Jump to content
Ody Mandrell

Háttérben lévő érdekességek, történetek

Recommended Posts

Félreérted Donátot, épp azt mondja, hogy Rex nincs a kivezettek között, mert már kint van, hiszen kint hagyták, hogy amikor visszajön a maciüldözésről az elrobogott őrség, ne tűnjön fel nekik, hogy már elhordták a hátramaradt őrt. Persze azt nem tudhatták Hant, hogy az őrök úgyis tudják már, hogy a Lázadók ott vannak.

Csak az a fura, hogy most ez ilyen újdonság, meg bizonytalan. 1983 óta nyilvánvaló, hogy Nik/Rex maradt kint felderítő páncélban, és odakint fogták el, már csak a látottak logikája is ezt diktálja. Ő az egyetlen télapó a csapatban, és jól látható, hogy télapó öltözött be birodalminak, kint maradt és legközelebb kint is látjuk beöltözve, rohamosztagosokkal körülvéve.

Szerkesztette: Dzséjt

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a fura, hogy most ez ilyen újdonság, meg bizonytalan. 1983 óta nyilvánvaló, hogy Nik/Rex maradt kint felderítő páncélban, és odakint fogták el, már csak a látottak logikája is ezt diktálja. Ő az egyetlen télapó a csapatban, és jól látható, hogy télapó öltözött be birodalminak, kint maradt és legközelebb kint is látjuk beöltözve, rohamosztagosokkal körülvéve.

Miért lenne fura? Foglalkozott eddig a fene azzal, hogy a háttérben XY átöltözött és őrizte a bunkert. Amúgy meg azért szúrtam be ezeket, mert azt írta Ody, hogy Rex újra felvette a rohamosztagos páncélját. Itt inkább improvizációról van szó, semmint a saját páncél felöltéséről.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Miért lenne fura? Foglalkozott eddig a fene azzal, hogy a háttérben XY átöltözött és őrizte a bunkert.

Pont ez a fura, mert amikor én anno felfedeztem, akkor örömittasan láttam, hogy ez nagyon nem nagy felfedezés, mert anno is adott volt. Pedig én '97-ben fedeztem fel, és a 2000-es években jutottam el oda, hogy olyanokkal is megoszthassam, akiknek számít - veletek -, aztán rájöttem, hogy hát mégsem nagy felfedezés... lehet, hogy pont Nik volt az első, aki rádöbbentett, hogy amit én meglátok, azt előttem már 18000-en meglátták. :D Bár valószínű, hogy ezért is maradt meg bennem annyira. Szóval ezért fura nekem. De ahogy Ody is írja, tök jó, hogy egy retcon (még ha erről még nem is beszélhetünk, mert hivatalosan az még mindig nem Rex) ilyet előidéz. 40 éves film háttérelemét rángat reflektorfénybe, helyez új megvilágításba, teszi még mindig élővé az ep6-ot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Az benne a 'vicc', hogy ez a "retcon" vezetett ide. Ha nincs a felvetés akkor marad a homályban az egész jelenet. De hát.....nem jobb így? :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Pont ez a fura, mert amikor én anno felfedeztem, akkor örömittasan láttam, hogy ez nagyon nem nagy felfedezés, mert anno is adott volt. Pedig én '97-ben fedeztem fel, és a 2000-es években jutottam el oda, hogy olyanokkal is megoszthassam, akiknek számít - veletek -, aztán rájöttem, hogy hát mégsem nagy felfedezés... lehet, hogy pont Nik volt az első, aki rádöbbentett, hogy amit én meglátok, azt előttem már 18000-en meglátták. :D Bár valószínű, hogy ezért is maradt meg bennem annyira. Szóval ezért fura nekem. De ahogy Ody is írja, tök jó, hogy egy retcon (még ha erről még nem is beszélhetünk, mert hivatalosan az még mindig nem Rex) ilyet előidéz. 40 éves film háttérelemét rángat reflektorfénybe, helyez új megvilágításba, teszi még mindig élővé az ep6-ot.

Hát én akkor most jutottam el ehhez a ponthoz. :)

És egyetértek, ez a retcon zseniális csavar, kár, hogy még mindig nem hivatalos.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

34 év után észrevettem egy hibát. Bár ez valószínűleg csak nekem új. :D Luke a legvégén az ewok faluba úgy megy be, hogy az oldalán lifeg a fénykard. Pedig azt a Halálcsillagról el se hozta. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Valamikor tuti felvette, mert a Shattered Empire képregényben használja is a kardot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nem vette fel mert amikor az apját húzza a siklóhoz akkor sincs nála.

Akkor akár lehet, hogy az a baki, hogy ott nincs nála.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Biga Cubensis találata:

"Csakhogy Kurtznak az már nem tetszett, hogy Lucas aszerint írogatja át a Star Wars-filmek sztoriját, hogy milyen akciófigurákból tud majd többet eladni, és háromszor annyi időt tölt a merchandise osztályon, mint amennyit a forgatókönyvírásra szán. Kurtz A Jedi visszatér előkészületei idején szóvá is tett, hogy klisé lenne a Halálcsillag újjáépítése, és annak sem örült, hogy a szuperfegyver elpusztítása Lucasnál automatikus örömünnepbe csapott át, pedig egy keserédes győzelemnek kellett volna ábrázolni, előrevetítve azt, hogy itt még egy többéves Birodalom elleni háború vár a Felkelőkre. Lucas és Kurtz szakmai vitája végül odáig mérgesedett, hogy Lucas kirúgta Kurtzot és Howard Kazanjiant igazolta le a helyére producernek a Jedihez."

https://port.hu/cikk/tv/101-sztar-akik-gyuloltek-egymast-a-forgatason/article-48889

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez