Ugrás a kommentre

A Starkiller bázis


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mondjuk Phasma lehetett volna okosabb is... Pl. amellett hogy kikapcsolja a pajzsot, Finn-ék tudta nélkül riadóztathatott is volna az ottlétükről... Ahogy egy másik topikban berakott zseniális HISHE videóban :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eléggé lenézed Phasmát. :) Mint vezető katona nehogy már ne ismerje a Starkiller fontosabb paramétereit! Ez nonszensz a szememben. Amit leírtál az alapján Phasma egy utolsó baka az Első Rend gépezetében. Mint tudjuk ez nem igaz. Egyébként Phasma mondja is Finn -nek, hogy bolond ha azt hiszi, hogy olyan egyszerű elpusztítani a fegyvert, hogy ő csak leengedi a pajzsot és kész. Ez is azt mutatja számpomra, hogy nagyon is tisztában volt a lényegesebb dolgokkal.

Tényleg lenézem, mert egy nímand, de nem ezért nem tudom befogadni, hogy Phasma ilyen magabiztossággal engedte le a pajzsot - már az röhej, hogy menteni próbáljuk eme tettét, ami tulajdonképpen árulás.

Vezető, de ő egy gyalogos, akármilyen rangban van és akárhol helyezkedik el az Első Rend ranglétráján, ez nem változik. Gyalogos katona, és ennek a feladatkörnek megvannak a paraméterei. Ért a kézifegyverekhez, a rögzített fegyverekhez, a gránátokhoz, elvezethet mezeibb (értsd: nem tank) felszíni szállítójárművet, stb. Esetleg még tudhatja, hol vannak a bázisa gyenge pontjai, ami - ha ő szervezi a védelmet, de ez nem biztos, hiszen Phasma aktívan vesz részt külső szolgálaton, szóval a bázis védelmét egy csak erre szánt egység és annak parancsnoka inkább elláthatja - védelemre szorulhat. De nincsenek mérnöki ismeretei a bázis felépítéséről, ez nem az ő reszortja és elnézve a figurát, ehhez esze sincs. Ez olyan, mintha egy egyszerű tengerészgyalogos századost megkérdeznél a USS Enterprise fedélzetén, hogy a reaktormag kibírja-e egy M60-as sorozatát. Fogalma sem lesz róla, legfeljebb tippel.

Amúgy meg, Phasma azért nem is olyan hűde magas rangú katona, hiszen csak százados. Nincs magasabban, mint Rex volt.

Phasma amúgy ezt mondja: "You can't be so stupid just to think that this will be easy. My troops will storm this block and kill you both."

Ebben sehol sincs arról szó, hogy a Csillagpusztítót elpusztítani lesz nehéz, ugyanúgy vonatkozhat a kijutásra, Rey megtalálására (mellesleg, éppen erről beszélt Han és Finn), vagy általánosságban mindenre, amit az Ellenállás ekkortájt művel, másrészt, csak egy gyáva alak üres fenyegetése. Hogy a fenébe árasztanák el a rohamosztagosok a blokkot, amikor azt sem tudják, hogy ott vannak. Ha riasztott volna Phasma, akkor nem lenne ennyire nevetséges és szánalmas ez a szöveg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Pedig szerintem azért nem csak addig vannak egy csillag mellett, amíg azt leszívják. Eleve, már az új rendszerben voltak, amikor először tüzeltek, hiszen fényes nappal volt, a fegyver mégis fel volt töltve. Szóval valahogy így nézhetett ki: leszívtak valahol egy csillagot, aztán tovább álltak a következőhöz, és onnan lőtték szét a Hosnian Prime-ot.

Meg értelme is van lecövekelni egy csillag körül, legalább valami meleget ad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleve, már az új rendszerben voltak, amikor először tüzeltek, hiszen fényes nappal volt, a fegyver mégis fel volt töltve. Szóval valahogy így nézhetett ki: leszívtak valahol egy csillagot, aztán tovább álltak a következőhöz, és onnan lőtték szét a Hosnian Prime-ot.

Vagy a rendszer ahol voltak eleve 2 csillaggal rendelkezett (mint a Tatooine), és a lövés előtt nem sokkal szívták le az egyik napot. Szerintem a Starkiller nem képes sokáig tárolni az elnyelt napokat, hiszen akkor az első lövés után célszerű lett volna rögtön újratölteni és továbbállni, hogy amint meghatározzák az Ellenállás tartózkodási helyét rögtön tüzelhessenek. Ugyanakkor azt sem zárom ki, hogy kell egy kis lehűlési időt hagyni minden lövés után még mielőtt újratölthetnének, de véleményem szerint egy holdnál nem nagyobb égitestbe huzamosabb ideig belesűríteni egy teljes napot annak minden energiájával és tömegével együtt kissé problémásnak hangzik, még "SW szemüvegen" keresztül nézve is

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, ez is lehetséges, főleg, ha ehhez hozzávesszük, hogy Finn is tudta, hol találják a bázist - bár az is lehet, hogy az Első Rend katonáinak, pláne, ha kiküldetésen vannak, eleve megmondják, mik a lehetséges úti céljai az állomásnak.

