Ugrás a kommentre

Kylo Ren


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Olvastam egy olyan teóriát a redditen, hogy Kylo nem egy lineáris utat fog bejárni a hátralévő történetben (tehát gondolok itt most arra, hogy egyenesen menetel a teljes sötétség felé és ő lesz az abszolút gonosz), hanem egyfajta ilyen szupererőhasználó fog belőle válni, aki egyszerre használja a sötét oldalt és a világos oldalt. Az a vívódás, ami megjelent benne itt a 7. részben ez fogja adni az erejét, amivel egy nagyon érdekes karakter lenne. Az, hogy komplexebben állnak az Erő kérdéshez az érdekelne, de hogy ez pontosan miként nézne ki az nagyban függne a tálalástól. Mindenesetre az Erő mélyebb misztériumaiba, akár az egyensúly kérdésbe, ha belemennének, akár így Kylo kapcsán az engem nagyon érdekelne, de Luke kutatásai az ősi jedik után arra enged következtetni, hogy lesz azért szó az Erőről kicsit komplexebben is és itt bízok Rian Johnson kreativitásában. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha volt már, akkor bocsi... (én nem találtam)...

 

http://blog.premierek.hu/2015/12/30/egy-elmelet-amitol-egeszen-maskepp-nezel-kylo-renre-es-a-hetedik-reszre-star-wars/

 

Nagyon erős fenntartásaim vannak az elmélettel, néhány dolog (Plageuis) ugyebár már cáfolva van - viszont ha Abramsék tényleg ekkora csavarnak alapoznának meg, attól lehidanék.

 

A Rey->dühkitörés elmélet tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Baromság :) Luke, pont LUKE, képes lett volna feláldozni Hant, a barátját? Az a Luke, aki mindig is végtelenül ragaszkodott a szeretteihez? Na neee :D

 

Még nagyobb baromság a Kylo-Han esetet a Piton-Dumbledore esethez hasonlítani, hiszen míg Han halála csak azt a célt szolgálja a teória szerint, hogy Kylo elnyerje Snoke bizalmát, de közben Han makkegészséges, addig Dumbledore haldoklott, és ez pont kapóra jött nekik, hiszen így nyugodtan megölhette Piton, hogy ezáltal Voldemort bizalmát elnyerje.

 

Azonban Han feláldozása nemcsak Luke elveivel, hanem magával a Jediséggel is szembemenne.

 

Persze lehetett Han is halálos beteg, de az meg már nagyon copy szagú...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvastam egy olyan teóriát a redditen, hogy Kylo nem egy lineáris utat fog bejárni a hátralévő történetben (tehát gondolok itt most arra, hogy egyenesen menetel a teljes sötétség felé és ő lesz az abszolút gonosz), hanem egyfajta ilyen szupererőhasználó fog belőle válni, aki egyszerre használja a sötét oldalt és a világos oldalt. Az a vívódás, ami megjelent benne itt a 7. részben ez fogja adni az erejét, amivel egy nagyon érdekes karakter lenne. Az, hogy komplexebben állnak az Erő kérdéshez az érdekelne, de hogy ez pontosan miként nézne ki az nagyban függne a tálalástól. Mindenesetre az Erő mélyebb misztériumaiba, akár az egyensúly kérdésbe, ha belemennének, akár így Kylo kapcsán az engem nagyon érdekelne, de Luke kutatásai az ősi jedik után arra enged következtetni, hogy lesz azért szó az Erőről kicsit komplexebben is és itt bízok Rian Johnson kreativitásában. :)

Már korábban is pedzegettük ezt néhányan. :) Kylo ereje a kettősség, és nagyon nem tett jót magának azzal, hogy ki akarta irtani magából a világos oldal erejét. Lehet, hogy Rey-jel szemben részben ezért is maradt alul.

