Ugrás a kommentre

Kylo Ren


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Nekem is úgy tűnt utána az arckifejezése. Szinte várta a végleges változást ami el is érkezhetett benne. Neki az olyan lehetett mint Vader -nek megölni az Uralkodót, csak más előjellel.

Nem tudom, mennyire mérvadó a könyv ilyen szempontból, de már Bomarr- ha jól emlékszem, ő volt az - is beírta, hogy a könyv szerint Kylo az apja megölése után erő helyett gyengeséget érzett. Ez pedig nem azt mutatja, hogy maradéktalanul sikerült elérni a célját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, mennyire mérvadó a könyv ilyen szempontból, de már Bomarr- ha jól emlékszem, ő volt az - is beírta, hogy a könyv szerint Kylo az apja megölése után erő helyett gyengeséget érzett. Ez pedig nem azt mutatja, hogy maradéktalanul sikerült elérni a célját.

Érdekes, mert a jelenet alapján én is azt mondtam volna, hogy Kylo elmerül a sötétségben ekkor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se hinném, hogy ezek a "fagyasztások" (Rey-t is érdekesen bénította meg) akkora trükkök lennének, hogy átértékelnék Yoda vagy Vader tetteit. Ugyanakkor nekem se különösebben tetszett. Illetve látványos meg badass volt, de furcsának találtam. Legfőképp azért, mert nagyon újszerű. Persze ez nem feltétlenül baj, meg kell szokni az ilyeneket is.

Nem is önmagában az, ahogy megállítja a sugarat vagy blokkolja Rey-t, hanem hogy utána lazán tesz-vesz, mintha semmilyen erőfeszítésbe nem is tellene már a mutatvány. Szóval mintha nemcsak tartaná az Erővel a dolgokat (mint mondjuk a különféle telekinetikus Erőhasználatnál, pl. a fojtásnál is), hanem ténylegesen megállítaná őket örökre. Ennek mégis látszólag ellentmond, amikor "elengedi" a sugarat és az becsapódik pár méterrel odébb. Mert nem úgy tűnik, hogy új lendületet adna neki, inkább csak mintha már nem tartaná tovább. Rey-jel is hasonló a helyzet.

Az viszont már tényleg elég bitang lenne, ha mindenféle koncentráció nélkül ilyen lazán "sztázisban" tudna tartani bármit, akár egy élőlényt is (pláne, hogy Rey is Erőérzékeny). Azért eddig elég ritkaság számba ment, hogy valaki totálisan mással foglalkozva is így fókuszálni tudja az erejét tök más dologra. Talán Vader volt ehhez legközelebb, amikor párbaj közben hajigálta a dobozokat Luke-hoz.

Az a baj, hogy sith -ez vagy Jedi -hez hasonlítjuk őt. Kylo egyik sem. Ő Ren lovag. Ki tudja mire képesek ezek? Vagyis láttuk. Lehet, hogy többre mint a régiek. Mindezzel együtt én továbbra se hiszem, hogy Kylo erősebb lenne Vadernél.

 

Egyébként csak megjegyzem, hogy pl. Talzin is tudott olyanokat amiket a sith/jedi kombótól sose láttunk korábban. Mégse volt erősebb náluk. Tipikusan nagyobb volt a füstje mint a lángja. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy sith -ez vagy Jedi -hez hasonlítjuk őt. Kylo egyik sem. Ő Ren lovag. Ki tudja mire képesek ezek? Vagyis láttuk. Lehet, hogy többre mint a régiek.

A gnd az, hogy tényleg fogalmam sincs kik ezek. Lehet, hogy csak egy Snoke-ot követő szekta, akik közül egyedül Kylo Erőérzékeny, a többi csak bottal (vagy fénykarddal) csalapáló katona. Persze az is lehet, hogy valami Sith Rendhez hasonló ősi sötét Erőhasználó formáció, akiknek Snoke az élükre állt vagy eleve ő vezette őket, csak eddig nem tűntek fel. Mondjuk ez annyiból nem tetszene, hogy akkor a sith-ek aligha hagyták volna őket létezni. Pláne ha tényleg annyira erősek lennének.

