Ugrás a kommentre

Luke Skywalker, a remete


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2015. 12. 30. - 14:22, Ody Mandrell írta:

Szerintem Luke Jedit farag Rey -ből, majd feláldozza magát a filmben. Ezután szellemként segíti Rey -t. :)

Ezt majdnem eltaláltam, kivéve Rey tanítását. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenne egy olyan kérdésem, hogy amikor Rey rátámad Luke-ra, majd Rey ledönti, és úgy tűnik, hogy fénykarddal akar lecsapni rá, akkor egy pillanatra mutatják Luke kezét, majd mikor a lány leereszti a fegyvert, ő is leteszi a kezét. Vajon mire készülhetett?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Arra, hogy megvédje magát ha kell. Kicsit olyan a szitu mint a Sidious vs. Windu párbajban. :D

Nekem úgy tűnt, hogy Luke az Erővel szimplán megvédte magát attól, hogy elessen. Lebegett, ahelyett, hogy becsapódott volna a talajba. Aztán, amikor elmúlt a veszély, leállt az Erőhasználattal, és kisebb zökkenéssel földet ért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, azt se felejtsük el, hogy egyelőre úgy tűnik, Luke igencsak melléfogott Ben kapcsán a megérzésével. Vagy nagyon nagy spíler volt és annyira előre látta a jövőt, hogy majd a 9-ben teljesül be a jóslata, miszerint Ben menthetetlenül egy végletekig elfajzott gonosz lesz. De őszintén szólva, nem hiszem. Meg amúgy is valóban szörnyen meredek lett volna egy ilyen megérzésre alapozva megölni egy alvó védtelen gyereket. Ez kb. olyan, mintha az Ep.1-ben Yoda hátulról leszúrta volna az épp vizsgázó Anakint, mert veszélyes és ködbe burkolózik a sorsa. 

 

Eddig Kylo legtöbb jelenete a fénnyel való vívódásról szólt, a bizonytalanságról. Évek teltek el azóta az éjszaka óta, szörnyű dolgokat művelt, de még mindig nem tűnik totálisan elveszettnek és velejéig romlottnak. A 8 végén már közelít ehhez, de még mindig nem vagyok biztos benne, hogy az. Nála eddig csak eltökéltebb és magabiztosabb gonoszokat láttunk a SW-ban, nem tudom mitől írta le ennyire Luke anno.

 

De ha még jobban belegondolok, akkor Luke biztosan tévedett. Hiszen akármit is látott Ben jövőjében, a jövő folyamatos mozgásban van, tehát ilyen sarkos következtetést lehetetlen levonni belőle. Azt pedig egész biztosan tudjuk, hogy Ben akkortájt még nem volt teljesen elveszett, tehát Luke csak a jövőjéből indulhatott ki.

Szóval nem véletlenül tört ennyire össze ettől az egésztől Luke. Abban a pillanatban minden tekintetben megbukott, jediként és emberként is. Az egy dolog, hogy nem vette észre időben, hogy Ben a sötétség felé kacsingat, majd amikor igen, nem tudta kezelni. De hogy az ettől való félelmében átfutott az agyán, hogy levágja...

 

2 perccel korábban, kudar írta:

Lenne egy olyan kérdésem, hogy amikor Rey rátámad Luke-ra, majd Rey ledönti, és úgy tűnik, hogy fénykarddal akar lecsapni rá, akkor egy pillanatra mutatják Luke kezét, majd mikor a lány leereszti a fegyvert, ő is leteszi a kezét. Vajon mire készülhetett?

