Ugrás a kommentre

Rey


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Az nagyon durva amúgy, hogy mennyire vissza akar menni a Jakku-ra és mennyire bízni akar a szülei (gondolom rájuk gondolt) visszatérésében. Csak akar bízni, de valójában nem bízik, hiszen Maz ezt említi is neki és gondolom nem csak egy pszichés trükk akart lenni.

Inkább nem akarja bevallani, hogy már nem bízik a visszatérésben, mert amint megtenné, értelmetlenné válna minden, ami a Jakkuhoz köti, holott neki az az egyetlen realitás, amit ismer... Ebből a szituból nehéz úgy kijönni, hogy ne legyen valami más, ami valamiféle célt adna az életének. És igen, pont akkor elkapja Kylo, ami után lesz más cél az életében, amit követhet. A Jedik útja. Ha azt is olyan állhatatosan fogja művelni, ahogy kitartott a Jakkun, akkor egy fantasztikus Jedi lesz belőle :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy milyen furcsa, hogy Anakin és Luke már alig várták, hogy elkerüljenek abból a "mocskos porfészekből", már fiatal korukban nagyra törő terveik voltak. Anakin még kisgyerek volt, de rabszolgákat akart felszabadítani és jedi lenni, Luke már idősebb volt, de célja volt beállni a seregbe, ill. apja nyomdokaiba lépve szintén jedi lenni.

Rey látszólag náluk jóval mostohább körülmények közt tengette életét, mégis úgy ragaszkodott a Jakku-hoz. Nagyokat csillant a szeme a jedi-téma hallatán, de eszébe se volt jedinek állnia, még a látomások és a fénykardos móka után se. Han ajánlata jobban felkeltette az érdeklődést, de még azt se fogadta el, mert a helye a Jakku-n volt.

 

Anakin szerette az édesanyját, ott éltek közösen, mégis otthagyta egy szebb élet reményében és álmai megvalósítása miatt. Luke is a (bár sokkal kevésbé szeretőnek tűnő) családjával élt a Tatooine-on, de meg kellett várni amíg mindenki meghal, aki oda kötötte ahhoz, hogy a lelépés mellett döntsön. Rey-nek eleve nem volt senkije és szinte semmije, mégse akart tartósan távol maradni.

Nagyon durván hihetett abban, hogy visszatérnek hozzá/érte vagy épp szükség lesz ott rá, ha feltűnnek a szerettei és mondjuk meg kell menteni őket. Aztán persze idővel inkább csak halovány remény maradt ez, a lelke mélyén már tudta (amit Maz is mondott neki), hogy ebből semmi nem lesz, de azért így is kitartott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey -t szerintem se képezte ki senki. Látjuk ahogy Jakku -ra vitték még kiskorában. Kétlem, hogy bárki képezte volna.

Én nem. Szerintem esélyes, hogy már Luke iskolájába járt, mikor az ifjú Kylo lepaktált Snoke-kal és a Renek a pislákoló új Jedi rendet elpusztították.

Ekkor Kylo vagy megkímélte Rey-t(rokoni fenntartásokból), vagy Luke időben lépett és Unkar Pluttra/Lor San Tekkára bizta.

A Rey-ben ébredő erő azóta szunnyadt a Jakkun. ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Rey Luke lánya lesz, egy érzékeny terület mindenképpen adódik majd. Az biztos, hogy bármi történt is a múltban, nagyon megalapozottan kell bemutatni, hogy Luke anno miért hagyta magára Reyt. Luke, aki még a saját tévútra tévedt apjáért is vállalta a felelősséget, az a Luke, aki szinte a legpozitívabb hős a SAGA-ban magára hagyta a lányát? Luke és Leia esetében érthető, hogy nem Anakin nevelte fel őket, de Luke-nál - ha erre az útra lépnek - akkor nagyon jól meg kell indokolni, hogy miért mondott le a lányáról, miért kezdett Jedi templomokat keresni ahelyett, hogy felnevelte volna Reyt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tudjuk, vagy lehet valamennyi sejtésünk, hogy Kylo hány éves korában állt át a sötét oldalra?

 

SZERK: Ja ez nem az a topik :P Bocsi, kéretik átrakni oda ahova illik

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Rey Luke lánya lesz, egy érzékeny terület mindenképpen adódik majd. Az biztos, hogy bármi történt is a múltban, nagyon megalapozottan kell bemutatni, hogy Luke anno miért hagyta magára Reyt. Luke, aki még a saját tévútra tévedt apjáért is vállalta a felelősséget, az a Luke, aki szinte a legpozitívabb hős a SAGA-ban magára hagyta a lányát? Luke és Leia esetében érthető, hogy nem Anakin nevelte fel őket, de Luke-nál - ha erre az útra lépnek - akkor nagyon jól meg kell indokolni, hogy miért mondott le a lányáról, miért kezdett Jedi templomokat keresni ahelyett, hogy felnevelte volna Reyt.

Szerintem pont azért, mert csak így tudta igazán megvédeni. Gondolom Kylo árulása és az új Jedi Rend szétverése után Luke számára is teljesen egyértelművé vált, hogy ő lesz az új sötét erők elsődleges célpontja. Akárhova is megy, mindenhol keresni és támadni fogják, ezáltal ha őt meglelik, akkor Rey-nek is annyi. Jobb esetben "csak" megölik, rosszabb esetben akár átállítják, betörik a sötét oldalt szolgálni vagy hasonlók, lényeg, hgy saját céljaikra használják fel.

 

Számomra az tehát egyértelmű, miért is hagyhatta el Rey-t (ha tényleg a lánya), más alternatíva aláásná a karakterét. Sokkal inkább az érdekel, hogy miért pont a Jakku-n hagyta. Leia jó családhoz került, megbízható és jó társaságba, jó körülmények közé. Luke-nál meg bölcs dolog volt a Tatooine, akkor meg már ment a családjához, ez is triviális. A konkrét nem túl jó körülmények már szükséges rossz adottságok voltak.

Rey-nél viszont így első körben nem látom, hogy miért egy olyan bolygón kellett kidobni, mint a Jakku. Persze a bolygó többi részét nem láttuk, de az eddigi infóink alapján ritka tré helye ez az univerzumnak. Ráadásul ha tényleg arra az Unkar Plutt-ra bízták, akkor pláne necces. Persze az is lehet, hogy elsőre minden jópofának tűnt és hirtelen jó ötletnek tűnt otthagyni és csak évekkel később fordult rosszra a sora. Kicsit hasonlóan Luke-hoz, akit talán szintén nem első perctől kezdve fogadtak negatívan.

