Ugrás a kommentre

A Starkiller bázis


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Végül is ha bárhol megtalálható ez az anyag akkor simán lehet, hogy a plazmával együtt szívja magába. Ha így van akkor zseniális mert két legyet ütnek egy csapásra: meg van a töltet (a plazma) és ami szállítja (a sötét energia).

 

Egyébként érdekes, hogy a sötét anyag és energia a valóságban is léteznek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán egy kicsit szerencsésebb lett volna, ha az Első Rend egy más típusú szuperfegyverrel egyenlíti ki az erőviszonyokat. Fanyalgók biztos lettek volna akkor is, de ez a Halálcsillag 3.1 tényleg gáz lett egy kicsit (hiába próbálja a film a szánkba rágni, hogy ez nem egy újabb Halálcsillag, ami igaz, de igazából mégsem :hehe: ). Tovább rontja a helyzetet, hogy alapból vannak olyan jelenetek vele kapcsolatban, ami miatt jogosan húzhatják egyesek a szájukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán egy kicsit szerencsésebb lett volna, ha az Első Rend egy más típusú szuperfegyverrel egyenlíti ki az erőviszonyokat. Fanyalgók biztos lettek volna akkor is, de ez a Halálcsillag 3.1 tényleg gáz lett egy kicsit (hiába próbálja a film a szánkba rágni, hogy ez nem egy újabb Halálcsillag, ami igaz, de igazából mégsem :hehe: ). Tovább rontja a helyzetet, hogy alapból vannak olyan jelenetek vele kapcsolatban, ami miatt jogosan húzhatják egyesek a szájukat.

Neked is csak azt mondhatom; tutira nem lesz még egy!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán egy kicsit szerencsésebb lett volna, ha az Első Rend egy más típusú szuperfegyverrel egyenlíti ki az erőviszonyokat. Fanyalgók biztos lettek volna akkor is, de ez a Halálcsillag 3.1 tényleg gáz lett egy kicsit (hiába próbálja a film a szánkba rágni, hogy ez nem egy újabb Halálcsillag, ami igaz, de igazából mégsem :hehe: ). Tovább rontja a helyzetet, hogy alapból vannak olyan jelenetek vele kapcsolatban, ami miatt jogosan húzhatják egyesek a szájukat.

 

Nem tudsz olyat mondani ami jó lenne ebben biztos vagyok. ;) Egyébként milyen szuperfegyver az elfogadható?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, engem az árokfutam egy percig sem zavart (ha csak az nem, hogy oda több gép vág be, mint amennyi a megérkezéskor összesen volt, pedig eddigre állítólag az X-szárnyúak felét már le is lőtték :) ). Tart vagy egy percig, és mellékes dolog, míg az ep4-ben a fél csata csak az árokfutamról szól, és az a vezérvonal (ráadásul háromszor ismétlik meg egymás után). Az, amennyi az ep7-ben van, számomra semmivel sem több vagy komolyabb másolás, mint mondjuk az, hogy az ep2-ben is van aszteroidás üldözés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, engem az árokfutam egy percig sem zavart (ha csak az nem, hogy oda több gép vág be, mint amennyi a megérkezéskor összesen volt, pedig eddigre állítólag az X-szárnyúak felét már le is lőtték :) ). Tart vagy egy percig, és mellékes dolog, míg az ep4-ben a fél csata csak az árokfutamról szól, és az a vezérvonal (ráadásul háromszor ismétlik meg egymás után). Az, amennyi az ep7-ben van, számomra semmivel sem több vagy komolyabb másolás, mint mondjuk az, hogy az ep2-ben is van aszteroidás üldözés.

