Ugrás a kommentre

Kylo Ren


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ezt én értem, de nem biztos, hogy Han is megérti. Eleve, szerintem még mindig misztikus neki ez az egész Erő, Világos és Sötét oldal dolog - hiába fogadja el, nem érzem, hogy értené is, hogyan működnek ezek a dolgok. Egek, még Yoda és Ben Kenobi sem voltak teljesen tisztában vele, hisz végig azt hajtogatták, hogy a Sötét Oldalról nincs visszatérés.

Persze sajnos az átállás körülményeit nem ismerjük, nem tudjuk, mennyi szerepe volt Hannak, Leiának és Luke-nak abban, hogy átállt, de azért szerintem a kis Ben is éppen eleget számított, mint az esetleges rossz nevelés. Mert biza Anakin sem csak szimplán rossz döntést hozott, az önsajnáltató, arrogáns, hatalomvágyó, alkalmazkodni képtelen természete sokat nyomot a latba, érzésem szerint többet, mint a Jedik rossz nevelési módszere. Mert pont a rossz természetét tudta Palpatine kihasználni és valószínűleg Snoke is talált valamit Ben jellemében, amit megragadhatott - például lehet, hogy a felsorolt nagyapai jellemvonások ezek.

Nyilván hibás Leia és Han, sőt, valószínűleg Luke is, Leia részéről érzem is, hogy ezt tudja magáról (legalábbis abban hibásnak érzi magát, hogy elküldte Luke-hoz), de vannak olyan jellemvonások, amiket biza megörökölhetett Ben Anakintól, és amik Anakinban már Jediként is ott voltak.

Meg nem utolsó sorban, Anakin lehet, hogy nem velejéig romlott, de élete nagy részét szörnyetegként élte, és amikor még jó ember volt, akkor is voltak szörnyű húzásai, gondolok itt a buckalakók lemészárlására, Poggle kínvallatására vagy arra, amikor féltékenységében majdnem megöli Clovist Padmé szeme láttára.

Rendben, elfogadom az érvelésedet. Valószínűleg sok minden szerepet játszott abban, hogy Ben idejutott, köztük a saját természete is. Egy végtelenül békés embert pl. nehéz lenne ilyesmire rávenni, az biztos. Ahogy az útmutató is írja, az erejét a benne lévő konfliktusokból (ergo szenvedélyből) nyeri, vagyis ebben tényleg hasonlít Anakinra, no meg magunk is láthattuk, hogy nem éppen egy kiegyensúlyozott személyiség.

Tudom, Te nagyon nem kedveled Anakint, én viszont nagyon igen, így én kicsit másként látom a karaktert, talán ezért is zavar annyira az utalás Vader vérére. De a tények szintjén be kell látnom, hogy igazad van. :)

 

 

Úgy gondolom, hogy Luke nemcsak a saját emberi nagysága és optimizmusa miatt érezte Vader-ben a vívódást és a jót, hanem az Erőn keresztül. Szóval az nem egy sima feltételezés vagy megérzés volt, hanem ténylegesen tudhatta. Ahogy Leia is Kylo-n. Amikor a fiú megöli Han-t, akkor hatalmas lépést tesz, eztán jönnek a kudarcai és mehet Snoke-hoz. Az Ep.8-ra már minden jóság kiveszhet belőle, amit Leia és Luke ugyanúgy érezhetnek az Erővel. Ilyen téren pedig nem lenne karakteridegen, ha nem próbálnák már visszatéríteni, hiszen tudhatják, hogy neki már tényleg késő.

Ahogy Han is megpróbálta visszahozni a fiát, noha meggyőződésem, hogy nem bízott a sikerben, úgy Luke is megpróbálhatja majd, ha lesz erre lehetősége, függetlenül attól, mit érez. Mégis csak a tanítványa volt, plusz az unokaöccse, felelősnek is érezheti magát az átállásáért, ami miatt nem nagyon van más választása, mint megpróbálni visszatéríteni, akkor is, ha ennek gyakorlatilag nulla az esélye. Ez benne van Luke karakterében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok szó volt már Kylo és Vader viszonyáról, ill. arról, hogy kitől és mit tudhatott a nagyapjáról a fiú. Egészen biztos, hogy komoly kutatásokat végzett a témában, az addigi infóitól függetlenül is. Vader összeégett sisakját láthattuk a filmben, de az egykori fénykardja is egy időben a Ren-eknél volt (onnan került később Maz-hoz), ezek nem lehetnek véletlenek. Valamint Kylo fohászkodik a sisakon keresztül Vader-hez, hogy mutassa meg neki újra az utat. Ez rendkívül érdekes, hisz ezek szerint már történt ilyen korábban és az sincs kizárva, hogy nem is egyszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert az nem bugyuta, ha egy szétégett sisak látomásokat idéz elő csak úgy. :lol:

