Ugrás a kommentre

A Starkiller bázis


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 1 évvel később...
7 perccel korábban, Bomarr írta:
  Spoileres tartalom megtekintése

 

20 perccel korábban, Yoda József írta:

Igaz, hogy a játékban elég komoly utalás van arra, hogy

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Akkor ez már biztos, hogy az Ilum? :o 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

 

Akkor ez már biztos, hogy az Ilum? :o 

Ezt akarom én is megtudni :D elvileg hivatalosan nincs kimondva, de ez a kép nagyon gyanús. Abba meg még durvább belegondolni, hogy már a Birodalom idején elkezdték csinálni, Sidious keze alatt.

 

15 perccel korábban, Bomarr írta:
  Spoileres tartalom megtekintése

 

Köszi a választ, ezek szerint nem kamu a kép... durva :o

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jedi Fallen Orderes spoiler

Hát úgy tűnik kánonos megerősítést kapott az elmélet miszerint a Starkiller az Ilum. Kimondva nincs de a fentebb is beszúrt űrkép utalásnak elég erős. A játékban egyébként szó esik róla, hogy a Birodalom kybert bányászik az Ilumon. Magáról a bányászásból nem sokat látunk, de az egyik vájatot látjuk amit a Birodalom vágott a felszinbe. Itt egy kép erről:



Image

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt kb. már 2017 óta tudni lehetett, csak a Lucasfilm ahelyett, hogy kimondaná a nyilvánvalót, inkább trollkodik.

1) a két bolygó átmérője ugyanakkora

2) mindkettő a galaxis ugyanazon pontján található

3) mindkettőn kyber-kristályokat bányásztak

4) véletlen lenne, hogy egy hivatalos kánon könyvben (Super Graphic) az Ilum úgy van ábrozolva, mint a Bázis? Aligha.

20191118v00r075no.jpeg

 

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Abba meg még durvább belegondolni, hogy már a Birodalom idején elkezdték csinálni, Sidious keze alatt.

Szerintem a Birodalom nem a Starkillert kezdte csinálni, csak kyber kristályt bányásztak és mivel így már meg voltak az alapok az Első Rendnek könnyebb dolga volt vele, mint más bolygókkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Szerintem a Birodalom nem a Starkillert kezdte csinálni, csak kyber kristályt bányásztak és mivel így már meg voltak az alapok az Első Rendnek könnyebb dolga volt vele, mint más bolygókkal.

Így már érthetőbb miért lettek kész vele 30 év alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilum talán a legnagyobb kyber lelőhely lehetett. Érdemes abból fegyvert csinálni és nem összehordani egy csomó kristályt. Csak azt sajnálhatjuk, hogy a bolygó felrobbant, érzékeny csapást mérve ezzel a jövőbeni kyber kristály keresőkre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ilum talán a legnagyobb kyber lelőhely lehetett. Érdemes abból fegyvert csinálni és nem összehordani egy csomó kristályt. Csak azt sajnálhatjuk, hogy a bolygó felrobbant, érzékeny csapást mérve ezzel a jövőbeni kyber kristály keresőkre. 

Nem is tudom van-e még egyáltalán hasonló kyber lelőhely. Mert Illum és Jedha volt a két legnagyobb, de már mindkettő elpusztult. Így ha a jövőben valaki fénykardot akar készíteni, vagy kohlen kristályt kell használnia ami instabilabb mint a kyber, vagy évekig kutathat egy lelőhely után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez hátborzongató. Mi lehet ennél nagyobb cinizmus, hogy a Jedik egyik legszentebb helyéből készítenek tömegpusztító fegyvert? 

 

Alderaan, Jedha, Ilum... csodás és szent helyek. És még megannyi más tragédia (lásd Mon Calamari pl.). Palpatine és a Birodalom gyógyíthatatlan sebeket ejtett a Galaxis testén röpke két évtizedes terroruralom alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Nem is tudom van-e még egyáltalán hasonló kyber lelőhely. Mert Illum és Jedha volt a két legnagyobb, de már mindkettő elpusztult. Így ha a jövőben valaki fénykardot akar készíteni, vagy kohlen kristályt kell használnia ami instabilabb mint a kyber, vagy évekig kutathat egy lelőhely után.

Illum és Jedha volt a 2 legnagyobb igen... a Rogue One-ig meg csak Illum volt az egyetlen nagy, szóval nem tart semeddig kitalálni egy másik bolygót ami szintén gazdag kyberben, sőt ez a bolygó lehet annyira eldugott, hogy a Birodalom sem talált rá, ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem nem kell félteni a leendő fénykard készítőket :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kánon szerint a Dantooinon is lehet találni. A mennyiség nyilván nem elég egy Halálcsillaghoz, de a jedik szükségleteihez igen.

Plusz a kánonba már a Krayt sárkány gyöngyét is visszaemelték fénykard kristályként.