Ráadásul csak az "árok" az ami hasonló, a többi nem igazán. Mindenesetre arra jó a dolog, hogy aki nem érzi jól magát akkor ha minden jó, bele köthet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem, nekünk nem a szuperfegyverrel van bajom, hanem azzal ahogy működik, vagy megpróbálják elfogadtatni hogy működik. Ez a korábbi birodalmi sötét anyag kutatásokra való hivatkozás nekem teljesen homályos dolog. Ráadásul a wikis leírás és a regényváltozat leírása sötét anyag elszívást emleget. Ezzel ellentétesen a filmben meg napelszívást láttunk. Most a kettő az ugyanaz? Mert nagyon nem mindegy. A sötétanyag bárhol jelen lehet, napocskák viszont helyhezkötöttek. Én nem bántam volna, kit érdekelt volna, ha egy rendes holdat kibeleznek, raknak bele egy óriási reaktort, meg kreálnak hozzá valami energiagyűjtő puffertartályt amit szét lehet lőni és így megsemmisíti a holdat, és kész. A másik irány amit követni lehetet volna,az az, ami a mi életünkben is oly jellemző tecnikai fejlődési út, a miniatűrizálást. Harminc év alatt a HCS-ban alkalmazott tecnológiát le le lehetett volna kicsinyiteni, a pusztitóerő megtartásával. Vagy ha nem akkor szereljünk fel egy csillagromboló flottát kissebb teljesítményű lézerekkel, amik legfeljebb egyenként egy város elpusztitására alaklmasak, de ha egy flotta az adott bolygót egyszerre kezdi el lőni ilyen mini lézerekkel, akkor ugyanúgy szétrobbanthatná azt, mint korábban a HCS önmagában. Persze ehhez mondjuk olyan forgató könyv kellet volna, ami valamilyen flotta ( max 4-5 romboló, hogy az ellenfélnek is legyen valamilyen esélye) elleni űrcsatát engedett volna, és nem olyan ami mindent feltesz egy lapra, hogy vagy a D'Qar pusztul el, vagy a Starkiller. Persze egy ilyen csillagromboló flottát nem lehet csak úgy megsemmisiteni, ahhoz kellene, hogy valamilyen gyenge pontjuk legyen. Tudom, tudom kyber kristály is kellene ilyen mini lézerekhez, de a konfliktus kibontakozásának lehetett volna az egyik kiinduló pontha, hogy az Új köztársaság figyeli a Jedha-t (gondolom nem csak a Szent Városban volt a kristály fellelhető), és észreveszi hogy valakik kristályt csempésznek az Ismeretlen Régióba. Parsze ez egy álom, hisz a Jedha még ötlet szintjén sem volt az EP VII tervezésénél. Persze a kristályt mint szükséges feltételt is meghaladhatta volna a tecnológiai fejlődés. Na mindegy nagyon elkalandoztam.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pécsi: a sötét energia mindenhol jelen van, de nehéz érzékelni, hát még megfelelő mennyiségben bezsákolni - a kvintesszenciát egyenesen lehetetlen volt az Első Rendig begyűjteni. Ezért kell a napot leszívni, csak ezzel a módszerrel tudnak hozzájutni a kvintesszenciához.

A miniatürizálás szerintem ennél a fegyvernél azért nem lenne járható út. Eleve, a mi világunkban sem miniatürizálják a fegyvereket. Nézd meg a mai tengeralattjárókat, rombolókat vagy anyahajókat, mennyivel nagyobbak, mint régen. A haditechnikában épp, hogy a növekedés tetten érhető, az elektronikában megy minden össze, szóval ez nem túl jó analógia. Amúgy, a Resurgentek pont, hogy olyan fegyverekkel vannak felszerelve, amikben kyber kristályok vannak, vagyis azok fegyverei jóval erősebbek a hagyományos lövegeknél. De egy egész bolygó elpusztításához is kevés lett volna Han szerint ezer Imperial, hát még mennyi kelhet egy egész naprendszer eltörléséhez. Emellett, mibe kerülhet azt mozgatni, célra állítani és addig fenntartani a flottát épségben, amíg szétlövik a bolygót vagy bolygókat. Mert ugye az tuti, hogy planetáris bombázással nem tartana öt másodpercbe zsebnovává avanzsálni egy bolygót, talán napokba is beletelne. És ezalatt az ellenség nem fog a hátsón ülni és malmozni.