Nem csak úgy, hanem nyilván az Erővel kapcsolatban valahogy. Rey-nek is látomása volt, amikor megfogta a fénykardot. Na nem azt mondom, hogy a kedvenc motívumom a filmből, de nem is én tettem bele. :D Nyilván valamilyen szinten bugyuta lenne, ha Kylo is hasonlóképp járt volna a sisakkal, de passzolna a képbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ahogy helyeket úgy tárgyakat is körbevehet az erő sötét oldala. Talán ez van a sisakkal is. Nem hiszem hogy konkrétan beszélne hozzá bárki is, de a maszk közelében talán jobban érzi az Erő sötét oldalát.

Vagy konkrétan árad belőle az Erő Sötét oldala, és azt szereti Kylo érezni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen más a kettő, hülyeség összehasonlítani. Kylo azért a végére már igen csak oda volt, Rey csak a sérülések miatt győzte le.

Megítélés a lényeg és abban van igazság. Kylo-t sokan hisztisnek PUSSY-nak tartják közben meg nem az. Ez a kép ezt akarja bizonyítani. Valamit félreértettél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A linkelt képről nekem az jutott eszembe, hogy Finn is és Kylo is tudta még használni a karját, amibe vállszúrást kapott.

Obi-wan viszont nem állt lábra a fénykard döfése után.

Itt lehet némi összefüggéstelenség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A linkelt képről nekem az jutott eszembe, hogy Finn is és Kylo is tudta még használni a karját, amibe vállszúrást kapott.

Obi-wan viszont nem állt lábra a fénykard döfése után.

Itt lehet némi összefüggéstelenség.

Hogy lenne? Obi-wan egy vágásnak esik áldozatul, míg Kylot egy felületi döfés éri, teljesen más a kettő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A linkelt képről nekem az jutott eszembe, hogy Finn is és Kylo is tudta még használni a karját, amibe vállszúrást kapott.

Obi-wan viszont nem állt lábra a fénykard döfése után.

Itt lehet némi összefüggéstelenség.

Egy, azért az már röhej, ha az ember ilyenbe köt bele. Kettő, a lábnak az egész ember súlyát kell elbírnia, a karnak nem. Lehet, hogy Kylo és Finn sem tudott volna kézre állni, de az azért ugye megvan, hogy Dooku lelépése után Obi-Wan is feláll. De féllábon ugrálva baromi nehéz ám párbajozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megítélés a lényeg és abban van igazság. Kylo-t sokan hisztisnek PUSSY-nak tartják közben meg nem az. Ez a kép ezt akarja bizonyítani. Valamit félreértettél.

Lehet, hogy valamit félreértettem, de Anakin -t is pussy -nak gondolják, és ez mindig is így lesz amíg nem Rambo vagy Cuck Norris lesz a fő gonosz az SW -ben. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy lenne? Obi-wan egy vágásnak esik áldozatul, míg Kylot egy felületi döfés éri, teljesen más a kettő.

Azért Kylo Csubitól nem egy felületi döfést kap, szóval annyira nem h*lyeség a lenti kép :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo-t nem csak azért tartják sokan "pussy"-nak, mert Chewie lövését követően nem tudott úgy küzdeni. Ámbár érdemes megjegyezni, hogy Finn nagy valószínűség szerint nem Erőérzékeny és a fénykardhoz se ért (a különleges fegyveres rohamosztagos le is nyomja), Rey meg szintén nem forgatott még fénykardot a kezében és noha nagyon durván Erőérzékeny lehet, de az Erőhasználatban semmi gyakorlata nincs. Szóval Kylo-nak azért nem egy Dooku-val kellett megküzdenie. :P

Félreértés ne essék, nekem tetszik a sérülésével való "játéka" a készítőknek. Kicsit furcsa, ahogy a sebét ütögetve hergeli magát, de az a Chewie-lövés tökéletesen elegendő magyarázat arra, hogy miért csak ennyire volt képes a párbajban a két delikvenssel. Talán az kimaradhatott volna, hogy Finn megvágja, de őt amúgy csak kómába tette elég hamar, de Rey se volt éppenséggel biztonságban. Ha nem akarja átállítani, akkor könnyen lehet, hogy megússza (ismerős szitu lehet az a sötét oldaliaknak...).

