Ugrás a kommentre

Kylo Ren


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Honnan tudjuk hogy emberi hamvak? Én inkább izó parázsnak néztem, amibe a sisakját belecsapta. Gondoljuk el hogy áthevülve veszi vissza a fejére, mert én bizony sercegész is hallottam.

Nem feltétlenül emberi, de Riddick idézete alapján élőlényektől kell származzon, hacsak Kylo ellenségei nem droidok vagy tárgyak voltak javarészt. Bár abból a két tombolásból, amit eddig láttunk tőle, az is lehet, hogy a "hamvak" tényleg csak ilyen-olyan vezérlőpultok vagy asztalok maradványai. :D Azt meg nem igazán értem, hogy gondolod ezt az áthevülve viseléses dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.3 alapján a kegyetlen tettek segítenek elmerülni a Sötét oldalban. Palpatine ezért is küldi Anakint hogy mészárolja le a jedi tanoncokat a templomban. Gondolom Kylonak is segít a Sötét oldalon maradni, ha például körbeveszi magát az ellenségei hamvával. Én kinézem belőle hogy ilyen kétségbeesetten próbál mindent elkövetni az ügy érdekében hisz állandóan harcol a benne pislákoló fénnyel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem feltétlenül emberi, de Riddick idézete alapján élőlényektől kell származzon, hacsak Kylo ellenségei nem droidok vagy tárgyak voltak javarészt. Bár abból a két tombolásból, amit eddig láttunk tőle, az is lehet, hogy a "hamvak" tényleg csak ilyen-olyan vezérlőpultok vagy asztalok maradványai. :D Azt meg nem igazán értem, hogy gondolod ezt az áthevülve viseléses dolgot.

 

Mint írtam én úgy hallottam hogy az a "hamu" serceg. Szerintem inkább parázs, tehát forró. Ha belerakja a fém sisakját ohatatlanul felforrósodik. Feltéve hogy az a hamu tényleg parázslik. Én egy ilyen forró sisakot nem raknék vissza a fejemre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahhoz meg szerintem nem elég explicit. Ahogy nekünk nézőknek, úgy az ott lévő delikvensek számára se fog az feltűnni, hogy azok biztos élőlényektől származó hamvak. Vagy vallatás közben csak úgy mellékesen kiszól, hogy "oda nézz, azok ott bizony a pórul járt ellenfeleim maradványai"? Amúgy meg aki nem törik meg attól, hogy félholtra kínozzák, vagy épp az Erővel macerálnak a fejében, az aligha attól fog betojni, hogy van ott egy halom hamu. Szóval ez inkább Kylo-nak simogathatta a lelkét. Amolyan spirituális dolog lehet benne.

Ha valaki erre akarja kihozni, akkor végül kilyukadhat oda, hogy nézd már, ez maradt abból, aki előtted a székben trónolt. :) És azért ez hathat, mert attól, hogy valaki nem törik meg a fájdalomra, a tudatmódosító szerek vagy az Erő hatására, a halálfélelem még megtörheti. Pláne, ha mondjuk belegondol vagy sugallják neki, hogy ahhoz a halálhoz élve elégetés vezet. Attól, hogy valaki ellent tud állni valaminek, még nem jelenti, hogy mindennek. Mindenkinek van gyengéje.

 

Az ep.3 alapján a kegyetlen tettek segítenek elmerülni a Sötét oldalban. Palpatine ezért is küldi Anakint hogy mészárolja le a jedi tanoncokat a templomban. Gondolom Kylonak is segít a Sötét oldalon maradni, ha például körbeveszi magát az ellenségei hamvával. Én kinézem belőle hogy ilyen kétségbeesetten próbál mindent elkövetni az ügy érdekében hisz állandóan harcol a benne pislákoló fénnyel.

Most így bekattant, hogy talán egykori padawantársai hamuja az... :para:

 

Mint írtam én úgy hallottam hogy az a "hamu" serceg. Szerintem inkább parázs, tehát forró. Ha belerakja a fém sisakját ohatatlanul felforrósodik. Feltéve hogy az a hamu tényleg parázslik. Én egy ilyen forró sisakot nem raknék vissza a fejemre.