Nem emlékszem pontosan a jelenetre, de gondolom ha Rey meg akarta volna ölni, akkor megpróbálja az Erővel félrelökni a pengét vagy ilyesmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo nem magabiztos, viszont sok szempontból ijesztőbb is mint más sötét oldali erőhasználók. A dühkitöréseit például képtelen kontrollálni. Valahol ez vezetett Snoke levágásához is. Vader is már a nulladik naptól vágyott arra hogy kinyirja Palpatine-t, de az épesze ennek ellentmondott: tudta hogy kell a tudása, szüksége van valakire ezért kivárt. Kylo meg egyszerüen csak lenyeste Snoke-ot mint egy disznót. Pedig biztos tudott volna még pár trükköt tanitani az aszott fejü. Kylo elképesztően rabja az érzelmeinek. Még Anakinnál is jobban pedig ha valami ez aztán nagy szó. És pont ez a jellemzője a rossz jediknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Snoke nem úgy nyilatkozott, mint aki annyira tanítani akarná Kylot. Persze, ha már Rey nem állt át, akkor jó lesz a fiú is, de csúnyán elárulta, ráadásul nyíltan. Ezek után nem lepődtem meg azon, hogy Kylo megölte. Főképp, hogy ki tudja mikor lett volna rá lehetősége. Már ahhoz is rendkívüli mértékben kellett volna erősödnie, hogy ne törölje fel vele a padlót kénye-kedve szerint a pacalfejű. És miután lehordta minden gyenge szemétnek, ill. le akarta cserélni Reyre, nem sok oka volt, hogy életben hagyja.

 

Az oké, hogy Kylo nagyon veszélyes, illetve nem való jedinek. Bár nem tudom anno mennyire voltak ilyen szintű dühkitörései vagy aberrációi. De még ha akkor is hasonló volt, az se indok arra, hogy egyszerűen megölje. Attól, hogy nem jó jedinek, vagy rossz ember, még azért élhet. Meg Luke nem azt mondta, hogy rossz jedi lenne, hanem hogy menthetetlenül romlott és végleg elragadta a gonosz. Akire ez igaz, az nem fog évekkel később hezitálni, hogy megölje-e a gyűlölt apját vagy anyját. Utóbbira képtelen is volt, pedig még csak szemtől szemben se voltak egymással.

 

Azt gondolom, hogy ott Luke-on olyan szinten úrrá lett a kétségbeesés és a félelem, hogy teljesen elvesztette a realitásérzékét. Anakin Padmét akarta rögeszmésen megmenteni, ennek örömére ártatlan gyerekeket mészárolt. Luke ettől még messze volt, de jócskán megingott. Nemcsak Bent érintette meg igazán a sötét oldal, de abban a pillanatban Luke-ot is, akkor járt hozzá a legközelebb. Elvégre a félelem is a sötét oldal, Luke pedig rettegett attól, hogy mi lesz Bennel. Ilyen téren nem biztos, hogy Kylo emléke annyira távol lenne a valóságtól, miszerint Luke kvázi szörnyetegként közelített.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, pb69 írta:

Hát Snoke nem úgy nyilatkozott, mint aki annyira tanítani akarná Kylot. Persze, ha már Rey nem állt át, akkor jó lesz a fiú is, de csúnyán elárulta, ráadásul nyíltan

Amikor Kylo megjelenik Rey-el akkor Snoke elkezdi ajnározni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, pb69 írta:

Az oké, hogy Kylo nagyon veszélyes, illetve nem való jedinek. Bár nem tudom anno mennyire voltak ilyen szintű dühkitörései vagy aberrációi. De még ha akkor is hasonló volt, az se indok arra, hogy egyszerűen megölje. Attól, hogy nem jó jedinek, vagy rossz ember, még azért élhet. Meg Luke nem azt mondta, hogy rossz jedi lenne, hanem hogy menthetetlenül romlott és végleg elragadta a gonosz. Akire ez igaz, az nem fog évekkel később hezitálni, hogy megölje-e a gyűlölt apját vagy anyját. Utóbbira képtelen is volt, pedig még csak szemtől szemben se voltak egymással.

Luke azt mondta, hogy látja milyen szörnyű dolgokat fog elkövetni a jövőben, és hogy az elméjét már megmérgezte Snoke. Attól akkor még nem lesz teljesen gonosz, csak már elindult a lejtőn. Kíváncsi lennék Snoke milyen módszerrel állította át Bent. Nem hinném, hogy olyan módszerrel mint Palpi Anakint, aki éveken át ajnározta, hanem inkább erő manipulációval. Láttuk hogy pár apró trükkel hogy irányította Reyt és Kylot is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nekem úgy tűnt, hogy Luke az Erővel szimplán megvédte magát attól, hogy elessen. Lebegett, ahelyett, hogy becsapódott volna a talajba. Aztán, amikor elmúlt a veszély, leállt az Erőhasználattal, és kisebb zökkenéssel földet ért.

