Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Nézitek a film+-ot? Én is nem rég kapcsoltam rá, de szerencsére pont elkaptam az uralkodós jelenetet és hát....az SE verziót adják! Bár lehet, hogy csak ez a jelenet volt kicserélve, de kétlem, hogy ennyit foglalkoznának vele. Na majd a Bespines jeleneteknél biztosra kiderül.

 

Egyébként most nézés közben jutott eszembe a következő. Luke leszáll a Dagobah-n. Ugye a hajója vízben landol. Majd ő átúszik a vízen és kijön a parton. Közben látszódik a fénykardja. Na ekkor jutott eszembe, hogy az ő fénykardjának miért nem lesz baja, mint Obi-Wan kardjának az EP1-ben?

Szerkesztve: - GorkyZero
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin elvileg olyan fénykardot készített, ami sok minden ellen védve van. A markolat teljesen zárt, tehát nem juthat bele víz, de az is lehet, hogy Luke nem felejtette el azt az apróságot, hogy nem készenlétbe helyezett fénykarddal az oldalán úszkált, hanem teljesen ki volt kapcsolva. Emlékezz rá, hogy az Ep1-ben Qui-Gon és Obi-Wan a gunganekhez is magukkal vitték a fénykardjukat. Ott nem lett baja egyiknek sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep1-ben sem lett baja Obi-Wan kardjának, hiszen azt a jelenetet nem tették bele a filmbe ;) Amúgy meg, a tervek szerint Obi-Wan bekapcsolt karddal pottyant volna a vízbe, ezért nyekkent meg. Luke nem kapcsolta be. De mivel kivágták, így Obi-Wan kardjának sem lett semmi baja, ami nem is baj, mert ettől igencsak dinkának lett volna beállítva az ifjú Ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak mindig igaz az, hogy nem ok nélkül vágnak ki egy jelenetet ;) Ezt is figyelembe vehetnék azok, akik szajkózzák, hogy Lucas nem figyelt a régi részek "törvényeire"...

Szerkesztve: - GorkyZero
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 3 hónappal később...
Ma este a Film+ on lesz a film!!! :P

El se hiszem....annyi nap után végre ismétlik 100-jára :D

Ma esti program söröcske mellett meglesz :P

Talán majd én is rákukkantok ha addigra végzek a dolgommal. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Krande említette legutóbb, hogy hiba a filmben amikor Han -on rajta marad a bilincs a fagyasztás előtt, viszont utána már nem látni. Hát kérem nem marad rajta. :) A leengedés előtt a kis lények leveszik róla. Még a csörgése is hallható. A következő vágáson is az látszik, hogy már nincs rajta a bilincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A TCW 2x03 topicban Karrde által felvetett dolgon elgondolkodtam, és kicsit tovább fűztem. Mivel egy része ide, az ep5-höz tartozik, ide írom. Szóval, a Jedik java ugye már nem igazán törődött az egyénekkel, mindent feláldozhatónak véltek a nagyobb jó érdekében, miközben megfeledkeztek arról, hogy az a nagyobb jó nem csak rajtuk, hanem a feláldozható egyéneken is múlhat (micsoda önzőség... ők döntik el, ki él és ki hal meg a nagyobb jó érdekében...). Ez pedig tényleg rossz és ez igen nagy vétkük lett, amire rendesen rá is fáztak. Hiszen ha törődtek volna az egyén fontosságával, Anakin személyével, érzelmeivel is törődtek volna. De nem, ők mindent, még saját Rendjüket is egy nagy egészként szemlélték, nem részenként. Nem létezett számukra már egyén, részletek, minden egyben volt, egy nagy kollektíva. Pedig még a Renden belül is érdemes lett volna odafigyelni az egyénekre, és nem csak Anakinra gondolok itt, hanem Obi-Wanra (ha odafigyelnek rá, talán nem őt kérik meg, hogy buzdítsa árulásra a legjobb barátját, ez is egy szarvashiba volt), Dookura, Qui-Gonra. És ez felfogás az ep5-ben Yoda szavai által sem kopott ki, de hála az Erőnek, Luke már másképp gondolta, ő nem áldozta fel a nagyobb jó kedvéért az egyéneket. Bár nem ez motiválta, mint kiderült végül, igaza volt, a nagyobb jót az egyének megmentése szolgálta. Persze gondolhatnánk, hogy a Bespinen Luke nem számított a barátai megmentésében, hiszen Hant már előtte lefagyasztották, Leia, Chewie és a droidok meg Lando segítségével menekültek meg. De, ha Luke nem megy oda, akkor Leiáékat Vader is elkíséri, plusz az ep6-os események is máshogy zajlottak volna le. Szóval, ha közvetve nem is, de közvetlen mód megmentette a barátait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ne felejtsük el, hogy Luke majdnem odaveszett. Yodának valahol igaza volt, hiszen ha Luke ott meghal oda minden reménység, oda a Galaxis. Most filózhatunk, hogy mi számít értékesnek, egy ember élete, vagy az egész Galaxis. A Jedik ezek szerint nem az egyének sorsát nézték, hanem a Rendjükét és azt, hogy ez a Rend fenntartsa a békét a galaxisban, avagy ne engedjen a sithek újabb hatalomátvátelének. Bebuktak, de ha teszem azt, Vader elpusztította volna a fiát Bespinen és még Yoda se változtatott volna az álláspontján, akkor a galaxis sorsa örökre megpecsételődött volna. Annál a galaxisnál el kell fogadnunk, hogy az egész, mint gyűjtő fogalom többet számít mint egy ember élete. Nem sokon múlott, Lukenak szerencséje volt, illetve mikor levetette magát akkor ő az öngyilkosságba akart menekülni. Önfejűsége majdnem mindenki vesztét okozta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azonban Yoda azt mondja Luke távoztával Obi-Wannak, hogy van még más reményük. Ne feledkezzünk el Leiáról, akivel ugye nehezebb lett volna felvenni a kapcsolatot, vagy bármi, de ő is az egykori kiválasztott gyermeke volt. Ráadásul pont ő volt az egyik, aki a Bespinen bajban volt, ezért egy picit fura Yoda mester hozzáállása a bespini eseményekhez. Kivéve, ha mondjuk nem sejtette, kik azok, csak annyit, hogy Luke barátai.