Csak képzeld el: befut a Hosnian-rendszerbe egy ekkora flotta. Mi a reakció? Hát az, hogy a Köztársaság ráküldi a saját flottáját. A rombolóknak arra sem lenne lehetősége, hogy mindegyik bolygó körül pozícionáljanak, nemhogy öt körül. Aztán pedig szép nyugodtan szétlövik a rendszert? Hát a frászkarikát, hiszen a köztársasági flotta ágyúzná őket. Közben pedig az egész Szenátust evakuálhatják a hipertérbe. Az elképzeléseddel semmit sem lehetne elérné. Nem lehetne egy holdat sem elintézni, nemhogy egy naprendszert, és pláne nem lehetne lefejezni a Köztársaság politikai vezetését, hadvezetését és haderejének gerincét sem lehetne elpusztítani, mindezt egyetlen egy pillanat alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudsz olyat mondani ami jó lenne, ebben biztos vagyok. ;) Egyébként milyen szuperfegyver az elfogadható?

Tekintve, hogy a Lucasfilmnél nálam sokkal kreatívabb emberek dolgoznak, elég érdekes, hogy tőlük is csak egy "Halálcsillag 3.1-re" futotta.

 

De kitalálhattak volna olyan fegyvert is, ami csak az élőlényeket semmisíti meg. Mivel erre már a TCW-ban is volt példa, így még nagyon SW idegen sem lenne, ellenben egy kedves utalásnak is betudható lehetett volna. (Plusz betömné azt a lyukat is, amelyet a Halálcsillag hagyott, ami szerint egy bolygó felrobbantása ugyan nagyon elrettentő, de rettenetesen pazarló.)

 

Vagy Legends tisztelgésként lehetett volna egy fegyver, ami felrobbantja az adott rendszer napját (természetesen értelmesebb köntösbe csomagolva, mint a Legendsben szerepelt).

 

És igaz, már-már ST nyúlás lett volna, és JJ már korábban elsütötte, de lehetett volna olyan fegyvert is tervezni, amely egy fekete lyukat generál az elpusztítandó bolygó közelébe. Ehhez a technológia alapjai már a Rebelsben szerepeltek a Interdictor osztályú hajók behozásával.

 

Vagy építhettek volna egy olyan bázist, amely képes lett volna kisebb égitesteket (pl. törpebolygókat) hyperűrbe küldeni, és a cél bolygó előtt kiléptetni őket, abból a célból, hogy ütközzenek.

 

Ezek egyike sem lenne teljesen SW idegen, de az embereknek nem rögtön egy újabb Halálcsillag (és ebből kifolyólag az epIV majmolása) jutna eszükbe róluk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a legnagyobb baj a bázissal az hogy egyáltalán felmerült Lawrence Kasdan fejében hogy egy ilyen történetszálat behoz a film kb 65.percében. Az Ep7 ami igazából végig a karakterekről szólt, hirtelen kapott egy Galaxis méretű problémát. Még ezzel sem lenne baj, ha a film úgy végződne, hogy nem sikerül elpusztítani és az Első Rend "felemelkedik" De nem ez történt. Finn elmondja hol van az állomás gyenge pontja, Han csak úgy átrepül egy pajzson fénysebességgel (az Ep6 ezzel szembeköpve) majd jön a félelmetesen ismerős koreográfia, mikor is 10 X-szárnyú felrobbant egy szuper fegyvert. Mindezt kb 40 perc alatt.

 

A baj az hogy az egész bázisnak kb semmi értelme nem volt. Felrobbantotta az Új Köztársaság szívét.... De erre a szereplők még csak nem is reagálnak. Leia is csak amiatt aggódik hogy "jaj jaj a következő célpont mi leszünk" Itt elvileg az Új Köztársaság hatalmas gyomrost kapott. Galaxis szintű káosznak kéne kitörnie. Pániknak vagy valami... De semmi. Az egész Starkiller Base olyan szinten súlytalan hogy kár volt beletenni. Legalábbis így ilyen formában mindenképpen. Főleg mert az egész film teljesen más köré van felépítve.

 

Ody Szerintem semmilyen szuperfegyverre nem volt szükség az Ep7-ben. Hasznosabban is el lehetett volna tölteni azt az időt.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a HCS-n is sokat dobott, hogy

 

a) ez volt az EpIV fő "fogása"

b) ahogy Dzséjt is írta, kibővítették a mítoszt körülötte.