Biztos, hogy a Rey kezében lévő fénykardra reagált úgy. Amikor Rey leereszti akkor ő is. 

22 perccel korábban, pb69 írta:

Hát Snoke nem úgy nyilatkozott, mint aki annyira tanítani akarná Kylot. Persze, ha már Rey nem állt át, akkor jó lesz a fiú is, de csúnyán elárulta, ráadásul nyíltan. Ezek után nem lepődtem meg azon, hogy Kylo megölte. Főképp, hogy ki tudja mikor lett volna rá lehetősége. Már ahhoz is rendkívüli mértékben kellett volna erősödnie, hogy ne törölje fel vele a padlót kénye-kedve szerint a pacalfejű. És miután lehordta minden gyenge szemétnek, ill. le akarta cserélni Reyre, nem sok oka volt, hogy életben hagyja.

 

Az oké, hogy Kylo nagyon veszélyes, illetve nem való jedinek. Bár nem tudom anno mennyire voltak ilyen szintű dühkitörései vagy aberrációi. De még ha akkor is hasonló volt, az se indok arra, hogy egyszerűen megölje. Attól, hogy nem jó jedinek, vagy rossz ember, még azért élhet. Meg Luke nem azt mondta, hogy rossz jedi lenne, hanem hogy menthetetlenül romlott és végleg elragadta a gonosz. Akire ez igaz, az nem fog évekkel később hezitálni, hogy megölje-e a gyűlölt apját vagy anyját. Utóbbira képtelen is volt, pedig még csak szemtől szemben se voltak egymással.

 

Azt gondolom, hogy ott Luke-on olyan szinten úrrá lett a kétségbeesés és a félelem, hogy teljesen elvesztette a realitásérzékét. Anakin Padmét akarta rögeszmésen megmenteni, ennek örömére ártatlan gyerekeket mészárolt. Luke ettől még messze volt, de jócskán megingott. Nemcsak Bent érintette meg igazán a sötét oldal, de abban a pillanatban Luke-ot is, akkor járt hozzá a legközelebb. Elvégre a félelem is a sötét oldal, Luke pedig rettegett attól, hogy mi lesz Bennel. Ilyen téren nem biztos, hogy Kylo emléke annyira távol lenne a valóságtól, miszerint Luke kvázi szörnyetegként közelített.

Snoke nem akarta Rey-t tanítványnak, csak Skywalker miatt kellett neki. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

Hát Snoke nem úgy nyilatkozott, mint aki annyira tanítani akarná Kylot.

Az Ep7-ben Snoke azt mondja Huxnak, hogy ideje befejezni Kylo kiképzését. Nyilván csalódott benne, de Rey leszállításakor közölte, hogy kiköszörülte a csorbát és helyreállt a bizalma a tanítványában.

 

47 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Biztos, hogy a Rey kezében lévő fénykardra reagált úgy. Amikor Rey leereszti akkor ő is. 

Nekem úgy tűnt, hogy Luke a sziklának csapódástól védte magát az Erővel. Amikor leengedi a kezét, és már nem használja az Erőt, az egész teste lejjebb ereszkedik.  

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Sky írta:

Nekem úgy tűnt, hogy Luke a sziklának csapódástól védte magát az Erővel. Amikor leengedi a kezét, és már nem használja az Erőt, az egész teste lejjebb ereszkedik.

Na hála az égnek, akkor ezek szerintem nem én hallucináltam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

A sztori ezen pontján a galaxis még nem sínylődött az Első Rendtől, majd most fognak. 

Erre csak annyit mondok: Rose ;) idézd fel, mit mondott Finnek a Canto-n. Az ER rekvirálta az érceiket, és nyögik a rabigát. És nem ők egyedül.

 

Ody: Luke az EpVIII végén megint hős lett, de mi az addigi dolgokról beszéltünk. ;) 

 

Dzséjt: Én abból a Kylo - Luke csörtéből nem vonnék le messzemenő következtetést. Kyloban hatalmas potenciál volt, de ha nem épp úgy csapnak össze, hogy Luke próbálja elmagyarázni neki, hogy ez mi (a kardját már nem akarja használni, de nincs ideje elmondani Kylonak, hogy mi történt), akkor más lenne a leányzó fekvése. Nem biztos, hogy legyőzné, persze. De szerintem lenne azért esélye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nekem úgy tűnt, hogy Luke az Erővel szimplán megvédte magát attól, hogy elessen. Lebegett, ahelyett, hogy becsapódott volna a talajba. Aztán, amikor elmúlt a veszély, leállt az Erőhasználattal, és kisebb zökkenéssel földet ért.

