Jump to content
Ody Mandrell

Háttérben lévő érdekességek, történetek

Recommended Posts

A nosztalgia-faktor miatt szeretik sokan. Én már a Special Edition-féle szinkronon nőttem fel Stohl Andrással, Kránitz Lajossal stb., úgyhogy ez a változat nem jelent nekem semmit. Vader viszont szerintem nem rossz itt sem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az alámondásos verzió a kedvencem, azt tényleg nem übereli semmi, pláne nem ilyen héliumos yoda-s cucc. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Igen sok múlik azon, hogy az ember először, hogyan hall megszólalni egy-egy szereplőt és ha azt megszokta akkor már egy másik szinkron furcsán hat én a THX-es verziót favorizálom ezzel a szinkronnal még nem is láttam a filmeket, de úgy is mostanában érik bennem az elhatározás, hogy végignézem mind a 6 filmet újra, lehet az OT-t bepróbálom ezzel a szinkronnal érdekességképp :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Anno a moziban ezzel a szinkronnal ment ezzel is láttam rengetegszer. Én is ezt szoktam meg. Nekem az angol eredeti volt utána furcsa.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Anno a moziban ezzel a szinkronnal ment ezzel is láttam rengetegszer. Én is ezt szoktam meg.

Ahogy én is. :) De mivel aztán jött a Special Edition, ami meg lett VHS-en, és azt is sokszor láttam, no meg az, hogy manapság már főleg angolul nézek SW filmet, elég sokféle módon tudom fogyasztani.

Talán tényleg fura ma már, de azért röhejesnek nem nevezném ezt a régi szinkront, talán Yoda egy kicsit túl öreges, de a többi hanggal abszolút nincs bajom. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Én kb. 14 éves koromig a Birodalom visszavág-ot csak ezzel a szinkronnal hallottam, a Jedi visszatért meg a "fényszablyással", így nekem úgymond mindkét Yoda hang természetes.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Hajaj, de vannak ám. Most így kapásból Beba-1 ugrott be. De a régiek, akik ezzel látták először szinte mind oda vannak érte. Apropó Beba. Egyszer asszem csinált is egy interjút az egyik szinkron színésszel, ha jól emlékszem Luke hangjával. Azt érdemes lett volna elolvasnod. :D

Az sw.hu- n anno, ugye? Emlékszem rá. A cikk jó volt. Ez a szinkron meg kuka!!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

http://screenburn.kotaku.com/the-star-wars-costume-thats-recycled-from-a-doctor-who-1571401648

Magyarul röviden: Bossk, A-szárnyú pilóták és BoShek ruhái eredetileg Doctor Who-s kosztümök voltak. :D Amit meg egy valódi 60-as évekbeli Royal Air Force nyomásellenálló ruhából alakítottak át.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Teljesen igaza van. A Birodalom Visszavág csak az akkori kor technikai adottságaihoz képesti látványosságával tudott hülyíteni pár embert, de filmművészetileg egy jelentéktelen darab. Ennek megfelelően hamar el is tűnt a süllyesztőben, ahogy a technológiai fejlődés a múlt jótékony homályába száműzte. Ma már senki nem emlegeti az alkotást, a többség csak ködös tekintettel bámul maga elé, ha meghallja a címét, nem része a popkultúrának. Hozzácsaptak még egy zárórészt, de a franchise is halott, senkit nem érdekel már manapság ez az egész sztárvárszosdi. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nagyon jók ezek a régi írások. :D Azért elképesztő, mennyire nem volt képben az, aki az első cikket leírta. Tudom, nem volt még internet, hogy rákeressen, hogy is vannak itt a számozások, de azért ha nagyon akart volna, megtudhatta volna, mi a helyzet.

Erre a szám problémára, miszerint mitől lett a Birodalom visszavág Ep5, emlékeim szerint elég hamar fény derült, hogy azért ötödik, mert a Csillagok háborúja a negyedik része a nagy történetnek, aminek egyszer lesz majd eleje is. Persze lehet, hogy ezt a cikk megírása idején még nem tudta mindenki, de azért eléggé valószínűtlen lehetett már akkor is, amit a cikk pedzeget, miszerint készült még három rész közben (3 év alatt...), amiről senki nem tudott semmit nálunk....

Az valóban érdekes, miért voltak többségben a felháborodott nők. :) Talán a férfiak olyan leveleket írtak erre, amit nem lehetett betenni az újságba. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

118 millió forintért vették meg Luke fénykardját

Mark Hamill ezt forgatta a Csillagok háborújában és A Birodalom visszavágban is.

450 ezer dollárért, vagyis nagyjából 118 millió forintért vette meg egy Star Wars-rajongó azt a fénykardot, ami Mark Hamill kezében volt a Csillagok háborúja és A Birodalom visszavág forgatásán - írja a Hollywood Reporter.

A kultikus kellék eddig az első két Csillagok háborúja-mozifilm producerénél, Gary Kurtznél volt, aki egy amerikai vándorkiállítás részeként turnéztatta az ereklyét (korábban viszont pont amiatt romlott meg a kapcsolata Lucasszal, mert nem értett egyet azzal, hogy a rendező vásári gagyit csinál a Csillagok háborújából, és fontosabb neki a merchandise termékekből befolyó pénz, mint a jó történet). A legdrágábban elárverezett Star Wars-forgatási kellék egyébként nem ez, hanem R2-D2 volt, aki talált 2,76 millió dolláros áron (vagyis nagyjából 710 millió forintért) talált gazdára a Profiles in History aukcióján.

1z418.gif

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nem találtam Bespin topikot, szóval ide írom.

A Battlefron 2 játékbanvan egy bespini küldetés. Érdekes módon vanneki élővilága, méghozzá hatalmas de elég csúnya hólyagszerű léghajónak kinéző lebegő élőlények.

Asszem a discovery-n volt egysorozat, ahol tudósok fiktív bolygókrataláltak ki fiktív ökoszisztémákat, és ott azegyikben voltak hasonló repülő izék.

Szerkesztette: Tarzaan

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez