Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ajánlott hozzászólás

Szép élete volt, és az utolsó nagy küldetését, Luke felkészítését is befejezte, amennyire rajta múlt. :rock:

Az, hogy szép, lehet azért relatív. Elvégre élete utolsó harminc-negyven évében végigélhette a Sith felemelkedését, egy Galaxis zsarnokságba taszítását és a Jedi Rend majdnem teljes pusztulását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy szép, lehet azért relatív. Elvégre élete utolsó harminc-negyven évében végigélhette a Sith felemelkedését, egy Galaxis zsarnokságba taszítását és a Jedi Rend majdnem teljes pusztulását.

De legalább megtanult főzni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy szép, lehet azért relatív. Elvégre élete utolsó harminc-negyven évében végigélhette a Sith felemelkedését, egy Galaxis zsarnokságba taszítását és a Jedi Rend majdnem teljes pusztulását.

Lehet relatív, nem tagadom. A vége valóban nem úgy alakult, ahogy korábban akár gondolhatta is Yoda, de még nem volt minden veszve. Én mindig is úgy éreztem, hogy azért tudott békében meghalni, mert érezte, hogy jó irányba mennek a dolgok. Szerintem nagyon bízott Luke-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tuti nem a dvd volt.Itt még Sebastian Show volt a végén.Naboo sem volt.De Luke nagyon erős volt, hogy eldobta a kardot.Ezért mindig csodálom.

Az ebben a szép, hogy érzelmi alapon döntött csak úgy mint az apja. Mégis mekkora a különbség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy a 97-es verzió volt. Már a 2004-est szeretném megnézni.

Egyébként egyszer láttam a Youtube-on egy rajongói videót, ahol a Jedi viszzatér végén amikor Palpi villámokkal szórja Luke-ot Vader meg áll és közben flashbackekben bevágnak egy pár emlékképet az előzményekből. Nagyon hatásos. Mélyíti a katarzisélményt.

http://www.youtube.com/watch?v=zCEQLvOW4cM...feature=related

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy a 97-es verzió volt. Már a 2004-est szeretném megnézni.

Egyébként egyszer láttam a Youtube-on egy rajongói videót, ahol a Jedi viszzatér végén amikor Palpi villámokkal szórja Luke-ot Vader meg áll és közben flashbackekben bevágnak egy pár emlékképet az előzményekből. Nagyon hatásos. Mélyíti a katarzisélményt.

http://www.youtube.com/watch?v=zCEQLvOW4cM...feature=related

 

Ez nagyon jó.Nagyon szeretnék egy ilyen verziót.Remélem a blue rayt megcsinálják így.Sokkal erőteljesebb így a jelenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy az már párszor megesett, szembemegyek az árral: :D nekem nem tetszik.

Az Erő-téma beszúrása az "I am a Jedi" alá nagyon szájbarágós, és szinte lemászik a zene a képről, annyira nem passzol nekem oda - főleg a vége sikerült esetlenre, a visszatérés a valódi zenesávhoz. (Arról nem is beszélve, hogy az Erő-téma az eredeti, igen kiváló zenei anyagban is szerepel, csak nem üvölt ennyire.)

A flashbackek közül a párbajjelenet felesleges, nincs jelentése. Az előtte és utána lévő képeknek inkább, de még így sem érzem, hogy "megmagyaráznák" ezt a jelenetet, ráadásul közben nem hallani egy fontos mondatot: "Help me!". A visszapillantások végeredményben megosztják a figyelmet, és a saga egyik kiválóan megvágott kulcsjelenetéről a múltra terelik.

Szerintem a saga ismeretében nincs értelme ilyen szinten szájbarágni, mire gondol Vader. Ezt döntse el, érezze át mindenki maga. Úgyis sokkal több dolog fut át a fejében, mint amennyit pár snittel át lehetne fogni: öt film lényegét kellene pár másodpercbe préselni.

