Ugrás a kommentre

A Starkiller bázis


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Vajon egy olyan kis szervezetnek mint az Első Rend, hogy sikerült egy ilyen szuper fegyvert kreálnia? Ez még a nagy Birodalomnak se ment. Vagy ennyire fejlődik a technika? :) Nem mellékesen pedig jó lenne megérteni végre ezt a csillaglégkör leszívást. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most kettőzött erővel figyeltem a filmben, és azt mondták az Ellenállóknak az eligazításon, hogy addig szívja a bázis a nap energiáját, amíg az el nem tűnik. Ettől nekem nem lett világosabb a dolog, mert az eltűnést érthetjük ideiglenes vagy végleges értelemben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az Első Rend nem kicsi. Nincsenek nagy civilizált rendszerek a kezükön. Ez az egyetlen hátrányuk viszont a filmből tudjuk hogy folyamatosan használják a Birodalom tudását, adatbázisait és hát a Galaktikus Birodalom mindössze pár év alatt össze tudott hozni egy második Halálcsillagot. Ilyen szempontból az ep.4 és az ep.6 között is volt egy óriási ugrás pedig ott csak 4 év telt el. Az ráadásul teljesen mesterséges volt. Itt egy bolygón van egy nagy fegyver de a filmben semmi se utal rá, hogy a belseje is teljesen be lenne épitve igy igazából a mérete csalóka. Nagy mert nagy a bolygó amin a fegyver csücsül.

 

Az Első Rendnek nagyon komoly nyers-anyag készleteik lehetnek, mivel az Ismeretlen Területen valoszinüleg szinte szabadon terjeszkedhetnek. Ez persze nagyrészt azt jelentheti hogy kietlen élettelen bolygókra teszik rá a kezüket, de akkoris: egy ekkora épitkezéshez könnyen tudnak nyersanyagot szerezni.

Poe film eleji elképedésén elég jól látszik hogy a fegyverkezésük üteméről még az ellenségeiknek sincs pontos képe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most kettőzött erővel figyeltem a filmben, és azt mondták az Ellenállóknak az eligazításon, hogy addig szívja a bázis a nap energiáját, amíg az el nem tűnik. Ettől nekem nem lett világosabb a dolog, mert az eltűnést érthetjük ideiglenes vagy végleges értelemben is.

Ha a csillagnak vége akkor viszont mozognia kell az űrben... Egyébként érdekes, hogy amikor a Starkiller elpusztul, egy csillag válik belőle. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az Első Rend nem kicsi. Nincsenek nagy civilizált rendszerek a kezükön. Ez az egyetlen hátrányuk viszont a filmből tudjuk hogy folyamatosan használják a Birodalom tudását, adatbázisait és hát a Galaktikus Birodalom mindössze pár év alatt össze tudott hozni egy második Halálcsillagot. Ilyen szempontból az ep.4 és az ep.6 között is volt egy óriási ugrás pedig ott csak 4 év telt el. Az ráadásul teljesen mesterséges volt. Itt egy bolygón van egy nagy fegyver de a filmben semmi se utal rá, hogy a belseje is teljesen be lenne épitve igy igazából a mérete csalóka. Nagy mert nagy a bolygó amin a fegyver csücsül.

 

Az Első Rendnek nagyon komoly nyers-anyag készleteik lehetnek, mivel az Ismeretlen Területen valoszinüleg szinte szabadon terjeszkedhetnek. Ez persze nagyrészt azt jelentheti hogy kietlen élettelen bolygókra teszik rá a kezüket, de akkoris: egy ekkora épitkezéshez könnyen tudnak nyersanyagot szerezni.

Poe film eleji elképedésén elég jól látszik hogy a fegyverkezésük üteméről még az ellenségeiknek sincs pontos képe.

Az a baj, hogy lényegében nem tudjuk az Első Rend milyen potenciállal is rendelkezik. Persze, valószínűleg naggyal de pl. flotta szinten csak egy cirkálót látunk az egész film alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy lényegében nem tudjuk az Első Rend milyen potenciállal is rendelkezik. Persze, valószínűleg naggyal de pl. flotta szinten csak egy cirkálót látunk az egész film alatt.

Van egy olyan érzésem, hogy a pontos erőviszonyokat majd az ep.8 teszi tisztába. Kicsit hasonlóan ahogy az ep.5 tette anno. A Szenátus felrobbantására és a Starkiller megsemmisítésére minden nagy galaktikus szereplőnek lépnie kell. A lépés mértékéből, a felvonultatott haderőkből látszik majd hogy kinek mi volt a tarsolyában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez a bázis és az elpusztítása egyértelműen a film mélypontja. Szóval nem leszek kíméletes, előre is elnézést kérek.