 

Az a) pont érthető módon már nem valósulhat meg, és szerencse a szerencsétlenségben, hogy tényleg legalább nem egy az egyben erre helyezték a hangsúlyt, mint tették azt a IV-ben.

A b) pont viszont még megvalósulhat, és nekem annak ellenére sokat hozzáadna a Starkiller sztorijához, hogy mintegy félvállról, mellékszálként semmisítették meg. Ki mondta, hogy ehhez nem raboltak tudósokat az Első Rendben? Ki mondta, hogy ezt nem tesztelték az Ismeretlen Régióban? Sok minden kiderülhet utólag a Starkillerhez, ami majd javít szerintem a súlytalanságán. Az OT copyn már nem nagyon lehet segíteni, de ezen igen.

 

Én amúgy akkor kaptam fel a fejem a moziban, mikor újra nekiindultak az X szárnyúak egy hatalmas monstrumnak a képernyőn. Akkor éreztem azt, hogy ez sokaknak nem fog tetszeni, és egy az egyben látunk egy korábban bemutatott dolgot. Én se bántam volna, ha a film végét máshogy építik fel, de ezt a szálát leszámítva a film van annyira egyedi, hogy simán elbírja ezt a problémát is.

 

Mindezt kb 40 perc alatt.

Igen. Az időtényező mindenképpen problémás a filmben és sok kompromisszumot kényszerít ki. Han fénysebesség utáni kilépése, Phasma sima lecsapása és sima közreműködése, Rey sima megtalálása. Egyedül az oszcillátort nem sikerül simán felrobbantani, az azzal való szenvedés és Han halála ad legalább súlyt a fegyver elpusztításának. No meg persze a további bolygók szétlövésének a megakadályozása, de a Köztársaság szétlövésére valóban nincs sok reakció. Finn elkiáltja magát, Threepio megjegyzi, hogy nincs már flotta és kb. ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tekintve, hogy a Lucasfilmnél nálam sokkal kreatívabb emberek dolgoznak, elég érdekes, hogy tőlük is csak egy "Halálcsillag 3.1-re" futotta.

Ezt szerintem Abrams akarta. Nagyon sokszor elmondta, hogy az EP4 lebegett a szeme előtt.

 

A baj az hogy az egész bázisnak kb semmi értelme nem volt. Felrobbantotta az Új Köztársaság szívét.... De erre a szereplők még csak nem is reagálnak. Leia is csak amiatt aggódik hogy "jaj jaj a következő célpont mi leszünk" Itt elvileg az Új Köztársaság hatalmas gyomrost kapott. Galaxis szintű káosznak kéne kitörnie. Pániknak vagy valami... De semmi. Az egész Starkiller Base olyan szinten súlytalan hogy kár volt beletenni. Legalábbis így ilyen formában mindenképpen. Főleg mert az egész film teljesen más köré van felépítve.

Ez még akár igaz is lehetne ha az EP8 nem a 7 közvetlen folytatása lenne. Ott nem hogy évek, napok vagy órák, de még percek is alig telnek el. Olyan mintha egy nagy filmet ketté vágtak volna.

 

Szóval amit itt reklamálsz az szinte biztos, hogy benne lesz a TLJ-ben. Majd ha abból kimarad én is szóvá teszem de addig nem.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pécsi: a sötét energia mindenhol jelen van, de nehéz érzékelni, hát még megfelelő mennyiségben bezsákolni - a kvintesszenciát egyenesen lehetetlen volt az Első Rendig begyűjteni. Ezért kell a napot leszívni, csak ezzel a módszerrel tudnak hozzájutni a kvintesszenciához.

A miniatürizálás

Én a miniatűrizálást arra értettem, hogy ha a hiroshímai atombombát vagy hasonlót a végén már egy aktatáska méretűvé sikerült leredukálni (bár ilyennek a ténye sem bizonyított, de állítólag van) akkor a bolygópusztitó erőt is sikerülhetne egy kissebb platformra telepíteni, a pusztitóerő megtartása mellett.

