Ugrás a kommentre

Kylo Ren


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ha szerinted Lando már meghalt végelgyengülésben, akkor többet tudsz a folytatásokról, mint mi. :) Pont, hogy érdekes lenne, ha ezután megjelenne Lando. Vajon mit szól a barátja halálához? Ha újra ő Cloud City kormányzója, vajon tudná támogatni az Ellenállást? Stb... Lando a jövőben még érdekes karakter lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo azzá akar válni amivé Vader képtelen volt az élete végén. Ezért mondja hogy be akarja fejezni amit elkezdett. Csak miközben ezt hajtogatja fél hogy nem tud méltó örökös lenni.

Nekem elsőre az jutott eszembe, hogy a Jedik kiirtására gondolhat, mert ugye Luke az utolsó Jedi, akit bőszen keres. Ha Luke-ot megöli, akkor több nem marad, és befejezett a "mű". Csak közben jött Rey, szóval bonyolultabbá vált a helyzet... Tetszik az is, amit írsz.

 

Az szép lesz, ha az apagyilkosból anyagyilkos is lesz. :(

Nekem eszembe jutott az a meredek ötlet, hogy valamilyen formában, de a három film alatt elbúcsúzunk mindhárom öregtől.

 

Én nem tudnám elfogadni azok után amit tett.

Anakin pedig gyerekeket ölt, szerintem az megbocsáthatatlanabb tett volt. Mégis volt visszaút.

Ha a nézők nem is tudnák elfogadni (már ha egyáltalán van rá esély, jelen állás szerint nem túl sok), én nagyon megkedveltem, mint karaktert, alig várom, hogy kiderüljön, hogyan tovább. És persze nem ágálnék ellene, ha visszatalálna a jó oldalra. Csak ezt oldják meg hihetően!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is rohadtul bejön a karakter, szerintem elég eredeti lett. Viszont ha vissza akarna térni, akkor meg kell birkóznia azzal amit tett. Ezt most nem látom bele Kylo -ba. Egyáltalán azt se látom miért akarnak visszatérni? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké :D És Rey nem Luke lánya :D Erre is fogadhatunk egy másik literben :D

 

Szerintem azt még az írók se tudják. :D

 

Az, hogy valaki XY dolgot nem köt az ep1-2-3-hoz, az ZV hülyesége, és magasról le van sz*rva, hogy ő mekkora hülye. A tény attól még tény marad. Ez ugyanolyan, mint amikor DK be akarta nekem bizonyítani RB/BB hülyeségére hivatkozva, hogy az Enterprise nem Star Trek sorozat. Ha a f*szságot szajkózod, az attól még f*szság lesz. Ha az "átlagnéző" szerint mindez nem ep1-2-3 utalás, akkor attól még ő téved. Ezek akkor is nyílt ep1-2-3 utalások lesznek. Ja, hogy a csökött agyával ő ezt képtelen felfogni? Isten bocsássa meg, k*rva magasról le van sz*rva a felismerhetetlenségig.

 

Továbbra is tartom, hogy a film értékeit nem tapsban vagy az átlag néző véleménye alapján kell mérni. Ők bekaphatják, őszintén szólva.

 

Ejj, de harapós tetszik lenni...

 

Szerintem meg egy film értékeit pont az átlagnézők határozzák meg, nem pedig a rajongók, akik sokmindent rózsaszín szemüvegen keresztül látnak. S mielőtt megint mérges leszel: ebbe magamat is beleértem. :peace:

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké :D És Rey nem Luke lánya :D Erre is fogadhatunk egy másik literben :D

Erre már nem mernék feltenni egy petákot sem. :P:D

 

Szerintem meg egy film értékeit pont az átlagnézők határozzák meg, nem pedig a rajongók, akik sokmindent rózsaszín szemüvegen keresztül látnak.