 

Egyébként csak megjegyzem, hogy pl. Talzin is tudott olyanokat amiket a sith/jedi kombótól sose láttunk korábban. Mégse volt erősebb náluk. Tipikusan nagyobb volt a füstje mint a lángja. :)

Ezt inkább ne hozzuk szóba, mert Talzin-nak csak a puszta hallatán viszketni kezd a tenyerem. :D Persze amúgy igazad van, de azt én egy elég durva és SW-idegen túlkapásnak tartom, amire nagyon nem szeretném, ha a filmekben is alapoznának. A TCW is kánon és nagyon szeretem is, de ott még csak-csak lenyelem valahogy. Az meg aztán pláne betenné a kaput, ha a PT érából pont az ilyen motívumokból merítenének, mint a holtak visszahozatala (lásd Plagueis-féle találgatásaink) vagy az ilyen éjnővérekhez hasonló rejtett Erőhasználó szervezetek semmiből való előhúzása. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ismeretlen régióból simán előkerülhetett egy újfajta Erőhasználó banda. :)

Ez az Ismeretlen Régió az a bizonyos kalap, amiből előkerülhetnek a friss nyulak. :D Amúgy már a Birodalom elkezdett errefelé ficánkolni, vagy ez már az Első Rend "találmánya"?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Snoke-ot meg egy Ren Lovagrendet mindenképp. :D Amúgy én azért nem gondolnám, hogy a Ren egy ősi Erőhasználó szekta lenne (akár eleve Snoke vezetésével, akár nem), mert Kylo tűnik a központi figurájuknak. Márpedig nem tűnik annyira brutálisan képzettnek vagy talpraesettnek, hogy viszonylag rövid idő alatt (ami arra volt elég, hogy eddig jusson képzettségben) egy ilyen szervezet majdhogynem élén legyen.