Másrészről valóban, a pusztitóerő megnövekedése, és a célbajuttathatóság lehetőségének kibővülése (tengeralattjáróról indítás) indokolja a nagyobb tengeralatjárok és hadihajók megépítését. Az meg már a forgatókönyv írókon mulhatott volna, hogy egy ilyen face-to face ürcsatát milyen kimenetellel írnak meg. Vagy úgy írják meg, hogy van ott köztársasági flotta, vagy úgy, hogy nincs, vagy van idő a szenátust, a bolygót szétlőni, vagy nincs. Ez már csak akarat kérdése, hogy kinek a kárára akarják eldönteni a dolgot. Ha az a koncepció hogy a szenátusnak pusztulnia kell, akkor pusztulni is fog.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor meg az lett volna a baj, hogy az Első Rend honnan szedett össze ekkora flottát, hol voltak addig, stb. Nem mellesleg ezzel a kataklizmával sokkal hatásosabban tudták demonstrálni az erejüket. Az űrcsata pedig majd jöhet a 8-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a miniatűrizálást arra értettem, hogy ha a hiroshímai atombombát vagy hasonlót a végén már egy aktatáska méretűvé sikerült leredukálni (bár ilyennek a ténye sem bizonyított, de állítólag van)

Ez nettó hülyeség. Léteznek apró, akár kézben is hordozható atombombák, ezek közül a legkisebb 43,5 kg-ot nyom, és mindössze 0,19 kilotonnás erővel bír. Ez azért elég messze van a Little Boy 15 kilotonnájától (állítólag létezik még kisebb, de az is 1 kilotonna max, és ez már tényleg állítólag). Szóval az, hogy még egy annál is nagyobb rombolóerővel bíró atombombát beletegyenek egy kofferba, marhaság.

Szóval, ha már valóságos érvekkel próbáljuk alátámasztani a mondandónkat, legalább maradjunk a valóság talaján. Ott viszont a Csillagpusztító léte pont, hogy megalapozott. Mert a valóságban a nagyobb rombolóerőt nagyobb bottal lehet elérni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor meg az lett volna a baj, hogy az Első Rend honnan szedett össze ekkora flottát, hol voltak addig, stb. Nem mellesleg ezzel a kataklizmával sokkal hatásosabban tudták demonstrálni az erejüket. Az űrcsata pedig majd jöhet a 8-ban.

 

Tőlem jöhettek volna 30 éves, rozsdás csillagrombolókkal is, hisz azt tudjuk, hogy ők voltak a Birodalom, és a Birodalomnál nincs nagyobb harci potenciál a galaxisban, szerintem még megvert, megtépázott állapotában sem. Nekem a 30 évbe az új csillagrombolók éppenséggel pont beleférnek. Azzal a megtépázott 30 évvel ezelőtti flottájával, a felhalmozott tudásával, tapasztalatával, fegyelmével simán kiépíthetet egy hatalmi bázist ott a vadak között. Az első 10 évük mondjuk teljen az expanzióval, a erőforrások kutatásával, a leigázással. A megvert flotta még mindíg van olyan erős, hogy a galaxis ezen szegletét uralni tudja. A második 10 év teljen az infrastruktúra kiépítésével (bázisok, hajógyárak stb.), tervezéssel, kutatással, fejlesztéssel. A harmadik 10 évük teljen az új sereg és flotta felépítésével. Az más kérdés hogy szerintem Ők zömében katonák voltak, akkik ahhoz szoktak, hogy bedokkolnak egy űrkikötőbe, feltöltik a készleteiket és mennek tovább. Élelmet, fegyvert, energiát mind készen kaptak, mert megvolt a kiszolgáló személyzet és a hátország. De vajon mi várta őket az Ismeretlen régióban? Hamar kiürülnek a készletek, lemerülnek a fegyverrendszerek, és nincs kompatibilis birodalmi hátország.