Az Erő kicsit másféle felfogása, komplexebb megközelítése is jó ötlet lehet, ha Kylo segítségével más dimenziókat is sikerül felfedezni ennek misztikumán belül, az sokat hozzátehet még a történethez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, én meg Dzséjtnek tulajdonítottam, elnézést. :)

 

Amúgy én meg lennék lepve, ha Kylo-val azt hoznák ki a szituból, hogy nem segített neki az apja megölése. Persze annyiból működhet, hogy elvileg a sötét oldal nem adja meg azt, amire az ember vágyik és csalódnak benne, Kylo ezt hamar megérthetné, talán kicsit túl hamar is. Viszont ha Kylo a sötétségtől is elfordulna, de a világos oldalra se térne vissza, akkor hol lenne a helye? Luke-ék oldalán nyilván nem, de akkor alighanem Snoke mellett se. Érdekes szitu lenne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy én meg lennék lepve, ha Kylo-val azt hoznák ki a szituból, hogy nem segített neki az apja megölése. Persze annyiból működhet, hogy elvileg a sötét oldal nem adja meg azt, amire az ember vágyik és csalódnak benne, Kylo ezt hamar megérthetné, talán kicsit túl hamar is. Viszont ha Kylo a sötétségtől is elfordulna, de a világos oldalra se térne vissza, akkor hol lenne a helye? Luke-ék oldalán nyilván nem, de akkor alighanem Snoke mellett se. Érdekes szitu lenne. :)

Mondjuk a hullák oldalán? :D

Amúgy már csak ezért is valószínű, hogy Kylo ki fog nyiffanni a végére. Ahogy Anakin sem maradhatott életben tettei után, úgy Kylónak sincs helye a jó oldalon ezután. Gonosz meg nem maradhat életben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a hullák oldalán? :D

Amúgy már csak ezért is valószínű, hogy Kylo ki fog nyiffanni a végére. Ahogy Anakin sem maradhatott életben tettei után, úgy Kylónak sincs helye a jó oldalon ezután. Gonosz meg nem maradhat életben.

Támogatom. :D Amúgy úgy gondoltam, hogy a 8-9-ben hol lenne a helye, ha persze feltételezzük, hogy csak a Saga végén hal meg, ami amúgy egyáltalán nem biztos. Vagy ő csak felfedezné, hogy van út a két oldal között és így át kel értelmezni az Erőről alkotott eddigi képet, viszont beteljesíteni már nem tudná ezt a szerepet? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha volt már, akkor bocsi... (én nem találtam)...

 

http://blog.premierek.hu/2015/12/30/egy-elmelet-amitol-egeszen-maskepp-nezel-kylo-renre-es-a-hetedik-reszre-star-wars/

 

Nagyon erős fenntartásaim vannak az elmélettel, néhány dolog (Plageuis) ugyebár már cáfolva van - viszont ha Abramsék tényleg ekkora csavarnak alapoznának meg, attól lehidanék.

 

"Mi van, ha Kylo Ren jó? Mi van, ha Kylo Ren nem hülye, ha az összes szereplőről feltételezzük, hogy tisztában van azzal, mit csinál, és nem felejtenek el mindent, ami a “történelemben” történt? Sőt, tegyünk fel még merészebbet, de csak azért, hogy lássuk, mennyire reális. Tegyük fel, hogy Luke és Kylo Ren megszervezték (nyilván megrendezték/eljátszották) a jeditanítványok lemészárlását, Luke direkt bujdosott el, és Kylo direkt állt át a sötét oldalra."

 

 

Ez több mint meredek, de biztosan nem ez lesz, Kylo "evolúciója" a történet egyik motorja.

 

Most olvastam, JJ Abrams ezzel kapcsolatban ezeket mondta:

 

“Long before we had this title, the idea of The Force Awakens was that this would become the evolution of not just a hero, but a villain. And not a villain who was the finished, ready-made villain, but someone who was in process. Star Wars had the greatest villain in cinema history (Vader). So, how you bring a new villain into that world is a very tricky thing. We knew we needed to do something fucking bold. The only reason why Kylo Ren has any hope of being a worthy successor is because we lose one of the most beloved characters. We came up with a backstory that Luke had a pupil who turned against him and fought him, and killed all the other pupils, and that was a thing that exploded the family and destroyed Han and Leia’s relationship."

 

o7

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én biztos vagyok benne, hogy Kylo nem marad a sötét oldalon, bármibe lemerem fogadni.