Már csak azért is, mert Rey-be valakinek bele kellett plántálnia, hogy egy nap majd visszamennek érte. Vagy a szülei mondták neki, vagy pedig a gondviselőnek lett ez megígérve és ő ismételgette annyit a lánynak. Ha pedig erre a visszatérésre a mentor is számított, eredetileg rövidebb időre volt tervezve a dolog, akkor lehet, hogy meglepődött vagy kihasználva érezte magát, hogy a nyakán maradt és ezért járt úgy a lány, ahogy. Az is elképzelhető, hogy a megbízható gondviselője meghalt és aztán rosszabb archoz került.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így a film 3-szori megnézése után már simán kijelenthetem ,hogy nekem Rey a kedvencem. Egyszerűen annyira bájos, kedves, szeretetreméltó, titokzatos, hogy nem lehet nem imádni.

Van egy jelenet amikor szerintem Rey szerintem imádnivalóan aranyos. Mégpedig mikor eszik a lépegető lábánál és a fejére húzza a pilótasisakot. Akkor csak úgy odamenne az ember és átölelné. Egyszerre védelemre szoruló lány ,ugyanakkor nőies nő és kemény lány. Belegondolva az élete is milyen lehetett? Nem pénzért gyűjt roncsdarabokat, hanem ételért. Ha nincs ,kaja sincs. Ez azért nagyon kemény.Ehhez képest Tatooine maga Beverly Hills.

És ennek ellenére árad belőle a jóság, a segitőkészség. Tökéletes kontrasztja Kylo Rennek aki szerető szülőket "kapott", Luke tanította ,mindene megvolt, jó Jedivé válhatott volna és mi lett belőle.

Az hogy Rey milyen ember már az is mutatja hogy 60 adag ételért(ami ott egy kisebb vagyon) sem adja el BB8-et.

Majd ebbe a szürke nyomorúságos életbe cseppen bele előbb BB8 és Finn.

A döntése megint helyes, véleményem szerint itt már kicsit az Erő besegített. Hisz hagyhatta volna a kis droidot és Finnt a francba.

Amit még kiemelnék hogy Finn és Rey között a kémia olyan mintha mágnes lenne köztük. Szerintem a lánynak is tetszik a fiú egy cseppet.

Aztán jön a menekülés a Falconnal. Mondjuk az érdekes hogy hogyan tudta vezetni, ok hogy vele van az ERő de az nem hiszem hogy űrhajókat tanít vezetni. Arra gondolok hogy az űrhajók vezetése szerintem az sw-ben hasonló. Úgy mint a Földön az autóké. Tökmindegy Opelt vagy Volvot veszel el tudod vezetni őket.

Mivel a bolygón már vezetett űrhajót, így nem volt nehéz a Falcon sem.

Majd jön a találkozó Hannal, akivel egy hullámhosszon vannak, bár fel kell tenni a kérdést hogy honnan tudta Rey hogy a hiperhajtóművet fogja az a valami amit odaszereltek és pontosan tudta mit kell baj esetén csinálni, ugyanazt mondta mint Han.

Szerintem ezt valahol tanulta. Nem hinném mondom még egyszer hogy az Erőből vette ezeket.

Hannal nagyon jó párost alkotnak, Chewie is szereti, és ha belegondolunk mekkora szívás hogy nem ez a lány Han és Leia gyermeke, hanem a pszichopata nyomorult. Pontosan ilyennek képzeltem el volna a gyermeküket.

Aztán Han munkát ajánl neki. Apropó így 3. nézésre Han nem ismeri Reyt. Nem így beszélne akkor vele, nem kinálna munkát neki, a Jakku hallatán meg csak valaminek eszébe kellett volna jutnia a roncstelep kivül. Hisz ha tudta ki ez a lány és ki rakta le a Jakkura akkor csak a kettőt össze kellett volna kapcsolnia, ráadásul a nevét is tudja. Plussz Leiával is meg kellett volna beszélnie.

Aztán Maz Kanata kastélyához érkezünk ahol Reyt magához szólítja az Erő aminek a közege Anakin fénykardja. Onnan lehet pl tudni hogy az Erő hívja mert magától nyilik ki az ajtó ahol a láda van.

Aztán a látomás.

Ami érdekes hogy múltbéli eseményeket(Bespin, Renek által elkövetett mészárlás stb..).

A kérdés az miért pont ezeket látja Ren? Mert a Bespin és az új Jedik leölése(Egy meredek kérdés. Biztos hogy a látomásban Kylo-ék tanítványokat mészárolnak?) azért történt egy pár dolog. PL Anakin visszatérése és Palpatine kinyúvadása.

Lehet hogy azért Bespin az első mert Vaderben akkor kezdett vívódni a rossz és a jó, akkor kezdődött benne az mely az mely az aknába dobásban végződött?

Na ezt majd megtudjuk.

Kiderül hogy Reyt kislányként az átvevőnek adják oda(most nem jut eszembe a neve). De ha ő nevelte fel, miért szivatta fél adagokkal? Nem úgy nézett ki mintha szoros kapcsolatuk lenne. Viszont kislányként nem maradt volna életben aJakkun segítség nélkül.

Szóval ki nevelte fel Reyt?

A látomásról még annyit hogy szerintem Kylo Ren valahogy érezte szintén ezt a látomást, de nem tudatosan. Mikor áll ott kivont karddal a tetemek felett és elindul Rey felé az olyan mintha észrevenné hogy Rey kukkolja és van ott egy kivüláló, de ez inkább csak egy érzés és szerintem azért indul el felé.

Aztán összecsap a két fél és jön Kylo Ren aki valahogy máshogy bánik vele, mintha tisztelné. Egy biztos viszont. Kylo sem ismeri Reyt. Amikor Snoke-al beszél teljesen meg van döbbenve hogy hatalmas a lányban az Erő, ráadásul Snoke sem ismeri. Amikor Kylo arról beszél hogy sokat hallottam róla az azt jelenti hogy a droidlopásra,meg a menekülésére Finnel gondol.

Ha ismernék akkor nem így fogalmaznának, akkor nem lenne Ren megdöbbenve Rey erején. Fogalmuk sincs ki ez a lány.

A kihallgatás alatt Kylo megdöbben hogy visszafordítják ellene az elmében turkálást. Itt most nem írok erről semmit ezt majd Kyloról a topikjában.

