Ugrás a kommentre

Kylo Ren


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Egyébként ha már itt tartunk, vajon Kylo miért tartja magát gyengének? Valami oka csak volt, hogy ez az érzés kialakult benne :hmm:

Szerintem részben azért, mert érzi, hogy szólítja a fény, és tudja, hogy amíg így van, sosem lesz olyan erős, mint Darth Vader. A benne pislákoló világosság útját állja a sötétség teljes kiteljesedésének.

 

Az is érdekes, hogy a maszkhoz beszélve arra kéri Vadert, hogy mutassa meg ismét a Sötét Oldal hatalmát. Ezek szerint a Sith egyszer már kapcsolatba lépett Kylóval? Vagy a maszk belőle is hasonló érzéseket váltott ki, mint Rey-ből a fénykard megérintése? :hmm:

 

Ez egy fantasztikus megközelítés! :clap:

+1 :kylo:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo a legjobb ami a SW7-tel történhetett.

 

Ennél jobb karaktert álmodni sem lehetne egy új SW trilógiába.

 

Ezerszer több potenciál van benne mint az eddigi 6 rész összes karakterében együtt. A sisakja baromira nem funkció nélküli. Ez adja neki az erőt a folyamatos vívódás leküzdésére, a gyengeségének az álcája. A sisak lényege az hogy Kylo nem annak akar látszani mint ami. És még csak nem is másoknak akarja a sisakos Kylo-t mutatni, hanem saját magának. Amikor ledobja Han előtt pont ez kell hozzá, hogy átlépjen végre a másik oldalra.

Nagyon tetszik ez a megközelítés!

 

A sisaklevétel és maga a sisak is szimbolikus tartalommal bír, ebben én is biztos voltam, de eddig nem jutottam el a gondolatmenetben. Számomra egy kérdés maradt: vajon Rey előtt miért veszi le a maszkot? Ez nekem azt sugallja, hogy valamilyen formában közel érzi magához a lányt, aki előtt nem kell álarcot mutatnia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra egy kérdés maradt: vajon Rey előtt miért veszi le a maszkot? Ez nekem azt sugallja, hogy valamilyen formában közel érzi magához a lányt, aki előtt nem kell álarcot mutatnia.

Éreztem némi vibrációt Kylo és Rey közt. Lehet, hogy ez csak az Erőérzékenysége miatt van, amit Snoke és Kylo is érzett. De az is lehet, hogy ennél valamivel több van a dologban. Eleve sokkal személyesebb a hangvétele az egész vallatásnak, mint ahogy másokkal beszélt Ren. A végső párbaj előtt is mondja, hogy csak ők maradtak, mintha kettejüknek jelentősebb dolga lenne egymással.

Poe-t elfogták, alaposan megkínozták, majd Kylo bement és kiszedte, ami kellett neki. Rey elájult és Kylo maga vitte fel a hajójára, később pedig úgy tűnik, hogy bármiféle előzetes kínzás nélkül rögtön Kylo foglalkozik vele. Leveszi a maszkját, majd a térképpel kapcsolatos dolgok előtt kicsit a lány személyes emlékei közt kutat. Van egy olyan érzésem, hogy vagy beugrott neki időközben, hogy régről ismerheti a lányt, vagy szimpatizál vele (nyilván nem ideológiailag).

 

Másrészt a maszk levétele lehet pszichológia is. Elvileg azért van rajta, hogy sokkolja a delikvenst, határozottabb és brutálisabb kinézetet kölcsönözzön neki, elrettentse a másikat, tekintélyt teremtsen. Rey viszont nem tűnik olyan karakternek, aki ettől berezelne.

Akkor már sokkal érdekesebb és meglepőbb, ha első említésre lazán le is teszi a maszkot és felfedi az arcát. Az is lehet, hogy a "férfi" külsejét elég karizmatikusnak tartotta ahhoz, hogy egy fiatal lányt befolyásoljon vele. Kicsit mintha a "jó zsarut" játszotta volna előtte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem részben azért, mert érzi, hogy szólítja a fény, és tudja, hogy amíg így van, sosem lesz olyan erős, mint Darth Vader. A benne pislákoló világosság útját állja a sötétség teljes kiteljesedésének.