 

Ennyire nyíltan másolni az OT-t (azon belül is az Ep.4-et) nekem már a pofátlanság kategóriába esik. A Halálcsillag egy hold méretű űrbázis volt, aminek a 2. változatának pajzsát az Endor-ról töltötték. A Starkiller egy bolygóbázis volt, aminek a fegyverét a legközelebbi napból töltötték.

A Halálcsillagok és a Starkiller is rendelkeznek egy szuperfegyverrel, amik működési elve látványosan hasonló. Csak épp a Starkiller sokkal nagyobb, sokkal erősebb, sokkal szebb és sokkal bármilyenebb. Nem 1, hanem rögtön több bolygót lő ki egyszerre.

 

Persze ennek is van egy viszonylag könnyen, de azért mégis elég nehezen megközelíthető gyenge pontja, amin keresztül egyetlen húzással felrobbantható. Be is célozzák vele az ellenállók bázisát, csak még tölteni kell, az idő pedig szorít. Felkerekedik egy maréknyi vadászgép és egy bátor akció végén (többek közt egy ismerős "folyosón" manőverezve) egy zseniális pilóta felrobbantja az egészet. Ez nekem még akkor is gáz lenne, ha amúgy az OT-nak nem az lenne az egyik legtámadhatóbb pontja, hogy a halálcsillagosdit másodszor is eljátszották.

Egyébként az engem kevésbé zavart, de hogy a 7-ben is eddig futotta a kreativitás... Azt meg már meg se említem (mert egyéni szociális problémám), hogy nekem már az első Halálcsillag ereje túlzásnak hatott. Reméltem, hogy annál azért már megállnak és nem méretben, ill. erőben fogják emelni a tétet, ehhez képest... És még volt bőr a képükön ezt egy ennyire konkrét ábrával és szöveggel is szemléltetni. :D

 

Amúgy ha függetlenítem ettől, akkor már nem lenne vele különösebb bajom, bár akkor se tetszene igazán. A napból elszívott energia furcsa, pláne ha teljesen "elfogyasztja" azt. Akkor ugyanis tudatosan és irányíthatóan mozgatható bázisról van szó, ami egy bolygó esetében erősen furcsának tűnik. Ha meg statikus, akkor mindig megvárják amíg "újratöltődik" az adott nap? A hiperűrön való átlövés se semmi, azért ilyen távolságból egyetlen lövéssel komplett rendszereket kilőni nekem már azért sok.

Meg akkor honnan is látható a sugár és a szétrobbantott bolygók és hogyan? Abszolút bárhova tudtak lőni ezzel a monstrummal, azaz az univerzum egyetlen pontjáról módszeresen szétrobbanthatták volna az összes égitestet?

 

Eleve engem nagyon idegesít, hogy a Birodalom maradványa vert helyzetből felhúzott egy olyan fegyvert, aminek egyetlen lövésével rögtön kiegyenlítette az erőviszonyokat a Köztársasághoz képest. Mindezt úgy, hogy e lövés után már el is pusztult az egész bázis, felbecsülhetetlen károkat okozva ezzel az Első Rendnek. Építsünk csak fel a köztes 30 évben egy viszonylag összetettebb viszonyrendszert (amiről persze vajmi keveset mondunk el a filmben), hogy aztán mindezt egyetlen lövéssel átírjuk.

Meg ott a kérdés, hogy honnan volt erre az ER-nek forrása? Értem, hogy találtak egy feltérképezetlen területet, ahonnan szerezhettek nyersanyagokat, azt is, hogy a Birodalom már kutatta a technológiát. De ehhez azért irgalmatlan mennyiségű pénz is kellett, ráadásul az egészet titokban kellett tartani, nemcsak a konkrét projektet, de a helyszíneket is. Elvégre az ER amolyan underdog szerepben volt, mégis meg tudta ezt csinálni észrevétlenül. Miközben azért az Ellenálláson kívül csak kaptak némi figyelmet a Köztársaságtól is. Ennyi erővel a huttok vagy egy független bűnbanda is előállhatott volna egy ilyen fegyverrel.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pb, azt azért ne feledd, hogy az Első Rendnek rendelkezésére állt az, ami a huttoknak vagy más csoportoknak nem: a korábbi birodalmi archívum és tudástár. Ez elég jelentős előny, hiszen mint azt megtudtuk, a birodalom a témában már akkor is kutatott, amikor még hatalma teljében volt. Nyilván ezt használta fel később a First Order.

 

Amit pedig nemrég olvastam az Útmutatóban, és kapcsolódó, hogy a Birodalom a békeszerződés aláírása után tett róla, hogy a korábban felhalmozott birodalmi / régi köztársaságbeli ismeretanyag ne juthasson el az Új Köztársasághoz, ergo technikailag megpróbálták még így is visszavetni őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most kettőzött erővel figyeltem a filmben, és azt mondták az Ellenállóknak az eligazításon, hogy addig szívja a bázis a nap energiáját, amíg az el nem tűnik. Ettől nekem nem lett világosabb a dolog, mert az eltűnést érthetjük ideiglenes vagy végleges értelemben is.