Meg ha a jedikkel tovább terveznek, valaki úgyis rátalál egy bolygóra az ismeretlen régiókban.

Nem kell attól aggódni, hogy elfogynak a fénykardok.

Szerkesztve: - starwarsfan1113
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, starwarsfan1113 írta:

Kánon szerint a Dantooinon is lehet találni. A mennyiség nyilván nem elég egy Halálcsillaghoz, de a jedik szükségleteihez igen.

Plusz a kánonba már a Krayt sárkány gyöngyét is visszaemelték fénykard kristályként.

Ezeket hol említik?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@IqviAzt hiszem, ezt benéztem. Wookieepedián néztem rá. Csak hogy forrásként a Fantasy Flight Games forráskönyvét adták meg, ami lényegében a Rogue One-nal és a Soloval kapcsolatos, csak ugye ezek a ritka kivételekhez tartoznak, amik nem tartoznak a kánonba.

Legalább a tanulság megvan, hogy wookieen leírt tényeknek legközelebb nézzek utána alaposabban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

Ezt kb. már 2017 óta tudni lehetett, csak a Lucasfilm ahelyett, hogy kimondaná a nyilvánvalót, inkább trollkodik.

Igazából a Fallen Order is azt sugallja, hogy a Csillagpusztító és az Ilum ugyanaz a bolygó. Ugye az Ahsokában említik először, hogy Ilumot megtépte a Birodalom. A Fallen Orderben pedig a következők vannak:

Spoiler

A játékban meglátogathatjuk a TCW-ben látott ilumi Jedi templomot, de aztán a végén ott egy szép, nagy birodalmi bányatelep, a bolygót meg tektonikus mozgások rázzák folyamatosan. És a hologramon látható egy szabálytalan hasadék is rajta.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Dzséjt írta:

Igazából a Fallen Order is azt sugallja, hogy a Csillagpusztító és az Ilum ugyanaz a bolygó.

Ebből indult ki a mostani beszélgetés is, csak még a Fallen Order topicjában, van is egy kép linkelve arról ahogy a Mantis-szal megérkezel a bolygóhoz és hát igen beszédes a kép is. :) 

Bomarr linkelte:

 

  

23 órával ezelőtt, Bomarr írta:
  Spoiler elrejtése

Most kiváncsiságból elugrottam Ilumra mert elsőre különösebben nem néztem, hogy hogy néz ki kivülről és vazzz.... így néz ki (a kép egy reddites fórumról van):

 


Post image

 

Innentől szerintem nem is kérdés hogy ez a Starkiller. Egyébként a felszinen látunk is egy nagy vájatot amit a Birordalom vágott a bolygóba de előre nem raktam össze a képet.

 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ebből indult ki a mostani beszélgetés is, csak még a Fallen Order topicjában

Jaaaa... Oda még nem néztem be, nehogy spoilerbe fussak. :) 

Ezt a képet kerestem neten, mert nekem is rémlett, hogy eléggé egyértelműen a Csillagpusztító az Ilum, de azt hittem, csak az emlékeim játszanak vele, mert hajnali háromkor értem oda tegnap (ott hagytam abba) és kicsit már félálomban voltam, azóta meg nem mentem vissza. :D De ja, innentől kezdve ez a vita tárgytalan. Az Ilum a Csillagpusztító.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

Jaaaa... Oda még nem néztem be, nehogy spoilerbe fussak. :) 

Gondoltam, hogy ez a helyzet, azért is szóltam :) Amúgy nekem fel sem tűnt mikor az Illumra mentem, ha itt a fórumon nem jön fel én ugyan össze nem kötöm a 2-t :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

Amúgy nekem fel sem tűnt mikor az Illumra mentem

Elsőre nem is csoda, mert akkor nem látszódik a vágat, más szögből közelítik meg a bolygót. Csak, amikor másodszorra repülsz oda, akkor látszódik a Csillagpusztító orcája. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Elsőre nem is csoda, mert akkor nem látszódik a vágat, más szögből közelítik meg a bolygót. Csak, amikor másodszorra repülsz oda, akkor látszódik a Csillagpusztító orcája. :) 

Ahha... eléggé éjjel/hajnal volt amikor odamentem azt hittem csak nem tűnt fel, mert már takarékon voltam, de akkor így még érthetőbb, többször nem is voltam ott csak egyszer :D 
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Immár hivatalosan is ki lett jelentve az, amit a The Fallen Order biztossá tett: az Ilum a Csillagpusztító bázis. Az ep9 Képes útmutatóban benne van., hogy azért esett erre a választás, mert a magja is kyber, így a Birodalom kitermelte a legkönnyebben hozzáférhető telléreket, a többit pedig az Első Rend használta a Csillagpusztító bázis megalkotásához.

Szóval, a Jedik szent bolygójából, az Ilumból lett a valaha volt legpusztítóbb fegyver, és a Csillagpusztítóból keletkezett csillag nem hivatalos neve: Solo. Azért ez szép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.