Ezzel az a baj, hogy Vader is ilyen volt. :) Kylo ezt nem tudja?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon tetszik Mestal megközelítése. Egyébként én is egyre inkább úgy gondolom, hogy Kylo az egyik legjobb karakter lehet az SW történetében. Sok szereplő jelleméről folyt már sok vita, sok fejtegetés, de Kyloról már egy film után több és komplexebb beszélgetés zajlott mint jó pár szereplőről a régebbiek közül. Nagyon egyedi figura és egyedi gonosztevő, ilyen jellemmel a mindennapokban is sokszor találkozunk, sőt bátran nevezhetjük a 21. századi fiatalkorú bűnözők szimbolikus leképződésének, ma ugyanez a lelki sérült, sokszor vívódó, de csak azért is a rosszat teszem hozzáállású rossz fiú típus a jellemző.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az apja megölésével szerintem meg is szabadult. A kérdés az, hogy merre tovább.

Nyilvánvalóan ezzel elért egy olyan szintet, aminél Snoke már úgy látta, érdemes arra, hogy befejezze a Sötét Oldali tanok elsajátítását. Valószínűleg ez volt Kylo Windu-tesztje. De csalódik-e a Sötét Oldalban, illetve, mik a tervei, hogyan befolyásolhatja döntését Leia? Izgalmas lesz az ep8 ezen kérdések tükrében.

Megjegyzem, azért nem semmi, hogy két olyan izgalmas karaktert is összeraktak, mint Rey és Kylo. Mind a kettő már úgy erős, hogy tulajdonképpen alig tudunk valamit róluk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo a legjobb ami a SW7-tel történhetett.

 

Lehet, hogy én már túl öreg vagyok ehhez, de nekem 40 felett már a könyökömön jönnek ki ezek az agyoncsépelt, sztereotip filmbeli gonoszok amiket ti hitelesnek tartotok. A világ legfélelmetesebb gonoszai baromira nem voltak méltóságteljesek. Se Sztálin, se Hitler, se Néró, sem a modern kor diktárorai. Mind idegbeteg, megalomán, könyörtelen és paranoiás emberek, akik dokumentáltan tomboltak dühükben ha valami nem úgy jött össze ahogy akarták. Nem kizárólagos tini attitűd ez, sőt szerintem fogalomzavarban vagytok, mikor Kylo-t hisztisnek nevezitek. A hisztis emberek a műsorukkal a környezetüktől próbálják kikényszeríteni azt az empátiát és odafigyelést, amire vágynak, sokszor jelentéktelen dolgok felnagyításával, illetve a hibáikat mások előtt ezzel próbálják leplezni. Kylo magasról szarik másokra (empátia kuncsorgása helyett inkább lenézi őket). Ez az ember csak szeretne gonosz lenni, mert ettől reméli az erőt amivel túlléphet a saját kisszerűségén, azt hiszi hogy a harag, gyűlölet és társai is közelebb viszik a hőn áhitott sötét oldalhoz. Vader q****ra nem volt feleannyira sem gátlástalan / kétségbeesett mint ez a személyiségzavaros gyerek, Anakin / Vader imádta az anyját, imádta a szerelmét és mint kiderült a fiát is. Kylonak semmi sem szent, mindenkit gyűlöl, legfőképpen saját magát.

 

Ennél jobb karaktert álmodni sem lehetne egy új SW trilógiába.

 

Ezerszer több potenciál van benne mint az eddigi 6 rész összes karakterében együtt. A sisakja baromira nem funkció nélküli. Ez adja neki az erőt a folyamatos vívódás leküzdésére, a gyengeségének az álcája. A sisak lényege az hogy Kylo nem annak akar látszani mint ami. És még csak nem is másoknak akarja a sisakos Kylo-t mutatni, hanem saját magának. Amikor ledobja Han előtt pont ez kell hozzá, hogy átlépjen végre a másik oldalra.

 

Köszönöm! Ez egy csillagos ötös karakterelemzés, ami pontosan leírja, hogy Kylo mitől működik. Épp egy olyan topikot kerestem, ahol megírhatom első okoskodó, debütáló írásomat és belebotlottam ebbe a gyöngyszembe. Like.

 

Számomra így sokkal fogyaszthatóbb, mintha erőltetetten Vadert akarták volna újraalkotni. Imádom Darth Vader karakterét, de minden karakter attól szép, hogy egyedi és e tág univerzumban nincs belőle még egy. kylo így tökéletes, ahogy van.

 

Amivel én még talán kiegészíteném, hogy Kylo tragédia faktora lehet a megfelelő példakép hiánya.