 

 

Most jövök a harmadik nézésről és én is nagyon figyeltem. Azért emlékeztem úgy, mert tényleg azt mondják, eltűnik... ami egy csomó kérdést felvet(ne), ugyebár. De ha jóindulatúak vagyunk, tényleg lehet átmeneti, vagy csak az Ellenállás gondolta véglegesnek (én kétlem, de lehet).

 

Azt figyelted, milyen közel volt a naphoz a Strkiller, mikor szívta ki az energiát? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom hogy a kánon szerint tud mozogni.

Végül is beépíthettek egy óriási repulzort is- ha már átalakították a bolygót-, ami nem újdonság Legends háza táján.

 

Egyébként az engem kevésbé zavart, de hogy a 7-ben is eddig futotta a kreativitás...

Nem vagyok teljesen meggyőződve arról, hogy a kreativitás hiányára írható, inkább az OT-hoz hasonlóságra, de meglátjuk, mivel jönnek elő a következő részekben, és akkor kiderül, meddig viszi a készítőket a kreativitás :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleve engem nagyon idegesít, hogy a Birodalom maradványa vert helyzetből felhúzott egy olyan fegyvert, aminek egyetlen lövésével rögtön kiegyenlítette az erőviszonyokat a Köztársasághoz képest.

A németeknek cirka 20 év is elég volt, hogy olyan sereget hozzanak létre amivel leigázták a fél világot. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az izgat, hogy minden lövésnél elfogyaszt egy egész napot? Elég pazarló. Ez az egész egy olyan átgondolatlan. Ez még sci-fi mércével is ökör fegyver. Pláne úgy hogy semmit nem tudunk hogy hogy működik. Mégis milyen távoli napokból is elszívhatja az energiát, akár több fényévvel odébról? Meg egyáltalán hogy lő át az agalaxis túlfelére?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az izgat, hogy minden lövésnél elfogyaszt egy egész napot? Elég pazarló. Ez az egész egy olyan átgondolatlan. Ez még sci-fi mércével is ökör fegyver. Pláne úgy hogy semmit nem tudunk hogy hogy működik. Mégis milyen távoli napokból is elszívhatja az energiát, akár több fényévvel odébról? Meg egyáltalán hogy lő át az agalaxis túlfelére?

Érdemes lenne visszaolvasni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, valószínűleg naggyal de pl. flotta szinten csak egy cirkálót látunk az egész film alatt.

Csillagrombolót, nem cirkálót. ;)

Az Első Rend meg miért lenne kicsi? Az Ellenállás kicsi. A Hutt Kartellek kicsik. A Naboo Monarchia kicsi. Az Első Rend ezekhez képest óriási, az hótziher. Eleve egy nem kicsi szervezet, a Galaktikus Birodalom maradékából nőtte ki magát egy olyan területen, ahol teljesen szabadon és titokban ténykedhettek. Miért akarnának akkor kicsik lenni? Az Ismeretlen Régióval kapcsolatban ezt meg kell érteni: ismeretlen az eddig látott népek számára. Az Első Rend elsőként fedezhetett ott fel mindent. Népeket, akiket rabszolgasorba taszíthatott, nyersanyagokat, amiket szabadon kiaknázhatott. És nem kötötte a kezüket a Szenátus, a törvények vagy a jóság és biztonság látszatának fenntartása, mint a Köztársaságot és Birodalmat. Teljesen szabadon igázhattak le és zsákmányolhattak ki csillagrendszerek százait. Akinek erre van lehetősége, az nem marad kicsi.

De eleve, szerintetek a Fanalizert vagy a TIE vadászokat, vagy a lépegetőket a fáról szüretelték le? Nem, azokat meg kellett építeni, vagyis valahol eldugva vannak gyárak, amiket nyilván nem azért húztak fel, hogy olyan kicsi haderőt építsenek, amivel semmire sem mennek. Eleve, egyetlen csillagromboló bár jó sok embert tud mozgatni, kapacitása akkor is véges. Vagyis többnek kell lennie, ha azt a sok Első Rendes rohamosztagost odavitték a Csillagpusztítóra, mert gondolom nem ott születtek.

 

Meg ott a kérdés, hogy honnan volt erre az ER-nek forrása? Értem, hogy találtak egy feltérképezetlen területet, ahonnan szerezhettek nyersanyagokat, azt is, hogy a Birodalom már kutatta a technológiát. De ehhez azért irgalmatlan mennyiségű pénz is kellett, ráadásul az egészet titokban kellett tartani, nemcsak a konkrét projektet, de a helyszíneket is. Elvégre az ER amolyan underdog szerepben volt, mégis meg tudta ezt csinálni észrevétlenül. Miközben azért az Ellenálláson kívül csak kaptak némi figyelmet a Köztársaságtól is. Ennyi erővel a huttok vagy egy független bűnbanda is előállhatott volna egy ilyen fegyverrel.

