Ugrás a kommentre

Maz Kanata


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Nekem az tetszett nagyon, amikor Maz arról beszél, hogy a Sötét Oldal gyakran alakot vált. Régen a Sithek képviselték, majd a Birodalom, most pedig az Első Rend. Ezzel a mondatával gyönyörűen összekapcsolta a három trilógiát, egybefűzve az egész sagát, hogy a harc célja: a Sötét Oldal megsemmisítése. :)

 

Nekem meg az mikor ügyesen kitért a kérdés elől hogy honnan van a kard.

 

"Jó kérdés..de nincs rá idő" ha jól emlékszem valami ilyesmit mondott :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na arra nagyon kíváncsi leszek, hogy belőle mit hoznak ki. Nagyon remélem, hogy még szerepelni fog, mert rengeteg kérdést vet fel a karaktere. Most attól függetlenül, hogy nekem azért volt némi Yoda-utánérzésem vele kapcsolatban. Az ~1000 éves Erőérzékeny kis öreg csöppség, aki az elején hóbortos, majd komolyabbra vált és felfedi az Erő igazi misztériumát és a delikvens ebben betöltött szerepét. Nyilván minden téren kicsiben tolja, amit Yoda nagyban tett, de a szövegének egy része szinte pontosan egyezik azzal, amit Yoda is mondott az Erőről.

 

Azt tudjuk, hogy öregebb, mint Yoda és Erőérzékeny, illetve aktuálisan nem jedi. Bennem azért felötlött a kérdés, hogy vajon soha nem is volt jedi? Mennyire Erőérzékeny és mennyire tudja használni is az Erőt? Ha tudja, akkor hogyan? Hasonlóan a jedikhez/sithekhez vagy netán teljesen más módon (mint pl. az éjnővérek vagy Talzin) és célokra? Vajon ismerte Yoda-t, találkoztak valaha? Majdnem 1000 év alatt éppenséggel simán benne lehet a pakliban. Maz korábban is ilyen "megkerülhetetlen" figura volt, vagy csak az Ep.6 utáni érában? Egyáltalán hol mozgott és ténykedett a régebbi időszakokban, milyen szerepet töltött be, mibe folyt bele? ű

 

Én egyelőre nem vagyok meggyőzve róla, hogy ő csak egy öreg ócskás és kocsmáros, aki az Erőérzékenységéből mindig meg tudta csinálni a szerencséjét és megúszta a dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na arra nagyon kíváncsi leszek, hogy belőle mit hoznak ki. Nagyon remélem, hogy még szerepelni fog, mert rengeteg kérdést vet fel a karaktere. Most attól függetlenül, hogy nekem azért volt némi Yoda-utánérzésem vele kapcsolatban. Az ~1000 éves Erőérzékeny kis öreg csöppség, aki az elején hóbortos, majd komolyabbra vált és felfedi az Erő igazi misztériumát és a delikvens ebben betöltött szerepét. Nyilván minden téren kicsiben tolja, amit Yoda nagyban tett, de a szövegének egy része szinte pontosan egyezik azzal, amit Yoda is mondott az Erőről.

 

Azt tudjuk, hogy öregebb, mint Yoda és Erőérzékeny, illetve aktuálisan nem jedi. Bennem azért felötlött a kérdés, hogy vajon soha nem is volt jedi? Mennyire Erőérzékeny és mennyire tudja használni is az Erőt? Ha tudja, akkor hogyan? Hasonlóan a jedikhez/sithekhez vagy netán teljesen más módon (mint pl. az éjnővérek vagy Talzin) és célokra? Vajon ismerte Yoda-t, találkoztak valaha? Majdnem 1000 év alatt éppenséggel simán benne lehet a pakliban. Maz korábban is ilyen "megkerülhetetlen" figura volt, vagy csak az Ep.6 utáni érában? Egyáltalán hol mozgott és ténykedett a régebbi időszakokban, milyen szerepet töltött be, mibe folyt bele? ű

 

Én egyelőre nem vagyok meggyőzve róla, hogy ő csak egy öreg ócskás és kocsmáros, aki az Erőérzékenységéből mindig meg tudta csinálni a szerencséjét és megúszta a dolgokat.

 

Tegnap olvastam valahol..(sajnos nem tudom már hol). JJ erősítette meg a hír szerint hogy Maz és Yoda találkoztak életük során. Valószínűleg szerepe lesz ennek a következő részben, legalábbis remélem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jo pofa ez az oreglany.Bar ram sem volt kulonosebb hatassal.Kisse Yoda masolat szamomra is...mar csak nagy fulek kellenenek ra.

