey-re vár a kard, nemcsak bármilyen Erőérzékenyre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mondjuk igaz. Viszont Rey-nek sokkal durvább kötődése van ahhoz a kardhoz,

Ezt nem tudhatjuk. :)

 

Ha jól rémlik, akkor mintha Maz is olyasmire utalna, hogy kifejezetten Rey-re vár a kard, nemcsak bármilyen Erőérzékenyre.

Eme kérdésben van egy zseniális vágás. Maz nem tudja ki a lány. Meg is kérdezi Slo -tól, és akkor jön egy vágás Rey és Finn beszélgetésére. Azután már úgy megy oda Maz Rey -hez, hogy a kard őt hívja. Szerintem Han elmondta neki kicsoda Rey. A nyakamat rátenném, hogy tudja kicsoda a lány. Az egész film alatt ezt érzem. Korábban azt hittem, hogy a lánya. Ebben már nem vagyok biztos, de ettől független tudja kicsoda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey az a karakter, akinek minden várakozásomat sikerült túlszárnyalnia. Számomra egyértelműen ő a film legpozitívabb meglepetése és eleme. :clap: Egy film alatt máris a kedvenceim közé lépett a Star Wars szereplők listáján (a filmes karakterek közül az 1. helyre), ami azt hiszem, magáért beszél. Nagyon örültem neki, hogy ezúttal egy női karakter lett a trilógia fő-főszereplője, akiben hatalmas Erő, és vélhetően nagy jövő áll előtte. A korábbi filmekből hiányoltam egy hozzá hasonló, női szereplőt, holott láthatóan ugyanúgy megállja a helyét a történetben, mint férfi társai. Tiszta szívű, jólelkű, együtt érző, segítőkész, lelkes, hősies, erős, kitartó, ártatlan, pozitív, kedves, okos, nem utolsó sorban pedig bájos és gyönyörű... :) Sokáig lehetne sorolni a lány pozitív tulajdonságait, amelyek máris sokunk egyik kedvencévé tették őt.

 

Ami a legnagyobb őt övező kérdést, a származását illeti... a kezdetektől fogva abban reménykedem, hogy valami módon ő is Skywalker. Méghozzá azért, mert a Star Wars Saga a Skywalker család története. Lucas maga beszélt róla korábban, hogy a PT az apa (Anakin), az OT a gyerekek (Luke, Leia), az ST pedig az unokák története lett volna a tervei szerint. Minden trilógia egy Skywalker-generáció. Érvelhetünk amellett, hogy Kylo (Ben) révén már adott a trilógia Skywalkere, ám a jelek szerint, ő egyelőre a negatív oldal felé húz. Egy Star Wars trilógia pedig nem ugyanaz egy pozitív Skywalker hős nélkül. :) Sokáig meggyőződésem volt, hogy Rey nem más, mint Han és Leia lánya. Azon egyszerű oknál fogva gondoltam így, hogy a lány kiköpött mása Padménak (jó, nem klónok, de lássuk be, igen hasonlítanak). Fel lehet hozni, hogy Leia sem hasonlít megszólalásig Padméra, vagy Kylo sem Hanra... de kizártnak tartom, hogy minden ok nélkül kértek fel egy Natalie Portmanre hasonló színésznőt a szerepre. Azért tippeltem Luke helyett inkább Leiára és Hanra, mint szülők, mert az ő románcuknak már megágyazott az OT, míg Luke-nak képletesen a "semmiből" kellett volna beemelni egy nőt a történetbe. Az OT és ST közt persze rengeteg ideje volt a Jedinek párt találni, gyermeket nemzeni, miegymás (bár kétlem, hogy ez lett volna a legfőbb prioritása az utolsó Jedinek), de dramaturgiailag sokkal jobban adta volna magát Han és Leia szerelmének gyümölcse. Arról nem is beszélve, hogy egy Sötét- illetve Világos Oldalon álló testvérpár ellentéte fokozhatta volna a drámafaktort. Igaz, ez kísértetiesen hasonlított volna Han és Leia régi EU (Legendák)-beli gyerekeinek, Jacen és Jaina Solo útjára.