Miért kéne az Első Rendnek csórónak lennie? Te miért feltételezed, hogy az Első Rend koldusok és balf*szok társasága, akiknek egy kalapács is megfizethetetlen, érthetetlen technológia? A Birodalom maradványaiból kinőtt új államról beszélünk, akik önként és dalolva húztak el egy olyan területre, ahol tudták, hogy ha akarnák sem tudnák őket monitorozni, mert egyszerűen senki sem ismeri. Nem tudja rajtuk kívül senki, hol vannak ott bolygók, merre vezetnek a hiperűrútvonalak, milyen népek élnek ott. Hogy figyelsz meg valamit, amiről nem csak azt nem tudod, hogy hol van, vagy egyáltalán, létezik-e. Pláne, ha emellett struccpolitikát folytatsz.

A Köztársaság, ha ellenőrizte is őket, nem egy katonai flottával járta körbe az Ismeretlen Régió összes, számukra amúgy teljesen ismeretlen csillagrendszerét, hogy ellenőrizze, az Első Rend betartja a Galaktikus Egyezményt. A legtöbb, amit csinálhattak, hogy X időnként kiküldtek ellenőrizni egy bizottságot - akiket aztán vagy átvert, vagy megvett az Első Rend.

Aminek pénze bőségesen lehet, hiszen nem meredek azt feltételezni, hogy ha valaki önként lép le, viszi a vagyonát is. Az egykori birodalmi tisztek (admirálisok, kormányzók), akik megalapították az Első Rendet, a Galaktikus Birodalom hatalmas vagyonának jó részét elvihették, mire a Köztársaság utolérte őket. Eleve a távozás valószínűleg nem úgy zajlott, hogy ráböktek a térképre, hanem tudatosan választottak területeket. Az Utóhatás című könyvből kiderült, hogy már közvetlen Endor után elkezdték felderíteni az Ismeretlen Régiót, valószínűleg nem azzal a céllal, hogy aztán random essenek be oda. Ha pedig már készülsz a távozásra, és megvan a búvóhely, átmenekíted oda a vagyonod is. Valahogy úgy, mint ahogy Tambor kifosztotta Ryloth-ot. Ott is, amit ő felpakolt, az végül mind a Szeparatisták kincstárát gyarapította. Az Ismeretlen Régióban meg aztán kedvükre fosztogathattak, meg milliónyi rabszolgát begyűjthettek ingyenmunkaerőnek. Szóval nem hiszem, hogy az Első Rend finanszírozási problémákkal küszködött a Csillagpusztító építése közben. Főleg, hogy - szintén nem irreális elképzelés - az egész létezésük azért van, hogy visszaszerezzék azt, ami egykor megvolt nekik, így eleve a gazdaságukat a háborús erőfeszítésekre állíthatták be.

Maradva az Ody által is felhozott németországi analógiánál. Ott is, az első világháborút követő békeszerződés tiltotta a németeknek korszerű harci fegyverek, például tankok gyártását, de ők már titokban, 1920-ban elkezdték megalapozni ezek sorozatgyártását, ráadásul nem is kis erővel. Négy nagy nehézipari céget bíztak meg könnyű, közepes és nehéz tankprototípusok megtervezésével (hogy értsd, az 1990-es évek elején a szárazföldön a tankok voltak a világunk csillagrombolói). Pedig azért Németországot itt a Földön biztos egyszerűbb volt szemmel tartani, mint egy a Galaxis ismeretlen területein lévő államot. 1933-ban megindult a sorozatgyártás, ezzel párhuzamosan a hadiipar többi ágense is fejlődésnek indult (a tilalom ellenére a világ pont lesz*rta - pont, ahogy a Köztársaság sem foglalkozott az Első Renddel). Ráadásul a hadiipar felfejlődése kihúzta az országot a gazdasági válságból is. Az Első Renddel mindez ugyanígy megtörténhetett, ráadásul ők sokkal jobb pozícióban voltak, hiszen olyan területen terjeszkedhettek, amit más egyáltalán nem ismert, emiatt nem figyelhették őket. Rabszolgákkal és fosztogatással pedig sok pénzt meg lehet takarítani. Márpedig, ha már a hadseregüket is elrabolt gyerekekből állítják fel, akkor feltételezhetjük, hogy az építkezéseken nem jól megfizetett kőművesek dolgoznak, hanem fényostorral hajtott rabszolgák, és az Első Rend vagyonának egy része sem adóból, hanem inkább fosztogatásból származik.