Nem tudom, ezek az Aftermath regények nem írnak valamit ezekről a zűrzavaros évekről? Egyébként úgy is hiábavaló minden, az EP VII-et nem fogják a kedvemért újraforgatni, nem is akarom. Úgy akarom elfogadni ahogy van. Én csak egy áltudományos magyarázatot (kicsit konkrétabbat a wiki-nél) szerettem volna - nem is az SK-ra magára - , a működésére, hivatalos forrásból, és már be is fogtam a számat. De majd talán egy, a 30 év valamely időszakát felölelő spin-off-ban.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nettó hülyeség. Léteznek apró, akár kézben is hordozható atombombák, ezek közül a legkisebb 43,5 kg-ot nyom, és mindössze 0,19 kilotonnás erővel bír. Ez azért elég messze van a Little Boy 15 kilotonnájától (állítólag létezik még kisebb, de az is 1 kilotonna max, és ez már tényleg állítólag). Szóval az, hogy még egy annál is nagyobb rombolóerővel bíró atombombát beletegyenek egy kofferba, marhaság.

Szóval, ha már valóságos érvekkel próbáljuk alátámasztani a mondandónkat, legalább maradjunk a valóság talaján. Ott viszont a Csillagpusztító léte pont, hogy megalapozott. Mert a valóságban a nagyobb rombolóerőt nagyobb bottal lehet elérni.

 

Jó, csak próbáltam érzékeltetni mire gondoltam, nem vagyok atomfizikus, nem számolom a kilotonnákat. Bár tőled mindig tanulok ezt-azt. Ez jó.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem vagyok fizikus (a régi fizikatanárom ódákat tudna zengeni arról, mennyire nem), csak azért, ha az ember példázik, nem árt, ha kicsit utána néz. Amúgy értem, mire gondoltál (a példa nélkül is értettem volna), csak szerintem sokkal-sokkal bonyolultabb, nem mellesleg nehezebben kivitelezhető a te elgondolásod. Most van egy másolat állomásunk, amivel egy ötperces jelenettel - és egy kibebatyott jó monológgal - gyakorlatilag leradírozták a Köztársaságot. Ennek nyilván lesz még foganatja a folytatásban.

A te általad vázoltakkal egy film is kevés lenne ehhez szerintem. Valamicskét konyítok a történetíráshoz, így tudom, hogy már megírni sem lenne ezt egyszerű. Nem lehetetlen, de nem könnyű. Mindezt aztán még filmen meg is valósítani úgy, hogy a jelenet működjön, drámai legyen és ne legyen se a jelenet túlzsúfolt, se túl költséges, azért az még nehezebb.

Nem utolsó sorban, nem szabad már a legnagyobb ütéseket az első filmben ellőni. Most ha egy komplett flotta vonul a Hosnian ellen, az máris egy coruscanti csatát eredményezne (az, hogy nem védi flotta a főbolygót, az nem létezik, így mindenképpen űrcsata kerekedne belőle), és ott állhatnánk, hogy két újabb filmben még ezt is überelni kéne. Márpedig van az a határ, ahol már nincs hová überelni. Most viszont az ep7 még nem emelte magasra a szintet, sőt, azzal, hogy két légicsatát kaptunk, még jobban is jártunk, mert így legalább az űrcsaták sem lesznek unalmasak (még). Azért itt okosan, előre tervezetten kell munkálkodni.

 

Amit el tudnék képzelni a Csillagpusztító helyett, azokat Nabo leírta. Lettek volna azért más, talán jobb megoldások. A csillagok elpusztításáról már a működési elv megismerése előtt volt szó itt is. A Malevolence-hez hasonló ágyú (űrhajó, én arra gondoltam) is kivitelezhető lett volna akár. Lett volna megoldás, bár nekem az is tetszik, hogy ez nem egy űrállomás, hanem egy valódi törpebolygó. Űrállomásként nehezebben venném be.