Van egy apja, aki ex csempész, nem éppen tiszta múlttal. Mindenki hősként emlegeti, holott anno huttokkal üzletelt, fejvadászokkal viaskodott, nem élt tiszta életet. Aztán ott van a mester, Luke. Luke (gondolom) erőltetetten próbált meg feltámasztani egy olyan rendet, melyet ő maga sem ért teljesen. Hisz valljuk be, már Anakinra azt mondták, hogy túl idős 10 évesen, vajon pár év alatt, hogy lehet Skywalkerből olyan jó jedi, főleg úgy, hogy legtöbb tudását ösztönösen szerezte önfejlesztés útján Yoda és kenobi tanításai alapján, hogy feltámasszon egy ilyen rendet. De ott van nagyapa. Az idealizált nagyapa, akit csak a legendákból ismert. A nagyapa, aki erős volt. A nagyapa, aki már 10 évesen fogatversenyeken indult. A nagyapa, aki sok száz klónnal az oldalán háborúkat nyert. A nagyapa, aki a szerelméért szembeszállt saját elveivel is. A nagyapa, aki "egymaga" kiirtotta a jediket. A nagyapa, aki létrehozott és fel A nagyapa, akit miután legyőztek, nem adta fel és életben maradt, szénné égve, végtagok nélkül és évekkel később legyőzte mesterét. A nagyapa, aki a császárt félkézzel felemelte és elpusztította, mindenféle párbaj nélkül. nagyapa, akinek neve az emberek egyik felében rettegést, a másik felében pedig tiszteletet szül. Valljuk be egy autodidakta "kontár" és egy háborús hősként kezelt ex bűnöző mellett ki ne istenítene egy ilyen nagyapát? Nagyapa szent, nagyapa az Erő. Kylo olyan akar lenni, mint a nagyapja. mert ő a példaképe.

Az egészséges példakép hiánya és Vader téves értelmezése és fényezése szülte azt a gondolatot a fejében, hogy ő ilyen akar lenni. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ilyen lenne Kylo maszkja az EPVIII-ban , elégedettek lennétek? :)

 

Apropó, Vader maszkja a Star Killer bázison volt, és elpusztulhatott?

 

dtFQlyV.jpg

Szerintem az Ep VII-es jobban néz ki. Bár valószínűleg ott pusztult a Starkillerrel együtt. Úgyhogy "kénytelen" lesz másikat gyártani, ha nem volt több belőle. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éreztem némi vibrációt Kylo és Rey közt. Lehet, hogy ez csak az Erőérzékenysége miatt van, amit Snoke és Kylo is érzett. De az is lehet, hogy ennél valamivel több van a dologban. Eleve sokkal személyesebb a hangvétele az egész vallatásnak, mint ahogy másokkal beszélt Ren. A végső párbaj előtt is mondja, hogy csak ők maradtak, mintha kettejüknek jelentősebb dolga lenne egymással.

Poe-t elfogták, alaposan megkínozták, majd Kylo bement és kiszedte, ami kellett neki. Rey elájult és Kylo maga vitte fel a hajójára, később pedig úgy tűnik, hogy bármiféle előzetes kínzás nélkül rögtön Kylo foglalkozik vele. Leveszi a maszkját, majd a térképpel kapcsolatos dolgok előtt kicsit a lány személyes emlékei közt kutat. Van egy olyan érzésem, hogy vagy beugrott neki időközben, hogy régről ismerheti a lányt, vagy szimpatizál vele (nyilván nem ideológiailag).

Én is pont ezekre az árulkodó jelekre gondoltam. Hogy ez csak a lányban rejlő Erőnek köszönhető, amit Kylo megérez, az is lehet, de én azért úgy sejtem, ennél több van benne.

 

Másrészt a maszk levétele lehet pszichológia is. Elvileg azért van rajta, hogy sokkolja a delikvenst, határozottabb és brutálisabb kinézetet kölcsönözzön neki, elrettentse a másikat, tekintélyt teremtsen. Rey viszont nem tűnik olyan karakternek, aki ettől berezelne.

Akkor már sokkal érdekesebb és meglepőbb, ha első említésre lazán le is teszi a maszkot és felfedi az arcát. Az is lehet, hogy a "férfi" külsejét elég karizmatikusnak tartotta ahhoz, hogy egy fiatal lányt befolyásoljon vele. Kicsit mintha a "jó zsarut" játszotta volna előtte.

Én inkább azt gondolom, hogy meg akarja nyerni Rey bizalmát, hiszen a sisak levétele egy bizalmi gesztus, mintegy jelezve, hogy nem tekinti teljesen ellenségnek, illetve, hogy innentől a lányon múlik, ellenségek lesznek-e. Ha együttműködne vele, akkor nem esne bántódása.

