Ugrás a kommentre

Lor San Tekka


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem bírtam megállni, hogy ne nyissak neki is egy topikot. Annyira adja magát a karakter (csodálkozom, hogy nem tette meg előttem más ezt a lépést). :D

 

Szóval ki is ez a Lor San Tekka? Ekkora infók birtokosaként nem lehet kispályás. Vajon mikor került hozzá a térkép részlet? Gyanítom nem régen. De honnan? Kitől? Az is érdekes, hogy Kylo ismeri őt. Ráadásul még fiatalabb korából. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami olyasmi :D Most keresgéltem utána én is. Az imdb karakterleírásaiban szerepel róla néhány mondat, miszerint egy, az Erő egyházának nevezett földalatti szervezet tagja. Ez a szervezet követi a Jedi-elveket. Lor San Tekka ismeri Leia történetét (tehát az általunk első trilógiának nevezett sztorit). Ennyi a plusz róla az imdb-n, aztán a filmbéli szerepét írják le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszett az a mondata, hogy ő a Skywalkerekre mint királyi vérvonalra tekint.

A vicces az, hogy nem vagyok benne biztos, hogy ezt jelenti a mondata.

 

Poe le "Generalozza" Leiát, mire mondja Lor San Tekka, hogy "For me, she is royalty."

 

Szóval szó sincs vérről, vagy Skywalkerekről, csak a magyar fordításban jön ki így. Szerintem Lor San Tekka itt arra céloz, hogy számára Leia mindig is "Felség" lesz, nem pedig tábornok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is csak Leiára mondja. Még az is lehet, hogy az öreg alderaani, csak ezt még nem tudjuk :) Teljesen illene rá.

Ez már nekem is eszembe jutott, és valóban, igazán kézenfekvő, mert megmagyarázná a "royalty" titulust Leia-val kapcsolatban. Plusz elég arisztokratikus a megjelenése. :)

 

Az útmutató szerint az öreg tapasztalt utazó és felfedező a galaxis peremvidékein, és mint ilyen, találkozhatott Luke-kal is. Talán a térképrészlet magától Luke-tól származik, aki biztonsági okból kivágta ezt az Artunál lévő térképből, így biztosítva, hogy csak az találhassa meg őt, akinek mindkettő rendelkezésre áll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vicces az, hogy nem vagyok benne biztos, hogy ezt jelenti a mondata.

 

Poe le "Generalozza" Leiát, mire mondja Lor San Tekka, hogy "For me, she is royalty."

Köszi, ez megtévesztett akkor. Kár, pedig szerintem az ütős mondat lett volna. Tegnap néztem meg szinkronosan, azért emlékeztem így. Ma tervezek írni egy hosszabb véleményt a filmről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ominózus mondatot én magyarul hallottam először, de így is egyértelműnek tűnt, hogy Leia-ra gondol. A felvezető szövegben már tábornoknak hivatkozzák Leia-t, aki az Ep.4-ben hercegnő, így összeáll a kép. Aztán lehet, hogy mégse. :)

 

Érdekes volt az öreg, mindenképp jó lenne megtudni róla ezt-azt. Benne is van a korban, úgyhogy szerepelhet akár a spin-off-ban is, bár én inkább erről az Erővel kapcsolatos "szektáról" hallanék többet. Vagy hogy ténylegesen honnan és mennyire ismeri a Skywalker-eket, honnan van neki a térkép stb..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit elgondolkoztam Tekka apón. Az enciklopédia szerint ugye az öreg már a klón háborúk előtt élt, ismerte a Jediket anno, és sosem hitte el, hogy elárulták a Köztársaságot - ezért is csatlakozott az Erő Egyházához. Emellett nagy utazó, nagy felfedező volt az öreg, aki életének egy részét arra tette fel, hogy megszerezzen olyan információkat a Jedikről és a Köztársaságról, amiket a Birodalom végnapjaiban kitörölt az adattárakból - ezek ugye segíthették volna a Lázadókat és Luke-ot, hogy visszaállítsák a Köztársaságot és a Jedi Rendet.

Na már most, az is kiderült a Képes útmutatóból, hogy Tekka nagy segítségére volt az új Köztársaság bürokratáinak az új kormány felállításában, innen ismerheti Leiát és valószínűleg Luke-ot is. Amire ezáltal ki akarok lyukadni, mi van, ha mindig is Tekkánál volt az első templom helyének a térképe. A leírás szerint Tekka a Jedikről szóló infók hajkurászása során a felfedezetlen területekre is elzarándokolt, és talán ő maga találta meg a helyet, amit eztán elárult Luke-nak. A Birodalom, majd az Első Rend sosem lelte meg, mert nekik csak hiányos térképük volt, de Luke Tekka segítségével teljessé tehette ezt a térképet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit meg a végéről jól lehagytam: Leia pedig azért küldte Poe-t Tekkához, mert korábbi hasznos ismeretei miatt reménykedhetett benne, hogy Tekka ismerhet valami olyan infót a régi Jedi Rendről, ami elvezethet Luke-hoz. És a remény beigazolódott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként Kylo honnan ismerte Tekkát?

Szerintem Tekka közel állt az egész Skywalker-famíliához, így ismerhette Kylo-t, mikor az gyerek volt. Az is lehet, hogy a nevelője volt, nekem Tekka eléggé bensőségesnek tűnt, amikor az immár sötét oldalhoz fordult Ren mesterhez intézte szavait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit meg a végéről jól lehagytam: Leia pedig azért küldte Poe-t Tekkához, mert korábbi hasznos ismeretei miatt reménykedhetett benne, hogy Tekka ismerhet valami olyan infót a régi Jedi Rendről, ami elvezethet Luke-hoz. És a remény beigazolódott.