 

Az Első Rendről szinte semmit sem tudunk még. Az Aftermath-regények az ep6 utáni egy évet ölelik fel. Tulajdonképpen először az Első Rend a Vérvonalban jelenik meg először, de még ott sem leplezik le magukat. Érzésem szerint ezt a bagázst az ep8-9-ben fogjuk alaposan megismerni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Olvasom, olvasom a Jedi útja című kézikönyvet (tudom hogy Legend, de azért érdekes könyv), és van benne egy galaxis térkép. Az ismeretlen régióban egyetlen ismert bolygó van megjelölve (a Köztársaság idejéből való térkép) az Ilum. Az Ilum (ezen a néven emlitik a Genndy Tartakovsky féle első Clone Wars sorozatban is, és játszódik itt egy epizód a CGI sorozatban is) az a bolygó, ahol padawanok megkereshetik a kardjukba való kyber kristályt. És milyen véletlen, hogy a Starkiller pont ott található a környéken. Kérdésem, hogy az Első Rend nem az Ilumból csinálta a Starkillert? A két bolygóban stimmel a bolygó kristály szerkezete, a galaxisban található elhelyezkedése, valamint a hideg éghajlat. Ha esetleg ez a feltételezés ki lett már tárgyalva a fórumon, akkor elnézést.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mivel a Starkiller képes mozogni így még lehet az Ilum. Ahsoka könyvben volt erre egy erős utalás.

 

Ahsoka könyv spoiler.

 

 

 

Ahsoka visszatér az Ilumra hogy kristályt szerezzen de amikor odaér meglepődve és dühvel konstatálja hogy a Birodalom szó szerint szétkapta a bolygót. Hatalmas darabokat vájtak ki a bolygóból egészen a bolygó magjáig.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez még nem jelenit azt, hogy az Ilum. A Birodalom elég sok bolygót tönkrevágott a hadserege felépítése és a Halálcsillag miatt vagy éppen azzal. :) Eddig minden hivatalos anyag, térkép és szöveg egyaránt úgy mutatta meg vagy írta le, hogy az Ilum és a Starkiller kiindulási pontja csak közel esik egymáshoz. Bár könnyen lehet, hogy a jövőben kiderül, tényleg az Ilum volt, de jelenleg még ezt semmi sem erősítette meg.

Viszont az eléggé cáfolja, hogy a Birodalom egy évvel a megalapítása után olyan jelentősen kifosztotta, hogy az már az űrből is látható károkat okozott. Ezután szinte 100%-osan kizárható, hogy 50+ évvel később ott állhatott volna a Csillagpusztító. Mert az fix, hogy nem a Birodalom kezdte el építeni az Ahsoka idején, hanem csak bányászták a kristályokat, és a könyv által leírt ütemben az is biztos, hogy a Birodalom pusztulásának napján már egy szem kyber kristály sem volt ott. De valószínűleg összefüggő bolygó sem. Egy év alatt szétzilálták, akkor képzeljétek el, mit tett vele 23 évnyi bányásztevékenység.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is mondtam hogy az Ilum=Starkiller. Csak hogy erősen utaltak rá. Cáfolattal egyetértek de azt meglehetne magyarázni, másrészt az Első Rendtől egy logikus lépés lenne egy olyan bolygót választani donor bolygónak ami már kivan pucolva.

 

Wookin van egy ilyen mondat a Starkiller History bekezdésénél:

 

"The planet that would become Starkiller Base was once a remote and mysterious world known only to a handful in the galaxy. During the age of the Galactic Empire, the planet was mined for kyber crystals for use in the Death Star's superlaser".

 

Forrásként a Star Wars: Complete Locations könyv van megjelölve szóval ez hivatalos. Ez elégé egybecseng az Ilum-al.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is mondtam hogy az Ilum=Starkiller. Csak hogy erősen utaltak rá. Cáfolattal egyetértek de azt meglehetne magyarázni, másrészt az Első Rendtől egy logikus lépés lenne egy olyan bolygót választani donor bolygónak ami már kivan pucolva.

 

Wookin van egy ilyen mondat a Starkiller History bekezdésénél:

 

"The planet that would become Starkiller Base was once a remote and mysterious world known only to a handful in the galaxy. During the age of the Galactic Empire, the planet was mined for kyber crystals for use in the Death Star's superlaser".

 

Forrás ként a Star Wars: Complete Locations könyv van megjelölve szóval ez hivatalos. Ez elégé egybecseng az Ilum-al.

Nekem tetszene, ha az Ilum lenne, és ez alapján hajlok is rá, hogy az volt. Sokat nem vesztenénk vele, viszont remek kapcsolódás lenne pl. a TCW-hez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.