 

Szóval Kylo azért lett megosztó gonosz, mert sokan inkább amolyan meseszerű, mitológiai gonoszra vágynak, aki úgy önmagáért egy velejéig romlott, magabiztos és megingathatatlan figura. Ilyen volt Sidious vagy az OT-ban ilyennek mutatta magát sokáig Vader. A legkarakteresebbnek gondolt főgonoszok olyanok, hogy gonoszak, mert csak, nincs semmi kérdés vagy egyéb motiváció.

Anakin (PT) már nem ilyen volt, ezért kapott rendkívül sok Kylo-éhoz hasonló kritikát. Egy sokkal árnyaltabb karaktert mutattak be, válaszokat adtak a motivációira, az indíttatásaira. Nem egy fiatal Vader-t kaptunk, hanem azt az embert, akiből Vader lett és az ehhez vezető lépések felvázolását. Sokan meg azt várták volna, hogy már 8 évesen buckapatkányokat fojtogasson, kaszabolja le az anyját, inkább erőszakolja meg a gyermekeinek anyját, minthogy beleszeressen stb..

Kylo is ehhez a komplexebb vonalhoz tartozik, ami nekem amúgy jobban bejön (ezért tetszik pl. jobban Magneto, mint Voldemort), de a legtöbbeknek nem. Kylo leveszi a maszkot és egy furcsa arcú és frizurájú srác kerül elő alóla, aki vívódik, hisztizik, keresi önmagát, sírdogál az apja miatt stb.. Ezt sokan méltatlannak és gyerekesnek tartják, mert nem látják be, hogy nem mindenki született pszichopata sátán. Ahogy sokan nem kíváncsiak arra, hogy Maul is milyen volt fiatalon (lásd Savage), úgy nem szeretik ezt az esendő rossz karakter vonalat. Ízlések és pofonok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Kylo -t ha nem is szeretik az azért van, mert megölte az apját. Van benne Anakin -ból, Vader -ből és ezt nagyon jól ábrázolták. Én olyan nagy Kylo utálatot nem vélek felfedezni egyébként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha ekézik Kylot (ha...) akkor az azért lehet, mert ő rá lett felhúzva az EpVII sötét oldali vonulata, mint anno az EpI esetében Maul, és ehhez képest ő még igencsak kiforratlan gonosz. Mármint a karaktere nem kiforratlan, csak a sötét oldali kötődése még ingatag. És ez sokaknak fura lehet, hogy miközben ő lett beállítva a hype által a félelmetes sötét oldali karakternek, valójában még ő is hezitál, hogy akkor melyik oldal mellett kellene lándzsát törnie.

 

Nekem nincs ezzel bajom, pláne hogy a végén megöli az apját. Viszont ezzel együtt is áll, hogy ő még kiforratlan. És Vadernél azért volt minden más, mert ő, ahogy lentebb Pb is írta, egy abszolút gonosz figuraként mutatkozott be az SW univerzumában, és csak később kezdődött el nála ez a vívódás vonal. Ehhez képest Kylot már eleve bizonytalankodóként ismerjük meg, ami miatt puhánynak tűnhet.

 

Egyrészről én örülök, hogy eltértek Vader karakterétől (ez is mutatja, hogy karakterek terén azért eléggé bevállalósak voltak Abramsék, szemben a történettel), másrészről én mindig is jobban szerettem az összetettebb gonosz karaktereket, akiknek bonyolult motivációjuk van, mint a faék egyszerűségű "gonosz vagyok, mert csak" gonosz karaktereket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképzelhető, hogy Kylo életében pontosan akkor állt be a sötét fordulat, amikor valahogy megtudta, hogy Vader a nagyapa.