Szerintem azzal, hogy megölte az apját, akkor tért át igazán a Sötét Oldalra. Bár van rá esély, hogy megtér, de szerintem ez elenyésző. Én szerintem biztos, hogy marad a Sötét Oldalon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azzal, hogy megölte az apját, akkor tért át igazán a Sötét Oldalra. Bár van rá esély, hogy megtér, de szerintem ez elenyésző. Én szerintem biztos, hogy marad a Sötét Oldalon.

Egyetértek. Olyan még úgyse volt, hogy valaki átálljon a sötét oldalra és ott is maradjon. Illetve Dooku ilyen volt, de azért ő elég más kávéház. :) Meg amúgy is jobban működik szerintem a hidas jelenet, ha azzal Kylo végleg átállt. Attól függetlenül, hogy a háttéranyagok szerint Kylo gyengeséget érzett utána. Egyébként az jutott eszembe, hogy ennek nem feltétlenül van jelentősége a tekintetben, hogy sikerült-e igazán átállnia. Anakin is igencsak megtörtnek és gyengének tűnik, amikor kinyírja Windu-t és térdre borul Sidious előtt. Szóval Kylo attól még ugyanúgy átadhatja magát a sötétségnek, hogy pillanatokkal az apja megölése után épp gyengébbnek érezte magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes elmélet, lehet hogy már volt róla szó

Volt, de erőltetettnek látom. Elvileg békés időszak volt, amikor Luke nevelgette a jediket, feltűnt Snoke és itt kezdődtek a bajok. Első Rend se volt még. Tök nyerő szituban volt Luke, miért kellett volna egyetlen Snoke miatt felborítania mindent és ezért feláldoznia a legjobb barátját, ill. a testvérének a gyermekét? Nem értem Rey szerepét se ebben az egészben. Vagy ő lenne Harry, akit Kylo a háttérből védelmez? Akkor csak nem mindegy ki ő, hiszen neki kell majd végül legyőznie Snoke-ot, nem Kylo-nak. Ha viszont Kylo a kulcs, akkor nem tök mindegy, hogy Rey-jel mi történik? Na meg rohadt kockázatos a sötét oldalra dobni valakit, mondván úgyse lesz gond, elvégre Vader is meg tudott térni. Meg ha Kylo valójában pozitív figura, akkor miért a sötétségért fohászkodik Vader-nél? Ott nem kell megjátszania magát, hiszen senki nincs ott rajta kívül. A párbajban meg miért jó neki, ha hagyja Rey-t felülemelkedni?

 

Piton és a HP-vonalhoz meg annyit, hogy elsőre hasonlónak tűnhet a dolog, de a háttérmotívumok teljesen mások. Dumbledore amúgy is meghalt volna, ráadásul ő saját magát áldoztatta fel Pitonnal. Elég más szitu, hogy Luke egy elvileg egészséges Han fejét dobja be a kés alá. Piton tudtommal semmi új tudásra nem akart szert tenni, Voldemort nem tanította meg semmire, pusztán a nagyúr bizalmát kellett elnyernie az öreg megölésével. Piton motivációi meg totálisan máshol gyökereztek, hisz a szerelmével voltak kapcsolatosak.

Na meg Piton amúgy is a sötét oldalon állt már (halálfaló volt) és onnan kérte Dumbledore segítségét, nem pedig egy tiszta embert dobott a mélybe az öreg. Dumbledore tudta, hogy Voldemort vissza fog térni és Harry feladata lesz végérvényesen legyőzni. Kapóra jött Piton, aki védeni akarta szerelme "hagyatékát" (Harry-t) és önként jelentkezett a kettős ügynök szerepre. Ha Luke esetleg hasonlóan tudta volna, hogy Snoke-ot csak Rey győzheti le, akkor se látom értelmét annak, hogy Ben-t előhúzva a kalapból ilyen szinten beleforgassa a buliba. Ráadásul ez a "merülj el a sötétségben, majd fúrd meg a sötét nagyurat és még végy is magad mellé egy erős tanítványt" motívum tökéletesen egybevág a sithek gyakorlatával, ami elég baljós. Nehezen tudom elképzelni, hogy ezt Kylo végigviszi, majd lazán visszasétál a fénybe, mint aki jól végezte dolgá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jutott eszembe, hogy ha Kylo védelmezni akarta Rey -t akkor miért nem hagyta elmenekülni őket a Starkillerről? Miért kezdeményezett párbajt?