Meg a vegen kiderul ,hogy Yoda muterja. :D

Yoda teljes neve pedig Yoda Kanata.

 

A kantin zene ugrott be nekem is a belepesnel.De az mar nagyon tulzas lett volna...

Szerkesztve: - ZoliZoltán
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 3 hónappal később...

Kicsit elmerengve rajta, valóban fura szerzet ez a Maz. Tisztában van mindennel, de legjobban az a monológja fogott meg amiben az Első Rendről beszél. Hogy harcolniuk kell ellene. Mindenkinek. Vajon miből gondolta, hogy ekkora veszélyt jelentenek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nagyon megkedveltem ezt a kis "csajt". Közvetlen és kedves. Sokan mondják rá, hogy Yoda klón, pedig köze sincs hozzá. Ha csak nem annyi, hogy ő is nagyon öreg már és Erő-érzékeny (de nem jedi). Nagy szerep jutott neki, hisz ő indítja útjára Rey -t, és ő mondja ki az epizód lényegét is. Miért megy újból a küzdelem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Nekem az tetszett nagyon, amikor Maz arról beszél, hogy a Sötét Oldal gyakran alakot vált. Régen a Sithek képviselték, majd a Birodalom, most pedig az Első Rend. Ezzel a mondatával gyönyörűen összekapcsolta a három trilógiát, egybefűzve az egész sagát, hogy a harc célja: a Sötét Oldal megsemmisítése. :)

Ezt ma már mindennél erősebbnek gondolom. Ráadásul szép utalás a Pt -re is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Személyes beszélgetések kapcsán felmerült, hogy nem látszik a kastély környezetén, hogy ősi lenne. A filmet megnézve én ezt nem írom alá. Értelemszerűen ha lakott a hely akkor a környezete gondozva is van, így nem muszáj ott romokat látni. Maga a hely belseje pedig elég ősi, a technikát csak lámpák is pár világító konzol jelenti. Szerintem pont eltalálták itt a feelinget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel annyi a gond, hogy ez nem az elnöki palota, aminek a környezetét kertészek tartják rendben, szóval egy kissé hiteltelen az egész. Rengeteg fajta lényt látunk nem kis számban, és gondolom, mindnek van űrhajója is, ehhez képest az űrkikötő és a kiszolgáló részleg nem nevezhető jelentősnek.

Az rendben volna, hogy Rey látja a bolygón a sok zöldet, amire rácsodálkozik, de a kocsma környékének látképe nem illik a helyhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp ez az, hogy nincsenek hiper-modern leszálló pályák, hanem a környező tisztásokon landolnak. Ez pont beleillik a régi képbe. Egy kastély nem attól lesz ősi, hogy körülötte csupa gaz minden. Főleg ha laknak is ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztosan mindenkinek az a legfőbb vágya, hogy landoljon egy hepehupás tisztáson, és a szükséges javításokat ne tudja sehol elvégeztetni, netán alkatrészeket vagy üzemanyagot beszerezni. Elég kevés a tisztás is, arról nem is beszélve, hogy egy árva tönkretett fa sem látható, vagyis mindenki képes teljesen kikerülni a növényzetet landolás közben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez épp azt támasztja alá amit írtam korábban is. Alig van technika, mert ősi az egész és hozzá se nyúltak a környezethez. Ide amúgy sem elnökök járnak. A falcon is szépen tudott landolni a tisztáson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maz kastélya egy kocsma, nem űrkikötő. A fő profilja, hogy akik leszállnak igyanak-egyenek egy jót(meg persze illegális üzleteket kössenek :D ) nem pedig a tankolás/javítás, amennyit tudunk akár lehet a bolygón egy normális űrkikötő is ahol ezekre sort lehet keríteni.

 

Szerintem már az is az ősiségre utal, hogy kőből van építve, ha modern építmény lenne duracélból lenne. :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztosan mindenkinek az a legfőbb vágya, hogy landoljon egy hepehupás tisztáson, és a szükséges javításokat ne tudja sehol elvégeztetni, netán alkatrészeket vagy üzemanyagot beszerezni. Elég kevés a tisztás is, arról nem is beszélve, hogy egy árva tönkretett fa sem látható, vagyis mindenki képes teljesen kikerülni a növényzetet landolás közben.