 

Na de, ha Rey nem Skywalker sarj, miért nem hangzik el a második neve? Miért ígérik, hogy a folytatásban lerántják a leplet Rey múltjáról, amit nyilván nem véletlenül fed homály. Nem sok értelmét látnám a titkolózásnak és ködösítésnek a származásával kapcsoaltban abban az esetben, ha kiderülne, hogy a lány csupán az Erő által kiválasztott személy, aki nagy dolgokra hivatot, de vérvonali szinten semmi köze nincs a Skywalker családhoz. Han és Leia nem egy olyan pillanattal szolgált a filmben, amik erősen utaltak rá, hogy nem közömbös számukra ez a jakkui roncsvadász, sőt, ismerik őt. :) A Luke-kal való ominózus találkozás szintén nem arra utalt, hogy két vadidegen bukkant egymásra. Ha Rey Padmé és Anakin unokája (Luke lányaként), az magyarázattal szolgálna az Erőben való páratlan képességeire is. Kylo azért lehet gyengébb a lánynál, mert Han Solo fiaként látta meg a világot. Talán ezért sem szívlelte apját... másrészt pedig, mert Leia képzetlenebb és talán gyengébb volt az Erőben, mint fivére. De ott van az egyik előzetes, amelyben Luke azt meséli, hogy az Erő átjárja a családját: "The Force is strong in my family. My father has it, I have it, my sister has it. You have that power too." - bár a filmben ez nem hangzott el, túl sok variációt immár nem látok annak kapcsán, kinek címezhette ezeket a szavakat. Kylónak... vagy Rey-nek? Flashbackként szólhatott volna Kylónak, ám a látomásos jelenetre gondolva, Rey is képbe jöhet. Ezzel mondjuk nem sokkal kerültünk előrébb azt illetően, hogy Rey Skywalker-e. :D Amellett sem szabad elsiklani, hogy a regényváltozat szerint, Kylo felismerte Rey-t. Hogy ismerhette fel, ha a lány kiskorától fogva a Jakkun élt, ott pedig valószínűleg nem találkoztak? Kylo (Ben) még kislány korában ismerhette Rey-t (mielőtt kitették a Jakkun), később pedig felismerte az ismerős rezgéseket az Erőben (ahogy Hant is megérezte). Bár az ismeretségük nem utal egyértelműen rokoni kapcsolatra, nem is zárja ki azt. Továbbá, véletlen lenne, hogy Rey ugyanazon a bolygón rostokol, ahol Lor San Tekka is él az Erő Egyházával? A starwars.comról kiderül, hogy az endori csata után San Tekka segített Luke-nak előásni azokat a Jedi-tanokat, melyektől a Birodalom igyekezett megszabadulni. Véletlen lenne, hogy éppen ez a férfi van Rey mellett? Nem lehet, hogy Luke kérésére távolról vigyáz a lányra (ahogy annak idején Obi-Wan vigyázott Luke-ra)? San Tekka azért is óvhatja az Erőben hatalmas Rey-t, mert tudja, hogy a Jedik nélkül nem lehet Egyesúly. Rey pedig a Jedi Rend feltámasztásának kulcsa lehet. Így az is értelmet nyerne, hogy tanítványa, Ben bukását követően, Luke azért rejtette el Rey-t egy barátja őrző tekintete előtt, hogy biztonságban tudja őt. De az sem halva született teória, hogy Kylo nem tudta rászánni magát unokahúga megölésére, így elrabolta, majd kitette őt a Jakkun, Unkar Pluttnál.