Viszont a lehűlésre van vizuális utalás, amikor megindul az X-szárnyúak támadása, az állomás csövéből még dől a füst.

Mondjuk én azt sem jelenteném ki, hogy képtelen huzamosabb ideig tárolni az energiát. Azért ez az állomás már van akkora technikai bravúr, hogy ne legyen ez probléma. Elvégre, itt olyan tudományról van szó, ami abszolút fantázia, szóval akár ezer évig is eltárolhatja, az sem lenne képtelenebb, mint bármi, amit ez a fegyver csinál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az ilyen "technikai" könyvekben benne van, hogy tud mozogni? Mert én azt hittem, hogy nem tud és a napját sem pusztítja el feltöltés közben csak lemeríti és így annak kell némi idő helyrejönni, hogy a Starkiller újra le tudja szívni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ab elsejére lennék kíváncsi, hogy ott milyen technológia van ami ekkora energiát tárolni tud, majd koncentráltan kilő.

 

A SW sosem a tudományos magyarázatairól volt híres :D szerintem ezt sem fogjuk megtudni, de nem is baj :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A SW sosem a tudományos magyarázatairól volt híres :D szerintem ezt sem fogjuk megtudni, de nem is baj :)

 

Nekem meg az a véleményem, hogy a turbina az turbina, a reaktor az reaktor, a sugárhajtómű az sugárhajtómű, a napelem az napelem, a kristály, meg kristály(kyber) a mi életünkben is meg a SW világában is, még ha ott sokkal nagyobb ,jobb, vagy más. Egyáltalán nem olyan elrugaszkodtt technológiákat alkalmazott Lucas amit ne lehetne épp ésszel felfogni. Persze voltak olyanok is, de azért nem kizárólag, és azokat meg a fizika és matematika elméleti síkon mindíg is a köztudatban tartotta (Einstein elméletei), annak ellenére hogy megvalósíthatatlanok fizikailag jelenleg. De napokat nyelő bolygót nem tervezett volna, amiről fél év után sem tudjuk hogy hogy mozog, hogy szív, hogy lő az biztos. Napokat elnyelő feketelyukról igen, arról halottam, söt láttam dokumentumfilmet is. Ha tudják hogy van ilyen a természetben, akkor legalább megpróbálhatnának magyarázkodni, vagy ehhez a jelenséghez legalább hasonlóval előállni, mert ez így rohadt kevés. Persze nem véletlen hogy az Kereszmetszetek könyvbe nem került bele, mert ennek a működését jól át kellene gondolni, mert ezt pár napelem, sugárhajtómű, meg turbina rajzzal nem lehet elintézni.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól tudom, az már valamiképp meg lett magyarázva, hogy hőseink miképp láthatták a Takonadáról a Hosnian-rendszer felrobbantását.

 

A többi is fokozatosan meglesz, ebben biztos vagyok.

Ja a rendkívül megalapozott "hiperűr manbo jambo" miatt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, mint szimbolika, értem, de azért kevesebb kérdés vetődött volna fel, ha mondjuk a takonadai kantinban breaking news felirattal élőben mutatják a robbantást (most csak egy példát hoztam fel).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De napokat nyelő bolygót nem tervezett volna, amiről fél év után sem tudjuk hogy hogy mozog, hogy szív, hogy lő az biztos. Napokat elnyelő feketelyukról igen, arról halottam, söt láttam dokumentumfilmet is. Ha tudják hogy van ilyen a természetben, akkor legalább megpróbálhatnának magyarázkodni, vagy ehhez a jelenséghez legalább hasonlóval előállni, mert ez így rohadt kevés. Persze nem véletlen hogy az Kereszmetszetek könyvbe nem került bele, mert ennek a működését jól át kellene gondolni, mert ezt pár napelem, sugárhajtómű, meg turbina rajzzal nem lehet elintézni.

 

Én azt sem tudom a Halálcsillag hogy mozgott, de ha az meg van magyarázva, onnantól a bolygó mozgatás is szerintem.

 

A napszívásra meg egy b*szott erős vonósugár lenne az elméletem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt sem tudom a Halálcsillag hogy mozgott, de ha az meg van magyarázva, onnantól a bolygó mozgatás is szerintem.