Ezt most én sem vágom. Attól lesz ősi valami, hogy szupermodern platformok és droid kiszolgálószemélyzet lengi körbe a környéket, ugrásra készen várva az űrhajókat? Ez pont a szupermodernséget takarja - ennek az elvárásnak amúgy eleddig igen sok kikötő nem felelt meg, pl. Mos Eisley, ami pedig kifejezetten kikötőváros.

Tartom, amit Ody írt, ez pont ő igazolja. Nincs ott semmi modern cucc, mindenki leteszi a hajóját, ahová tudja, a többit is maga oldja meg. Ha nem jött elég üzemanyaggal, hát seftel, vagy ott marad - amúgy is kétlem, hogy a nagy űrkalandorok úgy vágnak neki, hogy csak egy kikötőig elég az üzemanyag. Amelyik meg így vág neki, az tisztában is van azzal, hol köt ki.

Az űrhajóknak meg leszállótalpuk van, nem futóművük, pont azért, hogy hepehupás talajon is landolhassanak. ;) Sima kifutópálya futóműhöz kell, tudod, hogy ki tudja futni magát keréktörés nélkül. VTOL gépeknek ilyen nem kell (már ma sem a Földön, nemhogy a messzi-messzi Galaxisban), márpedig a Star Warsban eleddig csak VTOL gépek voltak.

Mivel több űrhajó is látható azon a területen, ahol a Falcon landolt, nyilván a tisztás kérdése sem kérdés. Van ott hely, pont. Nyilvánvaló, meg lehet nézni a filmben, a tópart teli van tisztásokkal, van olyan, ahol két hajó is parkol. És korábban a Tydirium is le tudott valahogy szállni az Endoron, pedig tuti nem a kiépített leszállópályán landolt, és a Kereskedelmi Szövetség bazi nagy csapatszállítóinak sem jelentett gondot landolni Naboo erdeiben, Kasyyykon vagy Utapaun, pedig vagy tízszer nagyobbak a Falconnál. Hogy nincs kidőlt fa? Jaj istenem, nehogy már ezen múljon a hitelesség. Lehet, hogy azért nincs kidőlt fa, mert nem a film előtt öt perccel kezdték azokat a tisztásokat leszállóhelynek használni, hanem vagy ezer éve folyamatosan használatban vannak, aztán valahogy nem sikerült a természetnek visszahódítania, így új fákat sem tudtak kidönteni - ezt látszik alátámasztani az a nem elhanyagolható látványelem, hogy egyik leszállóhelynek használt placcnál sincs zöld fű, kizárásos alapon azért, mert a jövő-menő hajók szétbatykurálták ott a talajt. Az meg régen rossz, ha egy pilóta képtelen kikerülni a gépe útjába eső dolgot. Ezek aszteroidákat kerülgetnek, alagutakban röpködnek, nehogy már egy fa legyen a kikerülhetetlen nemezis.

Az meg nem értem, miért elképzelhetetlen, hogy a helyszínen látott sok-sok droid között akad egy-két gondnok droid is. Például ott van HURID-327, aki épp csak az első droid, amit megpillanthatunk Maz kastélyánál (alapvetően az első karakter, akit láthatunk ott), és nézd már, mi szerepel a leírásában? Hogy ez a droid egy kertész, gondnok és poggyász szállító kisiparos. És megkockáztatom, hogy ha Kanata kastélyánál szerepel a háttéranyagokban, hogy a szervizelés is a szolgáltatások része, akkor nem csak egy kertészdroid mászkál arrafelé, hanem vannak szerelődroidok is, meg hasonlók. És az ep1-ből tudjuk, hogy teszem azt egy teljes karbantartást elvégző pit droid nem foglal el AT-AT-nyi helyet, a szerszámokat meg manapság is bele lehet pakolni egy ládába. De még egy T-16-os hiperhajtómű mag sem volt olyan óriási, hogy azt ne lehetne mondjuk a kastély pincéjében tárolni. Watto megoldotta a hátsó kertjében, ezernyi lim-lom mellett.

 

Hogy mennyire tűnik ősinek? Szerintem az eddigi SW keretek között eléggé ahhoz, hogy elhiggyem, az. A Star Warsban ez egy meghatározhatatlan dolog. A Jedi Templom is több ezer éves építmény, valahogy mégis hipermodern. Ezzel szemben a lothali templom elég romos. A theedi király kastély is csillog-villog, pedig az is évszázadokkal, ha nem évezredekkel az ep1 előtt épült. Amit jól karban tartanak, oda nem kellenek romok. A Star Warsban pedig néhány droid megoldhatja a karbantartást. Nem kell ide hatalmas élő személyzetet elképzelni, elég pár tucat folyamatosan dolgozó droid. És azért kétlem, hogy egy ezer éve működő bár ne termelne annyi hasznot, hogy erre ne legyen keret. Pláne, hogy a tulaj űrkalóz és valószínűleg még mindig seftel illegális dolgokkal is.