És csak majdnem veszett oda Luke :roll: Aki inkább választott azt, hogy meghal, mint sem a sötét oldal mellé álljon azzal, hogy elfogadja az apja segítségét. És az Erő megsegítette őt a helyes döntéséért, Leia meghallotta az Erőn keresztül a kiáltását. Vajon miért pont itt? Szerintem az Erőnek ebben igenis nagy szerepe volt közvetlenül, nem az embereken keresztül.

Felfogás kérdése, hogy az egyént áldozzuk-e fel a nagyobb jó érdekében, ezen akár napokat is el lehetne filózni, de dűlőre nem jutnánk vele. Viszont ezekből a példákból az látszik, hogy az SW ezen részében, amiről beszélgetünk, nem igazán az a leghelyesebb döntés, ha az egyént feláldozzuk, sőt.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke-kal volt az Erő, ezt azért nem illene figyelmen kívül hagyni. És szerintem azzal, hogy eljött Yodától, egy nagyon fontos lépést tett előre - többek közt azért amit Dzséjt leírt. A másik, hogy "idejekorán" megtudta hogy ki az apja. Ami meg szintén fontos momentum ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

A Fanboys topikban már említett jegyzeteim szerint csuda érdekes szinkronhangokat találtam az eredeti moziváltozatnál :):

 

Luke - Szathmári György

Han - Téri Sándor

Leia - Bencze Ilona

Thripió - Szathmári István

Ben - Bács Ferenc

Vader - ide nem írtam senkit :roll:

Lando - Újréti László

 

Nem volt rossz az a szinkron sem, bár ma már biztos nagyon furcsa lenne. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt rossz az a szinkron sem, bár ma már biztos nagyon furcsa lenne. :roll:
Szerintem a legrosszab SW stzinkron ami valaha készült. Nekem nagyon nem jön be. Mindig el kap a röhögő görcs ha meghallom Yodát, vagy a 'robot' Vadert. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt rossz az a szinkron sem, bár ma már biztos nagyon furcsa lenne. :roll:
Nekem megvan az eredeti szinkronnal mindhárom rész (Guild trilógiás kazetta). Nekem az újak a furák, én ezeket szoktam meg :)

 

Yoda - Tyll Attila

Vader - Nagy Attila

Narrátor - Varga T. József

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a legrosszab SW stzinkron ami valaha készült. Nekem nagyon nem jön be. Mindig el kap a röhögő görcs ha meghallom Yodát, vagy a 'robot' Vadert. :)
Ma már lehet, hogy vicces, de akkor nekem zömében tetszett, Han pedig különösen jó volt. :roll: Luke volt az egyetlen kivétel, mert az ő hangja sem elsőre, sem sokadszorra nem jött be.

 

Nekem megvan az eredeti szinkronnal mindhárom rész (Guild trilógiás kazetta). Nekem az újak a furák, én ezeket szoktam meg :D

 

Yoda - Tyll Attila

Vader - Nagy Attila

Narrátor - Varga T. József

Köszi, majd beírom. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak azért furcsa, mert nektek "öregeknek" kéne, hogy a régi szinkron bejöjjön :roll:
Az EPIV mérföldekkel jobb. Az igazság az, hogy az EPV eredeti szinkronját, valamikor 1997 táján hallottam először.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a szinkronok, nekem megvan az összes szinkron, ami elkészült hozzá magyar földön. Plusz még az eredeti angol is, így - egyszer - meghallgathattam az eredeti Palpatine hangját. Jaj, foglalhatom össze eme szóban a véleményem róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.