Ez viszont azért fontos mert később Rey így tudja rávenni James Bondot,,, akarom mondani a rohamosztagost hogy elengedje. Tudja hogy képes volt Kylo elméjében olvasni és mivel okos lány ,rájött hogy mi van ha befolyásolni is tudja mások elméjét?

Ezért tudta alkalmazni az elmetrükköt úgy hogy soha nem hallott róla.

Eljutunk a szomorú eseményekig Han haláláig és itt tényleg olyan volt mintha a lánya lett volna.

Szerintem itt már Kylo fél Rey erejétől. Nem véletlenül nem engedi elszökni őket. Látszik hogy tök tanácstalan, csak próbálkozik de állandóan kudarcot vall.

A párbaj zseniális, Finn nagyjából addig tartotta magát amig Rey az Erőlökés után összeszedi magát.

Aztán jön a fő kérdés. Vajon Rey is próbálta magához húzni a kardot az Erővel, vagy csak Kylo próbálta és a kard magától Rey kezébe repült? Mert azt nem mutatják hogy Rey is próbálkozott.

Kylo itt már sérült, azért Chewie fegyvere keményen megsebesítette, néha csak egy kézzel harcol. Ugyanakkor látni hogy nem egy profi vívó. Olyan néha mintha két amatőr vívna, de ez nem baj mert ez a lényeg. Kylo és Rey is honnan tanult volna vívni?

A szakadék szélén aztán Kylo agitálja Reyt hogy majd ő kitanítja , és megmutatja neki az Erőt, ő aki totál labilis. Itt azért eszembe jutott hogy aki a sötét oldalra átáll az mind hülye lesz? Most ölte meg az apját,akit Rey nagyon szeretett és előtte 5 perccel vágott bele a barátjának a hátába.. Szóval Kylo komolyan hitte hogy majd Rey elmegy vele?

Hát nem is ment el vele, hanem az Erőt használva legyőzte a sebesült Rent. Mondjuk itt felmerül, nem-e a sötét oldalt használta-e Rey akaratlanul, hisz gondolom nem igazán kedvelte Kylot és elég dühös volt mikor támadt.

Reyt és Finnt felveszi a Falcon és elmennek az Ellenállás bolygójára.

Aztán ott van az a jelenet hogy Rey és Leia összeölelkeznek és úgy néznek egymásra mintha ismernék egymást.

Szerintem itt az van hogy ők ketten Erőérzékenyek, ezt mindketten érzik a másikban és mindkettejük tele van gyásszal Han halála miatt. Egyfajta vigaszt nyújtottak egymásnak hisz mindketten megérezték a másikban a gyászt ugyanazon ember iránt.

Nem véletlenül mondja aztán Leia Reynek hogy az Erő legyen veled.

Majd ezután látjuk hogy a Falcon felszáll én szerintem legméltóbb örökössel. Igen Rey az, mert Chewie nagyon jó másodpilóta, de szerintem elsőnek annyira nem. Biztos hogy Han is rábízta volna.

Eljutnak Luke bolygójára és Rey átnyújtja kardot a Jedi Mesternek.

 

Nekem van egy elméletem valójában ki Rey. A valódi Kiválasztott. Szerintem nem Anakin volt, abból kiindulva hogy Lor San Tekka mondja hogy csak akkor van egyensúly ha létezik Jedi Rend. Namost attól hogy Anakin visszatért és kinyírta az utolső Sith-et, nem lett újra Jedi Rend. A prequlben ki is van mondva hogy a Kiválasztott hoz egyensúlyt az Erőbe. Mivel szerintem Rey fogja létrehozni újra a Jedi Rendet és Lor San Tekka szavaiból kiindulva csak akkor van egyensúly ha létezik a Rend, ezért ebből következik hogy Rey a Kiválasztott és a régi Jedik félreértelmezték a próféciát ahogy Mace Windu lehetséges opcióként rámutat az EP3-ban.

 

Amit még mindenképp kiemelnék zárásképpen az a Reyt megformáló Daisy Ridley. Fantasztikus színésznő, sőt hisz nélküle nem lenne ilyen jó összetett karakter Rey. A legjobb választás volt őt megbízni Rey megformálására.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy Rey és Kylo ismerik egymást, a filmregényből derül ki egyértelműen. Bár szerintem a filmben is vannak rá halvány utalások, hogy a lány nem "csak" egy Erő-érzékeny roncsvadász Kylo számára.

 

Nekem úgy jött le, hogy Han és Leia tudják Rey valódi kilétét. Egyrészt, van egy vágás annál a jelenetnél, amikor Maz kérdezi Hantól, hogy "ki ez a lány?", amit aztán Han off-screen elmond neki. Ha egy infó szempontjából jelentéktelen mondat lenne (azaz Hannak gőze nem lenne, ki Rey), azt miért mondta volna off-screen? Plusz a vén Solónak akad nem egy olyan tekintete, ami minimum gyanús a Rey-jel való ismeretsége kapcsán. Na meg a Leiával való összenézés, majd ölelkezés a végén. Nekem jóval mélyebb dolognak tűnt, mint egy Erőn keresztüli együttérzés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így a film 3-szori megnézése után már simán kijelenthetem ,hogy nekem Rey a kedvencem. Egyszerűen annyira bájos, kedves, szeretetreméltó, titokzatos, hogy nem lehet nem imádni.

Van egy jelenet amikor szerintem Rey szerintem imádnivalóan aranyos. Mégpedig mikor eszik a lépegető lábánál és a fejére húzza a pilótasisakot. Akkor csak úgy odamenne az ember és átölelné.

Szerintem is az az egyik legbájosabb jelenet, itt látszik, hogy Rey szinte még gyerek. :)

 

És ennek ellenére árad belőle a jóság, a segitőkészség. Tökéletes kontrasztja Kylo Rennek aki szerető szülőket "kapott", Luke tanította ,mindene megvolt, jó Jedivé válhatott volna és mi lett belőle.

Az hogy Rey milyen ember már az is mutatja hogy 60 adag ételért(ami ott egy kisebb vagyon) sem adja el BB8-et.

Majd ebbe a szürke nyomorúságos életbe cseppen bele előbb BB8 és Finn.

A döntése megint helyes, véleményem szerint itt már kicsit az Erő besegített. Hisz hagyhatta volna a kis droidot és Finnt a francba.

 

Egyrészt jószívű, ezért nem adta oda a droidot, másrészt pedig valóban lehet, hogy az Erő is besegített a döntéseiben.