Valóban van valamiféle hangeffekt, de nekem inkább a homok szóródásának tűnik, semmint sercegésnek. Ahhoz szerintem járt volna valamilyen vizuális hatás is. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek a hamunak spirituális hatalma van. Mintha Kylo a sisakja behelyezésével valami megerősitést, vagy bizonyosságot akarna a sötét oldaltól. Csak nem Vader hamvai azok. Ahol a sisak volt ott a hamvak már nem lehet kérdés. Szerintem volt olyan aberrált a begyűjtő hogy elhozta azokat is. Bár ez meg nem igaz ha Anakinból erőszellem lett, eltünt a teste. De Qui Goné meg nem. Hetet-"hamvat" összehordok itt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem is felmerült, hogy Vader hamvai, de egyrészt, Abrams nem ezt állította, másrészt... Ja, nincs másrészt, az ott a legyőzött ellenfelek hamvai, nem Vaderé. :)

Anakin Qui-Gonhoz hasonlóan nem tűnt el a halálakor.

Ez a spirituális kapcsolat amúgy tetszene, csak szerintem, ha ez neki többet jelentene, nem a Csillagpusztító vallatószobájában tárolná, hanem a Finalizeren a kabinjában, ahol a nagyapa sityakját is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem is felmerült, hogy Vader hamvai, de egyrészt, Abrams nem ezt állította, másrészt... Ja, nincs másrészt, az ott a legyőzött ellenfelek hamvai, nem Vaderé. :)

Anakin Qui-Gonhoz hasonlóan nem tűnt el a halálakor.

Ez a spirituális kapcsolat amúgy tetszene, csak szerintem, ha ez neki többet jelentene, nem a Csillagpusztító vallatószobájában tárolná, hanem a Finalizeren a kabinjában, ahol a nagyapa sityakját is.

 

Kíváncsi lennék hogy Lor San Tenka kivételével konkrátan korábban kit mikor győzött le Kylo. Csak nem a Luke jedi iskolájának tanítványai azok? Ez egyébként kezd ez az egász horrorba átmenni. Mondjuk ilyen perverzió sem volt még SW-ban.

Szerintem ez egy úgyan olyan baki mint amikor Han hálála után Leia Reyt ölelgeti és nem Csubit. Nincs rá magyarázat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem új. Luke nemcsak az üres páncélt égette el?

Én mindig is úgy gondoltam, hogy Vader a szemünk láttára hal meg a Halálcsillag II-őn, és ott nem tűnt el. Később a Vader páncél ruházata is úgy fekszik a máglyán, mint amiben egy emberi test van.

 

Kíváncsi lennék hogy Lor San Tenka kivételével konkrátan korábban kit mikor győzött le Kylo. Csak nem a Luke jedi iskolájának tanítványai azok? Ez egyébként kezd ez az egász horrorba átmenni. Mondjuk ilyen perverzió sem volt még SW-ban.

Szerintem ez egy úgyan olyan baki mint amikor Han hálála után Leia Reyt ölelgeti és nem Csubit. Nincs rá magyarázat.

Szerintem az az ölelgetés sem baki, semmilyen szempontból. És lehetnek a korábbi padawanok, ezt már én is felvetettem. Plusz, tartom, hogy megfélemlítésre első osztályú lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egyébként kezd ez az egász horrorba átmenni. Mondjuk ilyen perverzió sem volt még SW-ban.

Azért a TCW 3. évad évadzáró duplájában a trandoshanok elég szép kis trófeagyűjteményt tároltak értelmes lények preparált hullájából, szerintem az sem sokkal jobb.

 

Persze az emberi tényező más, ha trandoshanokat, "gyíkembereket" látunk borzalmas dolgokat elkövetni, az kevésbé hatol mélyre, mintha embereket látnánk ugyanúgy.

Szerkesztve: - Shettard Hart
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tulajdonképpen itt sem láttuk. Az is lehet, hogy csak azt állítja, hogy az a legyőzött ellenfelei hamva, ezzel titkolva, hogy láncdohányos és tulajdonképpen az csak a hamutartó. :hehe:

Na igen, erre én is gondoltam. :D Megint mások szerint pusztán macskaalom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindig is úgy gondoltam, hogy Vader a szemünk láttára hal meg a Halálcsillag II-őn, és ott nem tűnt el. Később a Vader páncél ruházata is úgy fekszik a máglyán, mint amiben egy emberi test van.