Nemcsak a 7 eseményei és főhősei kapcsán tűnt központi figurának, de Hux mellett egyértelműen vele kommunikált Snoke a legfontosabb eseményekről, sőt Hux-nál fontosabbnak tűnt számára. Egy komolyabb régi szervezet nem tűrné el, hogy egy ilyen "tacskó" rögtön a fejükre üljön, valószínűleg még ha Snoke akarja, akkor se igazán. Maul-nak is meg kellett küzdenie Vizsla-val a Halálőrség irányításáért, de ők nem voltak Erőhasználók, Kylo meg nem hinném, hogy megüti Maul szintjét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Irónikusnak tűnhet, hogy az apja meggyilkolása után ezt írom, de úgy érzem, Kylo Ren az áldozat szerepét fogja betölteni ebben a trilógiában. Egy Snoke által megvezetett és kihasznált személy, aki nem találja a helyét az univerzumban. Hogy célját elérje (ami tippem szerint az utolsó Jedi megölése, majd a Galaxis feletti teljes uralom megszerzése), Snoke a hatalom ígéretével állította maga mellé a Skywalker vérből sarjadó Bent, akinek Ereje segíthet céljai megvalósításában. Leginkább az tetszik Kylo karakterében (ami sokaknál pont fordítva van), hogy nem akartak egy ízíg-vérig cool, velejéig gonosz (és sablonos) figurát alkotni, akinek minden pillanata badass. Helyette kaptunk egy önbizalom hiányos, labilis embert, akinek bizonyos momentumai már-már empatikus figuraként, míg mások kiszámíthatatlan pszichopataként ábrázolják. Nekem tetszik ez a kettősség. Kylo emberi érzésekkel vívódva próbál kitörni a gyengék soraiból. Senki nem szeret gyenge lenni. A természet törvénye is azt diktálja, hogy az erősebb marad életben. Persze, nézőpont kérdése, hogy mi számít valójában erősnek. De érthető Kylo azon motivációja, hogy a hatalmas, hírhedt Darth Vader unokájaként, és a legendás Jedi-mester, Luke Skywalker unokaöccseként úgy érzi, többre hivatott a középszerűségnél, és nem akar a feledés homályába veszni. Mivel azonban a Világos Oldal nem képes neki megadni azt a hatalmat, ami az általa áhított felemelkedéshez és erősséghez kell, a Sötét Oldal ösvényén látta a megoldást. Úgy véli, ha nagyapja nyomdokaiba lép, akkor erős lesz, nyomot hagy a Galaxisban, és végre megtalálja a helyét. A műszerfalat kaszaboló jelenete is annyira emberi. Nem meglepő, ha az események kedvezőtlen alakulása felhúzza egy bizonytalan, lelkileg gyenge, ráadásul a Sötét Oldalon álló ember agyát. A tombolása azt a tehetetlen és elfojtott gyűlöletet is kifejezi, ami Kylóban összpontosul. Hasonló szituációkban Vader ridegen, "elegánsan" vezette le haragját, de eltérő lelki állapotukból adódóan nem érdemes összehasonlítani a Sith Nagyurat és a Ren Lovagját. Han Solo megölésével biztos, hogy megváltozott valami Kylóban. Nyilván azzal a szándékkal szúrta le apját, hogy ezzel fejezze ki elhivatottságát a Sötét Oldal által kínált hatalom iránt, és bebizonyítsa, hogy egykori szerettei immár semmit nem jelentenek neki. Az, hogy a könnyeivel küszködve volt képes megtenni megint csak a lelki vívódásra utal, biztos jeleként annak, hogy Kylo nem egy velejéig gonosz, hataloméhes figura, aki a hatalomért bárkin és bármin átgázol mindenféle érzelem nélkül (lásd: Palpatine). Szimbolikus lehet, hogy miután Kylo végzett Hannal, a férfiból pedig elszállt az élet, azzal párhuzamosan tűnt el az égboltról is a töltődő fegyver fénye. Egyúttal arra is utalhattak, hogy Kylóból kihunyt a világosság, lelke átadta helyét a sötétségnek. Bár nem hiszem, hogy ez ennyire egyszerű volna, hiszen az előzetes infók szerint, Kylo ennél komplexebb karakter lesz. Ám ha arra megy ki a játék, hogy egy Sötét Oldalra tért Skywalker végül visszatér a Világos Oldalra, elpusztítva a Sötét Oldal képviselőjét, azzal ismét Anakin/Vader történetét mesélnék el, más perspektívából. Összességében, fogalmam sincs, mi a tervük Kylóval: marad a Sötét Oldalon, vagy visszacsábítja a fény? Mindkét megoldás gyanúsan egyszerű, ennél fogva, egy harmadik opcióra látok esélyt, de hogy mi lesz az, az a jövő zenéje. :kylo::saber_kylo:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, mert a jelenet alapján én is azt mondtam volna, hogy Kylo elmerül a sötétségben ekkor.

A jelenet teljesen olyan, a környezet nagyon alátámasztja ezt. Csak Kylon nem látni olyan változást, ami arra utalna, hogy most aztán végleg övé a világ, ha fogalmazhatok így :)

És szerintem nem ő az a tanítvány, aki elárulta Luke-ot. Hanon, bármikor látja őt vagy szóba kerül, mindig erős érzelmek látszanak, de amikor arról beszél a Falconon Reynek és Finn-nek, hogy egy tanítvány elárulta (bocs, nem emlékszem a pontos szóhasználatra :oops: ), a szeme sem rebben. Szerintem az írók direkt rájátszottak a sejtetésekre, hogy minél több infóról ne kerüljön ki az igazság a következő film kijövetele előtt :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo valóban egy elég emberi figura, minden gonoszságával együttvéve is. Bizonytalan, vívódik, próbál kitörni és bizonyítani, sokszor elönti a düh, keserűség és csalódottság. Sok szempontból hasonlít a fiatalabb Anakin-ra. Hatalmas akar lenni, ő is letér az útról, de sokkal kevesebb kötöttséggel, mint anno a nagyapja. További párhuzam a tombolásai mellett a sírása és az, hogy a végén egy papíron gyengébb ellenfél csúnyán lenyomja és megsebesíti.