Milyen rózsaszín szemüvegről beszélsz :? Amit Dzséjt leírt azok valós tények! A mezei mozinézőket pedig, hogy mit határoznak meg szerintem inkább hagyjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Milyen rózsaszín szemüvegről beszélsz :? Amit Dzséjt leírt azok valós tények! A mezei mozinézőket pedig, hogy mit határoznak meg szerintem inkább hagyjuk.

 

Hát hogyne...

 

De most komolyan: az EP I-nek milyen is a megítélése?? És azt mi alapján állítják? Nem a mi rajongásunk alapján (sőt, inkább a nagy többség simán hülyének néz minket miatta), hanem az álatalános nézői tetszési index alapján, nem?

 

Én csupán azt állítom, hogy egy filmet nem a rajongók kritikái alapján ítélnek meg, hanem az össznépi nézőszám/bevétel/vélemény alapján. Ami ezen esetben majd az EP VIII-nál lesz mérvadó, hányan nézik meg ez után azt is.

 

Amúgy meg... igen, rózsazín szemüveg. Van bőven. Ezen fórum hihetetlenül pozitív kereteit elhagyva sokkal árnyaltabb a kép, nem mindenki veszi a fáradtságot, hogy megmagyarázzon valamit, amit f@szságank tart.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is rohadtul bejön a karakter, szerintem elég eredeti lett. Viszont ha vissza akarna térni, akkor meg kell birkóznia azzal amit tett. Ezt most nem látom bele Kylo -ba. Egyáltalán azt se látom miért akarnak visszatérni? :)

 

Akkor egy kis érdekesség: az útmutatóban van egy olyan infó, hogy Snoke hiszi, hogy Kylo az Erő tökéletes megtestesülése, egy fókuszpont a Világos és a Sötét Oldal között. Hm... :hmm:

Ez is ahhoz kapcsolódik, amit délután írtam. Úgy tűnik, hogy Kylo Ren azért értékes, mert erős benne a világos és a sötét oldal is. Amikor Hant megölte, a Sötét Oldal kerekedett felül, de koránt sem biztos, hogy teljesen és véglegesen. Snoke tanítása talán arra irányul, hogy a Sötét Oldal legyen mindig a domináns, ennyi elég is lenne.

 

A visszatérésre én számítok valamilyen formában, de ez még nagyon korai az események jelenlegi állásában. És hogy miért térne vissza? Pl. mert rájön, hogy amit el akar érni, ahhoz nem a Sötét Oldal kell. De amíg nem tudjuk, miért lett belőle Ren, addig erre sem tudunk konkrétabb választ adni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo szerintem jó karakter. Feltűnőek a gyenge pontjai: bizonytalan, hisztis, elővigyázatlan, a motivációi is se annyira tiszták, de mégis valahogy ezért jön be nekem. Sok közös vonása van Anakin-nal/Vader-rel, amik egy részét megmagyaráz a rajongása iránta és hogy példaképként tekint rá. Mégis egyedi gonosz marad, főleg amiatt, hogy ő a világosság felé inog meg többször is. Vader vívódása teljesen más, ahol ráadásul Luke a legfőbb mozgatórugó, ill. Sidious is kihasználta és átverte. Kylo ezzel szemben úgy tűnik, hogy töretlenül hisz Snoke-nak, ill. nem a családi kötődései ingatják meg annyira, inkább eleve nem túl jó sötét oldali alapanyag.

 

Nagyon remélem, hogy nem tér vissza a világos oldalra, mert egyrészt nagyon koppintás lenne, másrészt ez úgy üt igazán, ha az apja meggyilkolása volt a nagy lépés és áttörés. Vader megmenti Luke-ot és megtér, Kylo viszont megöli Han-t és ezzel végleg elkötelezi magát. Az is érdekes, hogy Yoda (akinek a szavait én azért sose tekintettem szentírásnak) szerint aki egyszer átadta magát a sötétségnek, annak nincs remény, ehhez képest Vader után itt van Kylo, aki a sötét oldalon van, mégis állandóan szenved, mert hívja a világosság. Furcsa motívum.