 

Kylo azon mondata miszerint csak ők maradtak vajon mire utalt? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jutott eszembe, hogy ha Kylo védelmezni akarta Rey -t akkor miért nem hagyta elmenekülni őket a Starkillerről? Miért kezdeményezett párbajt?

 

Kylo azon mondata miszerint csak ők maradtak vajon mire utalt? :hmm:

Hogy nincs többé Han, hogy megvédje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy nincs többé Han, hogy megvédje.

Igen, ez nem feltétlenül kettejükre vonatkozhatott. Rey megmentésére többen siettek, közülük Han meghalt, Chewie "eltűnt", Finn-nel pedig maradtak hárman. Egy másik lehetőség, hogy ez csak Rey-nek szól és egy újabb utalás arra, hogy Kylo ismeri a lányt. Lehet, hogy az egykori jedikből senki nem maradt (a Ren-ek oldalán se) és fiatalabb Erőhasználók már csak ketten vannak? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt már róla szó, nettó baromság :) Luke képes lett volna Kylo-val megöletni a legjobb barátját, aki nem mellesleg Kylo apja, a fiú ebbe meg nyugodtan belement? Mindezt azért, hogy Snoke-ot legyőzzék? Komolyan, az a Luke, aki mindig mindenáron ragaszkodott a szeretteihez, megölette volna egy fiúval az apját, aki történetesen a sógora is egyben? Azt meg ne meséljék be, hogy Han halála színjáték, mert elég határozottan ki lett nyírva.

 

A másik baromság Kylo-t Pitonhoz hasonlítani... Piton a HALDOKLÓ Dumbledore-t ölte meg, Albus kérésére (pont kapóra jött Dumbledore haldoklása a tervükben, így Piton elnyerhette Voldemort bizalmát). Itt meg Kylo kinyírta a makkegészséges édesapját, Luke parancsára, a nagyobb jó érdekében :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy nincs többé Han, hogy megvédje.

Lehet. :)

 

Igen, ez nem feltétlenül kettejükre vonatkozhatott. Rey megmentésére többen siettek, közülük Han meghalt, Chewie "eltűnt", Finn-nel pedig maradtak hárman. Egy másik lehetőség, hogy ez csak Rey-nek szól és egy újabb utalás arra, hogy Kylo ismeri a lányt. Lehet, hogy az egykori jedikből senki nem maradt (a Ren-ek oldalán se) és fiatalabb Erőhasználók már csak ketten vannak? :hmm:

Meg ez is lehet. :D

 

 

Annyira jó, hogy a legtöbb szitunak minimum három értelmezési lehetősége van. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy én meg lennék lepve, ha Kylo-val azt hoznák ki a szituból, hogy nem segített neki az apja megölése. Persze annyiból működhet, hogy elvileg a sötét oldal nem adja meg azt, amire az ember vágyik és csalódnak benne, Kylo ezt hamar megérthetné, talán kicsit túl hamar is. Viszont ha Kylo a sötétségtől is elfordulna, de a világos oldalra se térne vissza, akkor hol lenne a helye? Luke-ék oldalán nyilván nem, de akkor alighanem Snoke mellett se. Érdekes szitu lenne. :)

És miért kellene feltétlenül oldalt választani? Tudom, ez egy Star Wars filmben elég eretnekül hangzik, de pont azért mert eddig láthattuk a színtiszta gonoszt (Sidious), a jóból ikonikus gonosszá váló, majd megtérő bűnöst (Vader), most lehet, hogy megteremtették azt, aki szintúgy gonosz szeretne lenni valamiért (azért az indokot nagyon szeretném tudni, és eddig nem derült ki), de nem tud. Egy újfajta, félig gonosz, félig jó figurát, akinek igazi istencsapása ez a helyzet, és aki ezért mások életét is keményen megkeseríti. Valakit, akit a gonoszság, amire úgy vágyakozik, nem tesz "boldoggá", és sosem lehet elégedett, mert egyik oldalon sincs helye.