 

Ezzel el is érkeztünk topikunk témájához, a Csillagpusztítóhoz. Nos, szignifikáns különbség eme csodafegyver és a Halálcsillag között, hogy míg azok terrorra épültek, addig ez egy első csapásmérő fegyver. Ha jól emlékszem, Abrams mondta, hogy az Első Rend abból az elképzelésből született meg, hogy mi lenne, ha a nácik vezetői Argentínába menekültek volna és ott újra elkezdenek együttműködni. Máig vitatkoznak azon a történészek, hogy a náciknak volt-e atomprogramjuk, de akár volt, akár nem, ha esélyük lett volna újra feltörni, tuti, hogy a Föld legpusztítóbb fegyverét nem mellőzték volna.

Az Első Rend ugyanígy működik, így lett felépítve. A Birodalom vezető tisztjei létrehozzák ezt az új államot azzal a szándékkal, hogy előbb vagy utóbb bizony pofán fogják verni az által nem elismert Köztársaságot. Ehhez fegyverek kellenek, erős fegyverek, és jól jön a Galaxis eddig ismert legerősebbike is: a Halálcsillag. Ez a Galaxis atombombája.

De mint ahogy mi is egyre erősebb, pusztítóbb, nagyobb atombombákat gyártunk (csak a miheztartás végett, a világ eddigi legnagyobb atombombája, a Cár bomba 100 megatonnás volt, ami több ezerszerese a hiroshimai és nagasakii bombák erejének), úgy érthető, hogy a Galaxisban is egyre nagyobb és erősebb fegyverekkel rukkolnak elő. Ez lekövethető egyrészt az egyre nagyobb csillagrombolókon (a Venator-osztály még 1155 méteres volt, a legújabb Resurgent-osztály már 2915 méteres), másrészt, az egyre növekvő és erősödő tömegpusztító fegyvereken. Ahogy egy mai atombomba már százszor nagyobb pusztításra képes, mint a hiroshimai, úgy értelemszerűen az Első Rend is nagyobb "halálcsillagot" épített magának. Pláne, hogy ők nem terrorizálni, hanem első csapást akartak mérni.

Jogos feltételezés, hogy ha a nácik ma is léteznének és megpróbálkoznának valamiféle világuralomra töréssel, akkor első dolguk lenne atombombát robbantani az világ vezető országainak fővárosaiban. Tulajdonképpen a világ máig ettől retteg, csak nem a nácik, hanem jelenleg az ISIS miatt. Az ep7-ben láthattuk is ezt. Az Első Rend titokban felépítette az új első csapásmérő tömegpusztító fegyvert, és bevetette a Galaxist vezető kormány fővárosa ellen.

Ilyet eddig még nem láttuk a Star Warsban, lehet azért is furcsa sokaknak. Mert hát a klón háborúk egyszerű cassus bellivel nyitottak: egy ellenséges kormány, a Konföderáció egyrészt, erőteljesen fegyverkezett, másrészt, több ízben is merényletet kíséreltek meg a Köztársaság egyik szenátora ellen. A Szenátus ezzel tulajdonképpen megkapta a háborúba lépés indítékát - előbb, minthogy bevethető hadseregük lett volna. A Birodalomban pedig már eleve egy folyamatban lévő polgárháborúba léptünk be, ahol az egyik banda tulajdonképpen egy terroristahálózat volt, a másik meg egy terrorral élő csillagállam. Szóval első csapást tulajdonképpen még senki sem mért a Star Warsban. A Konföderáció akart, de nem jutott el oda.

Ez a fegyver viszont erre van. Az Első Rend csak és kizárólag azért építette, hogy egyetlen csapással ne csak kitörjön egy háborút, de kicsit ki is egyenlítse az erőviszonyokat. Pb számára látom, ez hihetetlen, pedig ha ma kitörne egy világháború, ugyanígy kezdődnek. Az egyik fél atombombákkal lebombázná a másik fél azon területeit, ahol a kormány és a haderő székel. Sőt, részelemeiben a világtörténelemben már láttunk is példákat: Pearl Harbort azért támadta meg az 1. Japán flotta, mert ott állomásozott az Egyesül Államok csendes-óceáni flottájának gerince. De például 2001. szeptember 11-én is az Al-Kaida három célpontja a World Trade Center, a Pentagon és a Fehér Ház voltak, azaz az USA gazdasági, állami és katonai székházai. Ha sikerrel jártak volna, egyetlen támadással (öt lézersugár helyett négy repülővel) tudtak volna súlyos gazdasági, katonai és közigazgatási csapást mérni egy világkormányra. Pont, ahogy az Első Rend tette. Tehát látható, hogy a Star Wars alkotói továbbra sem hasra ütve alakítja a világát megy, hanem - bár mesei szintre egyszerűsítve a dolgot - a mi világunk lehetőségeiből, történelméből merítenek.

 

Ami a bázis látványát illeti. Nos, az atombombák manapság sem térnek el sokban az első kettőtől, legalábbis a repülőről ledobható változatok. Természetesen egy aktatáskába rejtett 1 kilotonnás jószág máshogy fest, mint ahogy egy termaldetonátor sem mindig néz ki úgy, mint a Halálcsillag, bár megjegyzem, láttunk már gömb alakú termáldetonátort. És természetesen a ballisztikus rakéták is mások, de a repülőről ledobhatóak technikailag nem sokat változtak, csak erősebbek lettek.