Még az is lehet, hogy nem is a szüleitől vagy Luke-tól tudta meg, hanem Snoke-tól. Na ez pl. lehetett oka annak, hogy otthagyta a Világos Oldalt.

 

 

Kylo is ehhez a komplexebb vonalhoz tartozik, ami nekem amúgy jobban bejön (ezért tetszik pl. jobban Magneto, mint Voldemort), de a legtöbbeknek nem. Kylo leveszi a maszkot és egy furcsa arcú és frizurájú srác kerül elő alóla, aki vívódik, hisztizik, keresi önmagát, sírdogál az apja miatt stb.. Ezt sokan méltatlannak és gyerekesnek tartják, mert nem látják be, hogy nem mindenki született pszichopata sátán. Ahogy sokan nem kíváncsiak arra, hogy Maul is milyen volt fiatalon (lásd Savage), úgy nem szeretik ezt az esendő rossz karakter vonalat. Ízlések és pofonok.

Talán azért nem szeretik, mert az ultimate gonoszok világa a mesék világa, ahol a hétfejű sárkányról vagy Voldemortról is könnyű eldönteni, hogy melyik oldalon áll. Vannak a jók és vannak a rosszak, egyszerű a felállás. Pedig szerintem is izgalmasabb egy emberibb gonosz karakter, mint pl. Anakin/Vader vagy Kylo Ren.

Papatine kivétel, de csak azért, mert ugyan sötét és gonosz, mint az éjszaka, viszont nem csak emiatt zseniális karakter, hanem az ügyes manipulációi miatt, ahogy végigvitte a Sith-ek bosszúját, majd a Birodalom és Vader irányítását. Azt meg csak rakjuk hozzá, hogy in-universe elég sokáig nem derült ki, hogy ő a főgonosz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, pontosan ezekre gondoltam én is. Kylo utálat általánosságban azért nincs, de legtöbbeknél az ő karaktere volt problémás a 7 kapcsán, legalábbis én ezt tapasztaltam. Több helyről hallottam fő szempontként a sírást, ahogyan Anakin-t is támadták/támadják ezért, ami tökéletesen példázza a jelenséget. Elvégre mégiscsak a saját apját öli meg az egyik, a másik meg ártatlan gyerekeket mészárol le, mégis sokan azt várják egy igazi főgonosztól, hogy ezt minimum pókerarccal (akár sisakban, az ezt garantálja), vagy inkább röhögve és élvezkedve tegye meg.

 

Amúgy nekem is sokkal jobban bejönnek a komplexebb és árnyaltabb negatív karakterek, akiknek emberibb és közérthetőbb motivációik vannak. Ezt sokan azért nem merik meglépni, pláne valami meseszerű alkotásban, mert így a főgonoszt óhatatlanul közelebb érzik magukhoz az emberek, sokan jobban tudnak azonosulni vele, netán meg is értik a motivációikat és a döntéseiket. Meg persze azért, mert egy ilyen karaktert sokkal nehezebb felépíteni és bemutatni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is a lenti képre reagáltam. ;)

Oké :)

 

Egyrészről én örülök, hogy eltértek Vader karakterétől (ez is mutatja, hogy karakterek terén azért eléggé bevállalósak voltak Abramsék, szemben a történettel), másrészről én mindig is jobban szerettem az összetettebb gonosz karaktereket, akiknek bonyolult motivációjuk van, mint a faék egyszerűségű "gonosz vagyok, mert csak" gonosz karaktereket.

Ennek én is, sőt annak is- mint ahogy írod- , hogy bevállalósak voltak karakterek terén. Őket kell végigvinni a trilógián (már ha...), ezért semmiképpen sem írhattak olyan figurákat, amilyeneket már láttunk korábban. A történet pedig biztosan újítani fog a folytatásban, erre a karakterekben érzem a garanciát.

 

Nekem Kylo az egyik kedvencemmé vált, és furcsa, hogy minek tartják mások, de igazatok van, biztosan az lehet a jelenség mögött, amit leírtatok lentebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is egyetértek Kylo karakterének szándékos árnyaltságával. Aki tökéletes gonoszt akar nézni, az maratonozza újra a Hupikék Törpikéket, és kísérje különös figyelemmel Hókuszpók jeleneteit.

Nana, Hókuszpókot nem tetszik bántani. :nana: Ő nem gonosz, csak ínyenc. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.