Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ajánlott hozzászólás

  • 2 hónappal később...

Új ra megnéztema trilógia eme darabját és érdekes dolgot hallotamm és olvastam. Eddig eről foggalmam nem volt.

Vader lekarta fagyasztani Lukot.ez eddig egyszerű és általános ezt én is tudtam.De hogy azért,hogy elvigye az Uralkodónak.Ez már számomra meglepő volt.

 

Semmi különös csak én meglepőttem ezen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő, Vader maga mondja a filmben Landonak, mikor megszemléli a a kamrát, hogy

"Nem valami kellemes hely, de arra elég jó, hogy lefagyasszuk Skywalkert míg eljuttatjuk az Uralkodóhoz."

Eztán reklamált Lando, hogy a carbonizálót nem emberek fagyasztására tervezték.

Szóval ebből egyértelműen lejött, ennyire figyelmetlenül nézted eddig a filmet? :):peace:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő, Vader maga mondja a filmben Landonak, mikor megszemléli a a kamrát, hogy

"Nem valami kellemes hely, de arra elég jó, hogy lefagyasszuk Skywalkert míg eljuttatjuk az Uralkodóhoz."

Eztán reklamált Lando, hogy a carbonizálót nem emberek fagyasztására tervezték.

Szóval ebből egyértelműen lejött, ennyire figyelmetlenül nézted eddig a filmet? :):peace:

Néztem néztem.Figyeltem,figyeltem.Rendesen csak régen láttam és meglepőtem.Erre anyira nem figyeltem.lehet,hogy pont akkor nem figyeltem. De a mondat második felére nem emlékszem. De csak így megjegyeztem.Eddig nem értettem mért is kell nekiaza afagyasztó és mért is akrta lefagyasztani Lukot. :-)

De érdekes. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Most, hogy így elmerengtem az ötödik részen, eszembe ötlött valami. Amikor Luke bizonygatja Yodának, hogy elhivatott és érett, akkor megjegyzi, hogy nem fél semmitől. Erre Yoda azt válaszolja, hogy majd fog. De az első részben Yoda maga mondja, hogy a félelem a sötét oldal kapuja, logikus tehát, hogy egy Jedinek nem igazán szabad félni. Tehát akkor miért is mondja Yoda Luke-nak, hogy félni fog? Nem az lenne az öreg Jedi-mester feladata, hogy megtanítsa Luke-ot a Jedik útjára, beleértve azt is, hogyan NE féljen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez egyértelműen azt jelenti, hogy Yoda mester az elmúlt pár évtized alatt felülbírálta mindazt amit régen tanított. Pl a félelemhez való viszonyt.... szerintem pont az lenne a baj, ha ugyanazt szajkózná, mint anno Coruscanton.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy így elmerengtem az ötödik részen, eszembe ötlött valami. Amikor Luke bizonygatja Yodának, hogy elhivatott és érett, akkor megjegyzi, hogy nem fél semmitől. Erre Yoda azt válaszolja, hogy majd fog. De az első részben Yoda maga mondja, hogy a félelem a sötét oldal kapuja, logikus tehát, hogy egy Jedinek nem igazán szabad félni. Tehát akkor miért is mondja Yoda Luke-nak, hogy félni fog? Nem az lenne az öreg Jedi-mester feladata, hogy megtanítsa Luke-ot a Jedik útjára, beleértve azt is, hogyan NE féljen?

Ha jól emlékszem, az első három részben a félelem csak olyan összefüggésben jött elő Yodánál, hogy el kell engedni a dolgokat, nem szabad félni attól, hogy elveszítjük őket, mert az kapzsisághoz és végül a Sötét oldalhoz vezet.

Szerintem Yoda nem ilyen értelemben mondta azt Luke-nak, hogy ne féljen (neki nem volt semmi vesztenivalója), inkább csak a magabiztosságát (a tudatlanok bátorságát) próbálta kicsit helyrerakni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az első részben Yoda maga mondja, hogy a félelem a sötét oldal kapuja, logikus tehát, hogy egy Jedinek nem igazán szabad félni. Tehát akkor miért is mondja Yoda Luke-nak, hogy félni fog? Nem az lenne az öreg Jedi-mester feladata, hogy megtanítsa Luke-ot a Jedik útjára, beleértve azt is, hogyan NE féljen?

Félelem mindenkiben él, egy természetes "emberi" érzés (ezért pl. hencegés, amit Luke mond), ezért is mondja, hogy majd fog. Viszont a Jediknek ezt le kell győzniük, felül kell emelkedniük rajta, és nem engedhetik, hogy irányítsa őket. Szerintem valami ilyesmi lehet :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 1 évvel később...
Ahogy nézem a Film+ műsorát, nem látom rajta a Biroldalmat és a csatorna jobb felső sarkába sincs kiírva. Nem úgy volt, hogy hetente adják le a részeket? :)

Nem úgy volt sajnos. Csak az EPIV -et adták le a többit jegelik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.