Ennél fogva nem meglepő, ha az Első Rend megmaradt bizonyos dolgoknál. Tulajdonképpen semmivel sem lenne a dolog más, ha mondjuk nem bolygó, hanem teszem azt, kard formájú lenne a fegyver. Nyilván a nosztalgiát megérintve akarták megalkotni Abramsék a Csillagpusztítót, de őszintén szólva, nekem a Csillagpusztító látványától nem kapott el a nosztalgia - és jobban tetszik a látványbeli újítás. Persze, ez is gömbforma meg van rajta egy "szem", de akkor elkezdhetjük fikázni a Venator csillagrombolókat is, hiszen azok is ék alakúak és van tornyuk, meg hangár a hasukon. Összességében viszont szerintem ég és föld a különbség a Halálcsillagok és a Csillagpusztító között. Ez egy bolygó, itt van élet, flóra és fauna (tegnap szúrtam ki a moziban, hogy az egyik nagy perspektívájú látképnél két fekete, pókszerű állatka mászkál az egyik jeges placcon), nem pedig egy bazi nagy technodróm. Sokkal többet öltek bele ebbe a bolygóba az alkotók, mint amennyit Lucas ölt a II. Halálcsillagba.

Ami a működését illeti, nos, sajnos technikai leírások még nem állnak rendelkezésünkre, de a Halálcsillag működését is igazán csak azután ismertük meg, hogy kijött a Fantasztikus gépezetek című könyv - és az ott megismertek lényegében megváltoztak, hiszen kiberkristályokról egy szó sem esik bennük. :) Sőt, az ep7-ben talán több magyarázatot kaptunk arra, hogy működik ez az igaz, mint két film alatt a Halálcsillagra. Mert azokból nem derült ki, hogy mégis, hogyan állít elő olyan erős lézersugarat, amivel azonnal szét lehet robbantani egy komplett bolygót - azt már csak a TCW-ből, a Rebelsből és a többi alkotásból tudtuk meg, hogy van bennük öt óriási kiberkristály, amik mágikus módon felerősítik a plazmasugarakat, vagyis tulajdonképpen a Halálcsillagok böszöm nagy fénykardok. :D

A Csillagpusztítónál legalább már most, a film megtekintése után tudjuk, hogy felzabál egy csillagot, és mint egy jóllakott kisbaba, kiböfögi a szuperlézereket. Poén, hogy már most vannak tudományosabb okfejtések arra, hogy maga a pusztító erő ezzel a megoldással lehetséges, sőt, a minap olvastam egy fizikus okfejtését, aki szerint ha a Csillagpusztító a nap teljes üzemanyagát elszívja, akkor tulajdonképpen négy billió bolygó elpusztítására lehet képes - technikailag kiürítheti a Galaxist.

De még akkor is simán elég enerigája lehet a filmben látott pusztításra, ha csak a nap felszíni hőenergiái szipkázza el.

Hogy melyik magyarázat a helytálló, azt még a fizikus sem tudta megmondani, nem csoda, azért ennyi támpontunk nincs. Az első magyarázat szerintem azért jó, mert ha ennyi energiát képes felszívni és eltárolni, akkor tulajdonképpen a csillag kinyuvasztásával annyi energiához jut, ami után nem is lesz szüksége több csillagra. Négy billió lövésre elég energia tuti nem szabadult fel belőle. A másik lehetőség meg arra adna magyarázatot, hogy mi történik a lövés után: a nap szépen újratermeli magát. Nem vagyok fizikus, plusz, ez a Star Wars, a fizikai ismereteink itt vajmi keveset érnek, de szerintem kijelenthető, hogy a napfelszíni hőenergia azért nem eonok alatt termelődik újra. A Star Warsban ez akár órákban is mérhető lehet.

De én inkább az első megoldásra voksolok most úgy, hogy momentán csak a film van és nincsenek egyéb, kielégítő leírások az állomásról a birtokomban: az első lövést a bolygó magjából felvett energiából nyerték, ezzel technikailag kinyírták azt. Aztán feltöltötték a Csillagpusztítót a közeli napból, kinyírva azt is, és elég energiát eltárolva arra, hogy az állomás onnantól kezdve négy billió lövést leadhasson, tehát támogathassa az Első Rend kampányát úgy pármillió évig. :)

 