Bizony, pontosan így történt. És tudjátok, miért különleges ez. Mert vélhetően hosszú idő után először ekkor használja az Erőt.

 

3 órával ezelőtt, pb69 írta:

Eddig Kylo legtöbb jelenete a fénnyel való vívódásról szólt, a bizonytalanságról. Évek teltek el azóta az éjszaka óta, szörnyű dolgokat művelt, de még mindig nem tűnik totálisan elveszettnek és velejéig romlottnak. A 8 végén már közelít ehhez, de még mindig nem vagyok biztos benne, hogy az. Nála eddig csak eltökéltebb és magabiztosabb gonoszokat láttunk a SW-ban, nem tudom mitől írta le ennyire Luke anno.

Szerintem az van, hogy Luke érezte a gonoszságot Benben. És azt a tanítást kapta, hogy akinek a sötétség uralja a sorsát, azt a sötét oldal végleg elemészti. Persze, Luke megtapasztalja ennek az ellenkezőjét az apjával, de az új Jedi Rendhez ő elvileg olyanokat keres, aki olyan mint Rey: tiszta és szinte minden sötétségtől mentes.

Ben ellenben olyan, mint egy fajta kapocs a világos és a sötét oldal között. Nagyon komplex. Megöli az apját, de a VIII-ban mégis úgy fest, van visszaút a számára. Nála most érzem azt, először igazán, hogy ő nem Sith. A sötét oldalon van, igen, de teljesen máshogy viselkedik, mint egy Sith. Nincs úgy "megdelejezve", mint Anakin, aki onnantól, hogy rátér a sötétségre egyre mélyebbre megy bele és egyre jobban megtébolyul. De Kylonál nem érzek ilyet. Hataloméhséget igen, dühöt igen, de amikor felkínálja Reynek a csatlakozást, ott sem olyan eszét vesztetten teszi, mint Anakin Padménak.

 

Vagy, amikor Reyjel beszélget - nem megjátssza magát, hanem teljesen normális. Kylo az igazi kapocs a sötét oldal és a világos között, de Luke épp abból a dogmatikus szemszögből vizsgálta a sorsát, mint a Jedik anno a Birodalom előtt. Ha valamiben sötétség van az kiírtandó. Félreértés ne essék, nem vitatom, hogy Kylo irgalmatlan káros a galaxis szemszögéből, de ő több, mint egy sima sötét oldali felhasználó. És nem azért nem megmenthető, mert nincs benne világosság, hanem talán azért, mert mindig lesz benne sötétség, amit nem tud kordában tartani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Dzséjt írta:

Na, akkor jó. Sajnos ez a camos változaton nem túl kivehető.

Szerintem akkor tért vissza belé az Erő, amikor felvette a kapcsolatot Leiával, sőt mintha távolról ébresztené fel.

Igaz. Az ez előtt volt. 

Közben szerkesztettem - más miatt - az előző hozzászólást. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig nem tudok napirendre térni fölötte. 

 

Ha a 9-ik részben történik adolog, akkor oké. De ez így túl korai.

 

Jó lenen ha sok jelenete lenne a 9-ik részben, mégha nem is akció jelenetek. Rey továbbképzése ill. néha megjelenni Kylonak mint afféle kínzó lelkiismeret.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Donát írta:

Erre csak annyit mondok: Rose ;) idézd fel, mit mondott Finnek a Canto-n. Az ER rekvirálta az érceiket, és nyögik a rabigát. És nem ők egyedül.

Nekem a galaxis az egész galaxist jelenti, nem pedig elszigetelt területeket, és gondolom, Rose esetében pont egy elszigetelt esetről van szó. Ha az egész galaxis szenvedne, akkor a Köztársaság hinne az Ellenállásnak, és kiállna mellette. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Nekem a galaxis az egész galaxist jelenti, nem pedig elszigetelt területeket, és gondolom, Rose esetében pont egy elszigetelt esetről van szó. Ha az egész galaxis szenvedne, akkor a Köztársaság hinne az Ellenállásnak, és kiállna mellette. 