 

Amit még kiemelnék hogy Finn és Rey között a kémia olyan mintha mágnes lenne köztük. Szerintem a lánynak is tetszik a fiú egy cseppet.

Aztán jön a menekülés a Falconnal. Mondjuk az érdekes hogy hogyan tudta vezetni, ok hogy vele van az ERő de az nem hiszem hogy űrhajókat tanít vezetni. Arra gondolok hogy az űrhajók vezetése szerintem az sw-ben hasonló. Úgy mint a Földön az autóké. Tökmindegy Opelt vagy Volvot veszel el tudod vezetni őket.

Mivel a bolygón már vezetett űrhajót, így nem volt nehéz a Falcon sem.

Rey még mondja is, hogy maga sem érti, hogy miként tudta elvezetni a Falcont, miközben addig csak felszíni járműveket vezetett. Eléggé más kávéház a kettő, kábé mint a földön autót vagy repülőt vezetni. Az egyiket 2D-ben vezeted (kvázi), a másikat viszont 3D-ben, szóval teljesen más.

 

Anakin óta tudjuk, hogy a reflexekben segít az Erő illetve helyes megérzésekhez vezet, amely megérzések jól jönnek, ha az ember próbálja kitalálni, hogy melyik gomb mire jó. ;)

 

Majd jön a találkozó Hannal, akivel egy hullámhosszon vannak, bár fel kell tenni a kérdést hogy honnan tudta Rey hogy a hiperhajtóművet fogja az a valami amit odaszereltek és pontosan tudta mit kell baj esetén csinálni, ugyanazt mondta mint Han.

Szerintem ezt valahol tanulta. Nem hinném mondom még egyszer hogy az Erőből vette ezeket.

Egyszerűen csak volt érzéke hozzá.

 

 

Hannal nagyon jó párost alkotnak, Chewie is szereti, és ha belegondolunk mekkora szívás hogy nem ez a lány Han és Leia gyermeke, hanem a pszichopata nyomorult. Pontosan ilyennek képzeltem el volna a gyermeküket.

Aztán Han munkát ajánl neki. Apropó így 3. nézésre Han nem ismeri Reyt. Nem így beszélne akkor vele, nem kinálna munkát neki, a Jakku hallatán meg csak valaminek eszébe kellett volna jutnia a roncstelep kivül. Hisz ha tudta ki ez a lány és ki rakta le a Jakkura akkor csak a kettőt össze kellett volna kapcsolnia, ráadásul a nevét is tudja. Plussz Leiával is meg kellett volna beszélnie.

Aztán Maz Kanata kastélyához érkezünk ahol Reyt magához szólítja az Erő aminek a közege Anakin fénykardja. Onnan lehet pl tudni hogy az Erő hívja mert magától nyilik ki az ajtó ahol a láda van.

Aztán a látomás.

Egyetértek. Nem értem azokat, akik szerint Rey lehet Han és Leia lánya a film alapján. Szerintem is kizárt.

 

Kiderül hogy Reyt kislányként az átvevőnek adják oda(most nem jut eszembe a neve). De ha ő nevelte fel, miért szivatta fél adagokkal? Nem úgy nézett ki mintha szoros kapcsolatuk lenne. Viszont kislányként nem maradt volna életben aJakkun segítség nélkül.

Unkar Plutt. Ha valaki megbízta őt, hogy tartsa a bolygón a lányt, nem az lenne ennek a legegyszerűbb módja, hogy csak annyi ételt adsz neki, hogy ne is legyen ideje/ereje mással foglalkozni, minthogy hogyan maradjon életben? Ha kevés kaját kap, akkor nem tud fontosabb dolgokkal törődni, hiszen az életben maradása a tét.

 

Aztán összecsap a két fél és jön Kylo Ren aki valahogy máshogy bánik vele, mintha tisztelné. Egy biztos viszont. Kylo sem ismeri Reyt. Amikor Snoke-al beszél teljesen meg van döbbenve hogy hatalmas a lányban az Erő, ráadásul Snoke sem ismeri. Amikor Kylo arról beszél hogy sokat hallottam róla az azt jelenti hogy a droidlopásra,meg a menekülésére Finnel gondol.

Ha ismernék akkor nem így fogalmaznának, akkor nem lenne Ren megdöbbenve Rey erején. Fogalmuk sincs ki ez a lány.

Ebben én már kevésbé vagyok biztos. A film elején valóban nem tudják, de a film végére mintha összerakná Kylo, hogy ki is Rey.

 

Hát nem is ment el vele, hanem az Erőt használva legyőzte a sebesült Rent. Mondjuk itt felmerül, nem-e a sötét oldalt használta-e Rey akaratlanul, hisz gondolom nem igazán kedvelte Kylot és elég dühös volt mikor támadt.

 

Biztos, hogy nem. Nem lett szélsőséges a viselkedése, sőt, előtte elmerült az Erőben, és utána tudott visszatámadni. Ha emlékszel Maz Kanata Reyes jelenetére, ott elmondta, hogy ha lehunyja a szemét és elmerül az Erőben, az majd vezeti a kezét. Maz ott lehunyta a szemét, Rey viszont nem. Csak itt, a párbajban, miután Kylo eszébe juttatja az Erőt. Rey ezután visszakérdez, hogy "Az Erő?", majd eszébe jut, amit Maz mondott, és lecsukja a szemét. Ekkor elmerül az Erőben, és onnantól kezdve tudatosan az Erőt használva párbajozik, ami döntő előnynek bizonyul a sérült Kylo ellen.

 

 

Nekem van egy elméletem valójában ki Rey. A valódi Kiválasztott. Szerintem nem Anakin volt, abból kiindulva hogy Lor San Tekka mondja hogy csak akkor van egyensúly ha létezik Jedi Rend. Namost attól hogy Anakin visszatért és kinyírta az utolső Sith-et, nem lett újra Jedi Rend. A prequlben ki is van mondva hogy a Kiválasztott hoz egyensúlyt az Erőbe. Mivel szerintem Rey fogja létrehozni újra a Jedi Rendet és Lor San Tekka szavaiból kiindulva csak akkor van egyensúly ha létezik a Rend, ezért ebből következik hogy Rey a Kiválasztott és a régi Jedik félreértelmezték a próféciát ahogy Mace Windu lehetséges opcióként rámutat az EP3-ban.

Ez nagyon érdekes gondolat. :hmm: Nem mondom, hogy nem tetszene, csak nem vagyok benne biztos, hogy örülnék, ha mégsem Anakin lett volna a kiválasztott. De az a tény, hogy Lor San Tekka azt mondta az elején, hogy nincs egyensúly a Jedik nélkül, bizony esélyessé teszi ezt!