Eredetileg én is így gondoltam, de mindenki, aki megjelent eddig szellemként a PT fényében, annak eltűnt a teste előbb (mindenki..ehh... szóval Yoda és Obi-wan teste eltűnt, megjelentek. Qui-Gonn teste nem tűnt el, nem is jelent meg). Nekem ebből inkább az lenne a logikus, ha az ott már csak egy páncél lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvan, amikor Kylo először veszi le a sisakját és levágja valami poros helyre? Nos az valójában nem por, hanem hamvak... ez hangzott el ezzel kapcsolatban:

 

"The backstory is, that that table has the ashes of the enemies he’s killed." - J.J. Abrams via Entertainment Weekly

Nekem már elsőre leesett, hogy az hamu csak én azt hittem Vader maradványai. :) Csak később jöttem rá arra amit Donát is írt, miszerint Vader -nek elvileg kellett tűnnie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon durva a kontraszt a maszkos és az a nélküli Kylo között. Vagy úgy is mondhatnám, hogy a valódi Kylo, ill. aközött, aki lenni szeretne. De ez adja meg az ő karakterének a kuriózumát, még akkor is, ha tényleg kicsit furcsán fest a dolog, megtörik valami, amikor leveszi a sisakot. Gyakorlatilag minden tekintélye elszáll, ha látszik az arca, nyilván nem véletlenül viseli, komoly kisebbségi komplexusa lehet.

 

Pedig Rey-jel szemben milyen optimistán nyit, előtte leveszi a sisakot, mintha egyfajta erődemonstrációként meg akarná mutatni, hogy a maszk nélkül is képes megtörni. Játszadozik vele kicsit, látványosan élvezi a vele való időtöltést, aztán egyre nagyobbakat koppan. Amikor meg Rey beleolvas a legmélyebb érzelmeibe, akkor aztán vége mindennek. Még Snoke elé is a sisak nélkül járul utána. A végén viszont az arcát vállalva néz szembe az apjával, és öli meg, ezzel alighanem megtéve az utolsó nagy lépést a sötétség felé. Aztán már nem is veszi vissza a sisakot, nincs már rá szüksége, nincs mit takargatni, átlépte a saját árnyékát, leszámolt a múltjával és a fénnyel.

 

Az már egy más kérdés, hogy aztán csúnyán helyben hagyják. Derekasan harcol a sérülésével, de egyre jobban leamortizálják. Az meg már a sors furcsa fintora, hogy részben pont a magabiztossága és elbizakodottsága üt vissza. Addig játssza az újabb kis pszichés játszmáját Rey-jel, amíg végül megint azt éri el vele, hogy a lányt alaposan megerősíti, amin rajtaveszít. Amúgy ötletem sincs, hogy a fenébe jutott egyáltalán Kylo eszébe Rey-nek felkínálni a tanítást és a szövetkezést. Épp pár perce ölte meg Han-t, akihez Rey a rövid ismeretség ellenére is nagyon kötődött, ill. kis híján Finn-nek is véget vetett. Meg ugye korábban kínozta, próbálta megtörni a lányt és hasonlók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Kylo sisaklevételéről inkább az jut eszembe, hogy a levétellel kedvére tesz annak, aki bejön neki- Rey-, mivel a lány előtte negatív megjegyzést tett a maszkra.

Igen, ez is benne van. Ahogy korábban írtam, ez egyféle személyesebb és bizalmasabb miliőt teremt, már amennyire egy ilyen vallatásnál ez elképzelhető. :) Amúgy is teljesen másképp áll a lányhoz Kylo, ugyanakkor ez lehet egyfajta próbatétel is a fiú számára. Semmi kikerülhetetlen oka nem volt annak, hogy hordja azt a sisakot, vélhetően csak azért tette, mert tekintélyesebbnek, félelmetesebbnek tűnt, ill. mert ő is magabiztosabb volt, ha nem látszik az arca. Küzdött a régi életével és énjével, a kinézetén alapból nem tudott változtatni, így inkább elfedte azt. Megszabadulni a maszktól, felvállalni magát többféle szempontból is fontos lehet. Egyrészt egy jel és "gesztus" Rey felé, másrészt egy bátor lépés saját magát tekintve. Na persze a következő résztől ilyenek már csak azért se játszanak, mert Rey-nek sikerült megoldania, hogy átszabja Kylo arcát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon durva a kontraszt a maszkos és az a nélküli Kylo között. Vagy úgy is mondhatnám, hogy a valódi Kylo, ill. aközött, aki lenni szeretne. De ez adja meg az ő karakterének a kuriózumát, még akkor is, ha tényleg kicsit furcsán fest a dolog, megtörik valami, amikor leveszi a sisakot. Gyakorlatilag minden tekintélye elszáll, ha látszik az arca, nyilván nem véletlenül viseli, komoly kisebbségi komplexusa lehet.