 

(Extrém párhuzam, csak fiúknak :D : sokkal izgalmasabb egy lengén öltözött nő fotója, akinek inkább csak sejteni, mint látni lehet az adottságait, mint egy teljesen pucér kép. Az előbbiben több tere van a fantáziának.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg sem akartam nézni, mert gyakorlatilag kizártnak tartottam, hogy azon a jeleneten bármivel javítani lehetne, de aztán megnéztem, hogy mégse mondjak kritikát valami olyanról, amit még csak nem is láttam. Így most már nyugodt szívvel írhatom, hogy nekem úgy jó az a jelenet továbbra is, ahogy eredetileg volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy dolog, hogy egyet értek Zolival. Az meg egy másik, hogy Ody, a reakciód egyáltalán nem helyénvaló.

Elnézést az obszcenitásért, de tényleg nagyon gyenge és erőltetett. Épp az a jó ebben a jelenetben, hogy érezzük Vader minden rezgését. Minek kell bemutatni??? Teljesen lerombolja az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát akkor egyedűl maradtam. :) Persez nagyon jó az eredeti is, sőt némelyik bevágás nem is illik oda.Az anyja bevágása kitünő ötlet viszont, hogy ha szegény tudná mi lett a fiából.Azt lehetne érzékekeltetni a bevágásokkkal, hogy mindenért ami történt ledobja a császárt, nem csak Luke miatt.Hogy ott döbben rá, hogy miket tett a jedi Rend ellen, mennyi fájdalmat okozott, hogy megölte barátkját Obi*Want, hogy Padmé miatta halt meg.Az utolsó bevágás meg az, hogy I'm a Jedi.Ezután pedig az uralkodó repülne az aknába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az "I'm a Jedi." nem lenne egy jó ötlet, mivel alig tíz perc leforgása alatt elsütni ugyanazt a jelenetet, nem, hogy szájbarágó és unalmas, rettentően béna és ciki húzás lenne.

Plusz, bár ez már csak magánvélemény, a bűnbánás nem a tett előtt, hanem már utánna jött. Mikor beszél Luke-kal, és mondja neki, hogy "Mond meg a testvérednek, hogy igazad volt.", ekkor történt. Abban a pillanatban, mikor vacilál, csak két dolog van a szeme előtt: Luke vagy Palpatine. A fia, aki még úgy is szereti, hogy ocsmányabbnál ocsmányabb tetteket művelt mind vele, mind a Galaxissal, vagy az apafigura, aki úton útfélen átverte, és a szemébe köpve árulta el, akkor pedig éppen a fiát sütögeti. Szerintem éppen ez az egyik szépsége ennek a jelenetnek, hogy Anakin Skywalker számára, akinek egy Galaxist kell megváltania, mindig is egyetlen, az univerzum dolgaihoz képest elhanyagolható gond lebegett a szeme előtt: a szerettei óvása. És ebben a pillanatban minden gond és baj, amivel eddig szembenézett, kiválasztottság, Sötét és Világos Oldal, Jedi és Sith, Birodalom és Lázadók, mindez leszűkült egyetlen apró gonddá: a fia bajban van. Végre csak azzal a gonddal kellett törődnie, amivel mindig is törődött, de most hagyták is. És azzal, hogy megoldja az egész életét átívelő, számára legfontosabb gondot, egyben megoldja a Galaxis életét megkeserítő gondot is, amire hivatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Már napok óta ádáz szóvitát folytatok egy 14 éves kölyökkel egy másik fórumon mindenféle hülyeségről a Star Wars-on belül. Agyam eldobom tőle már lassan...

Kezdve azzal, hogy miért nem Williams mester dallamai vannak a TCW-ben, hogy felbukkan-e Chewbacca meg Solo a 2. évadban, gyerekes-e Jabba fis és ami miatt ide írtam, az, hogy Jabbanak bejönnek-e a rabszolgalányok amiatt, hogy hímnősek a huttok.

 

Pontosabban az most a kérdése tőlem, hogy (idézem: ) Miért kényszerítette Jabba a rabszolga Leiát,hogy igyon Jabba poharából??? Ennél a kérdésnél elfogyott a tudományom, nem tudom megválaszolni neki. Valaki segítsen már a válasszal ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért kényszerítette Jabba a rabszolga Leiát,hogy igyon Jabba poharából??? Ennél a kérdésnél elfogyott a tudományom, nem tudom megválaszolni neki. Valaki segítsen már a válasszal ;)

Melyik filmet nézte? ;) Olyan nincs a Jediben, hogy Leia iszik Jabba poharából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.