Mindezek ellenére nem érzem rajta, hogy annyira Anakin másolata lenne, megvan benne az eredetiség és ez jó. Na meg azért ne feledjük, hogy a Sith Rendnek is megvoltak a maga kötöttségei, nem volt az annyival szabadabb út a jedikénél, mint amennyire annak tűnhetett. Ehhez képest a Ren más lehet, Kylo többször is szabadon csapkodhatott és hisztizhetett, a maszkját is simán levette, Snoke se foglalkozott a Rey kihallgatása körüli kudarcaival. A sithek anno figyeltek a méltóságukra és hogy stabil sötétséget sugározzanak, Kylo-nál ilyesfajta kényszernek vagy elvárásnak nyomát se láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem biztos Kylo -ról beszél. Kiről másról?

Snoke? Én is hajlok arra, hogy nem Kylo volt (az első) áruló, aki aztán elpusztította Luke Jedi Rendjét. Szerintem már korábban is írtam azt az elméletemet, hogy Snoke talán az első tanítványok egyike volt, ha nem az első, de elárulta Luke-ot, majd átállított több korábbi tanítványt is (ezekből lettek a Ren Lovagjai), és így pusztította el a Jedik új generációját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo valóban egy elég emberi figura, minden gonoszságával együttvéve is. Bizonytalan, vívódik, próbál kitörni és bizonyítani, sokszor elönti a düh, keserűség és csalódottság. Sok szempontból hasonlít a fiatalabb Anakin-ra. Hatalmas akar lenni, ő is letér az útról, de sokkal kevesebb kötöttséggel, mint anno a nagyapja. További párhuzam a tombolásai mellett a sírása és az, hogy a végén egy papíron gyengébb ellenfél csúnyán lenyomja és megsebesíti.

Leginkább az különbözteti meg Anakintól, hogy amíg ő az utolsó szalmaszálba is belekapaszkodott, hogy megmentse szeretteit (ami aztán a Sötét Oldalra sodorta), addig Kylo minden érzelmi kapcsolatát igyekszik elvágni szeretteitől, hogy a Sötét Oldalra kerülhessen. Két ellenkező irányból tartanak ugyanoda.

 

Szerintem Kylo nem feltétlen erősebb "papíron" sem Rey-nél. Kylo az Erőben képzetlen (és ki tudja milyen szinten álló) Leia és a korábban teljesen szkeptikus, "mezei" Han Solo fia. Képzése nem teljes (erre Snoke is utalt), az Erőhöz fűződő kapcsolata a jelek szerint nem olyan erős, mint szeretné. Elméletileg ezért is indult a Sötét Oldal felé. Azt egyelőre nem tudom hova tenni, hogy egyszer visszatart egy sugárnyalábot, majd Rey-t, gondolatokat olvas, jól használja a telekinézist (ezek arra utalnak, hogy nem gyenge az Erőben), ugyanakkor a párbajban gondot okoz neki kihúzni a hóból a fénykardot, majd Rey is ellenáll a gondolatolvasásnak. Az egyértelműnek tűnik, hogy Rey-ben nagyobb a nyers Erő (amit autodidakta módon el is kezd használni a filmben), harci képességeinek pedig megvannak a jakkui gyökerei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a hologram nem valós kinézetet takar, akkor Snoke akárki lehet, simán lehetett Luke egy tanítványa is. Mondjuk nekem egy idősebb és hatalmasabb fazonnak tűnik annál, mintsem hogy csak Luke egyik tanítványából nője ki magát. Bár az is lehet, hogy Luke nem csak gyerekeket vagy fiatalokat tanított és Snoke már idősebb korában beépült, akár már eleve tudatosan, előkészítve az árulást.

