Ugrás a kommentre

PT-OT utalások


Donát

Ajánlott hozzászólás

A felsoroltakon kívül van még egy. A rakéták. Az OT-ben nem használtak rakétát csatákban, csak a Prequelben.

Basszus, ez mindig eszembe jut a film alatt - ráadásul nekem úgy tűnik, hogy a rakéták nagyon hasonlítanak azokra, amikből a kullancs droidok sorjáztak elő az ep3-ban -, de mindig elfelejtettem beírni. Tök jó, hogy neked eszedbe jutott és beírtad. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Basszus, ez mindig eszembe jut a film alatt - ráadásul nekem úgy tűnik, hogy a rakéták nagyon hasonlítanak azokra, amikből a kullancs droidok sorjáztak elő az ep3-ban -, de mindig elfelejtettem beírni. Tök jó, hogy neked eszedbe jutott és beírtad. :)

 

Igen ugyanúgy csavarodva repülnek mint a coruscanti csatában Anakin mögött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom, itt még nem volt említve, hogy amikor Poe gépére rátörnek a rohamosztagosok a film elején, akkor ugyanúgy egy, a gép hasába rejtett lézerágyúval intézi el őket, mint a Falcon az EPV-ben a snowtroopereket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is nyomok egyet: Obi és Kanata is ládában tartotta a spádét.

 

 

Még egy OT utalás most eszembe jutott, hogy mikor feltűnik a Millenium Falcon a történetben, akkor Rey úgy utal a hajóra, mint amikor először látjuk pont a 4. részben és ott meg Luke szájából hangzik ez el.

Csak a szinkron szerint. Erederileg mindketten máshogy húzzák le a Sólymot.

Luke: What a piece of junk!

Rey: That one's garbage!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sólymon Rey és Finnie Han-hoz, Leiához és Csubihoz hasonlóan használatba vesz egy-egy légzőmaszkot.

 

Han és Kájló is elsüt egy-egy "torn apart"-os mondókát:

Han Leiának a zűrgilisztában: I just got this bucket together. I won't let it get torn apart.

Kájló Han-nak: I'm being torn apart.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy is jó, ha az enciklopediàba erőltetnek kapcsokat.

De hogy mi Pablo agyszüleménye és mi a direkt kapocs? Hát ez szinte "tyúk vagy a tojás" szindróma.

Az útmutató azt írja a rahtarokról, hogy emberi füllel nem érzékelhető hangot adnak ki. Nem úgy vettem észre. :lol:

Jó hogy írod!

Róluk azt is írja, hogy rokon a Sarlacc-okkal és az Umbarai vixus-szal is.

Ami szintén bárki agyszüleménye is, logikus és egyszerre OT valamint TCW utalás.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A csápjai egyértelmű vixus a szája meg sarlacc. Ez szerintem látványban is egyértelmű. :) A hangját nem tudom mire hasonlít, de az is félelmetes. :D

Ja, én a Zygerria vonalra írtam. Ott meg azért vagyok szkeptikus, mert szinte egyetlen PT-ben debütált fajt sem sikerült átmenteni az új részbe, csodálkoznék, ha pont egy zygerriai hajstílust meg igen. :D Szerintem Pablo találta ki, és ha így van, akkor zseniális, mert tényleg hasonlít!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hasonlít bár a Zygerria faj nem ember. :) Persze lehet tiszteletből viseli így...

 

Én így gondolom. A karakternek kötődése van a Zygeriaiakkal.

De most mossuk össze a kettőt. Tegnap figylmetlen voltam, mert egy 3. fajt is írnak a Rahthar rokanaként: a blixiik-et.

Nem pont ezzel a fajjal küzd Anakin és Ahsoka a egy Zygeriai hajó rakterében?

És ha igen, már adódik is a kérdés, hogy miért került egy jelenetbe egy Zygeriai stílusú frizura és egy a Zygeriaiak által kedvelt faj rokona? Véletlenül? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk, hogy nem volt véletlen. :D

 

Közben kicsit necces de van hasonlóság az EPI -el abban, hogy ott Anakin- t találják meg itt meg Luke -ot. :)

 

Ez tényleg necces. :)

Főleg, hogy Anakint nem keresik.

Jobb, hogy minden trilógia egy "sivatagi reménységgel" kezdődik. Reméljük, hogy mind Skywalker is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mondjuk nem került bele magába a filmbe, de úgy rémlik a Baljós Árnyak egyik korai forgatókönyvében Anakin-nak ugyanúgy kellett volna leszállnia a Naboo-n Padmé gépével, mint ahogy Han leszállt a Csillagpusztító bázison.

Volt olyan változat/ötlet, hogy Anakin vezette a Nubian-t az ep I-ben?

És mikor? mikor visszaértek a végső csatára?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt olyan változat/ötlet, hogy Anakin vezette a Nubian-t az ep I-ben?

 

Itt elolvasható az egész, de ez egy annyira korai változat, hogy Qui-Gon csak Corruscant-on tűnik fel először, és Naboo-t még Utapau-nak hívják. Persze nem vagyok benne biztos, hogy 100%-ig megbízható ez az oldal.

 

És mikor? mikor visszaértek a végső csatára?

Igen, akkor kellett volna Anakin-nak fénysebességgel landolnia, amikor a végső csatára visszatérnek Naboo Utapau-ra:

 

"Upon returning to Utapau, the entire Trader's blockade is found still in place. In order to avoid the battleships, Obi-Wan proposes a plan that relies on the Force skills of Anakin. He tells them to "come out of lightspeed between the blockade ships and the planet," which both Panaka and Ric Olie argue is impossible. According to Ric, "The calculations are too infinite even for the most advanced computer."

 

Obi-Wan believes that Anakin's innate connection to the Force will enable him to "sense the proper moment to come out of lightspeed." Anakin takes the co-pilot's seat and straps himself in. Obi-Wan says to him, "Think of yourself racing...take the controls. We're heading toward a planet... Concentrate. Stop right before the surface."

 

Anakin closes his eyes and does so. The starship exits lightspeed just above the surface of the planet..."

 

"Mikor visszaérnek Utapau-ra, a Kereskedő Szövetség blokádja még teljes. Hogy elkerüljék a csatahajókat, Obi-Wan egy Anakin Erő-képességeire hagyatkozó tervel áll elő: az javasolja, hogy a blokád és a bolyó közt lépjenek ki a fénysebességből. Ez Panaka és Ric Olie szerint is lehetetlen, mert a számításokk még a legfejlettebb számítógépnek is túl bonyolultak lennének.

 

Obi-Wan azonban hiszi, hogy Anakin szoros kapcsolata az Erő-höz lehetségessé teszi számára, hogy megérezze a megfelelő pillanatot. Anakin elfoglalja a másodpilóta helyét és beköti magát. Obi-Wan azt mondja neki: "Képzeld el, hogy versenyzel! Vedd át az irányítást! A bolygó felé tartunk. Koncetrálj, és állj meg felszín felett.

 

Anakin behunyja a szemét és a hajó épp a felszín felett lép ki a fénysebességről."

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.