 

A napszívásra meg egy b*szott erős vonósugár lenne az elméletem. :)

 

A Halálcsillagnak voltak hiperhajtómúvei, bármennyire hihetetlen a gondolat hogy ki be ugrál a hipertérbe. Gondolom ezt utána találták ki, mint minden mást is, de legalább kitalálták. A feketelyuk a valóságban az irgalmatlan gravitációja lévén szippant be mindent, hajlítja a fényt stb. Én nem mondom hogy a Starkilleren volt egy fekete lyuk generátor (bár ez a sötét anyag kutatást figyelembe véve még akár igaz is lehetne), a bolygómagban, mert ugye azt meg hogy lehet kordában tartani, hogy ne eméssze el magát az állomást is. Egyéblént ebben a feketelyukakról szóló dokumentumfilmben,kísértetiesen pont úgy kezte el szívni (egy ilyen tölcséren keresztül) a napot, mint a Starkiller monitorjain az animáció. Tehát maradjunk a gravitációnál amit lehet vonosugárral is generálni, kezdetnek nem rossz. Állítólag a filmregényben próbálnak valamit magyarázni, de még nem tartok ott.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az ilyen "technikai" könyvekben benne van, hogy tud mozogni? Mert én azt hittem, hogy nem tud és a napját sem pusztítja el feltöltés közben csak lemeríti és így annak kell némi idő helyrejönni, hogy a Starkiller újra le tudja szívni.

 

 

Én pont ezért gondoltam már első nézéskor is hogy mozog. Ha leszív egy Napot, az a Nap nem fog "5 perc" múlva újratöltődni, sőt normális esetben az egy halott égitest már. Tehát kell új Nap az új lövéshez. De mivel egy Nap nem tud mozogni ezért a Starkillernek kell. Ennyi.

Bár az érdekes hogy ha Finn tudta hol van, az egy konkrét hely kellett hogy legyen, sőt ott is szolgált tisztitóként. Viszont ha mozog, akkor a Köztársaság kilövése után el kellett hogy menjen egy másik rendszerbe "lőszer"-ért. De ezt a rendszert már nem tudhatta Finn hogy hol van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De napokat nyelő bolygót nem tervezett volna, amiről fél év után sem tudjuk hogy hogy mozog, hogy szív, hogy lő az biztos.

Hogy mozog? Ezt a rejtélyt hogy lehetne megfejteni? Talán van hajtóműve? Vagy as szél fújja odébb? Választhatsz, melyik a reálisabb, de megsúgom, a technikai leírások alapján a hajtómű hangyányit nagyobb eséllyel indul. :P Hogy szív: a sötét energia segedelmével. Ez tökéletesen elégséges magyarázat, hiszen legalább annyira valóságos, mint az, hogy a Halálcsillag öt kyber kristállyal már bolygókat tud szétlőni. A lövés ugyanez.

Mondjuk abban is biztos vagyok, hogy fél évvel az ep4 után sokkal kevesebbet lehetett tudni a Halálcsillagról, mint amennyit már most tudunk a Csillagpusztítóról. És azokat a magyarázatokat k*rvára nem Lucas találta ki. Példának okáért, a Halálcsillag működési elvének kyber kristályos része olyan két éve létezik, amióta bemutatták a TCW Utapaus szálát, és csak tavaly lett hivatalosan is kánon. Szóval, ennyit arról, hogy mit tervezett volna Lucas és arról mennyi idő alatt mit tudunk meg. ;)

 

Bár az érdekes hogy ha Finn tudta hol van, az egy konkrét hely kellett hogy legyen, sőt ott is szolgált tisztitóként. Viszont ha mozog, akkor a Köztársaság kilövése után el kellett hogy menjen egy másik rendszerbe "lőszer"-ért. De ezt a rendszert már nem tudhatta Finn hogy hol van.

Erre szvsz az egyetlen reális magyarázat, hogy mivel mobil bázisról volt szó, minden katonának elárulták, akit ott állomásozott, hogy mik a következő "parkolói" a Csillagpusztítónak. Ez eléggé szükséges, ha nem akarják elveszteni a katonáikat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pont ezért gondoltam már első nézéskor is hogy mozog. Ha leszív egy Napot, az a Nap nem fog "5 perc" múlva újratöltődni, sőt normális esetben az egy halott égitest már.

Nekem volt egy olyan elméletem is alább, hogy újratöltődhet és ezt arra alapoztam, hogy a csillag magjában az energia termelés nem áll le és a Starkiller csak a felső rétegeit, a látható fényt szívja le. Egy csillagban rendkívül sok sugárzási zóna van a magtól kifelé haladva így szerintem könnyen elképzelhető ez az eset. Így az is meg lenne magyarázva ha nem mozog a bolygó. Az újratöltődés meg nem olyan nagy kunszt hisz ahogy a felszínre kerülő új anyag hűl, úgy lesz ismét "fogyasztható" plazma a felszínen.

 

Hogy tetszik az elméletem MLaci kolléga? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mozdulatlan Starkiller teóriához is felmerült bennem egy ötlet. A csillag amiről leszívja a felső réteget a Starkiller, elég vörös és fura. Simán lehet, hogy már többször is leszívta a légkört róla. Szóval bármi lehet ez ügyben is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.