Az Első Rend az Ismeretlen Régiókból emelkedett fel. Az is a galaxis része. ;)  És ott elég sokan senyvedtek már egy jó ideje, hiszen az ER egy hatalmas haderőt húzott fel, amihez rengeteg erőforrás kellett. Gondolj csak a hatalmas flottájukra vagy a Starkillerre, vagy Snoke hajójára, ami megeszi az Executort reggelire. Rose esetében nyilván nem arról van szó, hogy pár száz ilyen hozzá hasonló lakos van csak a galaxisban, és mi ezek egyikét sikerült nagy szerencsével megtalálnunk.

 

Nem mellesleg, ismerve az ER természetét szerintem naivitás azt hinni, hogy a fennhatóságába alá tartozó területeken bárki jól élne - már rajtuk kívül. És a fennhatóságuk valószínűleg az Ismeretlen Régióban már évek óta nagy, hiszen ahhoz, hogy biztonsággal indíthassák meg az offenzívájukat az Ismert területekre, ahhoz nem árt, ha a saját házuk táján már ők a nagykutyák, nehogy aztán kétfrontos háborúval kivéreztessék őket.

 

Az meg, hogy az ÚK nem tesz semmit, sokkal inkább tudható be a saját töketlenségüknek, semmint annak, hogy ne szenvednének emberek a galaxis területén. A Vérvonalban például a Ryloth szenvedéséről számol be Yendor követ, ami jóval közelebb van, mint bármilyen ismeretlen régiós terület, és mégsem tesznek (Leián kívül kvázi) semmit a nagyra becsült szenátorok. Szerintem túl sokat tartasz az ÚK Szenátusáról. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 17. - 23:58, Donát írta:

Szerintem az van, hogy Luke érezte a gonoszságot Benben ... épp abból a dogmatikus szemszögből vizsgálta a sorsát, mint a Jedik anno a Birodalom előtt. Ha valamiben sötétség van az kiírtandó. Félreértés ne essék, nem vitatom, hogy Kylo irgalmatlan káros a galaxis szemszögéből, de ő több, mint egy sima sötét oldali felhasználó. És nem azért nem megmenthető, mert nincs benne világosság, hanem talán azért, mert mindig lesz benne sötétség, amit nem tud kordában tartani.

Na az ilyen hozzászólásaidat tudom értékelni. Mikor minden oldalról megnézed a dolgot és nem csak csípőből tüzelsz. :-D

 

Pontosan az a lényege ennek a filmnek hogy a két oldal között egyensúlyt kell teremteni, nem kiírtani kell a sötétséget hanem kordában tartani. A harag, félelem mind a sötét oldal része, mégis erőt adhat ha képes vagy uralni (ezt Luke már a Jedi visszatérben is megmutatta mikor a félelme és haragja adott neki erőt apja legyőzéséhez, mégis eldobta a fénykardját és nem sújtott le rá). Luke nem a dogmák miatt akart lesújtani Benre, hanem mert a félelme uralta egy pillanatra hogy Ben mindent elpusztíthat ami fontos volt számára, a sötét oldala kísértette meg, de aztán képes volt kordában tartani a sötétséget, ami "tűnő árnyékként rebbent tova, csak szégyen maradt utána".

 

Pontosan az van Bennel amit Te is leírtál. Ő képtelen kordában tartani mindkét oldalát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Mestal írta:

Na az ilyen hozzászólásaidat tudom értékelni. Mikor minden oldalról megnézed a dolgot és nem csak csípőből tüzelsz. :-D

 

Pontosan az a lényege ennek a filmnek hogy a két oldal között egyensúlyt kell teremteni, nem kiírtani kell a sötétséget hanem kordában tartani. A harag, félelem mind a sötét oldal része, mégis erőt adhat ha képes vagy uralni (ezt Luke már a Jedi visszatérben is megmutatta mikor a félelme és haragja adott neki erőt apja legyőzéséhez, mégis eldobta a fénykardját és nem sújtott le rá). Luke nem a dogmák miatt akart lesújtani Benre, hanem mert a félelme uralta egy pillanatra hogy Ben mindent elpusztíthat ami fontos volt számára, a sötét oldala kísértette meg, de aztán képes volt kordában tartani a sötétséget, ami "tűnő árnyékként rebbent tova, csak szégyen maradt utána".