 

Van viszont két dolog, ami nekem nem annyira tiszta. Az egyik elég egyszerű, nem is feltétlenül érdemes rá keresni a választ, csak nem értem, hogy miért Ben-nek hívták eredetileg? Leia nem is találkozott vele személyesen, ráadásul az Ep.4-ben is Obi-Wan-ként hivatkozva üzent neki. Han meg nem sok időt töltött vele, akkor se érdekelte vagy tisztelte. Vagy annyira beütött neki, hogy aztán kiderült a sok "humbugról", hogy igazság, hogy emiatt Ben-nek nevezték el a gyereket?

Ami viszont sokkal érthetetlenebb számomra, hogy miért is Vader a nagy példaképe? Értem, hogy a nagyapja, de Vader úgy van beállítva ebben a filmben, mintha ő vmi ultimate főgonosz lett volna, aki megingathatatlan volt a sötét oldalon és a sithek legnagyobbika lett volna. Noha tudjuk, hogy az Ep.6 végén megtért, megölte Sidious-t és kiirtotta a Sith Rendet. Ez kb. olyan, mintha valaki igazán hithű jedi szeretne lenni, miközben Dooku vagy Anakin lenne a példaképe... Mindezt úgy, hogy Kylo szülei azért tudtak ezt-azt Vader-ről, ráadásul Luke meg a mestere is volt. El nem tudom képzelni, hogy ne lett volna tisztában azzal, hogy Vader valójában messze nem volt stabilan gonosz és kiirtotta a sitheket. Ezek után kicsit vicces, hogy amikor meginog a sötétségben, akkor pont Vader-hez fohászkodik. Előkerülhetne Anakin szelleme, hogy felvilágosítsa a srácot mennyire homályban van. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Ben név szerintem se szerencsés választás. Itt az egykori EU konzekvensebb volt (ott ugye Luke fiát hívták így). Vader mint nagy pédakép szerepében pedig a családi kötelék lehet erős, mégiscsak a nagyapjáról van szó. "Befejezem amit elkezdtél"... úgy tűnik, mint ha Kylo nem venne tudomást arról, hogy Vader a végén mégiscsak a Világos Oldalt választotta, kialakított magában egy saját Vader-képet és az ő örökösének tartja magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Ben Kenobi nincs Leia és Solo sose ismerik meg egymást. Ám hiába köszönhetnek neki sokat Solo mindig elég szemét volt vele, ami miatt minden oka megvan hogy lelkiismeretfordulása legyen, különösen hogy egy háborús hősről van szó (Leia pont emiatt fordult hozzá segítségért). Szerintem szép gesztus hogy róla nevezték el. Ennél sokkal kevesebbért is átszokták venni az emberek mások keresztneveit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader megmenti Luke-ot és megtér, Kylo viszont megöli Han-t és ezzel végleg elkötelezi magát.

 

Végül is ugyanaz mindkettő (még a kataklizma is hasonló), csak az egyik a másik reciproka. Vader a sötét oldalról tér át végleg a világos oldalra, amihez egy gyilkosság kell (Sidius), Kylo a világos oldalról tér át végleg a sötétre, amihez egy gyilkosság kell (Han)...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Ben név szerintem se szerencsés választás. Itt az egykori EU konzekvensebb volt (ott ugye Luke fiát hívták így). Vader mint nagy pédakép szerepében pedig a családi kötelék lehet erős, mégiscsak a nagyapjáról van szó. "Befejezem amit elkezdtél"... úgy tűnik, mint ha Kylo nem venne tudomást arról, hogy Vader a végén mégiscsak a Világos Oldalt választotta, kialakított magában egy saját Vader-képet és az ő örökösének tartja magát.

IGN-en van egy interjú Abrams-el, amiben beszél erről: az mondta Kylo nem úgy fogja fel, hogy Vader megtért a Sötét Oldalról, hanem hogy elcsábította őt a Világos.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes lehet Ren felfogása Vaderrel kapcsolatban. Biztos tudja, hogy jedi volt. Nagyon kíváncsi lennék Snoke mivel etette meg.