 

Mondjuk az kicsit árulkodó, hogy Snoke a Ren lovagok mesterének nevezi Kylo-t, mintha a fiú dominálná a rendet. Szóval nem is csak úgy, mint ahogy a jediknél is több mester volt, vagy a sith-eknél több nagyúr, hanem mintha Kylo egyedül lenne a Ren-ek feje. Ennek kapcsán pedig az is furcsa lenne, ha Snoke árulta volna el Luke-ot a Ren-ekkel, aztán valahogy a vezetői pozíciót inkább Kylo-ra hagyta. Persze nem kizárható. Kevés az infó.

 

@Sky:

Igaz, Anakin-nal szemben Kylo-nál valóban ellentétes a sötét oldalhoz vezető út eleje és közepe. Inkább a vége egyezik, amikor már Vader-nek is mindennél fontosabbá vált a hatalom és a saját hiúsága.

 

Kylo jártassága az Erőben valóban felvet kérdéseket, mert elég ellentmondásosnak tűnik. Volt is már erről szó, hol badass-nek, hol harmatosnak tűnik. Viszont érdekes, hogy a személyisége is pont ilyen hullámzó. Hol magabiztos és karizmatikus, hol pedig bizonytalan és hisztis. Nem kizárt, hogy ez a lelki és mentális ingadozás befolyásolja az Erővel való kapcsolatát is, sokkal jobban, mint korábban másoknál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ugyanakkor a párbajban gondot okoz neki kihúzni a hóból a fénykardot,

Szerintem egyáltalán nem arról van szó, hogy gond jelentett kihúzni a kardot. Mindketten nyúltak a fénykard után, szóval a kardra kettős "erő" hatott, végül a lányé volt az erősebb.

 

Snoke egy roncs. Ne legyen már Luke tanítványa az olyan snassz. :)

Jaj már, azért mert snassznak tűnik, nem jelent semmi konkrétumot :P A filmből nem derül ki egyik sem, szóval még bármi lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Azért ne bonyolítsuk túl. :) Miért ne takarna valós kinézetet? Épp erről volt szó a film előtt, hogy Snoke -nak nagyon nehéz egyáltalán egyben tartani is magát. Még az is lehet, hogy nem Ren lovag, és ezért mondja ezt Kylo -nak :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke nagyon öreg, sok mindenen ment keresztül, átélte a Birodalom felemelkedését és bukását... Szerintem egyértelmű hogy nem volt Luke tanítványa, biztosan nem tanított egy ilyen vénséget

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyáltalán nem arról van szó, hogy gond jelentett kihúzni a kardot. Mindketten nyúltak a fénykard után, szóval a kardra kettős "erő" hatott, végül a lányé volt az erősebb.

Nekem úgy tűnt, hogy ugyanabba az irányba húzták a kardot. Mielőtt Rey-hez ér, el is repül Kylo mellett. :)

 

Kylo jártassága az Erőben valóban felvet kérdéseket, mert elég ellentmondásosnak tűnik. Volt is már erről szó, hol badass-nek, hol harmatosnak tűnik. Viszont érdekes, hogy a személyisége is pont ilyen hullámzó. Hol magabiztos és karizmatikus, hol pedig bizonytalan és hisztis. Nem kizárt, hogy ez a lelki és mentális ingadozás befolyásolja az Erővel való kapcsolatát is, sokkal jobban, mint korábban másoknál.