 

Pontosan az van Bennel amit Te is leírtál. Ő képtelen kordában tartani mindkét oldalát.

Kösz, de azóta is tartom, amit az egyensúlyról írtam. Ami mellesleg kapcsolódik ide is: ahhoz, hogy a galaxis kordában tartsa a sötétséget, bizonyos pillanatokban erősíteni kell a világos oldalt. Snoke is kimondja, és erre látunk példát a film legvégén is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Donát írta:

ahhoz, hogy a galaxis kordában tartsa a sötétséget, bizonyos pillanatokban erősíteni kell a világos oldalt.

Te azt írtad, hogy "Luke abból a dogmatikus szemszögből vizsgálta a sorsát, mint a Jedik anno a Birodalom előtt. Ha valamiben sötétség van az kiírtandó".

 

Nem vizsgált ő semmit a Jedi dogmák szerint, egyszerűen félt hogy elveszíthet mindazt ami fontos neki. A sötétség megkísértette és emiatt aztán szégyelte is magát... Nézd meg újra a jelenetet és Te is látod majd.

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Mestal írta:

Te azt írtad, hogy "Luke abból a dogmatikus szemszögből vizsgálta a sorsát, mint a Jedik anno a Birodalom előtt. Ha valamiben sötétség van az kiírtandó".

 

Nem vizsgált ő semmit a Jedi dogmák szerint, egyszerűen félt hogy elveszíthet mindazt ami fontos neki. A sötétség megkísértette és emiatt aztán szégyelte is magát... Nézd meg újra a jelenetet és Te is látod majd.

Belenézett Kyloba és sötétséget látott. Hirtelen nem az merült fel benne, hogy ezzel a sötétséggel esetleg Kylo még lehet Jedi, ha megtanulja kordában tartani, hanem azon morfondírozott, hogy lecsapja. Erre írtam, hogy a Jedik dogmatikus szemszögéből látta a fiú sorsát: A sötétség irtandó, a legjobb, ha nem is létezik és megszabadulsz tőle. Ezért volt nagyon fontos Yoda TCW-s tanításában az a rész, amikor rájön az öreg mester, hogy nem kiirtani kell magából a sötétséget (ami lehetetlen), vagy tabuként szemérmesen elnézni fölötte, hanem kordában tartani. Abból kiindulva, hogy erre még Yodának is külön tanításra volt szükség, a Jedik igencsak maradian (rosszul) álltak a témához úgy en bloc. Erre gondoltam, mikor a dogmatikus nézőpontról írtam.

 

Amúgy meg kevés dolog bosszant jobban annál, mint mikor valaki rám akarja kényszeríteni a saját nézőpontját. Láttam a jelenetet, 2x is, köszönöm szépen, sikerült értelmezni. :nana: Most egyenrangú felekként beszélgetünk, vagy térítő hadjáratokat folytatunk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Mestal írta:

Nem tudom mi az a TCW, meg hogy Yoda mit mondott benne. Én csak a 8 filmet láttam.

The Clone Wars, és az is kánon, szóval ajánlom figyelmedbe. Megmagyarázza pl. hogy Yoda és Obi miként tudott eltűnni a haláluk után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke biztosan abbéli félelmében is cselekedett, hogy mindennek vége lehet Ben által, amit addig felépített. Ebben a jelenetben is jól látszik, hogy Luke nem az a klasszikus jedi mint elődei. Megpróbálta végrehajtani Yoda kérését, miszerint átadja a tudást. Sajnos nem sikerült. Akkor. Viszont az Erő amit elvett Bennel, azt visszaadta neki Rey-el. Rey ráadásul őt is megmentette, csak úgy, mint a fiatal Luke az apját. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

Még mindig nem tudok napirendre térni fölötte. 

 

Ha a 9-ik részben történik adolog, akkor oké. De ez így túl korai.

 

Jó lenen ha sok jelenete lenne a 9-ik részben, mégha nem is akció jelenetek. Rey továbbképzése ill. néha megjelenni Kylonak mint afféle kínzó lelkiismeret.