 

 

Pildi, nekem nagyon tetszik az ötleted. :)

Köszi. :) Még csiszolás alatt áll, de kb. azt gondolom, amit fentebb pb-nek válaszoltam.

 

 

Mondjuk a hullák oldalán? :D

Amúgy már csak ezért is valószínű, hogy Kylo ki fog nyiffanni a végére. Ahogy Anakin sem maradhatott életben tettei után, úgy Kylónak sincs helye a jó oldalon ezután. Gonosz meg nem maradhat életben.

Én is úgy gondolom, hogy meg fog halni. Ezt a kettősséget, amit képzelek róla, nem is lehet talán mással jól feloldani, mint a karakter halálával.

 

 

Hogy nincs többé Han, hogy megvédje.

Én is így értem ezt a mondatot. Úgy hangzik, mintha Kylo már várta volna, hogy megint kettesben legyenek, azok után, hogy ráébredt, milyen képességei vannak a lánynak. Úgy gondolom, hogy ha a kard nem Rey kezébe ugrik, hanem Kylo kaparinthatja meg, akkor sem bántotta volna a lányt, és nem csak Snoke parancsa miatt. Már amikor a hajón odakötözte a vallatószékhez, akkor sem lehetett érezni azt, hogy Rey veszélyben lenne általa, ott sem akarta bántani. Láthattuk, hogy nézett ki Poe a kihallgatás után - Rey-nek meg a haja szála sem görbült.

 

 

Annyira jó, hogy a legtöbb szitunak minimum három értelmezési lehetősége van. :lol:

Direkt úgy készült ez a film, hogy a rajongóknak legyen min agyalnia a következő epizódig. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És miért kellene feltétlenül oldalt választani?

Nem kell, csak akkor ahogyan fel is vetettem a kérdést, hol lenne a helye? Snoke feltételezhetően gonosz és Kylo-t is egyértelműen ebben a szerepben képzeli el, mint tanítványt, akinek befejezi a képzését. Luke-ék meg egyértelműen a világos oldalon állnak. Ha Kylo "semleges" akar maradni (mert mondjuk rájön, hogy úgy a legerősebb), akkor ki kell lépnie ebből a konfliktusból, mert egyik félnél sincs helye. Így viszont függetlenedne az Első Rend és a Köztársaság háborújától, ill. Luke és Snoke küzdelmeitől, így alighanem a ST fő történéseitől is.

Egy másik lehetőség, hogy eljátssza Snoke előtt a jó tanítványt (vagy akár az is, hogy eleinte komolyan is gondolja, de rájön, hogy hülyeség, pl., mert a már általa is annyira várt Vader-szellem megjelenik és felvilágosítja), az Erő sötét oldalának megismerése céljából. Luke mellett már tanult, lehet úgy érzi, a fényből már látott eleget. Belekóstol a másik oldalba is, majd ha lehetősége adódik, akkor kihátrál Snoke mögül és bevégzi a saját útját, középen. Ez elképzelhető úgy is, hogy egyszerűen csak "magára hagyja" Snoke-ot, akit így legyőznek Luke-ék (Rey-ék), de az is lehet, hogy a gonoszak kerülnek fölénybe, Kylo pedig elárulja Snoke-ot és besegít a hősöknek legyőzni őt. Itt nagyon fontos, hogy ez utóbbit nem azért tenné, hogy visszaálljon a világos oldalra, pusztán csak azért, hogy elkerülje a sötétség diadalát.

Az igazán nagy kérdés az lehet, hogy kik is azok a Ren-lovagok (ha vannak még egyáltalán), és mi lesz az ők szerepük ebben az egészben és Kylo sorsában. Lehet, hogy ők kitartanak Snoke mellett, de az is, hogy követik Kylo-t és együtt próbálnak (szervezetileg) a sötét és világos oldal közt lavírozni.

 

Én is úgy gondolom, hogy meg fog halni. Ezt a kettősséget, amit képzelek róla, nem is lehet talán mással jól feloldani, mint a karakter halálával.