Hogy láthatjuk a lézert és a robbanást? Nos, hahó, Star Wars. Nem hard-sci-fi, hanem űropera, space-fantasy. A sci-fi leglazább zsánere. Ebben nem a tudományos helytállás a lényeg, hanem a laza kalandokat elősegítő látványos f*szaságok. Ez így van 1977-től, szóval szerintem rohadtul felesleges 2015-ben tudományos, földhöz ragadt megoldásokat keresgélni arra, amit látunk. A valóságban nincs hiperűr, Erő, fénykard, stb. A Star Warsban minden bolygó, még az élettelen is alkalmas minden életre, annak ellenére, hogy minden bolygón csak egy éghajlat van, ami már eleve lehetetlen. Minden faj belélegezheti az ottani levegőt, minden fajnak megfelel a gravitáció, a nyomás, a hőmérséklet, az étel. Aminek nem, az meg talál valamilyen csodaeszközt, amivel mégis. Plo Koon űrruha nélkül kiléphet az űrbe mert csak. Anakin Jedi ruhája szintén tökéletesen alkalmas az űrben történő létezésre, mert csak. Han, Leia és Chewie mindössze egy maszkkal felszerelkezve mászkálhatnak egy olyan lény belében, ami a nyílt űrben él, mert csak. Bár hiperhajtómű kell a csillagközi utazáshoz, ha még sincs, simán át lehet repülni fény alatt egyik csillagrendszerből a másikba, mert csak. A Takodanáról láthatjuk felrobbanni a Hosnian Prime-ot, mert csak.

Magyarázatnak ezután untig elég, hogy azért látni a lézersugarat, mert az a sötét energiát (ez amúgy hallható is a háttérben, amikor Rey falat mászik) manipuláló fegyver lövöldöz át a mesterségesen létrehozott hiperűrjáratokon. Mert csak. A Star Wars egy űrmese, ha elkezdjük out-universe racionalizálni, nemcsak megöljük a mesét, de láthatóan reklámozzuk, hogy soha nem is értettük meg. A legkisebb fiú is levágja szárnyas lován a hétfejű sárkány mind a hét fejét, és senkinek nincs szüksége arra, hogy biológiai magyarázatot kapjunk a hétfejű sárkány vagy a szárnyas ló létezésének mikéntjére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy láthatjuk a lézert és a robbanást? Nos, hahó, Star Wars. Nem hard-sci-fi, hanem űropera, space-fantasy. A sci-fi leglazább zsánere. Ebben nem a tudományos helytállás a lényeg, hanem a laza kalandokat elősegítő látványos f*szaságok. Ez így van 1977-től, szóval szerintem rohadtul felesleges 2015-ben tudományos, földhöz ragadt megoldásokat keresgélni arra, amit látunk.

Természetesen ebben igazad van, de komikus azt követően látni leírva, hogy fölötte bekezdéseken keresztül lényegében a "rohadtul felesleges, tudományos, földhöz ragadt megoldásokat" keresgéled arra, amit látsz. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor megláttama poszteren a bázis képét el se tudtam képzelni hogy hogy nézhet ki a filmben. Végül az lett hogy mégiscsak megtetszett. A működését is rendben találtam. Úgy ítéltem meg hogy jól betölti a szerepét. Szerintem méltó utódja a két HCs-nek.

 

 

Asszem a hivatalos magyarázat az, hogy nem pusztítja el a napot teljesen, így az újra tud töltődni.

Nekem eddig ez az elképzelés jön be a legjobban a működését illetően.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen ebben igazad van, de komikus azt követően látni leírva, hogy fölötte bekezdéseken keresztül lényegében a "rohadtul felesleges, tudományos, földhöz ragadt megoldásokat" keresgéled arra, amit látsz. :lol:

Ironikus, tény, de hát látod, hogy sokaknak annyi nem elég, hogy ez egy ilyen fegyver. Én letudtam magamban ennyivel: de k*rva f*sza ez a cucc, remélem apró miszlikre robbantják a sok g*civel együtt. :D

De azért igyekeztem in-universe magyarázatot összehozni létjogosultságára és működésére - bár példával a fanyalgók kedvéért valóssal álltam elő, hátha eme analógiákkal megfűszerezve jobban beveszi a kényes kis pocijuk. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asszem a hivatalos magyarázat az, hogy nem pusztítja el a napot teljesen, így az újra tud töltődni.

Pedig a filmből az jön le, hogy biza lövés előtt "meg kell ennie" egy teljes napot. Eleve milyen baromság az, hogy újratölt egy csillag? A kiszívott H2 molekulák helyére hirtelen újak teremnek?

Annyi negatívuma van a Starkiller-nek, hogyha tényleg elfogyaszt egy napot, akkor a felszínen csak akkor lehet lenni, ha éppen egy csillag körül kering, mert ha éppen úton van, akkor a felszínen lehet vagy -100/-150°C.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a filmből az jön le, hogy biza lövés előtt "meg kell ennie" egy teljes napot. Eleve milyen baromság az, hogy újratölt egy csillag? A kiszívott H2 molekulák helyére hirtelen újak teremnek?