A beszélgetésükből úgy tűnik, hogy Tekka döntött úgy hogy Luke-ot vissza kell hozni és felfedi a térképet. Ő szólhatott Leiáéknak, akik elküldték Poe-t.

 

Az elmélet a térkép születéséről egyébként kifejezetten tetszik!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként Kylo honnan ismerte Tekkát?

Ha Tekka segített visszaállítani a Jedi Rendet és a Köztársaságot, akkor valószínűleg a család egy igen jó barátjává válhatott. Ráadásul ez nem kétperces folyamat volt, szóval éveket tölthetett el velük.

 

A beszélgetésükből úgy tűnik, hogy Tekka döntött úgy hogy Luke-ot vissza kell hozni és felfedi a térképet. Ő szólhatott Leiáéknak, akik elküldték Poe-t.

Igaz, tényleg, a bevezető szövegben is az van írva, hogy "an old ally has discovered a clue to Luke's whereabouts". Vagyis valóban Tekka döntött úgy, hogy ideje Luke-nak visszatérnie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit elgondolkoztam Tekka apón. Az enciklopédia szerint ugye az öreg már a klón háborúk előtt élt, ismerte a Jediket anno, és sosem hitte el, hogy elárulták a Köztársaságot - ezért is csatlakozott az Erő Egyházához. Emellett nagy utazó, nagy felfedező volt az öreg, aki életének egy részét arra tette fel, hogy megszerezzen olyan információkat a Jedikről és a Köztársaságról, amiket a Birodalom végnapjaiban kitörölt az adattárakból - ezek ugye segíthették volna a Lázadókat és Luke-ot, hogy visszaállítsák a Köztársaságot és a Jedi Rendet.

Na már most, az is kiderült a Képes útmutatóból, hogy Tekka nagy segítségére volt az új Köztársaság bürokratáinak az új kormány felállításában, innen ismerheti Leiát és valószínűleg Luke-ot is. Amire ezáltal ki akarok lyukadni, mi van, ha mindig is Tekkánál volt az első templom helyének a térképe. A leírás szerint Tekka a Jedikről szóló infók hajkurászása során a felfedezetlen területekre is elzarándokolt, és talán ő maga találta meg a helyet, amit eztán elárult Luke-nak. A Birodalom, majd az Első Rend sosem lelte meg, mert nekik csak hiányos térképük volt, de Luke Tekka segítségével teljessé tehette ezt a térképet.

Ahogy illeszkednek össze a kirakós darabkái, ez nagyon valószínű. :)

 

 

"Segítsen, Lor San Tekka, ön az utolsó reményünk". :D

 

Amúgy, most hirtelen nem rémlik, de az Első Rend hogy talált rá Poe-ra és Tekkára?

Ez nem derült ki. Talán figyelték Tekka-t, mint az Ellenállással szimpatizáló és sokat tudó embert. Kylo ismerte régről, ahogy ez a kettejük párbeszédéből ki is derült, sejthette, hogy nála lehet olyan tudás, amit távol kell tartani az Ellenállástól. És talán azért nem bántotta eddig, mert valaha közel állt hozzá, és a míg nem állt ő és a tervei közé, nem akarta a halálát.

 

Szerintem a kérdés inkább az honnan tudta Kylo Ren, hogy Poe a térképért ment? Ez csak nemrég derülhetett ki számára is, hiszen ha régen tudta volna, Tekka mit is őriz, a fent leírtak ellenére azonnal végzett volna vele.

 

 

Szerintem Tekka közel állt az egész Skywalker-famíliához, így ismerhette Kylo-t, mikor az gyerek volt. Az is lehet, hogy a nevelője volt, nekem Tekka eléggé bensőségesnek tűnt, amikor az immár sötét oldalhoz fordult Ren mesterhez intézte szavait.

Ez is jól illeszkedik ahhoz a feltételezéshez, hogy Tekka Alderaan-i polgár lehetett, aki ismerte Leia-t és később is szoros kapcsolatban állt a családjával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lenne hülyeség egy 'spin-off' filmbe jobban kibontani Lor San karakterét. Fájóan keveset szerepel és sajnos elég tragikus véget ér szegény. Ellenben a karaktere megannyi érdekességet tartogat magában!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem derült ki. Talán figyelték Tekka-t, mint az Ellenállással szimpatizáló és sokat tudó embert. Kylo ismerte régről, ahogy ez a kettejük párbeszédéből ki is derült, sejthette, hogy nála lehet olyan tudás, amit távol kell tartani az Ellenállástól. És talán azért nem bántotta eddig, mert valaha közel állt hozzá, és a míg nem állt ő és a tervei közé, nem akarta a halálát.

 

Szerintem a kérdés inkább az honnan tudta Kylo Ren, hogy Poe a térképért ment? Ez csak nemrég derülhetett ki számára is, hiszen ha régen tudta volna, Tekka mit is őriz, a fent leírtak ellenére azonnal végzett volna vele.

Lehetséges, hogy kémek által lepleződött le Tekka. Tuanul faluban a modern technológia nincs jelen - ez főképpen az enciklopédia taglalja -, szóval Tekka valószínűleg nem innen vette fel a kapcsolatot Leiával. Inkább közvetítőt használt, mondjuk a Niima bázison bízott meg valakit, és vagy ott, vagy a közvetítő miatt máshol az információ eljutott olyan fülekbe is, amibe nem kellett volna. Láthattuk, hogy mind az Ellenállásnak, mind az Első Rendnek vannak kémeik, szinte mindenki jelentett valakinek. Bala-Tik is azonnal értesítette az Első Rendet, Takodanán is ott lapult Bazine Netal, szóval nagyon könnyen megeshet, hogy Tekka Leiának küldött üzenete nem csak Leiához jutott el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.