 

 

Amivel én még talán kiegészíteném, hogy Kylo tragédia faktora lehet a megfelelő példakép hiánya.

 

Az egészséges példakép hiánya és Vader téves értelmezése és fényezése szülte azt a gondolatot a fejében, hogy ő ilyen akar lenni. Szerintem.

Én is valami ilyesmit gondolok Ben Solo motivációival kapcsolatban. Túl elfoglalt szülők, függetlenségre vágyó apa, aki talán nem volt ott folyamatosan a fia életében, hogy példaképpé váljon, és egy kissé fura Jedi lovag nagybácsi, akivel nem találták meg a közös hangot - szemben a nagyapával, aki a küzdés nagyszerű példája.

Viszont azt már nem lehet csak külső okokkal magyarázni, hogy Ben Solo-t miért nem az fogta meg Vader személyiségében, ami nagyjából mindenkit, aki szereti ezt a karaktert: hogy képes volt lerázni magáról az Uralkodó hatalmát, és a fia szeretete által segítve visszatérni a Világos Oldalra. Ez Vader igazi nagyságának titka. Viszont Ben Solo-t csak Vader sötét énje érdekelte, a többit eltévelyedésnek gondolja. Lehet, hogy ő tényleg alapvetően gonosznak született.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Én is valami ilyesmit gondolok Ben Solo motivációival kapcsolatban. Túl elfoglalt szülők, függetlenségre vágyó apa, aki talán nem volt ott folyamatosan a fia életében, hogy példaképpé váljon,

 

Többek közt. Alapjába véve ez egy apa tragédiája. Han-t nagyon sajnálom, vajon mit ronthatott el a fia nevelése során.

 

10257259_960117204064777_6088468363851419815_n.jpg?oh=a3b1ad843c68f94082b8653568476fbb&oe=5715DC8B

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom de nekem Han sose tűnt apa típusnak. Úgy ahogy Anakin sem. Nem tudtam volna elképzelni, hogy otthon gyereket nevel. Talán Kylo ennek itta meg a levét. De az is érdekes lehet, hogy Leia mikor adta oda Luke -nak a fiát, hogy az tanítsa?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom de nekem Han sose tűnt apa típusnak. Úgy ahogy Anakin sem. Nem tudtam volna elképzelni, hogy otthon gyereket nevel. Talán Kylo ennek itta meg a levét. De az is érdekes lehet, hogy Leia mikor adta oda Luke -nak a fiát, hogy az tanítsa?

Azért Leia mellett se menjünk el szó nélkül, mert ő is benne lehetett rendesen a sűrűjében. Nekem a szereplők közül (in-universe) ő okozta a legnagyobb csalódást a hozzáállásával. Nem tudom korábban milyen volt, hogyan bánt Kylo-val, de a 7 alapján nekem ő se tűnt anyatípusnak.

 

Vajon Ben beleszólhatott abba, hogy akar-e Luke-hoz menni tanulni? Vagy csak a szülők simán lepasszolták, aztán jónapot?

Simán el tudom képzelni, hogy Ben annyira fiatalon került Luke-hoz, hogy már csak ezért se lehetett beleszólása. Mondjuk nem tudom hogyan képzeljem el azt a tanítást és a Luke-féle Jedi Rend kezdeményét... Ugyanúgy elvitte valahova a tanoncokat, akiknek szigorú szabályok közt kellett élni, elszakítva a szülőktől, mondhatni egy burokban? Vagy sokkal lazább volt, olyasmi, mint egy iskola? Netán Ben-nel kivételezett (akármilyen szempontból és előjellel), mert Leia és Han voltak a szülei, neki is rokona volt, ill. kiemelten Erőérzékeny és veszélyeztetett volt?

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Többek közt. Alapjába véve ez egy apa tragédiája. Han-t nagyon sajnálom, vajon mit ronthatott el a fia nevelése során.

Szerintem kevés időt töltött vele. Szerintem sem az az igazi apa típus. Biztos folyton ment a "dolgai" után.

Mondja is Reynek, hogy csalódott volna apaként Hanban..

 

Vajon Ben beleszólhatott abba, hogy akar-e Luke-hoz menni tanulni?

Szerintem nem. Leia mondja, hogy Ő akarta, hogy Luke-nál tanuljon. Tehát szülői nyomásra lett jedi tanonc. Pedig Ben okj-s Sith képzést akart.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.