én is pontosan így vagyok vele.. nagyon sajnálom hogy ez történt.. én is vártam volna még ezzel a 9-ik részig :/ de sajnos ez most így alakult, de hátha lesz még jelenete a következő részben úgy mint ebben a részben Yoda-nak aki még ha nem is a legnagyobb harcos de a legbölcsebb jedi még mindig :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, vitobrand írta:

én is pontosan így vagyok vele.. nagyon sajnálom hogy ez történt.. én is vártam volna még ezzel a 9-ik részig :/ de sajnos ez most így alakult, de hátha lesz még jelenete a következő részben úgy mint ebben a részben Yoda-nak aki még ha nem is a legnagyobb harcos de a legbölcsebb jedi még mindig :D

Teljesen egyetértek veletek! A 9. Részéig várhatak volna vele! Na meg egy Luke vs Snoke harc ziccert kihagyni! Pedig amik lejotek nekem egyenrangú ellenfelek lettek Volna! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Donát írta:

Belenézett Kyloba és sötétséget látott. Hirtelen nem az merült fel benne, hogy ezzel a sötétséggel esetleg Kylo még lehet Jedi, ha megtanulja kordában tartani, hanem azon morfondírozott, hogy lecsapja. Erre írtam, hogy a Jedik dogmatikus szemszögéből látta a fiú sorsát: A sötétség irtandó, a legjobb, ha nem is létezik és megszabadulsz tőle.

A jedik dogmatikus szemszögéből látta, ugyanakkor messze túllépett azon a határon, amit egy jedinek, mint többek között erkölcsös embernek tartania kell. Egy dolog, hogy üldözni és irtani kell a sötétséget, az meg egy másik, hogy egy feltételezett jövőkép miatt valakit álmában legyilkolnak. Nincs bennem kétség, hogy Luke elvileg jót akart, de ez akkor is minden volt, csak jedihez, de még jó emberhez méltó gondolat sem. Szerencsére csak múló gondolat volt és nem tette meg, de én ennél közelebb sosem láttam a sötét oldalhoz. Itt azért felsejlett bennem Anakin.

10 órával ezelőtt, Donát írta:

Ezért volt nagyon fontos Yoda TCW-s tanításában az a rész, amikor rájön az öreg mester, hogy nem kiirtani kell magából a sötétséget (ami lehetetlen), vagy tabuként szemérmesen elnézni fölötte, hanem kordában tartani.

Lehet rosszul rémlik, de ott nem pont az volt, hogy Yoda legyőzte a magában rejlő sötétséget? Elismerte, hogy van magában sötétség, szembenézett vele és legyőzte, azaz elpusztította. Nekem nem rémlik olyasmi, hogy maradt is volna benne, csak kordában kell tartania.

7 órával ezelőtt, redknight írta:

Teljesen egyetértek veletek! A 9. Részéig várhatak volna vele! Na meg egy Luke vs Snoke harc ziccert kihagyni! Pedig amik lejotek nekem egyenrangú ellenfelek lettek Volna!

Szerintem ez így volt jó. Korábban mindig összecsaptak az egyenrangúnak mondható felek, de persze nemcsak ők. Megkaptuk a Yoda-Sidious, Vader-Kenobi csörtét is, Luke kétszer is megküzdött Vaderrel, a 7-ben is egymásnak feszült Kylo és Rey stb.. Ezek szép és jó párharcok voltak, de most a Snoke-Luke párbaj elmaradt, mert mindketten teljesen más útra léptek. Mondhatni mindketten a saját hibáik miatt kényszerültek arra az útra, aminek végén eltávoztak.

A két nagy rivális szemtől szemben nem küzdöttek, de szimbolikusan megvívták a harcukat. Snoke folyamatosan felemelkedett és eljutott a csúcsok csúcsa közelébe, hogy aztán a pökhendisége és önteltsége áldozatává váljon. Méltatlan módon egy pillanat alatt levágták a film közepén, mint egy malacot. Luke viszont nagyon mélyre süllyedt, hogy aztán utolsó nagy cselekedetével kitörjön onnan és a film epikus zárásában hősként válhasson eggyé az Erővel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.