 

Pedig Rey-jel szemben milyen optimistán nyit, előtte leveszi a sisakot, mintha egyfajta erődemonstrációként meg akarná mutatni, hogy a maszk nélkül is képes megtörni. Játszadozik vele kicsit, látványosan élvezi a vele való időtöltést, aztán egyre nagyobbakat koppan. Amikor meg Rey beleolvas a legmélyebb érzelmeibe, akkor aztán vége mindennek. Még Snoke elé is a sisak nélkül járul utána. A végén viszont az arcát vállalva néz szembe az apjával, és öli meg, ezzel alighanem megtéve az utolsó nagy lépést a sötétség felé. Aztán már nem is veszi vissza a sisakot, nincs már rá szüksége, nincs mit takargatni, átlépte a saját árnyékát, leszámolt a múltjával és a fénnyel.

 

Az már egy más kérdés, hogy aztán csúnyán helyben hagyják. Derekasan harcol a sérülésével, de egyre jobban leamortizálják. Az meg már a sors furcsa fintora, hogy részben pont a magabiztossága és elbizakodottsága üt vissza. Addig játssza az újabb kis pszichés játszmáját Rey-jel, amíg végül megint azt éri el vele, hogy a lányt alaposan megerősíti, amin rajtaveszít. Amúgy ötletem sincs, hogy a fenébe jutott egyáltalán Kylo eszébe Rey-nek felkínálni a tanítást és a szövetkezést. Épp pár perce ölte meg Han-t, akihez Rey a rövid ismeretség ellenére is nagyon kötődött, ill. kis híján Finn-nek is véget vetett. Meg ugye korábban kínozta, próbálta megtörni a lányt és hasonlók.

Egyrészt: :clap:

 

Másrészt Kylo a söté oldal szolgája. Tudjuk, hogy ők másként látják a világot. Anakin is megpróbálta Padmét elcsábítani a galaxis uralmi terveihez. Ő miben bízott? A saját nézőpontjukból ezek teljesen logikus felvetések a másik irányába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másrészt Kylo a söté oldal szolgája. Tudjuk, hogy ők másként látják a világot. Anakin is megpróbálta Padmét elcsábítani a galaxis uralmi terveihez. Ő miben bízott?

Anakin is eléggé off-on volt, hogy egy ilyennel bepróbálkozott Padmé-nál, de azért köztük nagyon erős kapocs volt. Alapvetően Padmé nagyon szerette Anakin-t, sokszor látunk olyat a való életben is, hogy valaki képes feladni az elveit a másikért. Padmé persze nem ilyen volt, de ettől még Anakin gondolhatta úgy, hogy a szerelmük erősebb. Meg ő felajánlotta a lánynak, hogy a háború végével boldogan élhetnek és uralhatják a galaxist, ami azért elég vonzó ajánlat. Megint oda lyukadunk ki, hogy Padmé nem olyan jellem volt, akit ez vonzott, de Anakin (pláne magából kiindulva) gondolhatta úgy, hogy ez tök jó. Leginkább azért, mert nem volt már a maga ura, meg amúgy se az eszéért szerették. :)

 

Ezzel szemben Kylo és Rey közt noha volt egy érdekes rezonancia, de alapvetően utálták egymást, ez az érzés pedig egyre csak mélyült. Emellett Kylo semmi perspektívát nem tudott mutatni Rey-nek, csak felajánlotta, hogy tanítja és megismerheti a sötét oldalt. Nem egy olyan dolog, amiért önmagában az ember szembeköpné az elveit, a társait, a szeretteit és átállna a gyűlölt esküdt ellensége oldalára. Főképp, hogy Kylo nem is tűnt egy olyan figurának, aki aztán valami hatalmas nagy tényező az Erőben, vagy nagy titkok tudója. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főképp, hogy Kylo nem is tűnt egy olyan figurának, aki aztán valami hatalmas nagy tényező az Erőben, vagy nagy titkok tudója. :)