 

Amit még mindenképp kiemelnék zárásképpen az a Reyt megformáló Daisy Ridley. Fantasztikus színésznő, sőt hisz nélküle nem lenne ilyen jó összetett karakter Rey. A legjobb választás volt őt megbízni Rey megformálására.

Abszolút!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is sokkal többen ismerik valamilyen szinten Rey-t, mint az elsőre tűnhet. Leia, Han, Maz, Kylo és Snoke is tettek árulkodó megjegyzéseket vagy gesztusokat. De elég csak abból kiindulni, hogy alapból Plutt is mennyire idegennek tűnik elsőre, akivel csak üzletelni szokott, aztán kiderül, hogy rábízták gyerekkorában és lehet ő nevelte egy darabig. Ilyen téren nagyon valószínű, hogy a többi szereplőhöz kötődő utalások és dramaturgia nem a véletlen műve, hanem tényleg ismerik Rey-t.

 

Rey még mondja is, hogy maga sem érti, hogy miként tudta elvezetni a Falcont, miközben addig csak felszíni járműveket vezetett. Eléggé más kávéház a kettő, kábé mint a földön autót vagy repülőt vezetni.

Ez a SW-ban már csak így megy, a Skywalker-eknél meg pláne. :P Mondjuk Anakin szerencsétlenkedett kicsit a naboo-vadásszal, aztán a robotpilóta vitte fel, de egy kisgyerektől nem volt rossz. :D Pedig gondolom nála is a fogat volt a legkomolyabb jármű, amit vezetett, de az tök más, mint egy hajó. Luke szintén nem röpködött űrhajókkal, aztán simán van olyan jó X-Wing pilóta, mint a többiek a lázadók közül, akik már ki tudja mióta nyomják. Innen nézve már Rey-nél se annyira meglepő, hogy miket művel a Sólyommal. Mondjuk elég durva, hogy az elején még szinte mindenhova odacsapja, aztán meg olyan manővereket nyom vele, amitől Han-nak vagy Poe-nak is leesne az álla. :D

 

Unkar Plutt. Ha valaki megbízta őt, hogy tartsa a bolygón a lányt, nem az lenne ennek a legegyszerűbb módja, hogy csak annyi ételt adsz neki, hogy ne is legyen ideje/ereje mással foglalkozni, minthogy hogyan maradjon életben? Ha kevés kaját kap, akkor nem tud fontosabb dolgokkal törődni, hiszen az életben maradása a tét.

Na ez egy érdekes megközelítés, eddig eszembe se jutott. Én inkább abból indultam ki, hogy Plutt megkapta a fiatal Rey-t, hogy törődjön vele, de elég sok idő elteltével már egyre terhesebb lett neki a lánnyal foglalkozni. Valószínűleg várta, hogy majd felbukkannak érte, de a nyakára maradt és ezért lett aztán kihajítva a sivatag közepére, hogy a napi kenyérért keresgéljen.

De tényleg, akár az is lehet, hogy Plutt annyira minimálon tartotta Rey-t minden téren, hogy ezzel érje el a biztos maradását. Persze ez nem zárja ki az előbbi verziót, a két elmélet együttesen is működhet. Mindenesetre ha így van, akkor nem a legerkölcsösebb módja annak, hogy Rey-t ott tartsa.

Van az a jelenet, amikor Plutt meg akarja venni BB8-et, de Rey nem adja. Ezután szól valakinek az ócskás, hogy szerezzék meg azt a droidot. Eddig én azt hittem, hogy az csak pusztán az értéke miatt kell neki, akár tudhatja is, hogy többen keresik és jó pénzt kaphat érte. De akkor lehet, hogy valójában azért akarta elvenni Rey-től, mert tudta hogy veszélyes lehet és kalandokba sodorhatja a lányt? :hmm:

 

Ez nagyon érdekes gondolat. :hmm: Nem mondom, hogy nem tetszene, csak nem vagyok benne biztos, hogy örülnék, ha mégsem Anakin lett volna a kiválasztott. De az a tény, hogy Lor San Tekka azt mondta az elején, hogy nincs egyensúly a Jedik nélkül, bizony esélyessé teszi ezt!

Nem tudom Rey mit fog tenni, de én egyelőre nehezen képzelném el, hogy az alapján ő legyen A Kiválasztott. Snoke a nagy ellenség, de elképzelhető, hogy még csak nem is sith. Egyelőre Kylo biztos nem az, max. a képzése befejezésével válhat azzá, ha Snoke sith. A Prófécia nem csak annyit állít, hogy egyensúlyt hoznak az Erőbe, szóval ha Rey egyedül legyőzné Snoke-ot és a Ren-eket, majd létrehozna egy új Jedi Rendet, szerintem az önmagában nem lenne elég a kiválasztottsághoz. Anakin és Luke (de eddig főképp Anakin) szerepe is van legalább ekkora.

Én egyre inkább úgy gondolom, hogy a Próféciát ott is félreérthették, hogy mégse csak egyetlen személyre vonatkozik, inkább egy vérvonalra, a Skywalker-ekre. Anakin szerepét már tudjuk, az rendben is van. Luke egyelőre elmarad ettől, de most megvan a lehetősége, hogy hozzátegyen ehhez jó marékkal és ő is megüsse az apja jelentőségét. Rey pedig elindult az úton, amin felérhet a csúcsra a 9 végéig. Ilyen téren ők hárman együtt érhetik el azt, amiről a jóslat szól és amire Tekka is utalt.

 

Pablo azt mondta, hogy azok a bizonyos utalások valójában arra mutatnak, hogy Kylo felismeri, hogy Rey az a bizonyos "ébredés", amiről Snoke beszélt.

Az ebben az egészben a legérdekesebb, hogy Rey igazából még semmi kiemelkedőt nem csinál, amikor Snoke-ék már érzik az "Erő ébredését". Még Han is csak később mondja el, hogy az Erő, a jedik stb. mind igazak, amikor Rey szeme igazán felcsillan. Szóval még sehol nem tart, elég volt annyi, hogy elhagyta a Jakku-t és máris megbolydult az Erő. Vagy netán mégse ezt érezték Snoke-ék, hanem valami mást? Netán Luke talált valamit? De ez nem valószínű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így a film 3-szori megnézése után már simán kijelenthetem ,hogy nekem Rey a kedvencem. Egyszerűen annyira bájos, kedves, szeretetreméltó, titokzatos, hogy nem lehet nem imádni.