Ez mondjuk annyiból necces, hogy ha már ő lesz az úttörő (amennyiben a fentiek közül teljesül valamely út) és elkezdi keresni a középutat, akkor furcsa megoldás lenne megölni. Ha nem találja meg a titok nyitját, azaz nem lehet középen egyensúlyozni, akkor ennek az egész szálnak nem sok értelme lenne (a ST-ban végig küzdene valamiért, amiről kiderül, hogy lehetetlen), ha pedig sikerrel járna, akkor alaposan pórul járna, hogy ez az életébe kerülne. Persze ez lehetséges, lehet hogy kitapossa az utat a többi Ren-nek vagy ilyesmi. De én inkább úgy gondolom, hogy a halála akkor igazán szükségszerű, ha végig a sötét oldalon marad.

 

Én is így értem ezt a mondatot. Úgy hangzik, mintha Kylo már várta volna, hogy megint kettesben legyenek, azok után, hogy ráébredt, milyen képességei vannak a lánynak. Úgy gondolom, hogy ha a kard nem Rey kezébe ugrik, hanem Kylo kaparinthatja meg, akkor sem bántotta volna a lányt, és nem csak Snoke parancsa miatt. Már amikor a hajón odakötözte a vallatószékhez, akkor sem lehetett érezni azt, hogy Rey veszélyben lenne általa, ott sem akarta bántani. Láthattuk, hogy nézett ki Poe a kihallgatás után - Rey-nek meg a haja szála sem görbült.

Poe-t előtte alaposan megkínozták és Kylo csak akkor avatkozott be az Erővel, amikor a "klasszikus" kihallgatási módszerek csődöt mondtak. Kylo-t abszolút hidegen hagyta Poe személye, csak az infó érdekelte, ezért nem foglalkozott a dologgal, bízott a kínzásos módszerben. Amikor így nem jutott el a térképhez, akkor közbelépett és pillanatok alatt megoldotta a szitut és már viharzott is kifelé. Ezzel szemben Rey-nél eleve nem a kínoztatással kezdett, hanem rögtön személyesen ment intézkedni. Még a maszkját is levette és cseverészett kicsit a lánnyal. Először nem is a térképpel törődött, inkább Rey személyes érzései és gondolatai közt kutakodott kicsit. Amúgy is sokkal bensőségesebb volt az egész szitu, már persze amennyire egy kihallgatás az lehet.

Mindenesetre ez az egész aligha véletlen. Szóval vagy Kylo-nak is rögtön megtetszett Rey, vagy pedig már valamilyen szinten ismeri régebbről. A többi momentum, amikor a lányról kap infót vagy interakcióba lép vele, inkább az utóbbi eshetőséget valószínűsíti. A végső párbajban szerintem se ölte volna meg Rey-t, a szokásos sötét oldali klisét se hagyta ki, azaz át akarta állítani a lányt. Amúgy érdekes mester-tanítvány páros lettek volna, kicsit az Anakin-Ahsoka duóra hajaztak volna, csak a másik oldalon. :) Az más kérdés, hogy a szokásos felajánlást a szokásos recept követte és alaposan ráfázott Kylo is, csak ő még hamarabb, mint mondjuk anno Dooku, a Főinkvizítor, Vader vagy Sidious. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mindenképp kell oldalt választania, mert a Star Wars sok egyéb dolog mellett a Jó és a Gonosz közti küzdelmet mutatja be az, hogy egy főkarakter "szürke" legyen nem fér bele, egy spin-off-nál még ok, mondjuk ha Bobáról lesz film akkor ő ugye nagy valószínűséggel egy antihős lesz, de ez a Saga-ba nem jó szerintem.

 

Reménykedem abban is, hogy Kylo nem tér vissza az Erő Világos oldalára. Most hogy elvileg teljesen átadta magáta Sötét oldalnak az eléggé ledegradálná a döntésének súlyát és magát az Erő Világos/Sötét oldalához való köteleződést, ha pár éven belül visszatérne a jók oldalára. Ez azt sugallná nekem, hogy nem is akkora dilemma melyik oldalt választjuk, hisz könnyedén lehet ugrálgatni a kettő között.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy gondolom, hogy meg fog halni. Ezt a kettősséget, amit képzelek róla, nem is lehet talán mással jól feloldani, mint a karakter halálával.