Ehhez képest azért nem tűnik egy Jedi Templomnak vagy naboo-i palotának az a kuckó. Sötét, mocskos, a placc közepén tűzhely (Yodánál láttunk utoljára ilyet), nincsenek monitorok, se holografikus kivetítések... Szóval azért van itt bőven jelzés arra nézve, hogy a kastélyt nem tegnap nyitották meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem érzem ezt problémásnak. A kastély belülről szerintem pont olyan, amilyennek egy ősi kastélyból kialakított kocsmának lennie kell. Nekem pedig kívülről is adja a feelinget. Hatalmas nagy kőépítmény, viseltes zászlók, ill. azért a fű se tűnik mindenhol annyira gondozottnak, csomó helyen pl. csak úgy ott van a kövek tövében vagy oldalában. Oké, hogy ez egy nagyon régi hely, de nem elhagyatottan áll évszázadok óta, hanem lakják, valamint kocsmaként üzemel és rengeteg lény megfordul ott naponta. Abban van igazság, hogy a környezete nem épp egy lepukkant kocsmára utal, de szerintem pont ez teszi hitelessé. Elvégre eredetileg ez egy kastély, aminél már simán elvárás lehet az illusztris látkép, a remek elhelyezkedés vagy a kert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a Maz kastély környezete talán az egyetlen igazi negativum a filmben. Mig az épület rendben van a környezete nagyon ötlettelen és egyáltalán nem hiszem el hogy ez a létesitmény ezer éve működik. Ezer év és ezen a forgalmas ponton soha senki nem akart egy boltot nyitni, egy házat felhúzni vagy valami leszállópálya szerüséget csinálni. Mos Eisleyban külön kikötő épületek vannak. Itt miért is nincsenek? Ezer év alatt addig jutottak hogy a tisztáson parkolnak? Nem is kell egy Mos Eisley szerü kikötő csak valami halvány utalás hogy itt szokás hajókat fogadni és ezt az épületet nem tegnap lakták be.

Az eredeti koncepció az volt, hogy itt egy város lett volna. Az ilyen szempontból hihetőbb lett volna. Így nekem túl steril. Nem érzem élőnek. Maga a kastély belseje szerencsére már teljesen jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Maz-é a környező terület akár ő is dönthetett úgy, hogy oda aztán senki más ne építkezzen. Lejjebb már írtam, hogy a kastély egy kocsma/ fogadó, nem feltétlen a hajók karbantartása feladata. Mos Eisley-ben sem Chalmun foglalkozik a hajók tankolásával, szerelésével stb. Az utak mentén is vannak éttermek/kocsmák és nem mindegyik mellett van benzin kút.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a Maz kastély környezete talán az egyetlen igazi negativum a filmben. Mig az épület rendben van a környezete nagyon ötlettelen és egyáltalán nem hiszem el hogy ez a létesitmény ezer éve működik. Ezer év és ezen a forgalmas ponton soha senki nem akart egy boltot nyitni, egy házat felhúzni vagy valami leszállópálya szerüséget csinálni. Mos Eisleyban külön kikötő épületek vannak. Itt miért is nincsenek? Ezer év alatt addig jutottak hogy a tisztáson parkolnak? Nem is kell egy Mos Eisley szerü kikötő csak valami halvány utalás hogy itt szokás hajókat fogadni és ezt az épületet nem tegnap lakták be.

Az eredeti koncepció az volt, hogy itt egy város lett volna. Az ilyen szempontból hihetőbb lett volna. Így nekem túl steril. Nem érzem élőnek. Maga a kastély belseje szerencsére már teljesen jó.

Bár tény és való, szebb lett volna egy város, de a kihalt placc közepén meredező, forgalmas kastély látványa sem először került elő. Jabba palotája még ennél is szárazabb (és nem csak a homok és sziklák miatt :D). Ahhoz képest, hogy bitang forgalmas hely, nemhogy űrhajók nincsenek körülötte, még siklók sem. Se egy hangár, se egy garázs. Semmi! Mindenki gyalog megy oda? Hogyan került oda az a sok figura? C-3PO és R2 gyalogolt, de gyalogolt Leia és Chewie is? Hát Luke? Jabba, a nagy gengszter kint lakik a semmi közepén és csak gyalog megközelíthető?