A szélsőséges nézeteket vallóknak gyakran mit sem számít a valóság, vagy a tények. A való életben nagyon sok ilyen emberrel találkoztam már, köztük volt jó pár, akik meglehetősen intelligensek voltak, de a szélsőséges nézeteikhez tartozó eseményekkel vagy személyekkel kapcsolatban bizonyos tényeket vagy teljesen ignoráltak, vagy megpróbálták kimagyarázni őket valami sületlenséggel. Gondolom Kylo egyszerűen meg van győződve róla, hogy amikor a csacsi öreg nagyapót eltorzította a világos oldal, akkor megszűnt Darth Vader lenni, és Anakin Skywalker lett. És nyilvánvalóan ő a kettő közül Vadert tartja követendő példának, talán gyűlöli is Luke-ot, amiért végül sikerült "átmosni Vader agyát a világos oldal baromságaival". :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges, hogy így van. :) Mindenesetre az tetszik benne, hogy tudatosan küzd a fény ellen. Vader próbálta tagadni, tudomást sem venni róla. Kylo tudja, hogy meg van benne és tudatosan küzd ellene. Az apja megölése hatalmas próba volt számára. Egyébként érdekes, hogy eddig SW -ben ilyen fajsúlyú jelenetek max. az utolsó részekben voltak, a csúcsponton. Most meg már a trilógia nyitóepizódjában ilyet kapunk az arcunkba. Mi lesz később? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges, hogy így van. :) Mindenesetre az tetszik benne, hogy tudatosan küzd a fény ellen. Vader próbálta tagadni, tudomást sem venni róla. Kylo tudja, hogy meg van benne és tudatosan küzd ellene. Az apja megölése hatalmas próba volt számára. Egyébként érdekes, hogy eddig SW -ben ilyen fajsúlyú jelenetek max. az utolsó részekben voltak, a csúcsponton. Most meg már a trilógia nyitóepizódjában ilyet kapunk az arcunkba. Mi lesz később? :)

Lehetségesnek tartom, hogy a következő két epizódra is tartogatnak még legalább egy-egy ilyet :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is ugyanaz mindkettő (még a kataklizma is hasonló), csak az egyik a másik reciproka. Vader a sötét oldalról tér át végleg a világos oldalra, amihez egy gyilkosság kell (Sidius), Kylo a világos oldalról tér át végleg a sötétre, amihez egy gyilkosság kell (Han)...

Igen, de ez nekem tetszetős. Nyilván nincs annyi lehetőség, hiszen ha valaki a sötét oldalt szolgálja, akkor vagy stabilan ott áll (lásd Sidious vagy Maul), vagy a világosságból tért át (pl. Dooku, Vader), vagy pedig hezitál és bizonytalan. Ezek persze átfedhetik egymást. Mivel mindre volt már példa, így itt annyira újat mutatni nem lehet, Kylo mégis elég egyedi.

Ő is a világos oldalról tért át (mondjuk nem tudjuk pontosan miért és hogyan) és vívódik, de végül a sötét oldal mellett kötelezi el magát. Mondjuk anno Vader is így tett, nála is játszott, hogy Padmé és Obi ellen fordult, noha konkrétan egyiket se ölte ott meg, de ezek mellett sok más egyéb tette utalt arra, hogy végleg átállt. Aztán később mégis beindult a megingása és megtért, Sidious megölésével pedig befejezte a kört.

Kylo-nál akkor lesz igazán újszerű az útja, ha nem játsszák el vele is a visszatérést, hanem Han megölése után már tényleg marad a gonoszság elkötelezettje. Erre meg is van az alapok, hisz az apagyilkosság nagy lépés, de jöttek csúnya pofonok és kudarcok, Snoke be akarja fejezni a képzését, szóval a Han megöléséből szerzett önbizalmát vegyítheti a különböző kudarcaiból és sérüléséből származó bosszúvággyal és csalódottsággal, minderre Snoke építhet és a 8-ra már egy sokkal karakteresebb és elkötelezett gonosz képében mutatkozhat.