Ez jó magyarázat. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy tűnt, hogy ugyanabba az irányba húzták a kardot. Mielőtt Rey-hez ér, el is repül Kylo mellett. :)

Így van, az irány hasonló volt, nem is írtam ennek az ellenkezőjét (kettőst írtam, nem ellentétest), de azért mégsem ugyanaz. Kylo pl. útban volt annak, amerre végül a kard repült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyáltalán nem arról van szó, hogy gond jelentett kihúzni a kardot. Mindketten nyúltak a fénykard után, szóval a kardra kettős "erő" hatott, végül a lányé volt az erősebb.

Igen, de azért érdekes a dolog, mert mintha egy irányba húzták volna a kardot. Kylo-t majdnem meg is csapja a kard, ahogy annak útjában áll, amikor az Rey kezébe száguld. :) Persze nem tudom hogyan működik az Erő telekinézise, lehet akkor is ilyen "patthelyzet" alakul ki, ha nagyjából azonos a célirány, de több erő hat a tárgyra.

 

OFF

Azért ne bonyolítsuk túl. :) Miért ne takarna valós kinézetet? Épp erről volt szó a film előtt, hogy Snoke -nak nagyon nehéz egyáltalán egyben tartani is magát. Még az is lehet, hogy nem Ren lovag, és ezért mondja ezt Kylo -nak :)

Snoke nagyon öreg, sok mindenen ment keresztül, átélte a Birodalom felemelkedését és bukását... Szerintem egyértelmű hogy nem volt Luke tanítványa, biztosan nem tanított egy ilyen vénséget

Persze, alapesetben én is azt mondom, hogy Snoke nem volt Luke tanítványa. Ahogyan Plagueis se, Rey anyja se stb.. Csak ettől még nem zárnám ki teljesen, ennél vadabb felvetések is voltak már. :)

Igen, erre adódhat pár utalás. Az is elképzelhető, hogy Snoke-nak még a Ren lovagok is csak bábuk a játszmájában és idővel őket is beáldozná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke egy roncs. Ne legyen már Luke tanítványa az olyan snassz. :)

Lehetett ő jó passzban azelőtt. Nem rincs-roncsként látta meg a napvilágot szerintem. Sőt, lerongyolódása akár Luke-nak is köszönhető lehet. Addig akár szép szál legény is lehetett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...egy kis Kylo Ren-hiszti...

...Nem oly méltóságteljes mint Vader, leginkább hisztis tinire emlékeztet...

...Leveszi a sisakják, funkció nélkül.

 

Kylo a legjobb ami a SW7-tel történhetett.

 

Lehet, hogy én már túl öreg vagyok ehhez, de nekem 40 felett már a könyökömön jönnek ki ezek az agyoncsépelt, sztereotip filmbeli gonoszok amiket ti hitelesnek tartotok. A világ legfélelmetesebb gonoszai baromira nem voltak méltóságteljesek. Se Sztálin, se Hitler, se Néró, sem a modern kor diktárorai. Mind idegbeteg, megalomán, könyörtelen és paranoiás emberek, akik dokumentáltan tomboltak dühükben ha valami nem úgy jött össze ahogy akarták. Nem kizárólagos tini attitűd ez, sőt szerintem fogalomzavarban vagytok, mikor Kylo-t hisztisnek nevezitek. A hisztis emberek a műsorukkal a környezetüktől próbálják kikényszeríteni azt az empátiát és odafigyelést, amire vágynak, sokszor jelentéktelen dolgok felnagyításával, illetve a hibáikat mások előtt ezzel próbálják leplezni. Kylo magasról szarik másokra (empátia kuncsorgása helyett inkább lenézi őket). Ez az ember csak szeretne gonosz lenni, mert ettől reméli az erőt amivel túlléphet a saját kisszerűségén, azt hiszi hogy a harag, gyűlölet és társai is közelebb viszik a hőn áhitott sötét oldalhoz. Vader q****ra nem volt feleannyira sem gátlástalan / kétségbeesett mint ez a személyiségzavaros gyerek, Anakin / Vader imádta az anyját, imádta a szerelmét és mint kiderült a fiát is. Kylonak semmi sem szent, mindenkit gyűlöl, legfőképpen saját magát.