És a Bomarr szerzetesek egykori lakhelye sem friss építmény, Jabba sem pár napja, hanem pár száz éve költözött oda be. Senkinek sem jutott utat építeni? Leszállóhelyet? Garázst, kiszolgálóépületeket? Száznyi év alatt csak odáig jutottak, hogy oda lehet sétálni? :)

És Maz kastélya és Jabba palotája között inkább lehet egyenlőségjelet vonni, mint Maz kastélya és Mos Eisley között. Mindkettő egy gengszertfőnök bűntanyája, ahol rosszarcú alakok gyűlnek össze kétes üzelmeik lebonyolításához. Se több, se kevesebb. Naná, hogy ide senki sem akar költözni. Mos Eisley ellenben város, nem tanya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így nekem túl steril. Nem érzem élőnek.

Ez a jó kifejezés. Túl steril a környezete, amin mintha semmi nyomot nem hagyott volna 1000 forgalmas év. 1000 év jövés-menése nem látszik, egy darab régi, elkorhadt fatörzset vagy valami hasonló természetes képződményt sem látni ráadásul azon kívül, hogy ennyi idő alatt a lentebb említett épületeknek vagy legalább a nyomunknak látszódnia kéne.

Dzséjt, a hajók leszállása ok, nem gondoltam át, a többi viszont részemről még mindig helytálló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a jó kifejezés. Túl steril a környezete, amin mintha semmi nyomot nem hagyott volna 1000 forgalmas év. 1000 év jövés-menése nem látszik, egy darab régi, elkorhadt fatörzset vagy valami hasonló természetes képződményt sem látni ráadásul azon kívül, hogy ennyi idő alatt a lentebb említett épületeknek vagy legalább a nyomunknak látszódnia kéne.

Dzséjt, a hajók leszállása ok, nem gondoltam át, a többi viszont részemről még mindig helytálló.

 

Attól még, hogy valami ősi a környezetében rendet lehet tartani és eltakarítani a kidőlt/korhadt fatörzseket, pláne úgy hogy még hagyományosan tűzzel sütnek, főznek, melegítenek.

 

A falakon is látszanak mohafoltok szerintem ez eléggé üti a sterilt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg fával, ráadásul nem is díszletfával, hanem valódi helyszínen, valódi fákkal van körbevéve az egész. Ez még inkább üti a sterilt. :)

Vannak kijárt ösvények, vannak az űrhajó által elsorvasztott tisztások (a hajók alatt még zöld fű sincs, csak valami száraz izé és föld, ez tán nem a "korhadt" talajszinti megfelelője?). Bár eleve nem értem, miért pont a korhadt fák jeleznék az ezer évességet. Ahogy Cupsay is írja, a kidőlt, elkorhadt fákat eltüzelhetik, eltakaríthatják, arról nem beszélve, hogy nincs olyan elhalt fa, ami ezer évig ottmarad, még akkor sem, ha a környéken nem élnek. És pláne, ha nem gondoznák, akkor az egészet eluralná a természet. Ahhoz meg ezer év sem kell.

Bőségesen elég nyom van, ami jelzi, hogy itt élnek, gondozzák a környezetet, legalább annyira, hogy a falból ne nőjön ki fa. Viszont nem egy űrkikötő, nem egy nagyváros, nem egy Jedi Templom, csak egy bűntanya, messze a figyelő szemektől.

 

Úgyhogy én itt kis önellentmondást vélek felfedezni az igényekben: legyen ősi, romokkal és kihalt fákkal körbevéve, de azért ugrásra kész személyzet várja a hajókat kiépített leszállópályákon, egy Mos Eisley-t idéző űrkikötőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Földi analógiával élve, nem egy kikötővárosról beszélünk, hanem egy lepukkant falucskáról, ahol van egy ősrégi korcsma és ennyi. Aki arra téved, az leszáll valahol kicsit távolabb, besétál a krimóba és elüti az idejét ezzel-azzal. Ha ez jól működött évezredeken át, akkor miért kellett volna ott kiépíteni bármit is? Maz nem akart luxushotelt, űrkikötőt vagy egy felkapott klubot, jól megvolt a kis lebujjal. Olyasmi ez, mint felróni egy isten háta mögötti falu kocsmájánál, hogy miért nincsenek parkolóhelyek előtte, parkosított környezet vagy épp szétrohadt fák és miért nem nőtt be még mindent a gaz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.