Van egy jelenet amikor szerintem Rey szerintem imádnivalóan aranyos. Mégpedig mikor eszik a lépegető lábánál és a fejére húzza a pilótasisakot. Akkor csak úgy odamenne az ember és átölelné.

Az tényleg egy nagyon jó jelenet, az egyik leghangulatosabb a filmben.

 

Amit még kiemelnék hogy Finn és Rey között a kémia olyan mintha mágnes lenne köztük. Szerintem a lánynak is tetszik a fiú egy cseppet.

A végén viszont Rey a barátjának nevezi Finn -t. Szerintem ennél több nem lesz közöttük. Én itt még a szerelmi háromszöget is el tudok képzelni majd (Finn-Rey-Poe), amiből konfliktusok lehetnek.

 

Aztán jön a menekülés a Falconnal. Mondjuk az érdekes hogy hogyan tudta vezetni, ok hogy vele van az ERő de az nem hiszem hogy űrhajókat tanít vezetni. Arra gondolok hogy az űrhajók vezetése szerintem az sw-ben hasonló. Úgy mint a Földön az autóké. Tökmindegy Opelt vagy Volvot veszel el tudod vezetni őket.

Mivel a bolygón már vezetett űrhajót, így nem volt nehéz a Falcon sem.

Majd jön a találkozó Hannal, akivel egy hullámhosszon vannak, bár fel kell tenni a kérdést hogy honnan tudta Rey hogy a hiperhajtóművet fogja az a valami amit odaszereltek és pontosan tudta mit kell baj esetén csinálni, ugyanazt mondta mint Han.

Szerintem ezt valahol tanulta. Nem hinném mondom még egyszer hogy az Erőből vette ezeket.

Hannal nagyon jó párost alkotnak, Chewie is szereti, és ha belegondolunk mekkora szívás hogy nem ez a lány Han és Leia gyermeke, hanem a pszichopata nyomorult. Pontosan ilyennek képzeltem el volna a gyermeküket.

Ha feltételezzük, hogy Unkar Plott -nál élt egy ideig a lány akkor sokat "játszhatott" a Falconban így ismerheti a berendezéseket. Láthatóan mindent tud róla. Hogy mit szereltek bele, milyen átalakításokon ment keresztül.

 

Aztán Maz Kanata kastélyához érkezünk ahol Reyt magához szólítja az Erő aminek a közege Anakin fénykardja. Onnan lehet pl tudni hogy az Erő hívja mert magától nyilik ki az ajtó ahol a láda van.

Az egy nagyon fontos jelenet, mert onnantól, hogy hozzá ér a kardhoz fénysebességre kapcsol az Erő...akarom mondani Rey ébredése. :)

 

Kiderül hogy Reyt kislányként az átvevőnek adják oda(most nem jut eszembe a neve). De ha ő nevelte fel, miért szivatta fél adagokkal? Nem úgy nézett ki mintha szoros kapcsolatuk lenne. Viszont kislányként nem maradt volna életben aJakkun segítség nélkül.

Szóval ki nevelte fel Reyt?

Szerintem Unkar Plott -nál volt eleinte. Az a valaki jól megfizethette, hogy vigyázzon rá. Viszont az tényleg érdekes, hogy nem volt különösebb interakció erre vonatkozólag kettejük között. Lehet, hogy közbe jött Lor San Tekka és elvitte a lányt.

 

Amikor Kylo arról beszél hogy sokat hallottam róla az azt jelenti hogy a droidlopásra,meg a menekülésére Finnel gondol. Ha ismernék akkor nem így fogalmaznának, akkor nem lenne Ren megdöbbenve Rey erején. Fogalmuk sincs ki ez a lány.

Van egy nagyon erős jelenet amikor Kylo reakciójából tényleg az jön le, hogy ismeri a lányt. Mégpedig amikor a tiszt említést tesz neki róla, egyből odarántja magához az Erővel és az a szinte riadt hagsúly ahogy kérdezi, hogy: "milyen lány?" nekem azt sugallja, hogy valami beugrott neki. Talán egy régi emlék. Persze aztán lehet, hogy csak beleképzelem. :)

 

Aztán jön a fő kérdés. Vajon Rey is próbálta magához húzni a kardot az Erővel, vagy csak Kylo próbálta és a kard magától Rey kezébe repült? Mert azt nem mutatják hogy Rey is próbálkozott.

Na ez egy nagyon jó kérdés, még szembe se jutott. :hmm: Mintha a kard választott volna. :D

 

Aztán ott van az a jelenet hogy Rey és Leia összeölelkeznek és úgy néznek egymásra mintha ismernék egymást. Szerintem itt az van hogy ők ketten Erőérzékenyek, ezt mindketten érzik a másikban és mindkettejük tele van gyásszal Han halála miatt. Egyfajta vigaszt nyújtottak egymásnak hisz mindketten megérezték a másikban a gyászt ugyanazon ember iránt.

Nem véletlenül mondja aztán Leia Reynek hogy az Erő legyen veled.

Ez is egy jó gondolta! Kicsit a film végén látható jelenet előszele. Ott se mondanak semmit de minden rá van írva az arcokra.

 

Nekem van egy elméletem valójában ki Rey. A valódi Kiválasztott. Szerintem nem Anakin volt, abból kiindulva hogy Lor San Tekka mondja hogy csak akkor van egyensúly ha létezik Jedi Rend. Namost attól hogy Anakin visszatért és kinyírta az utolső Sith-et, nem lett újra Jedi Rend. A prequlben ki is van mondva hogy a Kiválasztott hoz egyensúlyt az Erőbe. Mivel szerintem Rey fogja létrehozni újra a Jedi Rendet és Lor San Tekka szavaiból kiindulva csak akkor van egyensúly ha létezik a Rend, ezért ebből következik hogy Rey a Kiválasztott és a régi Jedik félreértelmezték a próféciát ahogy Mace Windu lehetséges opcióként rámutat az EP3-ban.

Ezt kellően finoman megoldva remekül lehetne kivitelezni. Anakin tetté én nem csorbítanám, csak más megvilágításba helyezném.

 

 

Rey még mondja is, hogy maga sem érti, hogy miként tudta elvezetni a Falcont, miközben addig csak felszíni járműveket vezetett. Eléggé más kávéház a kettő, kábé mint a földön autót vagy repülőt vezetni. Az egyiket 2D-ben vezeted (kvázi), a másikat viszont 3D-ben, szóval teljesen más.