 

Ennél jobb karaktert álmodni sem lehetne egy új SW trilógiába.

 

Ezerszer több potenciál van benne mint az eddigi 6 rész összes karakterében együtt. A sisakja baromira nem funkció nélküli. Ez adja neki az erőt a folyamatos vívódás leküzdésére, a gyengeségének az álcája. A sisak lényege az hogy Kylo nem annak akar látszani mint ami. És még csak nem is másoknak akarja a sisakos Kylo-t mutatni, hanem saját magának. Amikor ledobja Han előtt pont ez kell hozzá, hogy átlépjen végre a másik oldalra.

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jut eszembe, hogy Kylo-t többször is Ren-nek szólítják a filmben. Ez engem arra enged következtetni, hogy a Ren-ek rendjének nemcsak ő a mestere, de kifejezetten róla nevezték el és csak akkor jött létre, amikor ő átállt. Hiszen ha a Ren csak azt jelezné, hogy valaki a rendjük tagja (tehát nem kifejezetten Kylo-hoz kötődne), akkor nem így szólítanák, hiszen több is lenne belőlük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt, lehetséges, hiszen a rend neve Ren Lovagjai. Ebbe az is belefér, hogy Kylo Ren lovagjai.

Másrészt, Ben is Darth-nak szólította az ep4-ben Vadert, pedig a Darth azt jelzi, hogy Sith Nagyúr.

Harmadik opció, hogy sokaknak gőze sincs, mit takar a Ren név.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo a legjobb ami a SW7-tel történhetett.

 

Lehet, hogy én már túl öreg vagyok ehhez, de nekem 40 felett már a könyökömön jönnek ki ezek az agyoncsépelt, sztereotip filmbeli gonoszok amiket ti hitelesnek tartotok. A világ legfélelmetesebb gonoszai baromira nem voltak méltóságteljesek. Se Sztálin, se Hitler, se Néró, sem a modern kor diktárorai. Mind idegbeteg, megalomán, könyörtelen és paranoiás emberek, akik dokumentáltan tomboltak dühükben ha valami nem úgy jött össze ahogy akarták. Nem kizárólagos tini attitűd ez, sőt szerintem fogalomzavarban vagytok, mikor Kylo-t hisztisnek nevezitek. A hisztis emberek a műsorukkal a környezetüktől próbálják kikényszeríteni azt az empátiát és odafigyelést, amire vágynak, sokszor jelentéktelen dolgok felnagyításával, illetve a hibáikat mások előtt ezzel próbálják leplezni. Kylo magasról szarik másokra (empátia kuncsorgása helyett inkább lenézi őket). Ez az ember csak szeretne gonosz lenni, mert ettől reméli az erőt amivel túlléphet a saját kisszerűségén, azt hiszi hogy a harag, gyűlölet és társai is közelebb viszik a hőn áhitott sötét oldalhoz. Vader q****ra nem volt feleannyira sem gátlástalan / kétségbeesett mint ez a személyiségzavaros gyerek, Anakin / Vader imádta az anyját, imádta a szerelmét és mint kiderült a fiát is. Kylonak semmi sem szent, mindenkit gyűlöl, legfőképpen saját magát.

 

Ennél jobb karaktert álmodni sem lehetne egy új SW trilógiába.

 

Ezerszer több potenciál van benne mint az eddigi 6 rész összes karakterében együtt. A sisakja baromira nem funkció nélküli. Ez adja neki az erőt a folyamatos vívódás leküzdésére, a gyengeségének az álcája. A sisak lényege az hogy Kylo nem annak akar látszani mint ami. És még csak nem is másoknak akarja a sisakos Kylo-t mutatni, hanem saját magának. Amikor ledobja Han előtt pont ez kell hozzá, hogy átlépjen végre a másik oldalra.

 

Ez egy fantasztikus megközelítés! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.