 

A korábban írtak mellett miért tetszene még, ha Rey Skywalker lenne? Mert Rey és Kylo megtestesíthetnék a Skywalker természet negatív és pozitív kivetüléseit. Kylo Anakin/Vader negatív tulajdonságaitól fűtött (rögeszmés, labilis, önző, stb.), nagyapjához hasonlóan őt is belső konfliktus sújtja. Ezzel szemben, Rey Anakin pozitív tulajdonságait tükrözi (bátor, empatikus, önzetlen, stb.). Mint írtam, a Kylo és Rey közti Erő-különbségre az is magyarázattal szolgálhat, hogy Luke erősebb ez Erőben, mint Leia (bár sosem derült ki, Leia mire vitte volna képzéssel), vagyis, Luke gyereke erősebb, mint Leiáé. Bár ezzel már nagyon merész vizekre evezek, az is elképzelhető, hogy új értelmet nyer az Egyensúly fogalma. Ha a Mortison élő Atyának volt igaza abban, hogy csak a Világos- és Sötét Oldal kiegyenlítődése teremthet Egyensúlyt, akkor Rey felismerheti, hogy a világosságra és sötétségre egyaránt szükség van az Erő egyensúlyának megteremtéséhez. Korábban Yoda is beismerte, hogy talán félreértelmezik a Próféciát (miszerint a Kiválasztott a Sith-ek legyőzésével hozza egyensúlyba az Erőt). Nem mellesleg, Yoda úgy győzte le a benne rejlő sötétséget (szintén TCW), hogy nem küzdött ellene, hanem befogadta azt. Talán a Skywalkerek sorsa is valami hasonló lehet: Rey és Kylo személyében a Világos- és Sötét Oldal képviselőiként. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de mindezektől függetlenül azért Vader-hez Kylo-nak van legtöbb köze Luke és Leia után, ill. ő kifejezetten Vader követőjének és szellemi örökösének tartja magát. A kard viszont nem, tehát egy olyan figura kell ide, aki erősebben kötődik a Skywalker fiúkhoz, mint Kylo. Ő Rey, ez pedig praktikusan akkor lehetséges, ha ő Luke lánya. :)

Aztán a kard választott a két Skywalker között, mert végül is mindkettő Anakin unokája, elvileg nincs közöttük szignifikáns különbség, hogy most melyikőjük melyik szülőn keresztül mennyi midit örökölt, valahogy másodlagos kérdés (főleg, hogy még mindig azt gondolom, Rey nem Luke lánya). Nekem ez fura.

Sőt az egész kard választott dolog fura már. A kard egy tárgy, oks, a kristály miatt valakihez csak kötődik (Anakin), de azért amit ebben az epizódban művelt, az már egy picit sok. Szerintem jóval inkább az Erő művelt bármit, mint maga a kard, a kard csak az Erő eszköze volt, és éppen ezért az Erő akarata volt, hogy Reyhez repüljön a kard, ne pedig Kylohoz. Mert valami sokkal több van a lányban, mint a "szimpla" Skywalker vér :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztán a kard választott a két Skywalker között, mert végül is mindkettő Anakin unokája, elvileg nincs közöttük szignifikáns különbség, hogy most melyikőjük melyik szülőn keresztül mennyi midit örökölt, valahogy másodlagos kérdés (főleg, hogy még mindig azt gondolom, Rey nem Luke lánya). Nekem ez fura.

Sőt az egész kard választott dolog fura már. A kard egy tárgy, oks, a kristály miatt valakihez csak kötődik (Anakin), de azért amit ebben az epizódban művelt, az már egy picit sok. Szerintem jóval inkább az Erő művelt bármit, mint maga a kard, a kard csak az Erő eszköze volt, és éppen ezért az Erő akarata volt, hogy Reyhez repüljön a kard, ne pedig Kylohoz. Mert valami sokkal több van a lányban, mint a "szimpla" Skywalker vér :)

De hisz pont ezt írja Pb: Ha Rey Luke lánya, akkor hozzá duplán kötődik a kard, míg Kylohoz csak szimplán. Hiszen azt a kardot Anakin ÉS Luke használta, innen nézve Rey kétszeresen kötődne hozzá, szemben Kylo egyszeres kötődéséhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.