Szerintem a maga perspektívájában Kylo azért hatalmas tényezőnek számít. Egyrészt láttuk, hogy csinált olyat, amit más karakterektől még nem láttunk, itt konkrétan a sugárnyaláb Neot idéző megállítására gondolok, amire ha képesek lettek volna mások is, akkor talán láthattuk volna őket használni. Másrészt ne feledjük, hogy nincs tele a Galaxis ekkor Erőhasználókkal, és az akkori felhozatalból Kylo szerintem igenis májernek számít. :D Nála komolyabb Erőhasználó akkor a Galaxisban max. Luke, és gyaníthatóan Snoke, de itt kifújt. Ha nincs más, akiről még nem tudunk, akkor kettejük után rögtön Kylo jön, mint a harmadik leghatalmasabb ismert Erőhasználó a maga korában. Persze Rey kiképzése vagy új karakterek behozatala sokat változtathat az erőviszonyokon. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most sokkal inkább arról az oldalról közelítettem meg Kylo jelentőségét, hogy mennyire lenne vonzó akárkinek az ő oldalára állni, mint tanonc. Úgy gondolom, hogy Rey semmi olyat nem láthatott benne, aminek okán akár csak egy gyufaszálat is keresztbe tenne azért, hogy a tanítványa lehessen. Nemhogy azt a "keveset" is feláldozza ezért, amije éppenséggel van. Amúgy is egészen érthetetlen módon ragaszkodnak a SW Erőhasználó gonoszai ehhez az átállításos maszlaghoz, amiből több kár származik, mint haszon. Kylo se bírta ki, hogy ne tegyen ajánlatot Rey-nek, de az egésznek se füle, se farka nem volt. Amolyan súlytalan intermezzo volt az egész, letudta a sablonos kötelezőt, cserébe jól kiszúrt magával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most sokkal inkább arról az oldalról közelítettem meg Kylo jelentőségét, hogy mennyire lenne vonzó akárkinek az ő oldalára állni, mint tanonc. Úgy gondolom, hogy Rey semmi olyat nem láthatott benne, aminek okán akár csak egy gyufaszálat is keresztbe tenne azért, hogy a tanítványa lehessen. Nemhogy azt a "keveset" is feláldozza ezért, amije éppenséggel van. Amúgy is egészen érthetetlen módon ragaszkodnak a SW Erőhasználó gonoszai ehhez az átállításos maszlaghoz, amiből több kár származik, mint haszon. Kylo se bírta ki, hogy ne tegyen ajánlatot Rey-nek, de az egésznek se füle, se farka nem volt. Amolyan súlytalan intermezzo volt az egész, letudta a sablonos kötelezőt, cserébe jól kiszúrt magával.

Kylo valószínűleg nem az emberi kapcsolatok nagy ismerője. :D Talán látott némi indulatot Rey mozdulataiban, nyilván érzett benne dühöt is, talán bosszúvágyat Han Solo miatt, és gondolta, hogy talán ezt a hullámot meglovagolhatja.

 

Amúgy (ahogy te is mondod), szerintem nem kevésbé se-füle-se-farka ez, mint a többi hasonló jelenet. Én Palpatinenál sem értettem annyira kisgyerekkoromban, hogy "vedd át apád helyét az oldalamon"... szinte vártam, hogy Luke visszakérdezzen, hogy "de hát te gonosz vagy, meg akarod ölni a barátaimat, mégis mi a jó francért akarnék én a te oldaladra állni, hát te hülye vagy?". :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda azt mondja, hogy ha Luke a sötét útra lép akkor örökre uralni fogja a sorsát.

 

Kylo épp ezt akarja, de az istenért se sikerül. Mintha itt meglátszana a Ren lovagok gyengesége.... A sith rituálé után ez nem volt probléma, ennek fényében érdekes, hogy Kylo mit meg kell tegyen azért, hogy a sötét oldal eleméssze.

 

Mondjuk nekem az se tiszta, hogy ha annyira hívta a fény akkor miért is akart a sötét oldal szolgája lenni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.