Annyi negatívuma van a Starkiller-nek, hogyha tényleg elfogyaszt egy napot, akkor a felszínen csak akkor lehet lenni, ha éppen egy csillag körül kering, mert ha éppen úton van, akkor a felszínen lehet vagy -100/-150°C.

A képes enciklopédiában szereplő térképen konkrét hely van bejelölve a bázisnak, én ebből arra következtetek, hogy nem mozog. Eleve minek mozogna, ha minden bolygót el tud érni a lövésével? Szerintem a napja állandó, csak néha ideiglenesen lemeríti. A kérdéses H2 molekulákat pedig H-1 Solo molekulákkal pótolja. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a filmből az jön le, hogy biza lövés előtt "meg kell ennie" egy teljes napot. Eleve milyen baromság az, hogy újratölt egy csillag? A kiszívott H2 molekulák helyére hirtelen újak teremnek?

Annyi negatívuma van a Starkiller-nek, hogyha tényleg elfogyaszt egy napot, akkor a felszínen csak akkor lehet lenni, ha éppen egy csillag körül kering, mert ha éppen úton van, akkor a felszínen lehet vagy -100/-150°C.

Pablo-nak mondd, ne nekem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a filmből az jön le, hogy biza lövés előtt "meg kell ennie" egy teljes napot. Eleve milyen baromság az, hogy újratölt egy csillag? A kiszívott H2 molekulák helyére hirtelen újak teremnek?

Annyi negatívuma van a Starkiller-nek, hogyha tényleg elfogyaszt egy napot, akkor a felszínen csak akkor lehet lenni, ha éppen egy csillag körül kering, mert ha éppen úton van, akkor a felszínen lehet vagy -100/-150°C.

Akkor ha már a valós magyarázatoknál tartunk az ugye megvan, hogy a fény hullámhossza csak a csillag felszínén esik a látható tartományba? :) Ha én lefejtek róla egy réteget, alatta már lehet más spektrum, mint pl. röntgen amit szemmel nem láthatunk. De attól még ott van. Ahogy hűl az új réteg, úgy lesz látható. Persze ez azt is jelentené, hogy egy csillagot max. 5-10 közötti alkalommal szívhatnak le így, utána elfogy az anyaga.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csillagrombolót, nem cirkálót. ;)

Az Első Rend meg miért lenne kicsi? Az Ellenállás kicsi. A Hutt Kartellek kicsik. A Naboo Monarchia kicsi. Az Első Rend ezekhez képest óriási, az hótziher.

Ez ok, de én nem is ezekhez hasonlítottam hanem a Köztársasághoz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek a cikknek hirtelen nem találtam jobb topikot, és inkább csak egy érdekesség, hogy mi minden jut kutatók eszébe a SW-ról :)

http://theconversation.com/death-stars-are-a-waste-of-time-heres-the-best-way-to-take-over-the-galaxy-52586??ftcamp=crm/email//nbe/FirstFTEurope/product

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Történetileg nem látom sok értelmét a Starkiller Bázisnak, azt leszámítva, hogy egy újabb kísértetiesen ismerős OT elemet akartak a filmbe. Gyakorlatilag harmadszor is ellőtték a Halálcsillag ötletét. Mentségükre szóljon, hogy ezúttal eltérőbb köntösben, mint anno, a 2. Halálcsillag esetében. Történeti oldalról közelítve, ha egy gigászi hajóra vagy egyéb támaszpontra kerülnek az események, semmiben nem módosul a film érdemi része. Arról nem is beszélve, hogy az Első Rend nem tanult a Birodalom hibájából? Ezek a szuperfegyverek azon kívül, hogy rengeteg pénzt és időt igényelnek, még egy hatalmas támadható felületet is adnak a használójuk ellen. Igaza volt Tagge-nek, amikor a Halálcsillag robbanása után Tarkinék szuperfegyverekbe vetett túlzott hitüket kritizálta. Ha a Halálcsillagok, vagy a Starkiller Bázis költségeit teszem azt, egy hajóflottába ölik, egyszerűen nem adnak esélyt az ellenségnek. Ha a Köztársaság (Ellenállás) hadereje így is alulmúlja az évek alatt felfegyverkező Első Rendét, mi lett volna, ha megduplázzák/megtriplázzák a flottájuk hajóinak számát? Ezen érdemes lenne elgondolkodnia Snoke-nak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, hogy az Első Rend nem tanult a Birodalom hibájából? Ezek a szuperfegyverek azon kívül, hogy rengeteg pénzt és időt igényelnek, még egy hatalmas támadható felületet is adnak a használójuk ellen.

 

:D

 

 

Egy totál semleges barátom ugyanezt kérdezte: hát senki nem MEO-zta le az egészet, hogy megint van egy valami, ami eléggé védtelen ahhoz, hogy felrobbantásával az egész bolygó kampeca??

Bár... ha úgy vesszük, ez a már a SW védjegye. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.