 

IGN-en van egy interjú Abrams-el, amiben beszél erről: az mondta Kylo nem úgy fogja fel, hogy Vader megtért a Sötét Oldalról, hanem hogy elcsábította őt a Világos.

Jó, csak miért pont egy olyantól várja a megváltást és tekinti példaképnek, aki végül nem bírt ellenállni a világos oldalnak és visszatért oda. Szóval Kylo is érzi, hogy szólítja a világosság, erre fohászkodik Vader-hez, aki szerinte hasonló helyzetben volt és el is bukott.

 

A szélsőséges nézeteket vallóknak gyakran mit sem számít a valóság, vagy a tények. A való életben nagyon sok ilyen emberrel találkoztam már, köztük volt jó pár, akik meglehetősen intelligensek voltak, de a szélsőséges nézeteikhez tartozó eseményekkel vagy személyekkel kapcsolatban bizonyos tényeket vagy teljesen ignoráltak, vagy megpróbálták kimagyarázni őket valami sületlenséggel. Gondolom Kylo egyszerűen meg van győződve róla, hogy amikor a csacsi öreg nagyapót eltorzította a világos oldal, akkor megszűnt Darth Vader lenni, és Anakin Skywalker lett. És nyilvánvalóan ő a kettő közül Vadert tartja követendő példának, talán gyűlöli is Luke-ot, amiért végül sikerült "átmosni Vader agyát a világos oldal baromságaival". :)

Ez lehet reális magyarázat a dologra, de ez azért elég rútul fest Kylo szempontjából. Szóval nagyon vakvágányon van és most már jó lenne végre egy olyan tanítványt látni a sötét oldalon, akit nem csak kihasznál és hülyének néz a mester, hanem önállóan is van egy kis esze. Pl. nagyot ütne és eddig még nem látott fordulat lenne, ha végül Kylo elárulná Snoke-ot és átvenné a helyét, ezzel előlépve igazi főgonosszá. Ilyet eddig még nem láttunk, csak hallottuk Plagueis-Sidious esetében, ill. Vader próbálta eljátszani Luke-kal, de sikertelenül.

 

Én még azt tudom elképzelni, hogy Luke és Leia valamiért (pl. mert necces lett volna elmagyarázni, hogy a Birodalom 2. embere, aki annyi éven át sanyargatta a népet és maga volt az elnyomás egyik legfőbb jelképe, sunyiban megtért és ő ölte meg Sidious-t, ezért tiszteljék és fogadják el, hogy amúgy ő az apjuk) titokban akarták tartani az igazságot Vader-ről. Még a saját fiuknak se mondták el az igazságot, aki viszont érdeklődni kezdett. Azt megtudhatta (akár a szüleitől, akár Luke-tól, akárki mástól), hogy Vader a nagyapja, de azt már nem, hogy mi történt a trónteremben. Vagy ha mondták is neki, ezt már nem hitte el. Akár ez a Vader-mizéria lehetett az egyik legfőbb oka Kylo átállásának, mert titkolták volna előle a dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, csak miért pont egy olyantól várja a megváltást és tekinti példaképnek, aki végül nem bírt ellenállni a világos oldalnak és visszatért oda. Szóval Kylo is érzi, hogy szólítja a világosság, erre fohászkodik Vader-hez, aki szerinte hasonló helyzetben volt és el is bukott.

 

Azért Vader -nek volt híre, tudvalévő az ereje is. Talán Kylo azt gondolhatta, hogy pillanatnyi gyengeség okozta a vesztét. Ezt akarja kiküszöbölni. Durva lenne ha minden családtagját ki akarná nyírni, hogy még esély se legyen rá, hogy visszatérítsék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.