 

Úgy hangzik, mintha Kylo már várta volna, hogy megint kettesben legyenek, azok után, hogy ráébredt, milyen képességei vannak a lánynak. Úgy gondolom, hogy ha a kard nem Rey kezébe ugrik, hanem Kylo kaparinthatja meg, akkor sem bántotta volna a lányt, és nem csak Snoke parancsa miatt. Már amikor a hajón odakötözte a vallatószékhez, akkor sem lehetett érezni azt, hogy Rey veszélyben lenne általa, ott sem akarta bántani.

Majd agyalok valami jó megoldáson, hogyan lehetne a karakter halálát kikerülni a fenti esetben. Pb ötlete egészen tetszetős.

 

Rey egyértelműen felkeltette Kylo érdeklődését, már az elején.

 

Ez azt sugallná nekem, hogy nem is akkora dilemma melyik oldalt választjuk, hisz könnyedén lehet ugrálgatni a kettő között.

Pedig nagy dilemma lehet, főleg, hogy nem a kettő közötti ugrálásról beszéltünk lejjebb, hanem a kettő összhangba hozásáról. Már pedig ez lehet a legnehezebb feladat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nagy dilemma lehet, főleg, hogy nem a kettő közötti ugrálásról beszéltünk lejjebb, hanem a kettő összhangba hozásáról. Már pedig ez lehet a legnehezebb feladat.

 

Igen a két oldalon való állásról az első bekezdésben, a másodikban egy másik lehetőség számomra való lecsengését írtam. Egyébként a kettő összhangba hozása is csökkentené mindkét oldal presztízsét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igazán nagy kérdés az lehet, hogy kik is azok a Ren-lovagok (ha vannak még egyáltalán), és mi lesz az ők szerepük ebben az egészben és Kylo sorsában. Lehet, hogy ők kitartanak Snoke mellett, de az is, hogy követik Kylo-t és együtt próbálnak (szervezetileg) a sötét és világos oldal közt lavírozni.

Valóban, arról eddig még semmi infónk nincs, mi a Ren jelenség lényege. Lehet, ha megismerjük, az megadja majd Kylo Ren helyzetére is a választ.

 

Mindenesetre ez az egész aligha véletlen. Szóval vagy Kylo-nak is rögtön megtetszett Rey, vagy pedig már valamilyen szinten ismeri régebbről. A többi momentum, amikor a lányról kap infót vagy interakcióba lép vele, inkább az utóbbi eshetőséget valószínűsíti. A végső párbajban szerintem se ölte volna meg Rey-t, a szokásos sötét oldali klisét se hagyta ki, azaz át akarta állítani a lányt.

Figyelmedbe ajánlom, amit Donát írt Rey topikjába, miszerint Rey-re egy megtalált régi prófécia vonatkozik, amit Kylo is ismer.

 

 

Szerintem mindenképp kell oldalt választania, mert a Star Wars sok egyéb dolog mellett a Jó és a Gonosz közti küzdelmet mutatja be az, hogy egy főkarakter "szürke" legyen nem fér bele, egy spin-off-nál még ok, mondjuk ha Bobáról lesz film akkor ő ugye nagy valószínűséggel egy antihős lesz, de ez a Saga-ba nem jó szerintem.

 

Reménykedem abban is, hogy Kylo nem tér vissza az Erő Világos oldalára. Most hogy elvileg teljesen átadta magáta Sötét oldalnak az eléggé ledegradálná a döntésének súlyát és magát az Erő Világos/Sötét oldalához való köteleződést, ha pár éven belül visszatérne a jók oldalára. Ez azt sugallná nekem, hogy nem is akkora dilemma melyik oldalt választjuk, hisz könnyedén lehet ugrálgatni a kettő között.

Az oda-visszatérést én sem érzem szerencsésnek, leginkább azért, mert ez megint másolás lenne. A Jó és a Gonosz közötti oldalválasztás pedig valóban az SW sajátja, emiatt érzem magam is kissé eretnekségnek olyan elmélettel jönni, ami egy ilyen szempontból kettős főkarakter személyiségre épül. De ha jól összhangba hozzák, ahogy MissKarrde is írta, akkor működhet. Meglátjuk. Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.