A fentebb írtak mellett szerintem itt már az Erő is besegített. :)

 

Egyetértek. Nem értem azokat, akik szerint Rey lehet Han és Leia lánya a film alapján. Szerintem is kizárt.

Talán kizárt de azért az nem kizárt, hogy tudja kicsoda. Azért is amit Sky írt.

 

Biztos, hogy nem. Nem lett szélsőséges a viselkedése, sőt, előtte elmerült az Erőben, és utána tudott visszatámadni. Ha emlékszel Maz Kanata Reyes jelenetére, ott elmondta, hogy ha lehunyja a szemét és elmerül az Erőben, az majd vezeti a kezét. Maz ott lehunyta a szemét, Rey viszont nem. Csak itt, a párbajban, miután Kylo eszébe juttatja az Erőt. Rey ezután visszakérdez, hogy "Az Erő?", majd eszébe jut, amit Maz mondott, és lecsukja a szemét. Ekkor elmerül az Erőben, és onnantól kezdve tudatosan az Erőt használva párbajozik, ami döntő előnynek bizonyul a sérült Kylo ellen.

Húúú és tényleg! Ez nagyon tetszik. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pablo azt mondta, hogy azok a bizonyos utalások valójában arra mutatnak, hogy Kylo felismeri, hogy Rey az a bizonyos "ébredés", amiről Snoke beszélt.

Néhány napja, amikor leírtam a regényből azt az ominózus mondatot, Dzséjt is ezt találta ki, szóval akkor ez már hivatalos. Remek, mert nekem már akkor baromira bejött ez a gondolat, teljesen összepasszol a filmmel.

És azzal is összepasszol, amit Frenkie írt, Kylo nem tudja, kicsoda Rey, mert eléggé meglepve mesél róla Snoke-nak (én is így látom a jelenetet).

 

Az ebben az egészben a legérdekesebb, hogy Rey igazából még semmi kiemelkedőt nem csinál, amikor Snoke-ék már érzik az "Erő ébredését".

De igen, Rey nem tudja, hogyan, de remekül menekül a Falconnal. Már ezzel felkavarhatta az Erőt, és nem feltétlen kell valami kiemelkedőre gondolni.

 

Van egy nagyon erős jelenet amikor Kylo reakciójából tényleg az jön le, hogy ismeri a lányt. Mégpedig amikor a tiszt említést tesz neki róla, egyből odarántja magához az Erővel és az a szinte riadt hagsúly ahogy kérdezi, hogy: "milyen lány?" nekem azt sugallja, hogy valami beugrott neki.

 

Na ez egy nagyon jó kérdés, még szembe se jutott. :hmm: Mintha a kard választott volna. :D

Abban a jelenetben szegény tiszt egymás után sorolja a rossz híreket: 1. nincs meg a droid, elmenekült egy lopott YT koréliai teherhajóval, Kylo még vissza is kérdez, hogy a droid ellopott egy teherhajót, 2. FN-2187 segített a szökésben (jön a tombolás), 3. és egy lány is benne volt a buliban; szerintem ez pont elég volt így egy napra, hogy totál kiakadjon. Nekem totál mérgesnek tűnik Kylo hangja. Még annyit el tudok képzelni, hogy a Jakkun egy különítmény kikérdezte Unkatot, és tőle többet megtudtak a lányról.

Reyt már akkor láthatjuk, amikor a kard már éppen a kezébe repül, de mivel nyújtva van a karja, logikus, hogy ő is nyúlt a kardért, bár elég meglepetten néz utána, gondolom, nem számított arra, hogy neki sikerül a kardot elkapnia. Végül is fegyvertelen volt, valamivel védekeznie kellett, és nem hiszem, hogy elfelejtette azt, Maz neki szánta a fegyvert, a látomásról nem is beszélve. Szerintem az Erő választott, nem a kard :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erővel nem csak emlékeket hanem a jövőt a múltat is lehet látni. Nyilván nem volt ott az esőben a mészárlásnál de ettől amit látott az nem fikció. Túl sok teteje nem lenne annak ha olyasmit tennének a látomásába ami nem történt meg.

Érdekes kérdés, hogy Rey vajon miért pont azokat a jeleneteket látta? Luke kardja se lehetett ott. Az Erő mit akart ezzel láttatni a lánnyal? Látszólag céltalan volt az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes kérdés, hogy Rey vajon miért pont azokat a jeleneteket látta? Luke kardja se lehetett ott. Az Erő mit akart ezzel láttatni a lánnyal? Látszólag céltalan volt az egész.

Ha igaz hogy Anakin kardja korábban a Ren lovagjainál volt (már pedig ha jól tudom ez a koncepció), akkor a kard ott lehetett a mészárlásnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért nem használták ha ott volt? :D Egyébként ez mennyire biztos? Nem inkább fan teória?

Elvileg az eredeti forgatókönyvben még az volt, hogy a látomásban láttuk volna a kard útját és azt ahogy Maz ellopja a Ren lovagjaitól. A Blu-ray kiadásnál okosabbak leszünk. Egyébként én nem gondolom, hogy a látomásoknak feltétlenül üzenetnek kéne lenniük. Fellebent az idő fátyla és belelátott a múltba és a jövőbe. Sorsdöntő pillanatokba amik Luke vagy az ő életére óriási hatással voltak vagy lesznek. Szerintem ennél több magyarázatot erre nemigen kapunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha igaz hogy Anakin kardja korábban a Ren lovagjainál volt (már pedig ha jól tudom ez a koncepció), akkor a kard ott lehetett a mészárlásnál.

Jaja. Némelyik reklámvideóban még látható is a kereszteslovag kezében.

 

Yxw9V1a.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wow. :o

 

A végső verzióban már nincs a kezében?

A végső verzióban nem nagyon látszik mi van a kezében...

 

MÁS: Mikor a Falconnal megérkeznek a szigetre, és még a hajóban ülnek, Rey olyan fejet vág, mintha felismerte volna a szigetet :hmm:

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenkinek válaszolnék. Köszönöm a reagálásokat.

Tehát Sky felvetette a vágást. Szerintem mikor Kanata megkérdi Solo-t hogy ki ez a lány, akkor van egy vágás. De pontosan azért mert Solo sem tudja. Még egyszer. Megtalálja Reyt a hajóján, kiderül hogy a Jakkuról származik, ki akarja rakni az első lakott bolygón, majd munkát ajánl neki. Magán Han Solo arcán sem látni a felismerést ,ráadásul akit ismerne nem így viszonyulna hozzá. Már a Jakkuról származásnak szöget kellett volna ütnie Solo fejébe hogy jé az a kislány akit anno leraktunk megnőtt. De semmi. Kirakjuk. Majd munkát ajánl neki. Aztán beszél Leiának a lányról. Nem úgy mint aki ismeri régóta.

Semmilyen olyan momentum nincs a filmben ami arra utalna hogy Han ismerné Reyt.

Látom hogy ügyes vagy ezért kapsz fegyvert. Akit ismerünk annak nem mondunk ilyet.

86 rekesz sörbe mernék fogadni az EP7 alapján hogy Han és Leia nem ismerik a lányt és sosem találkoztak vele.

Sem Kylo Ren. Nem döbbenne meg akkor hogy milyen hatalmas benne az Erő. Ha ismerné azt mondaná: " A lány életre kelt". De nem, holt ismeretlen számukra.

A könyvet nem olvastam lehet ott van valami magyarázat, de a filmből egyértelműen kijelenthető hogy teljesen kizárt hogy Han Leia vagy Kylo Ren ismerné korábbról Reyt. Ez csak a logika alapján.

Misskarrde már nagyon jól leírta hogy mikor kérdi Ren hogy milyen lány az már a sokadik kudarcra utalt nem konkrét személyre. Nem elég hogy eltünt a droid, nem elég hogy egy volt rohamosztagos is segített ,de még egy lány is? Ennek volt betudható Ren örjöngése és nem annak hogy ismeri Reyt. Minden összejön és még a lány is.

 

Egyre jobban egyetértek pb-vel abban hogy lehet hogy nem egy ember a Kiválasztott. Mert így újragondolva Anakinak nagy szerepe volt abban hogy a Sith-ek eltüntek ugyanakkor a Jedi Rend kiírtásában is.

 

Donát: Az az elméleted nagyon teszik hogy Unkar Plutt úgy tartotta sakkban Rey,t hogy csak az aznapi kajaadagot adta neki. De van ám azért egy kérdés. A többieknek mit adott az alkatrészekért? Mert ha pénzt az csak feltünt volna Reynek. Hogy én csak kaját kapok a többiek csak pénzt. Az illúzió fenntartásához a többieknek is kaját kellett kapniuk. De ha ez így van akkor miért viselték el?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MÁS: Mikor a Falconnal megérkeznek a szigetre, és még a hajóban ülnek, Rey olyan fejet vág, mintha felismerte volna a szigetet :hmm:

Mivel Kylotól elhangzik Rey vallatása közben, hogy lát egy óceánt szigettel, ez nem meglepő. Rey az Erőn keresztül már látta a helyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: Az az elméleted nagyon teszik hogy Unkar Plutt úgy tartotta sakkban Rey,t hogy csak az aznapi kajaadagot adta neki. De van ám azért egy kérdés. A többieknek mit adott az alkatrészekért? Mert ha pénzt az csak feltünt volna Reynek. Hogy én csak kaját kapok a többiek csak pénzt. Az illúzió fenntartásához a többieknek is kaját kellett kapniuk. De ha ez így van akkor miért viselték el?

Szerintem a többiek is kaját kaptak. A pénzzel nem sokra mennének ott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a többiek is kaját kaptak. A pénzzel nem sokra mennének ott. :)

Kaját kaptak szerintem is, csak Unkar nem vitte túlzásba Reynek az adagokat. BB-8-re meg két magyarázat van: az egyik, ha Unkar Plutt jobb szívű, mint amilyennek mutatja magát, akkor nem akarta, hogy veszélybe sodródjon Rey, a másik, hogy ott a saját kapzsisága felülírta azt, hogy vigyáznia kell a lányra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha ez így van akkor miért viselték el?

Az enciklopédia szerint azért, mert Niima bázis volt az egyetlen nagyváros közel s távol, és egyedül Unkar rendelkezett élelem és vízkészlettel - amit nem mellesleg szintén a roncsokból szerzett anno, ezek tulajdonképpen katonai fejadagok. A konkurenciáról a fogdmegjei gondoskodtak.

 

Szerintem mikor Kanata megkérdi Solo-t hogy ki ez a lány, akkor van egy vágás. De pontosan azért mert Solo sem tudja.

Ezzel egyetértve (Rey-t szerintem sem ismeri a Han-Leia-Kylo trió) még azt tenném hozzá, hogy a vágás azért is kerülhetett oda, mert Han csak azt mondja el, amit már amúgy is láttunk. És hát felesleges ilyesmivel foglalkozni a filmben.

 

Kaját kaptak szerintem is, csak Unkar nem vitte túlzásba Reynek az adagokat. BB-8-re meg két magyarázat van: az egyik, ha Unkar Plutt jobb szívű, mint amilyennek mutatja magát, akkor nem akarta, hogy veszélybe sodródjon Rey, a másik, hogy ott a saját kapzsisága felülírta azt, hogy vigyáznia kell a lányra.

Szerintem a második. BB-8 valószínűleg alapból is értékes droid, szerintem ez valami vadi új modell lehet (az egész Ellenállásban csak ez az egy volt belőle, de alapból az egész filmben is, míg azért például R2-esből az összes filmben is többet látni). Ezért, amikor meglátta, minden áron meg akarta szerezni. És mivel a Jakkun a kaja és a víz igen értékes, tipikusan tette egy visszautasíthatatlan ajánlatot. Pechére, Rey visszautasította. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az a fura, hogy Unkar nem nagyon őriztette a hajókat. Reyék is simán ellopták a Falcont. Gondolom a legtöbb ott élő igencsak elvágyódott a bolygóról, de nem volt mivel elmenni. Elég egyszerűnek tűnt elkötni egy hajót Pluttól, mégsem próbálta meg senki. Ennyire becsületesek lennének?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg ennek a piacnak van saját rendőrsége. A tagjait eredetileg láttuk volna a filmben csak kivágták őket (pedig játékbábuk is megjelentek hozzájuk sőt egy róluk szóló fotót az EW exkluziv ep.7-es képként hozott le pár héttel a bemutató előtt). Valószinüleg ahogy a Tie-k elkezdték sorozni a piacot a lövedékeikkel a gépeket örző biztonságiak is felszivodtak. Mondjuk szerintem a legtöbb helyi ha állandóan ki-be járható lenne a Falcon akkor se tudná elvezetni.

 

A jakkui "zsaruk":

 

ZZ1ECE00B81-700x349.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.